Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
faluch / 2008-03-15 22:02 / Bywalec forum
Witam,
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie mógłbym znaleźć wskaźniki historyczneC/WK i C/Z firm na przestrzeni ostatnich 10 lat nie tylko na GPW, ale też na kilku europejskich parkietach i w USA?
Wiem że wskaźniki nie są najważniejsze, ale takie zestawienie pomogłoby w analizie obencej sytacji
pozdrawiam
anonim_03 / 2008-03-15 22:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z USA konsystentne dane dostępne są od roku 2002 (starsze trzeba szukać po raportach)
można je znaleźć np. na finance.yahoo.com finance.google.com i reuters.com
ostatnio podoba mi się google.

w NIemiec np. www.n-tv.de/aktien albo http://www.boerse-online.de/aktien/analyser/
problem z danymi z Niemiec, to że mieszają rzeczywistość z urojeniami analityków (dane i przewidywania)
faluch / 2008-03-15 22:44 / Bywalec forum
Dzieki, Spróbuję pogrzebać, ale jak widzę lekko nie będzie, a ja do tego poliglotą nie jestem:)
Miałem nadzieje, że jest coś takiego w przystępnej formie, chociaż dla samej GPW.
Na pewno ktoś już ten temat przerobił, tylko gdzie to znaleźć:)
pozdrawiam
faluch / 2008-03-15 22:44 / Bywalec forum
Dzieki, Spróbuję pogrzebać, ale jak widzę lekko nie będzie, a ja do tego poliglotą nie jestem:)
Miałem nadzieje, że jest coś takiego w przystępnej formie, chociaż dla samej GPW.
Na pewno ktoś już ten temat przerobił, tylko gdzie to znaleźć:)
pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-03-15 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wytlumacze moze Kane i Czytelnikowi - ja szukam przeciwnika do dyskusji na argumenty , moj przeciwnik na argumenty o bardzo skromnym nicku - Cienias 1 , czasem daje mi satysfakcje i pospieramy sie - natomiast tu mamy wlasne grono ktore sie wspiera i rozumiemy sie bez slow praktycznie - gwarantuje ze kazdy ma wlasne zdanie.. natomiast przeciwnika szukam - na argumenty.. dodam ze rajcuje mnie to.. ;-))
Kane / 2008-03-16 04:30 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
:) po imprezce zdaje się.. czy tak na trzeżwo? ;-)
Big Lebowski / 2008-03-16 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak najbardziej na trzezwo..
anonim_03 / 2008-03-15 22:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
odleszczyłem się na Baldzie w okolicach 3 eur.
Źle się czułem z tą spółką w portfelu -- i najważniejszą oprację spartolili.
Big Lebowski / 2008-03-15 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sprzedalem po 4euro i nadal obecnie kupuje.. lubie tak..
anonim_03 / 2008-03-15 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dla spekulantów spólka-marzenie.
zarząd wykazał się arogancją (najpierw oburzał się artykułami w gazetach a potem powiedział że rzeczywiście stracili płynność). Zakładając że wszystko pójdzie dobrze to rentowności na produkcji są za cienkie jak na moje standardy.
Big Lebowski / 2008-03-15 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=QJqdI3Q6M4Y
5424 / 2008-03-15 20:47 / Fan Linuxa Ubu
obejrze zaraz sobie filmik testosteron od razu się odstresuje polecam wszystkim jest super.
Big Lebowski / 2008-03-15 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=_7VsoxT_FUY Moje ulubione..
Big Lebowski / 2008-03-15 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla rozluznienia wymienie wszyskie ksywki jakie mi nadawano : pan Big, ojciec dyrektor, guru, armator - hehe, stalowy dominator, kapitan, pewna bufetowa z Napierstkowa - nazwala mnie takze cwierc inteligentem i helmutem.. hehe a ja jestem tylko Dude..
leech / 89.76.81.* / 2008-03-15 21:23
bufetowa to "mistrz parkietu" "autorytet w inwestowaniu" "najlepszy ekonomista globu" - takze nie ma sie czym przejmowac tylko olac cieplym moczem.
Big Lebowski / 2008-03-15 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. a jak myslisz co ja robie ? ;-)) pozdr..
Sancho Panches / 2008-03-15 21:36 / Bywalec forum
witam wieczorem..
jestes tak chlodny w tej kwestji ze na te komentarze lejesz zimnym moczem:))
pozdr
pozdrawiający "niedzwiedz" kąckia
leech / 89.76.81.* / 2008-03-15 21:33
mysle, ze dobrze robisz :)
nowaa43 / 2008-03-15 20:08 / Idalia
Niektórzy doświadczeni życiowo mówią, że ważne jest żeby o nas mówili - nieważne, źle czy dobrze. Coś w tym pewnie jest..
Te morskie nawet mogą być, ale co Dude, to Dude.Pozdrówka.
Big Lebowski / 2008-03-15 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Halinka . .
nowaa43 / 2008-03-15 19:36 / Idalia
Jarg dzisiaj rano zagrał tak pięknie, na poezji śpiewanej przez Marka Grechutę wychowało się całe pokolenie a jak czytam, z radością , młodzi go też słuchają..
Marek Grechuta dla nas wszystkich

http://de.youtube.com/watch?v=fcz7klh-qdI&feature=related
Kai / 2008-03-15 20:45 / Tysiącznik na forum
Masz za to duzy plus u mnie :) Mam chyba jego wszystkie plyty... oczywiscie winyle
nowaa43 / 2008-03-15 21:10 / Idalia
Moje winyle są już bardzo, bardzo zjechane i zacinają się w paru miejscach. Mam też i krążki. Trochę się zawiodłam na yuotubie, że M.G. tam tak mało i często kiepskiej jakości.
Chciałam dzisiaj więcej poezji jak np.:
"tu żadnej pory roku oprócz zimy nie ma,
tu miejsce na labirynt i na głowę kamień..
obcy mur z obcym murem graniczy..."
albo
"noc postrzępiona wronami umyka
przed coraz wyższą bramą poświtania
by nazwać światło nie trzeba języka
wystarczy oczu przed nim nie zasłaniać.."
coś mogłam przekręcić ale tak mi siedzi w głowie... pozdrówka.
Big Lebowski / 2008-03-15 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecna sytuacja na rynkach rozni sie od tej z roku 2000 tym ze wowczas na wszystkich rynkach podczas hssy internetowej gieldy byly opanowane przez inwestorow indywidualnych - krotko mowiac byly zaleszczone , takze wyceny akcji byly wyjatkowo wysokie , obecnie na rynkach indywidualnych nie ma - za wyjatkiem GPW - dlatego ze oplaty za transakcje sa na GPW - na studencka kieszen itp. obecne wyceny spolek sa wyjatkowo atrakcyjne np. Dax - srednia cena zysk wynosi 11 wskaznik dywidendy 3,5%- tak tanio to jeszcze nie bylo , amerykanskie akcje takze historycznie maja bardzo niska wycene , GPW - ceny sa wyjatkowo atrakcyjne - zawsze mozna dopisac moze byc nizej - zdrowy rozsadek zwyciezy , i ci co mowia bedzie nizej przeprosza sie z rynkiem na wyzszym poziomie..
5424 / 2008-03-15 19:45 / Fan Linuxa Ubu
Bigu kwoli śćisłości ja nie mam do nikogo pretensji, nigdy nie miałęm jak pamiętasz, ale na akcje dopiero ostrożnie wchodzę mnie interesują generalnie zachowanie indeksów. Jak przewidujesz globalne wzrosty lub spadki to daj delikatnie znać będę ci wdzięczny.
Big Lebowski / 2008-03-15 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na talerzu - mialo byc..
Big Lebowski / 2008-03-15 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra dostales na talkerzu - typy.. co przewiduje pisze w postach i mozesz wyczytac .. na kontraktach gre odradzam wszystkim - spytaj Barabaszka..
5424 / 2008-03-15 20:35 / Fan Linuxa Ubu
no wiem wiem że ty specjalizujesz się w akcjach ale pomyśl takze nieraz o fundowcach, i jeśli mogę coś sugerować to najlepiej jakbyś podał na " talerzu"
jeśli mogę sugerować, a jeszcze jedno Dude ostrzeżenia przed korektami też mile widziane, sorry jestem po kilku piwkach i niezłym drinie (cola + czysta) po całym tygodniu gonitwy też mi się należy.............
nowaa43 / 2008-03-15 19:17 / Idalia
Witam raz jeszcze, TOMOK - dobrze że jestem po obiedzie.Względem wiosny widziałam dzisiaj nad Służewcem 3 ogromne klucze no i tu dylemat albo kaczek albo gęsi.. Było b. pochmurno no i leciały dość wysoko. Podobno to wróży pomyślność - zobaczyć takie coś.
Jeśli tak, to dzielę się z Wami nawet oddam ...większą połowę...
Pozdrowienia dla wszystkich Józków świata!!
TOMOK / 2008-03-15 19:07 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koleś i ekipka :-)
Dziś byłem na targu...idę...patrzę a na straganie leżą młode kartofelki i uśmiechają się do mnie...kupiłem
Idę dalej a tam koperek zerka na kartofelki w mojej siateczce...w jego oczach widziałem sympatię do moich kartofelków więc...kupiłem
Idę dalej...leży sałatka...taka smutna...cóż miałem zrobić...kupiłem
No a potem jeszcze do mięsnego wlazłem i kupiłem schabowe :-)
Efekt był super...cała rodzinka zeziarła se smakiem...nie wspomnę o rosołku na kurczaczku i wołowince
Po prostu wiosna :-)
Pozdrawiam kulinarnie :-)
Big Lebowski / 2008-03-15 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku.. jak sie miewa Kacperek ? Pozdr..
TOMOK / 2008-03-15 19:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Jest niegrzeczny, pyskuje i ostatnio w przedszkolu pokazywał koleżance siusiaka :-(
Strasznie go kocham :-)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-03-15 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
widocznie Kacperek - ma sie czym pochwalic skoro pokazywal..;-)) Pozdr..
TOMOK / 2008-03-15 20:04 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Synek tatusia :-)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-03-15 20:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hehe.. ;-)) pozdr..
Big Lebowski / 2008-03-15 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=DPbEXzQPYAc Hey Jozek..
kazelot / 2008-03-15 19:08 / Tysiącznik na forum
I krajowa wersja :-)

http://de.youtube.com/watch?v=VbPhavkEqOs
magda_kasperska / 2008-03-15 18:40
witaj Dude
Jestem pod wrażeniem Twojej cierpliwości co do forumowiczów. Znowu ktoś ma żal i wyładowuje frustracje, że nie napisałeś mu wszystkiego łopatologicznie. Ja bym się mocno wkurzyła a Ty nic. Jesteś wielki.

Interesuje mnie Twoje zdanie na temat przejęcia magny przez BBI cap. Jak oceniasz ten interes? Cena 1,06 za którą kupili udzialy od wbk jest na oko atrakcyjna. Ale ja się mało znam na tym.

pozdrawiam
czytelnik / 83.8.117.* / 2008-03-15 19:04
Panienko to jest forum internetowe a nie kącik parafialny, więc kilka osób może miec inne zdanie, chyba że tobie wystarcza głos OJCA REDAKTORA
kazelot / 2008-03-15 19:09 / Tysiącznik na forum
A jakie Ty masz zdanie?
Big Lebowski / 2008-03-15 19:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
on nie ma zadnego - gdyz jak byl malutki podczas jazdy na rowerku wkrecil mu sie ptaszek w lancuch , obecnie pozbawiony nabialu przemyka jako niezalogowany .. typowa panienka..
nowaa43 / 2008-03-15 19:08 / Idalia
Nie przeczytałeś dokładnie.. chodzi właśnie o brak zdania!
czytelnik / 83.8.117.* / 2008-03-15 19:23
W moim przekonaniu w najbliższym czasie czeka nas krótkotrwała fala wzrostów, następnie głęboki spadek. Wszystkie czynniki wywołujące perturbacje na rynkach finansowych są jak najbardziej aktualne. Obniżenie stóp procentowych przez FED powoduje gwałtowny spadek wartości dolara, więc złotówka staje sie bardzo mocna co ogranicza inwestycje korporacji amerykańskich. Najgorsze w USA moim zdaniem jest przed nami gdyż działa tu pewna bezwładność, za kilka miesięcy amerykanie mocno odczyją presję inflacyjną i gwałtowne skoki cen surowców, które notabene spowodowane są spekulacyjnymi mechamizmami właśnie w USA. Także szanując zdanie BIGA LEBOWSKIEGO nie w całości zgadzam się z jego wizja najbliższej przyszłości. Chętnie oczywiście poczytam inne opinie
anonim_03 / 2008-03-15 21:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
presja infalcynja w USA się jakoś słabo zmaterializowała ...
Publiczność w rozdziabionymi buziami dowiedziała się że w USA inflacja jest niższa niż w Eurolandzie i w Polsce. (Pomijam fakt że w USA wiele towarów jest ok. 30-50% tańszych). Mimo niskich stóp procentowych ludzie nie zaciągają kredytow konsumpcyjnych ... wiec inflacja nie ma powodów do wzrostów. Co do paliw -- w lutym nastąpił przełom, czyli radykalny spadek zużycia paliw. Przebudowa floty samochodowej trwa od jakiegoś czasu i jedynie przyśpiesza. Ropa jest w euforycznej hossie (cena nie reaguje na ogromny wzrost zapasów) -- w perspektywie miesięcy będzie podobny scenariusz jak na mWigu w czerwcu-lipcu-ssierpniu 2007r.

źródło danych:
http://online.wsj.com/mdc/public/page/2_3022-autosales.html?mod=topnav_2_3024
Kane / 2008-03-15 20:44 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
To masz problem, bo poza Bigiem to trudno tu znależć kogoś z własnym zdaniem :)

Ja w szczegóły się nie wdając traktuję obecne poziomy bardziej jako konsolidację, niż uklepywanie dna. Z dna jest tylko jedna droga - w górę, a obecna sytuacja wcale nie wskazuje na jeden tylko możliwy kierunek.
TOMOK / 2008-03-15 20:54 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
eee...ja mam własne zdanie, że nie mam zdania:-)
a poza mną jest kilka osób z własnym zdaniem...może kilkanaście...
Pozdrawiam
kazelot / 2008-03-15 19:29 / Tysiącznik na forum
I teraz wiem,że masz jaja.
kazelot / 2008-03-15 19:33 / Tysiącznik na forum
Jednakowoż,pisanie o kimś ojciec redaktor jest raczej obraźliwe,tak ja to odbieram,ponieważ kojarzy się jednoznacznie.
czytelnik / 83.8.117.* / 2008-03-15 19:44
Pisanie o kimś " typowa panienka " jest ................ bardzo śmieszne. Ja staram się szanować zdanie innych także w tym kontekscie " ojciec redaktor " jest aktualne
kazelot / 2008-03-15 20:09 / Tysiącznik na forum
Coś Ci powiem.Jakby w komentarzach do Twojego portfela co jakiś czas ktoś wkładałby Ci co jakiś czas bezzasadnie od różnorakich,to też byś chciał "oddać".Daj na luz i pisz co chcesz,ale bez agresji i obrażania.
Big Lebowski / 2008-03-15 18:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Magduniu- jestem tylko dude.. :) o jaka spolke Ci chodzi o BBIC czy o Magne ? Pozdrowka..
magda_kasperska / 2008-03-15 18:44
chodzi mi o BBIC, mam ten walor i jestem ciekawa Twojej opinii o tej transakcji
Big Lebowski / 2008-03-15 18:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
BBIC - jest mocno skupowane , przejmuje sporo takich rodzynkow- tak wiec zadna nowosc - obecnie DB lub inny znaczny akcjonariusz - doluje spolke celem uzupelnienia zapasow.Pozdr..
magda_kasperska / 2008-03-15 19:00
też myślę, ze ktoś majstruje przy kursie. Dobre wyniki a nie może się odbić
Big Lebowski / 2008-03-15 18:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=8LJxN-fH8A4
Big Lebowski / 2008-03-15 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie brakuje opinii, że paradoksalnie nastroje są już zbyt złe by mogło to spowodować katastrofę na rynkach.

Spadku głównych indeksów spodziewają się także inwestorzy i analitycy korzystający w serwisów agencji Bloomberga. Przez kolejnych pięć miesięcy najbardziej pesymistycznie byli nastawieni inwestorzy w USA i Wlk. Brytanii. Indeks zaufania do giełd akcji spadł w USA do 24 pkt z 26,9 w lutym, a każdy odczyt poniżej 50 pkt oznacza, że większość respondentów spodziewa się spadków i to w ciągu najbliższym 6 miesięcy.

W Hongkongu indeks zaufania Bloomberga po raz pierwszy od pięciu miesięcy spadł poniżej 50 pkt - do 41,5 pkt.

Nie brakuje jednak także optymistów - przybywa ich we Francji, w Niemczech, a także w Brazylii, gdzie indeks zaufania wyniósł 75,6 pkt.

Jak czytamy w "Parkiecie", jeśli zbyt wielu uczestników rynku zachowuje się tak samo, a z takim przypadkiem mamy teraz do czynienia, to zapowiada to odwrócenie tendencji. Zgodnie ze starą maksymą, wielokrotnie potwierdzaną przez statystykę, jeśli zbyt wielu pasażerów łódki zajmuje miejsca przy jednej burcie, to coraz więcej rozważniejszych i śmielszych zaczyna przenosić się na drugą, żeby łódka nie zatonęła.

Więcej w "Parkiecie". Osobiscie nie lubie wklejek i linkow gdyz uwazam ze powinno sie pisac od siebie a nie linki - tu zrobilem wyjatek i dalej uwazam ze obecnie uklepywane jest dno na rynkach..dodaje ze przed nami wzrosty gdyz akcje sa obecnie bardzo tanie..
czytelnik / 83.8.117.* / 2008-03-15 18:18
NIezły argument- będą wzrosty bo akcje są bardzo tanie. Może jednak moga być jeszcze tańsze
Big Lebowski / 2008-03-15 18:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jest to zawsze najwazniejszy arument..
5424 / 2008-03-15 17:25 / Fan Linuxa Ubu
trochę Bigu mam żał do ciebie że podczas tego gigatycznego wzwodu w USA nie podzieliłęś się wiedzą o kontraktach.........parę złoty bym uciułał na fundzie
Big Lebowski / 2008-03-15 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dostales typy - gdybys posluchal - mialbys pare zloty .. nie posluchales..na armaturze mialbys 25% , na Millenium kilkanascie procent..
mari / 2008-03-15 18:35 / Achi
Big czy Ty jesteś ochronka?:-))
uczyć-tak
własne przemyślenia-tak
ale odpowiedzialność za finanse innych uczesników rynku-to chyba lekka przesada.
Cyfra ja straciłem pół kasy przez własną głupotę niekonsekwencję i słuchanie podpowiedzi.Bolało i boli do dzisiaj.Ale myślę że się paru rzeczy nauczyłem.Nie mam do nikogo pretensji tylko najwyżej do siebie samego.Teraz od pewnego czasu zarabiam bo idę moją własną drogą.Jest moja na niej dobrze się czuję i ją rozumiem(przynajmniej tak mi się wydaje).Uczę się tych podchodów cały czas i nie mam do nikogo pretensji jak mi coś nie wyjdzie.Zacznij myśleć samodzielnie bo stracisz wszystko.
pozdro
nowaa43 / 2008-03-15 18:54 / Idalia
Dobry wieczór wszystkim. Bardzo się cieszę z posta Twojego i Magdy wyżej, bo już myślałam że tylko mnie wkurzają takie teksty.
Jestem pełna uznania i szacunku dla forumowiczów, którzy piszą że zagrzęźli w książkach, że się uczą itd. Wyciągają wnioski z tego cię dzieje na giełdach od ponad pół roku. A ciągle są ludzie ktorzy jednak oczekują prowadzenia za rączkę. Chyba tylko po to żeby było do kogo mieć pretensję.
Pozdrawiam wszystkich samodzielnych. gratuluję jeszcze raz posta.
Big Lebowski / 2008-03-15 18:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mari.. on jeszcze sie uczy , samodzielnie nie inwestuje - dlatego z przymruzeniem oka nalezy to odbierac.. Pozdrawiam..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy