Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2008-02-19 15:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Są też.... hmm... bezpieczne pokazy lotnicze...

http://www.youtube.com/watch?v=E21byPXR1ek
Kai / 2008-02-19 17:00 / Tysiącznik na forum
Chyba wlasnie w taki sposob spadla Casa pod Swidwinem, stracila ciag na malej wysokosci
smooth / 2008-02-19 15:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Co Ci się linki pomyliły chyba:)
Jarg / 2008-02-19 16:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cholera... no właśnie :)

http://pl.youtube.com/watch?v=iMhdksPFhCM

Teraz dobrze...
Kai / 2008-02-19 16:57 / Tysiącznik na forum
czlowiek rakieta :)))))))))))
smooth / 2008-02-19 16:39 / portfel / Tysiącznik na forum
hehe fajny filmik.... sie usmiałem trochę:)
nowaa43 / 2008-02-19 16:58 / Idalia
hehe ja też widzę, że dzisiaj przesiadka na szybsze łyżwy.....
Jarg / 2008-02-19 16:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najbardziej rozbawił mnie ten "astronauta" z plecakiem rakietowym :-)
człowiek znikąd / 2008-02-19 15:36 / portfel / "Trillium"
he he mowiac bezpieczne mial chyba na mysli - bezpiecznev dla publicznosci
w tym wypadku zginelo 4 czlonkow zalogi :-(
smooth / 2008-02-19 15:49 / portfel / Tysiącznik na forum
he myślałem ze chciał pokazac co odmiennego bo tego linka pokazał nam juz toche niżej ppprzemo :)
Big Lebowski / 2008-02-19 14:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=aez2SKFokts&feature=related Moj wujek juz dawno nie gral - tez Big ;-)) czesto grywal przy autostradzie - karmiony pogarda i rzuconym groszem !!!! melodie sprzedac chcial.. !!!;-)) Pamietaj nie marnujswego glosu - glosuj na Obame... !!!!
człowiek znikąd / 2008-02-19 14:16 / portfel / "Trillium"
Trza miec niezle jaja zeby takim sprzetem latac na takiej wysokosci, zreszta ocencie sami:
http://tinyurl.com/26kgtz
Pozdrawiam
doji / 2008-02-19 14:21 / portfel / Bywalec forum
uh...niezłe...aż nabrałem chęci na taką zabawkę:D
Jarg / 2008-02-19 14:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czasami piloci mają te jajka zbyt wielkie... Było ostatnio kilka spektakularnych katastrof podczas pokazów lotniczych...
człowiek znikąd / 2008-02-19 14:49 / portfel / "Trillium"
bylem ostatnio w Radomiu, widzialem wypadek i odnioslem wrazenie, ze niestety czesc publiki przychodzi zeby takie spektakularne wypadki ogladac, ja zadowolilem sie dzwiekiem ryczacych silnikow na dopalaczach przelatujacych nisko mysliwcow
ppprzemo / 2008-02-19 14:47 / Uznany Gracz Giełdowy
Jedną z nich widziałem na własne oczy... Dużo potrzebowałem czasu żeby zrozumieć co się tak naprawdę stało.
ppprzemo / 2008-02-19 14:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry wszystkim.
W takim razie polecam to: http://www.youtube.com/watch?v=E21byPXR1ek
Jarg / 2008-02-19 14:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przeciągnięcie... pilot miał za małą szybkość przy wykonywaniu skrętu... Najprawdopodobniej analogiczny błąd popełnił pilot Casy... tej, co ostatnio pogrzebała naszych lotników...
ppprzemo / 2008-02-19 15:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Komisja stwierdziła, że bezpośrednim powodem było przeciągnięcie spowodowane znacznym (prawie dwukrotnym) przekroczeniem dozwolonej normy przechyłu wynoszącej dla tego samolotu 45 stopni.
Z drugiej strony ten pilot się popisywał...
człowiek znikąd / 2008-02-19 15:39 / portfel / "Trillium"
przy takim skrecie i takiej masie nie wiem jaka predkosc bylaby im ocalila zycie, niestety grawitacja robi swoje
doji / 2008-02-19 14:44 / portfel / Bywalec forum
To ja może na ten poprzedni sie zdecyduje:D
smooth / 2008-02-19 15:02 / portfel / Tysiącznik na forum
doji, tu masz tanszy a na pewno bezpieczniejszy:

http://uk.youtube.com/watch?v=Ddv7H832wB4
Big Lebowski / 2008-02-19 13:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=tZn9Oje88KA&feature=related Dawno nie bylo muzyczki.. dobrej.. ;-))
smooth / 2008-02-19 13:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie,

Chciałbym Was prosic sie o odniesienie sie do faktu nacjonalizacji Northen Rock. Czy to ozanacza ze juz jest tak zle ze prywatny bank i pieniadze obywateli oraz akcjonarjuszy trzeba ratowac pieniedzmi z budzetu panstwa? O ile pamietam miał byc kupiony przez koncern Virgin, a teraz jednak stanie sie inaczej. Czy ten prywatny inwestor sie wycofał czy jednak rząd GB oceniił ze to może nie wystarczyc by bank uratowac?

pozdrowienia
anonim_03 / 2008-02-19 15:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie chodzi o ratowanie pieniędzy akcjonariuszy -- Ci stracą / staciłi prawie wszystko (od momentu załamania) ale pieniądze ludzi na kontach muszą być przez państwo chronione.
Jarg / 2008-02-19 13:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

- Rząd zdecydował o zastosowaniu prawa, które umożliwi czasowe objęcie przez państwo własności Northern Rock - powiedział na zwołanej w niedzielę konferencji prasowej minister finansów Alistair Darling.
Powodem decyzji jest fiasko poszukiwań inwestora dla banku, który przeżył we wrześniu run klientów po ujawnieniu zagrożenia płynności w związku kryzysem rynku kredytowego.
To pierwsza nacjonalizacja banku w Wielkiej Brytanii od 1984 roku. Decyzja uważana jest za porażkę rządu Gordona Browna. Dopisanie bilansu banku do budżetu oznacza wzrost długu publicznego i przekroczenie przez niego poziomu 40 proc. PKB po raz pierwszy od 1997 roku, kiedy Partia Pracy przejęła władzę w Wielkiej Brytanii.
(MD, Bloomberg)

Pozdrawiam
pklark / 2008-02-19 13:36 / portfel / -
Witam - doniesiono mi ,ześ specjalista od PPWK - jak Jargu oceniasz przyszłośc tej firmy ?????W kontekscie ostatnich wyników oraz zmian które zaszły w tej spóleczce......
Jarg / 2008-02-19 14:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj
Oceniam ją jak najlepiej. Spółka przechodzi prawdziwą metamorfozę, jest dobrze zarządzana, a ostatnie akwizycje nie budzą moich zastrzeżeń. Wszystkie firmy, które dołaczyły ostatnio do grupy kapitałowej PPWK osiągnęły w 2007 r. przyzwoity zysk netto.
W necie możesz znaleźć sporo publikacji na temat działalności i rozwoju PPWK. Przytoczę fragment jednej z nich:

...docelowo grupa kapitałowa PPWK zostanie przekształcona w strukturę holdingowa, obejmująca pięć linii biznesowych z obszaru TMT (telecommunication, media, technology).
Do oddzielnych przedsiębiorstw wydzielone zostaną piony kartografii i nawigacji satelitarnej. Grupa budowana jest zarówno poprzez przejęcia (El2, Neotel, DRSA), jak i organiczny wzrost w obecnych liniach biznesu (Copernicus w obszarze mediów i wydawnictw oraz NAVIGO w obszarze nowych technologii nawigacji satelitarnych). (ISB)

Bardzo ciekawym kierunkiem jest także nawiazanie współpracy z Google Maps.
Jako ewentualne zagrożenia kursowe widziałbym:
- nadmierny dodruk papieru. Obecnie ilość akcji wydaje się w sam raz. Wolałbym więc, żeby raczej okredytowali się na przyszłe inwestycje.
- obawiam się też ruchów ze strony Supernovej - głównego akcjonariusza. Dla mnie to podejrzany kapitał.
Minusem aktualnej sytuacji kursowej PPWK jest stała obecność spekulantów związanych z szefostwem Supernovej, a ostatnio dołączyła również część sierot po Elektrimie.
Łatwo to zaobserwować, ponieważ wątki PPWK stale są obecne na pierwszych stronach forum Parkietu i Bankiera.

Pozdrawiam
pklark / 2008-02-19 14:52 / portfel / -
Dzięki......chyba mnie coraz wiecej argumentów przekonuje aby ja potrzymac na dłużej .....
magda_kasperska / 2008-02-19 11:33
witam
Czy ktoś skupuje bz wbk pod jutrzejsze wyniki?
Jakich się spodziewacie?

pozdrawiam
kazelot / 2008-02-19 11:10 / Tysiącznik na forum
Jarg tu jest trochę o CD wygląda rzeczywiście obiecująco.

http://www.allegro.pl/item311592674_balanced_audio_technology_vk_d5se_salonwawa_.html
rotux / 2008-02-19 13:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Przyjrzałem się mu bliżej, jak za zwykły przetwornik cyfra/analog na 4*PCM1704 /bardzo fajne, ale i stosunkowo niedrogie scalaczki/ + całkiem zwykły przetwornik prąd/napięcie + filtr dolnoprzepustowy z liniową fazą + stopień wyjściowy na sześciu zwykłych podwójnych triodach e88cc 27k sobie liczą bo ja bardzo dziękuję :-]
Inna rzecz, że znacznie lepsze parametry ma układ składający się z tych PCMów + wzmacniaczy operacyjnych w roli przetworników prąd/napięcie + filtru dolnoprzepustowego z liniową fazą na operacyjnych dwóch wzmacniaczach. Czyli układ tańszy, ale nie"audiofilski", bo na operacyjnych zamiast na lampach :)

Zapewne przyjemnie brzmi ten cdk, ale w życiu za takie pieniądze. W życiu. Pomijam fakt, że Manufacturer's Suggested Retail Price = $5,500.00 :-]

Pozdrowienia
kazelot / 2008-02-19 21:31 / Tysiącznik na forum
Piszesz o parametrach układów na wzmacniaczach operacyjnych.Ja w sprzęcie do słuchania na parametry stricte mierzalne przestałem zwracać jakąkolwiek uwagę jakieś 10 lat temu.Tego się słucha,a nie mierzy.Inna sprawa to cena.Pozdrawiam.
Pooh / 2008-02-19 11:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam.
Mogę powiedzieć, że trochę interesuję się tematem ;), a Jarg kiedyś pisał o zdeklarowaniu się - to się deklaruję jako /początkujący/ audiofil.

Piękna robota - to cudeńko musi dobrze grać. Wybiorę się chyba do nich posłuchać...
A na razie szukam kolumn do NAD-a.
Pzdr. Q
faluch / 2008-02-19 10:34 / Bywalec forum
Niestety na money jest blad i nie wyglada to dzis tak rozowo:)
pozdrawiam
nowaa43 / 2008-02-19 10:23 / Idalia
Anglia, Francja i Niemcy już na zielonej stronie - jeśli ktoś nie zaglądał od rana, o mniejszych nie mówiąc....
doji / 2008-02-19 10:57 / portfel / Bywalec forum
http://stooq.pl/notowania/index.html?data=20080219&kat=i3&show=2&wtr=1&chart_=1&typ_=l&sort=
Jarg / 2008-02-19 09:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich

1. Leszek Czarnecki w ramach premii za miniony rok zamówił sobie prywatny odrzutowiec Hawker 4000 - luksus nad luksusy... Czemu nie? Przecież chłopisko zarobił na debiucie giełdowym LCC... oj, zarobił...
2. Jakaś firma konsultingowa z Albionu ponoć skutecznie obniża wartość naszych krajowych deweloperów (bo jej zagraniczne inwestory słuchają). Otóż twierdzi ona, że Polska nie dotrzyma terminów Euro 2012 i mistrzostwa zostaną Polsce odebrane, a to z kolei odbije się negatywnie na inwestycjach deweloperskich... No proszę, to Angole wiedzą lepiej, czy Polak nie potrafi... a Polak właśnie potrafi...

Pozdrawiam z Wenecji nad Odrą

PS. Andrzeju, sprzęciku nie znam, ale wygląda wielce zachęcająco....
ppprzemo / 2008-02-19 14:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarg.
Zdaje się, że już zaczynają tęsknić za Polakami wracającymi do ojczyzny :-)
Jarg / 2008-02-19 15:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, zatęsknią, zwłaszcza jak im się zatka rura od kibla... :)
zońka19 / 2008-02-19 10:05 / Tysiącznik na forum
"Wenecja nad Odrą" Jargu to gdzies blisko mnie , ale pojęcia nie mam gdzie
Jarg / 2008-02-19 10:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zońko, Wenecją nad Odrą nazywam mój piastowski gród Wrocław :-)) Może nieco samozwańczo, ale realne podstawy są. Odra we Wrocławiu rozwidla się na kilka koryt, są starorzecza i kanały, a wszystko to sprawia, że mamy również we Wrocku ładnych kilka wysp i wysepek. Taka skomplikowana hydrografia powoduje, że mostów, mosków i kładek jest u nas dostatek (obecnie ponad 120) i wciąż musimy budować nowe...

Pozdrawiam
nowaa43 / 2008-02-19 09:50 / Idalia
Ważne że umie wykorzystać forsę, nie??? A Angolom na pohybel!
Jarg / 2008-02-19 09:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na pohybel!

A Obama na prezydenta!
zońka19 / 2008-02-19 09:39 / Tysiącznik na forum
BIG Twoje Ferrum chyba zacznie odiijac
a moi energopd odbija , ale jeszcze mu brakuje do mojej ceny zakupu
zońka19 / 2008-02-19 09:41 / Tysiącznik na forum
jak się czuję tak pisze .. beznadzieja
vonGluza / 2008-02-19 10:42 / portfel / Bywalec forum
jeśli czujesz się beznadziejnie to przypominam:
http://pl.youtube.com/watch?v=jHPOzQzk9Qo&feature=related

Pozdr.
nowaa43 / 2008-02-19 09:48 / Idalia
wiesz ja też mam kilka takich ale się im przyglądam, jak się nie poprawią to wywalę.Nadzieje trzeba mieć, najgorsze że czasem bardzo długo. Trzymaj się.
zońka19 / 2008-02-19 10:07 / Tysiącznik na forum
ja jestem teraz długo terminowcem z przymusu
Big Lebowski / 2008-02-19 09:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Juz wczoraj pisalem - ale byc moze ktos nie doczytal - Malgosi poszlo bardzo dobrze , a bedzie jeszcze lepiej - nasza Dziewczyna :) w Luxemburgu radzi sobie doskonale.. Trzymamy za Malgosie kciuki.. ;-))
mila2 / 2008-02-19 10:07 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i Kącikowiczów,wczoraj wieczorem zdążyłam otworzyć stronkę i komp zawiesił się ,restart nic nie pomógł.Tak więc dzisiaj dołączam się do trzymania kciuków za Małgosię..:-)
zońka19 / 2008-02-19 09:16 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry
zielonego dnia zyczę
u mnie pochmurno i słabość nie mija , chociaz ciut lepiej
Big Lebowski / 2008-02-19 09:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=1V71MQEUJKY Cos dla milosnikow Pink Floyd..;-))
nowaa43 / 2008-02-19 09:10 / Idalia
Dzień dobry wszystkim, Godzi jak pogoda u Ciebie u mnie paskudnie.
GODZI / 2008-02-19 09:27 / Bywalec forum
Droga nowaa43 pogoda barowa ....
-kropi
-mży
-szaro, buro i nijako
ale mam wolne i muszę zabrac sie za wiosenne porządki (w piatek rodzinny zlot)
wiec w sercu słonce
nowaa43 / 2008-02-19 09:34 / Idalia
oooo, to fajnie co do zlotu a pogoda się w końcu zmieni.u mnie rodzinka w części wróciła z ferii - większość zaziębiona, będę pomagać w kurowaniu. Ważne słonko w sercu.
GODZI / 2008-02-19 10:05 / Bywalec forum
Kochana wrócimy do rozmowy póżniej teraz nie mogę pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy