Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
nowaa43 / 2008-04-17 11:20 / Idalia
Wracam po godzince i co... Optimus walczy jak lew..
co do p. Leszczyńskiego to też uważam że przesadził z tą szczerością, już lepiej by szedł w zaparte...
Jarg / 2008-04-17 11:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Optimus walczy, a Leszek śpi... :)
nowaa43 / 2008-04-17 11:34 / Idalia
uznajmy , że Leszek zbiera siły do następnej rundy..
Jarg / 2008-04-17 11:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Myślę Halinko, że Leszek szybko uczy się gry giełdowej :-) Zauważył zapewne, że nie ma sensu bronić za wszelką cenę określonego poziomu na spółce, która nie ma znaczenia dla kontraktów. Najlepiej ustawić się z koszykiem, pozbierać, wyczyścić, a popyt wytworzy się automatycznie... :-)
nowaa43 / 2008-04-17 11:27 / Idalia
spleen spleenem a coś słonecznego też może być, wyobraźmy sobie że to co paruje , to albo gorąca woda albo siarkowe źródełko, co tam komu potrzeba..

http://pl.youtube.com/watch?v=mlRZ4R55j4E
ppprzemo / 2008-04-17 10:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry wszystkim :-)
Druga kawa czyni cuda. Zamknąłem notowania. Idę sobie pospacerować w deszczu.
Nie znalazłem piosenki obijającej mi się o uszy w dawniejszych czasach (romans w deszczu) ale może przynajmniej to: http://www.youtube.com/watch?v=-FysG72APrs
Jarg / 2008-04-17 11:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... hmm... nostalgiczne klimaty, lata młodości... he, he... Pozdrawiam
barabaszek / 2008-04-17 10:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich dzień dobry....Powodzenia w podejmowaniu decyzji.
barabaszek / 2008-04-17 10:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciekawa akcja na Optimusie :-))
Jarg / 2008-04-17 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabszku. Pojawiły się "nadzwyczajne okoliczności" w postaci wczorajszego info :-)
Inna sprawa, że przecież jest to po prostu relizacja jednego z głównych celów emisji.
A tak między nami... "akcjonariat" musi jakoś "przygotować" kurs pod wejście milionów PDA... Pozdrawiam
barabaszek / 2008-04-17 10:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Zdecydowanie...stąd też jak pisaliśmy wczoraj wydawało mi się,że skup pomimo spadającego kursu no i się sprawdziło....chciałem wejść w niego na krótko -sportowo :-))ale nie myślałem ,że to już dziś....przegapiłem.
Jarg / 2008-04-17 11:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja również zagapiłem się... Źle oceniłem potencjał spadkowy sprzedając akcje w okolicach 2,87... ustawiłem się na odebranie za nisko... Tak to bywa... nikt nie jest doskonały :-))
barabaszek / 2008-04-17 11:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Dokładnie :-))...ja myślałem o dzisiaj lub dniu jutrzejszym...pisałem ,że forma nie najlepsza he he.
Ogólnie po naszym rynku widać brak kapitału....jezeli by przyjąć plan który podałeś wczoraj Jargu to wg mnie powinniśmy być właśnie po fazie kapitału globalnego a przed krajowym....tzn tak mi się wydaje ale jak jest hmmm też nie jestem Sorosem.
amigo2 / 2008-04-17 10:19 / Regulamin forum!
witam
siorbac BYTOM
SSIpolecam
nowaa43 / 2008-04-17 09:24 / Idalia
Dzień dobry wszystkim, u nas też za oknem deszcz ale dzionek znów zapowiada się ciekawie.
Jarg / 2008-04-17 09:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinko... małą kawkę... i od razu lepiej... :-) Pozdrówka
Jarg / 2008-04-17 08:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Żeby zrobiło się nieco przyjemniej... na dobry początek cytat:

— Potrzebujemy miesiąca, dwóch, by rynek pierwotny ruszył z kopyta. Spodziewam się wyraźnej poprawy na amerykańskim rynku akcji i na naszej giełdzie — mówi Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDM SA. (za PB)

He, he... są jeszcze jacyś optymiści poza kącikiem. Nie ma co dziwić się byczemu nastrojowi Leszczyńskiego. On przecież żyje z hossy... lecz nie jest to wyłącznie optymizm pozbawiony podstaw... Ja zaś przypomnę, że... " najpierw wchodzi kapitał globalny, następnie... " itd. :-)

To może hymnik? :-)
http://pl.youtube.com/watch?v=BCmWa2N4ZPY
pklark / 2008-04-17 10:34 / portfel / -
Witam -jezeli facet o takich miozliwosciach ,wiedzy ,doswiadczeniu i nie ukrywajmy dostepie do wielu informacji o których istnieniu taki leszcz jak ja nie ma pojecia traci na terminowym to ......dla mnie znak iz nie mam sie co tam pchac i trzeba jeszcze długo siedziec na kasowym.....swoją drogą ciekawe iż tak bezposrednio Leszczynski przyznaje się do duzych strat ,wszak niby robi to jako "osoba prywatna" ale smrodzik nieudacznika przechodzi też na IDM.....
Jarg / 2008-04-17 10:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam
barabaszek / 2008-04-17 12:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale lepiej niż by kłamał i został na tym przyłapany....utrata zaufania to poważniejsza sprawa niż zły okres.....jak rozmawiamy to nie ma wśród nawet Uznanych osoby która nie umoczyła teraz w tym okresie ostatniej poważnej korekty czy jak by to nie nazwać....i to też fakt.Nie bronię go bo go nie znam....ale to co robi jako osoba prywatna to jego sprawa ...moze grać bardziej agresywnie ,hazardowo a to powoduje zwiększone ryzyko strat i tyle.
krzysiek29 / 2008-04-17 08:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Co do Leszczynskiego w dzisiejszym parkiecie. Zapytany czy prawda sa plotki , ktore sugeruja , ze poniosl duze straty grajac "jako osoba prywatna" na rynku
terminowym , odpowiedzial "tak to prawda ". ciekawe-:)
Jarg / 2008-04-17 08:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie o poranku (paskudnym za oknem)...

Niskie ciśnienie, zimno, brrr...
Za to na giełdzie może być cieplejszy poranek...

Pozdrawiam i udanego dnia Wam życzę...
krzysiek29 / 2008-04-17 08:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam dzis tez powinno byc ciekawie dwa kolejne banki podaja wyniki. Mam pytanko po jakim czasie zakupu znacznego pakietu akcji musi podac kupujacy. pozdr
Jarg / 2008-04-17 08:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzyśku. Teoretycznie są na to trzy dni robocze, licząc do ostatecznego terminu wysłania zawiadomienia. Jednak w praktyce takie zawiadomienie można wysłać pocztą - listem poleconym zwykłym nie priorytetowym w ostatnim dniu upływającego terminu, który z kolei biegnie od dnia następnego po formalnym potwierdzeniu transakcji na giełdzie, a to oznacza że "kupujący - sprzedający" ma faktycznie minimum około 10-14 dni na dalsze operacje, a jak zastosuje kilka sztuczek to ma 30 dni jak nic.
Pamiętam przypadek prezesa Próchnika, który o sprzedaży akcji poinformował bite 2 miesiące po treminie... Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-04-17 08:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki to manipulujac mozna odwlekac ile sie da cyrk gdzie sa twarde przypisy.
Jarg / 2008-04-17 09:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nasze prawo pełne jest takich dziur. To nie jest jakiś szczególny wyjątek, zaś gracze wykorzystują to wg wlasnego uznania... Jak pasuje taktycznie, wówczas info pójdzie nawet następnego dnia, a jak nie... to znacznie później...
krzysiek29 / 2008-04-17 08:33 / Uznany Gracz Giełdowy
Pamietasz pisalem o CPE i ten pakiet 1,1mln akcji sprzedala Energia PL tylko komu no chyba nie Capital Partners. Obligacje CPE poszly bez problemu 15mnl pozyskali chetnych na ponad 20mln. Nowa emisja szykuje sie na czerwiec. Co na to kurs???
Jarg / 2008-04-17 08:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie nie ma pozytywnego klimatu na nowe emisje, jeszcze rok temu gracze reagowali euforycznie na takie decyzje. Bywało również, że przy dość ograniczonej ilości nowych papierów kurs niemal nie zauważył ich wejścia. Aktualnie jednak rynek beżwzględnie obniży każdy kurs dostosowując go do rozwodnienia wartości akcji...
krzysiek29 / 2008-04-17 08:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Wlasnie i tego sie obawiam, moze Gazprom obejmie cala emisje to by bylo info a moze PGNIG.Pobozne zyczenia-:)
Jarg / 2008-04-17 09:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
IDM zdołowano m.in. dlatego, że dojdzie kolejna ilość papierów, których za jakiś czas będzie dwukrotnie więcej niż obecnie. 20 albo 21 IV nastąpi odcięcie pp...
Reasumując, sytuacja chyba powraca do normy po absurdalnym okresie podbijania kursu z okazji uchwalania n.e. Obecnie kurs będzie w takich wypadkach podlegał deprecjacji, ale wierny inwestor zyska dużą ilość nowych akcji po niskiej cenie, jeśli zdecyduje się na ich objęcie...
barabaszek / 2008-04-17 00:07 / portfel / Tysiącznik na forum
A można i tak....http://pl.youtube.com/watch?v=eRyolzoi13Q&feature=related
Jarg / 2008-04-16 23:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trzeba odpocząć... życzę Wam spokojnej nocy...
Tym razem bez kołysanki, żeby Leszek za bardzo nam się nie rozsypiał... :-)

Śpijcie dobrze. Dobranoc
warren buffet / 2008-04-16 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Lechu moim zdaniem ( i od poczatku tak twierdze jak kurs jeszcze na 2,80 byl ) zrobil kardynalny blad....... ten biznes sie sam by obronil, poprostu strzelil sobie gola....
Jarg / 2008-04-16 23:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No widzisz i przez Ciebie nie poszedłem jeszcze spać... Warrenie,masz całkowitą rację... a ja dodam: a skąd on u licha ma wiedzieć, jak postepować z kursem akcji , skoro on w życiu nie handlował akcjami (w co akurat mu wierzę)? No cóż, co się stało to sie nie odstanie... teraz musi być słowny, a spekuła będzie się wozić na tej jego "słowności" (czytaj: bronieniu kursu), a my razem z nią... Pozdrawiam serdecznie i dobranoc :-)
warren buffet / 2008-04-17 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witaj Jargu :))

teraz to juz mleko wylane :) jakos tam z twarza wyjdzie, tylko po co mu to bylo.... skoro nie kupil z 30 mln akcji to mogl w ogole nie robic zamętu :))

jak sie obroni 3 zł to bedzie super, w dluzszej perspektywie 2,80...

natomiast LCC robi swoje ( ponoc robotnicy sie taplają po tych ulewach w wodzie ), wszystko idzie jak w zegarku.....

ja codziennie przejezdzam obok dzialki w katowicach, zastanawiam sie kiedy tam wjada buldożery.... ale to pewnie kwestia czasu....

pozdrawiam i dobranoc ! :)
melodyjka / 2008-04-16 23:34
Słodkich snów Jargu, Barabaszku ,Godzi i kąciku
barabaszek / 2008-04-16 23:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Muzyczka dla Ciebie Melodyjko.....http://pl.youtube.com/watch?v=I8pGJFwI_tM&feature=related
barabaszek / 2008-04-16 23:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobranoc Jargu...ja jak zwykle musze pomyszkować trochę "nocny Marek"jestem :-)
barabaszek / 2008-04-16 23:33 / portfel / Tysiącznik na forum
A dla nieśpiących jeszcze muzyczka ....http://pl.youtube.com/watch?v=hUKBuAkr4Lg&feature=related
barabaszek / 2008-04-16 23:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Właśnie dzwonił mój znajomy z....Kuby....mają ochłodzenie....28stopni....a u Nas ciągle pada cholerka....miejmy nadzieję,ze jutro się rozpogodzi przynajmniej na giełdzie :-)))
muzyczka....http://pl.youtube.com/watch?v=BnJ1X63GdBQ
barabaszek / 2008-04-16 23:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Muzyczka....http://www.money.pl/portfel/komentarze/?user=7025
GODZI / 2008-04-16 22:53 / Bywalec forum
Dobranoc Panowie i Panie......
Jarg / 2008-04-16 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powtórzę za nieobecnym Gospodarzem pewną starą prawdę o giełdzie... kiedy kryzys, bessa mają się ku końcowi, kapitał napływa w następujacej kolejności: najpierw kapitał globalny, następnie największy krajowy kapitał prywatny, później krajowy kapitał instytucjonalny, a na końcu szerko rozumiany drobny krajowy kapitał indywidualny... Wychodzenie na szczycie hossy odbywa się w takiej samej kolejności. A więc największy sukces można osiągnąć wchodząc razem z pierwszą, drugą falą...
warren buffet / 2008-04-16 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
post 10\10..... oni nie maja 10k w FONIE.... oni na wyjscie potrzebuja miesiecy......... dokladnie. tak bylo i bedzie. i jest.
barabaszek / 2008-04-16 23:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak uważasz w którym momencie właśnie jesteśmy Jargu?
Jarg / 2008-04-16 23:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Barabaszku drogi... nie jestem Georgem Sorosem :-) Może on wie, w którym momencie jesteśmy. Zakładam jednak, że Ben Bernanke ma sporo racji głosząc, iż wyraźne symptomy poprawy w amerykańskiej gospodarce pojawią się w III i IV kw.... a więc jesteśmy obecnie na dnie kryzysu lub w jego pobliżu....
GODZI / 2008-04-16 22:46 / Bywalec forum
Dzielnie sie spisujesz Jargu ,Gospodarz moze byc z ciebie dumny ...brawo

Widze, że nie ma żadnych kobiet o tej porze wiec moj wpis potraktuj jako .....
jak chcesz????????
Jarg / 2008-04-16 23:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gosiu, cieszę się, że dzielnie reprezentujesz płeć piękną... Pozdrawiam serdecznie
5424 / 2008-04-16 22:44 / Fan Linuxa Ubu
Pięnie to Jargu napisałeś, trzymam kciuki za ten kapitał i zapraszam do szybkiego wejścia na GPW pozdrawian do jutra.
Jarg / 2008-04-16 21:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wieczorem

Marboru, gratulacje dla jubilata, serdeczne pozdrówka :)

Indeksy amerykańskie dzisiaj odrabiają na skutek lepszych wyników paru koncernów i paru pozytywnych wskaźników. Pisałem o tym chyba w sobotę, że rynki będą w tym tygodniu pozostawać po wrażeniem danych, wśród których będą zarówno zaskakująco złe, lecz również zdarzą się niespodziewanie dobre. Jednak DJIA musi wyraźnie przebić się powyżej 12 700, żebyśmy mogli mówić o wyjściu z obecnego pata, o dolnych zakresach jako byk wspominał nie będę :-)
marboru / 2008-04-16 21:57 / portfel / "Bankier giełdowy"
dzięki bardzo, dzięki.
pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-04-16 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Wszyscy patrza na indeksy w USA sam tez tak robie ale co z nasza gielda i sytuacja makro bedziemy sie rozwijac to logiczne tylko ktore kraje z tego korzystaja bo my coraz mniej. Mam pytanko do Ciebie ile procent masz w akcjach???A jesli moglbys sie podzilic swoimi typami bylbym wdzieczny z gory dziekuje.
Jarg / 2008-04-16 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
75% mam w akcjach, a miałbym pewnie więcej, gdyby nie zasada, której staram się obecnie bezwzględnie przestrzegać, czyli zawsze mieć przynajmniej 25% gotówki... nawet jak muszę upłynnić trochę papierów, których specjalnie nie mam ochoty pozbywać się.

PS. Nasza sytuacja jest naprawdę dobra. Na przykład: jak donoszą bankowcy, tylko jeden kredyt hipoteczny na sto jest u nas złym kredytem, więc kryzys subprime raczej nam nie grozi. Głównym partnerem handlowym jest dla nas UE i pozostałe kraje eurpoejskie, a nie USA. Kryzysy amerykańskie maja zwykle technicznie kszałt V, czyli są ostrzejsze i krótsze, europejskie zaś mają kształt U - są dłuższe, ale za to łagodniejsze.
Jarg / 2008-04-16 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I jeszcze jedno... gospodarka może wbrew pozorom całkiem dobrze funkcjonować nawet przy nieco wyższej inflacji, ale oczywiście nie za wysokiej. Zbyt ostry monetaryzm może doprowadzić do stagflacji i paraliżu wzrostu gospodarczego, jak to miało miejsce przez wiele lat w Japonii. Nie bójmy się nieco wyższej inflacji. NAjważniejsze, żeby RPP podejmowała rozsądne decyzje w ramach polityki pieniężnej...
barabaszek / 2008-04-16 23:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Mało tego lekka inflacja służy rozwojowi gospodarczemu....konkurencyjności ,zmusza firmy do większej gospodarności a zarazem większej przedsiębiorczości....tak jak napisałeś oby nie za wysoka,bo niestety inflacja dokucza najbardziej tym, którzy mają najmniej.
krzysiek29 / 2008-04-16 22:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki za slowa optymizmu i tym sposobem ide lulu!!!

pozdrawiam do jutra
krzysiek29 / 2008-04-16 22:12 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja aktualnie mam 80%w akcjach.Jezeli jest tak dobrze to czemu wedlug prognoz wielu przyszly rok to bessa nie taka jak teraz czy nasza gospodarka tak oslabnie, wciagu roku az tak sie pogorszy i to mnie zastanawia. -:)
barabaszek / 2008-04-16 21:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wieczorkiem!
Powiedz mi Jargu byłbyś zadziwiony maksymalnie gdyby się to stało już jutro?
A co by się stało gdyby jednak pan o którym niedawno pisaliśmy nie poszedł w shorty?Może to jest właśnie przełom bo tak na prawdę nikt się tego nie spodziewa,a nie tylko u Nas akcje są bardzo przecenione ...szansa na odrobienie szybko strat to duża pokusa i z drugiej strony szybko można byłoby zapomnieć o niedawnym kryzysie....ciekaw jestem na co czekają nasze fundusze ...ludziska uciekają...ruch w tą stronę zapewniłby możliwość pokazania zysków....
Takie sobie spekulacje....nie mniej zarabia się wtedy gdy inni jeszcze nie widzą możliwości zarobku (najwięcej)....rynek pokaże a ja jestem jakoś dziwnie spokojny o przyszłość.
krzysiek29 / 2008-04-16 21:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Ostatnio tez bylem bardzo spokojny a teraz we mnie wstapila nutka niepewnosci
barabaszek / 2008-04-16 22:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj!Bez ryzyka nie ma zabawy :-))...nie tak dawno Bigu pisał aby obserwować KGHM i o tym,że ostatnich gryzą psy....siedzę w tym pociągu już od dawna i nigdzie już mi się nie spieszy....jeżeli to będzie ekspres to się nie pogniewam...jak trasa turystyczna też może być....pozdrawiam.
krzysiek29 / 2008-04-16 22:06 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja tez siedze w tym samym pociagu tylko pociag nie ma pary. pozdr
barabaszek / 2008-04-16 22:02 / portfel / Tysiącznik na forum
S&P skończył na +2,20 wiecej niż DJIA.....mnie to nastraja bardzo pozytywnie.
krzysiek29 / 2008-04-16 21:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Czytam wypowiedzi Samuraja na glownym i nie napawaja optymizmem (opcje spadkowe na wig20) nie wiem co myslec a bylem pelen optymizmu a tu masz pozdr.
krzysiek29 / 2008-04-16 21:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Faktycznie wszyscy mysla, ze nasza gospodarka ma sie wspaniale ale dane z tego tyg nie napawaja optymizmem to import dominuje. Niech tylko spekulancji i arbitraz zagra na spadek zlotego (sytuacja Islandii) inflacja strzeli jak szalona i te ostatnie prognozy dla Polski 7-8% moga sie stac calkiem realne.
superman / 2008-04-16 21:26 / Tysiącznik na forum
nie raz na watku bylo przytaczane. ze na WIG20 graja koszykarze tak wiec pomimo wszystko mozna szukac perel w "MiSiach"
krzysiek29 / 2008-04-16 21:38 / Uznany Gracz Giełdowy
tez myslalem, ze misie to dobra alternatywa ale one nie maja sily wzrosty. W wyniku odbicia co wzrosna to pozniej to traca i tak w kolo. To kiedy przyjdzie ta jazda w gore jak juz prawie pierwsze polrocze mija.
krzysiek29 / 2008-04-16 21:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Caly czas szukam perel jak kazdy i co z tego fakt nie jest najgorzej. Nie ma co ukrywac jestesmy w bessie juz prawie rok czasu a przyszly rok ma byc jeszcze gorszy.
Jarg / 2008-04-16 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrze Ci idzie Krzyśku... :)
krzysiek29 / 2008-04-16 21:46 / Uznany Gracz Giełdowy
staram sie zbudowalem se portfel troche mi to zajelo ale juz prawie jestem z niego zadowolony Twoje wskazowki tez mi pomogly pozdr-:)
rachfalek / 2008-04-16 21:12
Słabe reakcje na pozytywne impulsy z zewnątrz stanowią zły znak świadczący o słabości ryku i niskim zainteresowaniu naszego parkietu wśród obcego kapitału dla którego wraz z aprecjacją złotego nasze akcje staja się coraz droższe. Wszystko to zwiększa ryzyko silnego spadku w momencie pojawienia się negatywnego impulsu, na który zapewne nie będziemy długo czekać. Prosze o opinie !
Jarg / 2008-04-16 21:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Troszkę źle interpretujesz wydarzenia. O słabość szerokiego rynku obarczyłbym winą przede wszystkim nasze fundusze akcyjne, które mocno odczuły odpływ gotówki i obawiaja się dalszego. Dlatego zaskakująco mocno obrywają spółki (z poza W20) uważane do tej pory za wyjątkowo solidne, w których siedziało dużo kapitału funduszowego, zwłaszcza tego ukrytego (np. IDM). Nasz rynek jest atrakcyjny dla kapitału zagranicznego, ale doświadczeni gracze wykorzystują sytuację do maksimum, a naprawdę umieją wchodzić na spadkach nie podnosząc kursu wybranych papierów. Kapitał zagraniczny nie przejmuje się tak bardzo stosunkiem cen akcji do kursu PLN, ponieważ w dużym stopniu on jest odpowiedzialny za jego wzrost. Poza tym dawno już można było zwrócić uwagę, że spora jego część oscyluje on między kontraktami, akcjami a PLN bez wymiany na obce waluty, jak to było powszechne jeszcze 2 lata temu. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy