Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-03-16 13:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=VXWTlYzVFUA Cos krajowego..
krzysiek29 / 2008-03-16 13:08 / Uznany Gracz Giełdowy
9 miesiecy temu wyszedlem z akcji i to byl b.dobry ruch i przez ten czas obstawialem spadki no i nastapily. Aktualnie sytuacja na inwestowanie teraz a rok temu jest o niebo lepsza zgadza sie ze ryzyko nadal jest duze ale przeciez nie jest to lokata. USA nie dopusci do krachu(bessy) przed wyborami). Nastroje sa pesymistyczne a to juz dobry znak, na wykresach rynki wprzedane i wchodzenie w rynek misia. Nie ma co sytuacja ciekawa ale co wazne potezna dawka nauki i doswiadczenia.MIELEJ NIEDZIELI
faluch / 2008-03-16 12:27 / Bywalec forum
Witam,
Bigu, szukając wskaźników giełdowych w latach poprzenich chciałem znaleźć cos na ten temat w kilku serwisach, ale bez wiekszych efektów (bariery językowe) . Udało mi się znaleźć tylko coś dla GPW. Może podpowiesz skąd bierzesz wskaźniki dla DAXa?
Jeżeli uważasz, że wskaźniki na świecie są wyjątkowo niskie na przestrzeni ostatnich lat to jakie widzisz podstawy dla bessy, którą przewidujesz za rok?
pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-03-16 12:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wskazniki dla Daxa - czesto sa wymieniane na Bloombergu - jak i dla wielu firm , podstawy do bessy w 2009r widze cykliczne - rok po wyborczy w USA jest zawsze spadkowy i obecnie takze bedzie.. pozdr.
faluch / 2008-03-16 12:59 / Bywalec forum
Hmmm...szczerze mówiąc nie przemawia do mnie ten argument. Skoro wszyscy wiedzą, że za kilka- kilkanaście miesięcy akcje bedą leciały na łeb, to czemu nie mieliby tego zdyskontować już teraz? Nie rozumiem czemu wg Ciebie miałoby teraz nastąpić masowe kupowanie akcji, bo dla mnie zakupy tuż przed bessa nie mają sensu.
Jedyne co mnie utrzymuje to perspektywy naszej gospodarki, chociaż i te z dnia nadzień topnieją.
pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-03-16 13:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kazdy ma prawo widziec rynek po swojemu..Pozdr.
mari / 2008-03-16 12:22 / Achi
coś o prawdziwym życiu dla odprężenia.(24 min)(polecam cały cykl)
http://www.itvp.pl/rozrywka/video.html?channel_id=463&site_id=809&genre_id=524&form_id=479&video=24068
Jarg / 2008-03-16 12:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie

Ciągle ma wrażenie, że jak już wszystko idzie po myśli naszego chłopaka, to zawsze znajdzie się jakiś Szkop, który wsadzi łapki do silnika, albo do skrzyni biegów... ech...

Na przyjemne popołudnie trochę Czesława z najbardzie rockowej (moim zdaniem) płyty... "Człowiek jam niewdzięczny"... i tytułowy kawałek:

http://de.youtube.com/watch?v=lo87RPkAQT0

Słychać tutaj inspiracje PInk Floyd, Genesis, King Crimson... Póżniej Czesław poszedł już własną, twórczą ścieżką...
Jest to wersja singlowa. Na LP jest bardzo rozbudowana instrumentalnie....

Miłej niedzieli
marboru / 2008-03-16 11:50 / portfel / "Bankier giełdowy"
witam wszystkich,
na necie znalazłem coś interesującego dla wszystkich posiadaczy csg

http://nettg.pl/Aktualnosci/Hutnictwo/Swiat/Zlomrex-bedzie-liderem-,2653,4
kazelot / 2008-03-16 11:45 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry.
Poniżej piszecie o inwestowaniu jak....
W tym przypadku jak WB,bo można stawiać sobie inne wzorce.Nie widzę w tym nic złego,tylko warto pamiętać dwie rzeczy.Facetowi udało sie,ale z nim zaczynały tysiące-ilu z nich jest WB.
To tak jak idziesz do roboty i na dzień dobry Ci mówią,że tu się awansuje i że każdy może być prezesem.I stu ludzi z szaleństwem w oczach zaczyna dziobać.Ilu z nich będzie prezesami?
Ani jeden,ale będą efektywniej doić na prezesa,zarobią na nich ci od szkoleń,ci od książek,ci od ciuchów,ci od amfy a ucierpi rodzina.
Druga sprawa,znamy WB nie z czasów,gdy jadł hod-dogi.A teraz Gość ma tyle sieki jest tak opiniotwórzczy że jak kupiłby dla hecy Toore to ona kosztowałaby zaraz 30.
Big Lebowski / 2008-03-16 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=2B2clFsLA3w
Big Lebowski / 2008-03-16 11:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obserwujac Baltyk przez lornetke widze jacht - spokojnie sobie plynie hm. byc moze do Szwecji ? ;-))
5424 / 2008-03-16 11:45 / Fan Linuxa Ubu
Przeczytałem wypowiedz MaxRipera i powiem że to ma sens co facet założył, można przecież coś dobrego kupić położyć i nie interesować się zawsze zarobi się więcej niż przez inne formy oszczędzania, muszę nad tym pomyśleć, pewnie więcej niż na fundzie co o tym myślisz.
Big Lebowski / 2008-03-16 12:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra - typy ktore Ci podalem nadal aktualne..
Big Lebowski / 2008-03-16 11:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=aETZqx2QpQM Na niedzielne powitanie..
5424 / 2008-03-16 11:23 / Fan Linuxa Ubu
witam wszystkich 18 marca za dwa dni i pewnie będzie wystrzał do nieba, co sądzisz będzie jakiś trwały powrót wzrostów czy parodniowy wzwód a potem opad do starych poziomów.
Big Lebowski / 2008-03-16 11:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra - skad wiesz ze bedzie wybicie ?- bo mi nic niewiadomo ..
5424 / 2008-03-16 11:36 / Fan Linuxa Ubu
tak spekuluje zawsze były wzrosty ostatnimi czasy, chcę Dude abyś puścił wodze racjonalnej fantazji i zaprezentował własne sugeste co do globalnej sytuacji po wtorkowym wydażeniu.
MaxRipper / 2008-03-16 10:15 / portfel / Bywalec forum
Witam chłopaki

Od czasu do czasu będę was prosił o opinie na temat własnych strategii inwestowania :).
Otoż niemalże od poczatku mojej przygody z gielda jestem zagorzałym technikiem. Na ogol podejmując decyzje o kupnie / sprzedaży kieruje sie tylko i wyłącznie tym co mowi mi AT - spoglądam na oscylatory, ruch indeksu, poziomy wsparcia oporu. Z kolei malo obchodza mne informacje, plotki itp. - w sumie jedyna informacja ktora zawsze daje mi na wstrzymanie jest ta o utracie płynności - tych spółek nie tykam.

Pomimo ze jestem technikiem czesc swoich środków (np. 15% portfela) chciałbym poswiecic na inwestycje dlugoterminowe / fundamentalne. Napewno przemawia na nimi sukces najwiekszego fundamentalisty jakim jest Warren Buffet. Wiem ze inwestycje dlugoterminowe potrafia przyniesc zyski liczone w setkach procent. Pod warunkiem ze spolka ktora wybierzemy utrzyma sie na rynku.

I teraz kilka pytan:
Co sadzicie o mieszaniu strategii inwestycyjnych?
Jesli chcialbym inwestowac dlugoterminowo na co mam zwracac uwage przy wyborze spolki (to pytanie do Biga :) )?

Z gory dziekuje za odpowiedzi :)
kokar / 82.139.42.* / 2008-03-16 11:01
Chcąc zarobic jak najwiecej opierając sie na fundamentach to chyba nienajlepsze rozwiązanie.Najlepsze fundamenty mają spolki z WIGU 20 czyli te najbardziej znane,kazdy polak chyba wie co to jest kghm pkobp pkosa czy ciech.W takie firmy nie powinno sie inwestowac gdyż one już są na szczycie i pomimo że z niego szybko nie spadną to też szybko nie wejdą na wyższe szczyty.Musiałyby rozszerzyc dzialalnosc na europe lub swiat a to raczej mało prawdopodobne.Należy rozumiec branże firmy w którą sie inwestuje ale musi to byc mała powszechnie nieznana firma o małej kapitalizacji,przykład enap.Kapitalizacja jedna z najnizszych na giełdzie a branża obiecująca.Ale małosc firmy z drugiej strony to nie atut bo może byc szybko stłamszona przez monopolistów - gigantów.Duze ryzyko - duzy potencjalny wzrost prawda stara jak swiat.Za czasów buffeta było zupełnie inaczej,monopol nie funkconował tak mocno jak obecnie,teraz mamy zglobalizowany swiat w którym maluchom jest coraz trudniej.Wiec i o perełki trudno.Na naszej bananowej 30% kapitału to kapitał ludzi z ulicy,spekulacja jest bardzo mocno zakorzeniona co jest dodatkowym elementem utrudniającym znalezienie prawdziwych pereł.
Big Lebowski / 2008-03-16 11:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mylisz sie Kokar - ulica zostala przegoniona i perel ci obecnie dostatek - jest w czym wybierac.. historia tworzy sie na nowo - ulica wroci tak jak ma w zwyczaju - na koncu zeby pozbierac okruszkow.. pozdr..
cienias nr.1 / 83.29.11.* / 2008-03-16 11:41
witaj Bigu w niedzielny poranek.
odniosę sie do twojej wypowiedzi ,że ulica została przegoniona.
ja myślę inaczej , że jeszcze dużo ulicy na gpw i dlatego co raz otwiera się kolejne okno w celu przewietrzenia.
wystarczy poczytać np: Twoje forum aby zauważyć jak dużo drobnicy (nie chciałbym nikogo obrazić takim sformułowaniem ) jeszcze siedzi na akcjach i jak wielką nadzieję noszą w sercach na odrobienie strat.
a nadzieja zawsze umiera ostatnia.
Big Lebowski / 2008-03-16 11:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cienias - pisalem juz wczoraj ze GPW jest wyjatkiem , gdyz oplaty za transakcje sa na studencka kieszen, generalnie na rynkach nie ma ulicy i jezeli rynki beda rosly wowczas GPW wyjatkiem nie bedzie, oplaty np. narynku niemieckim wynosza - zlozenie zlecenia 5 euro , wycofanie zlecenia lub zmiana ceny nastepne 5 euro , transakcja ponizej 4tys euro 0,7 %, powyzej 4tys euro 0,5% oplata maklerska osobno.. tak wiec to nie sa oplaty dla studentow , jezeli rynki beda na swiecie rosly to GPW wyjatkiem nie bedzie, tak jak pisalem na Daxie C/Z 11 wskaznik dywidendy 3,5% - wypatrywanie tu krachu jest chore - moze spasc index o pare procent ale nic wiecej , obecnie pojawia sie sporo rekomendacji - agresywnie kupuj - to nie pozostaje bez reakcji.. gdy patrzysz na sama gpw - mozna dojsc do takich wnioskow jak Ty - niestety mamy globalizacje i obecnie kazdy obserwuje inne indexy - robiac transakcje na GPW..
cienias nr.1 / 83.29.11.* / 2008-03-16 12:21
uważam że opłaty za transakcję nie mają żadnego wpływu na kierunek
opłaty i u nas nie są bardzo tanie jeśli weźmiemy pod uwagę ile przeciętny polak ma w przeliczeniu na euro.
o krachu to ja też nigdy nie pisałem, a jedynie o porządnym przewietrzeniu gpw
i takie wietrzenie ma teraz miejsce , a to musi potrwać.
duzi mają czas.
co do rekomendacji : to bardzo dobrze się sprzedaje na rynku byka ,natomiast wystarczy popatrzeć na rekomendacje wielu dużych spółek które są 20-30% powyżej obecnej ceny.
ale co to zmienia???????????? czy to gwarantuje powrót do tej ceny??????? w najbliższym czasie????????
owszem są spółki które warte są obecnej ceny , co nie znaczy że jeszcze nie pojadą w dól.
jestem niedźwiedziem i teraz skupiam się na szukaniu przeciw argumentów dla siebie.
ale póki co to ich nie znajduje.
przedtem sądziłem że rynek dojdzie do około 3300 punktów, teraz uważam że jak trwale przebije 3150 to będzie sukces.
Big Lebowski / 2008-03-16 12:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
uwazam ze Twoj sceneriusz bedzie mial realizacje pelna w 2009r- wowczas przechodze do niedzwiedzi..
cienias nr.1 / 83.29.11.* / 2008-03-16 12:39
w 2009 tak jak już pisałem , wszystkie okna zostaną otwarte i gpw będzie przewietrzona.
możliwe że moje doświadczenie i wyczucie, lub przeczucie jest g...o warte ale piszę tak jak czuję, a nie tak jak chciałbym żeby było.
pisze to dlatego abym nie był odbierany jako wieszczący spadki.
Big Lebowski / 2008-03-16 12:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i za to wlasnie Cie cenie .. jak bedzie rynek na powie.. ;-)) Pozdrawiam..
cienias nr.1 / 83.29.11.* / 2008-03-16 12:56
i ja Cię pozdrawiam oraz wszystkich piszących i czytających.
życzę wszystkim miłej niedzieli :-))))))))))
Big Lebowski / 2008-03-16 10:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jack.. jezeli chcesz sie wzorowac na najlepszym inwestorze na swiecie - to musisz myslec tak jak on..po pierwsze W.B. nie ulega modzie tylko inwestuje w firmy powszechnego uzytku i takie ktore rozumie - jezeli mialbym doradzic - wybierasz firmy o dobrych fundamentach - doradzal bym sprawdzanie jak takie firmy zachowuja sie na rynkach sasiednich - bynajmniej ja to robie - kupujac ferrum - porownalem ta firma z niemiecka Salzgitter- podobny profil produkcji.. wazny jest takze rynek zbytu i finanse firmy .. WB. nigdy nie kupil firmy nowych technologi np. internetowych w czasie hossy internetowej nasmiewano sie z niego - on jednak zawsze ma racje.. ;-)) w inwestowaniu najwazniejsze sa fundamenty - gdyz fundamenty zawsze sie wybronia..nawet w czasie bessy firmy o dobrych fundamentach moga wzrastac - co odczuje Twoj portfel..Pozdr..
MaxRipper / 2008-03-16 11:02 / portfel / Bywalec forum
Dziekuje Bigu - a powiedz mi jeszcze czy np. wybierajac firmy od solidnych fundamentach mam zwracać uwagę na jakies wskazniki typu: C/Z, wolumen itp? Czy to nie ma już znaczenia?
Big Lebowski / 2008-03-16 11:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w wielu firmach - fundamentem jest akcjonariusz wiekszosciowy i wowczas C/Z nie gra roli np. Budimex czy STX , wazne jest akcjonariat.. jezeli pakiety ma tylko ulica - omijaj takie firmy..
MaxRipper / 2008-03-16 11:14 / portfel / Bywalec forum
Zapamietam :). Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-03-16 10:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Bigu mam pytanko odnosnie Synthos i Fasingu i Lotosu jakie masz zdanie???
Obecnie moj portfel CP Energia, Capital Partners, LCC, Lotos, CSG, Ponar
Pod uwage biore jeszcze (Synthos, Fasing, Pep, BBICAP, STX, PPWK,NETIA, Milenium
Jesli masz chwilke i czas to bylbym wdzieczny co myslisz o tych walorach z gory dziekuje!!!
Big Lebowski / 2008-03-16 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.,. bardzo dobry wybor co do spolek - zastrzezenia mial bym co do Netii.. jezeli chodzi o firme z branzy telekomunikacyjnej wybral bym raczej TPSA - ze wzgledu na dywidende ale moge sie mylic - wybor doskonaly musze przyznac .. Pozdr..
krzysiek29 / 2008-03-16 11:01 / Uznany Gracz Giełdowy
dzieki a jeszcze jedno mysle o Drozapolu idzie prawie w jednej parze z CSG a jakby udalo im sie zrobic w koncu akwizycje rewelacja do tego maja dawac dywidende. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-03-16 11:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
stal - pod kazda postacia - bedzie dobra zuzycie bedzie wzrastac - to jest pewne.. pozdr.
krzysiek29 / 2008-03-16 11:11 / Uznany Gracz Giełdowy
CP Energia nie ma takiego tygodnia zeby nie bylo jakiegos pozytywnego infa rozwija sie naprawde szybko i mysle ze ta spoleczka powinna dac zarobic.
Big Lebowski / 2008-03-16 10:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Big Lebowski / 2008-03-16 10:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Robert - wielkie nadzieje rozbudzil hm.. musi jeszcze uzbroic sie w cierpliwosc..
faluch / 2008-03-15 23:45 / Bywalec forum
Widzę, że bedzie mozna o tym popisać dopiero rano,
dobranoc wszystkim
faluch / 2008-03-15 23:34 / Bywalec forum
Wracając od wskaźników, znalazłem coś takiego dla GPW
http://www.gpw.pl/gpw.asp?cel=informacje_gieldowe&k=18&i=/statystyki/roczne&sky=1

W 2002 roku na porządku dziennym były C/Z jednocyfrowy C/WK moze wynisć nawet kilkanaście setnych.
Np: Fasing C/Z=8,5 C/WK=0,13 i nie był to wyjątek, a rczej reguła...
hmmm do takich wskażników brakuje nam jescze duzo
pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-03-16 09:32 / Uznany Gracz Giełdowy
a teraz fasing C/Z - 4.90, C/WK - 1.02 a takich spolek jest coraz wiecej, fakt ze duzo jeszcze jest na wysokich poziomach ale naprawde rynek wydaje sie coraz bardziej atrakcyjny. pozdr
Big Lebowski / 2008-03-15 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=KxJpFM10yxI Obecnie malo czasu poswiecam na kampanie wyborcza Obamy - podyktowane to jest tym ze wiem juz ze on wygra - ale od czas do czasu przypomne - pamietaj nie marnuj swego glosu - glosuj na Obame...!!! a tu utworek ;-))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy