Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-02-07 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze jednak Panie reaguja bardziej na zacmienie -np. typy z spod ciemnej gwiazdy ;-)) - nie maja takowej potrzeby
zońka19 / 2008-02-07 21:58 / Tysiącznik na forum
Panowie a coż to wystraszyliscie wszystkie Panie ?
sami męzczyzni , cos marnie dbacie o płec piękną
mila2 / 2008-02-07 22:04 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór ,nie wystraszyli tylko jaka pogoda takie i samopoczucie,idę się grzać pod kołderką(troszkę Was poczytałam)
Big Lebowski / 2008-02-07 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Zonka - obiecujemy poprawe..;-)) Pozdrowka..
5424 / 2008-02-07 20:58 / Fan Linuxa Ubu
Bigu poruszyłeś temat bessy w poniższych postach, w związku z tym mam takie pytanka czy bessa rozpoczyna się przez jakieś wydażenie czy tak po prostu jest przesilenie wzrostów i następują spadki, jak byś nazwał takie zjawisko jakie mamy w tej chwili kryzys, zawała czy można powiedzieć że to co mamy teraz to bessa. cZY BESSA ZAWSZE ŁACZY SIĘ z recesją.
Big Lebowski / 2008-02-07 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do bessy prowadzi zawsze tylko jedno - przewartosciowanie firm , besse zawsze zwiastuja takze laczenia i przejecia firm masowe - tzn. firmy juz nie inwestuja tylko szukaja latwizny , gielda takze wyprzedza procesy gospodarcze - jak spowolnienie lub recesje..
5424 / 2008-02-07 21:28 / Fan Linuxa Ubu
wycena akcji naszych firm w tamtym roku oderwała się zupełnie od ich wartośc i w tej chwili rynek to koryguje dobrze rozumuje......., kiedy można uznać że wartośc akcji firmy jest dostosowana do jej rzeczywistej wartości przedsiębiostwa
Big Lebowski / 2008-02-07 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na swiecie cena zysk 20- 25 uwazana jest za przyzwoita - obecnie na Daxie - srednia wynosi 11 , na GPW mozna wiele spolek znalezc ponizej 10 .. jest to nie dowartoscoiowanie firm i wskazuje ze to dobry czas na inwestycje..
5424 / 2008-02-07 21:43 / Fan Linuxa Ubu
przyznam ci szczerże że kombinuje na funduszach, akcje dla mine to jeszcze nie ten poziom, narazie przyglądam się i śledze giełde, kupiłem na tamtym dołku troszkę ferumu ale nie robię zadnych ruchów walor po prostu leży.
według ciebie ile jeszcze bęðzie sesji spadkowych.
Big Lebowski / 2008-02-07 21:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tego nie wie nikt - ja takze nie wiem.. ferrum trzymaj i zapomnij o tym walorze..
5424 / 2008-02-07 21:51 / Fan Linuxa Ubu
Pozdrawiam do jutra, pewnie przyszły tydzień będzie lepszy
marboru / 2008-02-07 20:08 / portfel / "Bankier giełdowy"
hej Bigu....
ostatnio sobie pogrywam na 14zach.......ale zastanawiam się czy go nie zostawić na chwilkę dłużej.........wydaje mi się, że jest szansa w trakcje wzrostowej sesji na zysk rzędu ok 10%.
co myślisz?
zońka19 / 2008-02-07 21:52 / Tysiącznik na forum
ja ją kiedys miałam , nie powiem "trochę" zarobiłam , ale tez nie polecam
Big Lebowski / 2008-02-07 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marboru.. nie jestem zwolennikiem tej spolki..Pozdr..
marboru / 2008-02-07 20:16 / portfel / "Bankier giełdowy"
również nie jestem zwolennikiem zdziska ani bzwbk....ale mam przeczucie w stosunku do zdziśka.
zobaczymy.......liczę na wybicie.
pozdro
Big Lebowski / 2008-02-07 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=UG8TeXF-wB0&feature=related Muzyczka stosowna do obecnej sytuacji na rynku..;-))
superman / 2008-02-07 20:06 / Tysiącznik na forum
he, he dobre:-)
pietroo / 2008-02-07 19:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bigu piękne DT na STX. Wielkie gratki.
pietroo / 2008-02-07 20:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bardzo mnie zainteresowało to co napisałeś o STX. Mam do niego sentyment. Jest to chyba teraz mocno niedowartościowana spółka.
kazelot / 2008-02-07 20:30 / Tysiącznik na forum
Witam.Albo giełda,albo sentyment.Razem nie.
pietroo / 2008-02-07 20:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć
ale to jest inny sentyment, taki bardziej monetarny
pietroo / 2008-02-07 19:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam wszystkich serdecznie.
Dopiero wróciłem do domku i zaglądam jak tam giełda, a ona dzisiaj znowu na czerwono. No cóż są lepsze, ale i gorsze dni.
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-07 19:10 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć koleś i ekipka :-)
dziś bardziej spadło niż wzrosło...mi...ale wszystko w granicach rozsądku
Jakiś lichy dziś jestem i idę do wozu / na mazowszu znaczy do łóżka :-) /
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-02-07 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku - jutro bedzie lepiej - przed snem browarek polecam.. Pozdr..
TOMOK / 2008-02-07 19:13 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
baaa..już przyjęty :-)
Miłego wieczorku
Pozdrawiam
Martinezzz / 2008-02-07 19:02
Czołem Bigu i Towarzystwo

Obecnie w moim portfelu już niewiele środków pieniężnych zostało. Większość juz w akcjach. Wg najgorsze już za nami. Wszyscy obwieścili recesję, besse itd. wiec juz niewiele zostało do ukrycia. Powoli wyłania sie obraz sytuacji gospodarczej na świecie po opublikowanych wyników finansowych przez wielkich tego świata. A jak wiadomo to inwestorzy najbardziej boją sie niewiedzy i sprzecznych informacji. Ten akt juz mamy za sobą. Wszyscy zaczynają sie akcteptować obecność bessy, recesji, itd, dlatego coraz mniej może nas zaskoczyć in minus. Po drugie jeden z anali dzisiaj na tv biznes dobrze mówił aby inwestorzy działający na gpw zaczel isie bardziej zajmować gospodarką polską aniżeli ślepo patrzeć co sie dzieje za oceanem. Bo trudno mówić o krachu, bessie, recesji, itd w kraju który rozwijasie w tempie 5%PKB, gdzie prognozy na najblizsze lata nie przewidują drastycznego spadku.
Kai / 2008-02-07 19:06 / Tysiącznik na forum
Jak spada to wszedzie... psychologia
Kai / 2008-02-07 18:41 / Tysiącznik na forum
Witaj Bigu. Zlamalem sie dzis i kupilem troche papierow. Wewnetrzny glos mi mowil od rana, ze dzis moze byc dzien przelomu. Oby :)
Big Lebowski / 2008-02-07 18:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Uwazam ze obecnie jest czas kupowania np. na stx - wzrost ostani okolo 50% - to mozna caly rok czekac na to co w pare dni mozna uzyskac - trzeba sobie zadac pytanie ile moze spasc dany walor np. 10% a ile moze wzrosnac - dla przykladu Ci powiem ze armatura -10% nie zaliczy..
Kai / 2008-02-07 18:51 / Tysiącznik na forum
Z STX-a sie wyleczylem jakis czas temu, mocno na nim dostalem po dupie. Sprzedalem w okolicach 4,50
Big Lebowski / 2008-02-07 18:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wrocisz do niego - to pewne..
Kai / 2008-02-07 18:55 / Tysiącznik na forum
Kusi mnie inna spolka, kiedys byla tez w kregu Twojego zainteresowania, byla tez w Twoim portfelu.... ostatnio mocno zdolowana
Kai / 2008-02-07 18:56 / Tysiącznik na forum
Oooo masz ja w portfelu, teraz dopiero tam zajrzalem :)
Kai / 2008-02-07 19:03 / Tysiącznik na forum
Centek. Ostatnia cena emisyjna dla uprzywilejowanych, to bylo bodaj 7zl, kurs przekraczal wtedy 20zl
5424 / 2008-02-07 18:15 / Fan Linuxa Ubu
Bigu czym ci jankesi mogą jeszcze zaskoczyć, bezrobocie giełda góra, natomiast usługi giełda dół, jakie jeszcze wskazniki w najbliższym czasie mogą wprawić nas nieprzyjemnego odrętWIENIA.
Big Lebowski / 2008-02-07 18:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zjada jeszcze do 11800 tak jak pisalem we wrzesniu - podejrzewano mnie wowczas ze sie pomylilem ze 12800 - zjada do 11800 i nastapi powrot i do gory - caly tek kryzys na rynku nieruchomosci jest zdyskontowany.. w marcu nastepna obnizka stop i juz lada dzien zacznie sie pod to gra ..
5424 / 2008-02-07 18:33 / Fan Linuxa Ubu
ostatnio zadawałem już to pytanie, jak się prezentuje nasza giełda w stosunku do innych państw poradzieckich zauważyłem ze u nas zaczyna sie umiarkowane wyhamowywanie a tamte giełdy mają jeszcze dzień dwa spadki.
Big Lebowski / 2008-02-07 18:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powiem Ci ze niespecjalnie mnie tamte gieldy interesuja - interesuja mnie gieldy rozwiniete i nasza..
Big Lebowski / 2008-02-07 18:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sesja nerwowa i szarpana - na wielu rynkach , wielu liczy na plaska linie ktore przez dluzszy czas bedzie ksztaltowala dno bessy i wowczas wiekszosc planuje sie obkupic hm.. zaryzykuje twierdzenie ze wlasnie takowej nie bedzie - uwazam ze wlasnie uklepywne jest obecnie dno tzn. gora , dol , gora - teze swoja opieram i to juz od wrzesnia ze mamy powtorke z roku 1998r - zainteresowani powinni sobie obejrzec dno na Dow z tamtego czasu - Wig 20 bedzie chodzil tak jak kontrakty zadecyduja natomiast male i srednie spolki - ktore juz prawie rok spadkow maja - od szczytu sa takie ktore 90% zjechaly - beda zmierzac wlasna droga .. wiele glosow slysze kiedys wypowiedzialem sie ze stx dojdzie do 24zl - nastepnie stwierdzilem ze nastapi jednak spadek - zawiadomilem forum money - zawiadomilem forum Parkiet gdzie czasem pisuje na forum Parkietu napisalem ze stx spadnie do 2,40 zl - wszystko do sprawdzenia - kilka tygodni temu na Parkiecie napisalem ze stx - nalezy kupowac ze ponizej 2zl nie spadnie - uwazam ze wiele spolek mozna juz kupowac - za trucztery miesiace w czerwcu bedziemy wysoko a nie nisko jak wielu na to liczy .. sa to prywatne przemyslenia i tak powinny byc odbierane..
Kai / 2008-02-07 18:43 / Tysiącznik na forum
Bessa, tez ma swoje korekty :) Ale to moja teoria
Big Lebowski / 2008-02-07 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie - wedlug mojego przewidywania 2009r. nastapi bessa..
Kai / 2008-02-07 18:53 / Tysiącznik na forum
A wedlug mojego besse mamy mniej wiecej od lipca, teraz powinna nastapic wzrostowa fala korekcyjna, a potem dlugie i powolne osuwanie sie kursow i obrotow.
Big Lebowski / 2008-02-07 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak wlasnie mysli wiekszosc - ja mysle i obstawiam ze bedzie wzrost w tym roku i to dynamiczny..
krzysiek29 / 2008-02-07 19:02 / Uznany Gracz Giełdowy
zgadzam sie a pozniej nastapi gwaltowny spadek jak wszyscy sie obkupia
krzysiek29 / 2008-02-07 19:13 / Uznany Gracz Giełdowy
w nastepnym lub pod koniec obecnego
Kai / 2008-02-07 18:58 / Tysiącznik na forum
6-sty rok hossy???? Nieee, to niemozliwe
Sancho Panches / 2008-02-07 14:34 / Bywalec forum
witam serdecznie
dostalem dzis kolejny liscik z openfinance..
jeju dobrze ze sie ich nie slucham..
miesiac temu pisali zeby ladowac sie na maxa bo takiej okazji dawno nie bylo:) teraz pisza ze taka decyzja niesie ze soba duze niebezpieczenstwo i trzeba pamietac ze inwestycje w fundusze akcyjne maja trwac min 5lat... hehehe
skoro zmienili podejscie, i to po takich spadkach, to moze przekornie jak to Big pisze, warto zwiekszac zaangazowanie??
sam juz nie wiem..... czekam i czekam........ i ciesze sie ze to robie:) warto czekac..
doji / 2008-02-07 15:32 / portfel / Bywalec forum
Witam. Oczywiście 5 lat lub dłużej...ale lepiej dłużej - więcej z prowizji się uzbiera:) Polecam świetny artykuł o funduszach, wszystko ładnie policzone i przetestowane przez ekspertów:-): http://www.stopazwrotu.pl/tekst.php?tid=63
pozdrawiam
Sancho Panches / 2008-02-07 17:33 / Bywalec forum
coś w tym jest.. ich przewidywania sprawdzaja sie w 50%
a jak zaczna "myslec" to w okolo 30% :))))
Jarg / 2008-02-07 14:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyglądam się Plastusiowi i Hawe... i taka refleksja: koniec magii pipek, koniec łatwej kasy dla amatorów spekulacji oraz dla firm, które takie emisje bez uwzględnienia realnej wartości spółki uchwalały. Wracają stare czasy: emisje ostrożne - albo niewielkie albo tylko dla wybrańców. Emisja Plastboxa może okazać się wielką klapą jeśli ci, którzy brali za grosze pipki po prostu ich nie zrealizują (lepiej stracić kilka, klikanaście czy kilkadziesiąt groszy na pp, niż wchodzić kwotowo w emisję). Zarząd może co prawda objąć za grosze n.e. w ramach zapisów dodatkowych, lecz co z tego, skoro ekstra kasy dla spółki nie będzie?
superman / 2008-02-07 14:26 / Tysiącznik na forum
jesli chodzi o hawe ttroche napisze bo go mialem wchodzac w NE do dzisiaj
papier od poczatku opanowany jest przez spekule,w czerwcu 2007 kurs nawet doszedl do 118zl,nastepnie spadek , spadek przed pp w okoliicy 28-38zl,kurs po odcieciu pp mial byc powyzej 2 zl dokladnie nie pamietam,jak zobaczycie nastepnego dnia otwotrzylo sie 6,31 zamknelo 4,91zl. Kolejne dni to wybicie na 26zl a dalej granie, ubieranie, ubieranie.
Papier pewnie wielu dal zarobic krocie ale tez napewno wielu stracilo.
kloszard / 2008-02-07 14:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
hm...to konsekwencja zachowania calej gieldy....trudno, zeby pipki inaczej sie zachowywaly....wreszcie ciut normalnosci....
zobacz jak sie zachowuje taki pknorlen dzis....bessa pełną gębą dla mnie...pozdro
Jarg / 2008-02-07 14:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obaj napisaliście prawdę, ale też nie jest to jakaś prawda objawiona. Po prostu wypadkowa aktualnej sytuacji. Chciałem zwyczajnie zwrócić uwagę na pewien aspekt przeprowadzanych emisji, a mianowicie psucie, często naprawdę niezłych spółek przez zachłanność decydentów i związane z tym zarzucanie rynku makulaturą bez pokrycia.
kloszard / 2008-02-07 14:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Jarg...hm... z calym szacunkiem... ale to nic nowego na naszej giełdzie.....
Jarg / 2008-02-07 14:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiem Kloszardzie, ale jakoś nie przyzwyczaiłem się... i nieustannie mnie to irytuje :-))
kloszard / 2008-02-07 15:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
mnie tez irytuje, ale taka gielda....zreszta to tez troche wina inwestorow...ze tak daja sie rolowac...kilka nieobjetych emisji moze zmieniloby nastawienie niektorych spolek i zarzadow...
ślicznooka / 2008-02-07 14:53 / Uznany gracz giełdowy
Jarg, bo Ty jesteś Idealistą:-) Ale te bezsensowne splity i emisje, po ostatnich porażkach, może przestaną być tak eksploatowane.
Chociaż Fon.... wciąż w okolicach maksimów na wykresie....
qwerty4123 / 2008-02-07 13:24
Dzień Dobry. Z kategorii ciekawostki, polecam:
http://dwagrosze.blogspot.com/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy