Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2008-04-10 12:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli Fed na przyszlym posiedzeniu nie obnizy stop a to jest chyba 28kwietnia to co sie stanie: surowce mocno w dol a akcje??? A ostatnio byla sugestia cos ze Fed nie bedzie juz tak mocno cial stop zaczelem sie troche martwic. Spadki trwaja juz rok czy 28 kwietnia bedzie dolek czy szczyt bardzo ciekawe!!!
sofi4 / 2008-04-10 12:46
Witam
A ja dzisiaj serdecznie sie pośmiałam,jak kobiety postrzegają giełdę i to co się na niej dzieje.
Polecam w wolnej chwili:
http://kapewu.blox.pl/html
Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-04-10 12:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Jedno jest pocieszajace jesli nie obniza stop to dolar bardzo mocno sie umocni co pociagnie spadek surowcow a glownie tej nieszczesnej ropy
Jarg / 2008-04-10 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
UBRANI W ZŁOTO. Dzisiaj znowu słyszałem wypowiedź jednego anala, jaką to złoto jest świetną inwestycją na okres kryzysu. Czasy się zmieniły. To nie początek XX wieku, kiedy złoto stanowiło twardy ekwiwalent dla pieniędzy papierowych, a banki centralne obowiązane były trzymać rezerwy adekwatne do wartości banknotów znajdujacych się w obiegu. Obecnie złoto jest traktowane jak surowiec podobny do miedzi i podlega takim samym spekulacjom. Inwestycja w złotego, owszem, ale niekoniecznie w złoto. Podejrzewam, że kiedy kopalnie w RPA pozbierają się i wyjdą z kryzysu związanego głównie z zatrudnieniem, w którym tkwią od paru lat (w związku z czym pozycję lidera w produkcji złota przejęły ostatnio Chiny), może wręcz nastąpić szok podażowy tego kruszcu...
anonim_03 / 2008-04-10 11:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ostatnio wykres złota oglądam, wczoraj "coś się stało".
gdyby wczoraj były były spadki, bessa na złocie była by widoczna dla przedszkolaka. kurs zwobił trzy przysiady i odbił się jak szpiklą w siedzisko ukłuty na +2.5%. Obecnie cięźko powiedzieć ...

ale całkowicie traktowanie złota jako czegoś innego niż "gorący kartofel" pachnie XIX wiekiem. Różne zabawne opinie zawsze stają się popularne gdy trend się zmienia ;-))

PS. Rzuciłem okiem na strony www optimusa ... przezabawna spółka.
Jarg / 2008-04-10 12:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To niemal legenda... :-)
Cudowne dziecko Kluski, perypetie z podatkami niesłusznie dowalonymi przez skarbówkę, Onet, później wejście Jakubasa, kiedy papier był dobrze ponad 100zł...
anonim_03 / 2008-04-10 12:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pamiętam ich w latach 90-tych, zawsze miałem wrażenie że sklep dla ludzi nie mających zielonego pojęcia (ceny ;-)) Obecnie sprzedają cieniutkie notebooki (w sensie sprzętu nie grubości), droższe niż MacBooki, ale i tak nie mają ich na składzie :-))

w sprzęcie obstawiam konsystentne straty -- szczególnie jak Lenovo otworzy w Polsce fabrykę. Inna sprawa że nad Wisłą takie spółki najwięcej emocji wzbudzają ;-))
Jarg / 2008-04-10 12:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ze sprzętu powinni ostatecznie wyjść... tu nie ma już możliwości konkurowania z wyrobami azjatyckimi. Może jakieś specjalne zamówienia (dla wojska?). Chyba będą musieli się przebranżowić...
kokar / 82.139.42.* / 2008-04-10 11:20
Mówiłem brac enap jedna z niewielu spolek na giełdzie w której perspektywa wzrostu kursu akcji była i jest tak oczywista :-)
Jarg / 2008-04-10 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak rynek długi i szeroki... jest sporo tanich papierów w okazyjnych cenach... choćby Kolastyna :-)
barabaszek / 2008-04-10 11:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Zgadzam się w 100% ...jest tania...jeszcze :-))
Jarg / 2008-04-10 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ten papier należy traktować sezonowo... wiosną i latem rośnie zapotrzebowanie na kosmetyki... :-))
kokar / 82.139.42.* / 2008-04-10 13:54
Nie znam kolastyny.Nawiąze jeszcze do enapu,biorąc pod uwage kapitalizacje zarządowi nietrudno bedzie nawet przy kredycie wykupic troche akcji by podniesc kurs.Muszą jesli chcą zgarnac kase z emisji a przy kursie 2 pln za akcje niech raczej zapomną o tym,chyba ze sami to wykupią :-).Juz w maju na rynku bedzie około(z tego co sie orientuje) 30 milionów pipek po około 1,65 kto pozwoli zeby to nic nie było warte?:-).Tak na moją logike chyba ze jest ograniczona i jest jakis inny chytry plan zarządu.
Pozdrawiam
Jarg / 2008-04-10 14:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z tym chytrym planem zarządu to jest myśl... he, he..
Różne zarządy spółek obecnych na parkiecie wymyśliły już niejeden "chytry" plan... Zaraz przychodzi mi na myśl Fon... :-) Często jednak "chytre" plany przechytrzyły swoich twórców. Dotyczy to zwłaszcza zalewu parkietu makulaturą nowych emisji. Niejeden zarząd nie przewidział, że planowane ceny emisyjne okażą się w przyszłości mało atrakcyjne wobec gwłałtownie przecenionych papierów obecnych na już w obrocie.

Możesz mieć rację. Jeśli zależy im na powodzeniu emisji, będą musieli wykonać jakieś ruchy w celu uatrakcyjnienia kursu...
kazelot / 2008-04-10 11:04 / Tysiącznik na forum
Dla Barabaszka ze spóźnionymi życzeniami.
Dla Jarga za całokształt.
Oraz dla wszystkich spragnionych słońca....

http://de.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU
barabaszek / 2008-04-10 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Kazelocie.Dzięki za życzenia i pozdrawiam serdecznie.
Jarg / 2008-04-10 12:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ach ta nostalgia Andrieju... kino, dziewczyna, peerelowska odrobina wolności...
http://de.youtube.com/watch?v=EhbxI5eVnM4&feature=related
zońka19 / 2008-04-10 10:44 / Tysiącznik na forum
Enap ładnie mi odbija
za to inne na minusie , chociaz nie duztm
kazelot / 2008-04-10 11:15 / Tysiącznik na forum
Zonia a co to za spóła DUZTM ? :-)
zońka19 / 2008-04-10 11:47 / Tysiącznik na forum
oj Kazelot miało byc duzym
nie zauwazyłam
mesko / 2008-04-10 10:47 / portfel / Status quaestionis
szczesciaże z nas hiehie
zońka19 / 2008-04-10 11:08 / Tysiącznik na forum
mesko moze Ty
bo ja mam to od zeszłego roku
jeszcze na niczym nie czekałam z pp tak długo
musiało pójsc do gory bo kto ny brał pp
nowaa43 / 2008-04-10 10:51 / Idalia
dobrze Wam tak....
z tymi plusami oczywiście...a na resztę też przyjdzie pora
nowaa43 / 2008-04-10 10:20 / Idalia
Dzień dobry wszystkim, w Wawie pada i brzydko..
mesko / 2008-04-10 10:34 / portfel / Status quaestionis
Witam Wszystkich
Miłego dnia wszystkim
P.S
lubin mgła i wiatr brrrr.
P.S 2
Enap Enap - wkońcu doczekałem up
Jarg / 2008-04-10 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gratki... :-)
felos / 2008-04-10 09:57 / portfel
Witam wszystkich.
Dużo czytam Waszych niezwykle cennych komentarzy i spostrzeżeń. Dzięki za to, zwałszcza dla Biga!
Mam do Was pytanie odnośnie listu intencyjnego Artman SA.
Jakie to ma teoretyczne i praktyczne (oprócz wzrostu ceny) konsekwencje dal Artmana?

"Artman S.A. informuje, że w dniu 9 kwietnia 2008 roku pomiędzy LPP S.A. z jednej strony a Artman S.A. oraz trzema głównymi akcjonariuszami - założycielami Artman S.A. podpisano list intencyjny, na mocy którego może dojść do przejęcia przez LPP S.A. kontroli nad Artman S.A. Przejęcie kontroli ma nastąpić poprzez zakup przez LPP S.A. w wezwaniu 100% akcji Artman S.A. Jednocześnie ww. akcjonariusze Artman S.A. nabędą do 80.000 akcji na okaziciela nowej emisji LPP S.A. Po przejęciu kontroli nad spółką Artman, intencją Zarządu LPP S.A. jest połączenie obu spółek.

Strony uzgodniły cenę po której LPP S.A. ogłosi wezwanie na 100% akcji Artman S.A. na 92,65 zł za jedną akcję. Oznacza to, iż LPP S.A. planuje nabyć 100% akcji Artman S.A. za łączna cenę 394,8 mln zł. Jednocześnie ww. akcjonariusze Artman S.A. nabędą do 80.000 akcji nowej emisji LPP S.A. po cenie 2 350 zł za jedną akcję, czyli za łączną kwotę do 188 mln zł.

Do 30 maja 2008 roku LPP S.A. przeprowadzi audyt w Artman S.A. Po zakończeniu audytu strony podpiszą umowę inwestycyjną zgodnie z którą do 16 czerwca 2008 roku odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy LPP S.A., na którym Zarząd LPP S.A. zaproponuje przyjęcie warunkowej uchwały o emisji do 80.000 (ok. 4,5% kapitału) akcji na okaziciela LPP S.A. w drodze subskrypcji prywatnej, po cenie 2 350 zł, skierowanej do założycieli Artman S.A. z wyłączeniem prawa poboru. Do połowy czerwca 2008 roku LPP S.A. ogłosi wezwanie na sprzedaż 100% akcji Artman S.A. po cenie 92,65 zł za jedną akcję, a większościowi akcjonariusze Artman S.A. zobowiązani są do sprzedaży wszystkich posiadanych akcji Artman S.A – łącznie 3.000.648 akcji, czyli 70.4%. Uchwała Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy LPP S.A., o emisji do 80.000 wejdzie w życie pod warunkiem nabycia przez LPP w drodze wezwania, o którym mowa wyżej, 3.000.648 akcji posiadanych przez większościowych akcjonariuszy Artman S.A."

Pozdrawiam
felos
Jarg / 2008-04-10 10:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

Tak z grubsza wyglada na to, że Artman zniknie z parkietu. Tu nawet nie ma mowy o konwersji akcji Artmana na LPP dla drobnych... Ale zapewne będą musieli coś zaproponować, jeśli wezwanie się nie powiedzie...

Pozdrawiam
Jarg / 2008-04-10 10:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fajne było dzisiejsze otwarcie. Kurs wzrósł bowiem od razu do ceny wezwania... :-))
felos / 2008-04-10 21:22 / portfel
Jargu dzięki za odpowiedź, otwarcie niezłe, szkoda że akcji nie mam. Ciekawe jak dalej potoczą się losy House?

Pozdrawiam
felos
Jarg / 2008-04-10 09:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Optimus reaktywacja. Spekuła wsiadła na niego w takiej ilości, że teraz bedzie jazda, jak na łysej kobyle... Barabaszku, to aktualnie papier w sam raz dla Ciebie... :-))
barabaszek / 2008-04-10 10:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Mam takie wrażenie ,że juz kurz opadł ale nie było mnie przez 3 dni więc obraz moze być zamglony :-))
Jarg / 2008-04-10 10:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To nie Toora Barabaszku, gdzie przekręt zrobiło paru mafiosów z Sycylii...
Moim zdaniem Jakubas zrobi wiele, żeby wyciągnąć Optimusa z kłopotów... w końcu... i niemała kasa i nadszarpnięty prestiż jednego z najsolidniejszych inwestorów na GPW...
Dzisiaj rana zabrakło mi refleksu, żeby ponownie wskoczyć... Teraz zastanawiam się...
barabaszek / 2008-04-10 11:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Rozumiem Jargu...też rozważam jakoś nie mam czucia do waloru choć dał mi kiedyś zarobić...zjazd na szerokim rynku dzisiaj a złotówa się umacnia ...po mojej obserwacji walut moze dzisiaj byc jeszcze po 2,16 już są bidy po 2,16...jaka cena na Optimusie myślisz byłaby atrakcyjna...wiem ,że w obecnej chwili ciężko coś tu wyrokować ale tak w przybliżeniu jak myślisz?
Jarg / 2008-04-10 11:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rano byłem zbyt skąpy i ustawiłem się na 3,0 i 2,95...
Teraz trudno powiedzieć...
barabaszek / 2008-04-10 11:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Jednak odbija...nie wiem na prawdę jestem rozchwiany co do tego waloru...moze delikatnie...najwyżej sobie odpuszcze :-)
barabaszek / 2008-04-10 09:57 / portfel / Tysiącznik na forum
No i dostałem swoją odpowiedź w tempie iście ekspresowym he he ...interesujące :-))
Jarg / 2008-04-10 09:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dolar dalej w dół. Schodzi już w porywach na 2,17... Obecne miesiące będą niezłą szkołą dla eksporterów, którzy (o dziwo) radzą sobie da tej pory całkiem nieźle, bo przecież nasz eksport rośnie. Nie chciałbym być jednak w skórze prezesów firm nastawionych wyłącznie na eksport... Taki HTL na przykład, zakładał w prospekcie emisyjnym prognozy zysków przy PLN/USD - 3,20.... Chociaż, prawdę mówiąc eksporterzy narzekali na mocnego zeta, jak dolar był po 3,50... narzekali jak był po 3,80. Oni po prostu tak mają... :-)
barabaszek / 2008-04-10 10:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Twardo już jest handel po 2,17....bardzo mocny ten nasz zet.
barabaszek / 2008-04-10 09:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Jargu! HTL zmienił w znacznej części swoje rozliczenia na euro...wyniki powinny być ok...jakie będą zobaczymy :-).Pozdrawiam....Co mnie ominęło z Optimusem?
Jarg / 2008-04-10 10:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zet zyskuje również do Euro,,, ale oczywiście nie w takim stopniu jak do zielonej kapusty. Teraz okazuje się, jak ważne dla firm było zabazpieczenie od ryzyka kursowego...

PS. Jakubas usiłuje wyciągnąć Optimusa. I nie dziwota, Zbigniew jest na Optimusie nieprawdopodobnue w plecy. Optimus wycofał przedwczoraj wnosek o upadłość...
barabaszek / 2008-04-10 09:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzień dobry wszystkim...Dziękuję za wczorajsze życzenia osobom którym nie zdążyłem podziękować...ale druga połowa mnie porwała i koniec po sesji z kompem było ;-))....za to dzisiaj luz...prąd jest i niedosyt pisania też więc....Powodzenia w podejmowaniu decyzji życzę.
zońka19 / 2008-04-10 09:18 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich
dzien pochmurny,deszczowy
tomciar / 2008-04-10 09:48 / portfel
Jak to, w Bielsku piękne słoneczko, wiosna na całego :-)
Jarg / 2008-04-10 08:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich
Słonecznego dnia i udanej sesji Wam życzę...
(W moim grodzie dzisiaj poranek pochmurny, lecz dość ciepły...)

W sam raz na przebudzenie George Michael i "Too Funky" - dość skoczny kawałek... :-)
http://pl.youtube.com/watch?v=H0oDvUjM27g
kazelot / 2008-04-10 09:06 / Tysiącznik na forum
Witam V-ce szefa i wszystkich.

http://pl.youtube.com/watch?v=QxQA6WMgMBg
pietroo / 2008-04-10 09:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam
miłego i udanego dnia życzę
krzysiek29 / 2008-04-10 07:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam i oczywiscie z samego ranka pytanko-:)
WIELTON I CPENERGIA. Jak bys mogl cos wiecej napisac z gory dziekuje pozdr.
A co do Trakcji wczoraj niezly kontrakt moje okolice-:)
Jarg / 2008-04-10 08:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Cierpliwości... nie mam aktualnie weny do pisania o tych spółkach... Może w ciągu dnia przyjdzie... :-) Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-04-10 08:43 / Uznany Gracz Giełdowy
OK dzieki milego dnia
Jarg / 2008-04-09 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrej nocy wszystkim... a to na sen...
http://de.youtube.com/watch?v=XBo3HWqcq8k&feature=related
Jarg / 2008-04-09 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No i Dow utrzymał 12,500... ale jest to w tej chwili bez znaczenia... Wszystkie oczy są teraz skierowane na wyniki sektora finansowego w USA... i po tych raportach będą podejmowane próby oceny, jaki etap kryzysu jest obecnie... Jeśli nie będzie wyjątkowo negatywnych zaskoczeń (bo te zwyczajnie negatywne są juz w cenach)... i nie ukażą się naszym oczom jakieś kolejne zombie wychylające się zlowieszczo z szafy, to powinien być wznowiony ruch indeksów w górę.
W każdym razie u nas będzie wyczekiwanie, co już widać po obrotach...
No wlaśnie... dzisiejsze obroty... z takim koksem wiele na indeksach nie zwojujemy... To mi wygląda na postępującą słabość naszych funduszy...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy