Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
ślicznooka / 2008-01-11 19:44 / Uznany gracz giełdowy
Dobry wieczór,
mimo wszystko spadki u Amerykanów cieszą, przynajmniej będziemy mieli w pn futures na plusach:)
Obejrzałam sobie to najtańsze autko świata, tragedii nie ma, trochę matiza przypomina... może być hitem:-)
ślicznooka / 2008-01-11 19:51 / Uznany gracz giełdowy
acha, a TATA jest jednak notowana w NY i aktualna cena to 19,64 (-1,24).
anonim_03 / 2008-01-11 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
będzie po pińcet ;-)
ślicznooka / 2008-01-11 19:58 / Uznany gracz giełdowy
no nie przesadzaj, ale po 499$ bym się nie zdziwiła... rety, chyba to kupię:-)
anonim_03 / 2008-01-11 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
swojej nie oddam, chyba że po pińcet.

PS. Ich głównym bussinesem są samochody pólciężarowe i autobusy gdzie są nr. 1 w Indiach, w osobowych są nr. 3.
ślicznooka / 2008-01-11 20:04 / Uznany gracz giełdowy
właśnie o tym czytam:-)
i też fajnie, że Nano zamierzają najpierw wypuścić na rynek Afrykański, Ameryki Łac. i Azjatycki.
anonim_03 / 2008-01-11 20:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kiedyś VW chciał takie coś zrobić, wyszło Lupo za 10 000 euro ;-)
druga wersja nazywał się Fox produkowana w Brazyli za 8 500 euro.
więc konkurencja nie za bardzo wie jak wejść na ten rynek. ;-)
ślicznooka / 2008-01-11 20:30 / Uznany gracz giełdowy
dobre:-)
ale deawoo chyba się udało? tyle, że dość wadliwie...
ślicznooka / 2008-01-11 20:38 / Uznany gracz giełdowy
A Tata widzę, że od 2004 roku urósł jedynie niewiele ponad 100%, a od 2006 porusza się w dość wąskim kanale, z którego ma ochotę się wybić:)
anonim_03 / 2008-01-11 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tata i chyba też Muruti to jedyne dwie firmy które nie uczestniczyły w boomie akcji w Indiach ;-) ruch 100% w góre byłby jaknajbardziej na miejscu ;-)
ślicznooka / 2008-01-11 20:46 / Uznany gracz giełdowy
co za przeoczenie:-) dobrze... że zostawili coś dla młodszego pokolenia:-)
Jarg / 2008-01-11 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem

Widzę, że koncern Tata juz odniósł sukces medialny :-))
ślicznooka / 2008-01-11 20:59 / Uznany gracz giełdowy
Podczas naszej z Anonimem rozmowy odrobił 1% straty, poczekaj co się będzie działo, jak opowiem o nim w warzywniaku:-))
TOMOK / 2008-01-11 19:08 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koleś :-) cześć ekipka
Jako, że piątek i że spółeczki mi rosły dziś uzrboiłem się w sześć / i jednego 0,33 na dobitkę :-) /
I ksiądz był u mnie po kolędzie...dobry dzień dziś :-)))
Idę potem na imprezę do needle...wpadnij
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-11 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku .. ksiadz Cie poswiecil - bedzie dobrze.. ;-) Pozdr..
TOMOK / 2008-01-11 19:15 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Mam prośbę Big...przeczytaj proszę ostatni post Morfeusza...i "przetłumacz" go troszkę
Pozdrawiam
ślicznooka / 2008-01-11 20:31 / Uznany gracz giełdowy
Tomok, to leci mniej więcej tak... nie pękaj, będzie dobrze.
TOMOK / 2008-01-11 20:34 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
tak czułem ale nie byłem pewien:-)
Dzięki..zawsze twierdziłem, że jesteś Panią tego domu i tak jest :-)
Pozdrawiam
ślicznooka / 2008-01-11 20:47 / Uznany gracz giełdowy
:-)) ozdoba - taki mam oficjalny tytuł:-)
Big Lebowski / 2008-01-11 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza sie Malgosiu - jestes Ozdoba i mysle ze w kazdym towarzystwie - mozesz byc ozdoba nie tylko przez wzglad na urode ale takze styl i charakter a najwazniejsze to jednak Twoja wiedza..
ślicznooka / 2008-01-11 21:23 / Uznany gracz giełdowy
Bigu... cała jestem zarumieniona:-)
TOMOK / 2008-01-11 21:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
chodźcie na imprezę...proszę...Big...Gośka..ekipka..nawet radyjko jest specjalne na tą okazję... :-)))
Pozdrawiam
ślicznooka / 2008-01-11 21:23 / Uznany gracz giełdowy
wpadniemy, jak się upijecie i wszystkie akcje wam zgarniemy:-))
TOMOK / 2008-01-11 21:37 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
:-)
Pozdrawiam
5424 / 2008-01-11 18:57 / Fan Linuxa Ubu
Bigu to są te spadki które przewidywałeś na przełonie pażdziernika i listopada, wtedy to bernek podniusł stope o 05% i wtedy rozeszło się po kościach, tąpneło teraz.
mendes / 2008-01-11 18:56 / Bywalec forum
008-01-11 16:23:19 | *.*.*.* | Jarg [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski" [2]
Bez wątpienia wychodzi słoma z butów i naganiaczy z TFI i szacownych "inwestorów". Ludzie już wypłacają, bo w pół roku nie
zarobili, a stracili... TFI to nie jest roczna skarbonka... trzeba trzymać z 5-10 lat, żeby poczuć siłę inwestycji... ale o
tym nikt nie pomyślał... Natomiast w walutach ludzie tracić cierpliwie potrafią... niedawno czytałem szacunki
długotrwałych lokat Polaków w zielonym... koszmar...

W grudniu wypłacono wg.analizy online.pl 1 mld zł z funduszy,co wobec 134 mld jest to kropla w morzu.Czy czasem nie jest tak ,że wielu nowych niedoświadczonych inwestorów wyrzuca akcje za wszelka cenę?Jeśli dodamy do tego przemeblowanie porfeli funduszy to to może być cała zagadka większych spadków na GPW niż w Europie.Również FA mogą zmniejszac zaangażowanie w akcje.Przecież nigdy nie mają 100% w porftelu a moga mieć nawet 60%.Cała hossa na GPW jest dzieki m.in.TFI i były już w czasie tej całej hossy wiele mocnych tąpnięć choćby w 2006 i 2007 roku i nie było paniki w funduszach.Czy nie jest tak czasem,że analitycy ,dziennikarze muszą znaleźć jakieś wytłumaczenie całej tej sytuacji.A jak sprawdzają się ich przewidywania to widać gołym okiem.Najlepsi mają sprawdzalność około 50%.To tyle samo jakby rzuciło sie monetą .Szansa taka sama.
To tylko moja próba znalezienia innego wytłumaczenia niż powszechnie sugerowana w tv.Czy prawdziwa ?Cóż zobaczymy za miesiąc.Pozdr...
mendes / 2008-01-11 19:23 / Bywalec forum
Prosze popatrzeć na zaangażowanie w akcje funduszy http://www.holder.com.pl/index.shtml?grupa=AKP_UN
Jarg / 2008-01-11 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Masz słuszne spostrzeżenia, jednak za obecne spadki odpowiedzialne są w dużej mierze TFI, choć nie całkowicie... owszem, były poważne spadki i w 2006 i wiosną 2007, ale dawno nie zdarzył się tak długotrwały okres spadkowy na MiSiach, który trwa praktycznie od lipca. Poprzednio też posiadacze jednostek nie mieli takich minusów, jak fala, która kupowała w połowie roku... No cóż, duzi kształtują trendy, nawet jak w ogólnym wolumenie ich udziały są mniejszościowe. Drobni mają dużo akcji, ale małpują ruchy większych, a dodatkowo są obecnie bombardowani przez media hiobowymi analizami itp.
Na rynku jest oprócz tego sporo "ciemnej materii" - kapitału różnego pochodzenia, arbitrazystow, często zagranicznej prowieniencji, który dodatkowo dolewa oliwy do ognia...
Mi jednak chodziło o w pewnym sensie bezmyślną reklamę tej formy inwestycji, która przewalała się w mediach, co w połączeniu z ostrą konkurencją i pogonią za zyskiem dały widomy rezultat. Pozdrawiam
yetika / 2008-01-11 18:47 / portfel
Witam Gospodarza i pozostałych Forumowiczow
Znalazlem ciekawy art w ktorym twierdza ze niestety to nie zagranica sprzedaje tylko nasze TFI
http://fundi.pl/3712_
Pozdrawiam i zycze milej lektury
blondynka2 / 2008-01-11 18:29 / Bywalec forum
no witam znowu, ale tu puchy, rany liżecie czy pijecie z rozpaczy??? :-)))) mam pytanie do herosów warszawskiej GPW, wgryzam sie w taka jedna lekturkę o opcjach, powoli do mnie dociera o co to chodzi, jak po tej korekto-bessie cos mi zostanie kapitału :-))) to mozna by tego popróbować?? czy odradzacie, mozna cos na tym zarobić?? albo inaczej: jakie jest ryzyko start a jakie prawdopodobieństwo zysków, pewnie znowu nikt nie będzie marnował czasu i energi na odpisywanie na glupie pytania, ale i tak pozdrawiam. Jakieś te spadki na m i s dzisiejszego dnia takie marne :-))) patrząc na wczorajsze np. czy to oddech przed dalszym p*****......lut czy jednak dadza nam chwilę na pozbieranie się :-)) bój to nie nasz ostatni heja :))))
anonim_03 / 2008-01-11 18:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
opcjami można sobie paluchy pokaleczyć ...
... ale chyba warto spróbować,
uznając zainwestowany kapitał na starcie jako stracony.
blondynka2 / 2008-01-11 18:48 / Bywalec forum
a to nie wchodzę, dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam :))
dared695 / 2008-01-13 21:07 / portfel / "Bankier''
wcale nie jest tak żle, trochę wiedzy, spekulacji i można zaryzykować. problem to mała płynność.
anonim_03 / 2008-01-11 18:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
proszę wszystkich o przeczytanie forum do komentarza "To był kluczowy tydzień dla GPW" :-))
blondynka2 / 2008-01-11 18:38 / Bywalec forum
chodzi konkretnie o wypowiedź kolegi bilunia ?? :)))
blondynka2 / 2008-01-11 18:44 / Bywalec forum
jak patrzę na fora to odnosze wrazenie ze wszyscy juz nie moga patrzeć na giełde, że ż.........ją giełdą, pustki, każdy pewnie znalazł sobie nareszcie jakieś przyjemniejsze zajecie, powracali na łono rodzin, poszli odwiedzic znajomych, wyszli z dziecmi do kina, z kobietami, mężczyznami na kolacje, dyskotekę, znormalnieli, a nie tylko zielone,czerwone,zielone, czerwone, (osobiste przemyślenia i opinie) pozdrawiam :)))))
anonim_03 / 2008-01-11 18:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
chodzi o pewne sprawy historyczne ;-))
Merowin / 2008-01-11 19:02 / Bywalec forum
Witam ,bardzo ciekawie to wyglada.
superman / 2008-01-11 17:20 / Tysiącznik na forum
Dude, jak pisales nie ma to jak zycie w Kanadzie...:-)
kriss4 / 2008-01-11 17:16 / portfel / Bywalec forum
u mnie dziś znów minusik a to za sprawą pep-a i bbicap, one najmocniej pociągły w dół, ale jeszcze niestraciłem nadzieji na jakieś odbicie, spokojnego wekkendu życzę
superman / 2008-01-11 17:15 / Tysiącznik na forum
Kłopoty brytyjskiego współwłaściciela "Rzeczpospolitej"

11.1.Sztokholm/Oslo (PAP) - Brytyjski koncern Mecom Media,
współwłaściciel m.in. "Rzeczpospolitej" ma kłopoty finansowe i
wartość jego akcji na giełdzie londyńskiej spadła o prawie 40
proc. - informują norweskie media.

Według mediów, bezpośrednią przyczyną jest nieudana transakcja
Mecom na holenderskim rynku medialnym, która przyniosła stratę 2
mln funtów brytyjskich.
blondynka2 / 2008-01-11 17:10 / Bywalec forum
Cześć ludziska, no i znowu nie wyszlo, choć ciut lepiej u mnie w portfelu (tzn. tak nie walneło jak wczoraj), ale: co spada będzie rosnąć, jak jest żle to będzie dobrze, po burzy jest słońce, po zimie wiosna, po nocy dzień itd. p*******, chodzi o to, że mimo badziewiastych sesyjek jakos to przeżyjemy no nie?? No co wy nie dajcie się zwariować, uśmiech, optymizm, glowa do góry, bedzie dobrze, pozdrawiam, jade córe na angielski odstawić, nara :)))))
marboru / 2008-01-11 16:59 / portfel / "Bankier giełdowy"
dla mnie w miarę udana
Polcolor na 0
Karena mimo, ze na minusie zieleni jeszcze....
CSG spadł o 1,81%
Armata +3,83%.........wsparcie na 1,89 zostało obronione - mam nadzieję, że nie chwilowo.
skromniutki dt dzisiaj udane na Karenie, CSG, Millennium i KGHMie.

pozdrowienia Dude & all
Big Lebowski / 2008-01-11 17:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj Marboru- ciesze sie ze dobry chumor Cie nie opuszcza.. Pozdr..
Big Lebowski / 2008-01-11 16:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Znowu kucharz serwowal wolowinke tluczona..;-))
kow@l / 2008-01-11 17:02 / Bywalec forum
Kucharz dziś tłuk po głowie żywe świnie!
Pozdr
risky-rainmaker / 2008-01-11 16:42 / Ostatni Optymista
Witam Ksieżniczki....Ślicznotki....i was Panowie...dziś trochę na DJI spadnie...jest pytanie podwójen dno..czy odwrócone RGR...ja stawiam na to drugie...jeszcze z 2 tygodnie perturbacji...i już nie będzie nikt pytał - Czy leci z nami pilot? Jargu ja to zauważyłem z tymi funduszami...Najlepiej inwestować w spółki gdzie ładuje się OFE...a nie TFI...Ja dziś...jakieś 2 % do przodu...Będzie dobrze.... P.S. Tęskno mi za Pięknymi Oczami ;))
kloszard / 2008-01-11 16:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
co wpisujesz zamiast 'ostatni optymista'.....?
Jarg / 2008-01-11 16:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bez wątpienia wychodzi słoma z butów i naganiaczy z TFI i szacownych "inwestorów". Ludzie już wypłacają, bo w pół roku nie zarobili, a stracili... TFI to nie jest roczna skarbonka... trzeba trzymać z 5-10 lat, żeby poczuć siłę inwestycji... ale o tym nikt nie pomyślał... Natomiast w walutach ludzie tracić cierpliwie potrafią... niedawno czytałem szacunki długotrwałych lokat Polaków w zielonym... koszmar...
kloszard / 2008-01-11 16:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Jarg...dla mnie to bardziej sytuacja na parkietach...jesli miesiacami indeksy leca to ludzie chronia kapital...taki odruch....zreszta i tak bilans wplat za 2007 jest lepszy niz w 2006....dla mnie to sloma wyszla z bankow usa....
Jarg / 2008-01-11 17:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kloszardzie, o bankach Jankesów to już nawet szkoda pisać... Oczywiście, ludzie wypłacają, bo działa psychologia topniejącego portfela... jednak to są nowe instrumenty i potrzebują o wiele większego wyjaśnienia zasad funkcjonowania niż stare formy oszczedzania czy inwestowania... ludzie w panice nie rzucili się do wypłat z rachunków walutowych... chociaż tam przez kilka lat wyparowało więcej pieniędzy niż z giełdy w ostatnim czasie... ludzie nie sa też przygotowani na gwaltowność tego procesu na GPW. Ale jak spadnie... to i odbije... :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy