Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
nowaa43 / 2007-12-30 14:59 / Idalia
Mocna rzecz.....i teledysk też . Długo się ładowało ale zawsze warto taką muzykę przypominać.. dzięki. Każdy z nas ma jakąś muzykę do pamiętania. O Tinie T. nikt z nas pewnie nie zapomni, bo i wokalistka i człowiek (myślę o historii jej życia) godne uznania.Trochę mniej melancholii, prawda?
nowaa43 / 2007-12-30 14:03 / Idalia
Ja też nie słuchałam, chociaż na Trójce się wychowałam, to odeszłam od niej ostatnio..za dużo polityki. Dire Straits kiedyś przez lata słuchałam na okrągło a i dziś to dla mnie ciągle piękna muzyka. Epitafium to dla mnie ścisła czołówka i Wall i Metallica też, choć nie cała. Przy komputerze słucham Radia pin ale i dużo muzyki z cd. Dużo bluesa, no i stary dobry rock ale nie mam jakiejś specjalnej kolekcji. Tyle jest dobrej muzyki.....pozdr.
mendes / 2007-12-30 14:10 / Bywalec forum
Witajcie.Nie zapomnijcie o ZZ Top i Tinie Turner.pozdr....
Jarg / 2007-12-30 15:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Spoko... nikt nie zapomni o brodaczach, ani o babci Tinie... :) Pozdrówka
nowaa43 / 2007-12-30 13:14 / Idalia
Dzień dobry Bigowi i wszystkim forumowiczom. Kącik muzyczny widzę też na b. wysokim poziomie. Dzisiaj mam nastrój melancholijny a jutro trzeba już będzie krzesać z siebie nastrój weselszy .. jeśli można to niech dziś zagra Dire Straits....

http://www.youtube.com/watch?v=k5JkHBC5lDs&feature=related
Jarg / 2007-12-30 13:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Nowaa

Nie słuchałem dwóch ostatnich list przbojów wszech czasów w Trójce... ciekaw jestem, czy "Brothers In Arms" dalej mieści się w trójce największych przebojów... Przez wiele lat "podium" rotacyjnie okupowały "Stairway To Heaven", "Bohemian Rhapsody" i właśnie "Brothers..." .

Mnie również dopadły dziś nastroje melacholijne... kilka dni temu zmarł Oscar Peterson - legenda jazzu... genialny improwizator, w ogóle twórca nowoczesnej fortepianowej improwizacji jazzowej... tak się składa, że akurat niedawno zakupiłem kilkanaście jego najsłynniejszych płyt sprzed dziesięcioleci... znakomicie odczyszczonych, a na dodatek wzbogaconych o niepublikowane dotąd nagrania... brzmią wspaniale...

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-30 13:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Nowaa - na melencholie mam utworek .. http://pl.youtube.com/watch?v=6eBcqhMoxRM&feature=related Pozdrowka..
wojtlek / 2007-12-30 12:17
Dzień dobry wszystkim,
Bigu, czy nie kusi Cię powrót do BBID??? Ostatnio bardzo dużo dobrego tam się dzieje.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Big Lebowski / 2007-12-30 13:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Wojtlek.. wiele firm kusi obecnie.. ;-)) Pomyslnosci.. Pozdr..
Big Lebowski / 2007-12-30 10:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Jarg / 2007-12-30 11:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry

Wczoraj na jednym z niemieckich kanałów oglądałem walkę Cunninghama z Huckiem o pas IBF... całkiem niezła... dawno nie ogladałem tak spektakularnego rozstrzygniecia w ostatniej rundzie... Ponoć Adamek ma wkrótce walczyć o tytuł właśnie z Cunninghamem...
Big Lebowski / 2007-12-30 11:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarg - takze ta walke ogladalem , bylem pod wrazeniem mlodego kubanczyka ktory w tej samej wadze walczyl - wielki talent , jezeli tylko go nie zepsuja ta wroze mu wielka przyszlosc..
Jarg / 2007-12-30 11:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tej walki akurat nie widziałem... Kubańczyka? To chyba chłopisko zwiał z raju Fidela... bo Castro nie zwykł pozwalać swoim pięściarzom na zawodowy szmal...
Big Lebowski / 2007-12-30 12:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mistrz swiata juniorow - wlasnie tak jak mowisz uciekl z kraju..
wuerka / 2007-12-29 23:39 / Tysiącznik na forum
Witajcie, troszkę nie zaglądałem,
ktoś jedzie może na Metallicę do Chorzowa w maju ?
Zdrowia dużo dla twardzieli i wariatów życzę
h16v / 2007-12-30 15:37 / Bywalec forum
Ja z pewnością pojadę. Nie ma się nawet co zastanawiać.
kazelot / 2007-12-29 23:44 / Tysiącznik na forum
Rozważam kwestię,byłem parę lat temu w W-wie,było super no i Mercyful Fate.
Na Floydów to pociągnąłbym do Stuttgartu,albo jeszcze dalej.
Big byłeś w Stuttgarcie i nie byłeś na koncercie?????
Co Ty tam robiłeś?
wuerka / 2007-12-30 00:57 / Tysiącznik na forum
Floydzi to nie są, ale chyba nie masz wątpliwości, że będzie sie o Metallice mówiło za 20 lat
szkoda czasu Kochani
przybywajcie :-)))
przepraszam Bigu za nadużycie Twojego koncika :-)))
pozdro :-)))
wuerka / 2007-12-30 00:58 / Tysiącznik na forum
kącika- ależ...
Big Lebowski / 2007-12-29 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na 3sat bedzie teraz Pink Floyd to tak dla zainteresowanych..;-))
Big Lebowski / 2007-12-29 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie koncert - Ciemna strona ksiezyca.. ;-))
Jarg / 2007-12-29 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fantastyczna płyta... mam jubileuszowe wydanie w wersji SACD... brzmi jak nagrana w tym roku... ciekawostka: jest to najchętniej kupowana płyta z muzyką rockową w historii... a panowie Waters, Gilmour, Wright i Mason lubili skosztować ziółek... oj lubili... zaś one lubiły ich... zaszkodziły jednak piątemu, a własciwie drugiemu - Barretowi...
Big Lebowski / 2007-12-29 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pod koniec lat 80tych w Stuttgarcie dawali koncert - ja nie bylem ale opowiadano mi ze wiele osob nie dostalo sie na stadion i tlumy pod stadionem spiewaly ich utwory razem slyszac muzyke i spiew z glosnikow..
Jarg / 2007-12-29 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
U nas we Wrocku w podobny sposób można było uczestniczyć w koncertach na wyspie (Słodowej)... pamiętam, że nie mając biletów można było odsłuchać koncertu Klausa Schulze... niegdyś wielkiej gwiazdy muzyki elektronicznej... zresztą Niemcy upodobali sobie akurat ten rodzaj muzyki... Tangerine Dream, a zwłaszcza Kraftwerk - chcąc nie chcąc prekursorzy muzyki Techno... (koncerty zaliczyłem w latach 80-tych we Wrocku w Hali Stulecia).
Big Lebowski / 2007-12-29 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kraftwerk- oni chyba mieli ten utwor Tour De France..
Jarg / 2007-12-29 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak szefie... to był przebój :-))
Big Lebowski / 2007-12-29 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jarg - wszycy lubili..;-))
Jarg / 2007-12-29 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)) no... prawie wszyscy...
TOMOK / 2007-12-29 20:23 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć koleś :-) ekipka cześć
Mało mam sił..ale wpadłem się przywitać
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-29 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku.. musisz energy drink wypic ;-)) Pozdr..
barabaszek / 2007-12-29 21:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć Tomok ...pozdrowienia i najlepszego w nowym roku.
TOMOK / 2007-12-29 21:20 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
no piję energy piwo :-)...ciut prawdy w tym...przy czwartym energy dużo więcej :-)
Najlepszego barabaszku
Pozdrawiam
andrew69 / 2007-12-29 16:11
Witaj Bigu. Jako mało doświadczony gracz chciałbym zapytać, dlaczego spółka taka jak Ponar jest przez wielu uznawana jako dobra do inwestowania, skoro C/Z ponad 130, a stopa zwrotu z ostatnich 3 miesięcy -40%. Mam obawę czy warto trzymać. Proszę o podpowiedź.
Big Lebowski / 2007-12-29 16:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. kazdy ma inna strategie inwestowania - dla mnie najwazniejsze to jest to co sie dzieje w firmie - firma ponar sporo przejmuje - fam, relpol takzee hydrotor to oznacza ze ma cel i strategie ktora realizuje - firmy ktore przeznaczaja pieniadze np. na wykup wlasnych akcji uwazam ze nie maja pomyslu na biznes .. wskazniki sa wazne ale czasem warto zaryzykowac w wyzsze wskazniki ktore moga sie zmienic na odpowiednie.. Pozdr..
barabaszek / 2007-12-29 17:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Bigu a co myślisz o Sygnity...nowy przywódca na czele RN...akcjonariusze zgłaszają chęć nabycia nowej emisji akcji...może jeszcze coś dobrego przed tą spółka?Pozdr.
Big Lebowski / 2007-12-29 17:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku - jezeli bedzie koniunktura na gieldzie to i signity bedzie dobre w innym przypadku wiadomo..Pozdr.
barabaszek / 2007-12-29 18:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Poobserwuję sobie ta firmę,zobaczę czy nowy menadżer udźwignie ja z dna :-)
Big Lebowski / 2007-12-29 18:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Barabaszku - czasem zaskakujesz mnie co jeszcze masz na oku ? ..;-))
barabaszek / 2007-12-29 18:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Na razie jakieś 7 spółeczek ale napiszę w nowym roku coś o nich bardziej konkretnego.Sygnity wydaje mi się firmą która po tak ogromnych spadkach ma szansę odbić się od dna mając charyzmatycznego menadżera i bądź co bądź całkiem przyjemny akcjonariat a nawet ostatnie zmniejszenie udziały przez ING nie przekreśla jej wzrostów w przypadku chęci ratowania przedsiębiorstwa przez pozostałych akcjonariuszy.
barabaszek / 2007-12-29 20:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Jedną z nich jest Polnord coś muszę z 20 mieć a myślę,że kontrakty na ponad 1,25 mld $ to nie najgorszy prognostyk na rozwój i znaczenie firmy ;-))...i co sądzisz o tym wyborze? z NC podoba mi się LUG myślę,że będzie rósł w siłę a szybkie wejście w niego przez opere w takim wymiarze też dobrze o nim świadczy (poza tym oglądałem wywiad z właścicielem który wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie :-))-to Ci dopiero argument co he he)...o reszcie później.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-29 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
O WDM i Lugu myslalem i nadal mysle jest jeszcze jedna spolki z NC co do Polnord - Krauze musisz brac pod uwage - nie jest lojalnym czlowiekiem w stosunku do akcjonariuszy a takze sporo smrodu wokol niego - moge sie mylic..Pozdr..
barabaszek / 2007-12-29 21:03 / portfel / Tysiącznik na forum
No to pochwal się jaka to spółeczka z NC :-))
Big Lebowski / 2007-12-29 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dobra do spekulacji .. napisze Ci jak kupie gdyz obroty troche mnie zniechecaja..;-))
mari / 2007-12-30 00:54 / Achi
też o niej pomyślałem i jest to ta spółka której działalność dobrze rozumiem;-)
barabaszek / 2007-12-29 21:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Ok ...mam prośbę czy mógłbyś mi podać linka albo powiedzieć ile Orcogroup jest warta na niemieckiej giełdzie?
Big Lebowski / 2007-12-29 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jest kilka orco - mysle ze ta o ktora chodzi to 10,20euro co do linka to do sprawdzania spolek zagranicznych z GPW - www. comdirect.de
barabaszek / 2007-12-29 21:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzięki za linka...ta akurat jest na Euronext i w Pradze notowana...juz znalazłem warta jest 81,30 euro także na naszej jest cena podobna do Euronextu...hmm swoją drogą jeżeli jest tu jednak zależność a firma ma się czym poszczycić to moze już czas na nią bo wyniki jak myślę będą ją tylko w górę mogły popchnąć...muszę mocno się do tego zabrać i poczytać jak się mają takie zależności jeżeli spółka jest notowana na kilku parkietach jednocześnie ...no chyba,że masz wyrobiony pogląd na ten temat (a pewnie masz) to chętnie poczytam Twoją opinię
Big Lebowski / 2007-12-29 21:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spolka notowana na wielu parkietach - jest to niekorzystne dla spolki gdyz notowania na GPW - jest uzaleznione od notowan w Wiedniu, Frankfurcie itd..zarabianie jest dosyc klopotliwe..
barabaszek / 2007-12-29 21:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Rozumiem czyli wzrosty na dwóch wymienionych przeze mnie parkietach będą miały w uproszczeniu odbicie na GPW jak dobrze zrozumiałem...jak również w przypadku spadków :-))
Big Lebowski / 2007-12-29 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
inaczej - o wzroscie bedzie decydowal Frankfurt lub Wieden itp.. Warszawa z cala pewnoscia nie - przekonali sie ci co kupili po 30zl Unicredito na debiucie i 30zl nie zobacza nawet za dwa lata..
barabaszek / 2007-12-29 22:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Czyli z jednej strony nie jest to kłopotliwe powiem więcej nawet bardziej przejrzyste ...spółka która wykaże zyski i zwiększone przychody zostanie doceniona więc i u Nas na GPW wzrośnie...klarowna jak dla mnie sytuacja :-) ...dzięki za wyjaśnienia...czas do domku pojechać...Do jutra.Pozdr.
barabaszek / 2007-12-29 14:45 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzień dobry wszystkim...w nadchodzącym 2008 r. życzę dobrych i bardzo dobrych inwestycji na giełdzie..a w życiu prywatnym zdrowia,uśmiechu i pogody ducha szczególnie w trudnych chwilach, których życzę jak najmniej.Pozdrawiam serdecznie
Bronisław / 2007-12-29 14:29 / portfel / Bywalec forum
witam Dude witam kącikowicze-cóż podobno to czas podsumowan-dopiero niedawno przekonałem się ze granie swoimi prywatnymi środkami jest najtrudniejsze-cóż swoje prywatne środki zaczełem inwestowac w niepomyslnym czasie bo juzw drugiej połowie roku i chyba wypada cieszyć się ze nie poniosłem dużych strat i w sumie nie mam czego odrabiać-obecnie stoje z boku rynku(wg mnie dobrze jest w tak niepewnym czasie znależx spółke na której można zarobić nawet po 5-10 procent w moim przypadku jest to lotos), poza tym moim skromnym zdaniem klimaty na inwestycje długoterminowe nie ma bo co prawda wyceny niektórych spółek sa już atrakcyjne to nie wiadomo do konca jak bedzie zachowywać się wall street-pozdrawiam i szczęśliwego nowego jorku
Big Lebowski / 2007-12-29 13:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie panuje moda na fundusze ktore inwestuja w akcje zagraniczne hm. samo przewalutowanie i zakup akcji na zagranicznej gieldzie to okolo 3% z transakcji - sprzedaz nastepne 3%, wzmacniajaca sie zlotowka dalej przemawia na niekorzysc - nieznajomosc rynku i nieporadnosc zarzadzajacych - odbije sie na wynikach i rynek krajowy bedzie na nowo odkryty..
Jarg / 2007-12-29 12:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pewnym kluczem do udanych inwestycji w przyszłym roku, a także późniejszych latach jest prawidłowe wyodrębnienie, które spółki i całe branże zostały naprawdę cenowo wystrzelone w kosmos i osiągnęły już pułap, powiedzmy - absurdalny. Mam tutaj na myśli analogię z hossą internetową... Weźmy na przykład Prokom - solidna firma z W20, która... nie może nawet zblizyć się do rekordu cenowego z 2000 r - 331 zł ( i już sie nie zbliży)... a przecież Prokom nie miał w miedzyczasie splitów, jakichś potężnych emisji... jest po prostu analogiczny do sytuacji NASDAQ... Inne spółki, które obecnie wydaja sie być bardzo drogie (lub jeszcze niedawno były)... mogą za jakiś czas znacząco podrożeć... a obecna cena będzie tylko marzeniem... Kto postawi na dobrego konia... będzie bogaty :-)
Big Lebowski / 2007-12-29 13:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Byl czas ze dzielono spolki na stara ekonomie i nowa ekonomie , slynny inwestor W. Buffett nie inwestowal w firmy internetowe itp. byl wysmiewany przez zarzadzajacych funduszami w owym czasie - jego odpowiedz byla zawsze taka sama nie kupuje firm ktorych dzialania nie rozumie - obecnie rynki wrocily do korzeni - ekonomia jest jedna a W.B. okazalo sie ze mial racje ..Dow w tym roku wzrosl nieznacznie chyba 7% Nasdaq kilkanascie procent , Dax 20 % - wszystko jest w normie tzn. tak uwazam , nastroje wisielcze - niepewnosc ogromna , ogolnie wieszczenie bessy hm. sa podstawy do wzrostow a najwazniejsza podstawa jest niska wycena spolek .. jak bedzie pokaze rynek ..
kazelot / 2007-12-29 12:15 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry.
Inwestowanie mamy we krwi.Przytoczę pewien przykład.Mój znajomy ma sklep spożywczy.jak przy każdym sklepie i u niego są miejscowi żule.Parę lat temu nawaliło śniegu i znajomy miał masę odśnieżania.Wezwał jednego ze "swojaków" i mówi:jak odśnieżysz to dostaniesz flaszkę wina.Chłopina przystał na to ochoczo.Po jakimś czasie patrzy,a rzeczony żul siedzi na murku,a inny jedzie ze śniegiem,aż miło.Kolega podchodzi do tego co miał odśnieżać i pyta:Jak tego dokonałeś.Na co ten:Obiecałem mu kubek z mojej flaszki.Ale jak to-pyta koleś-przecież kubek to masa wina,nie szkoda ci?
Żul na to:Ja w niego inwestuje,kiedyś mi zabraknie,to on się podzieli.
Historia autentyczna.
Jarg / 2007-12-29 12:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich...

... i życzę udanej, słonecznej soboty - ostatniej w tym roku...

PS. Kazelocie, świetna opowiastka :-)).... jednak statystyki są nieubłagane: tylko 2% populacji ma naturalny talent do biznesu... co wcale nie wyklucza lumpów z tej statystyki :-)

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-29 12:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Andrzej - wazne ze chcial sie podzielic z mysla o przyszlosci..
Big Lebowski / 2007-12-29 10:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim .. Obecnym...;-))
superman / 2007-12-29 11:16 / Tysiącznik na forum
witam,
Dude zaczynam sie przygladac 1 spolce z twojego porfela mianowice FERRUM, jak dobrze widze spolka ma dobre wskazniki : Wskaźnik cena / wartość księgowa 1.06, Wskaźnik cena / zysk 10.10 , ostatnio ladny kontrakt za 42 mln oraz insajderzy dokupuja akcje.
obserwuje i jak wejde to na dlugo, dlugo...
pozdrawiam

pozdrawiam
superman / 2007-12-29 11:23 / Tysiącznik na forum
jescze jedno, nie mam PONARU ale za to dokonalem zapisu na akcje nowej emisji RELPORA, ktory jak wiadomo nalezy do grupy "wadowickiej" i czekam na lepsze czasy dla tej spolki.
Big Lebowski / 2007-12-29 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiekszosc analitykow stawia w 2008r na wig 20 - zdrowy objaw , musze przyznac..
Merowin / 2007-12-29 11:41 / Bywalec forum
Witaj Big,czyli MiSie beda dalej beda spadaly?
Big Lebowski / 2007-12-29 11:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. tak jak napisal Superman - trudno prognozowac , obstawiam ze wyceny wybranych spolek sa juz atrakcyjne..
superman / 2007-12-29 11:34 / Tysiącznik na forum
trudno prognozowac, kazdy moze miec racje, hehe
Big Lebowski / 2007-12-29 11:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zgadza sie - z tym uwazam ze zle by bylo gdyby wiekszosc obstawiala male i srednie spolki - ja obstawiam ze nadszel czas - stop picking tzn. wybierasz spolki atrakcyjne niezaleznie w jakim sa indexie..
Big Lebowski / 2007-12-29 11:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. moge tylko powiedziec ze bardzo dobry wybor.. Pozdr..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy