Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
tajmir / 2008-01-14 09:19
Dzień dobry. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów po promocji. Bo chyba będzie ich dziś sporo.
zońka19 / 2008-01-14 08:58 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry
zielonego zyczę
ja tez się boję , lak abs
ślicznooka / 2008-01-14 09:02 / Uznany gracz giełdowy
Dzień dobry,
co tak grozą od rana powiało:-) spokojnie, już w pt widać było wyhamowanie spadków na maluchach:)

a złoto bije rekordy.... a Big już w wakacje pisał, by kupować złoto i monety....

Pozdrowienia.
zońka19 / 2008-01-14 09:12 / Tysiącznik na forum
kasy na zakupy niet
więc strach , jak topnieje ta w akcjach
anonim_03 / 2008-01-14 09:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
znam takiego jednego co w 2002 roku złoto na dolary zamienił :-]
ślicznooka / 2008-01-14 09:08 / Uznany gracz giełdowy
to interes życia zrobił:(
anonim_03 / 2008-01-14 09:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
chłopak ma renomę na całym świecie ...
tak naprawde znam dwuch takich.
ślicznooka / 2008-01-14 09:27 / Uznany gracz giełdowy
a kto jest drugim? Ty?:-)
anonim_03 / 2008-01-14 09:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
drugi ostatnio został premierem Wielkiej Brytani. ;-)
anonim_03 / 2008-01-14 09:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ten pierwszy to nasz lokalny Leszek B. ;-)
ślicznooka / 2008-01-14 09:33 / Uznany gracz giełdowy
raju, ale wtopa:-)
pietroo / 2008-01-14 09:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zobacz jaką my mamy wtopę z tym IBS-em... spadł na łeb na szyję
Jarg / 2008-01-14 09:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja również znam osobę, która lokowała kapitał w USD, kiedy ten był po 4,20-4,50...
pietroo / 2008-01-14 09:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie
Big Lebowski / 2008-01-14 08:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
abs2005 / 2008-01-14 08:44
Witam wszystkich

"az sie boje co dzisiaj bedzie, bo nie widze zadnych sygnalow zeby mialo byc choc troszke lepiej niz ostatnio"
Big Lebowski / 2008-01-14 09:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moze zle sie wyrazilem- jezeli masz obawy to raczej zdrowy objaw..
Big Lebowski / 2008-01-14 08:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - to dobrze ze sie lekasz i dobrze ze nie widzisz zeby mialo byc lepiej.. Pozdr..
kow@l / 2008-01-14 08:55 / Bywalec forum
Dzień dobry,
myślę, że od rana zwała a około południa "cud nad wisłą"....było już tak z 2 razy w tej od czerwca.
Jarg / 2008-01-14 08:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zabrzmiało groźnie... gdyby nie kontekst... :-))
mesko / 2008-01-14 08:52 / portfel / Status quaestionis
Big mozesz skomentować, myślę, że ciekawy artykół
http://groups.google.com/group/AmerBroker/web/wig-20---11-stycznia-2008---pantha-rei
mesko / 2008-01-14 08:32 / portfel / Status quaestionis
Dzień dobry wszystkim, zaglądałem do Was w weekend, ciekawa dyskusja była :) wszyscy jacyś tacy poruszeni :)
Pozdrawiam i miłego dnia
Jarg / 2008-01-14 08:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry

Udanego dnia... i równie udanej sesji...

PS. Andrieju... jeszcze nie doszła... pozdrówka
h16v / 2008-01-14 07:47 / Bywalec forum
Boję się zaglądać to własnego portfela.....
Marins / 2008-01-14 06:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich...
Big Lebowski / 2008-01-13 22:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro nowy dzien , nowy pieniadz ;-) Ogladam Baltyk przez noktowizor wyglada spokojnie .. ;-)) Dobranoc wszystkim..
kloszard / 2008-01-13 23:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
szum wody...cieply piasek pod stopami...ach....pomarzyc :)
Dobranoc
:-)
risky-rainmaker / 2008-01-13 23:07 / Ostatni Optymista
no tak...;))) Dobranoc
ślicznooka / 2008-01-14 00:07 / Uznany gracz giełdowy
Dobranoc, ale dziś słonko było:-))
5424 / 2008-01-13 21:32 / Fan Linuxa Ubu
jakie wudarzenia według kalendarium stooq mogą zatrząś w tym tygodniu rynkami w dobrą albo w złą strone.
anonim_03 / 2008-01-13 21:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
we wtorek keynote na MacWorld. Apple potrafi się na tą intencję 10% wachnąć. A jest to raczej cięźka spółka w Nasdaqu (kapitalizacja 150 mld $)
5424 / 2008-01-13 21:45 / Fan Linuxa Ubu
myślisz że będzie na plus czy minus
anonim_03 / 2008-01-13 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zależy co pokażą ...
5424 / 2008-01-13 22:07 / Fan Linuxa Ubu
oglądałem dziś kompy tego aplle taki wynalazek że daj Boże zdrowie a cena szokująca.
anonim_03 / 2008-01-13 22:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w Polsce przedstawiciel jest trefny ... ale MacBook za 1200 $ czy 1050 euro
to żadna znowu tragedia
kloszard / 2008-01-13 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Bigu......po pierwsze szacunek za konsekwencje i niezlomnosc..to nielatwe w obecnych czasach...dzis troche mi sie glowa przewietrzyla....pewnie mocne, krotkie odbicie jest za chwile prawdopodobne i potem boczniak o ktorym piszesz i cos jeszcze w 2-3kw do gory....natomiast o biciu rekordow dla mnie nie ma mowy w tym roku....spowolnienie jest faktem, inflacja bedzie rosla, ceny zywnosci.....wiekszosc firmy okres wzrostu zysku ma za soba( banki, sektor detaliczny, spozywka, odziezowka...Pamapol dal sygnal dla mnie...).....oczywiscie patrzac na cene wielu papierow maja teraz potencjal wzrostowy....taki msz ma 40% jak dla mnie....ale to juz nie bedzie kontynuacja hossy....bicie rekordow....
Big Lebowski / 2008-01-13 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kloszard - na forach i w prasie jest pewien powielany stereotyp - emeryci i drobni odchodza i bez nich katastrofa hm. a przeciez standart gdy drobni odchodza przychodzi zagranica - pierwsza wychodzi - nastepnie fundusze na koncu drobni - i taki schemat obowiazuje juz od wiekow , to ze zagranica wchodzi to pewne , to ze mowia ze nasze akcje maja dobra wycene - mozna uslyszec na Bloombergu lub n-tv - jest tyle kapitalu na swiecie ze przy globalizacji nasz rynek spelnia wszelkie kryteria potrzebne dla takiego kapitalu - nie bez przypadku Dax zachowuje sie dobrze a przeciez niemiecka gospodarka w tym roku bedzie miala spowolnienie - nasza gospodarka bedzie rodzynkiem w porownaniu za innymi gospodarkami , jako przyklad swego czasu gielda Islandzka - zachowywala sie znacznie lepiej od gield swiatowych - przyczyna byla jedna - wysokie stopy procentowe , niska wycena spolek , islandia w porownaniu z nasza gielda i gospodarka to karzelek - plusm naszego rynku - plynnosc , wysokie stopy procentowe i wzmacniajaca sie waluta , korzystna wycena spolek - bardzo dobre prognozy gospodarcze..ten rok na gieldach bedzie dobrym rokiem - nastepny moze byc kiepski..
warren buffet / 2008-01-13 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wejdzie, tylko czy po tych cenach ?
mari / 2008-01-13 23:51 / Achi
Warren a popatrz na wykres wigu i policz.Oczywiście to tylko przeszłość a przyszłość jest nieznana :-))))
kloszard / 2008-01-13 21:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
z calym szacunkiem, ale te teksty o emerytach to dla mnie jakis dowcip...drobni ...hm...z samej nazwy to jednak drobni....uwazam, ze dalsza aprecjacja naszej waluty bedzie coraz wiekszym problemem dla wielu spolek......krosno, barlinek juz to odczuly...bariera wzrostu ...to bedzie dla mnie odziezowka i spozywka( wczesniej rossi, teraz pamapol to dla mnie poczatek trendu...pomijajac te firmy, ktorym uda sie rozwinac na litwie, ukrainie...)...dalej wierze w firmy drogowe, infrastruktury, budowlane, jesli maja atrakcyjna wycene jak msz....wybiorczy wzrost to bedzie jednak.....
mari / 2008-01-13 22:05 / Achi
ten kraj dopiero trzeba zbudować a ludzie w większości ciężko pracują i marnie zarabiają i to się musi zmienić i powoli zmienia.Napędza to juednocześnie popyt wewnętrzny.
Uważam że wiele zależy od polityków ale droga jest jedna i niema odwrotu.
Tu raczej nie może nic na poważnie dupnąć bo nie ma z czego.
Big Lebowski / 2008-01-13 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kloszard - pamietam ile placzu bylo gdy dolar byl po 4zl - dobre firmy sobie poradza - zreszta popyt wewnetrzny jest ogromny i napedza gospodarke - czesc firm wyciagnela wnioski chocby Barlinek ktory uruchamia fabryki na Ukarainie i Rumuni - wiekszosc naszego exportu wedruje do uni np. Ferrum - sa takie instrument ktore zabezpieczaja przed ryzykiem kursowym przykladem niech bedzie Porsche - ktore wlasnie wyciagnelo wnioski juz dawno i obecnie na tym zarabia dodatkowo..
kloszard / 2008-01-13 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
przyklad barlinka i krosna pokazuje, ze sobie nie radza- sa za drodzy i nie maja GLOBALNIE ROZPOZNAWALNYCH MAREK - o tym dyskutowalem juz z Jargiem....hm..popyt wewnetrzny jest duzy...tylko jest tez internet, wiec jak to w reklamie - jak nie widac roznicy, to po co przeplacac....mowie o rynku detalicznym i wracam do tego, ze w Polsce jest za drogo, marki sa lokalne a firmy nie maja, wiedzy i pieniedzy zeby rozwijac te marki za granica- nie chodzi mi o zabezpieczenie przed kursem, mam na mysli to, ze za granica jest taniej..jest lepiej....... jak porsche cayenne, o ktorym piszesz- nawet po wszystkich oplatach koszt jego zakupu w usa jest okolo 50% tanszy niz w polsce...polskie marki rozpoznawalne na swiecie to penderecki, sasnal i blechacz ale ich akcji na razie brak na gieldzie :-)
Big Lebowski / 2008-01-13 22:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie powiedzialem ze wszystkie firmy sobie poradza - wiekszosc jednak sobie poradzi - zapominamy o jednym - potezne dotacje sa pompowane nasz rynek - kto bedzie je realizowal i odbieral wynagrodzenie ?
kloszard / 2008-01-13 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dlatego napisalem wczesniej- w firmy, ktore realizuja projekty zwiazane z ogolnie pojeta infrastruktura wierze, bo tam ida pieniadze....ale nie we wzrost i bicie rekordow przez szeroki rynek...
Big Lebowski / 2008-01-13 22:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zazwyczaj dobre firmy ciagna rynek - inne dolaczaja pozniej..
aneka / 85.193.241.* / 2008-01-14 12:18
BIG. Ja czytam i przetrawiam Wasze posty.Wiem ,że zadne dobre wiadomośi, oraz pozytwne analizy nie mają znaczenia dla naszej giełd y, tylko AMERYKA, ALE PRZEWAżNIE ZARóWNO PO DOBRYCH JA I ZłYCH WIADOMOśCIACH ZE STANóW MAMY SPADKI.Wiszośc twierdzi ,że w naszej gospodarce jest dobrze , albo nawet bardzo dobrze. Ponieważ uważam ,że posiadamsz ogromną wiedzę, co powiesz na temat naszych ogromnych długów zagranicznycc\h, krajowych,deficytu budżetowego , inflacji. wymagań lacowych grup , które nie przsparzają ddochodów. Lekarze rządaja wysokich płac , ale nic nie mówia o poprawiw swoich usług.. cz y wyższa płaca lekarza zlikwiduje korupcję , cz y spowoduje praedziwy dyżur w szpitalu , a nie tylko nocleg.Olbrzymi przyrost adminisrracji, która nie przejmuje się obywatelem, A ma zagwarantowane podwyższki. Wsferze produkcyjnej cały czas mowa o podwyżkach ,płac , a co z wydajnością.Pomio rosnących płacspada. Wbespośredniej produkcji nadal obowiązuje zasada czy sie stoi , czy się leż....... Mieszkam na nowym osiedlu , które nadal się rozbudowuje. Głównym dochodem jest piwo, czy w krajach zachodnich pracownik porzuca stanowisko by kilka razy wyskoczyc na piwo, nie mówiac o 15-m imutowych swiętych przerwach na papierosa. Przeszłam to pr4aktycznie pracującx w budownictwie.Będę wdeziczna za komentarz. z pozdrowieniami.
kloszard / 2008-01-13 22:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
hm..rynek pokaze :-)
mari / 2008-01-13 22:27 / Achi
nie jest tak źle z tą rozpoznawalnością np.Fiat,VW właściwie cała polska branża motoryzacyjna jest dobrze znana.W innych dziedzinach jest podobnie.Chodzi mi o to że to akurat nie problem.
kloszard / 2008-01-13 22:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Mari...to chyba jakis zart...fiat i vw to nie sa polskie marki..cala polska branza motoryzacyjna ????
....'w innych dziedzinach jest podobnie'.... hm....podaj w jakich....
mari / 2008-01-13 23:02 / Achi
VW produkowany jest w Swarzędzu pod Poznaniem.Nawet Solaris jest rozpoznawalny choć tu nie ma kapitału zagranicznego.W Starachowicach robią MAN.Fiat -wiadomo itd .
Tu się produkuje tu ludzie zarabiają i tu się płaci podatek.Duża część tej produkcji jedzie w świat.
Polonezów i syren już się nie produkuje:-))))))))))
To samo jest z pralkami,lodówkami,itd
Nie wiem czy jakaś konkretna odzieżowa marka jest znana ale słyszałem od Niemców że Polską odzież(tą w Polsce szytą )cenią sobie.
Wiesz o to chodzi że tak mało jeszcze się tu produkuje że ciężko jest wymieniać konkretne marki czysto polskie bo ich jest niewiele.
Właśnie o tym pisałem że tu trzeba jeszcze dużo zrobić.
mari / 2008-01-13 23:06 / Achi
to że jest znaczek zachodniej firmy nie ma znaczenia ważne żeby tu było produkowane.
kloszard / 2008-01-13 23:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Mari...tu sie mylisz, wlasnie ten znaczek jest wazny, bo to jest know how i glowna wartosc firmy.....a produkcja moze sie szybko wyniesc. ...do indii na przyklad......sama piszesz ze --ciezko jest wymieniać konkretne marki czysto polskie bo ich jest niewiele....a to wlasnie chodzi......tu lezy podstawowa blokada dla dalszego rozwoju polskich fim w stylu ryłko, rossi, prochnik, vistula....
mari / 2008-01-13 23:45 / Achi
a nie zauważyłeś że w Polsce już się kupuje chętniej polskie wyroby?bo są dobre.
Ja zuważyłem.Produkcję można stąd wynieść i tą czysto polską.W tym właśnie rola polityków i miejmy nadzieję że będą sprzyjać a nie przeszkadzać.
Ja widzę inne blokady.Ciągle blokada językowa choć coraz mniej-ważne szczególnie w kontaktach małych firm,infrastruktura-to chyba najważniejsze,stałość prawa.
Napewno nie jest blokadą jakość pracowników ani ich koszt a raczej te dwa czynniki w połączeniu .Poza tym ja tam słyszę że niejest problemem żadne embargo ze strony Rosji bo polskie firmy nastawione są na eksport na zachód od ładnych paru lat.Tylko jest ich mało a potencjał jest duży.

FMM

Jeck / 2008-01-13 20:55 / "Poławiacz perełek"
Witam wszyskich wieczorową porą :-)
pozdrawiam


Ps. MM-odbierz maila !!
kazelot / 2008-01-13 20:47 / Tysiącznik na forum
A propos bluesa,to chociaż nie Chorzów jego kolebką to dżem z a j ebisty band Blues-rockowy.
Nie Wisła kolebką skoków,a....
Naomi to mam w domu taki dywan i wystarczy inne Naomi mnie na ten przykład pykają...
Big Lebowski / 2008-01-13 20:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Naomi - piekna kobieta ale jak bym mial wybral bym Janis Joplin..
nowaa43 / 2008-01-13 21:05 / Idalia
Tak, piękno ma różne oblicza......lista nieobecności dzisiaj naprawdę piękna. Ale żeby nie tak na smutno, to kto nie widział - dziś o 22 na I TV Jackie Brown. Po pierwsze mali wygrywają w ładnym stylu, fajna muzyczka i Tarantino przypomniał znakomitych aktorów średniego pokolenia wtedy już mocno zapomnianych Forstera i Grier. Naprawdę dobre.
Big Lebowski / 2008-01-13 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ogladalem ten film wielokrotnie i takze polecam..
nowaa43 / 2008-01-13 19:12 / Idalia
Big - jeśli można - jakie jest twoje zdanie n/t prywatyzacji GPW. Jeśli była o tym mowa u was, to poszukam. Na babski rozum trafia mi do przekonania hasło - nie sprzedaje się kury znoszącej złote jaja- ale z drugiej strony i taka kura nie jest wieczna.
Teraz się mówi a to 40% się sprzeda, a to nawiąże współpracę ze SKandynawami. Wiadomo,że duży może więcej. Sobolewski wcześniej mówił że nie jest za tm żeby sprzedawać, teraz już jest. Co ty na to?
Big Lebowski / 2008-01-13 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiekszosc gield na swiecie jest sprywatyzowana i to prowadzi wlasnie ku dobremu i jest to wlasciwe - firmy niesprywatyzowane przynosza czesto straty - po sprywatyzowaniu jest znacznie lepiej - jak by nie bylo - prywatyzacja krok we wlasciwa strone..
Big Lebowski / 2008-01-13 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=KxJpFM10yxI&feature=related To takze smietanka..
nowaa43 / 2008-01-13 19:03 / Idalia
I niespodzianka też - taki zestaw...
Big Lebowski / 2008-01-13 17:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://de.youtube.com/watch?v=BIvka3SSv9Y no skoro o kolebce bluesa mowimy.. to jest orginalny blues..;-)
nowaa43 / 2008-01-13 17:28 / Idalia
Ja poproszę to drugie , ktoś też widział to małe białe z długim ogonkiem i nie mówię o psie???
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy