Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2008-01-05 14:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W przyszlym tygodniu - tak naprawde zaczynamy nowy rok na gpw - gdyz pojawia sie nieobecni na ostatnich sesjach , mysle ze to zjawisko dotyczy wiekszosci rynkow - oprocz krajow prawoslawnych - Rosja tu swieta beda sie zaczynac.to ze wig 20 bedzie mial trudnosci to raczej wiadomo gdyz ten index bankami stoi - sentyment do bankow jest negatywny a zapowiedzi trzesienia ziemi w tym sektorze na swiecie przez specjalistow - bedzie ten sentyment jeszcze bardziej potegowal . wbrew pozorom moze to byc korzystne dla firm MIS o ciekawych perspektywach i zdrowych wskaznikach .
barabaszek / 2008-01-05 15:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Bigu!W takim razie czas na zapisanie sobie cen banku i zrobienie nowej zakładeczki w notowaniach on-line (Banki he he)...czy okres 3 miesięcy wystarczy na zapomnienie o sytuacji przez inwestorów czy przewidujesz trwała tendencję spadkowa bankowych walorów?Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-05 15:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku.. w swiecie sentyment mysle ze po trzech miesiacach do bankow sie zmieni - natomiast na GPW istnieje jedno pomijane zagrozenie ze gdy wejda dalsze instytucje finansowe takie jak Unicreditto - wiecej niz pewne ze spora czesc klijenteli przejma na polskim rynku - odbije sie to na wynikach bankow a co za tym idzie na kursach akcji .. o zagrozeniach przy inwestowaniu w banki pisalem przed wielu miesiacami - obecnie analitycy sie rozpisuja ;-)) za kilka miesiecy nalezy kupowac banki amerykanskie i europejskie - gdyz to przyniesie porzadne zyski - natomiast na GPW - zyski z tych akcji moga byc mizerne .. zaznaczam ze moge sie mylic.. Pozdr..
barabaszek / 2008-01-05 13:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzień dobry wszystkim.Nad morzem i w okolicach Szczecina zima na całego (bez śniegu he he ale ze ślizgawkami).Pozdrowienia
krzysiek29 / 2008-01-05 13:39 / Uznany Gracz Giełdowy
skotan, elstar dostaly jakies niewielkie kontrakty i ostro w gore a przeciez kruszwica podpisala z lotosem na 500mln i o tym nic nie mowi a ta sama branza a do tego super spolka
kazelot / 2008-01-05 13:27 / Tysiącznik na forum
Jargu Jargowiczu w tygodniu Furukawa wybierze się w podróż do Wrocławia,ale ona bardzo chce ze sobą zabrać dwa filtry ferrytowe na przewody zasilające.Nie mogę jej odmówić.:-)
Jarg / 2008-01-05 14:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Andrieju Kazelotowiczu... odezwę się wieczorem...
Frog / 2008-01-05 13:24 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Witam tu po raz pierwszy...

Big, mam pytanie. Spojrzałem w Twój portfel i znalazłem 3 spółki, którymi niedawno zacząłem się interesować. PPWK, Ponar, BBICap.
Czy portfel jest aktualny i nadal je masz? Interesuje mnie, z jaką myślą je trzymasz (short, medium czy longterm).
Big Lebowski / 2008-01-05 13:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. wszystkie trzy spolki sa przyszlosciowe dlatego stawiam na nie - jak dlugo bede trzymal hm.. jak trend pozwoli - trzeba bedzie z trendem sie zaprzyjaznic.. Pozdr..
mesko / 2008-01-05 12:21 / portfel / Status quaestionis
Witam BIG-u i wszystkich forumowiczów
Wczoraj niestety miałem wyjazdowy dzionek i moja nawigacja nie pokazuje notowań :)))) (muszę chyba zareklamować ;)
Przyjechałem w nocy i zaciekawiony wszedłem na notowania. To co zobaczyłem to mnie przeraziło i pomyślałem, że do rana dam sobie spokój.
Wiec rankiem jak tylko wstałem odrazu wpadłem na forum poczytać Wasze komentarze.
Troszkę się uspokoiłem, że ten spadek to tylko przez USA :))))
mesko / 2008-01-05 12:25 / portfel / Status quaestionis
Big, koledzy i koleżanki, pytałem wczoraj lub przedwczoraj (już nie pamiętam) o spółkę ELKOP, doradźcie czy pchac się w splita ? w lutym będzie 1 do 150
Jestem mało doświadczony ale wydaje mi się że ta spółka jest atrakcyjna no i jeszcze ten split
Jarg / 2008-01-05 12:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pomimo ciekawej branży jest to bardzo spekulacyjny papier... a ten split nie świadczy o pełnej powadze włodarzy spółki. Zresztą oni od dawna są znani jako grający papierami własnej firmy... że takie praktyki nie są jeszcze zakazane... hmm, to już inna sprawa. Moim zdaniem jest to papier dla szukających mocnych wrażeń graczy z niedoborem adrenaliny... Więc jeśli masz tytanowe... emocji na pewno Ci nie zabraknie... :)

Pozdrawiam
barabaszek / 2008-01-05 13:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Jargu ja to normalnie jakiś wewnętrzny czujnik do spekulacyjnych spółeczek mam ...jak wchodziłem w Elkopa to był inpuls ...czyżby w moim życiu brakowało andrenaliny hmmm koniecznie muszę kupić to cd choć jego "dizajn" jest jak by tu powiedzieć :-)...przypomina mi pierwsze modele cd naszych rodzimych firm.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-05 12:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trudno powiedziec - jezeli rynek bedzie nieciekawy to i split nie pomoze - widze ze Elkopa - spekula opanowala - tak wiec moga byc silne wahania na nim.. Pozdr..
Jarg / 2008-01-05 11:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich... i udanej sobotniego wypoczynku życzę...

... u mnie piękny, słoneczny dzionek... lekki mrozek :)
kazelot / 2008-01-05 11:18 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry.A propos Elstara,ktoś z forum głównego naganiał tu na niego.
slicznooka / 2008-01-05 11:22 / Uznany gracz giełdowy
to była moja pierwsza inwestycja na giełdzie:-) teraz bym miała na nim już tylko 40% straty:-)
Big Lebowski / 2008-01-05 11:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Malgosiu - witaj Andrzej .. co jakis czas sie odgrzewa i podrzuca ten temat ;-))
slicznooka / 2008-01-05 11:32 / Uznany gracz giełdowy
Witaj Big, i tak to już jest, że spółki wzbudzają zainteresowanie dopiero po sporym wzroście:-)
kazelot / 2008-01-05 11:37 / Tysiącznik na forum
Pamiętam,że Elstar pulsował jak kombajnista bekał o wyjsciu z rządu itd....
Big Lebowski / 2008-01-05 09:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
wrota wyobrażni / 2008-01-05 10:48 / portfel / Poznań na +
Witaj Bigu muszę się pochwalić że podgoniłem troszke straty kupując w odpowiednim momencie centrostal muszę zrobić porządek w swoim portfelu bo już nie aktualny mam ferum pep centrostal ponar i coś jeszcze .Ostatnio bigu pisałeś że w czasach dekoniunktury branża spożywcza energetyczna i paliwowa świecą przykładem no i tak sobie pomyślałem o firmie elstar oils która działa i w branży paliwowej produkując komponenty do produkcji biopaliw dla firmy lotos i w branży sporzywczej produkującej oleje roślinne mam nadzieje ,że ten typ Bigu wyda ci się ciekawy jeśli nie chętnie wysłucham twojej i innych opini na temat tej konkretnej firmy.
Big Lebowski / 2008-01-05 11:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. juz Ci pisalem wpadles w amok spekulacji - mysle ze zbyt smialo sobie poczynasz..jezeli chodzi o branze o ktorych pisalem to powinno byc tak ale nie jest - elstar hm. graja tym i moga spekulowac pisalem juz wielokronie do wyprodukowania litra bio -disla nalezy zuzyc okolo 0,5 litra tradycyjnego paliwa - srodowisko zanieczyszcza sie o wiele bardziej jak przy tradycyjnym paliwie gdy wliczy sie pestycydy - jest to zwykly bajer ale nieswiadomosc i pikne zapowiedzi moga wywolywac euforie - ja nie jestem zainteresowany tymi spolkami - co nie przekresla spekulacji na tych walorach..
wrota wyobrażni / 2008-01-05 13:11 / portfel / Poznań na +
Bigu to nie amok a strach przed nieprzewidywalnym rynkiem jak narazie nie jest żle ,ale idea ślicznookiej 2%zysku dt i w nogi jest mi bliższa tymczasowo. Nadal uwarzam twoje opinie za najbardziej wartościowe na forum ale czasami próbujemy iść własną drogą przynajmniej do czasu kiedy sytuacja na giełdzie się zmieni.Pozdrawiam i dziękuje wszyskim za odpowiedz udanego weekendu życzę i spadam do rodzinki bo w tym tygodniu trochę ją zaniedbałem;) Bigu zdecydowanie nie jesteś chorągiewką na wietrze i za to cenie cię najbardziej
risky-rainmaker / 2008-01-05 10:42 / Ostatni Optymista
Cześć, już mi dziś lepiej ;) Chociaż, problemy ze spaniem i 5kg w tydzień...spadło. Ogłądałeś Bigu ...Busha ? Pasuje jedno określenia...Wałęsa go kiedyś użył....Małpa z brzytwą...ale w tym przypadku...bardzo marną...
Big Lebowski / 2008-01-05 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sprawa Busha - wiadomo ze juz przechodzi do histori, teraz liczy sie nastepny kandytat..
Big Lebowski / 2008-01-05 10:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Risky Ty straciles 5kg hm.. zastanawiam sie ile stracila dziewczyna ? , bo mysle ze spadek wagi nie nastapil od zmartwien..;-) ..
risky-rainmaker / 2008-01-05 10:58 / Ostatni Optymista
I tu się możesz mylić....wiesz od euforii...do...jak na giełdzie...I czasem człowiek nie ma wpływu na to by trwała ona cały czas...choć się bardzo chcę...życie swoje...Jednak ja się tak łatwo nie poddaje...zawsze pozostaje cud Boży ;))
Big Lebowski / 2008-01-05 11:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky - to byl zarcik - widze ze jestes troche zdolowany i dlatego chcialem troche rozladowac ;-)) , jest zasada co bedzie to bedzie.. a bedzie dobrze..;-))
risky-rainmaker / 2008-01-05 10:44 / Ostatni Optymista
Jak to on to powiedział -"wzrost gospodarczy nie jest dany na zawsze"...no proszę co za złota myśl...dobrze, że ropa spada..i miejmy nadzieję...że tak się gdzieś zatrzyma koło 100$....
risky-rainmaker / 2008-01-05 10:45 / Ostatni Optymista
Dobra jadę na zakupy, trzeba coś kupić świerzego na targu...i obiadek ugotować..Miłego dnia życzę Wszystkim
de havik / 2008-01-05 00:22 / portfel / "Tysiącznik na forum"
Witan, off-topic, ale a propos USA

Pewien amerykański doradca komputerowy pokładał tak duże zaufanie w systemie nawigacji satelitarnej, że GPS wyprowadził go na tory niemal wprost pod koła nadjeżdżającego pociągu w Bedford Hills w stanie Nowy Jork.
Kiedy podczas jazdy wypożyczonym wozem ów doradca skręcił zgodnie z podpowiedzią systemu, samochód utknął na szynach na skrzyżowaniu. Kierowca wyskoczył z wozu i machając rękoma usiłował ostrzec maszynistę. Uskoczył w ostatniej chwili, a pociąg, który nadjechał z prędkością 96 km na godzinę jeszcze przez ponad 100 metrów pchał samochód - opowiedział rzecznik kolei Metro-North Railroad.

W rezultacie ponad 500 pasażerów czekało na wznowienie ruchu ponad dwie godziny, 10 innych pociągów odwołano lub opóźniono o półtorej godziny, uszkodzonych poważnie zostało 76 metrów torów. 32-letni kierowca otrzymał napomnienie za zakłócenie ruchu na przejeździe kolejowym ORAZ WEWZWANIE DO POKRYCIA STRAT , OCENIANYCH NA KILKASET TYSIĘCY DOLARÓW.

przeczytałem przed chwilą, trochę inne podejście do odpowiedzialności...
jakoś nie wyobrażam sobie takiej sytuacji u nas.

pozdrawiam
risky-rainmaker / 2008-01-05 00:38 / Ostatni Optymista
Jakiś debil to napisał...też to czytałem....wypożyczonym samochodem....i wezwanie do pokrycia strat....od kiedy auta wypożyczone nie mają...ubezpieczenia...no chyba że pożyczył...ale od znajomych się właśnie pożycza...a nie wypożycza...jednym słowem...debil to redagował..
wrota wyobrażni / 2008-01-05 10:22 / portfel / Poznań na +
Apropo ubezpieczeń nie w karzdym kraju jest ubezpieczany samochód są kraje gdzie ktoś posiada np 4 samochody a ubezpieczenie oc jest wykupione na osobe czyli reasumując wiadomo jest że ten człowiek nie będzie kierował jednocześnie 4 autami na raz logika ubezpiecza oc kierowcy zamiast auta przychodzi kolega porzycza auto powoduje wypadek odszkodowanie jest płacone z oc kierowcy bo co zawiniła osoba porzyczająca auto ale tak jest w narmalnych krajach u nas nie opłaca się firmą ubezpieczeniowym działać racjonalnie lepiej łupić klijenta x4 niż x1 o zapisach w warunkach nie wspomne bo kruczków w nich tyle że lepiej to przemilcze.Niestety ostatnio w związku z otwarciem nowego biura i zamykaniem finansowym roku nie mam wolnej chwili samo życie .Pozdrawiam
slicznooka / 2008-01-05 00:45 / Uznany gracz giełdowy
onet ostatnio króluje w ilości debilnych artykułów.
slicznooka / 2008-01-05 00:51 / Uznany gracz giełdowy
poza tym "doradca komputerowy"... jak ktoś mający cokolwiek wspólnego z komputerami może ufać w 100% systemowi nawigacyjnemu:-) i nie patrzeć gdzie skręca.... aż tak naiwna to nie jestem:-)
risky-rainmaker / 2008-01-05 01:10 / Ostatni Optymista
A Pani Małgosia...nie śpi jeszcze ??
risky-rainmaker / 2008-01-05 02:13 / Ostatni Optymista
Ja coś nie mogę...spać, ale tak to już jest...zapachu brakuje...
risky-rainmaker / 2008-01-05 07:17 / Ostatni Optymista
no tak wszyscy sobie poszli....
slicznooka / 2008-01-05 11:13 / Uznany gracz giełdowy
Pani Małgosi internet siadł, przykro mi, że kołysanki nie mogłam zaśpewać.... Risky... proszę nie smuć się, bo mi serce pęka, wszystko się ułoży, zobaczysz.
Big Lebowski / 2008-01-04 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo trudno sie pisze o spadkach ze bedzie spadac jak rynek w tym czasie rosnie i jeszcze trudniej sie pisze o wzrostach gdy rynek spada - mozna byc posadzonym o herezje ;-)) , dzisiaj wspominalem o Kanadzie w USA - krew sie leje a byly momenty ze w Kanadzie bylo na zielono , waluta Kanadyjska ze wszystkich wiekszych walut swiatowych odnotowala w roku 2007 najwieksza - aprecjacje w stosunku do usd,do czego zmierzam podobna sytuacja mamy u nas - powazna aprecjacja naszej waluty - podniesienie stop jeszcze bardziej ja wzmocni - nasze akcje specjalisci miedzynarodowi okreslaja jako korzystna wycena - wzrost gospodarczy okolo 5% - jest to rodzynek w porownaniu z innymi krajami - dodatkowo dobra plynnosc naszej gieldy i wielkosc , wejscie iwiekszych instytucji finansowych czytaj Unicreditto - dodatkowo wypromowalo nasz rynek , to o czym wspominalem we wczesniejszych wpisach ze na n-tv - w kazdych wiadomosciach wspominano o trzech krajach z EM i nasz kraj byl wymieniany wsrod Brazyli i Tajlandi - to zadna bajka tylko prawda- uwazam ze w przyszlym tygodniu nalezy obserwowac zlotego - gdyz umacnianie bedzie swiadczylo ze kapital wkracza na gpw -a to oznacza wzrosty .. tekst ten wyraza prywatne przemyslenia i tak nalezy go odbierac ..
risky-rainmaker / 2008-01-04 23:45 / Ostatni Optymista
A mnie ostatnio ciekawi inny temat amerykański...Obama..i się zastanawiam, czy amerykanie...prawdziwi amerykanie...dopuszczą by rządził nimi Obama....nie chce snuć teorii spiskowych...ale tam się będzie jeszcze działo..oby nie było powtórki z jak JFK....
Big Lebowski / 2008-01-04 23:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rozne teorie spiskowe mozna snuc - kapital prozni nie znosi i przemieszcza sie tam gdzie mozna go pomnozyc.;-))
Big Lebowski / 2008-01-04 23:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dodatkowym czynnikiem - wspierajacym wzrosty to wlasnie niskie stopy na glownych rynkach tzn. w USA bedzie w tym roku 3,5% i ECB - nie bedzie mialo innego wyjscia jak takze obnizyc stopy ..
anonim_03 / 2008-01-05 00:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
?????
raczej bym się spodziewał że ECB będzie próbowało obiżyć stopy rynkowe do poziomu oficjalnych (tych nie zmniejszając)..... czyli w praktycznych słowach podwyźszyć płynność banków.
TOMOK / 2008-01-04 20:24 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć koleś :-) / zońka...koleś to z filmu :-) / ekipka cześć
Nie mogę obserwować notowań...iczytać forum w ciągu dnia...czuję się z tym naprawdę dobrze / no może forum to by się poczytało...popisało :-) ale jest jak jest /
Czytam, że pyza słuszną drogę wybrała...no z kieliszkiem na pewno :-)...oj żarcik Gośka :-)
Akcje jakoś rosną...chyba mi dobrze...piwo piję... :-)
Ciepło pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-04 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku .. praca dobrze wplywa na psychike.. tak wiec pracuj - po pracy pifko i radyjko itp.;-)). Pozdr..
FIRE / 2008-01-04 21:59
czesc nie wiem o was tak unosi ale wig20 przez najblibzszy tydzien nie podniesie sie
poszczegolne spolki jak np tex bedzie szlo w gore wraz z kilkomoma ale tylko o ulamki reszta tylko zero lub minus
poz
TOMOK / 2008-01-04 22:04 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ok :-)
Pozdrawiam
Marins / 2008-01-04 22:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Witojcie chłopoki...
TOMOK / 2008-01-04 22:25 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
:-)
Pozdrawiam
slicznooka / 2008-01-04 20:49 / Uznany gracz giełdowy
oj żartownisiu:-))
to pozostaje mieć nadzieję, że Kacperek pójdzie w ślady Taty,m coby narzeczeni się dogadali:-))
pozdrowienia ciepłe
Big Lebowski / 2008-01-04 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj zauwazylem ze USA spada a Kanada na plusie - dzisiaj na Dow krew splywa po ulicach a Kanada na zielono - nie chce krakac jezeli zacznie sie prawdziwy handel na GPW - mozemy tzn. sa spore szanse ze wybierzemy droge ktora zmierza Kanada..
doji / 2008-01-04 21:01 / portfel / Bywalec forum
Witam. Bez obrazy, ale ja nie bardzo widzę, aby dzisiaj kanada była na zielono...chyba że ze złej stronki korzystam...Jesli mozesz podeslij swoją. pozdrawiam
doji / 2008-01-04 20:58 / portfel / Bywalec forum
Witam. Bez obrazy, ale ja nie bardzo widzę, aby dzisiaj kanada była na zielono...chyba że ze złej stronki kożystam...Jesli mozesz podeslij swoją. pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-04 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w momencie ktorym pisalem o 20:16 byla na zielono - obecnie ile jest na minusie ?
doji / 2008-01-04 21:24 / portfel / Bywalec forum
Faktycznie inny indeks kanadyjski niewiele spada i był na plusie w momencie kiedy pisałeś ( ten z ( moneya ). Wybacz za niesprawdzenie przed wpisem:-)
doji / 2008-01-04 21:17 / portfel / Bywalec forum
Dane z 20:09 -1,15%...na razie czas bez zmian, a stronka co kozystam: http://tnij.org/53k
Pozdr.
Big Lebowski / 2008-01-04 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja sprawdzalem na money - gieldy i tak pokazywalo .. Pozdr..
doji / 2008-01-04 21:18 / portfel / Bywalec forum
Znów ta korzyśc...wybaczcie
Sancho Panches / 2008-01-04 20:30 / Bywalec forum
witam serdecznie
pamietam jak kiedys pisales ze moze kanada moze stac sie czarnym koniem gdy usa wykituja:)
szkoda ze nie ma dostepnych fundow tam inwestujacych.. pewnie pojawia sie jak wzrosna o 100 i wtedy bedzie po zawodach...
pod tym wzgldem wciaz jestesmy trzecim swiatem...
pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-04 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wierny Giermku Don Kichota ..;-)) - tu moze byc Kanada , na gpw..
Sancho Panches / 2008-01-04 20:41 / Bywalec forum
wiem wiem:)
oby inwestorzy to zauwazyli:) w calej szerokosci portfela:)
ja sceptyk.. moze dlatego ze tylko giermek i nie znam wszystkich tajemnic i planow Pana Rynku:)))

tak czy owak w calym tym marazmie certyfikaty chwilowo ciesza..
risky-rainmaker / 2008-01-04 20:14 / Ostatni Optymista
Kołysanki...brak...listu brak....wszystkiego...brak...nawet 3% zysk mało cieszy...Wybiorę się chyba na poszukiwanie optymizmu...
Big Lebowski / 2008-01-04 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky - co tam akcje , pieniadze to marnosc - jak serce i dusza cierpi;-)) , nie martw sie jak kocha to napisze..;-))
risky-rainmaker / 2008-01-04 20:56 / Ostatni Optymista
Nie żartuje sobie proszę, bo znów...będziesz musiał uciekać ;))
Big Lebowski / 2008-01-04 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no dobrze - wiecej nie bede :)
slicznooka / 2008-01-04 21:10 / Uznany gracz giełdowy
uciekać? co tu się działo jak mnie nie było?:-)
Big Lebowski / 2008-01-04 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malgosiu - Risky nawiazal do mego odejscia z forum glownego - nie wiedzialem ze mozna to nazwac ucieczka ;-) ja to nazywam honorowym odejsciem...
risky-rainmaker / 2008-01-04 21:15 / Ostatni Optymista
Bigu...wie...ja wiem...świat jest zaprawdę mały..;)) I niech tak zostanie...
slicznooka / 2008-01-04 20:25 / Uznany gracz giełdowy
Risky, uśmiechnij się:-)
"z popielnika na Wojtusia inkiereczka mruga: Chodź opowiem Ci bajeczkę, bajka będzie długa...."
risky-rainmaker / 2008-01-04 20:58 / Ostatni Optymista
Dzięki Małgosiu...ale taka Twoja kołysanka nie zastąpi potrzeby serca...
slicznooka / 2008-01-04 21:02 / Uznany gracz giełdowy
Skoro masz takie wysokie wymagania, to nie dziw się, że Kobieta się boi napisać:-))
smooth / 2008-01-04 20:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Sliczna, tak sie przypominam:).
slicznooka / 2008-01-04 20:46 / Uznany gracz giełdowy
Czekałam, aż będziesz.
Otóż na regulacjach w UK kompletnie się nie znam, mieszkam w Niemczech, a tu np dochody z giełdy nie są opodatkowane (jeszcze), ale skoro pita z domu maklerskiego rozlicza się bez korelacji z pozostałymi dochodami, to chyba problemu nie ma...
Dla pewności mogę się zorientować, mam kolegę pracującego w tej działce w Londynie, zapytam go i dokładnie Ci wszystko napiszę.
smooth / 2008-01-04 21:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Tu w UK tez do jakies tam kwoty nie sa opodatkowane. Rozumiem ze podatek z GPW płacisz w Polsce? Ja pytam bo problem jak dla mnie jest skomplikowany bo biuro maklerskie wysyła informacje do US o dochodach na moim NIPie. Jesli nie daj Bóg dowiedzą sie ze pracuje w UK a i w tym samu roku miałem dochody w Polsce to beda chcieli ode mnie rolziczenia z pienidzy zarobionych tu. Tak to juz jest tylko nie wiem czy włączja sie w to dochody kapitałowe.
W ogóle jestem ciekaw czy biura makleskie w Polsce otwieraja rachunki dla rezydentów podatkowych innych krajów UE.
Dzięki! Będe niezmeirnie wdzieczny.
slicznooka / 2008-01-04 21:09 / Uznany gracz giełdowy
hmm, faktycznie wygląda skomplikowanie, jednak skąd US miałby wziąć informację, że pracujesz w UK?
ale dopytam się, czy w takich przypadkach nie ma jakiś wyłączeń, czy innych rozwiązań.
Co do propozycji biur maklerskich dla rezydentów UE, to nie spotkałam się, ja mam konto jak każdy Polak:-)
anonim_03 / 2008-01-04 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

dochody z giełdy nie są opodatkowane

o ile walor trzymało się dłużej niż 1 rok. od 2009 r. niestety będzie inaczej.
slicznooka / 2008-01-04 20:59 / Uznany gracz giełdowy
tak jak mówisz.
P.S. zawsze mi imponowałeś umiejętnością cytowania:-))
5424 / 2008-01-04 19:44 / Fan Linuxa Ubu
jak sądzicie będzie dolar na komiec 2008 kosztował 2 zł.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy