Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
barabaszek / 2008-01-01 21:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór Bigu i forumowiczom.Pozdrowienia w Nowym Roku.
piotrś / 83.24.117.* / 2008-01-01 23:49
Kochani !!! Skladam najserdeczniejsze Zyczenia na 2008 przede wszystkim Gospodarzowi oraz Wszystkim Forumowiczom tego jakże przytulnego kącika. Zyczę w 2008 dużo zieleni i niewiele czerwieni. A tak przy okazji,[jeśli można oczywiście] mam prośbę o opinię na temat Stalprofi.Próbuję wyliczyć c. kat. i wychodzi mi że spólka jest niedowartościowana a obecna cena atrakcyjna.Jeśli si ę mylę wyprowadżcie mnie z blędu . DZIEKI Wielkie z góry za każdy komentarz. POZDROWIENIA
Jarg / 2008-01-02 00:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, STF czyli Stefan jest bardzo solidną spółką... i jest tani (jak wiekszość żelaza na parkiecie)... w obecnej sytuacji może zarówno wzrosnąć jak i spaść... silne wsparcie jest jeszcze sporo niżej. W długoterminowej perspektywie ten papier czeka wzrost.

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2008-01-01 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku .. Pomyslnosci.. Pozdr..
przewodnick / 2008-01-01 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam,

Czy możesz Bigu powiedziec o Twoich przewidywaniach dotyczących tego i następnego tygodnia - chodzi mi o WIG 20?

Podrawiam
Big Lebowski / 2008-01-01 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. mysle ze pierwsze sesje pokaza nam kierunek - osobiscie obstawiam boczniak z lekka przewaga wzrostow.. jednak tylko rynek da nam odpowiedz.. Pozdr..
przewodnick / 2008-01-01 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A mi tak reka na enterem drzy :-). Dzieki. Pzdr.
przewodnick / 2008-01-01 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A mi tak reka na enterem drzy :-). Dzieki
Marins / 2008-01-01 20:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich....Co myslicie o Bytomiu?
Big Lebowski / 2008-01-01 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - mozna o Bytomiu to samo powiedziec co o wszystkich malych i srednich spolkach..
Marins / 2008-01-01 21:01 / portfel / Tysiącznik na forum
ale co myslisz o emisji serii J która ma byc po 6,00pln..Troszke drogo
Big Lebowski / 2008-01-01 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trzeba byc chorym zeby kupowac po 6zl gdy na rynku 50% nizej..;-))
Marins / 2008-01-01 22:03 / portfel / Tysiącznik na forum
wiem tez kursik powinien sie podniesc w najblizszym czasie..
gekko-n / 2008-01-02 10:01 / Bywalec forum
Bytom znany jest z tego ze odpoczywa długo, ale suma sumarum dobrze broni sie przed korektami i jak skacze to po kilkadziesiat procent. Myśle że management żeby uratować emisje tez ucieknie się do podobnej sztuczki co kiedys - w ciąg 1 dnia BTM poszedł o 30% do gory.

Ja trzymam śladową ilość, bo zarobilem bardzo dobrze na tej spółce juz nie raz.
Marins / 2008-01-02 10:15 / portfel / Tysiącznik na forum
pamietam jak poszła prawie 40% jak ustalili emisje serii J po 6,00pln naprawde ładna jazda była....
kazelot / 2008-01-01 20:14 / Tysiącznik na forum
Jarg względem Sondecka nie dyskutuję.Na tej półce to jest(musi być) już tylko wypas.
Jarg / 2008-01-01 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozornie tak... ale znasz przecież "chorobę" audiofilską - "zawsze coś można poprawić", " a może ten klocek, którego jeszcze nie testowałem gra lepiej?".... No i jeszcze ta jak najbardziej prawdziwa reguła: "sprzęt gra tak dobrze, jak jego najsłabszy element"...
Faktem jest, że Sondeck to już była abstrakcja mógł równie dobrze kosztować i 200k... kwestia "widzi mi się" producenta. Teraz jednak wszystko ma dla mnie punkt odniesienia.
kazelot / 2008-01-01 20:29 / Tysiącznik na forum
Jedno jest pewne.Zjadę do Ciebie do Wrocka z moimi gratami,oczywiście nie wszystkimi
( ASR wży z 80 kg) i pobawimy sie sprzętem.Jeśli nie masz oczywiście nic przeciwko.Co do najsłabszego elementu,to prawie zawsze okablowanie sieciowe i brak zdrowej filtracji prądu sieciowego.
Jarg / 2008-01-02 00:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest to słuszna koncepcja he, he... Pomyślimy na tym :)

Pozdrawiam
kazelot / 2008-01-01 19:53 / Tysiącznik na forum
iPody tylko jako funkcjonalny następca a walkmana.Tu jest ich miejsce.
Jarg / 2008-01-01 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bez wątpienia jest to poręczne, funkcjonalne urządzonko... przynajmniej nie wkręca się taśma :-)
anonim_03 / 2008-01-01 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pełna zgoda.

aczkolwiek iPod Touch jest nową kategorią -- przenośnym systemem UNIXowym.
Jarg / 2008-01-01 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiaj o 20.35 na kanale TVP Kultura można obejrzeć islandzką interpretację pierwowzoru naszego Gospodarza, czyli film "101 Rejkjawik". Film opowiada o codziennym życiu niejakiego Hlynura - islandzkiego Lebowskiego :-)

Gorąco polecam!
gekko-n / 2008-01-02 10:03 / Bywalec forum
To jeden z moich ulubionych filmów.
Jak chcesz islandzkie to jes jeszcze Noi Albinoi - Noi Albinos. Tylko nie wiem czeprzetrzymasz :-)))))
Big Lebowski / 2008-01-01 18:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nowy rok - nowe mozliwosci , gra na nowo lub inwestowanie po nowemu ..;-)) - wszysc sobie zadajemy pytanie - jak bedzie ?.. nastepnie ustawiamy sie do rynku , ja obstawiam ze party jeszcze nie zakonczone i bedziemy mieli wzrosty , mysle ze pierwsze dni stycznia to raczej bedzie wyczekiwanie - co robia wielcy i inwestorzy zagraniczni , z wypowiedzi specjalistow na Bloombergu wynika ze europa wschodnia ma dobre wskazniki tzn. stwierdzono ze sa znacznie korzystniejsze od azjatyckich, ja uwazam ze wskazniki na GPW sa nader atrakcyjne i zadych powodow do bessy nie widze..
kloszard / 2008-01-01 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witam wszystkich, Big....sylwek taneczny i spokojny, ...gielda mowicie hm...1 polowa roku jest dla mnie zagadką, może być różnie..bedzie bujalo na pewno, azja moze sie zsunac ...do konca roku powinno byc dobrze, dobre spolki atrakcyjnie wycenione powinny byc drozsze, a jest takich kilka obecnie na gpw....rynek pokaze...na razie zrobilo sie zimowo, ma sypac dalej, wiec na narty i sanki czas :-)
Big Lebowski / 2008-01-01 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To ze pierwsza polowa wielka zagadka - wiadomo - ja tylko mysle ze obecnie wiekszosc inwestorow inywidualnych siedzi na gotowce - czyzby wiekszosc miala racje ?..
kloszard / 2008-01-01 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
hm..chyba wazniejsze, co zrobia inwestorzy instytucjonalni....hm...w kazdym razie bedzie ciekawie :)
Big Lebowski / 2008-01-01 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
inwestorzy instytucjonalni lubia - zaopatrzyc i nakarmic - indywidualnych inwestorow siedzacych na gotowce ..;-))
kloszard / 2008-01-01 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
:-)))
nowaa43 / 2008-01-01 18:01 / Idalia
Witam Biga , Jego ekipę i wszystkich forumoiwczów. Nowy Rok wystartował już i muzycznie a więc niech się kręci.To trochę taki szalony czas a co będzie ...czas pokaże.Zajrzałam do you tube Metallica - Nothing else matters - od marca 2006 wyświetleń: 5.398.416 .....
Big Lebowski / 2008-01-01 18:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Nowaa.. widze ze jezeli chodzi o muzyke to jestes expertem..;-)) Pozdrowka..
nowaa43 / 2008-01-01 18:46 / Idalia
Niestety chyba nie, ja tylko lubię dobrą muzykę . You tube odkryłam całkiem niedawno i na zasadzie nowicjusza sie tam zasiaduję. A ta liczba "forumowiczów' Metallicy robi wrażenie..to już spora armia. Pozdrawiam
wrota wyobrażni / 2008-01-01 17:44 / portfel / Poznań na +
Wszystkim szczęśliwego nowego roku abyśmy w nim więcej czuli niż widzieli
Jarg / 2008-01-01 15:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich w Nowym Roku :-))
Uff... już po imprezie...

PS. Andrzeju, będę jednak bronił Linna. Zapewne to kwestia gustu, ale ja nie słyszałem lepszego "cedeka" od Sondecka CD12. Akurate CD oferuje brzmienie z SACD zbliżone "kulturą" i wrażliwością do brzmnienia CD12, a przy tym jest kilkukrotnie tańszy... Cena Sondecka CD12 to było ok. 80k, a więc już niemal świętokradztwo (he,he)...
Poza tym Linny dobrze współpracują z moim MF Tri-Vista 300, czego nie mogę powiedzieć o Burmesterach (Transport 969 czy CD001), które zdecydowanie lepiej grają z firmowymi piecami (zastanawiałem się nawet, czy tam nie ma jakiegoś układu wspomagającego wyłącznie "rodzimy" sprzęt). Chylę jednak czoła przed specem z Berlina. Do odsłuchu używam KEFów 201 Ref. (z uwagi na niezbyt dużą powierzchnię pracowni) oraz słuchawek Grado RS1 (żeby nie męczyć rodziny), które zastapiły SHD600... różnica niebywała!. Tak więc u mnie Szkocja+Anglia wspomagane z lekka przez Jankesów :-))

I na koniec... dopóki będą mieli wenę tacy goscie jak Dieter Burmester, Anthony Michelson i inni... o poziom sprzętu możemy być spokojni. Martwi mnie tylko młode pokolenie... czy do reszty nie zdrewnieje słuchowo na IPodach... bo wtedy nawet Aston Martin i Bugatti nie zapewnią przetrwania manufakturom audio. Cóż... czas pokaże.

Pozdrawiam serdecznie
kazelot / 2008-01-01 16:09 / Tysiącznik na forum
To jak będziesz miał okazję to spróbuj kabli Furukawy.
anonim_03 / 2008-01-01 15:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jargu, iPod nie jest następcą CD, jest on funkcjonalnym następcą taśmy magnetofonowej. W tym sensie oferuje wyższą jakość dzwięku niż poprzednicy.
kazelot / 2008-01-01 16:11 / Tysiącznik na forum
Taśmy magnetofonowe są dalej kolego w studiach nagrań i iPody przy nich nawet nie powinny leżeć.Kwestia magnetofonu.Pozdrawiam
anonim_03 / 2008-01-01 16:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie mówiłem o 24-sto śladowcach. ;-)
a o zwykłych "Kasprzakach" i następcach.

PS. IPody pola magnetycznego nie wytwarzają ;-))
Jarg / 2008-01-01 16:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tego właśnie boję się, Andrieju... tej wszechogarniajacej kompresji. Wszystko teraz kompresuje się, żeby zmieściło się... najlepiej na klipsie w uchu. Młodym wydaje się właśnie, że mp3 to jest w prostej linii następca taśm analogowych. Ale może to niepokoje na zapas? W końcu wchodzi obecnie na tron niebieski laser... większa pojemność płyty... hmm... zobaczymy...
anonim_03 / 2008-01-01 16:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mp3 nie jest następcą taśm analogowych (a już na pewno nie studyjnych) ale pełni funkcję dawnej kasety magnetofonowej. Przy zwiększającej się przepustowości internetu poziom kompresji będzie się zmniejszał.

PS. W tej rozmowie trzymam linię "trend is your friend" ... trochę przeciw sobie.
kazelot / 2008-01-01 20:04 / Tysiącznik na forum
Ciekawostką jest wpływ okablowania cyfrowego na jakość dźwięku.Jako że używam dzielonego odtwarzacza muszę mieć taki kabel.Jak go dobierałem to był niezły cyrk.Nie mogliśmy uwierzyć,że w torze za kilkadziesiąt k,cyfrowy coaxial może mieć taki wielki wpływ.przecież to tylko przekazanie 0 i 1.A jednak różnica pomiędzy poszczególnymi kablami w przedziale cenowym kilkaset zł-2k była kolosalna(wszystkie kable 75 ohmowe,ekranowane itd).Tu jest pięta achilesowa muzyki z internetu.Przesył danych.
Dodam,że w efekcie wśród kabli cyfrowych poza wszelką konkurencją był Furukawa Grazioso.
anonim_03 / 2008-01-01 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to rzeczywiście ciekawostka.
kazelot / 2008-01-01 20:36 / Tysiącznik na forum
Krótko mówiąc następuje utrata danych i to w każdym kablu,a także zafałszowanie danych.Sprawy procentowo pomijalne przy gorszym sprzęcie,ale na górce już wyraźnie zauważalne.
anonim_03 / 2008-01-01 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przesyłałem internetem grube Terabyty i zgadzało się co co bita (robiłem kontrolę). Inna sprawa że protokoły informatyczne zwykle sprawdzają poprawność.
kazelot / 2008-01-01 21:33 / Tysiącznik na forum
Anonimie siedziało nas kilku.Nie z łapanki,słyszeliśmy wyraźnie i bez cienia wątpliwości.
anonim_03 / 2008-01-01 13:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nowy Rok to jak nowy czysty zeszyt ...
... z zamazaną pięrwszą stroną ;-)))
Lechu66 / 2008-01-01 12:36 / portfel / Pecunia non olet
Witam wszystkich !

Miałem beznadziejnego sylwestra. Chyba najgorszy w moim życiu... :(. MOże nowy rok przyniesie coś dobrego...
Big Lebowski / 2008-01-01 12:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. nowy rok rozdaje nowe karty - wykorzystaj to.. Pozdr..
kazelot / 2008-01-01 11:53 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry.
Nie ma to jak Sylwestra w domu z rodziną.Spokojnie,bezpiecznie.
Kilka lat temu zamawialiśmy w radio z imprezy Metallice,gość nie chciał puścić ,bo wcześniej grał dla nas już kilka ich numerów,więc pojechaliśmy wziąć rozgłośnie szturmem.Ochrona zdjęła nas z płotu,ale na nasze szczęście obeszło sie bez policji.
Big Lebowski / 2008-01-01 12:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Andrzej .. milosniku Metalicy.. ;-))
kazelot / 2008-01-01 12:09 / Tysiącznik na forum
Witaj Master of puppets.Kill'em all,seek and destroy.
Big Lebowski / 2008-01-01 12:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szampany wypite, petardy wystrzelone - czas za rozpoczac nowy rozdzial.. ;-))
Big Lebowski / 2008-01-01 10:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam serdecznie w Nowym Roku..
Merowin / 2008-01-01 11:54 / Bywalec forum
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku,witaj Big.
Big Lebowski / 2008-01-01 12:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Merowin.. Pozdr..
Big Lebowski / 2008-01-01 10:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nowy Rok - nalezalo by stosowna melodia przywitac .. http://de.youtube.com/watch?v=356XgmFF1xs&NR=1
kazelot / 2008-01-01 00:00 / Tysiącznik na forum
Witam z Nowom Godam.
Pooh / 2008-01-01 00:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Zdrastie. Pust' on budziet łuczszajszyj cziem priedyduszczij.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy