Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
TOMOK / 2008-01-20 18:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koleś:-) cześć ekipka
O rekomandacjach dziś...więc polecam ciekawy kącik...zamysł jego powstania był jeden...przeciwstawienie się czemuś. Może to zły zamysł...ale poprowadzę ten kącik...zapraszam
Nadmieniam, że kącik wcale nie jest do śmiechu...
http://tnij.org/an4w
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-01-20 18:47 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
no wiem...beznadzieja ze mnie...
Pozdrawiam
nowaa43 / 2008-01-20 20:33 / Idalia
TOMOK próbuję to kopiuj i wklej ale nic się nie pokazuje, coś trzeba inaczej zrobić?
anonim_03 / 2008-01-20 18:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie łam się ;-)
ja na przykład im bardziej przemyślany post napiszę tym bardziej nikt nie odpowiada.
barabaszek / 2008-01-21 00:42 / portfel / Tysiącznik na forum
A ja Twoje posty sobie bardzo cenię i czytam zawsze :-).Pozdrawiam
barabaszek / 2008-01-21 01:01 / portfel / Tysiącznik na forum
PS Choć mógłbyś odpowiadać na zapytania czasami ;-)
anonim_03 / 2008-01-21 09:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak widze to staram się odpowiadać.
gorzej jak nie widze. ;-)
kow@l / 2008-01-20 15:49 / Bywalec forum
A propos meczu Polska-Rosja....to niesprawiedliwie, że w drużynie Rosji gra 5 kobiet i jeden facet w tatuażach.:-)
5424 / 2008-01-20 21:03 / Fan Linuxa Ubu
mówisz o tyn downie z tatuzażem od szyji po cycki sexi to ona nie jest
gabrik / 2008-01-20 17:15 / portfel / Wierny Forumowicz
gdzies jest transmisja w TV??
kow@l / 2008-01-20 17:39 / Bywalec forum
Matko!!!
Nowaa43 ytzymasz się?
nowaa43 / 2008-01-20 17:53 / Idalia
aaa i dzięki za to, co napisałęś o Kopexie, kiedyś na nim zarobiłąm a teraz ostatnio jakoś się nie interesowałam a widzę,że warto.
nowaa43 / 2008-01-20 17:43 / Idalia
ledwo zipię...kłuje mnie coś w lewym boku, już po wszystkim, dzięki za towarzystwo i wsparcie ..droga do Pekinu wydłużona ale dziewczyny wspaniałe, grają coraz lepie!! pozdr.
kow@l / 2008-01-20 18:00 / Bywalec forum
Dawno czegoś takiego nie widziałem! Pozdro
kow@l / 2008-01-20 16:52 / Bywalec forum
niezła adrenalina, co!?
nowaa43 / 2008-01-20 16:59 / Idalia
oj niezła, ja to muszę odchodzić od telewizora... a tu jeszcze 1,5 seta - idę trzymać kciuki i troche już ochłonęłam
Myszacz / 2008-01-20 17:24 / Bywalec forum
Cześć Wam.
dobry mecz
Martinezzz / 2008-01-20 15:23
Witam

Jak juz piszemy o rekomendacjach to ciekawy artykuł się pojawił w pb
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=7b1c17a1-fdc2-49da-8890-422cf859e137&open=sec
czyżby sektor informatyczny wróci do łask? trochę tych pieniędzy jest do wydania w tym roku na szeroko pojętą informatyzację. gdzieś tam kiedyś czytałem że poprzedni rząd blokował wydatki na informatykę a teraz Tusk i ekipa dali zielone światlo na takie projekty także dzieki piniążkom z unii. może kupić coś z tego sektora na longa? może ktoś podpowie.
pozdrawiam
kow@l / 2008-01-20 14:36 / Bywalec forum
Bigu, zawsze prosisz o rekomendacje spółek to i ja podam. Mój typ na 2008 to KOPEX.

Argumenty za:
1. C/Z - wg wyników podanych w ostatnim raporcie kwartalnym to 5,1; WK - 1,18, roczna dynamika przychodów na poziomie 20%
2. Mocny akcjonariat Rodzina Jędrzejewskich + CU OFE, wg raportu za trzeci kw siedziały tam również Pionier 5% , BZ WBK AIB 11% ale po przejęciu przez ZZM ich udział spadł poniżej progu.
2. Firma z branży, która moim zdaniem będzie brylować nadchodzących latach. (maszyny górnicze). Zwraca uwagę b.dobry marża z podstawowej działalności operacyjnej 20%.
3. Grupa kapitałowa Kopex jest w stanie budować kompleksowo całe kopalnie, co jest wielkim atutem.
4. Firma w Polsce ma jednego głównego konkurenta (Famur) i do tej pory walka była prowadzona na noże. Dlatego też, za znamienny fakt uważam, iż obie firmy dogadały się w kwestii rynków wschodnich i występują razem!! Razem z Famurem są 3 co do wielkości siłą na rynku producentów sprzętu górniczego na świecie.
5. Firma stara się dywersyfikować sprzedaż, zarówno pod względem geograficznym (46% kraj; 54% export) jak i produktowym. Kopex wchodzi w nowe branże i w przyszłości będzie z Turkami (J.V z EXSEN) oraz przejęta spółką INFRABUD budować drogi, mosty itp. (chyba na czasie?)
Argumenty przeciw:
- Kopex był znaczącym beneficjentem hossy (jest z czego spadać)
- Po przejęciu przez ZZM pojawiło się „troche” akcji pracowniczych, które mogą lub już były odpowiedzialne z dużą podaż na rynku.

Podsumowując: Technicznie wykres zatrzymał się na głównej linii trendu wyznaczonego przez dołek z listopada 2002 oraz połowy marca 2005. Stycznie do tego wykresu pojawił się duży obrót, co może pokazywać kres spadków. Jeżeli obecny impuls wzrostowy ma być ruchem korekcyjnym ostatnich spadków to cena powinna się zatrzymać gdzieś na poziomie 43,5- 45 zł, co porównując z obecnym kursem daje możliwość niezłego zarobku. Moja strategia jest następująca. Obecnie zakup spekulacyjny do poziomu wyznaczonego, realizacja zysku a po przebiciu tego poziomu inwestycja długoterminowa.

Proszę o uwagi!

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-20 14:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo dobrze opisane za i przeciw - wiecej takich rekomendacji nam trzeba.. super.. pozdr..
kow@l / 2008-01-20 14:56 / Bywalec forum
To i ja mam prośbę i tak z lenistwa zapytam o BBC. Z twoich postów wynika, że masz b.dobre zdanie o tym funduszu. Kurs ostatnio ostro spadł więc rozważam zakup.
Oglądałem stronę, wskaźniki, akcjonariat, czym się zajmują i nie bardzo wiem dlaczego jest aż tak przez ciebie rekomendowany...no może oprócz mocnego akjonariatu. Technicznie też wygląda źle. To proszę powiedź na czym polega magia tego papieru?
Big Lebowski / 2008-01-20 14:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wieczorem opisze ten papier..
barabaszek / 2008-01-21 01:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Powiem tak... mam go w zakładce do kupienia w notowaniach ciągłych...bardzo dobra spółka.Pozdrawiam
cienias nr.1 / 83.29.38.* / 2008-01-20 13:43
skreślę jeszcze Bigu parę słów jeśli pozwolisz.
piszesz że wielu analityków skłania się do bessy,i dlatego uważasz że będzie odwrotnie.
a ja myślę że zbyt wielu indywidualnych ,nie dopuszcza jeszcze do siebie myśli że może być bessa. bo tak naprawdę niewiedzą co to właściwie jest???
to tyle co jeszcze chciałem dodać, a teraz zmykam z dzieciakami do babci i dziadka.
myślę że chłopaki (moi synowie) to dzisiaj będą mieć dopiero hossę jak starszyzna groszem sypnie ;-)))))))))
jeszcze raz pozdro ... i już zmykam.
Big Lebowski / 2008-01-20 13:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Roznica w pogladach jest taka ze wiekszosc obstawia ze przyszly rok bedzie dobry a obecny bedzie kiepski - ja obstawiam odwrotnie - ten rok jako dobry nastepny gorszy - jak zwykle rynek nam pokaze jak bedzie.. milej niedzieli zycze .. Pozdr..
Marins / 2008-01-20 14:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Myslisz ze po takiej zwale mozemy ruszyc naprawde na wyskoie poziomy?Pozdr
Big Lebowski / 2008-01-20 14:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wlasnie do duzego ruchu w gore potrzebna byla taka zwala.. Dow - ruszy w gore mocno , Dax ruszy w gore mocno hm. GPW - bedzie sie przygladac ?
nowaa43 / 2008-01-20 11:54 / Idalia
dzień dobry Bigowi i wszystkim forumowiczom, muzyczka miód...Dobrze chociaż, że nie nazywacie tych rzeżni na ringu sportem, coś okropnego!! A złotka wygrały 3:1, dzisiaj będzie ciężko bo z Rosjankami pewnie nie wygrają. Miłej niedzieli wszystkim życzę.
kazelot / 2008-01-20 14:01 / Tysiącznik na forum
Myślę,że\sport jest wszędzie tam gdzie jest rywalizacja,albo ze względu na kasę i koks nie ma go już nigdzie.Nie jestem ortodoksyjnym fanem boksu,może to i rzeźnia,ale czy nie jest np śmieszne,kiedy 12-cie dorosłych kobiet gigantów skacze,żeby przebić przez sznurek kuleczkę jak najwięcej razy i te które zrobią to mniej razy później płaczą,jakby im ktoś zachorował,bądź zmarł.Dodatkowo siedzą tam dziwni faceci,którzy mówią,że była linia,kiedy wszyscy widzieli,że nie było i musi być tak jak oni twierdzą.Jest jeszcze dwóch choleryków biegających wokół kwadratu i ubliżających niemal wszystkim.
P.S.Ogólnie to lubie siatkówkę.
nowaa43 / 2008-01-20 14:19 / Idalia
No masz rację, zgodzę się że sportu jest coraz mniej.. ale ja nie moge patrzeć na to, co się dzieje na ringu. Nie ogladam boksu.... czasem przy przelatywaniu przez kanały zobaczę to, co zobaczyłam dzisiaj (Gołota z tym zmasakrowanym okiem) a wczoraj gdzieś mi mignął Tyson i jego przeciwnik z rozbitym nosem, zalany krwią) - serce mi wtedy podchodzi do gardła i mimowolnie zamykam oczy. Każdy sport może być śmieszny (a tych 11 panów?) ale ma też piękne momenty. W boksie chyba to się zdarza juz b rzadko.Może pochopnie użyłam słowa rzeźnia ale sportem tego nie nazwę nigdy.
Big Lebowski / 2008-01-20 11:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=klKCQZJEFlA polecam muzyczke na niedziele..
superman / 2008-01-20 11:41 / Tysiącznik na forum
milej niedzieli
http://pl.youtube.com/watch?v=hhV-SlJ-KMM&feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=zLZ9FF-AzsQ&feature=related
kazelot / 2008-01-20 10:47 / Tysiącznik na forum
Witam
Andrew-co za walka,co za emocję,ambicja.Zapominam o wszystkich "plamach".
Big Lebowski / 2008-01-20 09:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://markowskimarcin.blox.pl/2008/01/WIG20-inaczej-dlugoterminowy-przekroj.html tu chcialem milosnikom at pokazac zeby spojrzeli na wykres z innej pespektywy ..
cienias nr.1 / 83.29.38.* / 2008-01-20 12:26
oczywiście że wieloletni trend wzrostowy będzie kontynuowany.
co do tego i ja nie mam wątpliwości , co nie zmienia faktu ,ani też z tym nie koliduje ,
że gpw przejdzie fazę bessy.
to jest moja prywatna ocena.
Big Lebowski / 2008-01-20 12:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cienias . kazda opinia mile widziana.. ja uwazam ze jednak w tym roku doswiadczymy wzrostow..i to powaznych .. szanuje Twoje zdanie.. Pozdr..
cienias nr.1 / 83.29.38.* / 2008-01-20 12:47
i ja szanuje Twoje zdanie, zwłaszcza że gramy na gpw od wielu lat
nie zmienia to faktu że mamy inne spojrzenie na naszą szulernię.
na pewno powoli będziemy się o tym przekonywać. bo ktoś musi mieć rację.
również cię pozdrawiam. ;-)))))
Big Lebowski / 2008-01-20 10:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przygladajac sie temu wykresowi - stwierdzem podobienstwo obecnej sytuacji na gpw do 1998r - co od wielu miesiecy staralem sie przekazac lecz nikt nie bral tego powaznie , jak by nie bylo trend wzostowy uwazam ze jest przed nami i bedziemy go konsumowac.. ja wiem ze obecnie takie slowa sa nie na topie - jednak uwazam ze trzeba je wypowiadac..Na malych i srednich spolkach trend spadkowy mamy juz od kwietnia a nie jak czytam wypowiedzi ze od lipca tak wiec na naszym rynku korekta trwa znacznie dluzej od innych rynkow i predzej nastapi jej odwrocenie aniezeli na innych rynkach.. sa to prywatne przemyslenia i tak je nalezy odbierac..
Big Lebowski / 2008-01-20 09:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim ..
Big Lebowski / 2008-01-20 09:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Golota otrzyma szanse walki o mistrzostwo swiata poraz piaty hm. szacunek za ostania walke - ale jezeli jezeli byc moze mnie czyta ;-) to apeluje Andrzej daj sobie spokoj - dbaj o zdrowie..
kow@l / 2008-01-20 10:47 / Bywalec forum
Witaj Bigu,
jako pryzstawka do wczorajszej gali Polsat Sport nadał walkę Gołoty z niejakim Sandersem. Walka została okrzyknięta jako jedna z najbardziej krwawych w historii boksu zawodowego. Druga runda to istna rzeż! Tym razem jednak to Gołota "otworzył oczko" P. Sandersowi. Efekt był taki, że nawet arkusze sędziowskie były całe we krwi!
Co to dużo mówić, Gołota chyba nigdy nie zostanie mistrzem świata, lecz do puki będzie dawał takie spektakle jak z P. Samdersem, będzie miał swoje miejsce w tym świadku, szczególnie u takiego bandyty jak Don King.
nowaa43 / 2008-01-20 00:02 / Idalia
Wszyscy poszli spać, dobranoc idę też
barbarka / 70.52.201.* / 2008-01-20 06:25
i ja ide spac
dobrej nocy
Big Lebowski / 2008-01-19 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytam sobie przeroznych specjalistow i analitykow o 2008r - w co inwestowac zeby zarobic hm. opinie sa przerozne obligacje , lokaty , fundusze ochrony kapitalu i wiele innych propozycji tylko nie akcje hm. - ja uwazam ze dlatego ze wszyscy odradzaja akcje - akcje przyniosa wlasnie zysk, ostatnio slyszalem wypowiedz jednego analityka ze Dax w polowie roku obstawia na poziomie 8300pkt. to jest wiecej jak 10% od obecnego poziomu , czy GPW bedzie stala z boku hm. trudno powiedziec ale nie widze zadnej alternatywy nad akcje..
nowaa43 / 2008-01-19 23:51 / Idalia
Chyba to przez karnawał tak nas mało dzisiaj...albo pogoda i zmęczenie materiału. Myślę, że kto poznał choć trochę smaki giełdy i te słodkie i te gorzkie, to nie zrezygnuje całkowicie z akcji.
Strach oczywiście jest bo w dzisiejszych czasach przyszłośc jest niepewna ale kto to polubił a jednocześnie nie stawia wszystkiego na jedną kartę będzie inwestować w akcje. Zawsze coś się dzieje w spółkach, zmusza to do myślenia, reagowania no a porównać to z lokatą - nuda.Pozdrówka.
TOMOK / 2008-01-19 19:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koleś :-) cześć ekipka
Ale słaby dziś jestem brrr...Żubry mnie załatwiły :-)
Za blisko podeszły :-)
Pozdrawiam
nowaa43 / 2008-01-19 19:34 / Idalia
I jeszcze pewnie ten dzięciołek tak walił... witaj
TOMOK / 2008-01-19 19:36 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć Ibuprom Max...załatwił sprawę z bólem...ale fatalne samopoczucie długo nie chciało odejść...ale już ok :-)
Pozdrawiam
kazelot / 2008-01-19 18:17 / Tysiącznik na forum
Jarku.A czy późniejszą porą będziesz mógł poświęcić mi parę zdań pisanych na Skype?
mesko / 2008-01-19 17:31 / portfel / Status quaestionis
Cześć Szybko się przywitam i szybko się pozegnam
Wpadłem tylko podać ciekawy link odnoście nieruchomości - raport za 2007

http://www.luxlux.pl/artykul/5915/raport_z_rynku_nieruchomosci
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy