Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
TaS / 2008-01-17 17:35 / Tysiącznik na forum
Bigu, oglądałem sobie dziś sesje - naginając zasady by nie patrzeć na śmigające pakiety, coby się nie denerwować i zastanawia mnie jedna rzecz. Znów mój ulubieniec KGHM...

nie zauważyłem co prawda byś specjalnie interesował się tą spółką - dla mnie jest dobra - ale pytanko: czy nie jest to podejrzane, że oferty kupna są po kilka- kilkadziesiąt sztuk, a sprzedaży po parę tysięcy? ;)

nie wierzy by ktoś grający dużą kapustą się aż tak rozdrabniał...

a drugie pytanie z cyklu kompletny laik: czy możliwe jest łącznie akcji, czyli taki jakby odwrotny split? w stylu z 10 jest jedna... - pytam bo zastanawiam się co się będzie dziac jak Fon po 1 grosz będzie ;) swoją drogą nawet kijem bym nie dotknął...
Big Lebowski / 2008-01-17 17:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj TaS - obecnie jest wielka niewiara we wzrosty i akcje ludzi parza - mozliwe ze spadnie jeszcze - wiele zalezy od USA - gdyz od kilku dni opieraja sie o te same wsparcia - ja uwazame ze USA musi wrocic najpierw do gory - jak bedzie zobaczymy - co do splitow w odwrotna stone oczywisceze to mozliwe i jest to dosc czesto stosowane - co do akcji wartych 1gr - obowiazuje je takie smo spadanie jak inne akcje , akcje ktore maja wartosc np 1 gr - spada np -35% , wowczas akcje 1 gr laczy sie w blok np 1000zl i takowy blok pozniej ma wartosc 650zl.. tak wiec jezeli ktos ma w glowie ze ponizej 1gr nie spadnie grubo sie myli..
TaS / 2008-01-17 17:52 / Tysiącznik na forum
hmm... przyznam szczerze, że ustawiłem się właśnie po KGH... ciut za nisko wiec jeszcze poczekam.
po prostu zbyt panicznie jest jak dla mnie... a poza tym ponoć trzeba choć raz wszystko stracić by zostać dobrym inwestorem ;D hehe... oswajam się.
Ciekawe jest także doświadczenie z opanowywaniem emocji, gyd giełda była dla mnie totalnym nowum to zauważałem u siebie stany od euforii po załanie - dziś spokój czy rośnie czy spada - zawsze mówię "mam czas"... heh.
Tak z ciekawości straciłeś kiedyś wszystko lub prawie wszystko?
Big Lebowski / 2008-01-17 17:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hehe.. kazdy facet jezeli zaluje to tylko niewykorzystanych sytuacji - ale to nie ma zwiazku z pieniedzmi..;-))
TaS / 2008-01-17 18:08 / Tysiącznik na forum
hehe - jestem młodym facetem ;)
okej, pozdrawiam i ide na obiad :)
Baranek Shaun / 2008-01-17 20:35
tylko zauwaz ze te pakiety po kilka tysiecy dlugo nie leza. sa lykane na biezaco a czasem w ogole ich nie widac tylko w transakcjach migaja...
Big Lebowski / 2008-01-17 17:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kilka osob pytalo mnie o funta gbp- nie przygladalem sie tej walucie zrobie to w najblizszych dniach..
TOMOK / 2008-01-17 17:10 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koleś :-) cześć ekipka
Dobry dzień...potrzeba wielu dobrych dni...
Jedziem dalej :-)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-17 17:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku.. pozdr..
mesko / 2008-01-17 17:09 / portfel / Status quaestionis
zupełnie sobie popiepszyłem portfel moimi dziwnymi ruchami :(((
ehh juz coraz bardziej słabszy jestem z nerwami
Pooh / 2008-01-17 17:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam wszystkich.

Najlepszego, Mesko.

A nicka masz od meskaliny ? ;)
Tak mi się jakoś kojarzy ;)

Pzdr.
Big Lebowski / 2008-01-17 17:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najbardzie rozbawila mnie wypowiedz Waldusia Pawlaka ktory zaapelowal do inwestorow o zachowanie spokoju hm.. kto jak nie on 94r przyczynil sie do krach przez glupie i populistyczne wypowiedzi..
risky-rainmaker / 2008-01-17 17:32 / Ostatni Optymista
Bigu...ja dziś sobie z kimś mądrzejszym dyskutowałem przez pół dnia...po ogladałem sobie sytuacje na wybranych spółkach...i powiem Ci...że to wszystyko prawda o 5 falach spadkowych...i teraz pewnie 3 wzrostowe przed nami...to wszystko prawda...tylko, że sytuacja na spółkach wygląda tak...że leci równo...a wsparcie jakieś solidne to ok 15% po niżej dzisiejszych cen...więc powiem szczerze że skłaniam się do stwierdzenia że 2500 na WIG20 to jest właściwy dołek...właściwy..na którym jest realna szansa odbicia...a nie podskoku...a jak się potoczy zaczymy...ja się ustaiwam na GTC na poziomie 29,8 zł...wcześniej nie ma sensu....A nie żebym stracił optymizm ;)))
anonim_03 / 2008-01-17 17:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i to jest wersja opymistyczna ;-)))))
nowaa43 / 2008-01-17 17:27 / Idalia
To po prostu kolejny Kazio...
Jarg / 2008-01-17 17:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he Dude... pamiętasz takie rzeczy? :-)) Pawlak był wówczas młodym żółtodziobem, strażakiem, niewiele wiedział o rynku giełdowym. Teraz to już zupełnie inny gość... parę lat grał podobno na GPW, ale największą przemianę przeszedł będąc preziem Warszawskiej Giełdy Towarowej, tam zrozumiał o co chodzi w te klocki...:-)) O ile ja sobie przypominam... krach w marcu 1994 wywołał pośrednio Jerzy Osiatyński z Unii Demokratycznej, wówczas już były minister finansów, który miał duże poważanie u finansjery... na pocz. marca powiedział, że akcje na GPW są skrajnie przewartościowane... i 8 marca... wiadomo, zaczęło się... Ech... stare dzieje :-))
Big Lebowski / 2008-01-17 17:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja wiem ze obecnie jest inaczej - wracajac do 94r zadne wypowiedzi nie wywolaly krachu - tylko bezprawne dzialanie MF - ktore bez nalezytego zezwolenia GPW - rzucalo pakiety banku Slaskiego na rynek - w rzeczy samej ministerstwo ktore powinno stac na strazy prawa - zlamalo prawo - inwestorzy sie dowiedzieli o tym i lawina ruszyla..
anonim_03 / 2008-01-17 17:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale to był raczej trigger krachu niż rzeczywista przyczyna ;-)
swoją drogę doradztwo inwestycyjne jakie uprawia Pan Pawlak i Pani Gilowska też mało legalne ;-)
Sancho Panches / 2008-01-17 16:22 / Bywalec forum
nie podoba mi sie to..
trzeba bylo jednak stac w kolejce do NBP i kupic sokola:)

PS: wiem, wiem:) bedzie jeszcze kiedys dobrze:)
Sancho Panches / 2008-01-17 16:55 / Bywalec forum
tylko Chuck Norris nie sprzedal jeszcze zadnej akcji...
Bigu jestes Chuckiem??
pozdr
Big Lebowski / 2008-01-17 17:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. ja jestem tylko Dude.. ;-))
de havik / 2008-01-17 15:20 / portfel / "Tysiącznik na forum"
będzie dobrze :)

mój prywatny wskaźnik - zachowanie MSZ - w końcówce przyspiesza
doji / 2008-01-17 15:24 / portfel / Bywalec forum
Boję się, że jednak inaczej się to skończy...cóż, poczekamy a wszystko będzie jasne:-)
de havik / 2008-01-17 15:31 / portfel / "Tysiącznik na forum"
to troszke z przymrużeniem oka...
ale, zazwyczaj nieco wcześniej spada i rośnie niż reszta
nie wiem dlaczego tak jest, ale od ponad roku się to sprawdza :))
mesko / 2008-01-17 14:24 / portfel / Status quaestionis
mam pytanie
czy da sie grać na DT na FON-ie ?
Jarg / 2008-01-17 14:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z tym może być pewien problem... jak kupisz i ustawisz sie w kolejce, to może potrwać... zanim przyjdzie Twój czas...
mesko / 2008-01-17 14:54 / portfel / Status quaestionis
no tak myślałem :( Dzieki
Sancho Panches / 2008-01-17 13:30 / Bywalec forum
witam:)
widze ze sprzedajecie od samego rana:)
tylko realizujecie czy odkupicie tez po poludniu?? :P
pozdr
kazelot / 2008-01-17 13:17 / Tysiącznik na forum
Mesko-najlepszego,młody człowieku.
Jarg,no to pora na zabawę,dobrze,ze koń był mimo wszystko twardy i doszedł.
Bronisław / 2008-01-17 12:51 / portfel / Bywalec forum
witam was wszystkich-osobiście sądze ze jakies gwaltowne odbicie na chwile obecna nie wystąpi....
doji / 2008-01-17 12:23 / portfel / Bywalec forum
Witam! Tak dla rozluźnienia polecam;

http://pl.youtube.com/watch?v=ogqrk7wBBCo
porownywalismy z qmplem do oryginalu i doszlismy do wniosku ze to musial zmontowac ktos z ekipy od reklamy i najwyrazniej wie co mówi:-)
Jarg / 2008-01-17 12:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Solidna robota :)
barabaszek / 2008-01-17 15:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Na 6+ :-))) a ja właśnie u nich konto założyłem he he.Dzień dobry i pozdrawiam wszystkich.
mesko / 2008-01-17 11:23 / portfel / Status quaestionis
Cześć wszystkim Czesć BIG, dziś są moje urodzinki :) Może będzie jakis prezent, czyli jakiś inszy trend
;0
Big Lebowski / 2008-01-17 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. zdrowia i pomyslnosci - moze gielda Cie zielskiem obdaruje.. ;-))
mesko / 2008-01-17 12:00 / portfel / Status quaestionis
kurcze szkoda, że nie ma giełdy w sobote, w sobote mam imieniny :P
nowaa43 / 2008-01-17 16:02 / Idalia
kombinujesz kumulację widzę, ech ta młodość....
zońka19 / 2008-01-17 11:43 / Tysiącznik na forum
zyczę spełnienia marzeń tych duzych i tych malutkich
i zdrowia , zdrowia....
risky-rainmaker / 2008-01-17 11:32 / Ostatni Optymista
No to Panowie i Panie....I raz i daw....STO LAT, STO LAT....niech żyje nam Mesko...
wrota wyobrażni / 2008-01-17 12:58 / portfel / Poznań na +
Odnośnie riske-rainmaker wczorajszego pytania przyznam że rywalizacja pomiędzy miastami może wyjść nam tylko na dobre mam świadomość tego że jesteśmy troszkę z tyłu ale Wrocław to Banki i Koreańczyki natomiast Poznań to głównie małe przedsiębiorstwa małe nie znaczy gorsze .I tak na tle innych miast możemy się cieszyć z tego że idziemy do przodu że mamy euro że mamy inwestycje i poczucie że nasze miasto nie zamienił bym na inne żaden Londyn Madryt Oslo Kraków nie dla mnie ucieczka liczą się zasady ale nie na sztandarach i plakatach ale w życiu .Kiedy człowiek uświadomi sobie jak niewiele mu do szczęścia potrzeba jest mu dobrze tak gdzie jest.Mnie jest dobrze w Poznaniu a tobie we Wrocławiu i cieszmy się z tego
risky-rainmaker / 2008-01-17 13:30 / Ostatni Optymista
Zupełnie mnie źle zrozumiałeś....w mojej ocenie Poznań mimo ogromnych atutów...ma zaciągnięty hamulec...i nie chodzi mi o to jak się komu żyje...a może właśnie o to chodzi...dlaczego wam się tak dobrze żyje...skoro...hamulec jest zaciągnięty...I nie moją intencją było porównywanie dwóch miast...bo to nie jest do końca prawdą, że Wrocław aż tak bardzo ruszył z kopyta...ok..trochę tak...ale i Poznań..jakoś się cofa...Pamietam czasy...jak zazdrościłem...tak zazdrościłem...Poznaniowi..rozwoju...no i mnie ciekawi to zadowolenie..mieszkańców..które przekłada się na wyniki wyborcze...to jest dla mnie zaskakujące...bo nawet ..no powiedzmy to konkurencji miedzy miastami...gdyby było odwrotnie...to uwierz mi...zarząd miasta popłynąłby do Szczecina odrą...
wrota wyobrażni / 2008-01-17 17:18 / portfel / Poznań na +
Wybory wyborami a życie życiem Wiesz nie da się jednoznacznie ocenić pracy prezydenta miasta powiem tak były machlojki przy sprzedaży działki pod stary browar ale efekt końcowy dla miasta zdecydowanie na +, Rozpoczęcie budowy stadionu 2 lata temu też wiele kontrowersji ale dzięki temu mamy euro czyli na + a na koniec dopowiem że wraz z grupą osób staraliśmy się o szkołe podstawową dla dzieci z autyzmem i wiesz powstanie .Argumenty do nich tafiają.Nie ma idealnego prezydenta tak samo jak nie ma idealnego człowieka .Na koniec dodam że zmiany nie zawsze wychodzą na lepsze i dlatego nie został zmieniony.Ma coś jeszcze do udowodnienia dostał szanse
Jarg / 2008-01-17 13:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ziomie drogi, chyba zbyt jednostronnie porównujesz Wrocek do innych miast. Trzeba na początku zaznaczyć, z jakiego poziomu startował Wrocek. Otóż w PRLu traktowany był jako zdobycz wojenna i centralnie planowany budżet naszego miasta byl wielkościowo na 7-8 miejscu pomimo, że pod wzgledem liczby mieszkańców Wrocek plasował się zawsze na miejscu czwartym. Tak więc odbicie w przypadku naszego grodu jest optycznie większe... bo z samego dna. Wrockowi pomagają też takie obiektywne atuty: najdłuższa i do niedawna jedyna w Polsce pseudoautostrada, brak większych problemów własnościowych z nieruchomościami oraz może największy jedna i ta sama ekipa u władzy od początku III RP na dodatek złożona z ludzi utalentowanych... To tak w skrocie.
anonim_03 / 2008-01-17 13:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
osobiście jestem zdegustowany wystąpieniem Wrocławia podczas eliminacji Expo2012. Obnoszenie się "my gramy fair" i przekonywaniem całego świata że międzynarodowe organizacje mają członków lepszych i gorszych ... a nowi członkowie to wogóle powinni siedzieć cicho i nie głosować.
Jarg / 2008-01-17 14:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To hasełko "my gramy fair" wynikało z faktu, że było zawarte porozumienie w poczatkowej fazie konkursu, iż nikt z trójki nie będzie wprowadzał nowych członków. A jak było... wszyscy widzieli... w ostatnich dwóch tygodniach przyjęto dwadzieścia parę państewek, których przedstaiwciele nie mieli nawet okazji zapoznać sie z ofertą Wrocławia. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa...
anonim_03 / 2008-01-17 14:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zawieranie nieformalnych umów z Koreańczykami jest co najmniej nieroztropne ;-) Niby nie mieli okazji ... ale jak się okazało Wrocław nie miał nic do zaoferowania poza wylewaniem żali i bycia męczennikiem narodów.

Poza tym, powinniśmy traktować inne kraje tak jak sami chcemy być traktowani -- daliśmy sygnał który może się kiedyś brzydko odbęknąć np. w Uni Europejskiej.
Jarg / 2008-01-17 14:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Naprawdę uważasz, że ze strony Josu (zwłaszcza) i Tangeru wszystko było OK? Jak tak dalej pójdzie, to Expo będzie się odbywać tylko w Korei, Chinach, Tajwanie, ZEA lub Bahrajnie...
anonim_03 / 2008-01-17 14:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie mówie że wszystko było OK. Chodzi o sposób myślenia -- jak być najlepszym w międzynarodowej konkurencji a nie jak by tu innych przyblokować. Być może expo powinno się odbywać w tych właśnie krajach, ciężko powiedzieć kto ma więcej do pokazania ...
risky-rainmaker / 2008-01-17 15:02 / Ostatni Optymista
Dodam swoje pięć groszy....problem w tym...że małe żółte wszy...nie wywiązują się ze swoich zobowiązań...tak sobie myślę oglądajac wschodnie filmy...o samurajach...o etyce...o słowie.. że stasznie zeszli na psy...no takie małe wszy...I to byłaby konkluzja...Wrocław powoli się przekonuje o zaletach wschodnich inwestycji...wzysyk...ludzie przywożenie z skośnookich ojczyzn...i głupie uśmiechy...fakt jest taki...wszystko na piśmie a później kopa, jak coś nie tak....A efekt jest taki jaki widać..i będzie wiecej takich przykładów...(to był taki mały...rasistowski tekst)
nowaa43 / 2008-01-17 16:00 / Idalia
Risky kurczę, ty rasista chyba jesteś zajadły co ty takie słowa...
risky-rainmaker / 2008-01-17 16:53 / Ostatni Optymista
Tak troszkę...tylko...a tak to łagodne ze mnie stworzenie...
anonim_03 / 2008-01-17 15:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak myślisz że samuraje to w Korei -- to dla mnie jesteś Białorusin ;-))

Ale spójrzmy tak -- ta umowa sama w sobie nie była zbyt elegancka. Do tego Wrocław ma chyba dość doświadczenia z Koreańczykami że wie że było to nieroztropne ;-) Miejmy nadzieje że miasto podpisując umowy z LG i innymi ma więcej przezorności.
risky-rainmaker / 2008-01-17 15:50 / Ostatni Optymista
Teraz tak...ślemy im tam inspekcje pracy...sanepid...urząd celny...Urząd Skarbowy...wizytu z UM.....niech poznają co to znaczy być Polakiem ;)) Jakiś czas temu czytałem że psują lokalny rynek usług seksulanych...zawyżając ceny...
Jarg / 2008-01-17 13:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, Poznań jest cool... bardzo lubię gród Lecha... Jest kilka "drobiazgów", ktorych Wrocław może pozazdrościć Poznaniowi... np. Wielkopolski Park Narodowy już na obrzeżach miasta... lasy, jeziora tuż za domem... piękna sprawa.
wrota wyobrażni / 2008-01-17 16:42 / portfel / Poznań na +
A mnie podoba się wasz stary rynek
wrota wyobrażni / 2008-01-17 13:02 / portfel / Poznań na +
oczywiście inne miasta też są Ok gdyby ktoś uznał że bije do innych
nowaa43 / 2008-01-17 14:15 / Idalia
że co Warszawa??? właśnie wróciłam a tu już ..biją
Jarg / 2008-01-17 14:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No wiesz, ktoś musi beknąć za tę zwałę na giełdzie :) Bądź co bądź GPW ma siedzibę w Warszawie... Pozdrawiam :-)
nowaa43 / 2008-01-17 15:57 / Idalia
Dzięki za dobre słowo, znowu musiałam wyjść wracam i juz trochę lepiej, też robię co mogę. Pozdrawiam
Jarg / 2008-01-17 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dużo zdrowia i sukcesów życiowych... A można spytać... która to wiosna?
smooth / 2008-01-17 12:01 / portfel / Tysiącznik na forum
prezentu opakowanego w zielone..... 100 lat!
mesko / 2008-01-17 11:58 / portfel / Status quaestionis
młody leszczyk jezdem :)
Jarg / 2008-01-17 12:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ech... piękny wiek :-))
nowaa43 / 2008-01-17 14:12 / Idalia
Najlepszego...łza się w oku kręci
barabaszek / 2008-01-17 15:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Najlepszego mesko 100 lat.Pozdr...
kazelot / 2008-01-17 10:03 / Tysiącznik na forum
Jargu Jargowiczu,a kojarzysz utwory-"Good times,bad times","Dazed and confuzed" brzmią tak na czasie(fonetycznie),bo muzycznie są ponadczasowe :-)
Jarg / 2008-01-17 10:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... :-) Jak mogę nie kojarzyć... :-)) A propos... nagrywanie tej płyty w studiu zajęło muzykom... 16 godzin :-))
kazelot / 2008-01-17 10:29 / Tysiącznik na forum
Black Sabbath nagrali Paranoid w 10 min od pomysłu do realizacji.To też obecnie utwór na czasie.
Pooh / 2008-01-17 10:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam.
Ja powoli staję się " 21st Century Schizoid Man". :)
Pzdr.
kazelot / 2008-01-17 13:20 / Tysiącznik na forum
Zobaczymy jakie będzie Epitaphium :-)
Jarg / 2008-01-17 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Andrieju, otrzymałem newsa z domu, że poczta konna dotarła (pomimo, iż koń okulał i zabrakło owsa w stajni)... pięknie dziękuję :-)
superman / 2008-01-17 09:33 / Tysiącznik na forum
Dude,
Wiaderek chce umorzyc akcje Ponaru, ostatnio cos pisales na temat takich zabiegow...
mari / 2008-01-17 09:42 / Achi
zakup własnych akcji w celu umorzenia czasem ma sens,byleby to nie była główna strategia biznesowa firmy.
pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy