Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
risky-rainmaker / 2008-01-12 17:41 / Ostatni Optymista
Cześć Marudy ;))))) Dziś rozpiera mnie jakaś radość, może znów zaczyna mnie bawić Świat... ;)) Złapalem w żagle wiatr...nic nie poradzę, że w tym porcie nie ma dla mnie miejsca...płynąć trzeba dalej. A akcje...będzie dobrze...polecam zabawę z psem..nie wiem kto dziś był bardziej brudny...ja czy golden...Pozdrawiam ...i idę uczyć się latać...lalalalalala
5424 / 2008-01-13 00:54 / Fan Linuxa Ubu
ryski wziołeś coś, czy wipiłeś za dużo???????// bo ja wypiłem za dużo i mam podobne spostrzezenia do twoich, idę spać pozdrowienia dla wszystkich.
risky-rainmaker / 2008-01-13 01:05 / Ostatni Optymista
Spij dobrze...hehe Dobrej Nocy Wszystkim
risky bez logowania / 89.171.22.* / 2008-01-12 18:08
http://marcinagent007.wrzuta.pl/audio/6SL7fzSzFQ/lady_pank_-_sztuka_latania
ślicznooka / 2008-01-13 09:49 / Uznany gracz giełdowy
widzę symptomy euforii:-)
mendes / 2008-01-12 17:40 / Bywalec forum
leszcz-Abramis brama, ryba z rodziny karpiowatych; dł. do 75 cm; masa do 5 kg; eur. jeziora i wolno płynące rzeki; w Polsce pospolity; duże znaczenie gospodarcze.
Ta końcówka daje do myślenia:)
5424 / 2008-01-12 15:32 / Fan Linuxa Ubu
podziele sie z wami jeszcze jednym spostrzeżeniem, jakieś dwa miesiące temu na łamach jednego z ogólnopolskich dzienników był duży reportaż na temat tego jak polscy emeryci dorabiają sobie spore sumki grając przez internet na giełdzie, opisywane były babcie które zasiadają przed komputerami po porannej prasówce i potrafą nieżle dorobić do emerytury i że to zjawiko w Polsce przybrało spory zasięg.
Denubis / 2008-01-12 18:17 / portfel
Witam
A ja poznałem pewną emerytkę, która pytała mnie się jak to się robi z tą grą na giełdzie, gdyż słyszała że można sporo zarobić. Kiebieta miała trochę oszczędności i chciała je trochę pomnożyć.
Tak więc nie dziwi mnie, że i emeryci grają.
I pomyśleć babcie przed komputerkiem oglądającą notowania ciągłe :)
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;)
krzysiek77 / 2008-01-12 16:31
Witam wszystkich. Ciekaw jestem, kto mógł wymyślić coś takiego. Możliwe, że są całkiem młodzi emeryci, którzy posiadają środki do tego typu "zabawy." Myślę również, że obecne pokolenie, gdy już dotrze do stanu emerytalnego, będzie potrafiło i miało możliwości dorabiania na giełdzie. Przeciętny emeryt- słusznie niżej zauważono, że to też człowiek- boryka się problemami szarego dnia i dorabia, gdzie popadnie lub gdzie może(portiernie, sprzątanie itp.) Jednym słowem: bieda z nędzą.

Pozdrowienia.
kloszard / 2008-01-12 16:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
he he...niezle...rozumiem, ze polscy emeryci odlozyli sobie po np:500 tys.pln i teraz dla rozrywki robia sobie male las vegas....no comments.......z drugiej strony dla przypomnienia- emeryt to tez czlowiek.....
blondynka2 / 2008-01-12 14:27 / Bywalec forum
a i jeszcze jedno pytanko, potwierdza się te 24 mld umorzeń w fundach (ktoś tu tak napisał na forum), czy zwykla pomyłka (a może dowcip :-))) ) to jest, brrrr czarny humor
anonim_03 / 2008-01-12 16:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
być może chodzi o to:
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4827770.html
krzysiek29 / 2008-01-12 16:10 / Uznany Gracz Giełdowy
W ciągu sześciu miesięcy Polacy wpłacili do funduszy prawie 24 mld PLN a czy wyplacili???
cienias nr.1 / 83.29.24.* / 2008-01-12 15:43
myślę że w większości sprzedają nasze fundusze. leszcze ci najbardziej spanikowani już się wysypali, kolejni patrzą z otwartą buzią nie wiedząc jak się zachować, jeszcze inni odpuścili bo są już tak w plecy że muszą czekać (oczywiście jeśli ich stać na czekanie)
wracając do funduszy. sprzedają ponieważ muszą mieć większą gotówkę na ewentualną falę umorzeń. ponieważ żaden fund nie pozwoli sobie na to żeby oficjalnie wstrzymać umorzenia.(a mogą to zrobić w wypadku lawiny) chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę gdyby choć jeden fundusz to zrobił co by się działo na rynku????????
kolejki,,,,kolejki,,,,,kolejki,,,,,amen.
dolek / 149.254.192.* / 2008-01-12 23:04
eee... strachy na lachy. teraz sprzedawac? i po co? w dolku?
mendes / 2008-01-12 15:02 / Bywalec forum
Wartość aktywów zgromadzonych w funduszach krajowych TFI spadła w grudniu o 950 mln zł, czyli o 0,7% do poziomu 133,51 mld zł. W skali 12 miesięcy wartość środków powierzonych w zarządzanie krajowym TFI wzrosła o 36%, jak podają Analizy Online oraz Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami.

A dane za styczeń dopiero w lutym.Więc dane z forum wyssane z palca.
Więc kto panikuje?Fundusze czy leszcze z akcjami?
Jarg / 2008-01-12 15:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj blondynko, witaj Mendes. To ja przytoczyłem informację podaną w wiadomościach TVP Info o 01.25 ... i jestem raczej pewien, że dobrze usłyszałem. Ale zastrzegłem: spikerzy często odczytują błędne informacje zamiesczone na kartkach. Mendes, piszesz o wartości aktywów, a nie ilości wycofanych środków, a te dane są rozbieżne. Parkiet np. podał wczoraj, że klienci funduszy wycofali z nich w listopadzie 2,2 mld. Być może news z TVP Info dotyczyl wycofania środków w dłuższym okresie, jednak informacja była po prostu mało precyzyjna...

Witam i pozdrawiam wszystkich
mendes / 2008-01-12 15:40 / Bywalec forum
Witaj Jarg.Chocby nawet to była prawda to i tak to jest niecałe 2%.Kropla w morzu wobec 134mld.Wystarczy ocieplenie klimatu i te pieniądze wróca z powrotem.Prawie.Np ktoś kto stracil np 20% to czy ma jakąś alternatywę?Odrobi na lokacie w 4,5 lat:)
Kto miał zrealizować zysk to to zrobił.Kto miał zrealizować stratę to zrobił konwersje do FRP i wroci z powrotem.
A swoją drogą ciekawe skąd anale wiedzą jaka jest skala umorzeń?Przecież fundusze nie podają codziennie tego.
Była nawet plotka,że któryś fund ma problemy z wypłatami.To nic innego jak nakręcająca się spirala.Anale pisza bo musza ,a rekiny przeganiają i połykają leszcze.Polowanie trwa.pozdr...
kazelot / 2008-01-12 15:06 / Tysiącznik na forum
Leszcze panie kolego,leszcze.
5424 / 2008-01-12 15:11 / Fan Linuxa Ubu
obawiam się że duży będzie odpływ gotówki z funduszy widzę to po zachowaniu się serwera efunda drugi dzień jest zablokowany od ilości ludzi chcących się do niego dostać, infolinie w banku nawet nie próbują połaczyć ludzi z konsultantami od razu rozłaczają połaczenie.
blondynka2 / 2008-01-12 14:24 / Bywalec forum
witajcie Inwestory
napiszę cos takiego : czy można cokolwiek przewidziec co do dalszego zachowania giełdy, czy ktoś to potrafi, czy tylko jak trafi to będzie glosił "a nie mówiłem", "tak obstawiałem" ???czy w tej chwili ma jakies znaczenie AT,AF czy tera to już tylko czysta psychologia (psychoza) tłumu?? lecę na bal do szkoły dzieciaka, trzeba pilnować młodych bo ponoć sie na % zrzucali, zabrac trzeba i z wapniakami wypić!!! oni maja jeszcze czas, pozdrawiam :-)))
5424 / 2008-01-12 14:28 / Fan Linuxa Ubu
albo spadnie albo wzrośnie.
blondynka2 / 2008-01-12 14:30 / Bywalec forum
trafna analiza !!!! :-))) rabota w money pewna pozdrawiam ;-))))
5424 / 2008-01-12 14:41 / Fan Linuxa Ubu
Jakieś dwa miesiace z hakiem Bigu piał o gigantycznych spadkach które mają nastąpić na giełdzie wig 20 od poziony 2700, oprócz tego czytałem na moneyu inna wypowieć jakiegoś analityka, który przpowiadał spadki na początku lutego tego roku, on prognozowaś spadek na wigu 20 do poziomy 2850, wyciągają średnią tych dwóch analiz wychodzi spadek na wigu 20
do granicy 2775 czyli jeszcze trochę porwa ta karuzela.
kazelot / 2008-01-12 14:46 / Tysiącznik na forum
o ile pamiętam Big później pisał,że będzie rosło.
5424 / 2008-01-12 14:52 / Fan Linuxa Ubu
Spadków wtedy nie było takich ogromnych, była to korekta głebsza a póżniej Mikołaj przyjechał, pamietasz razem wtedy kazolet mieliśmy zalecane picie herbatki.......i czekanie.
To czego wteby Bigu się obawiał przyszło teraz, pamietam jak pisał cztery dni sadków zechla
cały zarobek zgromadzony przez rok i tak się stało
kazelot / 2008-01-12 15:01 / Tysiącznik na forum
Tak,spadki są teraz,ale po spadkach zawsze w końcu rośnie.Pytanie kiedy?
A herbatki,czemu nie:-)
5424 / 2008-01-12 15:06 / Fan Linuxa Ubu
jestem ciekawy kto majbardziej obłowił się na tych spadkach.
5424 / 2008-01-12 14:09 / Fan Linuxa Ubu
ale teraz funsz Arki ma P********** u narodu, jestem ciekawy czy odważa sie ponowić kampanie reklamową swoich produktów czy zmieną nazwę.
5424 / 2008-01-12 13:54 / Fan Linuxa Ubu
po co sprzedawać ( umarzać) przecież jest opcja konwersji do funduszu gotówkowego a ten fundusz działa jak lokata bankowa
crazy76 / 2008-01-12 13:53
do: człowiek znikad
Czemu uwazasz ze na Famurze bedzie zwałka?
Buli1985 / 2008-01-12 22:38 / portfel
Witam starszego gracza! Ja ostatnio wycofałem się z funduszy , a powodem tego są następujące sprawy:
- uważam ,że jest niebezpieczeństwo większego i dłuższego topnięcia. Umożenie funduszy trwa kilka dni i pozbawia możliwośći szybkiej reakcji.
- moje fundusze były nie tylko gorsze od moich inwestycji w akcje , lecz też od indeksów giełdowych.
- co do Twojego wyrażania takich oczywistych oczywistości: rozumiem , że wszelkie możliwe środki zainwestowałeś w fundusze..? Przykładowo , jeżeli ktoś mówi , że tylko idiota sprzedaje teraz funta po 4,74 , to jeżeli jest tak przekonany , że funt jeszcze odbije , to niech zagra jakąś większą sumą na forex .
BRAK KULTURY I POKORY !!!
starszy gracz / 2008-01-13 22:23
Buli1985 tak się składa, że mam jeden fundusz AIG, ale moja inwestycja jest na kilka lat, a nie jak Ty uciekłeś z funda jak szczur z tonącego statku. Co do moich akcji posiadam Eurofaktora zobaczysz co się będzie działo. ENAP, Redan oraz Techmex dokupuję FAM i EPD wszystkich tych spółek tracę na Redanie, reszta na plusie. Co do tendencji na giełdzie karty rozdają fundy. Analizy, wykresy o dupe rozbić.
5424 / 2008-01-12 14:24 / Fan Linuxa Ubu
troszkę inaczej to widzę polityka naszych banków sprowadziła się do tego że na "siłę" zaczęto przekonywać ludzi do kupna jednostek inwestycyjnych funduszy. Sam byłem świadkiem jak w podły sposób panienka w banku chciała w ten sposób namówić moich rodziców którzy poszli zapłacić tylko świadczenia, obiecywała im zyski o wiele większe niż na lokacie nie informując
o ryzyku, w tem sposób banki rąbneły cała masę emerytów, którzy nie znają się na produktach finansowych, a zaufalu bankowi jako instytucji
Marins / 2008-01-12 14:21 / portfel / Tysiącznik na forum
spoko chłop jestes wreszcie jakis optymista...
Big Lebowski / 2008-01-12 13:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witamy na forum.. pisz jak najwiecej .. Pozdrawiam..
kazelot / 2008-01-12 13:38 / Tysiącznik na forum
Cześć.Co słychać?
Big Lebowski / 2008-01-12 13:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest obecnie wiele dyskusji kto sprzedaje , kto umarza , kto odbiera hm.. mysle ze wszystkiego mamy po troche - sprzedaja fudusze - gdyz sa umorzenia - ludzie nie sa uswiadomieni ze fundusz kupuje sie na lata , sprzedaja indywidualni bo trend lub chronic trzeba zyski - lecz najwaznieszym czynnikiem jest uwazam kapital zagraniczny gdyz oni skupuja a jakas czesc kapitalu uzywaja celem wywolywania niskich kursow na wybranych walorach - kapitalu zagranicznego przybywa masowo i bedzie coraz trudniej prowadzic taka gre, jedno jest pewne - czesc inwestorow zostanie ogolocona z atrakcyjnych walorow i wroci tradycyjnie w koncowej fazie hossy - zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie..
5424 / 2008-01-12 12:57 / Fan Linuxa Ubu
wiecie że nic na efundzie nie można zrobić serwer nie działa od wczoraj,
Big Lebowski / 2008-01-12 09:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. Na powitanie muzyczka rozweselajaca;-)) http://www.smog.pl/wideo/15471/jozin_z_bazin_ten_hit_bedzie_za_toba_chodzil/
anonim_03 / 2008-01-12 13:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bigu, co do Twojej wypowiedzi o naganianiu na spadki ... Zauważ że to naganianie -- fakt bardzo intensywne -- opiera się na tezie "w USA będzie recesja", "banki w USA zbyt łatwo dawały kredyty". Nie spodkałem się z artykułem "w Polsce zbyt łatwo przyznawano kretyty, których raty wzrosły o 15% w zeszłym roku" albo "ceny mieszkań zdyskontowały wzrost płac o 200%". Każda sugesita że w Polsce ceny mieszkań mogą spaść, zbywane są "o tym nie może być mowy" ...

Wiec ciężko powiedzieć czy jesteśmy wyprzedani czy wykupeni ;-)
Big Lebowski / 2008-01-12 13:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Anonim - mieszkasz w niemczech - czytasz gazety ogladasz tv - czy widzisz ludzi pedzacych do banku celem umarzania jednostek , czy media sa opanowane przez sceptykow - dodam ze w niemczech wiedza ze nastepuje schlodzenie koniunktory - w polsce wrecz przeciwnie chodzi dobrze - a bedzie jeszcze lepiej chodzic . jezeli chodzi o rynek nieruchomosci to mamy w kraju boom i jeszcze to potrwa - nie bez powodu wchodza zagraniczne koncerny azeby skorzystan na boomie - korekta nadejdzie to pewne - zazwyczaj hossa na rynku nieruchomosci trwa 7latnastepuje roczna lub dwuletnia korekta i znowu hossa sa to tzw cykle..
anonim_03 / 2008-01-12 14:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w niemczech giełda jest generalnie niemodna ;-))
z funduszy akcyjnych kapitał uciekają od ponad roku (wcześniej nie sprawdzałęm), więc te rekordy były zrobione bez udziału publiczności. dlatego nie ma też paniki.

problem Polskim chyba nie jest to co mówią -- a to że dużo mówią.

Ekonomiki rynku mieszkaniowego w Polsce (w Warszanie) nie jestem w stanie pojąć. Średnia rata (kredyt 30 lat) za zakup mieszkania 2-pokojowego w Warszawie wynosi obecnie 3000 zł miesięcznie. Czyli wynejem 2-pokojowego mieszkania od banku kosztuje 3000 zł, ja za wynajem 3-pokojowego mieszkania płace połowę tego ...
kloszard / 2008-01-12 15:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
hm....srednio jest to 2000 a nie 3000.....cena mieszkania srednio 480 tys.pln....tak to wyglada w realu...pozdrowienia wszystkim....
anonim_03 / 2008-01-12 16:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z 480 tyś to samych odestek jest miesięcznie 2650, przy oprocentowanie 6.65 % (WIBOR jest 5.65%)
kloszard / 2008-01-12 16:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
we franku jest okolo 2100 na 4%...
anonim_03 / 2008-01-12 16:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście, mówiłem o kredytach w złotówkach.
warto dodać że Ci mniej zarabiający mają kradyty właśnie w złotówkach.
kloszard / 2008-01-12 16:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
nie wiem, skad taka informacja...
anonim_03 / 2008-01-12 17:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
by uzyskać kredyt na 2 pokojowe mieszkanie w Warszawie (na podstawie raportu OpenFInance, Listopad 2007 r.)

cena: 480 tyś
rata w PLN = 3005 zł
rata w CHF = 2477 zł

ile trzeba zarabiać:
kredyt w PLN = 4397 zł
kredyt w CHF = 5515 zł
kloszard / 2008-01-12 17:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
sprawdz srednia zarobkow w wawie....poza tym to i tak nie bedzie dowod, ze wiekszosc bierze kredyty w zlotowkach....musialbys wiedziec, jak wyglada struktua zarobkow bioracych kredyty..stawiam skrzynke piwa, ze wiekszosc dalej bierze we frankach...
anonim_03 / 2008-01-12 17:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
obecnie kredyty we frankach to około 50% całego zadłużenia. Ale, po Rekomendacji S frakcja kredytów we fankach zaczęła maleć -- pytanie kto brał kredyty w złotówkach: CI którzy twierdzili że tak jest lepiej, czy Ci którzy nie mieli wyboru ?
mari / 2008-01-13 08:31 / Achi
no to Wam "Warszawka "bumu nie pociągnie(być może)
z innej beczki-znajomy składacz dachów(nie piszę cieśla bo daleko mu do cieśli) powiedział mi parę dni temu że już ma zakontraktowanych 30 dachów na 2008 rok.
Ludzie to potrafią zarabiać poza giełdą:-))))))))))

ps. on pracuje w Poznaniu i okolicy.
pozdro.
Big ma rację.
Sancho Panches / 2008-01-12 12:17 / Bywalec forum
witam, przesluchalem...:)))
ciekawe na ile to kabaret a na ile Ci Panowie z tymi powaznymi minami uwazaja sie za rockmenow:))
z radochy moze zrobic mi sie ich zal...
marboru / 2008-01-12 11:54 / portfel / "Bankier giełdowy"
witaj Dude
muzyczka superowska
wersja z napisami polskimi:
http://www.smog.pl/wideo/15539/jozek_z_bagien_jozin_z_polskimi_napisami/
Merowin / 2008-01-12 11:09 / Bywalec forum
Witaj BIG, strasznie poturbowano mi MiSie, za szybko kupilem ju.pozdrowienia.
mref / 2008-01-12 02:10
a co ja jedstem na w\ątkach tach daleko, ja palent nic nie wiem - zaraBIAJCIE BO MOŻECIE
mref / 2008-01-12 02:10
a co ja jedstem na w\ątkach tach daleko, ja palent nic nie wiem - zaraBIAJCIE BO MOŻECIE
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy