Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:

FMM

Jeck / 2008-01-03 22:43 / "Poławiacz perełek"
Mam Marzenie- odbierz maila!!

Pozdrawiam serdecznie :-)
Big Lebowski / 2008-01-03 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie rynki przejmuja sie bardzo drozejaca ropa - pocieszajace jest to ze w kazdej gazecie sa na ten temat zapelnione strony , na kazdym kanale tv i w kazdych wiadomosciach o niczym sie nie mowi tylko - temat ropy drozejacej.. hm.. zazwyczaj gdy taki stan osiaga temat - wowczas inwestorzy oswajaja sie z tym i nastepny etap to - inwestorzy ignoruja dalsze infa o drozejacym surowcu..
Jarg / 2008-01-03 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiaj już o tym pisałem... paliwa i surowce podlegają obecnie wielkiej spekulacji... dużo większej niż jeszcze kilkanaście lat temu... Porwanie jednego starego pastucha przed rafinerią w Nigerii od razu wywołuje skok ceny baryłki o kilka procent... Fundusze hedgingowe rządzą teraz rynkami... Do nich napłynie teraz kapitał ze sprzedaży ropy... i tak kółko sie kręci...
barabaszek / 2008-01-03 22:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Bigu a jak skomentujesz info o mniejszym niż zakładanym deficycie budżetowym?
Big Lebowski / 2008-01-03 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Barabaszku - info jak najbardziej pozytywne , tylko inwestorzy sa obecnie tak zdezorientowani - czytaj wystraszeni ze ignoruja wszelkie pozytywne infa - powiem inaczej reakcja rynku jest odlozona w czasie..rynek probuje sie ustawic , trwa przebudowa portfeli , wiekszosc inwestorow obecnie jest nadal w gorach na nartach itp.. prawdziwy obrot i zaangazowanie pojawi sie od poniedzialku..Pozdr..
EMR100 / 2008-01-03 21:24 / portfel / Walczący z wilkami
Witam szanowne grono, niedawno kupiłem MSX po 4,10, dokupiłem po 4,0 trzymałem długo i dzis rano gdy spdał na 3,99 powiedziałem nie sprzedaję, na koniec skoczył na 8%
Dodam ze kupiłem CSG po 7,11 wzamian
marboru / 2008-01-03 20:33 / portfel / "Bankier giełdowy"
Nazwa Skrót Czas Data rozliczenia Numer Wolumen Wartość Kurs Status
CENSTALGD CSG 11:21:34 2008-01-03 200 001 80 000 1 264 000,00 7,90 7

spory ten pakiecik, ciekawe kto kupuje?
cena 7,9 zł
Big Lebowski / 2008-01-03 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pakiety obecnie fruwaja - w przeroznych cenach - mysle ze nie nalezy sie tym sugerowac..
mari / 2008-01-03 20:37 / Achi
to zakupiłem koło 4 i sprzedałem koło3 tak mnie strach obleciał(ale to było jakieś 3 lata temu.
Big Lebowski / 2008-01-03 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mari.. Pozdr..
mari / 2008-01-03 20:27 / Achi
a słyszliście już że deficyt budżetowy za zeszły rok jest dużo niższy od zakładanego?
barabaszek / 2008-01-03 20:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Myślę,że Dude coś skrobnie pod koniec dnia na ten temat...ale myślę sobie,że to bardzo dobra wiadomość...hmm może ożywi rynek...kto wie :-)?
TOMOK / 2008-01-03 20:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć koleś :-) ekipka cześć
Notowań nie śledzę, forum czytam z dokoku wieczorkiem...mus to mus :-(
Portfela nie ruszam na razie...
Ciepło pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-03 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku..tak trzymac .. Pozdr..
zońka19 / 2008-01-03 20:47 / Tysiącznik na forum
Tomok jakos dziwnie mi się czyta jak piszesz koleś
nie obraż się się bo wnioskuję , że jestes naprawdę spoko "kolesiem "
marboru / 2008-01-03 19:48 / portfel / "Bankier giełdowy"
witaj Bigu
dzisiaj u mnie dobry dzień:
Armata +2,44%
CSG +2,21%
Karen +1,49%

trochę krecę nosem bo za nisko ustawiłem sie na KGHMie, nie złapałem Zdzicha i MSX na DT..............
no cóż nie wszystko się udaje.
slaw / 2008-01-03 19:43 / Uznany Gracz Giełdowy
słuchaj no guru .... pisalem ci kiedys o Elstarku co????? to dlaczego w portfelu masz jakies tam ponary co???? albo inwestujemy z wizją albo sobie zarty robimy )))))
Big Lebowski / 2008-01-03 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Walter - na gieldzie najwazniejsza cecha jest cierpliwosc , pamietam jakie spolki Ci pomagalem wybrac do pierwszego portfela - a byly to : Budimex, MSZ, STX, Nafta,PEP, Fam , Milenium - to bylo w marcu 2007 obejrzyj sobie jakiee ceny wtedy placiles i co by bylo gdybys do tej pory trzymal , znam inwestora ktory przed euforia na budowlance sprzedal MSZ po 7 zl.. gdyby do tej pory trzymal i nic nie robil to mial by po powaznych zjazdach nadal 20% wiecej.. tak wiec wybrac dobre spolki troche cierpliwosci a efekty przyjda..
mari / 2008-01-03 20:11 / Achi
phi...ja kupiłem po 2.5 jak na tym forum słyszeć nie chcieli o MSZ.Orzeł wtedy chwalił MSW a ja się zastanawiałem czemu nikt się nie interesuje MSZ.ale to prawie początki moje były(po małej przerwie).Czekałem na 5 i się niedoczekałem.W sądny majowy dzień puściłem ze strachem koło 2,4 ,a spadł do 1,6lub 1,8(chyba).Potem miałem przez chwilę i sprzedałem koło3.
PATRZĄC W TYŁ MOGĘ POWIEDZIEĆ ŻE BRAK CIERPLIWOŚCI I EMOCJONALNE PODEJŚCIE DO SPÓŁEK WIELE MNIE KOSZTOWAŁO.
Ale wtedy nie było tu Biga a ja byłem kompletnie zielony.
Teraz mam trochę więcej doświadczenia mniej strachu więcej dystansu do siebie, analityków,nietrafnych chwilowo inwestycji WIĘCEJ CIERPLIWOŚCI ale pewności więcej nie mam i korci czasem do nieprzemyślanych ruchów.:-))
barabaszek / 2008-01-03 19:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór...co za milusi jak się tak wróci nieświadomym jakie było zamknięcie i taki przyjemny widoczek się zastaje...szwagra dzieć piękniutki jak aniołek..a jak beczy głośno :-))).Pozdrowienia dla wszystkich
barabaszek / 2008-01-03 19:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Bigu jak myślisz Stany dotrwają do końca na plusie dzisiaj?Pozdr.
Big Lebowski / 2008-01-03 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Barabaszku - przyjdzie moment ze gpw - pokaze sile bez wzgledu na notowania w USA..
barabaszek / 2008-01-03 19:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Dude to najbardziej enigmatyczna odpowiedź jaką od Ciebie otrzymałem :-)))...i jak już się tak stanie to będziemy rządzić na całego i do późnego śniadania Wiguś będzie już na co najmniej 0,5% na plusie...tak Nam wszystkim......
kazelot / 2008-01-03 18:28 / Tysiącznik na forum
Jeff,czyli może nie jestem diament,ale chociaż cyrkonia.
Big Lebowski / 2008-01-03 18:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kamien jak to kamien - albo inaczej kamien o kamien i masz iskre..;-))
kloszard / 2008-01-03 18:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Bigu mam pytanie odnosnie csg...takie bardziej ogolne, bo nie znam dobrze spolki..wiem ze byles jej fanem i chyba wracasz :-) ....te cale rozgrywki z polaczeniem....o co chodzi....to zamieszanie ze sprzedazami i protestami...dzieki...gdzies znalazlem info, ze docelowo wspolna sprzedaz powinna wyniesc 2,5 mld rocznie....hm..bo jakos malo powaznie to zamieszanie wyglada przy tej kwocie....
Big Lebowski / 2008-01-03 18:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na CSG - caly czas akcje byly zbierane prze zlomrex - i takich ludzi jak Sztuczkowski , w tym celu wywoluje przerozne przedstawienia - celem spotegowania niepewnosci - zawsze nalezy sobie zadac pytanie - kto za tym stoi i jaki ma cel- podobna gre mozna zobaczyc obecnie na famie - gdzie Ponar ma interes skupienia akcji po niskiej cenie ..
kloszard / 2008-01-03 18:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dlatego wlasnie sie pytam...czyli myslisz, ze plan polaczenia jest realny..i tym samym przyszla wielkosc firmy....
Big Lebowski / 2008-01-03 18:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak najbardziej .. w tym celu akcje zebrano z rynku..
kloszard / 2008-01-03 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
ok...dzieki :)
pietroo / 2008-01-03 18:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czyli co? inwestować w Fam?
Big Lebowski / 2008-01-03 18:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pietro - fam mysle ze to moze jeszcze poczekac ..
Big Lebowski / 2008-01-03 17:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesja - to nic innego jak zbieranie materialu od slabych raczek..;-)), mysle ze spadki spowodowaly u wielu gleboki uraz i przekonanie ze - nadal musi spadac , obecnie w dobrym tonie to pisanie o spadkach hm. ja jako zle wychowany , z pod ciemnej gwiazdy i na przekor wszystkim - gdyz to mnie rajcuje ;-)) bede pisal o wzrostach , uwazam ze obecne wyceny spolek sa na tyle atrakcyjne ze nalezy kupowac akcje - nie na dt tylko inwestowac - byc moze beda tapniecia - ale nawet podczas szalonycxh wzrostow bywaja tapniecia , wszyscy tzn. przewazajaca wiekszosc widzi rynek w czarnych barwach z analitykami wlacznie - juz samo to powinno byc powodem do inwestowania , fundusze ktore szukaja przygod na innych gieldach - beda wracaly na GPW ze spuszczona glowa z lzejszymi portfelami po zagranicznych wojazach.." tekst ten stanowi prywatne przemyslenia i tak powinien byc odbierany.."
mari / 2008-01-03 20:17 / Achi
a fundy były zagranicą?mi to wyglądało na realizację zysków i przebudowę portweli ale na poważnie to dopiero zaczną się pakować tak po 15 stycznia(tak gdzieś słyszałem)
Big Lebowski / 2008-01-03 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pisze fundy a chodzi mi raczej o inwestorow ktorzy szukaja zyskow w przeroznych egzotycznych krajach..fundusze zawsze maja ubaw za cudze pieniadze - niezaleznie czy pomnoza czy pomniejsza zawartosc portfeli..;-))
Tobiaszek / 2008-01-03 18:00
no to mi pojechales Bigu :D
a ja mowie tak: aktualnie wszystko tak lata na gieldzie, jest ona tak rozchwiana ze najbardziej oplaca sie grac krotka pilka, kupowac i w miare szybko sprzedawac
slicznooka / 2008-01-03 17:35 / Uznany gracz giełdowy
super komentarz:-))) nareszcie wiemy co rajcuje Biga... choć to nie ułatwi wyboru prezentu urodzinowego:-)
pietroo / 2008-01-03 17:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wielu go będzie czytać i wielu w następnych dniach pewnie poczyni zakupy Bigu :-))
nowaa43 / 2008-01-03 17:48 / Idalia
Napewno tak, ja już żegnam się do poniedziałku, ale myślenia nie wyłączam. W głowie mi przyjemnie dzwoni po tych toastach i gratulacjach gdy forum dobiegało 25 tys. wpisów.To było coś niesamowitego. Pozdrawiam Gospodarza i wszystkich.
pietroo / 2008-01-03 17:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Udanego weekendu.
Pozdrawiam
kazelot / 2008-01-03 17:09 / Tysiącznik na forum
Jeff,bo inwestorem się człek rodzi.Później tylko sie szlifuje taki diament.
Niestety ja nie urodziłem się inwestorem,więc nie ma czego polerować. :-(
slicznooka / 2008-01-03 17:39 / Uznany gracz giełdowy
Kazelocie, tak myślę o tym co napisałeś i z żyłką faktycznie można się urodzić, ale dopiero nauka daje umiejętności Tzn... tak mi sę wydaje.... zresztą podobnie jak doświadczenie.
Ale ogólnie to i tak trzeba mieć troche szczęścia i odwagi:-))
Co za konstruktywna wypowiedź...
Big Lebowski / 2008-01-03 17:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w czasie takich spadkow jakie mielismy - wiekszosc dostala po tylku i wiekszosc ma depresje ;-)) tak wiec Walter po pieciu latach mozesz powiedziec jakim jestes inwestorem .. zreszta Ty jestes czynny zawodowo - masz mniej czasu dla gieldy..;-))
Big Lebowski / 2008-01-03 16:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malgosiu - jeszcze raz gratuluje wywazonych i dobrych decyzji inwestycyjnych - jestes na rynku dosyc krotko - wszyscy z analitykami i rzeczoznawcami - glosza katastrofe - a Ty na przekor wszystkim znajdujesz rodzynki i pokazjesz ze mozna zarabiac - gratki.. Pozdrowka..
slicznooka / 2008-01-03 17:27 / Uznany gracz giełdowy
Dzięki Big, Ty to lubisz wprawiać mnie w zakłopotanie:-)
co do inwestycji, to obiektywnie się zgodzę, ale zyski były tylko w perspektywie krótkoterminowej, na wszystkich longach dostałam po tyłku;-)) i oto jak rynek uczynił mnie spekulantką:-))
pietroo / 2008-01-03 17:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
zazdroszczę troszkę Ci tego, moje wszystkie próby spekulacji wyszły mi bokiem
slicznooka / 2008-01-03 17:46 / Uznany gracz giełdowy
hmmm, Pietroo, w takim razie ze spekulacjami poczekaj jeszcze, to samo przychodzi w pewnym momencie... Ty za to masz dar cierpliwości, więc powiedz sobie, że jesteś inwestorem na longterm i czekaj spokojnie na zyski.
pietroo / 2008-01-03 17:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak sobie tłumaczę Małgosiu, czekam cierpliwie na to aż wzrośnie KGHM, Armatura, Ponar
tylko kiedy to będzie?
slicznooka / 2008-01-03 17:55 / Uznany gracz giełdowy
w tym roku:-))
pietroo / 2008-01-03 17:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzięki za słowa otuchy Małgosiu
liczę na to, muszę się jakoś odbić, bo tamten rok był dla mnie kiepski finansowo
kloszard / 2008-01-03 18:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Pietroo, nie przejmuje sie, pamietaj, ze pieniadz zarobiony na gieldzie to najtrudniej zarobiony pieniadz....nawet nie jest wypelniany na wspolnym druku PIT taki jest wyjatkowy :).....trzeba byc czujnym i uczyc sie na bledach caly czas, zarzadzac pieniedzmi konserwatywnie, okazji jest zawsze sporo, tylko trzeba miec czym inwestowac....czasem to proste rzeczy, ale byc caly czas konsekwentynym to juz nie takie proste....jak pisal Big- srednio 5 lat potrzeba....jak pelne studia :)
pietroo / 2008-01-03 18:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Uczę się i obserwuję Was uznanych graczy. Co kupujecie, co sprzedajecie, to dla mnie nauka.
pietroo / 2008-01-03 17:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ma dziewczyna wyczucie
kloszard / 2008-01-03 17:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
ale jak to? jakich decyzji....ja nic nie wiem :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy