Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-01-14 21:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jarg - generalnie banki dostaja rekomendacje sprzedaj i obnizke ceny - czytalem Handlowy i Milenium - ciesze sie tylko ze ja takowe rekomendacje przedstawialem juz przed kilku miesiacami..
marboru / 2008-01-14 22:07 / portfel / "Bankier giełdowy"
Bigu pytanko o PPWK:
po jakiej cenie planujesz powrót do papierka?
z AT wynika, że wsparcie jest na 2,80.....dzisiaj kurs mimo, ze spadł odbił się od wsparcia przy cenie 2,85..............
jutro chyba pogram na walorze.
Big Lebowski / 2008-01-14 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Marboru - byc moze jutro kupie ale pewien nie jestem..
bohdan77 / 2008-01-14 21:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czy oprócz IBM coś dobrego w USA sie stało, że pomimo zblizających sie ważnych danych makro i kiepskich wyników banków idą tak ładnie do góry?
bloomberg coś mówi? ;)
kazelot / 2008-01-14 21:45 / Tysiącznik na forum
Jeżeli dodać wszystkie liczby z ruletki suma\daje trzy szóstki.
Czy jest to sprawa szatana,czy tylko przypadek pszepana?
sialalalala
Big Lebowski / 2008-01-14 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tlum - jaki jest tlum to raczej wszystkim wiadomo i nie mozna miec pretensji do tlumu - jednak gielda sprawdza bezlitosnie charakter - znajomych i przyjaciol i tu nastepuje wlasciwa weryfikacja charakterow - zwlaszcza tych z dluzszym stazem na gieldzie , gielda ma to do siebie ze oddziela ziarno od plew - i to co zostaje jest i bedzie juz sprawdzone . natomiast plewy wiatr zrobi z nimi porzadek ;-)). Upieram sie z jednym i obstaje przy tym ze kapital zagraniczny i nasze fundusze chca sie obkupic tanio - gdyz nasz rynek jest naprawde atrakcyjny - zeby stado ostrzyc najpierw trzeba zagonic w odpowiednie miejsce a wowczas jest o wiele latwiej odebrac stadu - walory.. Do realizacji planu potrzeba jeszcze odpowiedniej propagandy - najlepiej wmowic stadu ze akcje obecnie sa " be " w momencie kiedy akcje przejda do rak sprawiedliwych ;-)) wowczas owieczkom zamelduje sie ze akcje jednak sa " cacy ".. Powiem wam jakie sa moje przewidywania - tzn. powroce do moich postow z wrzesnia Dow spadnie do 11800 , Dax spadnie do 7100pkt natomiast nasza gielda w tym czasie powinna pokazac sile - i oddzielic sie od tych indexow - gdyz uwazam ze jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestowania .. sa to moje prywatne przemyslenia i tak powinny byc interpretowane.. nasladowanie mojego portfela moze byc ukarane kara administracyjna lub sadowa ;-))
5424 / 2008-01-14 21:44 / Fan Linuxa Ubu
jak możesz to skomentuj jeszcze dzisiejszy wzrost w USA, czyżby odbicie zdechłego kota o ile dobrze pamietam termim
cienias nr.1 / 83.29.63.* / 2008-01-14 21:41
zgadzam się co do tego że fundusze tak jak i zagranica chcą kupić taniej.
zastanawia mnie tylko co to znaczy : taniej : ???
to że dzisiaj mamy taniej ??? czy może jutro będzie taniej??? czy może np; w lipcu będzie taniej???
czy już są owce ostrzyżone???
czy może dopiero w grudniu będą ostrzyżone???
zgodzisz się pewno ze mną że na to potrzeba czasu.
5424 / 2008-01-14 21:47 / Fan Linuxa Ubu
najtaniej będzie wtedy jak wyrąbią wszystkich małych z atracjyjnych walorów..
mari / 2008-01-14 21:44 / Achi
taniej to znaczy tak tanio jak tylko zechcą sprzedać w czasie do tego przeznaczonym.
pozdr.
nowaa43 / 2008-01-14 21:52 / Idalia
Otóż to , mówie wszystkim dobranoc i do jutra, no nie można od tego interesu się oderwać. Mam nadzieje, że nerwy trochę osiądą a co będzie czas pokaże. Pozdrawaiam wszystkich.
5424 / 2008-01-14 21:33 / Fan Linuxa Ubu
ładnie zakończyłeś wywód taką formułką jak w USA cytowaną podczas aresztowania.
Sancho Panches / 2008-01-14 21:30 / Bywalec forum
na pewno tak sie stanie, predzej czy pozniej...
ale... w zarabianiu na gieldzie kluczem jest psychologia..
ilu z nas wyjdzie z tej korekty na plus??
zalozmy ze ktos kupil spolke za 100pln.... w tej chwili jest po 50pln.. jak zaczna sie wzrosty to bedzie czekal na przebicie 100 czy sprzeda ze strachem jak tylko odbije do 70??
nie pisze o nikim konkretnie, ani nikim z tego forum ale takie dzialanie jest po prostu typowe dla mas......
dlatego w najlepszym razie na najblizsze pol roku obstawiam boczniak...
oczywiscie zycze sobie abys Ty mial racje a nie ja..
pozdr
kazelot / 2008-01-14 21:27 / Tysiącznik na forum
To właśnie stanowi o twojej sile,że swoje zdanie potrafisz przeciwstawić niemalże wszystkim.Jak będziesz miał rację to ......
kuzynx / 2008-01-14 21:46 / Tysiącznik na forum
A moze BIG walczy z trendem ? ;>
kazelot / 2008-01-14 21:28 / Tysiącznik na forum
.......będzie dobrze :-)
gogenesis / 84.40.245.* / 2008-01-14 21:26
.. jak przystało na Lidera:-))))). Pozdrawiam Bigu Lebowski
kloszard / 2008-01-14 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dobra...niezaleznie od tego, co mysle o dluzszym terminie na rynku....od jutra wieszcze wzrosty..Big zwatpil .....jankesi nie boja sie strasznych wynikow bankow w tym tygodniu i rosna...nikt nie wie o co chodzi....hm...czas na wzrosty....
Merowin / 2008-01-14 22:05 / Bywalec forum
Witam wszystkich, jutro na MiSiach padaka bo ja umazam ju.
Big Lebowski / 2008-01-14 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kloszard gdybym zwatpil to wyzbyl bym sie czesci portfela , nie moge jednak mowic ludziom zeby nie sprzedawali gdyz bylo by to niewporzadku , kazdy sam musi decydowac o wlasnych finansach - kto jest na rynku niezaleznie dt czy inwestycje - musi sie liczyc z mokrym tylkiem gdyz tak jak pisalem tylko dwie postacie biblijne przeszly przez wielka wode majac lekko zmoczone sandalki ..;-) wiecej takich przypadkow nie znam choc mowia legendy ze pradziwy ninja takze potrafi - czy to prawda to nie wiem..;-))
kloszard / 2008-01-14 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
napisales- brakuje mi argumentow......wiec moze choc chwilowe zadziwienie :-)
...co do biblijnych postaci....w buddyzmie najlepsi jogini robili podobne rzeczy...przechodzenie przez sciany...latanie itp....ale tez nie moge potwierdzic na 100% :-)
Jarg / 2008-01-14 21:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem

Kloszardzie, napisałeś o pojawieniu się dzisiaj czterech rekomendacji sprzedaży... mógłbyś podać jakich?
kloszard / 2008-01-14 21:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
......agora, millenium, ccc ...jeszcze jedna gdzies byla, jak znajde podesle....
kloszard / 2008-01-14 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
wlasnie :-)
nowaa43 / 2008-01-14 21:39 / Idalia
nie wcelowałam, to Wood and Company i parę cen jeszcze dali na Handlowy i chyba Kęty
Sancho Panches / 2008-01-14 21:21 / Bywalec forum
a moze sie boja? zabek musi byc:))
PS: wracajac do czcionki, u mnie powinna byc najczarniejsza czern :) roze zostawie na wiosne..
5424 / 2008-01-14 21:07 / Fan Linuxa Ubu
jedno muszę stwierdzić, nadziei w narodzie jeszcze całkiem sporo na szybkie odrobienie strat,.................choc daje się wyczuwaćpowszechniejszą gorycz i zniechęcenie, wszyscy oczekują od ciebie Bigu słów otuchy.
Sancho Panches / 2008-01-14 21:16 / Bywalec forum
USA szybuje wiec moze chwilowo nie bedzie zle:P
a to czy to tylko kaczka rzucona po wodzie to sie okaze..
PS: chyba nikt nie pisze bardziej optymistycznie niz Big. Otuchy az nadto.. jedyne co Bigu moglys zrobic to poprosic moderatorow forum aby Twoje wypowiedzi byly napisane rozowa czcionka:))
to cos na ksztalt rozowych okularow:)))
pozdr
gogenesis / 84.40.245.* / 2008-01-14 20:49
Ha,ha,ha - no fakt, przygląda się.. no i prezentuje typowe dla tłumu postawy, zachowania i emocje:-))))
marboru / 2008-01-14 20:47 / portfel / "Bankier giełdowy"
witaj Bigu & all
przewiduję, że spadki na GPW będą trwały do końca tygodnia za sprawą fundów........a wiem co mówię.
ja teraz gram krótko i zadowala mnie kilku procentowy zysk na sesji.
myślę, ze pod koniec tygodnia zastanowię się by to co czym obracam na krótko zostawię na dłużej.
na razie plan jest taki..........a pod koniec tygodnia napiszę, czy będzie on zrewidowany czy nie - a to zależy od tego jakie emocje będą wśród fundowych.

pozdrawiam all
Sancho Panches / 2008-01-14 21:10 / Bywalec forum
witam serdecznie:)
ja Wy to robicie ze zadowalacie sie kilkoma procentami na sesji??
zazdroszcze a raczej zazdraszczam..:))
pozdr
marboru / 2008-01-14 21:37 / portfel / "Bankier giełdowy"
no nieźle mi się napisało. za literówkę przepraszam......nie ma co ufać w podkreślenia i automatyczną zmianę pisowni w money.)))
gogenesis / 84.40.245.* / 2008-01-14 20:37
Bigu,
pisz, komentuj, tysiące odpowiada a pewnie dziesiątki tysięcy cię czyta... masz doświadczenie, napisz o tym.. Jaka jest psychologia reakcji drobnego inwestora i najlepszy z możliwych sposobów reakcji... Na forum a przede wszystkim poza nim słychac rozgoryczenie.. Jest potrzeba wyjaśnienia i wsparcia a ty jesteś na tym forum autorytetem.. Pisz częściej..
Zawodowo zajmuję się tzw. psychologią zachowań tłumów - finanse są idealnym miejscem dla badan nad naszymi zachowaniami i reakcjami....
cienias nr.1 / 83.29.63.* / 2008-01-14 20:54
big komentując obraz rynku bierze na siebie ogromną odpowiedzialność.
ponieważ jak napisałeś dziesiątki tysięcy go czyta, często powielając jego ruchy inwestycyjne.
dlatego też, może być królem , jak i przekleństwem. .
krzysiek77 / 2008-01-14 21:30
Witam.
Krótko o odpowiedzialności: czytanie? Owszem. Powielanie? Czasami pewnie też, ale czy można mieć do kogoś pretensje o to, że nie podejmuje się samodzielnie decyzji? Pewnie, że można, bo zawsze jest fajnie zrzucić na kogoś winę :-). Pewnie zauważyliście działalność Prokuratora. Nie wiem, co o tym myślicie, ale czytałem wiele podziękowań i słów wdzięczności pod Jego adresem i...równie dużo przykrych słów, na które nie zasłużył. Za każdym razem kończy rekomendacje dopiskiem: "UWAGA: Przypominam,że nie ponoszę odpowiedzialności za skutki decyzji inwestycyjmych
podjętych na podstawie moich rekomendacji."
Zdrówka i...wytrwałości.
nielogo / 149.254.192.* / 2008-01-14 22:34
nie zaluj go, facet testuje strategie na maluczkich... samarytanin to on nie jest...
mari / 2008-01-14 20:45 / Achi
zawsze miałem wrażenie że jakiś WIELKI BRAT się nam przygląda:-))
ps.
pewnie niejeden:-)
ślicznooka / 2008-01-14 20:50 / Uznany gracz giełdowy
:-)) domyślam się, że jesteśmy ciekawym tematem na pracę magisterską:-))
5424 / 2008-01-14 21:16 / Fan Linuxa Ubu
pewnie na kilka doktorskich........
mesko / 2008-01-14 20:35 / portfel / Status quaestionis
http://groups.google.com/group/AmerBroker/web/wig-20---11-stycznia-2008---pantha
-rei

Bardzo prosze o opinię, męczy mnie to pd ranka - oko BIG :)))
mari / 2008-01-14 19:41 / Achi
cześć
ładnie szarpnęliście dziś rynkiem:-)
pietroo / 2008-01-14 20:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a miało być tak pięknie....
Kai nielogo / 193.17.14.* / 2008-01-14 20:30
i bylo, ale dla DT-row
Big Lebowski / 2008-01-14 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sesja pelna wrazen trzeba przyznac - wsparcia pekaja jak zapaleczki hm. chcialbym jakos pocieszyc inwestorow - jednak brakuje mi argumentow , na rynku niemieckim index srednich spolek byly momenty ze byl 2,7% w plusie a u nas byly momenty ze byl -4% - co bym nie napisal i tak nieczego nie zmienie..
5424 / 2008-01-14 20:32 / Fan Linuxa Ubu
kiedys łądnie napisałeś że wzrosty następują jak wszyscy stracą nadzieje, czy to jest ten spadek w którym wig 20 może dojśc do poziomu 2700
Kai nielogo / 193.17.14.* / 2008-01-14 20:32
Fundy sa nieobliczalne, sypia nie patrzac na cene, ostatecznie to nie ich kasa
5424 / 2008-01-14 20:27 / Fan Linuxa Ubu
kiedyś powiedziałeś bigu że giełda rusza w górę po spadkach jak wszyscy stracą nadzieje, możę ten moment nadchodzi, pamietam jak przepowiadałeś nie tak dawno spadek Wigu 20 do 2700 jestem ciekawy czy dojdzie on do tej granicy.
de havik / 2008-01-14 20:11 / portfel / "Tysiącznik na forum"
wiadomość pośrednio uzyskana z DM - do końca stycznia czas na zakupy
w sumie pocieszająca i zgodna z tym co piszesz od pewnego czasu

pozdrowka
mari / 2008-01-14 19:49 / Achi
dużo psychologii w tym jest.Brakuje uspokajaczy a wszyscy straszą.jakby jaki szew rządu powiedział parę ciepłych słów i poparł je argumentami to by się ludziska uspokoili a tak to cholera wie o co wtym wszystkim chodzi.Ale podobno jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze:-))))))))))))
kazelot / 2008-01-14 19:54 / Tysiącznik na forum
Słusznie,ostatnio zawsze byli uspokajacze,a teraz nic,wiara w bessę?
mari / 2008-01-14 19:57 / Achi
no i patrzcie poaństwo ledwo wzięli się do władzy i już nam hossę spieprzyli:-))
co to będzie dalej?
anonim_03 / 2008-01-14 19:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zobacz sobie index w Irlandii i wszystko będzie jasne. ;-)
mari / 2008-01-14 20:05 / Achi
no tak przecież zapowiadali że tu może być druga Irlandia trzeba tylko chcieć i zacząć nad tym pracować.Pewnie już w tym kierunku działają:-)))
anonim_03 / 2008-01-14 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Irlandia obecnie przechodzi od stanu przegrzania do stanu przechłodzenia ... czy Polska podąży tym tropem ? Biorąc pod uwagę zgodną krytykę działań FED przez czołowych Polskich ekonomistów myślę że tak.
anonim_03 / 2008-01-14 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
szef rządu, już zajmował się doradztwem inwestycyjnym (mimo że nie ma uprawnień) mówił o dolarze po 5 złotych i krachu na giełdzie ... a było to 2 lata temu.
kazelot / 2008-01-14 19:57 / Tysiącznik na forum
Tu chodzi bardziej o psychologiczny aspekt,bo zna to sie on na tym,jak świnia na gwiazdach.
anonim_03 / 2008-01-14 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tyle że po pierwsze jak powie "trzymajcie fundusze" i ludzie stracą to jest na to paragraf, po drugie jak powie "nie panikujcie" ... to jak byś to odebrał ???

Ja bym przyznał Panu Premierowi order imienia Lecha Wałęsy za poprawne wskazanie najbardzej przegrzanej ekonomii na skaju recesji.
mari / 2008-01-14 19:54 / Achi
to może lepiej że siedzi cicho:-)))))))
kazelot / 2008-01-14 19:49 / Tysiącznik na forum
Prawdę napisz Jeff.
Big Lebowski / 2008-01-14 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Andrzej mi sie wydaje ze pisze prawde - jednak jest inaczej jezeli miedzy mdaxem i midwigiem jest 7% roznica t6zn. niemiecki 3% w plusie a unas 4% na minusie - to brak mi argumentow i slow..bylismy dzisiaj na skraju paniki.. tak mi sie wydaje..
kazelot / 2008-01-14 20:12 / Tysiącznik na forum
Ja wiem,że piszesz to co myślisz,nie bierz tego do siebie...tak strzeliłem pisz prawdę,bez względu na ustrój.A swoją drogą do paniki rzeczywiście blisko.
zońka19 / 2008-01-14 19:09 / Tysiącznik na forum
w TV Biznes Pan Pokrywka z takim śmiesznym analitykiem
(śmiesznym bo robi przedziwne miny)
mówili że powoli powinno się poprawiac i będą wzrosty
oby ich słowa się sprawdziły
hm...pozyjemy zobaczymy
barabaszek / 2008-01-14 18:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór wszystkim...jak to miło zająć się czymś innym a nie tylko siedzieć i się nerwić przez całą sesję jak wychodziłem z domku MiS były w fatalnej formie wchodzę wieczorkiem i jakieś światełko w tunelu zaświeciło...jak przyjemniej od razu człowiekowi na duszy.Pozdrawiam wszystkich
TOMOK / 2008-01-14 18:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koleś :-) cześć ekipka
Tach chce mi się coś fajnego napisać ale głowa pusta jakaś :-(
A giełdowo to mi nawet trzy walorki urosły i jeden na zero...hmm...hossa? :-)
Z tym umarzaniem jednostek funduszy to też chyba jakieś pier-doły piszą...mam kolegę w BM...zadzwonilem z ciekawości zapytać czy jest jakiś szczególny ruch w tym temacie...odpowiedział, że nic się szczególnego nie dzieje.
Pozdrawiam
blondynka2 / 2008-01-14 18:35 / Bywalec forum
witaj Tomok, ja tez dzis pytałam w banku PKO BP kolegi (zajmuje sie sprzedażą funduszy) o umarzanie i też mówił, że ludzie wcale się jeszcze!!! nie rzucają, i pytałam jeszcze co na to mądrzy analitycy bankowi jego koledzy, tzn. na cała sytuację giełdową, a on mi, że oni nic nie potrafia powiedzieć, zero tematu mówi, chodziło mi o prywatne rozmowy, kolega też jest ubrany w akcje. Ale ja naiwna jestem, bo przecież jak tak kiedyś ktos na głównym forum napisał, że kolega w banku mu mówił to czy tamto to go zakrzyczeli że wszyscy łżą, że w banku kłamią i p******* opowiadają, także przez ta sytuację na giełdzie traci sie nie tylko piniądze ale i wiarę w ludzi :)))) dookoła sami oszuści i cwaniaki a między nimi my, biedni inwestorzy :))))
5424 / 2008-01-14 18:45 / Fan Linuxa Ubu
efund dziś wreszcie działa bez problemu.............fala umożeń się przelała
blondynka2 / 2008-01-14 18:54 / Bywalec forum
czyli od jutra juz spokój :))) no nareszcie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy