Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
faluch / 2007-12-31 12:15 / Bywalec forum
Witam,
Wszystkiego dobrego w NR nie tylko na giełdzie:)
pozdrawiam wszystkich
kazelot / 2007-12-31 11:45 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich.
Jarg:odpisałem poniżej w kąciku audio
Jarg / 2007-12-31 11:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich

Kolejny giełdowy rok za nami. Ktoś zarobił, ktoś stracił... wszyscy zyskali cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Na giełdę nie można obrażać się, trzeba jednak traktować ją z odpowiednim dystansem... Ważniejsze są inne priorytety: rodzina, zdrowie, praca... warto o tym pamiętać przy planowaniu kolejnych inwestycji...
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU... i oczywiście udanej zabawy sylwestrowej.

Pozdrawiam serdecznie
kloszard / 2007-12-31 11:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Przyłączam się do życzeń, wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla wszystkich :)
kepo / 2007-12-31 12:18 / portfel
Szalonego sylwestra wszystkim forumowiczą..
a przede wszystkim.. Udanego Nowego Roku !! Żeby się wam plany spokojnie realizowały :)

Pozdrawiam serdecznie
mila2 / 2007-12-31 11:12 / Tysiącznik na forum
Dla Gospodarza i Gości serdeczne życzenia noworoczne,sukcesów i zieloności...
a to taki sobie cytat z dedykacją dla Panów :
"Wyrafinowane piękno płci męskiej istnieje tylko po to...aby podniecać płeć żeńską"

Pozdrawiam serdecznie ;-))
Big Lebowski / 2007-12-31 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mamy dzisiaj ostatni dzien roku , inwestorzy podsumowanie roku juz dawno zrobili , nie byl to najgorszy rok a moglo byc lepiej.. mysle ze co bylo to bylo obecnie wazne jest co bedzie , czytam wypowiedzi specjalistow, analitykow itp. to ich powsciagliwe opinie co do przyszlej koniunktury - utwierdzaja mnie w przekonaniu ze nie bedzie zle, akcje wrocily do porzadnych wycen, caly nasz kraj bogaci sie i rozwija - wplywaja fundusze unijne na rozbudowe przeroznych sektorow - firmy sie rozwijaja , zloty systematycznie sie umacnia , fundusze powiekszaja zaangazowanie w spolkach .. jak bedzie pokaze nam rynek , gdyz rynek zawsze ma racje.. SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU zycze wszystkim ..
pietroo / 2007-12-31 10:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Życzę Gospodarzowi i wszystkim tu zaglądającym wspaniałego sylwestra oraz samych sukcesów i trafnych decyzji w nadchodzącym nowym roku.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-31 10:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
kloszard / 2007-12-31 10:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Wtam wszystkich ..Big...najpierw moi faworyci na 2008 - lsisoft, ferrum, lccorp,enap( po notowaniu pp) hm... i moze alchemia( gdyby nie pan K byloby bez chyba...)....jest jeszcze pemug po notowaniach pp..... i jeszcze mam nadzieje msz ...moze jeszcze arteria...dobry papier...
ciekawa dyskusja Jarga i Kazelota....jak pisze Jarg - kazdy pewnie zostanie przy swoim zdaniu.... ale ciekawie wysluchac zdania innego...podkresle jeszcze raz swoje obawy- brak edukacji muzycznej, bez niej muzyka coraz bardziej bedzie schodzila na psy, bo cala ta zabawa to sprzezenie zwrotne- bez wyrobionej publicznosci nie bedzie dobrego grania, ktore obroni sie po latach....osobiscie nie uzywam ipoda...
ale / 2007-12-31 10:45 / portfel
Dużo zdrowia,szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym 2008 Roku
i oby tu tak bylo dalej-milo,cieplo, rodzinnie .... serdeczności-Ela.
kazelot / 2007-12-31 01:35 / Tysiącznik na forum
Poczytałem sobie Waszą dyskusje dotyczącą audio i muzyki.Moje zdanie jest takie muzyka jest sztuką,a każda sztuka czy dla znawcy,czy dla laika wymaga pewnej oprawy.Jeśli weźmiemy piękny obraz,arcydzieło mistrza i zaczniemy je je oglądać w półmroku,rozwijając jak pergamin w dajmy na na klatce schodowej śmierdzącej szczynami,to stwierdzimy:niezłe.
Jeżeli ten sam obraz zobaczymy zawieszony w nastrojowo oświetlonym wnętrzu zabytkowego wnętrza to rzuci nas na kolana.
To samo z muzyką.Technologia nie wniesie już nic.Stradivari nie używał kompa.
Vinyl,CD,inne formaty-bez znaczenia.Tor do odsłuchu musi być skonfigurowany z dbałością o najmniejsze szczegóły,a płyta dobrze zrealizowana.
Sprzętem audio zajmuję sie już blisko 20 lat i powiem tyle-obecnie większość sie uwstecznia.Przykładowo używam CD Meridiana-Transport 500 i przetwornik 563.16.
Maszyna z lat 90-tych.Ostatnio padło mi serwo w transporcie i jest kłopot z naprawą(części).Pomyślałem :czas może na nowy.Posłuchałem sobie w domu Meridiana G08,obecnie najwyższy CD tej kultowej firmy i co?Padaka,jak dla mnie,ale oversampling 196khz,konwersja 20 bitowa itd.A gra przy moim staruszku kiepściutko.Cena za G08 to sporo ponad 10k.Minęło naście lat powinno pójść-guzik.Technologia nie wniesie już wiele,ważniejsza jest jakość i staranność konstrukcji na każdym z etapów .Stradivari nie używał kompa.Z nowych konstrukcji,które słuchałem w domu to mógłbym zamienić mojego Meridiana na Gryphona Mikado,no ale tu już cena ponad 30kTak na marginesie i 500 i 563jako nówki kosztowały powyżej 10k,czyli komplet ponad 20k,więc nie mówimy tu o sprzecie tanim..Jedno jest pewne i Meridian,którego w końcu stawiam na nogi i Mikado za 20 lat spoko będą mogły konkurować z ówczesnymi modelami.Tego jestem pewien.Pozdrawiam.Stradivari nie używał kompa.
Jarg.Musicala słuchałem najwyższego przetwornika-bez rewelacji.Z Linn'a to fajnie gra Ikemi na 24 bitowych przetwornikach Burr-Browna
kazelot / 2007-12-31 01:37 / Tysiącznik na forum
Zapomniałem dodać,że Mikado(nówka za 30k),wcale nie zmiażdżył nastoletniego meridiana.
:=)
Jarg / 2007-12-31 02:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, przeczytałem z uwagą Twój tekst... i napiszę tylko: jak spotyka sie dwóch audiofilów dyskusja już traci sens... jeden drugiego nie przekona... to kwestia osobistego smaku, preferencji, stylu, a nawet temperamentu. Powiem tylko, że ja preferuję barwę brytyjską, a dokładniej szkocką, ale z uznaniem słucham również dokonań Jankesów (Mark Lewinson, Krell, czy nawet tani Harman Kardon), a nawet Niemców (klasą dla siebie są tutaj wyroby Burmestera). Jedna uwaga... w hi-endzie nie ma rewolucji... jest konserwatyzm, czasem nasz gust bywa również konserwatywny... ale w latach 80-tych i 90-tych nie było SACD i DVD Audio. Posłuchaj Linn'a Akurate CD... a zwłaszcza co potrafi wycisnąć z SACD...
OK, Meridiany są świetne. To tyle.

PS. Jakiś czas temu okazało się, że wytrawni wirtuozi i melomani nie są tak naprawdę w stanie (nie widząc ich) wycenić wyżej brzmienia instrumentów Stradivariusa, Guarneriego czy Amatich od współczesnych najwyższej jakości... Ale mity dalej funkcjonują...
Jarg / 2007-12-31 03:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sprzęt sam w sobie starzeje się... kurz, tlenki itp. Będąc w Berlinie w salonie muzycznym stwierdziłem własnoręcznie (uczęszczałem do szkoły muzycznej I stopnia), że nowiutki fortepian Steinwaya brzmi lepiej od takiego samego, lecz starego, wielokrotnie strojonego... Pozdrawiam
kazelot / 2007-12-31 11:44 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich.
Jarg
Jeszcze jedno.Nie chodzi mi o to że starzy mistrzowie przewyższali kunsztem współczesnych.Intencja moją było pokazanie jak dawno temu już osiągnięto w instrumentach poziom nie do przeskoczenia.I w sprzęcie audio również.Można zapisać 1000 płyt na łebku szpilki,a "wieża" będzie wielkości naparstka,ale w brzmieniu powiedziano już wszystko.
Burmestera miałem w domu.Zgadzam sie z Tobą.Jednak od ładnych kilku lat gram na piecu równiez niemieckim ASR I exclusive.Cudo-polecam.
Zgadzam sie również z Twoją ocena Krella i Marka.o do CD-ków upierałbym sie przy starych Meridianach,duńskim Gryphonie i japońskim Acuphase.Super wrażenie wywarła na mnie również Endorphina Phatosa.Ciepluteńko,ale to hybryda lampowa.
Kolumienki mam Sonusa Fabera Grand Piano.Rewelacja.
I na koniec kable,tutaj nie mam wątpliwości,a testowałem ogromne ilości(Van den Hul,Nordost,Kimber,SiltechFadel Art,Tara Labs,Transparent Audio i wiele innych.I tu rewelacją bez konkurencji jest Furukawa z miedzi PCOCC.Grałem nią w torach za 5k i za ponad 100k.miażdży wszystko.W cenie do przyęjcia tyn 3k.Powyżej to utopia.
Na koniec kondycjoner i kable sieciowe.To zrobiłem sobie sam.Jak interesują Cię szczegóły to chętnie opiszę.
Info o ASR i Furukawie tutaj: http://www.rcm.com.pl/main.html
Pozdrawiam
Pooh / 2007-12-31 12:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Też włączę się do dyskusji:
Z jednej strony ipody, mp3 playery - z drugiej konserwatywne audio.
Kluczem do popularności mp3-jek jest czas i wygoda.
Ale: czytałem trochę relacji z różnych targów w "Audio" - mamy wysyp klasycznych odtwarzaczy... CD. Widać, że zapotrzebowanie istnieje - wiele osób po "wstępnym" zapoznaniu się z muzyką /mp3 i inne/ będzie chciało posłuchać tego samego na dobrym sprzęcie, w spokoju. Więc na rynku jest miejsce i na jedno, i na drugie :).
Osobiście z dużą ilością muzyki zapoznaję się w samochodzie, słuchając CD, niektórych skonwertowanych z mp3 /Boże, wybacz ;)/. A klimatu odsłuchu w spokoju, na przyzwoitym sprzęcie, nic nie zastąpi. Tyle, że do tego trzeba dorosnąć ;).
Pzdr.
kazelot / 2007-12-31 13:37 / Tysiącznik na forum
Jak włączysz jakąkolwiek muzykę skompresowaną do mp3 na sprzęcie o jakim tu piszemy to tego sie nie da słuchać.Uwierz mi na słowo.Tego sie nie chce wtedy słuchać taka to kiszka.W samochodzie tak,w słuchawkach gdzieś na chodniku.W tle.
Pozdrawiam.
Pooh / 2007-12-31 13:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
A.. fakt. Zapomniałem dodać, że do spokojnego odsłuchu absolutnie żadnych "dziadostw" nie używam. Nawet taka bluźniercza myśl do głowy mi nie przyszła, stąd niedomówienie ;)
Płytki /w miarę możliwości/ oryginalne, chociaż jak wiesz, niekoniecznie oryginalność cd gwarantuje dobrą realizację i nagranie.
I nie muszę wierzyć na słowo ;).
U mnie stoi "budżetówka", ale przwoicie gra : /CD Yamaha 396 + NAD 320BEE + Eltax Liberty 3+, okablowanie Klotz/.
Pozdrawiam.
faluch / 2007-12-30 22:02 / Bywalec forum
Witam wszystkich. Odnośnie proponowanych spółek na 2008.
Oprócz prawie wszystkich proponowanych przez gospodarza mam także swoje typy... trochę tego sie uzbierało:

1 ABG 4%
2 ARMATURA 6%
3 BBICAPNFI 4%
4 BMPAG 3%
5 BYTOM 6%
6 COMARCH 4%
7 ELEKTROTI 4%
8 FASING 5%
9 FERRUM 13%
10 LOTOS 4%
11 MONNARI 6%
12 MOSTALZAB 6%
13 ODLEWNIE 3%
14 PEMUG 3%
15 PEP 11%
16 PETROLINV 2%
17 PONARFEH 6%
18 STALEXP 2%
19 STAPORKOW 4%
20 TVN 1%
21 WAWEL 3%

Sa to przemyslane pozycje (niespekulacyjne) ktore bede chciał zostawic na dłuzej.
Jezeli ktoś ma jakies sugestie co do tego portwela zapraszam do dyskusji.
pozdrawiam
Jarg / 2007-12-30 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj
Generalnie o większości społek z tej listy mam opinię jak najbardziej pozytywną...
Ale... BMPAG - notowana na kilku parkietach i coś tam nie tak w ojczyźnie... ; PETROLINV - Krauze ostatnio daje popalić akcjonariuszom, do tego kraje postsowieckie to naprawdę trudny obszar w tej branży ; STX - tu lubię posłuchać opinii Biga ; LOTOS - nie wierzę już w państwowych dystrybutorów... chyba , że sprywatyzują całkiem...

Pozdrawiam
faluch / 2007-12-30 22:44 / Bywalec forum
Lotos- ma bardzo niskie notowania (ponizej wk) Firma sie rozwija, jest dobrze zarzadzana w przeciwienstwie do orlenu. Dodatkowo siedza w biopaliwach co niektorzy uwazaja za minus, ale mysle ze wyjda na tym na plus. Zastanawia mnie ostatnio nabrali duzo kredytow na rozbudowe, a analitrycy wlasnie lotosowi daja najnizsze notowanie z W20 (Forbs). Prawde mowiac nie wiem dlaczego

Petrolinvest - trzymnam do pierwszego " wytrysku"
STX- licze ze rzady PO dadza tej spolce zarobić (gdyby rzadzł dalej PIS wywaliłbym te spolke)

BMP - kiedys radziłem sie Biga czy BBIcap czy BMP. Wskazał na te pierwsza i tej mam wiecej. Jakos mnie ciagnie w strone tej niemieckiej społki, ma dobre zyski i niska wycene.

Mam tym społek sporo, jezeli ktos ma propozycje wymiany ktoregos waloru na inny chetnie wyslucham.

pozdrawiam
Jarg / 2007-12-30 23:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skoro już zastanowiłeś się, zdecydowałeś o zakupie i masz w portfelu te papiery to powinieneś w nie wierzyć... ale pamiętaj... o powodzeniu inwestycji w jakąś spółkę nie decyduje tylko jej wycena, lecz zepół wielu różnorakich czynników z AT i modą włącznie...
anonim_03 / 2007-12-30 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozwolę sobie przenieść na górę wątek -- chyba ważny.

Co masówki ... Ze wprowadzeniem taniego-masowego-niezbytnajlepszego produktu często łaczy się poszerzenie grona klientów -- tak było i z Fordem i tanimi liniami lotniczymi ... dla wielu ludzi był to ogromny postęp w standardzie życia.

Czy mp3 coś wniosło ... ciężko powiedzieć. mp3 jako takie jest ogromnym postępem w zrozumieniu entropii dzwięku :-))

Z mojego punku widzenia -- używam iPod głównie do słuchania książek i jest to ogromny postęp i ułatwienie.
Jarg / 2007-12-30 18:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Anonimie, ani ja ani zapewne Kloszard nie neguje sensowności postępu... zwracałem po prostu uwagę na koszty uboczne... starzy uzytkownicy Ferrari zrzymają sie, że po przejeciu firmy przez Fiata Ferrari zyskało dodatkowo... jakość Fiata...

Czy jesteś zadowolony z faktu, że kupując zabawkę dziecku... wyprodukowaną na 95% w Chinach kupujesz produkt nasycony ołowiem?

Często cena tego postepu i ułatwienia jest niepokojąco wysoka...
anonim_03 / 2007-12-30 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
klocki LEGO są produkowane w Szwajcarii ;-)))))
Jarg / 2007-12-30 19:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to te 5% :-))

PS. "zżymają się" - trzeba w miarę możliwości dbać o ortografię :-))
anonim_03 / 2007-12-30 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zabawki dzielimy na klocki LEGO (tatuś) i pozostałe (mamusia) :-)))
Big Lebowski / 2007-12-30 17:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proponuje podawanie typow branz i spolek na przyszly rok - tak jak zasugerowal Mari.. co o tym myslicie ?
mlody79 / 2007-12-30 23:02 / Tysiącznik na forum
długoterminowo - co sądzicie o swarzędzu ? w listopadzie dostał mocne lanie... poza tym, przechodzi restrukturyzacje, stary - "śliski" zarząd został wywalony, prognozy są obiecujące...no i sporo udziałów ma Arka, jakie macie opinie ?
Jarg / 2007-12-30 23:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Problem Swarzędza jest od lat ten sam... przegrywają konkurencję na polskim rynku z innymi dużo młodszymi i bardziej elastycznymi producentami, a przy tym spadają im zyski z eksportu na skutek wiadomo czego... kursu walut. Prognozy prognozami a wyniki coraz słabsze, jeżeli w przyszłym roku gospodarka przyhamuje, to meble ucierpią najbardziej... Arka ma sporo akcji... ale ostatnio chyba sprzedawała... Pozdrawiam
waldi42 / 2007-12-30 18:41
Witaj Big! mam abonament na Inwestsocku i tam znalazłem nieciekawą rekomendację odnosnie CSG nosiłem się zamiarem kupna tej spolki,ale teraz jestem w kropce co o tym sądzisz,przyglądaj sie Jago pozdrawiam Waldi o to ta analiza odnosnie CSG

CSG od dłuższego czasu jest papierem dla tych, który lubią dużo stracić. Nie ma najmniejszego znaku, że w tym będzie się coś zmienić. Krótkoterminowe odbicie jest owszem możliwe, ale nawet na to są ciekawsze papiery. Warto wspomnieć, że istnieje ryzyko, że akcje CSG znikają z GPW zanim pojawiają się akcje ZSS. Warto pamiętać też o tym, że isnieje ryzyko, że ZSS będzie miał problemy z płynnością, co negatywnie wpływa na skalę i wyników działalności podstawowej.
Big Lebowski / 2007-12-30 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Waldi .. co do csg - lubie kupowac spolki o ktore maja zla prase - ale slubu ze spolka nie wezme..;-)) Jago hm.. troche tam szemranego towarzystwa - ale grane moze byc.. Pozdr..
Marins / 2007-12-30 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum
a moze Midasik Bigu wydaje mi sie ze moze pokazac klase po nowym roku...Co myslisz ogólnie o spółce?
waldi42 / 2007-12-30 19:31
Bigu jeszcze raz na temat Jago cala emisja została objeta po 3zł za akcje, do tego trzeba było wykupić pp srednio po 0,20 gr zeby objac ta emisje wiec ten ktos musial zaplacic 3,20 za akcje a ze szemrane towarzystwo to wiem,ale napisze Ci tylko tyle ze kurs bedzie pompowany a wiec obserwuj
Pozdrawiam Waldi


Wiadomości: JAGO
2007.12.28 godz. 16:59:20 Aktualny kurs JAGO: 3.21 (+2.88)

Cała oferta ponad 15 mln akcji Jago została objęta
(PAP, pb/21.12.2007, godz. 19:11)
Inwestorzy objęli całą, liczącą 15.140.100 akcji serii C, ofertę spółki. Papiery były sprzedawane po 3 zł za sztukę - podało Jago w komunikacie.

Spółka z emisji pozyskała 45,4 mln zł. Z tych środków około 35 mln zł trafi na budowę mroźni w Bieniewie-Parceli. Ta inwestycja pochłonie w sumie ok. 71 mln zł, różnica zostanie pokryta ze środków własnych i kredytów.
Jarg / 2007-12-30 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Waldi, w CSG pierwsze skrzypce gra Sztuczkowski - ambitne chłopisko... szybko pnie się na polskiej liście krezusów... to nie jakiś don corleone z Toory, który postanowił wyprać sobie w Polsce trochę banknotów... jemu bedzie zależeć na dobrym kursie CSG/ZSS... pytanie tylko od kiedy... Pozdrawiam
waldi42 / 2007-12-30 19:43
Jarg a jak wytłumaczysz tym co niedawno zaiwestowali w CSG i maja juz blisko 30% w plecy wystarczyło ze kupili akcje10dni temu po 7,50 myslac ze to juz dolek w 10 dni prawie 30% spadku to cos nie jest tak....Pozdrawiam

http://stooq.com/q/?s=csg&d=20071228&c=10d&t=l&a=ln&b=0
Jarg / 2007-12-30 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Popr. "w ZSS..."
Jarg / 2007-12-30 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jest giełda, Waldi, a nie lokata... 80% to psychologia. Nie da sie wszystkiego wytłumaczyć całkiem racjonalnie. Mogę jedynie napisać, że wzrost o 300% Łap w ciagu miesiaca również uważam za zupełnie nieracjonalny... a CSG ma potencjał do wysokiego wybicia... Dawno nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że Sztuczkowski też kupował emisję po 7 z hakiem, a więc on również jest obecnie w plecy... Ogólnie jednak rynek w nadchodzacych latach będzie sprzyjający dla ZSS/CSG więc powinni znacząco poprawić wyniki...
nowaa43 / 2007-12-30 20:35 / Idalia
Ja bym typowała branżę spożywczą - szeroko z handlem, z firm Bomi (ludzie mają więcej pieniędzy w portfelach, firma się rozwija i myślę pójdzie śladem wielu rodzinnych firm pnących się do góry) , branżę deweloperską z JWC i LCC myślę że Pana LC nie wszyscy docenili a i start był w nienajlepszym okresie . Wszystko to pod warunkiem, że ogólnie nie będzie jakiejś bryndzy.
TOMOK / 2007-12-30 18:35 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witam Big :-) ekipkę wiatam
ASBIS to mój typ...także cała branża IT wyadeje się być interesująca.
Ale nie musicie wierzyć facetowi przebranemu za księdza :-)
Wszystkiego Najlepszego W Nowym Roku
Od nowego roku nie będę miał możliwości śledzenia notowań on-line. Może to i dobrze, więc nie złoście się jak od czasu do czasu zapytam o to i tamto w ciągu dnia.
Pozdrawiam ciepło
Big Lebowski / 2007-12-30 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku.. Asbis -hm. wiem od kogo masz ten typ - od Topola , szkoda facet zna sie na rzeczy pisze ciekawie lecz tylko gdy sie pojawia prowkuja go i rozdziobuja - jak malowanego ptaka..typ dobry.. Pozdr..
TOMOK / 2007-12-30 18:57 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
prawda...jesteś spostrzegawczy :-)
odkąd pierwszy raz napisał...zaciekawił mnie...poczytałem ciut...będę obserwował...jestem dzieckiem forum więc moje typy są stąd.
Pozdrawiam ciepło
wrota wyobrażni / 2007-12-30 18:16 / portfel / Poznań na +
Bigu co myślisz o Jutrzence tak sobie myśle że nasi rodacy za granicą mogą przyczynić się do wypromowania kilku marek np jerzyki ;) niebo w gębie choć na ostatniej sesji zlali ją strasznie -6,35 %ciekawe dlaczego .Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-30 18:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spolki spozywcze , medyczne i energetyczne podczas glebokich korekt powinny swiecic przykladem i zachowywac sie lepiej od rynku - GPW to jednak innymi prawami sie rzadzi i wszystkie bez wyjatku pod noz..;-)) na gieldzie mamy zawsze dwa kierunki tzn. od przesady do przesady i Jutrzenka bierze czynny udzial w tym spektaklu.. Pozdr..
anonim_03 / 2007-12-30 18:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak sobie kiedyś wykoncypowałem że Polską wersją P&G czy innego Mercka jest PGNiG.
Marins / 2007-12-30 18:10 / portfel / Tysiącznik na forum
ja stawiam na Midasa,Hawe....
Jarg / 2007-12-30 17:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
FON - dla giełdowych kamikadze... to dopiero będą loty, już mieliśmy preludium... :-))
Big Lebowski / 2007-12-30 17:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fon, Toora itd.. zawsze takie spolki beda sobie fruwac , ale tak na powaznie branze lub spolki roku 2008..
anonim_03 / 2007-12-30 17:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
IT, media i anty-surowcowe :-)
Big Lebowski / 2007-12-30 17:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a przyklady spolek - chodzi mi o GPW..
anonim_03 / 2007-12-30 18:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nad tym trzeba by się głębiej zastanowić. :-)
najbardziej poszukiwaną informacją jest chyba ta drogowa (ppwk) ...
ostatnio kupiłem po okazyjnej cenie (koło 22 euro) Heidelberger Druckmachinen
Big Lebowski / 2007-12-30 18:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Marins - to jest zanana niemiecka firma o ktorej wspomnial Anonim..
Big Lebowski / 2007-12-30 16:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kloszard.. gratuluje tytulu..;-))
kloszard / 2007-12-30 16:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Big...dzieki...właśnie zauważyłem...hm..troche sie nie czuje, ale wielkie dzieki wszystkim :)....dzis zaczalem troche przegladac ponownie ksiazke eldera- zawod inwestor gieldowy...nie wiem czy ktos czytal...jest troche fajnych rzeczy, do ktorych trzeba wracac....
pozdrowienia noworoczne wszystkim :)
Marins / 2007-12-30 16:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Nono gratulejszon...
kloszard / 2007-12-30 17:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dzieki pozdrowienia :)
Jarg / 2007-12-30 16:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
He, he... wkrótce u nas takie zagęszczenie "uznanych" jak profesorów w klinice akademii... winszuję również Kloszardzie :-))
kloszard / 2007-12-30 16:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dzieki Jarg...hm..tak...zageszczenie wzrasta...wszystko sie dewaluuje...dlatego nie ma wyjscia trzeba inwestowac ..takze na gieldzie :-)
Jarg / 2007-12-30 16:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
słusznie prawisz
nowaa43 / 2007-12-30 16:22 / Idalia
Tak zrobiłam dzięki za podpowiedź w sumie jestem raczej początkująca i nie do końa wiem jak to działa..ale się uspokoję. Dzisiaj cicho trochę, to sie rozpanoszyłam.
Jarg / 2007-12-30 16:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Właśnie dlatego, że rzadko się odzywasz dopiero teraz zwróciłem uwagę, że chyba coś tam masz inaczej ustawione... ale pisz więcej... nie ważne czy tłok czy pusto... miło poczytać :-)
nowaa43 / 2007-12-30 16:16 / Idalia
To chyba różnie bywa, ale jest coś takiego, że pamięta się nawet gdzie się zacina na tych starych. Wydaje mi się że to jest nieuniknione, że czarne płyty odejdą i będą tylko w domach koneserów. Nasz rodzinny dziesięciolatek, no dobrze .....wnuczek poprosił o zademonstrowanie jak działa gramofon i potem w domu powiedział mamie, że są najbardziej zacofani z całej rodziny, bo takiego nie mają...I wyobrażcie sobie kupili.... więc może się mylę.
nowaa43 / 2007-12-30 15:46 / Idalia
Na melancholię dobra - oprócz innych rzeczy - jest też czekolada. Z powodu dużej ilości magnezu oczywiście, whisky z innego itd, itp.Z ciekawostek smakowych tegorocznych Swiąt mogę Wam polecić czekoladę z papryką. Delikatesy Bomi sprzedawały przed Świętami małe czekoladki, wielkości połowy zwykłej tabliczki, na obwolutce są narysowane różne papryczki. Powrót do korzeni czekolady.... zaraz Wam powiem co to za firma.. Stainer .. nazwisko mało włoskie ale czekoladki barrrdzo ciekawe. Zostaje po zjedzeniu taki posmaczek ostry ale b. ciekawy i Wiecie co? nie chce się więcej. Nie, nie nie dlatego że niedobre. Tak jakoś....A jak napisała parę dni temu Slicznooka o "wzrostach" poświątecznych wszystkim nam się przyda jakiś spadek.
Poleciałam do swoich starych płyt i gram czarną Alchemię DS . Jakie to krótkie teraz....
Jarg / 2007-12-30 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A propos czarnych, winylowych krążków... są spory wśród audiofilów (ja również je toczę), czy dźwięk stracił czy zyskał po przejściu na małe srebrne płytki... jedno jednak nie ulega wątpliwości: straciły piękne, duże, "barokowe" obwoluty płyt... zniknął romantyzm okładek takich jak właśnie Alchemia DS... zapisanych drobnymi rysuneczkami nie do odtworzorzenia na małym formacie pod plastikiem. Zniknął prawdziwy metalowy, rozsuwany rozporek z płyty Stonesów "Sticky Finger", czy obracane kółeczka i okienka na płytach Led Zeppelin... i wiele, wiele innych niepowtarzalnych rozwiązań...
kloszard / 2007-12-30 16:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Jarg...powitania wszystkim serdeczne poświąteczne...temat mi bliski ..winyle...właśnie wróciłem niedawno do ich kolekcjonowania...lubie ich barwę...na pewno okładki też mają swój smak artystyczny...
- syn mojego znajomego ..14-latek własnie stwierdzil ze chce miec cos oldschoolowego, czyli..discmana.... :)
Jarg / 2007-12-30 16:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, he, he a toś mnie ubawił... discman oldschoolowy... , to co powiedziałby na walkmana :-) Wracając do winyli... barwę mają piękną... to fakt. Trzeba przynajmniej odtwarzacza Musical Fidelity, a najlepiej Linn'a, żeby prawidłowo odtworzył tę barwę na CD... Jednak SACD i DVD Audio wprowadzają już nową jakość... plastykę sceny muzycznej, studia nagraniowego... a poza tym te trzaski... i wygoda użytkowania... Najlepiej mieć i to i to... :)
kloszard / 2007-12-30 16:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
ciekawe z SACD i DVDAudio, ze chyba sie nie przyjely...? jakos coraz mniej tytulow w tym formacie sie pojawia...tak mi sie wydaje...hm...masz racje, ze najlepiej miec to i to..jednak gramofon w samochodzie troche nieporeczny :-) zreszta nawet cd tez juz nie.....ipodomania na calego....
Jarg / 2007-12-30 17:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To formaty scricte audiofilskie... one nie zastąpią popularnych... będą niszowe...
Taka refleksja: wszystko zmierza w kierunku szybkości, wygody, a co za tym idzie "bylejakości"... mp3 tego najlepszym przykładem. Wkrótce moga także zniknąć LP i w ogóle sens tworzenia jednolitej koncepcji płyty... skoro muzykę kupuje się teraz w pojedynczych kawałkach w internecie... za tym pójdzie zapewne zanik graficznej oprawy muzyki (bo po co na IPodzie czy innych pudełeczkach)... Młodzi tego nie potrzebują...
Mam jednak nadzieję, ze nie zaniknie nisza audiofilska... ale kto wie, jak to się komuś w końcu przestanie opłacać?...
kloszard / 2007-12-30 17:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
hm..masz racje Jarg...wszedzie króluje convenience....szybkosc i wygoda....ale jest to z reguly plytkie i malo wartosciowe...dla mnie najbardziej bolesna jest kwestia braku edukacji muzycznej za mlodu...to tragedia....dlatego mlodzi potem wybieraja to co wybieraja...
anonim_03 / 2007-12-30 17:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
koledzy widzę po iPodzie jak po łysej kobyle jeżdzą.
witam wszystkich.
Jarg / 2007-12-30 17:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Anonimie
Tu nie chodzi o dowalanie Apple i jego cacuszkom (zresztą kilka wala się w moim domu... wiadomo... córy), tylko o zwycięstwo produkcji masowej nad manufakturową jakością... trendu się nie powstrzyma... takie czasy... wersja "beta" wychodzi zwycięsko w pojedynku z dopracowanym produktem... zanim wejdzie do produkcji produkt finalny... firma już zdąży zbankrutować... ot i cała filozofia...
anonim_03 / 2007-12-30 17:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ten trend trwa od paruset lat. Tak naprawdę życie arystokracji 300 lat temu nie było znacząco wygodniejsze niż obecnie. Za to życie prostego człowieka zmieniiło za sprawą postępu techniczego i masowej producji na lapsze i to bardzo.

PS. Ktoś mógłby napisać -- kiedyś to były czasy, artysta sam grał .... potem powstały te gramofony i muzyka zrobiła się dziadowska.
Jarg / 2007-12-30 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie całkiem się rozumiemy... ale z grubsza rzecz biorąc o to właśnie szło...
anonim_03 / 2007-12-30 18:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
chyba się rozumiemy ;-)
chciałem tylko powiedzieć że jest to druga strona procesu który jest nieodwracalny jak i bardzo pozytywny.
Jarg / 2007-12-30 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie rozumiemy się w tym znaczeniu, że nie chodziło w dyskusji o postęp, czyli nowe kierunki technologiczne (jak to było w przypadku patefonu Edisona), ale o pewien aspekt... o zupełnie świadome produkowanie rzeczy "bylejakich" i niedopracownych, żeby tylko było taniej, szybciej i więcej niż konkurencja... a to niestety wpływa na świadomość konsumenta...
Jarg / 2007-12-30 16:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
PS. Nowa, chyba niepotrzebnie wpisujesz posty w nowych wątkach... zmień (u góry nad tekstem obok niebieskiego "pokaż wszystkie komentarze") w okienku "wyświetlaj" - na opcję "w wątkach"... wtedy Twoje posty będą dodawane pod kolejnymi postami, a nie jako nowy watek/temat... Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy