Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2008-04-05 15:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam i chcialbym sie zapytac o Ponar kloejne tasowanie akcji teraz Kalicki z Cyprem a ponar kredycik jak to nalezy odbierac
Jarg / 2008-04-05 17:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

Kalicki kontunuuje proces podporządkowywania sobie całej grupy Ponar. Ale te ostatnie infa o przekazywaniu wlasności papierów na rzecz podmiotow zależnych zarejestrowanych za granicą, zarówno w Ponarze jak i w Famie związane są z chęcią ucieczki od podatków. To normalne dla grubszych portfeli na GPW. Pozdrówka.
krzysiek29 / 2008-04-05 17:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Wielkie dzieki ale ta firma zaczyna mnie za przeproseniem wkurzac. I napewno nie tylko mnie takie zamieszanie robia ze ciezko sie polapac a drobni do tego papierka maja coraz mniej cierpliowosci pozdr
Big Lebowski / 2008-04-05 14:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich.. Robert Kubica jutro startuje z pierwszego miejsca..Brawo!!!!
Jarg / 2008-04-05 14:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu, witajcie Kącikowicze...

Niebywały sukces... ten chlopak zajdzie wysoko... Gratulacje!
Big Lebowski / 2008-04-05 14:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu .. to fakt Robert zajdzie wysoko , widzialem konforencje prasowa - bardzo skromny chlopak..
Myszacz / 2008-04-05 14:26 / Bywalec forum
Witam Wszystkich!
Wielkie gratulacje dla Roberta.
Pozdrawiam Wszystkich
barabaszek / 2008-04-05 14:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam dzień dobry wszystkim.Gratki dla Kubicy ambitny chłopak.
Big Lebowski / 2008-04-05 14:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku - pytales mnie o ciekawe spolki energi odnawialnej moge Ci podac.. Pozdr.
barabaszek / 2008-04-05 16:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Bardzo chętnie Bigu...będę wdzięczny.Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-04-05 15:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Bigu moglbys tak z grubsza napisac o spolkach ponizej
krzysiek29 / 2008-04-05 11:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam co myslicie o tych firmach branza energetyczna. Jesli mozecie to prosze o pare slow o tych walorach.pozdr

GAMESA CORP TECNOLOGICA SA (Heavy El
ABB LTD (Heavy Electrical Equipment)
EMERSON ELECTRIC CO (Electrical Compon
SOLARWORLD AG (Electrical Components
VERBUND - OESTERREICHISCHE ELEKTRIZ
APPLIED MATERIALS INC (Semiconductor Eq
VESTAS WIND SYSTEMS A/S (Heavy Electric
CIE DE SAINT-GOBAIN (Building Products)
SCHNEIDER ELECTRIC SA (Electrical Compo
JOHNSON CONTROLS INC (Auto Parts & Equi
Big Lebowski / 2008-04-05 15:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z tych firm trzy sa mi dosyc dobrze znane ABB- szwajcarska firma podczas ostaniej bessy zmaltretowana ale odrobila z nawiazka - dobre wskazniki dywidenda - warta zachodu, Solarworld - jedna z lepszych firm niemieckich produujaca zestawy do uzytkowania energi slonecznej - wskazniki niezle dywidenda symboliczna gdyz 0,6% dywidenda ale samo to ze placa to sie liczy.. Applied Materials- wskazniki nienajgorsze ale kurs nie chce rosnac - uwazam ze spolki nowych technologi trudno znalezc rodzynki - gdzie jest dzisiaj Alcatel , Lucent,Palm itp. tylko jakies spektakularne przejecie moze przyniesc zysk np. Yahoo- nie ma to jak stara dobra old ekonomy.. reszty firm nie znam ale moge sie przyjzec jutro.. Pozdr..
krzysiek29 / 2008-04-05 15:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Wielkie dzieki!!! Szukam spolek wlasnie z energi alternatywnej. A jeszcze jedno myslisz ze spolki z tej dziedziny maja duzy potencjal.
Big Lebowski / 2008-04-05 15:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo duzy - zaczelo sie gdy gubernator Kaliforni postawil na ta energie - jutro podam kilka spolek z tej branzy ..
krzysiek29 / 2008-04-05 15:41 / Uznany Gracz Giełdowy
bylbym wdzieczny i z gory dziekuje a perspektywa czasowa dla takich spolek jak myslisz taka sama jak dla wzrostow na gieldzie-:)
Big Lebowski / 2008-04-05 16:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli rynki beda spadac to solar firma same nie beda rosnac.. to wiadomo..
barabaszek / 2008-04-05 16:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Bigu dlatego też pisałem o tym...trend będzie się utrzymywał myślę i to bardzo długo...wojny o niezależność energetyczną...bardzo kosztowne...tutaj przyszłość widzę...postaram się znależć jakieś dane makroekonomiczne na ten temat .Dziękuję za zainteresowanie tematem i wszelkie sugestie.
needle / 2008-04-05 10:34 / Bez rangi
pisanie wyłącznie w portfelu ma kilka wad, ale również swoje liczne zalety...
...zresztą sam wiesz
miłego dnia
życzy IGła
Big Lebowski / 2008-04-04 22:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To ze mamy kryzys w USA - wiadomo a wypowiedzi G.Sorosa maja na celu wywolanie spadkow , wlasnie ten finansista specjalizuje sie w grze typu short - jego wypowiedzi nigdy nie pojawiaja sie bez wiadomego celu - zwlaszcze ze ma przydomek czlowieka ktory rzucil bank Angli na kolana..
kokar / 82.139.42.* / 2008-04-05 14:40
Soros i inni geniusze spekulacji nigdy nie mówią co tak naprawde robia w danym momencie.Nie uważam żeby gra zawsze przeciwko wypowiedziom wielkich była zawsze dobrą receptą na sukces.Zresztą co to znaczy sukces...takiego jak oni nikt w polsce nigdy nie osiagnie,nawet połowy tego,oni zawsze wygrają niezależnie czy ludziki ich posłuchają czy nie :-)
Big Lebowski / 2008-04-05 15:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sorosa wypowiedzi charakteryzuja sie tym ze rynki natychmias spadaja . W. Buffett jego wypowiedzi rynki rosna , uwazam ze po wypowidzi Sorosa nalezy kupowac akcje jezeli spadna - gdyz on realizuje natychmias wygrana z pozycji short..Pozdr..
Jarg / 2008-04-05 15:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Soros wcale nie jest takim geniuszem. W ogóle nie wiem, czy można mówić o geniuszu w spekulacji. Do największych fortun dochodzą przede wszystkim przedsiębiorcy, cierpliwi zbieracze niedowartościowanych akcji, budowniczowie wielkich koroporacji...
George Soros jest na liście miliarderów Forbesa na 97 miejscu... Kontrowersyjna postać - z jednej strony bezwzględny gracz finansowy... z drugiej... wyjątkowy filantrop, a nawet przeciwnik globalizacji.. :-)
Big Lebowski / 2008-04-05 15:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Soros jakby nie bylo gra zawsze na spadki - obojetne co waluty , akcje..byl przeciwnikiem obecnego przydenta USA - powod byl jeden , nie otrzymywal insider informacji tak jak wczesniej otrzymywal ..
barabaszek / 2008-04-04 23:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Akcja-reakcja..proste odwzorowanie zachowań...myślenie w stylu ...jak jest taki zamożny to chyba wie co mówi no nie?:-))....shorty założone...szybkie spadki...i jeszcze większe zakupy kiedy będzie chciał aby wzrosło...ofiara tej gry nerwów już upatrzona dawno...no cóż ale czasami i on moze się pomylić ...interes jednej osoby nie stanie ponad wpędzeniem ogólnoświatowej gospodarki w czeluść recesji tak poważnej,że bedzie się ciągnąć przez lata...nie ten czas ...wybory w USA mu w tym przeszkodzą...no i Panowie których korzenie sięgają "Mayflower'a"mu na to nie pozwolą....czy mu się to podoba czy nie...rozgadałem się a to oznaka ,ze powinienem iść spać już ....Dobranoc i miłego weekendu na łonie natury z rodziną i znajomymi(do wyboru).
EMR100 / 2008-04-04 22:07 / portfel / Walczący z wilkami
teraz tak mysle ze przeciez zawsze pisza to co chcemy usłyszec i strasza nas kiedy mamy byc wystraszeni , pojawiła sie seriazłych danych po wczesniejszych troszke lepszych , mysle ze chca zebysmy oddali pozostałosci za grosze , a potem bedzie odreagowanie ?
EMR100 / 2008-04-04 22:04 / portfel / Walczący z wilkami
czesc big, co sadzisz o sytuacji po dzisiejszym dniu napływaja nedzne dane i jeszcze te wypowiedzi o kryzysie
czy to nie jest czas na ciecie strat ??? rzeczekac pore miesiecy albo lat?
i moze p
Big Lebowski / 2008-04-04 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczerem..
5424 / 2008-04-04 22:16 / Fan Linuxa Ubu
Bigu jest dobrze ????????/
barabaszek / 2008-04-04 22:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Dude.Gdzie się tak Nasz Gospodarz rozbija?Pozdrowienia
Big Lebowski / 2008-04-04 22:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku- pytales nie kiedys o akcje energi odnawialnej- jezeli mialbyc Ci radzic to mistrzami swiata np w produkcji urzadzen do uzyskiwania energi slonecznej sa firmy niemieckie.. Pozdr..
barabaszek / 2008-04-04 23:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiem Dude ,że ten rynek nie jest Ci obcy ...którą z niemieckich firm polecałbyś z tego segmentu jako wiodącą i jednoczesnie z najwiekszymi perspektywami?...bedę bardzo wdzięczny za luźne sugestie :-)).
TOMOK / 2008-04-04 21:54 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć koleś i ekipka w piątkowy wieczór:-)
Zaatakowały mnie żubry :-)))...walczę :-)
Pozdrawiam ciepło
GODZI / 2008-04-04 21:13 / Bywalec forum
Dobry wieczor Dude witajcie moi drodzy...

Witaj Jarg dopiero dzisiaj przeczytalam Twoja odpowiedz na moje pytanie
/w sprawie wypowiedzi BB/ bardzo dziekuje ale musze przyznac, ze piatkowy
wieczor nie jest najlepszym momentem do dokladnej analizy Twoich ,bez watpienia
madrych, przemyslen ....
A juz zdanie ;Paradoksalnie to wczorajsza wypowiedź
była treściowo pesymistyczna, jednak w swej wymowie raczej optymistyczna :
zostanie zapisane w moim zeszycie zlotych mysli ...pozdrawiam
Jarg / 2008-04-04 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gosiu...

"... zapisane w moim zeszycie złotych myśli" - hmm, to zabrzmiało groźnie. Mam nadzieję Gosiu, że nie obok złotych myśli Giertycha, Leppera czy byłego prezydenta? :-)
No cóż, z biegiem lat... i czytania niezliczonych komentarzy ekonomicznych człowiek zaczyno sobie (nawet bezwiednie) przyswajać tę specyficzną, pokrętną nowomowę...

Ale chyba daleko mi jeszcze do Alana Greenspana:
"...Wiem, że sądzicie, iż rozumiecie to, co myślicie, że powiedziałem, ale nie jestem pewien, czy zdajecie sobie sprawę, że to, co do was dotarło, nie jest tym, co myślę."

Pozdrawiam
GODZI / 2008-04-06 13:52 / Bywalec forum
Zapisane w dziale ,,rewelka'' jest to dzial mysli naj...........wspanialszych
bardzo dziekuje za to ,ze czytasz i odpowiadasz pozdrawiam...

Oj przepraszam ,zapomnialam sie przywitac ;witaj Dude ,witajcie moi mil...
Nie chce byc wredna ale Robercik chyba troche spoznil start?
marboru / 2008-04-04 21:09 / portfel / "Bankier giełdowy"
witaj Dude....
może skomentujesz dzisiejszą sesję?
pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-04-04 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marboru .. w niedziele wiecej popisze o rynkach , walutach i gpw.. Pozdr.
Big Lebowski / 2008-04-04 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=_rhHmomx0EQ O Harleyu... ;-)
Marcin2907 / 2008-04-04 18:44 / portfel
Ja nie liublu tej gieldy ale pozdrawiam i zagram tak wekendowo, na zrowie!!!
http://pl.youtube.com/watch?v=WEL6_SuQCu8&feature=related
Jarg / 2008-04-04 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marcinie
Marcin2907 / 2008-04-04 19:12 / portfel
Witaj Jarg!
Widzę że twoj wiara w leszkowe przedsięwzięcia jest wielka, twoje zdrowie!
Jarg / 2008-04-04 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jestem Wrocławianinem... na moich oczach praktycznie od zera wyrósł EFL - pierwsze duże przedsięwzięcie Leszka, a następnie Getin - też praktycznie od zera...
Lechu ma intuicję, gdzie szukać nisz, możliwości. Obecnie jest taka tendencja do zamykania się w obrębie środowisk, klas, kast... ludzie chcą mieszkać na zamkniętych osiedlach wśród innych ludzi o podobnym statusie materialnym. Sky Tower będzie takim małym luksusowym miastem w mieście, chętni na taki styl życia znajdą się... Podobno już zarezerwowana jest większość apartamentów w Sky Tower...
A poza tym, co wielu słusznie zauważa będzie to pomnik Leszka... a pomnik musi być najlepszy, prima sort... :-)
barabaszek / 2008-04-04 22:17 / portfel / Tysiącznik na forum
I co najmniej taki duży jak Pałac Kultury...nie koniecznie taki kanciasty :)))))...dla mnie LCC może budować w każdym większym mieście w Polsce i innych miejscach na Ziemi...byle by za tym szedł kurs akcji ;-)))....
kloszard / 2008-04-04 17:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
pozdrowienia dla calego kacika....milego weekendu zycze wszystkim, a szczegolnie fanom milesa davisa..niezaleznie z ktorego okresu :-)
nowaa43 / 2008-04-04 17:07 / Idalia
Tobie też - miłego weekendu, życzenia dla Daviesowców biorę także do siebie a ja oczywiście najbardziej lubię muzykę do filmów Windą na szafot i Sjesta. A potem.. całą resztę...
Jarg / 2008-04-04 17:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Halinko... z filmu Sjesta... to chyba wszyscy pamiętają tylko muzykę... :-)
nowaa43 / 2008-04-04 17:26 / Idalia
Co prawda, to prawda był mocno udziwniony już ledwo co kojarzę ale muzyka ... to właściwie duet M. Davies i M. Miller.
Wiesz co, zaraz się kropnę na kanapę i sobie włączę, nigdzie już dziś nie jadę i będzie "pora reraksu"!!!
Pozdrawiam wszystkich, życzę spokojnego powrotu do domu i odpoczynku, odpoczynku, odpoczynku!!
Do poczytania i posłuchania, a tak na marginesie to na Milesa była już pora, oj czekaj
na drogę cosik:

http://es.youtube.com/watch?v=C5vhd-9Om44&feature=related
kloszard / 2008-04-04 17:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
tak...kapitalna muzyka :-)
nowaa43 / 2008-04-04 16:54 / Idalia
Dotarłam do domu na koniec notowań - ale ładnie - i to w kilku miejscach, za LCC to i ja się dzisiaj napiję ale b. niedużo . Jestem tak zmęczona że mogę się upić łyżką stołową trunku. Przemiesczanie sie w dużych miastach jest już koszmarem a sprawy rodzinne czasem tego wymagają.
Kolastyna niech już trochę się wstrzyma bo nie zdążę kupić...
Jarg / 2008-04-04 16:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Leszek wmurował dzisiaj kamień węgielny w fundamenty Sky Tower...
A więc budowa już tylko w górę (mam nadzieję, że kurs papierów też)...
Jarg / 2008-04-04 13:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
LCC podąża w jedynie słuszną stronę... :)
barabaszek / 2008-04-04 14:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Nikt już chyba nie ma wątpliwości,zaczęło się grube zbieranie papiera...powiem więcej ...zachłanne :-)))
barabaszek / 2008-04-04 14:02 / portfel / Tysiącznik na forum
No cóż wydaje mi się ,że nie bedzie to na wyrost powiedziane...ale pisałem ,że 3 zł bedzie jeszcze wspominane jako okazja.
Jarg / 2008-04-04 14:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No to pod Lesia i jego LC Corp... skoczny kawałek Milesa z płytki "Tutu"...
http://pl.youtube.com/watch?v=jidx4uSJLlU
barabaszek / 2008-04-04 14:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak myślisz Jargu pakiet jednego ze znaczacych akcjonariuszy LCC chyba przeszedł właśnie do historii?
Jarg / 2008-04-04 14:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak myślę Barabaszku, tak myślę... :-)
barabaszek / 2008-04-04 14:20 / portfel / Tysiącznik na forum
I całe szczęście...wypiję dzisiaj za to.
Jarg / 2008-04-04 13:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moja ulubiona spółka znowu ma kłopoty...

Pod koniec 2006 r. FON podpisała umowę z Regionalną Agencją Poszanowania Energii w Opolu. Wspólny projekt zakładał „zmianę gospodarki cieplnej gospodarstw rolnych regionu śląskiego, poprzez zmianę paliw kopalnych na paliwa odnawialne." Zadaniem FON miało być opracowania dokumentacji technicznej oraz produkcja urządzenia do rozdrabniania i formowania biomasy.
- Szacuje się, że roczny przychód z produkcji urządzeń i kotłów będzie wynosił do 20 mln. zł. Rozpoczęcie produkcji planowane jest w I półroczu 2007 r. – informowała wtedy ambitnie spółka w komunikacie.
Nic z tego nie wyszło. Dziś w nocy FON podał, że partnerzy zawiesili umowę. Przynajmniej do czasy przeprowadzenia przez FON emisji akcji serii F. A z tym może być problem. Do 15 kwietnia FON ma czas na złożenie prospektu (na razie wciąż jest „na ukończeniu”). W przeciwnym wypadku wygasną uchwały walnego zgromadzenia, które przegłosowało emisję. Poprzedni prospekt został odrzucony przez Komisję Nadzoru Finansowego, ze względu na zawarte w nim nieprawdziwe informacje.(PB)

Nie przestaje zadziwiać mnie ten papier. Co on jeszcze robi na głównym parkiecie?
ppprzemo / 2008-04-04 14:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Jestem zaskoczony... To Fon coś robi (w sensie, że poza drukiem akcji i splitami)?
Jarg / 2008-04-04 14:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
...no chyba jeszcze to, że drukuje i publikuje plany, harmonogramy i prospekty...
ppprzemo / 2008-04-04 14:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Swego czasu miałem wrażenie, że Don napisał o niej piosenkę:
http://www.youtube.com/watch?v=6R85RjD5hnw
anonim_03 / 2008-04-04 13:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
trzeba napisać list do ś.p. Kopalińskiego by powrócił to pierwotnej i poprawej pisowni słowa "fontastyczny".
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy