Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-01-26 17:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zloto robi ostanio furrore ;-)) hm.. nie dajmy sie zwariowac jezeli ktos inwestuje tak jak w ksiazce pisze to okolo 5% portfela - powinien zawierac zloto jako stabilizator i zabezpieczenie , dobry znak jezeli ludzie juz szukaja zarobku wszedzie tylko nie na gieldzie - to dobry znak ,tylko akcje w dluzszej perspektywie dadza porzadnie zarobic, nieruchomosci - przyjdzie kryzys , zloto - czesc portfela hm. zalecalem przeszlo rok wczesniej i to wielokrotnie - ale z rozsadkiem..
andrew69 / 2008-01-26 16:16
Witam forumowiczów. Mam pytanie do zorientowanych w sytuacji Relpolu. Jaka jest przyczyna takiego zjazdu, czy jest to związane z typową grą pod odbicie, czy raczej z notowaniem PDA i wyrównywaniem ceny akcji do ceny PDA? Czy warto już wchodzić w akcje, czy lepiej poczekać na zakończenie PDA?
Proszę o życzliwe podpowiedzi.Pozdrawiam.
pklark / 2008-01-26 18:41 / portfel / -
Jako lubuszanin moge powiedziec tylko tyle ,iż RELPOL raczej w swoim miescie nie ma dobrej opinii iż jest przejrzystą spólką ,dbającą o drobnych akcjonariuszy....
andrew69 / 2008-01-26 17:40
PS
Słowo gospodarza jak najbardziej pożądane.Dzięki.
Big Lebowski / 2008-01-26 17:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - Relpol , Fam , Hydrotor - sa tam rozgrywane gierki przez szefow Ponaru - tym ludziom zalezy tylko i wylacznie na wlasnym interesie - akcjonariusze mniejszoscowi ich nie interesuja - zreszta tak koniunktura obecnie.. Pozdr..
andrew69 / 2008-01-26 20:21
Mam przez to rozumieć, że w Ponarze jest ta sama sytuacja, choć poprzednie wypowiedzi były raczej przychylne tej spółce i widzę, że masz ją w portfelu od dłuższego czasu.
Big Lebowski / 2008-01-26 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam ta spolke - ale widze co oni robia..
h16v / 2008-01-26 15:57 / Bywalec forum
Chciałem szanownego gospodarza zapytać o Mostostal Zabrze. Mam sentyment do tej spółki i uwazam, że to naprawdę świetna firma. Ostatnio zanotowała silne odbicie. Boję się jednak, że siedzą w niej fundusza a to może grozić ostrym wahanime w dół, obym się mylił. Zatem pytanie jest takie czy w perspektywie najbliższych 4 miesięcy ta spółka ma szanse? Cena do zysku to 10 więc dużo :/
pozdrowienia
Big Lebowski / 2008-01-26 17:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. MSZ - hm. dobra spolka z tym ze tak jak piszesz - gdyby fundusze byly zmuszone umarzac jednostki - beda sypac..co do ceny w perspektywie kilku miesiecy to mysle ze zaden analityk takowej nie poda - a juz z pewnoscia forumowicz Big Lebowski - takie czasy.. Pozdr..
pklark / 2008-01-26 11:46 / portfel / -
Witam gospodarza i gości .......ciesze się ,że nie jestem ostatnim optymistą na rynku ( choc przyznam ,ze ostrożnym optymistą ) ...........przyznam ,ze ostatnio troszke środków finansowych przeniosłem na rachunek maklerski i delikatnie dokupuje akcji i nadal mam zamiar to robić ,....przyjąłem jedną zasade -kupuje spólki których działalnosć rozumiem ,z branż które moim skromnym zdaniem bedą się rozwijać i o nieżlych wskaznikach c/z c/wk .......na dzis posiadam ( i bede zwiększał zaangażowanie w przypadku obniżki kursów) ARMATURE ,JUTRZENKE i OPONEO ........mysle o KGHamie ( ale jak spadnie w okolice 80 -a myśle ,że przy tym szarpaniu rynku moze do tylu spaść , LOTOSIE - ok.35 się skusze i moze wróce do spólek Krauzego - PETROLU ( ale to tak ponizej 300 ) no i BIOTONU -choc ostatnio troche mi kurs uciekł.........
Z byczym pozdrowieniem dla byczo myślących długoterminowych inwestorów ,myslących nie tylko o sobie ale i o swoich dzieciach.........
risky-rainmaker / 2008-01-26 16:43 / Ostatni Optymista
Pomyśli o spółkach venture capital ...one w ostatnim czasie inwestują w bardzo fajne projekty....jak technologia internetowa...biotechnologia...PR...są 2 znaczące...spółki o dobrym C/Z o ładnych zysku...a co najważniejsze..mają wizję..Gratuluje podejścia..."kupuję spółki których działalność rozumiem" - Warren też tak robi ;)
doji / 2008-01-26 12:10 / portfel / Bywalec forum
Witam. Nie chcę psuc Ci nastroju, ale w takim oponeo ja osobiście dobrych współczynników nie bajdzo widzę. Pozdr.
BOLESŁAWIII / 2008-01-26 10:53
Witam .Jako początkujący mam pytanie o sprawy podatkowe.Czy w pit rocznym jeśli akcje zostały sprzedane ze stratą jest to odliczane ,czy też jak w przypadku funduszy-przepadło?
doji / 2008-01-26 11:02 / portfel / Bywalec forum
Witam. Odliczac bedziesz mogł przez 5 kolejnych lat, przy czym w przyszłym tylko /aż do 50%.
BOLESŁAWIII / 2008-01-26 11:09
Żle zapytałem.Zakładam że jest zysk ale kilka sprzedałem ze stratą .dostaję pit z biura maklerskiego za rok i czy w nim jest ta strata odliczona .Dzięki za odpowiedż
doji / 2008-01-26 11:23 / portfel / Bywalec forum
Gratuluję więc zysku przedewszystkim:-) Z tego co wiem wszystko bedzie ok, dostajesz dane za ile kupiłes akcje + prowizje ( tylko akcje sprzedane brane pod uwage ) i za ile sprzedałes akcje - wiec pełne zbilansowane. Dopiero ta całosc daje zysk bądz strate....pozdr
BOLESŁAWIII / 2008-01-26 11:27
Dzieki bardzo .co do gratulacji to przedwczesne .Na forum przywitałem sie kilka dni temu i to był dzień zakupu pierwszych akcji. ( dosłownie ) . czytając wypowiedzi gospodarza jestem przekonany że coś z tego będzie.
doji / 2008-01-26 11:38 / portfel / Bywalec forum
:-) Myślałem, ze pytasz o zyski za przeszły rok:-) W każdym bądz razie, niech ten da Ci sporo radości. pozdr.
doji / 2008-01-26 10:45 / portfel / Bywalec forum
Witam. Przed chwilą przeczytałem artykuł w onet.pl...kurcze, jak mozna pisac w ten sposób!

http://biznes.onet.pl/0,1680618,wiadomosci.html

P.S. Czyzby załamanie na rynku złota już niebawem? W sumie nie interesowałem sie tym rynkiem, jednak po takim artykule myśle, że co mądrzejsi wychodzą/lub wyszli...a pieniązki gdzieś trzeba lokowac:-) Czy kojarzy ktoś może kiedy EBC ma najblizsze posiedzenie w sprawie stóp? Pozdr.
smooth / 2008-01-26 10:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam,

Czy ktoś z Was przygląda sie Energoaparaturze? Przeceniona branaza budowniczo-przemysłowa. Spółka jest w fazie restrukturyzacji. NIedawno ktos z rady nadzorczej skupił troche akcji po 2.33. Ostatnio troche ja poobserwowałem i widac było jak jest ładnie zbierana własnie w okolicach 2 zł .
kloszard / 2008-01-26 11:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witam wszystkich....enap...dla mnie bardzo dobry wybor...zarzad i rada od roku dokupuje akcje....co chwile podpisuja nowe umowy....osobiscie czekam jeszcze na notowanie pp...., ktore mam i zamierzam kupic akcje....emisja juz uchwalona... jest to prywatne zdanie, kazdy inwestuje na wlasny rachunek ...pzdr
kloszard / 2008-01-26 11:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
emisja uchwalona- chodzilo mi o to, ze KNF zatwierdzil juz prospekt emisyjny....tak powinno byc....
barabaszek / 2008-01-26 14:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Kloszardzie.Jest już ustalona data kiedy będzie wchodzić pp?Pozdrawiam
kloszard / 2008-01-26 16:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
daty jeszcze nie ma, ale jesli jest juz uchwala KNF w sprawie prospektu powinno byc bardzo szybko....na dniach......bedzie komunikat kilka dni przed notowaniem pp..pzdr
Big Lebowski / 2008-01-26 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
barabaszek / 2008-01-26 01:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobranoc czas się wyspać przed dzisiejszą imprezą.
warren buffet / 2008-01-26 00:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Jak się zaczyna ruch w górę -
trwa do przewartościowania, a jak w dół to leci do nierealnie
niskich wycen."


brawo. poza tym podobala mi sie dzis wymiana pogladow Biga z Nieznajomym (znajomym :) )
Big Lebowski / 2008-01-26 01:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren.. mialo byc z duzej litery sorry..
Big Lebowski / 2008-01-26 01:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj warren - czytalem ze kupujesz juz jednostki funduszy akcji hm.. tak bardzo to my sie nie roznimy.. ;-)) hehe uwazam to za sluszna decyzje , wzorem prawdziwego Buffetta , ktory zawsze robi zakupy gdy na swiecie szaleje panika , kto za kilka miesiecy zainwestuje w amerykanskie banki ktore obecnie maja trudnosci tioza dwa lata bedzie mial kilkaset procent zysku.. tzn. tak uwazm..
risky-rainmaker / 2008-01-25 23:31 / Ostatni Optymista
Dobranoc...idę śnić..piękne sny...
Big Lebowski / 2008-01-25 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odniose sie do dyskusji ktora sie odbyla ponizej z kolega niezalogowanym - ja wiem ze wiekszosc obstawia 2500pkt a na Dow 10tys pkt. ta sama wiekszosc we wrzesniu obstawiala Dow na 16tys pkt w 2007r- ja wowczas pisalem ze nawet za dwa lata tego nie bedzie ,ja wiem ze Wig 20 wroci jeszcze raz sondowac dno - ale 2500pkt nie zakladam , takze nie zakladam wielomiesieczne czolganie sie po dnie , napisalem ze juz w pierwszym polroczu bedziemy wyzej jak obecnie jestesmy - jak bedzie pokaze rynek..
:-) / 82.139.42.* / 2008-01-25 23:18
To ja od boczniaka :)
Rynek to psychologia tłumu czesto irracjonalne zachowania rynku mozna zauważyć.Dlatego nie sadze że pkb 5% i dobre perspektywy gospodarcze są gwarantem hossy na giełdzie,nie ma takich gwarantów.5 lat hossy musi odbic sie teraz spadkami,spadamy od czerwca niektóre spolki od kwietnia spadki cen są juz w niektórych przypadkach ponad 50% ale liczone są od chwilowych euforycznych poziomów wiec niebardzo wiarygodnych.Informacjami z mediów niebardzo sie sugeruje,wyznaje teorie spiskową.
barabaszek / 2008-01-26 00:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór...co do teorii spiskowej to się zgadzam...porządna kasa +psychologiczne podejście i z każdej nawet super wiadomości można zrobić totalną klęskę...szczególnie u Nas.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-26 00:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku - czy moja Kolezanka wyslala Ci maila - chodzi o ksiazke..
barabaszek / 2008-01-26 00:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Bigu.Wysłała załatwię to w poniedziałek...jutro robię imprezę imieninową więc mój czas będzie dość mocno ograniczony...wymyśliłem sobie takie tam menu :-)))
barabaszek / 2008-01-26 01:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Korzystasz może z systemu eProAmk czy jakoś podobnie...mam nie wiele czasu na poznanie tego systemu jak i reguł panujących przy zakupie i sprzedaży (technicznie) kontraktów terminowych.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-26 01:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oki - dzieki - pozdrawiam.. ;-))
barabaszek / 2008-01-26 00:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Włączając się do dyskusji w węższym spojrzeniu....są już spółki które nie spadają zgodnie z tendencją spadkową na ostatnich dwóch korektach poniżej pewnego poziomu ...jeżeli panika się przedłuża spadają ale nie tak jak większość o 4-8 % tylko 1-3 % i charakteryzują się bardzo silnymi odbiciami w czasie nawet krótkotrwałych wzrostów...ja na chwilę obecną widzę dwa możliwe scenariusze na najbliższe dni...kilka dni spokojnych wzrostów ale nie na wszystkich spółkach-te które będą spadać albo wywindowały się za bardzo i inwestorzy ci którzy doskonale wiedzą co robią na giełdzie będą spychać jeszcze ich kurs aby dokupić albo ze względu na ich stan będą uważane za słabe ogniwo i ich kursy tak czy inaczej teraz będą spadać...drugi wariant to powrót niedźwiedzi ze zdwojoną siłą i ostra panika a wtedy kursy będą lecieć ostro na łeb na szyję ale nie potrwa to dłużej niż 5-7 sesji i nastąpi bardzo silne wybicie....osobiście stawiam na pierwszy wariant ponieważ panika za paniką zrobić może więcej szkody niż pożytku...lepiej przeczekać trochę i zrobić zjazd nie wypędzając części inwestorów na zawsze :-)) (myślenie z pozycji misia)...tak ja gdybym był miśkiem bym to rozegrał....ale ja jestem z natury bykiem i myślę byczo he he.
barabaszek / 2008-01-26 00:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Aha i na koniec piękny przykład co do spiskowej teorii...wypowiedź - " * Sytuacja jest poważniejsza niż inne kryzysy finansowe, jakie nastąpiły od II Wojny Światowej. Jest też ryzyko, że gospodarka europejska może wejść w recesję....George Soros*....i kupuje firmę ubezpieczeniową...to tak jak by powiedział ....będzie tragicznie lepiej oddajcie mi swoje akcje najlepiej za bezcen oddam je Wam jak wzrosną 200%....bez komentarza
warren buffet / 2008-01-26 01:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
biznes..........

socjalizm: czy sie lezy.......
kapitalizm: kto sprytniejszy
barabaszek / 2008-01-26 01:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Warren witaj.Z jakiej platformy korzystasz?
zońka19 / 2008-01-25 23:00 / Tysiącznik na forum
poczytam Was jutro , jestem zmęczona chorobę połowy rodziny
miłej nocki i snów hm...... no wiecie jakich
zońka19 / 2008-01-25 22:58 / Tysiącznik na forum
bardzosz tu dzis merytorycznie nie ma slicznej zadnych wirtualnych romansików...
Bronisław / 2008-01-25 22:04 / portfel / Bywalec forum
poza tym stany pod kreską-czekamy na decyzje fedu-sądzę ze obniżka o 50 pkt bazowych-przynajmniej narazie uspokoi nastroje....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy