Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
TOMOK / 2008-03-30 20:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć koleś i ekipka :-)
Wpadam się przywitać i zaraz legnę w wozie...wóz na Mazowszu to łóżko :-)
Spokojnej nocki
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-03-30 20:21 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć koleś i ekipka :-)
Wpadam się przywitać i zaraz legnę w wozie...wóz na Mazowszu to łóżko :-)
Spokojnej nocki
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-03-30 20:24 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ulala dwa razy się kilło mi :-) przepraszam
I jeszcze jedno...w niedzielny wieczór nie mam dołów związanych z tym, że jutro do roboty...
Gratki dla mojej nowej Dyrekcji
Pozdrawiam
5424 / 2008-03-30 16:48 / Fan Linuxa Ubu
Bigu wczoraj zadałem takie pytanko ile jeszcze według ciebie BB może opóścić % na FED żeby żeby nie prezegiąć.......... nie rozwalić gospodarki USA i swiatowej.
magda_kasperska / 2008-03-30 15:25
Witajcie
A ja sobie słucham
http://pl.youtube.com/watch?v=HEZrB_FDw4c
Ktoś kiedyś dał linka i mi sie spodobało.

pozdrawiam
Jarg / 2008-03-30 15:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie ktoś... tylko ja... :-)

Pozdrawiam :)
magda_kasperska / 2008-03-30 15:46
Myślałam, ze to Ty właśnie Jargu bo widzę, ze jesteś fanem gitary akustycznej, ale nie miałam pewności :)
Jarg / 2008-03-30 15:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kolejny iberyjski klasyk - "Granada" Albeniza... struny szarpie Julian Bream...
http://pl.youtube.com/watch?v=foQfnRcU_60&feature=related
Big Lebowski / 2008-03-30 14:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odniose sie do dyskusji ktora miala kilka dni temu miejsce na temat LCC- ptzed kilku laty Siemens wprowadzal firme na gielde Infineon cena byla 60euro dzisiaj kosztuje 4,5 euro , Deutsche Telekom wprowadzal firme na gielde T-online cena byla okolo 30euro spadla cena do 6- euro DT - skupil i wycofal z gieldy i takich przykladow mozna by mnozyc - do czego zmierzam , taki LC ma sie koncentrowac na rozwoju firmy o to zeby firma sie rozwijalya , przynosila profity a kurs wowczas znajdzie swoje miejsce na odpowiednim poziomie - kupuje sie firme i jezeli sie w nia wierzy to krotkotrwale wahania nie przestrasza prawdziwego inwestora - wyplakiwanie sie w rekaw to strata czasu .. z wyzej wymienionych przykladow Siemensa czy DT - nikomu nie przyszlo by na mysl zeby przepraszac za zachowanie kursu jakichs akcji - takie sa reguly gry i powinno to byc powszechnie znane..
Jarg / 2008-03-30 14:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo celny post.
Najlepiej porażką wynikającą z własnej pazerności obarczyć właściciela firmy i pomysłodawcę emisji LCC...
Każdy chce zarobić... a że debiut zbiegł się akurat z końcem hossy deweloperskiej i początkiem objawów kryzysu sub-prime w USA? LCC jest bardzo młodym przedsięwzięciem... np. GTC działa na rynku o ok. 10 lat dłużej i o tym trzeba cały czas pamiętać...

PS. Stare przysłowie mówi: sukces ma wielu ojców, porażka zaś... jednego :-)
Big Lebowski / 2008-03-30 14:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jarg gdybys zastosowal sie do reguly i nie usrednial po 2,20zl to spory zysk by Ci odjechal - dlatego ze wierzysz w firme kupiles w mysl zasady czym sie strules tym sie lecz i obecnie Twoj portfel jest zdrowszy ;-)) sa wydawane rekomendacje przez powazne instytucje finansowe ktore mowia - na spadku dokupuj i nalezy je stosowac..
doji / 2008-03-30 14:41 / portfel / Bywalec forum
Ciekawe przykłady...pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-03-30 13:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=SP-yFJuBdUU&feature=related
Jarg / 2008-03-30 13:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze jedna gitarowa perełka... piękne intermezzo do opery "Goyescas" Granadosa w transkrypcji na 2 gitary... czyli nadal iberyjskie klimaty... :)
http://pl.youtube.com/watch?v=VOvjDpkRLCY
Big Lebowski / 2008-03-30 12:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W Szczecinie takze piekny poranek - Baltyk jak widze spokojniutki co mnie nie cieszy gdyz skonczyla mi sie nalewka na bursztynie hm. musze czekac na sztormowa pogode..;-))
mari / 2008-03-30 16:24 / Achi
Witaj Big czy to jakiś test??
czy ja czegoś nie wiem??
pozdrawiam:-))))
pietroo / 2008-03-30 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Gospodarza i wszystkich tu zaglądających
dzisiaj jest super pogoda, chyba warto się przejść na spacer, Bigu Ty to masz jeszcze dodatkowe szczęście, możesz sobie pochodzić po plaży...
pozdrawiam i życzę udanej niedzieli
Jarg / 2008-03-30 13:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak, tego można Gospodarzowi szczególnie pozazdrościć... tego spaceru po plaży... i możliwości pozbierania muszelek i oszlifowanych przez morze kamieni... :-))
Ja mogę co najwyżej udać sie do sklepu i kupić słoik muszelek z plaż tropikalnych... :-))
pietroo / 2008-03-30 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nalewki z bursztynu jeszcze nie piłem. Mocną robisz? Ja co jakiś czas dostaję od znajomego nalewkę z pigwy albo własnej roboty wiśniówkę. On robi takie dosyć mocne, na czystym spirytusie. Bardzo zdrowe.
Big Lebowski / 2008-03-30 13:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piotrek - czy mocna ? garsc bursztynu zalewam spirytusem 95% - jaka moc nie mierzylem ale ladnie daje..;-))
pietroo / 2008-03-30 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No to myślę, że ma koło 60-65%. Mocniejszej chyba nie zabardzo daje się pić.
Przy pierwszej okazji wypij moje zdrowie. :-)))
Big Lebowski / 2008-03-30 13:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piotrek rozcienczeniem jest garstka bursztynu mysle ze ma okolo 80% mocy - nie rozcienczam wiecej - bo co tu rozcienczac.. ;-))
pietroo / 2008-03-30 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No to będziesz zdrowy. Zobacz co jeszcze dzisiaj znalazłem w internecie. Może to artykuł dotyczący pań, ale myślę, że mężczyźni też tak powinni, a nawet w podwójnej dawce:


Jak podaje internetowy serwis "Dziennika", jest przynajmniej siedem powodów, dla których panie powinny polubić piwo. Złoty trunek zawiera witaminy, ok. 40 związków mineralnych i żeńskie hormony - estrogeny.


Jest siedem powodów, dla których każda kobieta powinna rozważyć wypicie kufla piwa dziennie:

1. Piwo zmniejsza ryzyko zawału

Badania pokazują, że w porównaniu z abstynentami ryzyko zawału serca u piwoszy jest o 40 do 60 proc. mniejsze. Aby zmniejszyć ryzyko wystarczy tylko pół litra dziennie.

2. Piwo uchroni cię przed udarem

Składniki zawarte w piwie pomagają uniknąć niedotlenienia części mózgu, skutecznie zmniejszając ryzyko udaru.

3. Piwo obniży ci ciśnienie

Umiarkowane spożycie piwa skutecznie obniża ciśnienie, twierdzą naukowcy.

4. Piwo zapobiega cukrzycy

Piwosze zapadają rzadziej na cukrzycę. Organizm dobrze przyswaja cukry zawarte w piwie i efektywniej wykorzystuje insulinę.

5. Piwo poprawia pamięć

Piwosze rzadziej zapadają też na Alzheimera i demencję starczą.

6. Piwo wzmacnia kości

Regularne picie piwa w chroni przed osteoporozą.

7. Piwo pozwala dłużej cieszyć się życiem

Ludzie, którzy piją dziennie jedną lub dwie szklaneczki piwa, żyją dłużej. Potwierdzają to wyniki 50-ciu eksperymentów.
Jarg / 2008-03-30 12:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piękny dzionek we Wrocku...
Kontynuując iberyjskie klimaty... "taniec młynarza" z baletu "Trójkątny kapelusz" Manuela de Falli w transkrypcji na dwie gitary...
http://pl.youtube.com/watch?v=yJAlKN1no9k&feature=related
Big Lebowski / 2008-03-30 12:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na gieldzie istnieje klasyczny podzial - optymisci oraz pesymisci , mysle ze obecnie nalezy byc realista tzn. myslec perspektywicznie , wybierac firmy i ich dzialalnoscia sie interesowac , kryzys w sektorze finansowym bedzie jeszcze rynkom towarzyszyl ale czesc odpisow i to bardzo pokaznych - po jakims czasie okaze sie zyskiem nadzwyczajnym w bankach oraz instytucjach finansowych , banki z GPW - nie robily interesow na rynku amerykanskim tak wiec odpisow robily nie beda - z tej strony zagrozenia nie ma ,firmy oraz koniunktura w kraju nadal bedzie trwala - gdyz motorem jest nadal popyt wewnetrzny ktory jest ogromny , wplywajace dotacje unijne przeloza sie na zamowienia w firmach , Dow obecnie obsuwa sie uwazam ze szuka impulsu do wzrostow - wiele funduszy oraz instytucji finansowych obecnie jest na gotowce - czekajac na spadki - mysle ze jak wszyscy czekaja - wowczas nastepuja wzrosty..
pietroo / 2008-03-30 13:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszyscy liczymy na wzrosty, inaczej nas by tu nie było.... Tego Wam i sobie z całego serca życzę. :-)))
pietroo / 2008-03-30 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cieszy mnie w szczególności odbicie Ponaru, po bardzo długim spadku wreszcie w górę, mam nadzieję, że to nie chwilowe, ale teraz nastąpi marsz w górę.
superman / 2008-03-30 12:18 / Tysiącznik na forum
witam,
uwazam, ze wielu ludzi ma kryzys zaufania do akcji i awersja do ryzyka ale zgadzam sie, ze pomalu dobre spolki mozna kupowac...(ludzka pamiec jest krotka)
pozdrawiam
Jarg / 2008-03-30 13:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W każdym razie widać działanie FEDu, który jest zdecydowany aktywnie przeciwdziałać groźbie recesji, nawet za cenę większej inflacji. W końcu Ben B. uchodzi za specjalistę od Wielkiego Kryzysu i zwolennika tezy, że właśnie bezczynność instytucji federalnych spowodowała pogłębienie i rozlanie katastrofy na cały świat. Brak odpowiedniej reakcji w Japonii w 1987 r. spowodował popadnięcie całej japońskiej gospodarki w długotrwałą stagnację, która skończyła się ledwie kilka lat temu, podczas gdy w USA (w tym samym czasie) dość elastyczne działanie FEDu pozwoliło zniwelować skutki i podtrzymać wzrost gospodarczy na kolejne 20 lat. Nie znaczy to jednak, że gołębie nie popełniaja błędów. Bańka internetowa na przykład nie zasługiwała raczej na tak drastyczne działania w zakresie stóp procentowych, jakie wówczas podjęto. W istocie chyba wyolbrzymiono tamten kryzys ponad miarę.
Widać już, że ten rok będzie charakteryzował się dużą zmiennością... i będzie wymagał o wiele większego rozsądku przy wyborze właściwych spółek do portfela, niż miało to miejsce w dwóch ostatnich latach...
Big Lebowski / 2008-03-30 13:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kiedys uslyszalem na Bloombergu ze kryzys 1987r straty mialy wyniesc 700mld usd poprzez elastyczne zachowanie Fed skonczylo sie na stratach 60mld usd i obecnie bedzie podobnie tzn. tak uwazam..
Big Lebowski / 2008-03-30 10:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich.. http://pl.youtube.com/watch?v=eYzQspdn4J0
Jarg / 2008-03-30 09:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam w słoneczny poranek... i życzę ciepłej, słonecznej niedzieli...

Vicente Amigo też umie ładnie zagrać na gitarze...
http://pl.youtube.com/watch?v=NVN-wgQrxXQ&feature=related

Pozdrawiam all
Jarg / 2008-03-30 10:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest taki przesąd, że kobiety nie umieją grać na gitarze... :)
No to zobaczmy, jak radzi sobie pewna, ładna pani z Asturią Izaaka Albeniza...
http://pl.youtube.com/watch?v=BvE0LsIeNGM&feature=related
anonim_03 / 2008-03-30 10:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
chcesz przez to powiedzieć że kobiety umieją grać, ale tylko mocno oklepane numery ;-))
Jarg / 2008-03-30 11:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)) raczej chciałem ten przesąd obalić :-) Są jednak pewne "płciowe preferencje" instrumentalne... :) Na przykład kobiety doskonale opanowały harfę i właściwie zdominowały ten instrument. Choć jest jeden (szwajcarski) wyjątek...

http://pl.youtube.com/watch?v=CRs7uHltxBg&feature=related
Jarg / 2008-03-30 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A tak radzi sobie Inna, ładna pani... z tańcem (Andaluzja) Enrique Granadosa...
http://pl.youtube.com/watch?v=FyaQEEmZU6A&feature=related
Jarg / 2008-03-29 22:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jazzowe oblicze bluesa... w wykonaniu legend: Oscara Petersona i Counta Basie'go...
http://pl.youtube.com/watch?v=3drqJ1bUmEA
Jarg / 2008-03-29 23:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A na dobranoc Charlie Byrd i klasyka Antonio Carlosa Jobima...
http://de.youtube.com/watch?v=pPyY80pUujE

Quiet night... :-)
nowaa43 / 2008-03-29 22:01 / Idalia
Muszę się pożegnać bo komputer potrzebny, dalszy ciąg tej awarii... Do usłyszenia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy