Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-01-22 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dax przecietna cena zysk dla tego indexu wynosi 11 wskaznik dywidendy wynosi 3%, nie ma najmniejszych podstaw do krachu ale mechanizm dziala tak jak na innych rynkach - za ostanie spadki mowi sie ze sa odpowiedzialne amerykanskie fundusze - zeby sie tanio obkupic nalezy zorganizowac zwalke , to tak dla przemyslen - w zwiazku z nasza GPW- nie ma podstaw do krachu gdy wzrost gospodarczy w naszym kraju wynosi 5% ..
Big Lebowski / 2008-01-22 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzuce jeszcze ze koniec stycznia posiedzenie Fed i nastepna obnizka stop sie zapowiada - i to wymusi co juz pisalem na ECB - podobne dzialanie , ECB - bedzie zmuszone do rzucenia recznika..;-)) w dluzszej perspektywie nasza gospodarka skorzysta z tych dzialan - gdyz dla nas najwazniejsza powinna byc naz kraina..;-))
Big Lebowski / 2008-01-22 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mialo byc nasza kraina..
kazelot / 2008-01-22 21:53 / Tysiącznik na forum
"Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami,
całe życie tyrał w hucie,a do huty dokładali.
Cała jego ciężka praca wszystko było ch u j a warte,
gdyby leżał całe życie mniejszą czyniłby on stratę
...Już umiera ta kraina,tego nic już nie powstrzyma,
Już umiera ta kraina hahaha....."
nowaa43 / 2008-01-22 21:59 / Idalia
To boli nie tylko mnie......podpowiedz mi proszę kto to, bo uciekło, pamięć już nie ta...
kazelot / 2008-01-22 22:05 / Tysiącznik na forum
Kazik
"Te kobiety umęczone,kiedy noc na niebie świeci,stoją jeszcze na swych nogach,piorą rzeczy swoich dzieci...."
nowaa43 / 2008-01-22 22:15 / Idalia
Dzięki...chyba już się pożegnam bo się popłaczę w końcu. Nie mogę znieść pogardy i plucia na to pokolenie. Ono już właściwie odchodzi, w części marnie wegetuje a "nowe" które już nadeszło nie zadaje sobie odrobiny wysiłku żeby zrozumieć coś z tamtych czasów.
Dobranoc idę a do tego jeszcze dziś pełnia.
nowaa43 / 2008-01-22 21:52 / Idalia
I jest Big najważniejsza, chciałoby się żeby jeszcze była mądra ,czysta i szanowana ale to jeszcze troszkę potrwa...
kazelot / 2008-01-22 21:32 / Tysiącznik na forum
Jeff,co nas nie zabije,to nas wzmocni.No chyba,że ruski bimber on jak nie zabije to na pewno osłabi.
Big Lebowski / 2008-01-22 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Andrzej.. ano..;-))
grom z nieba / 83.8.100.* / 2008-01-22 21:20
jutro z*********** do góry aż będzie chuczało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
grom z nieba / 83.8.100.* / 2008-01-22 21:27
I niech żałują frajerzy co się wyprzedali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nowaa43 / 2008-01-22 21:34 / Idalia
Tu mówi Niebo,uprzejmie proszę troszeczkę ciszej.
grom z nieba / 83.8.100.* / 2008-01-22 21:31
kiostolany tych niecierpliwych nazywa jednoznacznie hahaha
kazelot / 2008-01-22 21:30 / Tysiącznik na forum
A Ty gromowładny na akcjach?
grom z nieba / 83.8.100.* / 2008-01-22 21:35
skożystałem z atrakcyjnych cen i dokupiłem sporo i coś czuję że bardzo dobrze zrobiłem Od jutra śmigamy w górę
kazelot / 2008-01-22 21:37 / Tysiącznik na forum
Pożyjem,obaczym.
grom z nieba / 83.8.100.* / 2008-01-22 21:40
kazelot!!!! smigamy do góry !!!!!!! zobaczysz sam jutro !!!
faluch / 2008-01-22 20:56 / Bywalec forum
Witam,
Dzis doczytem, ze członek zarzadu elektrotimu sprzedał akcje za 18zł. Co prawda nie była to zawrotna kwota, ale wierzyłem w te firme...ale jak zarząd sprzedaje i to po takiej cenie to mam mieszane uczucia.... Moze ma ktos jakies przemyslenia?
pozdrawiam
cienias nr.1 / 83.29.61.* / 2008-01-22 21:16
wiem że ci to nie pomoże ale ja sprzedałem elektrotim po 52,5 myślę że powinno przyjść odreagowanie na tym papierze po takiej przecenie (wydaje się to bardzo prawdopodobne)
ale wierzę również że wrócę do tego papierka poniżej dychy.
jak będzie ??? dowiemy się tego w odpowiednim czasie.
Big Lebowski / 2008-01-22 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. moze potrzebowal gotowki , moze malzonce lub dziewczynie obiecal futro..;-) a tak na powaznie samo zycie.. Pozdr..
faluch / 2008-01-22 21:49 / Bywalec forum
Dzieki, sprzeał tylko za 30k zł, moze faktycznie nie ma tragedii, a co do pana cieniasa to srednia zakupu mam zblizona do obecnej wyceny, 10zł to po wartosci ksiegowej i C/Z na poziomie 4 , ale moze sie doczekamy:)
cienias nr.1 / 83.29.61.* / 2008-01-22 20:48
czytam komentarze prasowe gdzie piszą że giełda odbiła się od dna .
myślę że na ten czas mają rację , (bo dno na gpw to jest termin dosyć luźny)
zakładam teraz dosyć szarpane sesje,ale większego zjazdu się nie spodziewam (oczywiście jeżeli nas znowu nie przestraszą)
tak więc po tej swego rodzaju nerwówce czas na większe i bardziej dynamiczne wzrosty przyjdzie w połowie lutego , może trochę później, ale nie za dużo.
wtedy oczekuje szczytu tego odreagowania.
jeśli natomiast rynek pójdzie dalej i w marcu nadejdą solidne wzrosty o jakich ty bigu piszesz,to by znaczyło że całkiem rozminąłem się z rynkiem.
wtedy będę musiał zweryfikować swoje poglądy.
póki co na razie pozostaje przy swoim.
pozdrawiam wszystkich bo często o tym zapominam (taki ze mnie gbur )
Big Lebowski / 2008-01-22 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. ktos z nas bedzie mial racje ;-)) jako ciekawostke Ci powiem ze przed trzema miesiacami mialem opcje spadkowe na Wig 20 na 2900pkt - i przewiozlem sie na nich - jak tak na spokojnie pomysle tylko przesuniecie w czasie.. czasem tak bywa .. przesuniecie w czasie .. obecnie obstawiam w nastepnych miesiacach wzrosty - moge sie mylic - rynek zweryfikuje.. pozdr..
Big Lebowski / 2008-01-22 20:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wileu krytykuje amerykanow - ze dzialaja wbrew logice i ze sie nie znaja - a to powrot do socjaklizmu zarzucaja hm.. lobby finnasowe jest wlasnie w USA i caly czas wiedza co robia - w latach siedemdziesiatych legendy gloszono o Japoni - a to ze wykupia amerykanow itp;-) lobby finnasowe zlozone w wiekszosci z Izraelitow - pokazalo i skierowalo taka potege jak na tamte czasy - gdzie Japoni miejsce tzn. w kacie , obecnie zle kredyty - wrzucili na barki calego swiata i niech ktos powie ze lobby finnsowe w USA - ze to nie sa profesjonalisci.. Ameryka z kryzysem sobie poradzi w kilka miesiecy - obecnie beda sie martwic exporterzy z innych krajow exportujacy na rynek amerykanski - producenci przeroznych dobr takze musza sie martwic z konkurencja cenowa artykolow amerykanskich..
mari / 2008-01-22 21:02 / Achi
bo amerykanie też głównie ukierunkowani są na rynek wenętrzny.U nich obniżenie stóp spowoduje potanienie pieniądza i w ten sposób zwiększenie popytu wewnętrznego a to jest tam najważniejsze.Zapaść w budownictwie spowodowała zmniejszenie popytu wewnętrznego bo zaczęły spadać ceny i wyceny domów i nie można było wziążć kolejnego (większego)kredytu konsumpcyjnego pod zastaw bo zastaw potaniał:-)
Swoją drogą ładna piramida :-)ale zapłacą za to (myślę) głównie ci co pożyczali pieniądze Stanom i eksporterzy na rynek amerykański.(bo dolar spadnie).
Szczęśliwie my nie zaliczamy się ani do pożyczkodawców ani do eksporterów na rynek amerykański.
TOMOK / 2008-01-22 20:44 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć koleś :-) ekipka cześć
U mnie dziś słabiutko...ale słyszałm dziś komet w radio, że przeda naszą gospodarką co najmniej kilka dobrych kwartałów...więc...hmm...więc? :-)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-22 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj Tomaszku.. Pozdr..
Big Lebowski / 2008-01-22 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
FED - obnizyl stopy i to znacznie - jest to krok we wlasciwym kierunku to uspokoi sytuacje na rynku amerykanskim oraz niskie stopy - pomoga gospodarce oraz bankom - obecnie banki melduja - ogromne straty uwazam ze wrzucono wszytko co mozliwe do obecnych bilansow - podejrzewam ze czesc tych ogromnych odpisow za kilka miesiecy moze sie okazac - czescia kapitalu specjalnego - czytaj kapitalzakladowy lub czyms w tym stylu - gdyz obecna sytuacja jest rajem dla takich przedsiewziec..w ciagu bierzacego roku - uwazam do takich dzialan przystapi - ECB i Bank Angli - nie wykluczam obnizki stop w Japoni..
mari / 2008-01-22 20:18 / Achi
rpp podniesie stopy i złotówka zacznie się umacniać.
Myślę że w tym momencie to dobrze.
Big Lebowski / 2008-01-22 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Slyszalem wypowiedz specjalisty na Bloombergu ktory stwierdzil takze ze RPP podniesie stopy a rynek sobie z tym poradzi..
mari / 2008-01-22 20:42 / Achi
chyba tak bo ukierunkowani jesteśmy obecnie głównie na popyt wewnętrzny a więc podniesienie stóp coprawda podroży kredyt ale przyhamuje inflację a jednocześnie wzmocni złotego czyli importowane surowce będą tańsze co w rezultacie bardziej pomoże niż zaszkodzi.
Ale to tylko moje zdanie.
:-)
Big Lebowski / 2008-01-22 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zgadzam sie z tym calkowicie - takze naplynie kapital zagraniczny..
Big Lebowski / 2008-01-22 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pisalem wielokrotnie ze u nas w kraju nie ma podstaw do krachu - obecnie oficjele to glosza ,wypowiedz szefa giledy - popieram jak najbardziej - gdyz ostanio pisalem i podtrzymuje - ze naduzywano mediow celem osiagniecia odpowiednich efektow , tak jak juz w jednym z postow pisalem i nadal podtrzymuje ze na Dow zejda do poziomu 11800pkt byc moze troche nizej i od marca obstawiam solidne wzrosty na wiekszosci rynkow.. pod koniec czerwca gieldy juz beda mialy juz spore wzrosty za soba .. sa to prywatne przemyslenia i tak powinny byc odbierane..
mari / 2008-01-22 20:15 / Achi
Witaj Big
Podobno media się same nadużywają bo panika i strach jest bardziej sexi niż chciwość.
:-))))))))))))))))))
Big Lebowski / 2008-01-22 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mari - wyobraz sobie ze jest znaczna grupa ludzi - ktorzy chca dobicia do dna i paniki - spieszy im sie .. prawo rynku kapitalowego u nas jest w powijakach - i tu jest pies pogrzebany.. ;-))
przepowiadacz przeszłosci / 82.139.42.* / 2008-01-22 20:00
11800 to juz dzis było przez chwile.
Pozdro
Big Lebowski / 2008-01-22 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiem. obecnie obstawiam mocniejsze odreagowanie na Dow i jeszcze raz powrot do tego poziomu.. ale jak bedzie to tylko wie rynek.. Pozdr..
anonim_03 / 2008-01-22 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jedno trzeba przyznać ...
... chłopaki to rozegrali po miszczowku ;-)
Big Lebowski / 2008-01-22 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak zawsze , jak zawsze Anonim..
anonim_03 / 2008-01-22 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie mogę wyjsc z podziwu.
i jeszcze poranna wycieczka po stopy.
barabaszek / 2008-01-22 19:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Big,witaj Anonimie!Muszę się delikatnie pochwalić,że udało mi się przewidzieć dzisiejszy rozwój sytuacji i ustawiłbym się na długą na 2710 (niestety nie załatwiłem wszystkiego jak należy i nie zdążyłem założyć rachunku w DIBRE)....ale jest dobra strona tego wszystkiego...zaczynam wierzyć w swoje reakcje na temat nie których wydarzeń i coraz częściej intuicja podpowiada te właściwe rozwiązanie.Pozdrawiam
mari / 2008-01-22 20:07 / Achi
znaczy twój portfel jest wirtualny?
hm...jeżeli twoje przewidywania zaczynają być dobre to gratuluję ale pamiętaj że jak zaczniesz inwestować realne pieniądze to Twoje przewidywania się zmienią
pzdr
Big Lebowski / 2008-01-22 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sam czesto gram pod stopy tak wiec - tlumacze to sobie ze znaczni maja taki sam styl dzialania..
Myszacz / 2008-01-22 16:59 / Bywalec forum
Cześć Dude.
Może jakiś komentarz?
krzysiek77 / 2008-01-22 16:33
Witam. Jeśli ktoś ma kontakt ze Ślicznooką, proponuję zasugerować przywracanie systemu. Jest to proste narzędzie i często zapominamy o nim (włącznie ze specami). Jeśli system padł, można spróbować zrobić to samo używając Linuxa.
Czy ktoś ma jakąś teorię na temat pognębienia Ponaru?
Pozdrawiam.
5424 / 2008-01-22 17:32 / Fan Linuxa Ubu
cosik kumam z kompów ale tego co napisałeś w żaden sposób nie idzie rogryść, witam wszystkich wczoraj miałem przeczucie co do gpw i się spełniło.
krzysiek77 / 2008-01-22 18:11
Przywracanie systemu- powrót do ostatniego znanego momentu, w którym system działał poprawnie, czyt. nim coś udało nam się skopać. Nawet wtedy, gdy system wydaje się kompletnie padnięty, można znaleźć przyczynę używając innego systemu operacyjnego, jakim jest Linux. Umożliwia to często (nie zawsze) skopiowanie danych i ustawień, co znacznie ułatwia proces ożywiania kompa nawet wtedy, gdy zaistnieje konieczność przeinastalowania systemu. Jak pisałem, warto spróbować wszystkiego.
5424 / 2008-01-22 18:33 / Fan Linuxa Ubu
Linux to inny system operacyjny używa innych rozszeżeń plików niż winda, ja osobiście użwam dwóch róznych dystrybucji linuxa, wiem o co ci chodzi, że można mieć dwa systemy operacyjne równolegle na kompie, tu masz racje to bardzo dobre roziązanie polecam wszystkim, linux to bardzo stabilny łatwy w obsłudze, darmowy i niepotrzebujący żadnych antywiruchów system. posiada w sobie także darmowego ofisa ale nie róbmy tutaj witryny kompowej.
krzysiek77 / 2008-01-22 18:40
Nie miałem takiego zamiaru.
Pozdrawiam.
risky bez logowania / 85.128.111.* / 2008-01-22 16:37
mogła mieć wyłączone.. ;)) Ale dobrze sprawdzić...
krzysiek77 / 2008-01-22 16:43
Warto spróbować wszystkiego, nim się odda własny komputer w łapki speców. Oni też chcą zarabiać. :-)
kriss4 / 2008-01-22 16:32 / portfel / Bywalec forum
pamiętam jak kiedyś Big napisał że nadejdzie taka sesja że jankesi zaczną na dużym minusie , a skończą na plusach , może do będzie własnie dziś ?
Jarg / 2008-01-22 16:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiaj było prawdziwe Waterloo na kontraktach... przebieg sesji każdy widział... a obrót: prawie 6 mld... podczas gdy na kasowym tylko 2,2 mld...
risky bez logowania / 85.128.111.* / 2008-01-22 16:25
Dzień Dobry....Perełka kupiona rano...Ostatni wraca do gry...Małgosiu...napisz do mnie jeśli chcesz odzyskać swoje hasło na maila.
mesko / 2008-01-22 16:23 / portfel / Status quaestionis
GPW pokuzje europie kierunek
Big co tam wczoraj germańcy pisali ? hehe
Bronisław / 2008-01-22 14:59 / portfel / Bywalec forum
zbierają lcc zbierają-napiszę tak gdybyśmy miel do czynienia z w miarę pozytywnym rynkiem warszawskim i światowym napisał byl że jest duze prawdopodobieństwo do zmiany trendu na tym walorze-powód duze obroty i znaczne wachania kursu-ale teraz .....
Small77 / 2008-01-22 15:41 / "Nowy i zielony"
Gdyby faktycznie rynek był nastawiony pozytywnie po takiej wymianie mięlibyśmy o wiele wyższy kurs na tym walorze, a tak ... być może to Leszek sprzedaje plotki :(
mendes / 2008-01-22 14:24 / Bywalec forum
FED tnie stopy do 3,5%.
kow@l / 2008-01-22 14:27 / Bywalec forum
Dobra.....Dude ty gadałeś z Benem? Oczywiście wiedziałeś o tym#$%^&*()_ I przez to ta Herbatka!
slicznooka cafe / 91.9.253.* / 2008-01-22 14:17
Dzien dobry... zniknelo mi sie i nie bedzie mnie przez jakis czas.... Kliknelam na taki dymek, ze mam za malo miejsca na dysku i mam kliknac by rozwiazac ten problem. I rozwiazalo... nie mam podziurowionego windowsa, usuniete wszystkie pliki... kilka lat pracy naukowej, zdiecia, z muzki tylko Kazk sie uchowal jakims cudem...
Paradoksalnie najbardziej zal mi hasla do nicka, ktory najprawdopodobniej bedzie nie do odzskania:((

W kazdym razie, komputer do przyszlego tygodnia bedzie u specow, ktorzy postaraja sie odzyskac jakies dane. Tesknie za wami ogromnie.... a jak gielda? dzieje sie cos?:-))
Pozdrowienia.
anonim_03 / 2008-01-22 18:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
śliczooka polecam Maca (sam mam MacBooka) i dodatkowo TimeCapsule (dysk do reglarnych backupów). Nowa wersja OS X ma świetny program do automatycznego robienia backupów.
5424 / 2008-01-22 18:01 / Fan Linuxa Ubu
Złapałaś wirucha z sieci, jak dobry spec odzyska dane napewno.
smooth / 2008-01-22 15:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Do maila podanego przy rejestracji tez hasła nie pamiętasz?
kloszard / 2008-01-22 14:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Śliczna..witaj ..wcielo dane....brrrrrrrrrrrrrrrrrr........3mka:).....Siostra mi mowi, zebym kupil macka....moze to dobra rada....w sumie to nuda...malo sie dzieje...jakies -7% ostatnio bylo...ktos jakies stopy scial.....brrr :-)
wracaj szybko!....
barabaszek / 2008-01-22 14:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Współczuję Ślicznooka polecam Northon Ghost do robienia backup'ów na codzień.Pozdrawiam Cię serdecznie.Marsz na północ na giełdzie ...mamy nadzieję,że tak już zostanie
barabaszek / 2008-01-22 14:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Cholera za szybko powiedziałem...ech może zamilknę na jakiś czas...tak będzie lepiej.
kazelot / 2008-01-22 14:36 / Tysiącznik na forum
I w razie przepełnienia dysku CCleaner.
slicz. / 91.9.253.* / 2008-01-22 14:39
Dzieki Panowie, na przszlosc bede pamietac...
Jarg / 2008-01-22 14:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skarbie, stęskniłem się... martwiłem się... nagrywaj dane na płytach, pendrivach itp. Pozdrówka..
nowaa43 / 2008-01-22 15:06 / Idalia
Ja też witam, martwiłam się że coś się stało a bałam się zapytać, a tu ......normalnie........
kazelot / 2008-01-22 14:23 / Tysiącznik na forum
Witaj i trzymaj sie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy