Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
amigo2 / 2008-04-18 16:57 / Regulamin forum!
witam
klilka wpisow w kaciku i jaki rezultat
az miło zaskoczony jestem posiorbali BYTOM))))))))))
pozdrawiam
ale SSI ktos brzydko potraktował
Jarg / 2008-04-18 17:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj
Tu jest dobry klimat dla takich papierow jak Bytek... :-) Pozdrówka
superman / 2008-04-18 17:29 / Tysiącznik na forum
witam,
jak cie widza w czym chodzisz ubrany tak cie pisza, jakos tak...,hehe
pozdr.
Jarg / 2008-04-18 17:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Na szczęście zakup akcji Wojasa nie oznacza konieczności chodzenia w wojskowych trepach... he, he... Pozdrawiam
nowaa43 / 2008-04-18 16:40 / Idalia
Zegnam sie na dzisiaj, wielkie dzięki dla Jarga i muzyczny dodatek ...

http://pl.youtube.com/watch?v=q5a0OAtzrXE&feature=related
krzysiek29 / 2008-04-18 16:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Obecny poziom stóp wystarczający aby wspierać wzrost
gospodarczy - Plosser z Fed" tego sie spodziewalem koniec ciecia stop
barabaszek / 2008-04-18 15:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Ok muszę kończyć do wieczorka...podtrzymuję swoje zdanie ...duże przebicie DJIA dzisiaj powyżej 12700 cała sesja wzrostowa ....a u Nas jazda się zacznie ....scenariusz optymistyczny od poczatku do końca jak będzie ....zobaczymy.Trzymajcie się,pozdrawiam serdecznie.
PS Tęsknię za kontraktami jak diabli ale muszę wytrzymać bez nich do końca kwietnia....
Jarg / 2008-04-18 14:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ktoś wczoraj wspominał o Biotku... wali w dół jak kula śniegowa...
smooth / 2008-04-18 15:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Jarg, na LZPS wisi 1500 po 7,90 do kupienia, tak jak chciałes.
Jarg / 2008-04-18 15:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... a niech to... przeznaczona gotówka poszła już na coś innego :-) Trudno, dzięki, Pozdrawiam
5424 / 2008-04-18 15:11 / Fan Linuxa Ubu
Skąd wy wiecie ile akcji jest do sprzedania i po jakiej cenie.
nowaa43 / 2008-04-18 15:58 / Idalia
w zależności od tego jaki pakiet obsługi opłacasz w Biurze Makl. to Ci pokazują np. 5 oczekujących transakcji kupna i sprzedaży , a bezpłatnie widzisz tylko po jednej...
nowaa43 / 2008-04-18 15:01 / Idalia
nie chcę krakać ale jakieś o,45 jest b. prawdopodobne..
Jarg / 2008-04-18 14:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Drogie Panie, dajcie znak, że żyjecie... :)
krzysiek29 / 2008-04-18 14:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie jestem Pania-:) Produkcja przemysłowa 0.9% (prognoza: 7.8%) kiepskie dane dla naszej gospodarki inflacja sporo lepiej 2,9% prognoza 3,2%. Zwalniamy-:(
Jarg / 2008-04-18 14:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To rzeczywiście badzo niefajne dane... . Gołębie mają więc argument, żeby zablokować podwyżke stóp... PLN już zareagował...
krzysiek29 / 2008-04-18 14:44 / Uznany Gracz Giełdowy
czyli prognoza Biga co do przyszlego roku by sie zgadzala. A zaprzestanie podwyzek wiadomo z czym sie wiaze spadek zlotego i wzrost inflacji-:( Ciekawe jaka bedzie rewizja danych i czy to tylko jednorazowy wyskok.
Jarg / 2008-04-18 14:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Myślę, że Big nie miał na myśli osłabienia złotego na skutek złych danych, tylko wzrost wartości dolara wobec innych walut w tym również złotego.
krzysiek29 / 2008-04-18 14:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Pod wplywem czegos zloty musial sie oslabic a dane sa do tego najlepszym pretekstem a co do umacniania dolara to oczywiste. Szukam aktualnie instrumentow opartych na dolarach i tak mysle, ktore rozwiazanie byloby najlepsze moze opcje wzrostowe na dolara ???
Jarg / 2008-04-18 15:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spokojnie. Jak słusznie napisałeś, dane muszą być jeszcze zrewidowane, a tendencja potwierdzona w kolejnych miesiącach. Natomiast umacnianie dolara względem walut to nie to samo co osłabianie złotego względem walut, szczególnie franka szwajcarskiego... Pomimo dziwnego brzmienia jest w tym logika... :-)
krzysiek29 / 2008-04-18 15:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja jestem spokojny jak baranek-:) szukam alternatyw
nowaa43 / 2008-04-18 14:19 / Idalia
Już siedziałam z paluszkiem na myszy, melduje powrót od młodych, dzisiaj jadą na wieś, zawiozłam galaretkę z cielęciny zrobioną własnoręcznie, kosteczki takoweż dla psa zza płota, pomogłam odrobić lekcje z przyrody : podział roślin na nagonasienne (coś podejrzane?) i okrytonasienne i dalej jednoroczne, dwuletnie , byliny...żeby nie doświadczenie działkowe to bym poległa..
No i przepraszam za ten babski meldunek ale tak to wygląda...pozdrawiam wszystkich..
Teraz już się poprzygladam..
aha Cyfra na kontraktach to nie szpanują tylko zarabiaja (albo tracą)
ppprzemo / 2008-04-18 14:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja przerobiłem w okresie przedwielkanocnym obserwację wzrostu rzeżuchy :-) A ponieważ jestem leniwy (starszy odziedziczył tą cechę po mnie) to przygotowaliśmy dość sporą styropianową tackę, na której codziennie przez dwa tygodnie dosiewaliśmy kolejne nasionka we wcześniej oznaczonych miejscach. Po tym czasie wystarczyło tylko pół godzinki na zapisanie wniosków z obserwacji :-)

A, i jeszcze omówiłem z nim merystemy wierzchołkowe i boczne. Do tego celu przydaje się roślinka o stosunkowo długich i sprężystych łodygach. Wystarczy taką łodygę odgiąć i przycisnąć do ziemi w drugiej doniczce a po jakimś czasie pokazać dziecku jak ładnie wyrosły sobie nowe korzonki. Szkoda tylko, że w szkole nie mają żadnych zadań praktycznych :-(
5424 / 2008-04-18 14:23 / Fan Linuxa Ubu
te kontrakty mnie przerastają próbowałem zagadnienie kiedyś rozgryść ale dałem sobie sokój
nowaa43 / 2008-04-18 14:29 / Idalia
to także nie jest i mój poziom..
czytałam że chorujesz a z dawnych postów pamiętam,że ciężko pracujesz i nie możesz pójść na zwolnienie nawet będąc chorym..
przychodzi taki moment że naprawdę trzeba odleżeć i się wykurować, zdrówka Ci życzę..
barabaszek / 2008-04-18 15:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Proponuję uczciwie się nie wbijać...mocne nerwy i dużo czasu .
5424 / 2008-04-18 14:42 / Fan Linuxa Ubu
Widze że dokładnie czytasż forum jak nie możesz się podnieś z łóżka rano z gorączki to za przeproszeniem robora wisi...........
Jarg / 2008-04-18 14:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Od przyszłego tygodnia będę pojawiał się tylko wieczorami...
http://pl.youtube.com/watch?v=vSZcTs00ZGg&feature=related

Mam nadzieję, że Big powróci na stanowisko...
nowaa43 / 2008-04-18 14:53 / Idalia
nie wiem jak my to przetrzymamy...ale to przecież samo życie....
panta rhei...i takie tam...
5424 / 2008-04-18 12:42 / Fan Linuxa Ubu
dlaczego te palanty szpanują tylko na Wigu 20 przecież wiadomo że z tego nic nie będzie duży wzrost i zaraz duży spadek gdzie tu logika,
Jarg / 2008-04-18 12:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na W20 logiką są kontrakty... :-)
Jarg / 2008-04-18 12:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwróć uwagę, że na tle rynku kasowego obroty na kontraktach wygladają... hmm... imponująco.
ppprzemo / 2008-04-18 13:12 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarg,
moda. Ostatnio znalazłem w szafie krawat po moim ojcu - patelnia aż miło popatrzeć :-)
Z drugiej strony jeśli pójdą "swoją" drogą to może skończą jak niedawne hity pp i split...
Jarg / 2008-04-18 13:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyda Ci się na tematyczny bal karnawałowy... :-) Chociaż.... niektóre stare fasony to teraz awangarda...

Powiedziałbym, że akurat moda na gry hazardowe jest nieprzemijająca... :-)
Jarg / 2008-04-18 11:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Są papiery, które z pozoru wygladają "mułowato" - jakby nie rokowały nadziei na przyzwoitą stopę zwrotu. Kiedy jednak ustawić zlececenie okazuje się, że niezwykle trudno je kupić... Po prostu nie ma chętnych do zbycia... Na pewno znacie takie spółki. Może kilka typów pod rozwagę?
ppprzemo / 2008-04-18 13:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak. Wychodziłem z BDV przez trzy tygodnie...
Jedyna rada to zlecenie z dłuuuuugim terminem ważności - za każdym razem ktoś łykał troszkę a jak przez parę dni widział, że reszta dalej "wisi" to w końcu brał całość :-)
kow@l / 2008-04-18 12:36 / Bywalec forum
Witaj Jarg,
spróbuj kupić BBC....tak ze 3K to kurs podniesiesz o 8%:-) Na WDM też już ciężko, no może dziś jest okazja, bo ostatnie dni pokazywały, że zabardzo podaży już nie ma.

Pozdrawiam
barabaszek / 2008-04-18 15:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj kow@l właśnie ktoś wyrzuca i to nie ja więc jezeli ktoś ma ochotę jest szansa dokupić.
jacekk_85 / 2008-04-18 12:16 / Bywalec forum
witam Wszystkich

fasing bardzo ciężko kupić, bardzo
poławiacz_pereł / 2008-04-18 11:51 / portfel
witam. szczerze mówiąc spodziewałem sie większej jazdy na Trakcji.Moze po wynikach w USA gdy inwestorzy zobacza ze nie taki diabeł straszny (w końcu wyniki spółek nie są takie złe) nasz rynek sie trochę ruszy.
5424 / 2008-04-18 11:47 / Fan Linuxa Ubu
Jargu na dzień dzisiejszy nie ma takich papierów każdy kupisz rak rozsądnie ustawisz opcje kupna, popatrz co się dzieje zastanawiam się czy dla takich obrotów jakie mamy obecnie, opłaca się otwierać interes.
barabaszek / 2008-04-18 12:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Igroup.Pemug,Ferrum z moich obserwowanych Kolasi też garścia nie weźmiesz jak mi się wydaje...to tyle z moich.
5424 / 2008-04-18 12:51 / Fan Linuxa Ubu
przy takich obrotach jak potężnemu będzie zależało na cenie to puści trochę tego co ma na parkiet przestraszy towarzycho i weżmie po swojej cenie, jak się nie wystrachają to walnie ripleya i bez problemów wtedy weźmie.
Jarg / 2008-04-18 13:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To nie takie proste. Przy żenujących obrotach tzw. "bomby" są bronią obosieczną. Często jest tak, że na na ewnetualny ruch jednego grubasa czeka inny grubas z ukrytym zleceniem. Grubasy o tym wiedzą, więc nie generują obrotów... Czekają z ukrytymi na ewentualnych frustratów, jak pająk w sieci :-)
kow@l / 2008-04-18 13:11 / Bywalec forum
Jarg,
mógłbyś wytłumaczyć jak oni "ukrywają" te zlecenia. To są jakieś automatyczne programiki przygotowujące zlecenia czy może siedzi jakiś gość, który nad tym panuje?
Jarg / 2008-04-18 14:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm, chyba mam dzisiaj ograniczone poczucie humoru... Może to przez pogodę?
Poczytaj sobie na bossa.pl o zleceniach z limitem aktywacji. Niektóre BMy oferują ponoć dodatkowe sztuczki.
Jarg / 2008-04-18 12:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
LZPS - ciężko kupić wiekszą ilość nawet po 7,90...
smooth / 2008-04-18 12:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie,

Na lzps w ogóle cuda sie dzieja. Obserwuje bo chce sprzedac troche. Ktos sie bawi transakcjami po 1 szt. Wkurza mnie juz ta spółka.
barabaszek / 2008-04-18 15:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj smooth może się z Jargiem dogadaj wyglada ,że ma chrapkę :-))))
Jarg / 2008-04-18 10:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak widać 3,30 jest na LCC twardym, betonowym stropem, od którego LCC za każdym razem odbija się jak pileczka kauczukowa... Teraz szuka wsparcia... a Leszek, cóż... Leszek smacznie śpi...
krzysiek29 / 2008-04-18 11:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam mam prosbe czy moglbys sie odnies do mego posta ponizej.pozdr
Jarg / 2008-04-18 12:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzyśku. Ameryki nie odkryję jeśli napiszę, że to oczywiście może mieć pozytywne następstwa pomysłotwórcze :-) Jednak mogę napisać, że znam z autopsji takie spotkania po latach, choć nie zawsze owocowały one w firmie idealną współpracą...
Ale może akurat w tym przypadku będzie pozytyw. Pozdrawiam
5424 / 2008-04-18 11:13 / Fan Linuxa Ubu
jak sobie zmienić ten niebieski napis przy nicku
Jarg / 2008-04-18 11:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poszukaj w tematach forum wątku "Rozdajemy rangi - jaką chcesz mieć przy swoim nicku na forum"... następnie wpisz, jaki chcesz mieć dopisek... i cierpliwie czekaj, aż redakcja przychyli się do Twojeje prośby. Zwykle nie odmawia... :-) Pozdrawiam
anonim_03 / 2008-04-18 10:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
naród się wypstrykał z kapitału w maju i czerwcu 2007 r. na MiSie
a teraz "jest normalnie" :-))

rok temu to się działo ...
Jarg / 2008-04-18 11:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Naród cały czas ma dużo kapitału, czego przykładem jest rosnący popyt konsumpcyjny. Natomiast giełda i fundusze są aktualnie passe... Teraz trendy są lokaty... . Troszkę to potrwa, ale za to obecny okres jest okazją do wybierania najlepszych spółek i podbierania... Oczywiście dla tych, którzy jeszcze mają gotówkę ;-)
anonim_03 / 2008-04-18 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pieniądze i kapitał to dwie różne rzeczy ;-))
bardzo intensywnie rośnie liczba kredytow stricte konsumpcyjnych, ale równie szybko rośnie import ... ciężko powiedzieć jakie będą wyniki spółek. Może być i tak jak w ginorossi -- wzrost przychodów a spadek zysków.
Jarg / 2008-04-18 12:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... no proszę, to pieniądze nie mogą być kapitałem szczególarzu? :-))
Mniejsza o poprawność terminologiczną. Przecież wiadomo o co chodzi.
Import musi rosnąć z uwagi na silną pozycję naszej waluty. A złoty raczej nieprędko osłabnie. Zwracałem już uwagę, że warto przyglądać się obecnie społkom pod względem procentowej struktury pozyskiwania przychodów z rynku krajowego i zagranicznego. W obecnej sytuacji uprzywilejowaną pozycję mają rzecz jasna firmy skoncentrowane na rynku wewnętrznym. Oczywiście, to nie gwarantuje sukcesu. Gino Rossi m.in. rok po roku nie trafił z kolekcją, więc musiał drastycznie obniżać ceny obuwia, żeby utrzymać sprzedaż.
Jarg / 2008-04-18 10:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich

Jak widać... okres zadumy i apatii na parkiecie trwa w najlepsze...
Tylko W20 wykazuje nieco większą aktywność. Wiadomo, inne siły i inne cele (kontrakty).

Pozdrawiam Was serdecznie i wszelkiej pomyślności w dniu dzisiejszym życzę :-)
barabaszek / 2008-04-18 10:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich dzień dobry.Powodzenia w podejmowaniu decyzji.
kow@l / 2008-04-18 09:58 / Bywalec forum
Dzień dobry,
bryndza, co? .........ale jak tak obserwuje zachowanie kursów, to wystarczy taki mały popycik, żeby kursy skoczyły wysoko.
Pozdrawiam wszystkich. Weekend za pasem:-)
nowaa43 / 2008-04-18 10:22 / Idalia
bryndzowaro jest, to fakt ale się trzymamy i swoje akcje trzymamy..
czasem tylko ktoś postraszy albo się lekko wścieknie, normalka..
zońka19 / 2008-04-18 09:54 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich ciepło w ten ponury dzień
ECM SA z NC wystraszyło się , ze opchnę i zaczęłó odbijac
zeby nie zapeszyc , wczoraj 10% dzis 1,5
udanego dnia i proszę pilnowac kursow
ja wybywam do południa
krzysiek29 / 2008-04-18 09:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam i mam pytanko znalazlem takie info, że Bala i Chełchowski to kolesie ..
w latach 1993 - 1995 w Biurze Maklerskim Arabski i Gawor s.c pracowali razem, Bala był dyrektorem, a Chełchowski maklerem i kierownikiem działu
Ciekawe, czy to spotkanie po latach zaowocuje jakimiś błyskotliwymi pomysłami?
Jargu jakbys mogl pare slow zarzucic z gory dziekuje.pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy