Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
mari / 2008-01-10 23:22 / Achi
może będę nudny ale prytoczę ponownie -może to komuś pomoże

2006-10-01 19:10:53 | 83.144.75.* | in.in
NIestety dyskutowanie z innymi moze spowodowac ze utracisz wole podejmowania samodzielnych
(i rozsadnych) decyzji. A to jest juz niebezpieczne. Zaakceptuj: inwestowanie jest ryzykowne
a przyszlosc kompletnie nieznana. Co wiec zrobic? Zminimalizowac ryzyko czyli zwiekszyc
swoje prawdopodobienstwo odniesienia sukcesu. Jak? A no wlasnie poprzez zorientowanie
(samodzielne!) czy dany bzines (spolka) ktory kupuje jest wart tych pieniedzy. Potraktuj GPW
jak tzw "Pana Sprzedawce" ktory proponuje Ci codziennie akcje po roznej cenie. Ale wartosc
(ta wewnetrzna) spolki przeciez sie tak dynamicznie nie zmienia. Odpowiesz mi ze trzeba miec
wiedze i czas na analize spolki. W pewnym sensie tak, no ale tez nikt Ci niekaze byc na GPW.
To Twoj wybor. Poza tym zeby ocenic spolke wystarczy przejrzec sprawozdanie finansowe spolki
aby sie zorientowac czy to dobry interes czy nie, no i dostepny obecnie po atrakcyjnej cenie
czy nie. NIe musisz znac skomplikowanych wzorow itd. Wystarrczy rozsadek i umiejetnosc
liczenia do 10;)

Cena jest najwazniejsza.Nieufaj nikomu dopoki sam sie nie przekonasz ze cena jest
atrakcyjna!

Jezeli chcesz isc za tlumem, to predzej czy pozniej ten sam tlum Cie stratuje.

Miej swoja madrosc i swoj plan ktory realizuj konsekwentnie. Dzieki temu odetniesz sie od
tlumu, ktory jak wiemy dziala irracjonalnie i bardzo emocjonalnie. Jak ten plan bedziesz juz
mial to zaakceptuj jeszcze jeden czynnik. Dlugi termin. To mam byc plan na cale zycie!

Np ja w obecnej sytuacji mam 60% kapitralu zainwestowanego w spolki ktore bardzo doglebnie
przeanalizowalem i czuje sie z nimi bardzo komfortowo. Pomimo ze trzymam je po 2 a niektore
3 lata. Na niektorych zarobilem juz 300% a na niektorych zaledwie 20%. Powiesz etam ja wole
spolki na ktorych zarobie po 40% w tydzien. Byc moze sa lepsze ale moj plan odzweirciedla
moj charakter i nastawienie do ryzyka. Te 40 % mam w gotowce poniewaz nie wiem co kupic bo
wszystko dookola jest teraz cholernie drogie. Powiesz zebym kupil spolki z ktorymi czuje sie
komfortowo. Nie zrobie tego bo z takim zaangazowaniem juz bym tego komfortu nie czul.
Rozumiesz? Mam plan ktory odzwierciedla moj charakter. Poza tym te 40% przyda sie jak ceny
zanurkuja gwaltownie. Wtedy tlum rzuci sie do ucieczki a ja bede przebieraj w dobrych i
tanich ofertach "Pana Sprzedawcy" zwanego GPW :)))

Jak chcesz inwestowac swiadomie to daj znac.

Szczerze chcialbym zebys odniosl sukces. Ale musisz zdecydowac czy idziesz z tlumem czy tez
to tlum bedzie przynosic Ci sukces. Ale to drugie oznacza kokmpletna samodzielnosc.
Niestety.

Milego dnia


KAŻDY MA WOLNĄ WOLĘ I ROBI CO CHCE NA WŁASNY RACHUNEK .
pozdr
kow@l / 2008-01-10 23:16 / Bywalec forum
Dobry wieczór,
zauważyłem ostatnio, że wzmogła się bardzo presja ze strony "uznanych" jak i "nie logo". Co drugi tekst jest w stylu "już nic nnas nie uratuje przed bessą", "lubie tą panią czytać, ona zawsze miała rację, ....spadki będą", czy w końcu "byłem optymistą ale nie miałem racji".
Czytam forum Money od jakiegoś czasu i powiem, że takiego czegoś jeszcze nie było. Podchodzę do tych tekstów teraz już b.podejżliwie! Odbieram je jako presję wywieraną na leszczy. Nawet na tym, forum ostatnio się pokazały osoby wieszczące totalną katastrofę!

Czas goni...a jak goni to i wysiłek obliczony na efekt musi być jeszcze większy!!

Zobaczymy czy mam rację i jak napisałem niezdarnie w dzisiejszym poście dużo poniżej, myślę, że koniec spadków już tuż tuż. Może nie będzie to sesja jutrzejsza, może nie poniedziałkowa ale będzie.

P.S. Na forum Money jest jedna osoba która mnie do siebie przekonała wiedzą i doświadczeniem......i nie jest to BIG, choć lubie i cenie jego wiedzę a szczególnie indywidualizm. Staram się w życiu również iść trochę pod prąd jak on i dobrze na tym wychodzę lecz na giełdzie jeszcze tego nie potrafię! Może w krótce!
P.S 2.To napisała dobra Brendy , nie ja! :-)
risky-rainmaker / 2008-01-10 22:49 / Ostatni Optymista
Jargu....tylko DB9......a co do Bugatti tak mnie ciekawiło...że sobie sprawdziłem do kogo należy....Bankowiec to nie jest...heheh...Hotelarz...
Jarg / 2008-01-10 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hotelarz... no proszę, a ja myślałem, że oni ledwo, ledwo :-))
mila2 / 2008-01-10 23:04 / Tysiącznik na forum
przypomniałam sobie film o najdroższych hotelach i ich właścicielach,bajeczne(oczywiście hotele),ceny też ;-))
risky-rainmaker / 2008-01-10 23:09 / Ostatni Optymista
Teee...też...różowe.. ;)))
Jeck / 2008-01-10 23:07 / "Poławiacz perełek"
mila2 jak miło :-)))
Sorry, ale dopiero wszedłem i zaraz kobieta mi w oko wpadła ...
mila2 / 2008-01-10 23:12 / Tysiącznik na forum
wiedziałam kiedy dokonać wpisu!! też miło;-))
risky-rainmaker / 2008-01-10 23:11 / Ostatni Optymista
Najpierw wszedłeś..a później...zobaczyłeś kobietę....ech Jecku..ty to ryzykant jesteś !!!
risky-rainmaker / 2008-01-10 23:11 / Ostatni Optymista
Najpierw wszedłeś..a później...zobaczyłeś kobietę....ech Jecku..ty to ryzykant jesteś !!!
Jeck / 2008-01-10 23:13 / "Poławiacz perełek"
:D, życie..ale fakt, chyba kolejnośc pomyliłem :), to tak jak na GPW zamiast małą łyżeczką, to nas chciwość zżera..
mila2 / 2008-01-10 23:31 / Tysiącznik na forum
Dobranoc Wszystkim,jutro dzień (inny niż dzisiaj to pewne) ;-))
GODZI / 2008-01-10 22:20 / Bywalec forum
Miłych snów Wszystkim życzę,zielonej trawki na jutro też dla Wszystkich....

Szanownemu Gospodarzowi dziękuje za powitanie na forum
TOMOK tobie też nigdy nie zapomnę tego uroczego gestu\\\
blondynka2 / 2008-01-10 22:03 / Bywalec forum
dobranoc wszystkim, iiiiiiiiiiiiii coooo??? zieeeeeeeeeloności jutro życzę !!!!!!! wszystkim bez wyjatku !!!!! a jak, a co , marzenia piękna rzecz !!!! i nic nie kosztują, pozdrawiam ;-)))
Jarg / 2008-01-10 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No ładnie, dziewczyny zbierają grosiki na FONa... czyli wiadomo, co jutro będzie hitem :-)
smooth nielog / 89.228.239.* / 2008-01-10 21:39
Big dlaczego wywaliłes PPWK?
Big Lebowski / 2008-01-10 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sprzedalempo 3,60 zl a jest po ile ? tu masz odpowiedz..
kod / 84.10.173.* / 2008-01-10 22:16
jedno sprzedales, a reszta portfela ? tu masz odpowiedz.
Big Lebowski / 2008-01-10 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie rozumie - dlaczego ja sie moim portfelem nie zamartwiam , natomiast inni to czynia , pamietaj czas ktory poswiecasz na umartwianie sie cudzem portfelem - spozytkuj dla wlasnego portfela .. pozdr..
smooth / 2008-01-11 10:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja sie o Twój portfel nie martwie. Tez mam PPWK i myslałem ze cos przeoczyłem, aczkolwiek i tak bym nie sprzedał bo kupiłem tę spółkę na bardzo długo.
smooth nielog / 89.228.239.* / 2008-01-10 21:51
jasne
mesko / 2008-01-10 21:38 / portfel / Status quaestionis
Big i ekipa
Powiedzcie proszę który ideks w USA w sumie ma największy wpływ na nasze GPW, kurcze mam tych okienek zawsze pootwieranych w dzień, ale wieczorkiem to już chyba lekka przesada :)
blondynka2 / 2008-01-10 21:30 / Bywalec forum
no to jak amerykance drugi dzień w góre, to juz dajmy spokój z tym zbijaniem indeksów, już dość wystraszyliśmy wszystkich, od jutra zaczynamy hosse od nowa, oki??!! kto jest za reka w góre!!juz czas, zróbmy to zróbmy, w jedności siła, rynek jest nasz od jutra :-)))))
mila2 / 2008-01-10 21:42 / Tysiącznik na forum
Za!!! obie ręce w górze,a tak w ogóle to witam miłe Towarzystwo ;-))
anonim_03 / 2008-01-10 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
będziesz kupował ??
mesko / 2008-01-10 21:40 / portfel / Status quaestionis
1. AJ EM ZA tym co blondi napisała
2. nie, ponieważ już dzisiaj dokupiłem, musiałem świnkę rozbić aby uśrednić przynajmniej jeden papier :)
mesko / 2008-01-10 21:42 / portfel / Status quaestionis
anonim po głębszym zastanowieniu się może jeszcze bym coś wyskrobał jak byś miał wiesz coś w dobrej cenie dla mnie, oko ;)
blondynka2 / 2008-01-10 21:31 / Bywalec forum
cholewcia zapomniałam, że nie mam wolnych środków, ktoś może pożyczy, pliiiis :-))))
mila2 / 2008-01-10 21:44 / Tysiącznik na forum
na fona to bym uzbierała,sorry ale ten sam problem..
blondynka2 / 2008-01-10 21:48 / Bywalec forum
zostaw na bułeczkę i mliczko, coś trzeba jeść zeby żyć, o takich luksusach jak pasztetowa trzeba narazie zapomnieć :))))
mila2 / 2008-01-10 21:58 / Tysiącznik na forum
pasztetowa,palce lizać...a salcesonik jeszcze taki pachnący(mój nos jeszcze niesprawny zapachowo)
GODZI / 2008-01-10 21:41 / Bywalec forum
Chetnie ale u mnie same drobniaki ....
WITAM Blondi2
blondynka2 / 2008-01-10 21:44 / Bywalec forum
na drobne sie nie rozmieniam, ale dziekuje bardzo za dobre chęci, witam i pozdrawiam
Martinezzz / 2008-01-10 21:22
Cholera jednak Gospodarz miał rację ze BB bedzie ciął stopy aż do skutku tj. niedopuszczenia do recesji. Po trupach do celu, jak widać nie inflacja jest głównym celem Fedu a gospodarka. A mnie uczyli że głownym celem banku centralnego jest utrzymanie niskiego i stabilnego pozimomu cen a dopiero na drugim miejscu wpływanie na rozwój gospodarczy. hm
krzysiek29 / 2008-01-10 22:13 / Uznany Gracz Giełdowy
BB powiedzial ze jest recesja
Martinezzz / 2008-01-10 22:25
i bardzo dobrze ze wypowiedział te slowa publicznie. wczesniej były tylko analizy i gadanie głów czy jest juz recesja lub kiedy nastąpi. a tak przynajmniej wiadomo na czym stoimy. rynki nie loubią niepewności i niejasności a teraz wszystko wiadomo co paradoksalnie może korzystnie wpłynąć na uspokojenie na giełdach.
Jarg / 2008-01-10 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jest monetarystyczny punkt widzenia, ale są jeszcze inne... postępowe :-))
andrew69 / 2008-01-10 21:14
Jankesi pną się w górę, może i u nas jutro powieje wiosną?
Jarg / 2008-01-10 21:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hmm... przeciągnęli nas po żwirze... to w zasadzie należy nam się teraz porządne odbicie :-) taka traperska tresura... najpierw trzy razy pałką, a potem kiełbaskę z ręki... :)
risky-rainmaker / 2008-01-10 21:31 / Ostatni Optymista
Jargu...a Ty znów..masz wspomnienia z PRLu.... ;)))))) Wybacz, ale nie mogłem tego nie napisać ;))))
risky-rainmaker / 2008-01-10 21:31 / Ostatni Optymista
A swoja drogą..to jakoś mi się to niesmacznie kojarzy... ;))
Jarg / 2008-01-10 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he rozbawiłeś mnie... Tym razem to tylko wspomnienie lektury Londona "Zew krwi" (tytuł nomen omen giełdowy :-))... jak nie czytałeś, polecam :-))

PS. Widziałes Ziomie rozkład pomieszczeń i rzuty w SkyTower? Istny hajlajf :-)) Apartamenty na dachu po 230 m z własnym 350 m tarasem :-)) Chyba zamówię jeden... :-))
risky-rainmaker / 2008-01-10 22:17 / Ostatni Optymista
No widziałem....ok 25tys za te najwyżej...pewnie będzie...to jakieś 3 mln...ale co tam jak u nas po mieście jeździ Bugatti Veyron za 1,1 mln euro...to i lokale mieszkalne pójdą jak bułeczki... ;)))
Jarg / 2008-01-10 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A właśnie... parę tygodni temu widziałem to dziwo na własne oczęta... osobiście wolałbym jednak Astona lub Zondę... i ładniejsze i sporo tańsze :-))
risky-rainmaker / 2008-01-10 21:22 / Ostatni Optymista
Jutro dalej sajgon....ja się nauczyłem jednego....nie kupować papierów, a przynajmniej nie na długi termin....tych w których siedzą fundusze...OFE ok...ale nie fundusze...bo poźniej...jest wodospad...a tak LCC...spadło sobie troszkę...i tyle.
wrota wyobrażni / 2008-01-10 21:05 / portfel / Poznań na +
Ostatnio zbyt wiele błędów popełniam chuśtawka nastrojów straszna ale nadzieja umiera ostatnia.Wszystkim życzę odreagowania nastrojów .Ja wyjerzdzam w tym celu na 3 dni w góry.Pozdrawiam wszyskich i życzę spokojnej nocy .Jutro nowy dzień a giełda to nie całe moje życie ona nie daje mi obecnie radośći ale od czego ma się rodzinę:)
wojtlek / 2008-01-10 20:55
Witam wszystkich serdecznie,
och, gdyby nie moja kochana żonka, która podtrzymuje mnie na duchu, jak tylko potrafi, to sprzedałbym wszystko już po raz drugi, pozwalając wyleszczyć się bezwzględnie.
Bigu, czy zechciałbyś powiedzieć mi, czy na BBIC także gdzieś tam masz ustawionego stopa ( patrz stal??), Te spadki na nim to chyba nie mają dna...pozdrawiam..
Big Lebowski / 2008-01-10 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
BBIC- nie ustawiam stopa - gdyz juz raz popelnilem blad sprzedajac ten walor a on otarl sie pozniej o cene 12 zl.. jest to super papier i nie mam zamiaru sprzedawac- inwestycja long.. Pozdr..
mesko / 2008-01-10 21:23 / portfel / Status quaestionis
Witam.
Bigu tak jak zapowiadałem i tak jak doradziłeś
dzisiaj zakupu na jednym z walorków - BBIC :)
wojtlek / 2008-01-10 21:08
Dziękuję bardzo za odpowiedz, spróbuję także stać się długodystansowcem na tym walorze, pozdrawiam..
5424 / 2008-01-10 20:30 / Fan Linuxa Ubu
poradzcie czy już jest czas na kupowanie akcji czy jeszcze czekać.
początkująca / 77.89.65.* / 2008-01-10 20:50
Witam zgromadzonych.Indeks BDI ciągle pikuje na dół,myślę że na zakupy przyjdzie jeszcze czas.Nasza giełda to prawdziwa wizjonerka:-)) wyprzedza trendy...
blondynka2 / 2008-01-10 20:28 / Bywalec forum
przyjemne forum, spokój, opanownie :)) nie ma rozdzierania szat i jęków (bez podtekstów :-)) ), na innych forach płacz, krew i łzy, straszne, tylko żeby ludziska nie zaczeli kończyc ze sobą, jeszcze pare takich dni i różnie może być :-))
ślicznooka / 2008-01-10 20:42 / Uznany gracz giełdowy
Cześć Blondi, jęki czasem są...ach..i ech...ta giełda:-))
risky-rainmaker / 2008-01-10 20:53 / Ostatni Optymista
No są...ale chyba z innego powodu ;))) Dobry Wieczór
risky-rainmaker / 2008-01-10 20:54 / Ostatni Optymista
Martwi mnie to tylko...czasem...:))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy