Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
lisekchgo / 68.77.14.* / 2007-12-29 00:18
Ja rowniez chcialbym zyczyc wszystkiego najlepszego w zblirzajacym sie roku.....zdrowka przed wszystkim,mamy tylko jedne,nie zapomnajmy o tym....qpw- aby dostala skrzydel
niby pegaz pedzacy w przestworza.,hen wysoko.....zielonosci w portfelach .....
.....minelo pare miesiecy od kiedy zagladam na forum biga...szkoda,ze tak pozno odkrylem ten kacik,na pewno nie zrobilbym tyle bledow....jakie to bylo proste -na wiosne:-)...co nie kupiles to tylko zyski rosly....szybko takie czasy nie wroca.....
...Szczesliwego Nowego Roku !....
Big Lebowski / 2007-12-29 10:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Al.. Kilka miesiecy prowadze ten kacik , odszedlem z forum glownego po incydencie w ktorym zaatakowano dziewczyne - ktora sobie cos tam napisala hm.. takie samo cos napisal Igla i nikt go nie zaatakowal - ja nie zabieram glosu gdy ktos cos pisze o mnie gdyz co mam napisac ? nie zaluje mojego odejscia - kiedys bywaly tam wysokiej jakosci dyskusje - obecnie wklejki i meldunki miedz drozeje zle , miedz tanieje bardzo zle - cena miedzi nie robi na mnie zadnego wrazenia , malo tego pyka mnie ..Staram sie nie wymieniac nikogo z imienia czy nicka z glownego forum - oczekiwalem takiej samej reakcji w stosunku do mnie - daremny trud..Pisza ze sie obrazilem , ze krytyki nie znosze itp.. tak interpretuja jak im wygodnie - nikt nie napisze ze ich olalem - co jest zgodne z prawda..Karawana idzie dalej..
lisekchgo / 68.77.14.* / 2007-12-29 01:13
W co inwestuje słynny inwestor giełdowy?
(Dziennik, pr/27.12.2007, godz. 15:30)

Słynny amerykański inwestor Warren Buffett przejmuje za 4,5 mld dol. większościowy pakiet w holdingu przemysłowym należącym do rodziny Prizkerów (właścicieli m.in. sieci hoteli Hyatt Regency) - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Dziennika".

Należąca do do Buffeta firma Bershire Hathaway kupuje 60 proc. Marmon Holding, firmy, która legitymuje się rocznymi przychodami na poziomie 7 mld dolarów. Spółka ta produkuje m.in. rury i cysterny kolejowe.

Według Buffeta ta transakcja to największa akwizycja Berkshire poza branżą ubezpieczeniową. Miliarder ma już kilka firm przemysłowych, w tym producenta materiałów budowlanych John Mannvile i Iscar Metalworkings, izraelskiego producenta narzędzi.

O funduszu Berkshire Buffeta często mówi się jako o potencjalnym nabywcy aktywów, które zostały wystawione na sprzedaż po tąpnięciu na amerykańskim rynku hipotecznym. Mając wolnych 45 mld dolarów w gotówce i najwyższy możliwy rating kredytowy, Berkshire może bez problemów kupić udział w dużym banku, domu maklerskim lub innej pogrążonej w kryzysie firmie finansowej.

Ps. Ważne W.B zainwestował w : "rury i cysterny kolejowe"
Jarg / 2007-12-28 23:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jankeska giełda... niczym mistrz Zen... ostatnia sesja niemal constans... żadnej wskazówki czy wróżby... dumaj człowieku sam, w którą stronę ruszyć :-))

Olimpiada i wybory w USA - te wydarzenia będą na pewno wpływać na trendy... psychologicznie zaś... może także ciutkę ME w Szwajcarii/Austrii... w końcu to trzecia impreza sportowa pod wzgledem rangi...

Dobranoc
zońka19 / 2007-12-28 22:15 / Tysiącznik na forum
Super forum super ludzie mysle . ze poniżej życzenia ode mnie odczytane
szczęścia , szczęścia i jeszcze raz pieniędzy ...jak mówi mój przyjaciel
Big Lebowski / 2007-12-28 23:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Super Dziewczyny. po nowym roku mysle ze grono Kobiet sie powiekszy tzn. licze na to.;-) Pomyslnosci..
Big Lebowski / 2007-12-28 21:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejszy spadek na gpw - odbieram pozytywnie , fundusze ten rok uznaly za stracony a przyszly rok beda zaczynac z nizszego poziomu - nazywajac rzecz po imieniu zanizanie przed .. ;-))
needle / 2007-12-28 22:08 / Bez rangi
strategii komentował nie będę, ale noworoczne składam
wszystkiego
IGła
Big Lebowski / 2007-12-28 22:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Igla .. gdzie sie podziewales ;-)) Najlepszego.. i do Siego Roku.. Pozdr..
smooth / 2007-12-28 21:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Widze że dużo żadnych wiedzy osób tu zagląda. Do nich naleze i ja. Moja przygoda z GPW sięga dosc odległych lat z długą przerwa. Kiedy jednak zdecydowałem sie na powrot zaczeło sie właśnie to niedobre:). Inwestuje małe kwoty takie które moge nawet starcic i sie edukuje, a z tego kącika można wyłowic na prawde duzo cennej wiedzy.
W kazdym razie chciałem Wam wszystkim za, mimo wszystko dobry rok, podziekowac. Zyczę Wam w nowym roku wielu trafnych inwestycji, pełnego konta w dołkach oraz zawalonego akcjami na szczytach oraz nawazniejszego -duzoa ciepła rodzinnego i zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Reszta to pikuś.

Szampańskiej zabawy! Pozdrowienia.
5424 / 2007-12-28 21:11 / Fan Linuxa Ubu
muszę przyznać że mnie też już roczek na tym forum puknął, codziennie zaczynam przeglądanie netu od wizyty u Biga, mało piszę bo znajomość materii
u mnie mizerna, przyznam się szczerze że nie czuję giełdy, choć zaczynam dostrzegać pewne prawa rządzące rynkami finansowymi, może w przyszłym roku będę bardziej ofensywny, założyłem nawet rachunek i poczyniłem mizerne zakupy choć stopa zysku u mnie całkiem niezła. Życzę wszystkim w przyszłym roku niezłych zysków i własnych szczerych opinii publikowanych na tym forum pozdrawiam gospodarza i wszystkich piszących.
mari / 2007-12-28 21:10 / Achi
Kończy się rok ludzie robią podsumowania.Myślę że jesteśmy w dobrym momencie aby zastanowić się jakie sektory ,branże,spółki mogą dać dobrze zarobić w przyszłym roku.
Gdzie będzie wędrował pieniądz w większej ilości i gdzie będzie miało to wpływ na rozwój i wyniki finansowe.Jeżeli są propozycje to zapraszam do przedstawienia ich.
Big Lebowski / 2007-12-28 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mari.. ja juz opisywalem ze mam takie skrzywienie gdyz spolki ktore kupuje porownuje do podobnych na innych rynkach i np. Ferrum - Salzgitter bardzo dobra niemiecka firma ktora wlasnie zajmuje sie produkcja rur i wzrosty miala niesamowite , energia alternatywna kroluje obecnie na rynkach i dlatego u nas bedzie to samo, PEP z calej korekty wychodzi z usmiechem,PPWK to nic innego jak Tele -Atlas takze dobra firma , BBIC- to nic innego ja Indus Holding- takze dobra firma niemiecka, Ponar np to sa firmy takze zblizone maszynowe ktore sa na czasie.. przykladow mozna by mnozyc.. czasem warto porownac branze - jak zachowuja sie na innych rynkach - jest to o wiele latwiejsze i skuteczne..
nowaa43 / 2007-12-28 21:08 / Idalia
Mam też damski sposób na porawę nastroju giełdowego... wyobrażam sobie, tego, o którym poeta nietoperz pisał w reducie co to siedzi w zarządzie funduszu pełen animuszu oskubawszy nas z akcji. Otóż zamiast myśleć, że to wypielęgnowany, wystrojony drab co to zaraz leci na weekend na Bermudy, wyobrażam sobie ... Przynajmniej jego szefa.... jako matuzalema podłączonego do kroplówek, ssawek, co ma wszystko poza ustrojem (cielesnym) i siedzi w ciemnym pokoju, bo zabiłoby go nawet zwykłe światło..... Ktoś taki pojawił się w filmie Okrucieństwo nie do przyjęcia jako szef G. Clooneya w korporacji prawniczej. I wtedy spokojnie idę gotować np rosołek... krupniczek. Pozdrówka.
Big Lebowski / 2007-12-28 21:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kobiecy sposob na gielde i musze przyznac ze ciekawy..;-)) Pozdrowka..
nowaa43 / 2007-12-28 20:16 / Idalia
Dobry wieczór Bigowi, Jego ekipie i wszystkim szczerym i pozytywnym forumowiczom. Rok giełdowy się skończył, był ciekawy i dla mnie nie najgorszy.Giełda już od kiedy pojawiły się kontrakty stała się miejscem wymagającym duuuużej wiedzy a i szczęścia też. Można mając dobre spółki nie zarobić a na byle czym i owszem. To jest jednak fajne miejsce i fajnie jest czuć się choćby małą drobinką tej ogromnej grupy inwestorów indywidualnych. A od kiedy trafiłam na Wasze forum to czuję się jeszcze fajniej. Z nikogo się tu nie kpi, nie obśmiewa udziela porad itd. Bigowi życzę specmocy na odpędzanie klonów, trolli i innego licha a wszystkim zdrowia, pomyślności w życiu i na parkietach (różnych). Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-28 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Nowaa.. zycze Ci powodzenia i sowitych zyskow w przyszlym roku, zdrowia i pomyslnosci.. Pozdrowka..
Marins / 2007-12-28 20:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Big mam nadzieje ze w nowym nadchodzacym roku odrobimy czesc strat które zgotowała nam gospodarka amerykańska w postaci kredytów hipotecznych...Pozdr
Big Lebowski / 2007-12-28 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marins.. nalezy miec nadzieje ale takze probowac byc aktywnym.. Pozdr..
Jarg / 2007-12-28 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I ja życzę Ci Nowa pomyślności wszelakiej w nadchodzacym Nowym Roku... cieszę się, że płci pięknej w kąciku przybywa... lepsze warunki do dyskusji. Wiadomo, mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus :-)) Dude, masz nosa do dziewczyn... poprawiło Ci się w Szczecinie... bo w LA wyglądało to hmm... średnio :-))

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2007-12-28 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jarg - jak pamietasz w LA to artystki - zajmujace sie malarstwem ;-)) ,
Jarg / 2007-12-28 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak, tak... wiem... artystki... znam problem z autopsji... he, he
Big Lebowski / 2007-12-28 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zakonczylismy rok - pelen wzlotow i upadkow,szalaly przerozne spolki ludzie zarabiali krocie ale jak to mowia wszystko co dobre to sie szybko konczy..Obecnie niewielu inwestorow tak naprawde inwestuje i niewielu wierzy obecnie we wzrosty - publikowane wskazniki optymizmu na gpw mysle ze mijaja sie z prawda - gdyby ogloszono ankiete wsrod wszystkich inwestorow obecnie wraz z zarzadzajacymi w funduszach to mysle ze jakies 80% - oczekuje spadkow a nawet mysle ze wiecej , fruwaja badziewia ale to zawsze bylo w czasie jednej z bess Chemiskor - latal po niebie kilku inwestorom mysle ze byc moze z zyskow na tym walorze zostalo pare zloty reszta oddala wszystko a nawet dolozyla ;-)), analitycy na wiekszosci rynkow sa powsciagliwi co do przyszlorocznej koniunktory - dlatego to mnie napawa optymizmem - czasy sie zmienia , mysle ze inwestor dysponujacy np. 10tys zl kapitalu - rodzina utrzymac z gry nie bedzie w stanie - jak to do tej pory bylo, gielda bedzie dojrzewac tzn. zarabianie bedzie trudniejsze - znajomosc kronik towarzyskich nie wystarczy..w przyszlym roku Fed jak i ECB beda obnizac stopy co bedzie korzystne wlasnie dla rynku akcji , analitycy przewiduja wzmocnienie usd - hm. osobiscie nie podzielam tej opini - gdyz uwazam ze USA jest zainteresowane utrzymaniem niskiego kursu usd..
TOMOK / 2007-12-28 19:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć koleś :-) ekipka cześć
To ja podsumuję rok z punktu widzenia inwestora jakich na forum zapewnie wielu / niech nikt proszę się nie obrazi /.
Wejście na giełdę na wiosnę uratowało mi życie. Zakup dwóch walorków po kilku dniach przyniósł jak dla mnie pokaźne zyski. Pojawiła się nawet w pewnej chwili myśl by porzucić pracę i żyć tylko z giełdy :-) Dobrze, że szybko mi przeszło, że zobaczyłem, że nie tylko zyski będą.
Gdyby nie wiosna...zapewne skapitulowałbym i uciekł z podkurczonym ogonkiem...ale jednak wiosna była :-) ufff
Czego nauczyłem się przez ten czas? hmm...pewnie mało...nie znam się na ATi AF....choć dziś już wiem co pojęcia te znaczą chociaż :-)
Pewnie nie za wiele też nauczę się w najbliższyb czasie / umysł mało chłonny, lenistwo, brak czasu, piwo :-) /
Traktuję to póki co jako zabawę... / inwestowane pieniądze nie są na życie / choć wiem, że zabawa to nie jest. Można dużo zyskać ale można też wiele stracić.
Jestem nastawiaony optymistycznie co do przyszłego roku...nie tam żadna analizy ale wrodzony optymizm / ktory czasem umyka też / mi to mówi.
I mówi mi to szczęście, którego nigdy nie brakowało mi w życiu.
Zawsze na swojej drodze spotykałem super ludzi i od wielu lat przyjaciół mam.
A od tego roku czuję, że jest ich jeszcze więcej.
Pozytywnie pozdrawiam :-)
Big Lebowski / 2007-12-28 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku.. ciesze sie ze jestes pozytywnie nastawiony do zycia.. Pozdr..
Big Lebowski / 2007-12-28 16:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ostania sesja tego roku..
Sancho Panches / 2007-12-28 17:23 / Bywalec forum
witam
dziwne ze zarzadzajacy funduszy nie podciagneli indeksow...
h16v / 2007-12-28 18:14 / Bywalec forum
Dla mnie nie jest to dziwne. Kto miał wyjść to wyszedł. Ci co zostali patrzą perspektywicznie i nie będą analizować rocznych podsumowań bo wiedzą doskonale co się dzieje. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że mniej jest reklam pokazujących zyski funduszy a więcej takich co pokazują w co bedą inwestować i na czym można zarobić. Moim zdaniem to jakiś mały dowód że zaczyna się układanie funduszy a tym samym sposobu zarabiania na nas pieniędzy.
Big Lebowski / 2007-12-28 16:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wieczorem postaram sie cos napisac..
dared695 / 2007-12-28 16:35 / portfel / "Bankier''
Dziękuę wszystkim za spędzone wspólne chwile na forum, życzę aby 2008 przyniósł wiele radosci i trafnych decyzji.
Do zobaczenia w 2008 !!!
Pozdrawiam Big"a i ekipę.
zońka19 / 2007-12-28 16:07 / Tysiącznik na forum
Zyczę wszystkim Szczęsliwego Nowego Roku duzo zdrowia , miłosci , pogody ducha
i super zyskow na giełdzie
składam zyczenia juz dzis bo nie mam pewnosci czy będę miała potem na to czas
cos ciut popichcic trzeba , a potem szykowac się na balety
Bawcie się dobrze i do (zobaczenia niestety nie , usłyszenia tez nie , a więc co ?)
" popisania i poczytania "
wrota wyobrażni / 2007-12-28 16:01 / portfel / Poznań na +
Widzę Bigu że byłeś dla kolegi Pietra tak miły i odkupiłeś od niego akcje Ponara ;)Myślę że twój zakup jest najlepszą odpowiedzią na pytanie zadane rano .A ja trzymam i nie puszczam amok spekulacji minął i staram się już nie reagować tak jak na początku mej krótkiej przygody z giełdą.Pietro myśle jednak że jeśli sprzedałeś to tego nie żałujesz najwarzniejsze to działać tak jak rozum podpowiada napewno kupisz coś co da ci pewnie więcej zadowolenia .tego ci życzę pozdrawiam;)
pietroo / 2007-12-28 16:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie sprzedałem, poczekam jeszcze, chociaż moja cierpliwość zaczyna się kończyć. Liczę, że Ponar pokaże jeszcze na co go stać i da nam zarobić. :-))
barabaszek / 2007-12-28 14:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzień dobry..witam wszystkich po świętach i pozdrawiam serdecznie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy