Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-04-20 13:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie jestem bykiem - ten rok przeplatany korektami nie bedzie zly na rynkach natomiast - przyszly rok zakladam ze bedzie rokiem spadkow i przymierzam sie do roli niedzwiedzia..;-))
marboru / 2008-04-20 12:59 / portfel / "Bankier giełdowy"
witam wszystkich, witam Gospodarza.
mój ostatni nabytek - Gino Rossi.............

Dude brakuje Cię tu...........
Big Lebowski / 2008-04-20 13:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marboru .. z tego co widze Jarg uwija sie tu w pocie czola , brakuje mi Was takze ale lada dzien wroce .. kacik ten jest przeznazony dla wszystkich i powinni pisac forumowicze ci ktorzy czuja sie tu dobrze i nie chca ginac w tlumie - mam obecnie odpowiedni dystans i widze ze np. takciekawe i fachowe wypowiedzi np. Jarga na forum glownym ginely w tlumie- tu jest taka kameralna atmosfera i mysle ze wiele osob znajdzie cos ciekawego.. Pozdr..
marboru / 2008-04-20 13:10 / portfel / "Bankier giełdowy"
To prawda, Jarg jest dzielnym "opiekunem" Twojego kącika.......
Wpadam Tu często..........ale ponieważ ostatnio dużo pracuję i nie mam żadnych wolnych dni piszę na forum mało...........
nie tak dawno stuknął mi forumowy roczek...........wspominałem, że jedną z pierwszych osób, która mnie przywitała byłeś Ty Dude......................jeszcze na głównym forum..........
Co się stało, się nieodstanie aaaaaaaaaaaaaaa kameralnego charakteru tego miejsca nic nie jest w stanie zastąpić.)

co sądzisz Dude o moim najnowszym zakupie, portfelu...........zapraszam i proszę o komentarze.
Jarg / 2008-04-20 13:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piękne słowa Przyjacielu, dziękuję... trafiłeś w sedno... główne forum przytłaczało mnie zgiełkiem i... trzeba to powiedzieć - niską kulturą niektórych piszących, a ja jestem czuły na ten aspekt... U Ciebie w kąciku są wręcz idealne, domowe klimaty... :-)
Odnoszę również wrażenie, że wiekowo jesteśmy tutaj sobie bardziej bliscy, choć broń Boże nie chcę generalizować... młodzi, piszcie równie dużo co my... oldboje... :-))

PS. Marboru, popieram Twój wybór. Gino Rossi wyciągną chyba wnioski z dwóch nieudanych sezonów... a poza tym oni koncentruja się na rynku polskim, a to z wiadomych względów jest obecnie handycupem... :-)
marboru / 2008-04-20 13:37 / portfel / "Bankier giełdowy"
PS2. Spółka chyba osiągnęła super dno......................w tamtym roku handlowałem nią kupując w okolicach 18 zeta i oddając ok 25...........
Cena na obecnym poziomie dużo poniżej ceny z rynku pierwotnego..............wg AT dużego potencjału na spadki już nie widzę..........a jak nie spadki to wzrosty.
5424 / 2008-04-20 12:51 / Fan Linuxa Ubu
cześć Dude kiedy zawitasz na stałe. co się może wydarzyć w maju że inwestorzy mają stracha.
Big Lebowski / 2008-04-20 12:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra - w momencie gy bede mial net bede pisal.. maj hm. jest powedzenie sprzedaj w maju i odejdz z gieldy z tym ze to niezawsze sie to sprawdza - w zeszlym roku sie nie sprawdzilo i w tym roku mysle zesie nie sprawdzi..pozdr.
Big Lebowski / 2008-04-20 12:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
Big Lebowski / 2008-04-20 12:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam Wszystkich..
Big Lebowski / 2008-04-20 12:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nadal jestem bez netu i pisze goscinnie.. Rynki nie ogladajac sie na slowa sceptykow wybraly polnocna droge a cel na Dow wedlug mojej dawnej oceny to 13500pkt inne gieldy beda braly z tego rynku przyklad z GPW wlacznie- na gieldzie warszawskiej obserwujemy kilka rodzajow strachu tzn. strach przed sobota i niedziela ( nie zostac w akcjach ), strach przed USA ( trupy ), strach przed wynikami , strach przed majem - jednym slowem horror ;-)),USA pokazuje ze nietaki diabel straszny ( jak go obsmarowywuja ) - szczerze mowiac gielda amerykanska jako jedyna mysle ze jest w fazie korekty a nie bessy i obecny kryzys tkwi nie w firmach jak to byl podczas ostaniej bessy tylko - wyschlo zrodlo doplywu gotowki na rynki tzn. nastala awersja do ryzyka oraz powszechny brak zaufania do instytucji finansowych ( same sobie nawarzyly piwa ) - pamietam jak w jednym z wywiadow A. Kostolany grozil palcem i przestrzegal banki przed odchodzeniem od tradycyjnej dzialalnosci..nadal uwazam ze ten kwartal bedzie sie roznil od ostaniego kwartalu tzn.bedziemy mieli wzrosty ( rynek to zweryfikuje).
Jarg / 2008-04-20 12:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu... Tym razem chyba trafiłem na Ciebie online...
Kiedy wreszczcie będziesz podlączony?

Pozdrawiam sedrecznie....
Big Lebowski / 2008-04-20 12:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. obiecywano mi ze lada dzien- sam wiesz jak to jest ;-) miaszkam teraz blizej morza tzn. jak jest ladna sloneczna pogoda to nawet piasek zgrzyta w zebach ( wydmy ) ... ;-) poczytalem troche Waszych wpisow - jestem z Was dumny.. co do dyskusji na temat Malgosi to mysle ze wiele osob nie zdaje sobie nawet sprawy jakie wyzwanie ma Dziewczyna przed soba- nalezy to zrozumiec..Pozdrawiam serdecznie..
Jarg / 2008-04-20 12:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nigdy nie wątpiłem, że bliskość bałtyckich plaż, wydm i klifów, a przede wszystkim bezcennego jodu jest dla Ciebie priorytetowa :-)
A co do Małgosi... po prostu martwimy się... moglaby nawet późnym wieczorkiem szepnąć w kąciku choć jedno slówko :-)
Big Lebowski / 2008-04-20 12:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malgosia musi sytematycznie poglebiac wiedze i na tym sie koncentrowac - sam Jej to proponowalem , brakuje mi jej bardzo czasem ale staram sie to zrozumiec i ciesze sie z jej sukcesu.. mysle ze jak sobie troche to wszystko uporzadkuje to czasem cos napisze..:)
Jarg / 2008-04-20 12:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale z drugiej strony Przyjacielu... to zapracowanie Małgosi jest dobrym znakiem :-)
To znaczy, że jest ruch w jej "interesie"... a to dla rynków finansowych pozytywny prognostyk... :-)
Big Lebowski / 2008-04-20 13:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjacielu to nasza Dziewczyna w Luxemburgu i nasz powod do dumy..:)
Big Lebowski / 2008-04-20 12:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widze ze obecnie czesto sa dyskusje na temat ochrony srodowiska -cele sa szczytne tzn. priorytet maja energia odnawialna ograniczenie zanieczyszczen - temat czesto wykorzystywany przezpolitykow - ale nie dajmy sie zwariowac przez takie szczytne hasla zywnosc masowo drozeje gdyz zeby promowac pseudo projekt biopaliwa - ogranicza sie obszary pod uprawy zboza natomiast - priorytet maja rosliny z ktorych produkuje sie biopaliwa ( do wyprodukowania 1l biopaliwa wykorzystuje sie 0,5l tradycyjnego paliwa a jezeli doliczymy nawozy i srodki ochrony roslin to biopaiwo bardziej zanieczyszcza srodowisko od tradycyjnego paliw - jednym slowem szwindel.. glupia propaganda i cele polityczne prowadza do tego ze zywnosc masowo drozeje i uderza w najbardziej ubogich nietylko za granica..tak wiec kupujac akcje takie jak Skotan czy Elstar - nalezy sie zastanowic czy aby robimy slusznie karmiac pasozytow..
Jarg / 2008-04-20 12:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiście, nie należy zapominać, że pseudo ekologia jest źrodłem niemałej kasy dla różnych koncernów, a i sami naukowcy są głęboko podzieleni w tej materii...
Jarg / 2008-04-20 10:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Całkiem ładny poranek zrobił się we Wrocku...
Na ładną pogodę... "China Girl"... :-)
http://pl.youtube.com/watch?v=qSfndZfKFNU
Jarg / 2008-04-20 00:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc

PS. Ogladam jeszcze walkę Adamka... Dude zapewne również ogląda.... :-)
Jarg / 2008-04-20 10:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No i Adamek wygrał....
Ciekawa walka z dziwnym zakończeniem...

Witam wszystkich i życzę miłej, słonecznej niedzieli...
TOMOK / 2008-04-19 23:07 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Koniec świata :-)))
Znalazłem niechcący zespół Koniec świata
Cieplutkoooo
Polecam
http://www.youtube.com/watch?v=Nrcv4xQtEA4&feature=related
Pozdrawiam
nowaa43 / 2008-04-19 22:52 / Idalia
Zdecydowanie nie jestem dzisiaj nocnym markiem, to chyba ta pogoda, padam i idę spać z muzyczką G Michaela w tle..Dobranoc wszystkim
Jarg / 2008-04-19 23:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc Halinko :)
superman / 2008-04-19 23:08 / Tysiącznik na forum
dobranoc,
cos jeszcze w duchu GM.
http://pl.youtube.com/watch?v=qYbTaEs-tas
ladne, hehe
Jarg / 2008-04-19 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niestety, nie mogę znaleźć na jutubie mojego naj, naj z Oldera... :-(
Niech więc będzie największy przebój z tego krążka, czyli "Fastlove"...
http://pl.youtube.com/watch?v=1kdZdw4DlM0&feature=related
barabaszek / 2008-04-19 22:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Dla mnie ten chyba jest najlepszy z tej płytki ....
http://pl.youtube.com/watch?v=qYbTaEs-tas
Jarg / 2008-04-19 22:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No tak... "Free"... piękny finał przepięknej płyty... :-)
barabaszek / 2008-04-19 22:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Dodam coś na koniec bo żona choć i tak zła jeszcze może dostanie zawału jak się do niej nie pokwapię :-))))).......
inny klimat nie mniej wart odsłuchania myślę.....
http://www.youtube.com/watch?v=Y9a66c7HWNk
...........Dobranoc wszystkim udanej niedzieli życzę..................
barabaszek / 2008-04-19 23:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Dla najwierniejszych kącikowców jeszcze jeden utworek z mojej ulubionej serii...Buddha Bar...
http://pl.youtube.com/watch?v=PC8qg309qNo
Jarg / 2008-04-19 23:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wzajemnie Barabaszku :)
Jarg / 2008-04-19 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Troszkę sobotnich rozważań natury ogólnej (czyli o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy) :-)

Kilka dni temu zmarł Edward N. Lorenz jeden z twórców nowoczesnych metod w badaniach meteorologicznych. Znany zwłaszcza z tzw. efektu motyla - zasady, wg której nie sposób przewidzieć dokładnie pogodę dalej niż kilka dni naprzód, ponieważ jest tak wiele zmiennych czynników wpływających na warunki atrmosferyczne, że uwzględnienie wszystkich jest po prostu niemożliwe. W ten sposób Lorenz położył podwaliny pod popularną w II poł XX wieku i obecnie - teorię chaosu.
Środowisko naukowe od lat spiera się, czy współczesna cywilizacja ludzka wywiera istotnie duży wpływ na klimat Ziemi. Argumentem zwolenników wpływu są m.in. analizy ilości gazów cieplarnianych (zwłaszcza dwutlenku węgla) uwalnianych przez ludzkość do atmosfery, przez co tworzy się dziura ozonowa, topnieją lodowce i wzrasta średnia temperatura wody w oceanach prowadząc do głębokich zmian ziemskiego klimatu. Natomiat przeciwnicy wskazują na niedocenianą rolę czynników astronomicznych, zwłaszcza zmian aktywności słońca oraz przecenianie przez zwolenników owej roli gazów cieplarnianych (tych wytworzonych przez cywilizację), podczas gdy jedna potężna erupcja wulkanu, czy uderzenie niewielkiej nawet komety lub asteroidu ma znaczenie po tysiąckroć większe...
Biorąc do ręki dowolne dzieło Samuelsona poświęcone ekonomii napotkamy wewnątrz wiele wzorów matematycznych i twierdzeń. Jednak ekonomia nie jest nauką ścisłą. Jest nauką opisującą zaistniałe już wydarzenia i procesy ekonomiczne oraz próbujacą za ich pomocą tworzyć prognozy. Warto o tym pamiętać czytając różne komentarze i analizy. Nie istnieją w ekonomii wszystkowiedzący i nieomylni. Nawet najbardziej doświadczeni ekonomiści, tacy jak Greenspan lub Steglitz wypowiadają tylko hipotezy, które po jakimś czasie podlegają weryfikacji. I tu wracamy do Edwarda Lorenza: czasem jakieś z pozoru mało istotne wydarzenie na rynkach może doprowadzić w bliższym lub dalszym czasie nawet do globalnego kryzysu bądź krachu. Dlatego tak ciężko określić, w którym momencie koniunktury jesteśmy, a wszelkie prognozy wybiegajace dalej w przyszłość mają charakter horoskopów. W sukcesie ekonomicznym często ważniejsza jest intuicja, niż wiedza i doświadczenie.

A i tak w rezultacie któryś z koryfeuszy analizy triumfalnie napisze: A NIE MÓWIŁEM? :-)
superman / 2008-04-19 22:32 / Tysiącznik na forum
witaj,
wspominales o zmianach w Ponarze tak wiec w nawiazaniu do tego napisze tez o Relpol ( bo jak wiadomo PNF posiada pakiet 30% akcji), ze wczoraj zostala wybrana nowa RN w Relpolu rowniez jest Pan Rafał Gębicki ale i Dawid Marek Sukacz...i oczywiscie Mirosław Kalicki,
idzie nowe...
Jarg / 2008-04-19 22:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, w Relpolu również trzeba nieźle porządkować... Wiaderek chyba tak pokombinował, że Relpol niespodziewanie został obarczony drogimi zakupami akcji FAMu, przez co trzeba było utworzyć 3,5 mln rezerwy na hmm... "operacje finansowe na papierach wartościowych". Kto wie, czy to właśnie nie zwróciło uwagi Kalickiego na wiaderkowy Ponar... Pozdrawiam
barabaszek / 2008-04-19 22:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Dlatego też bardzo lubię wróżyć z fusów od kawy :-))))....i zdradziłem tajemnicę moich prognoz giełdowych he he he.....
Dobry wieczór Jargu i forumowicze.
Jarg / 2008-04-19 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kiedy w latach osiemdziesiętych w okresie popowej papki pojawił się duet Wham!, nigdy nie przypuszczalem, że wyrośnie z niego tak dobry artysta. Album "Older" należy do kilku moich najbardziej ulubionych i jednocześnie najwyżej cenionych płyt z całej muzyki pop.
Zaproponuję więc kilka dziełek z tego krążka... może na początek "It doesn't really matter" - idealny na wieczorne klimaty...
http://pl.youtube.com/watch?v=J4a7NUTMdrk
barabaszek / 2008-04-19 22:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Z tą jego płytą wiąże się wiele miłych dla mnie wspomnień ....bardzo taneczny lekko płynący....mało znany ale bardzo miły do słuchania
http://pl.youtube.com/watch?v=Nk2BY1MBHMI&feature=related
barabaszek / 2008-04-19 22:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Utwór który jest jak dla mnie nieprzemijający ...jakość fatalna będę szukał lepszej....
http://pl.youtube.com/watch?v=Nk2BY1MBHMI&feature=related
barabaszek / 2008-04-19 22:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Czas na górna półkę u tego wykonawcy...
http://pl.youtube.com/watch?v=8gAu5uQvgXQ
barabaszek / 2008-04-19 22:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak górna póła to górna.....nie ma nic piękniejszego....
http://pl.youtube.com/watch?v=53ith7bNN8w&feature=related
5424 / 2008-04-19 21:25 / Fan Linuxa Ubu
witam wieczorkiem cały dzień czyję sie jakby mnie ktoś przetrącił ta infekcja jest z********..ta męczy mnie już trzeci dzień
Jarg / 2008-04-19 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie Koledzy :-)
Jarg / 2008-04-19 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak troszkę w cieniu ostatnich wydarzeń przeszła nominacja Rafała Gębickiego na członka zarządu Ponaru. Podobno jest to manager pełną gębą, który zapewne będzie starał się uporządkować prowizorkę strukturalną i finanse grupy Ponar pozostałe po Wiaderku. Świeżo koronowany boss - Kalicki najwyraźniej wprowdza nowy ład w grupie. To dobrze.
Myszacz / 2008-04-19 20:05 / Bywalec forum
Cześc Dude witam Ekipę.
Brzydka pogoda...
na północy całkiem całkiem... słonko i ciepło ... wreszcie.
ogród mnie dzisiaj wykończył...
pozdrawiam i polecam
http://de.youtube.com/watch?v=Gqj0nAxs3tE
Jarg / 2008-04-19 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z blue chipów publikujących wczoraj raporty zwrócił moją uwagę Caterpillar (maszyny budowlane) ze względu na bardzo przyzwoite wyniki. Dziwny to naród ci Jankesi... Potrafią zrobić bardzo dobrą koparkę (po czesku: rypadlo), potrafią również zrobić doskonały samolot (po czesku: letadlo), a nie potrafią wyprodukować nawet średniego samochodu... :-))
anonim_03 / 2008-04-19 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

a nie potrafią wyprodukować nawet średniego samochodu...

Ford Focus staje się czarnym koniem w USA
obecnie zarówno GM jak i Ford przenosi swoje modele z Europy do USA.
z jednym się zgodzę -- nie potrafi na średni samochód znależć popytu u siebie.
Jarg / 2008-04-19 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale to nie amerykański samochód Anonimie... Tylko niemiecki!
Jak zaczną go produkować w Detroit, stanie się takim samym badziewiem jak Pontiac jakiśtam... :-) Pozdrawiam
Jarg / 2008-04-19 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podobnie jak wspaniały niegdyś supersamochód Ford GT 40 - rewelacyjne auto, tylko że w 100% zrobione przez Coswortha - angielską manufakturę od lat stowarzyszoną z Fordem. Jak dwa lata temu Ford postanowił powrócić do tamtego modelu i wyprodukował w USA niemal kopię pod nazwą Ford GT - to jest to jedna, wielka awaria, choć prezentuje się wspaniale.
anonim_03 / 2008-04-19 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
żeby nie było wątpliwości -- w GM i Forda nie zamierzam inwestować.
A Daimler i BMW to moje dość istotne pozycje w portfelu.
nowaa43 / 2008-04-19 19:44 / Idalia
o przepraszam, Skodą S 100 przejechaliśmy (trochę dawno, to fakt) z Wawy na południowy kraniec Hiszpanii i z powrotem.
Jedyna awaria dotyczyła oberwania rury wydechowej, świeżo przyspawanej przed wyjazdem, no i troche się grzała a wtedy mąż włączał ogrzewanie.. ale nie robiło to większej różnicy..
Piękna to była podróż...
Jarg / 2008-04-19 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ależ Droga Pani... ja do Skody nic nie mam... :-)) Pojazd (czes. ruchadlo) to baaardzo dobry... , i tylko pozazdrościć Pepikom, że potrafili kiedyś stworzyć tak zacną markę, a my niestety nie...
nowaa43 / 2008-04-19 20:11 / Idalia
a ja gapa jestem, bo to przecież było o Jankesach, tyle że po czesku...i to mnie zmyliło i dalejże bronić czeskich samochodów...
nowaa43 / 2008-04-19 19:58 / Idalia
tak sobie myślałam, że pojazd się pewnie fajnie po czesku nazywa...
z zabawnych momentów pamiętam ten, gdy wjechaliśmy gdzieś w okolicy Kordoby na stację napraw (pora była na przegląd) a tam 5 panów jak jeden mąż podniosło ręce do góry...
Nie przyjęliśmy tego poddania się i mąż podsunął im pod oczy książeczkę z silnikiem Renault mówiąć, że to to samo....i oni przeżyli i my też...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy