Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2008-04-03 10:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Prasa biznesowa często wykonuje krecią robotę... PB strzelił info, że być może Leszek już zabrał się do zbierania papierów LCC z rynku... Moim zdaniem on prawdopodobnie wcale nie będzie kupował... a cały ten wywiad wykorzystał sprytnie do potwierdzenia siły swojego nazwiska... Jeśli kupował już kupował... to raczej zanim ukazał się ten "słynny" wywiad...
Jarg / 2008-04-03 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wybaczcie błędy stylistyczne. Tak to jest, jak się robi pięć rzeczy jednocześnie... :-)
zońka19 / 2008-04-03 09:22 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry
udanego dnia zyczę
pietroo / 2008-04-03 09:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie
barabaszek / 2008-04-03 10:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzień dobry wszystkim.Udanego dnia życzę.
Jarg / 2008-04-03 08:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich

Na przywitanie coś pogodnego.. to może z Boba Marleya...
http://de.youtube.com/watch?v=ZUUwCW4ClPo&feature=related

Udanej sesji życzę...
krzysiek29 / 2008-04-03 08:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj mam duze plany co do dwoch spolek jakbys mogl pare slowek na temat nich napisac bylbym wdzieczny. CAPITAL PARTNERS I CPE ENERGIA z gory dziekuje
krzysiek29 / 2008-04-03 08:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Adam Chełchowski w CPA nie wiem co kombinuja ale cos wiekszego
Jarg / 2008-04-03 09:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, Capitala dawno nie miałem... ale zawsze miał opinię papierka wybitnie spekulacyjnego. Zresztą i w zarządzie i w RN też siedzi niezła "ekipa". Jak w każdej spółce zajmującej się inwestycjami kapitałowymi wynik zależy od wartości portfela... Ubiegły rok mieli calkiem niezły. Nie wiem, co kombinują, ale mają sporo aktywów, które chyba nie będą leżeć bezczynnie, jak w przypadku Jupitera. Jednak gdybym miał wybierać spółkę tego typu, to wybralbym MCI, ktory uważam za znacznie lepszy...
CP Energia to był bardzo dobry strzał Capitala... teraz jest koniunktura na gaz i handel nim, więc powinni zarabiać coraz więcej, zwlaszcza w obliczu zapowiadanych, znaczących podwyżek... Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-04-03 10:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki caly czas obserwuje poczynania tych dwoch spolek jak dla mnie perspektywy wysmienite szczegolnie CPE wczoraj artykul rosnie kolos na skale europejska pozdr
Big Lebowski / 2008-04-02 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro nowy dzien - gielda jak zwykle.. wszystkie moje wypowiedzi zawieraja prywatne przemyslenia i tak nalezy je odczytywac.. Dobranoc wszystkim..
Big Lebowski / 2008-04-02 23:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=EK89EVPRaX4&feature=related Utworek na dobranoc.. hehe..
barabaszek / 2008-04-02 23:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Nic z tego ;-))...raporciki jeszcze do przejrzenia....mam jakieś dziwne przeczucie,że dawno zaniedbana firma z mojego portfelika co to sie zajmuje wszystkim i niczym(aczkolwiek wyniki ma imponujące dlatego wziąłem cholerę) chce jakąś bliżej nieokreśloną niespodziankę sprawić, więc najwyższy czas znaleźć odpowiedź o co chodzi :-)))....i akumulować i to szybko....jak będę miał już jasność umysłu dlaczego dam znać oficjalnie....pracowita tak więc mnie noc czeka.
barabaszek / 2008-04-03 01:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Przejrzałem co nieco raporty i nic nie znalazłem :-(....tak wiec pozwolę sobie na stwierdzenie,że jednak coś sie kroi...jutro jak rynek pozwoli zwiększę zaangażowanie w walorze i napiszę jakim.Czas pospać.Dobranoc wszystkim.
barabaszek / 2008-04-03 00:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Post jest adresowany do Anonima i Biga przede wszystkim....kilka tygodni temu pisałem o amerykańskim indeksie firm zajmujących się czystą wodą jak i ekologiczną energią...myślę ,że warto spojrzeć na firmy które w dniu dzisiejszym osiągnęły najwyższe wzrosty na giełdzie w USA i nie boję się wysnuć hipotezy,że będą te firmy wzrastać lepiej niż inne w przeciągu najbliższych kilku lat...
Anonimie wydaje mi się,że bardzo dobrze orientujesz się w rynku amerykańskim...w wolnej chwili prosiłbym Cię o wolne myśli odnośnie firm z tego indeksu...chciałbym poczynić długoletnią inwestycję na tym rynku właśnie w firmę z tego indeksu...chętnie poznałbym Twoją opinię na ten temat.Pozdrawiam serdecznie.
anonim_03 / 2008-04-03 08:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie do końca mogę powiedzieć że znam spółki amarykańskie. Interesuję się głównie spółkami globalnymi, najczęściej IT, których produkty znasz i Ty i ja . Faktem jest że głownie mają siedzibę w USA (ale przychody głownie poza USA).

Co do energii odnawialnej -- mam w portfelu kopalnię Uranu i mogę być mało obiektywny :-]
Jarg / 2008-04-02 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie wieczorem

Do jak zwykle celnego komentarza Biga dorzucę jeszcze jedno spostrzeżenie... gwaltowne umocnienie dolara do jena (największe od 12 marca). A więc jest apetyt na akcje, jest apetyt na ryzyko i być może powraca już wiara w mocny fundament gospodarki USA...

Kamanda Pinka Floyda nagrała kiedyś taki wielce urokiliwy kawałek poświęcony pieskom... :-)) Oto obszerny fragment... wzbogacony o film wg słynnego opowiadania...
http://de.youtube.com/watch?v=WnDaiAZ3Z9A

Pozdrawiam Was sedrecznie...
Pooh / 2008-04-02 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Tak mi się skojarzył piesek i PF:

http://de.youtube.com/watch?v=Wfq6-Mxwwx4

;).
Pzdr. Q

P.s. Ten kącik odświeża pamięć ;)
Jarg / 2008-04-02 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ten kawałek to mały rarytasik... on jest chyba tylko na zapisie koncertu w Pompejach...
W każdym razie nie przypominam go sobie z żadnej studyjnej plyty Floydów...

Pozdrawiam
Pooh / 2008-04-02 23:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
W tej wersji chyba tak...
Na Meddle, jest "Seamus":

http://de.youtube.com/watch?v=OQb4kw_ZuAk

Melodyjka z grubsza się zgadza ;)

Pozdrawiam. Q
Jarg / 2008-04-02 23:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza się... cóż, starość nie radość - skleroza... Miałem kiedyś winyla "Meddle", ale to było tak dawno... :-)) Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-04-02 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesja spadkowa - mysle ze nasi decydenci nie mieli dzisiaj interesu zeby indexy zanotowaly wzrost - mysle ze znaczni maja obecnie interes dopakowac materialu po cenach atrakcyjnych..Ciekawa wypowiedz uslyszalem dzisiaj na Bloombergu - problemy sa znane to jezeli kupowac to dzisiaj - bo jak nie dzisiaj to kiedy ?.. Znaczne umacnianie zlotego swiadczy o tym ze naplywa kapital zagraniczny - mysle ze z poczatkiem kwartalu zostaly uruchomione pieniadze w instytucjach finansowych do robienia zakupow na gieldach w tym takze na GPW. pisalem i nadal podtrzymuje ze polrocze bedziemy konczyc na znacznie wyzszym poziomie jak jestesmy - banki nalezy kupowac gdyz juz od wielu tygodni znane instytucje finansowe rekomenduja zakupy bankow i najnowsza np. dla UBS - agresywnie kupuj (SEB) Deutsche Bank kupuj itd.. rekomendacje powaznych instytucji nalezy czytac i nimi sie sugerowac w inwestowaniu a nie forumowe p******* czytac o drukowaniu pieniedzy itp.. Banki zanotowal ostanio - pisze o powaznych instytucjach - niesamowite wzrosty - gielda polega na tym ze nalezy wyprzedzac innych - gdyz ostanich gryza psy..
Morfeusz / 2008-04-02 22:57 / Tysiącznik na forum
o cie florek Bigu ja nie wiedziałem że ty tak piknie piszesz, choć mamy obok siebie kąciki.:))))))))) Od siebie dodam, że para USD/JPY zanotowała swoje minimum historyczne (od 1978) r na poziomie 79,44 w 1995.04.19 o godz 19:00 obecnie odbiliśmy od 95,77 a więc dołki prawie porównywalne, no cóż słabość dolara ma tez swoje granice jak widać. Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2008-04-02 22:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Morfeusz..
Popow / 2008-04-02 22:10
Dobry wieczór
a jak skomentujecie takie wypowiedzi?? "Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy wzrostu światowego PKB w tym roku do 3,7 proc. i na 25 proc. ocenił prawdopodobieństwo wystąpienia globalnego kryzysu, takiego jak ten w latach 1929 - 1933" ten akurat z money, ale na innych portalach mozna znaleść w podobnym tonie. P********?? bez znaczenia ?? :-))) Pozdrawiam
Jarg / 2008-04-02 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
MFW to organizacja skupiająca pasibrzuchów, których nikt nie chce w liczacych się instytucjach finansowych... MFW wspierał między innymi sztywne powiazanie argentyńskiego peso z dolarem co doprowadzilo w efekcie do silnego i słynnego kryzysu.
Nawet stary monetarysta Stiglitz nie pozostawiał na MFW suchej nitki...

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-04-02 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. jedni sie tym przejeli a inni nie - inni generuja zyski gdyz uznali ze to jest w cenach..Pozdr..
barabaszek / 2008-04-02 21:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Ostro powiedziane!!!...ale słusznie...trzeba było poczekać trochę ale czuję te wzrosty jak nigdy dotąd :-))...a banki ...wystarczy przejrzeć notowania z ostatniego miesiąca aby zauważyć znaczną różnicę...bo to ostatnio nikt inny tylko banki najczęściej ciągną ten wózek.Pozdrowienia dla Gospodarza i forumowego grona.
Big Lebowski / 2008-04-02 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Barabaszku..
Pooh / 2008-04-02 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam wszystkich.
Coś starego, amerykańskiego wrzucę:

http://youtube.com/watch?v=Gm4MXwrXXgo

Pzdr. Q
Big Lebowski / 2008-04-02 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dobre.. :) pozdr..
Jarg / 2008-04-02 16:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... dzisiaj debiutował na GPW Bucior II, czyli Wojas...
Wiesiek zarobił, lecz drobni, ktorzy brali na pierwotnym już nie...
Jarg / 2008-04-02 17:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skąd ja to znam...
anonim_03 / 2008-04-02 17:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z wielkiej słomianej ;-))
Big Lebowski / 2008-04-02 15:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=ilbd43AZCnY&feature=related Posiadaczam LCC gratki i stosowny utworek..
barabaszek / 2008-04-02 16:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam gospodarza ...jak myślisz Bigu to już chyba czas na ferrum?Pozdr.
Big Lebowski / 2008-04-02 16:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku.. ferrum cos sie dzieje na dzisiejszej sesji spore pakiety i obroty hm. oczywiscie ze czas..;-)) Pozdr.
Jarg / 2008-04-02 15:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki w imieniu posiadaczy... he, he..
http://de.youtube.com/watch?v=xdCrZfTkG1c
barabaszek / 2008-04-02 16:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Na końcówce widać,że nie którzy nie wytrzymali ciśnienia :-))...to dobrze...tym bardziej myślę,że będzie rósł.
Big Lebowski / 2008-04-02 15:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Euro kosztuje juz 3,489 zl..
barabaszek / 2008-04-02 15:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Na LCC mamy już krótką piłkę kto nie wsiada ten zostaje :-)....cudowne uczucie jak się tyle czekało prawda Jargu?
mesko / 2008-04-02 15:24 / portfel / Status quaestionis
Gratki dla wszystkich i dla mnie tyż :p
jakie nastepne wsparcie powiedzcie proszę
A może przy tym papierze to AT już mniej ważne ?
Jarg / 2008-04-02 15:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie do wiary Barabaszku, jeszcze 10 gr... i będę na plus na całym pakiecie... :-)
barabaszek / 2008-04-02 15:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Wigi poleciały i popłoch się zaczął ale to wiele dla tego waloru już nie powinno zmienić...będzie rósł myślę już teraz i tyle :-))...a mało tego to jeszcze istnieje możliwość zobaczenia USA w zieleni na koniec,jeszcze nie czas na korektę.Pozdr.
Jarg / 2008-04-02 15:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dodam jeszcze, że w cieniu LCC rośnie także JWC... przekroczył 36 zyli...
soprano / 2008-04-02 14:54
dzien dobry, duże obroty a kurs stojący w miejscu, to o czymś świadczy?
barabaszek / 2008-04-02 15:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Musisz napisać coś bliżej o spółce.pozdrawiam
mesko / 2008-04-02 15:01 / portfel / Status quaestionis
Witam Wszystkich
Zauważyłem ciekawą rzecz na ferrum
baton 100 tys akcji przeszło z rąk do rąk za jednym zleceniu, chyba wkońcu odbije ten papier
soprano / 2008-04-02 15:10
właśnie jego miałem na myśli :-) tyle ze teraz już podskoczył troszkę
mesko / 2008-04-02 15:22 / portfel / Status quaestionis
:)
Nic nie stoi w miejscu bez powodu (lub nie stało)
Jarg / 2008-04-02 14:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No to może kawałek Ryśka Riedla i Dżemu... na ten całkiem udany dzionek?... :)
http://pl.youtube.com/watch?v=SOE8rhQsThY&feature=related
GODZI / 2008-04-02 18:13 / Bywalec forum
Piekielnie piekny ten utwor ....

Ciesze sie z tego ,ze ,,w cieniu LCC rosnie takze JWC''
gratuluje posiadacza obu walorow .....
barabaszek / 2008-04-02 12:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Jargu!!! Wraz ze wzrostem na placu budowy wzrasta moc papiera :-))..."Pańskie oko konia tuczy"
Jarg / 2008-04-02 13:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... będę chyba codziennie parkował na chwilkę przy ogrodzeniu....
Jarg / 2008-04-02 13:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale może niech się tak nie spieszą z podbitką kursu... bo jeszcze Lechu oświadczy, że poziom cenowy akcji już jest OK... i nie ma potrzeby skupu... :-)
Jarg / 2008-04-02 13:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Teraz powinien zacząć martwić się o kurs Getinu (może w kolejnym wywiadzie dla PB?)... i również pogrozić możliwością skupu papieru z rynku... ponieważ to (jak widać na przykładzie LCC) dobrze działa na energię inwestorów...
Jarg / 2008-04-02 13:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Teraz powinien zacząć martwić się o kurs Getinu (może w kolejnym wywiadzie dla PB?)... i również pogrozić możliwością skupu papieru z rynku... ponieważ to (jak widać na przykładzie LCC) dobrze działa na energię inwestorów...
barabaszek / 2008-04-02 14:13 / portfel / Tysiącznik na forum
A jak widzisz kurs Getinu na chwilkę obecna?Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii o tym walorze.
Jarg / 2008-04-02 14:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jestem zaskoczony jego słabą jak narazie postawą w W20... Hmm... może nastąpiło zderzenie z oczekiwaniami inwestorów zagranicznych? Getin jest postrzegany w kraju jako cudowne dziecko Leszka (hołubione do tej pory w mW40 przez krajowe fundusze)... intensywny rozwój, bardzo dobre perspektywy... ale też i większe ryzyko... owszem, zysk netto za ubiegły rok jest OK, ale niektóre wskaźniki są być może zbyt "ekstremalne" w porównaniu do takich ustabilizowanych molochów jak PKO BP czy Pekao... przynajmniej w oczach zagranicznych anali... Tak to sobie wyobrażam.
barabaszek / 2008-04-02 14:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzięki za spostrzeżenia zastanawiam sie nad nim od jakiegoś czasu :-).
barabaszek / 2008-04-02 12:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam dzień dobry ...właśnie pisałem ,że magiczna 3 na LCC zostanie dzisiaj przekroczona ...ale ...w trakcie stało się to faktem :-))).pozdrowienia dla wszystkich.
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-02 12:20
Witaj Barabaszku....ciesze sie rowniez ,tym bardziej dobraniem wczoraj po 2.79:-)pozdr.
barabaszek / 2008-04-02 12:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Al....zgrabny ruch :-)gratki i pozdrowienia.
al_capponi / 89.228.42.* / 2008-04-02 12:47
Latwo jest pisac"po" niz "przed" ale mam nadzieje,ze wierzysz ....ustawilem sie jeszcze po 2.76 ale nie wpadlo...bylo brac po 2.20-30 eh...
barabaszek / 2008-04-02 14:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Ba wtedy myślałem o uśrednieniu tego waloru ale jestem nim nieźle zapchany i stwierdziłem ,że trzeba innym dać szanse :-)).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy