Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
bohdan77 / 2007-12-27 11:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam
Ale Ktoś znów sypie na csg, chyba dopiero po nowym roku bedzie wiadomo co z kursem
krzysiek29 / 2007-12-27 10:16 / Uznany Gracz Giełdowy
KTORE Z INDICATOROW DO METASTOCKA BYSCIE POLECILI???

i co myslicie o tych

ACP System (for count elliot waves in MS)
Adaptick Ice 2.01
Adaptive Trading Solutions
Aug2001MAMA
Autotrend for MetaStock 7.x
Bollinger Bands
CandleStick Formula
EnHilbertMSXSetup [custom made]
ERSA - Relative Strength Analyser
Fractal Finance
Gann Square
George Angell-LSS Daytrading System Indicators
Hilbert Cycle TASC
Kwik Pop
Metastock System Tester - MFST(60 MINS INTRADAY) by E. Labunsky.-ms70pr
metastock_walter_bressert_indicator_add-on
Miscellaneous
Murphy Morris - Chart pattern recognition
NIKSAN's MSFormula
Nison's Candlesticks Unleashed
Performance System Plus
Power Pivots Plus
SpyGlass 2.01
StDevBogieMSXSetup [custom made]
Tactical Trader Statistical Edge System
Tactical Trader Statistical Edge Trading System
TETRAHEX - Fractal Finance
Thomas Demark [goes in as SETUP - change name to whatever]
Thomas Demark Indicator
Trade Oracle
marboru / 2007-12-27 10:16 / portfel / "Bankier giełdowy"
witam wszystkich.......
czyżby Armata ruszyła?
pietroo / 2007-12-27 10:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mogłaby w końcu :-)))
życzę tego Wam i sobie
marboru / 2007-12-27 10:25 / portfel / "Bankier giełdowy"
przez chwilkę pojawiło się zlecenie na ponad 56k akcji po k.
byłoby pięknie jeśli dzisiaj by skoczyła do powiedzmy 2,15....
pietroo / 2007-12-27 10:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tez chciałbym tego, mogłaby rosnąć po kilka procencików codziennie, mam na niej do odrobienia jakieś 20%
pietroo / 2007-12-27 11:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jednak 2,15 dzisiaj to nasze marzenia
marboru / 2007-12-27 11:04 / portfel / "Bankier giełdowy"
zobaczymy, zobaczymy...
pietroo / 2007-12-27 11:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jestem realistą, chociaż baaaardzo bym chciał, aby sprawdziły się Twoje słowa
wrota wyobrażni / 2007-12-27 09:58 / portfel / Poznań na +
Wszystkim udanego dnia życzę pozdrawiam
pietroo / 2007-12-27 09:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie po Świętach
życzę trafnych decyzji :-)
superman / 2007-12-27 09:32 / Tysiącznik na forum
witam po Swietach,
zycze udanego dnia...
lisekchgo / 68.77.14.* / 2007-12-27 09:31
dzien dobry dude,wiitajcie kacikowicze.....
zońka19 / 2007-12-27 09:10 / Tysiącznik na forum
Witam
Swięta i juz po
zielonego zyczę
Big Lebowski / 2007-12-27 08:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
Big Lebowski / 2007-12-26 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro nowy dzien nowy pieniadz, dwie sesje ktore zostaly do odfajkowania w tym roku - powiedza nam niewiele - odpowiedz na wiele pytan uzyskamy w przyszlym roku .. Dobranoc wszystkim..
Bronisław / 2007-12-26 18:48 / portfel / Bywalec forum
witam was -zastanawiają mnie tylko b. wysokie obroty na osttaniej sesji-przy kosmetycznych wzrostach-wniosek jeden nadal jest wielu chetnych do sprzedaży do kupna owszem ale po ceach niewiele wyzszych niż obecnie-weźmy np lcc-kto może sprzedawać ten walor skoro plasuje sie znacznie ponizej ceny emisyjnej-albo ten kto akceptuje stratę albo.....
mendes / 2007-12-26 19:06 / Bywalec forum
To była ostatnia sesja na której można było zrobić straty na koniec roku.Sprzedawano i zaraz odkupowano.Stąd te obroty.
Big Lebowski / 2007-12-26 18:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. obrotami na ostanich sesjach nie sugeruj sie gdyz - trzy wiedzmy charakteryzuja sie poteznymi obrotami oraz sporymi wahaniami.. tak wiec ostanie sesje nie powinno sie nimi podpierac.. pozdr..
TOMOK / 2007-12-26 18:48 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Część koleś :-) ekipka cześć
Ja już w domku...spokojnie...nie alkoholizowałem się w Święta...
Dobrze się czuję po prostu :-)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-26 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku.. to dobrze ze sie dobrze czujesz.. Pozdr..
TOMOK / 2007-12-26 19:10 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Dobra Big pisz co dostałeś od Mikołaja :-)
Ja dostsłem:
- pulowerek / wzór podobny do wzoru na sweterku Kononowicza :-) /
- skarpety
- majtki
- piankę do golenia i antyperspirant
- ręcznik / ładny /
- 50 zł
- słodycze
Jestem zadowolony / z wyjątkiem pulowerka może :-) /
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-26 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rozge..;-)) Pozdr..
TOMOK / 2007-12-26 19:24 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
wolałbym rózgę dostać niż ten pulowerek :-)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-26 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
goralski sweterek jak zauwazyles na filmie - mam ..;-)) oprocz rozgi otrzymalem zestaw ziol leczniczych ;-))
Big Lebowski / 2007-12-26 16:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli ma ktos problem z odroznieniem bessy od korekty to podam przyklad z ostaniej bessy na rynku niemieckim- Deutsche Telekom spadl z ceny 110 euro na 5 euro - jak wiadomo DT - to powazna firma nie jakis tam latawiec dla przykladu nasz TPSA musiala by spasc do ceny 1,30zl to tak dla pelnej wyobrazni - tak wyglada bessa , podalem przyklad ktory nie jest skrajny - byly bardziej spektakularne ..
cienias nr.1 / 83.29.56.* / 2007-12-26 18:39
bigu z całym szacunkiem ale skąd wiesz czy 26 12 2008r TPSA nie będzie tyle kosztować????????? jeśli każdy by wiedział że mamy bessę , to myślisz że ile leszczy siedziało by na papierach? przecież bessy tak jak i hossy nikt oficjalnie nie ogłosi,przynajmniej w jej początkowej fazie. z góry przepraszam że się wtrąciłem.
Big Lebowski / 2007-12-26 18:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wtracic ludzka rzecz ;-))) - pewnosci nie ma z tym za juz byly by objawy np TPSA czy KGHM - byly by juz w polowie drogi np. TPSA byla by juz po 12 zl.. a KGHM byla by po 50zl.. zjawiska tego nie ma tak wiec mamy korekte ..Pozdr..
cienias nr.1 / 83.29.56.* / 2007-12-26 18:50
wiele spółek na gpw jest już w połowie drogi , nie ma pewności, że i giganci naszej giełdy niedługo podążą tą drogą , a leszcze które będą w papierach, tak już będą skopani, że nie będą mieć innego wyjścia jak tylko czekać???? oczywiście ci których stać na czekanie.
Big Lebowski / 2007-12-26 18:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
powiem inaczej podczas bessy czy to poczatek czy w polowie drogi wszystkie spolki leca na pysk - bez wyjatkow i zadne nie czekaja..
cienias nr.1 / 83.29.56.* / 2007-12-26 18:58
nie każde lato jest upalne (chociaż powinno) i nie każda zima jest mroźna
(chociaż powinna) czy gdyby wszystko leciało na pysk nie było by to zbyt oczywiste??????a może mamy inne rozdanie tym razem???
Big Lebowski / 2007-12-26 19:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ruch na ulicy jest dwustronny - nalezy odpowiednia strone obrac i sie ustawic - ja obstawiam wzrosty kontynuacje hossy oraz bicie rekordow i zapowiadam to glosno natomiast Ty mozesz obrac inny kierunek i obstawac przy tym - nic nie jest jasne to fakt - gdyby bylo wiekszosc byla by bogata.;-)). Pozdr..
cienias nr.1 / 83.29.56.* / 2007-12-26 19:31
zgadzam sie że kierunek jest ważny, tylko czy zbyt wielu chce, (lub bardzo by chciało nim jechać) i czy za jakichś czas nie zobaczą znaku ! ślepa ulica koniec drogi??? oczywiście szanuje twoje zdanie,ale póki co siedzę sobie wygodnie na przestanku (przy tej drodze, jeżeli mogę użyć twojej formy) i nawet nogami nie przebieram, tylko sobie luźno myślę.
i wychodzi mi na to że pojadę w przeciwnym kierunku. może tylko ja jeden??? pozdrawiam i już sie nie wtrącam.
Big Lebowski / 2007-12-26 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
alez smialo mozesz wtracac - nawet wskazane.. Pozdrawiam..
mendes / 2007-12-26 15:16 / Bywalec forum
Witam w święta.Witaj Bigu i forumowicze.AT to nic innego jak pokazane emocje na papierze.Można czytać z rysunku albo być psychologiem.Proponuje zobaczyć na wykres WIG20 lata 2000-2001 i nałożyć na to obecny wykres mWig.
Emocje nigdy sie nie zmieniają i reakcje wśród ludzi.Niektórzy twierdzą,że giełda nie ma nic wspólnego z fundamentami tylko to są emocje i psychologia.Oczywiście zawsze będą spory o wyższości AT nad AF i odwrotnie,i nigdy nie będzie zwycięzcy.Ja uważam,że ważne informacje są zawsze zawarte wcześniej w cenie danej spółki.Stąd też powiedzenie kupuj plotki,sprzedawaj fakty.Wiele informacji podawanych przez spółki to tylko plotki i wtedy kurs jest przeważnie podbijany,a gdy info jest potwierdzone nie ma to przewaznie poważniejszego wpływu na kurs spółki.Doskonały przykład to Euro 2012.Kupiono plotkę,że to żyła złota dla budowlanki.Kupił i sprzedał technik,a fundamentalista jest w plecy i zapewne przyjdzie mu czekać do 2012.
Bessy tez nie można nazwać gdy jeden indeks spada.W czasie bessy wszystkie indeksy kołuja powoli w dół.Trzeba analizować szeroki rynek WIG.Niektórzy twierdzą,że mamy besse na małych spółkach.Jak zwał tak zwał.Nawet analizując w ten sposób wybrany konkretnie indeks nikt i nigdy nie określi ile trwa bessa.Czy bessa trwa 1,2 lata?Tak było.A nie może trwać pół roku?Może .Ja uważam,że dopiero gdy miesiąc na szerokim rynku zakmniemy poniżej 54000 możemy zacząc sie niepokoić i mówić ,że mamy początek bessy.Ale i tak to nie będzie zależało o GPW tylko koniunktury na świecie,a ona dalej jest uzależniona od sytuacji w USA.A tam wybory w przyszłym roku.Żadna partia rządząca nie pozwoli sobie na pogorszenie nastrojów wśród wyborców i nie wpędzi kraju w kryzys i będzie wszelkimi środkami ratować gospodarkę.Przykład z naszego podwórka?Zobacz na ustawy konstruowane tuż przed wyborami.Czy te tezy sie obronią?Jak zwykle czas pokaże.Życzę wszystkim dalszego miłego świętowania.pozdr....
p.s.I jak z tymi wykresami?
Big Lebowski / 2007-12-26 15:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mendes .. na n-tv co piatek jest pokazywana at z Dax , Dow itd.. juz o tym pisalem najlepsi specjalisci z roznych instytucji finasowych - ich analizy czesto roznia sie od siebie w tak znaczny sposob ze przestalem zwracac uwage juz dawno na tych ekspertow..Jedno jest pewne jezeli przez dwa lata cos roslo bez opamietania - czytaj male spolki - to logiczne jest ze musi czesc wzrostow oddac dlatego to przezywamy obecnie korekte , nie wszystkie male spolki odczuly korekte - przykladem niech bedzie PEP , bessa inaczej oddaje wzrosty - inwestorzy z odpowiednim stazem wiedza jak to wyglada.. Pozdr..
MaxRipper / 2007-12-26 16:03 / portfel / Bywalec forum
Witam Big'u

Po raz kolejny nadużyję twojej cierpliwości i podam linka do nowych wypocin na moim blogu :):
http://wig.bblog.pl/
Big Lebowski / 2007-12-26 16:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jack Ripper w dziewietnastym wieku wzial brzytwe w reke i wyszedl na ulice Londynu - robiac spustoszenie wsrod dziewczyn lekkich obyczajow , pozostawial zawsze napis z pozdrowieniami " wasz Jack Ripper" - musze przyznac ze mial poczucie chumoru.. Policja Londynska zlokalizowala kilka osob ktore mogly stac za tym procederem - jedna z tych podejrzanych byl osobnik o swojskim nazwisku - Kozminski , po odseparowaniu kilku osob przez policje proceder ustapil - mysle ze policja w imie prawa wszystkich zgladzila.. hehe.. .. Jack czytalem Twego bloga - podoba mi sie " Gratki " nie z wszystkim sie zgadzam ale blog podoba mi sie.. Pozdr..
mendes / 2007-12-26 16:13 / Bywalec forum
Że tak wetnę się w sprawie twojego bloga.Podajesz zasady sprzeczne ze sobą.1.Kupuj tanio ,gdy krew się leje ,a sprzedawaj gdy drogo.
Łapiesz w ten sposób spadające noże i próbujesz złapac dołek.To najkrótsz a droga do bankrutcwa.Ma sie nijak do 2 zasady,że trend jest twoim przyjacielem.Tutaj kupujesz gdy coś rośnie.To są dwie sprzeczności.pozdr...
MaxRipper / 2007-12-26 16:26 / portfel / Bywalec forum
Masz racje ale to co napisałem jest zbiorem zasad znalezionych w wielu publikacjach - a to jakie z nich wybierzesz do swojego planu inwestycyjnego zależy od Ciebie. Ja np osobiście jestem zwolennikiem kupna po wyraźnej zmianie trendu (przy okazji: ostatnia taka zmiana miała miejsce pod koniec listopada br.). :)
mendes / 2007-12-26 15:47 / Bywalec forum
Bessa zabiera około 40% wzrostów z hossy,więc jeśli policzyć od 2003 to jest troche tego.I to musi byc długotrwałe i męczące.A to co trwa na misiach to zaledwie 6 miesięcy i ile zabrało z całej hossy?Nawet nie chce mi się liczyć:)
I nie może być bessy na misach a hossa na "bigach" :)pozdr.....
Big Lebowski / 2007-12-26 16:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To ze bessa jest dlugotrwala i meczaca to wiadomo ale ze bywaja spadki tak mocne ze skarpetki co poniektorym spadaja to nie wszyscy wiedza ..;-)) Pozdr..
mendes / 2007-12-26 16:36 / Bywalec forum
Największe spadki miesięczne wystapiły
03.1994 -35,26%
08.1998 -29,63%
03.1993 -28,02%

Największe wzrosty miesięczne
05.1993 +105,9%
08.1993 +50,36%
04.1995 +41,87%

Ale pod uwage trzeba wziąć ,że sesje były tylko na początku przez 3 dni:)))
mendes / 2007-12-26 16:41 / Bywalec forum
Robi wrażenie to 105% w miesiąc :))?
nowaa43 / 2007-12-26 14:55 / Idalia
Pewne jest tylko to, że na maczugi. Ale do najbliższej jaskinii żeby tam zlegnąć i czekać trochę daleko. Tu jest dużo przyjemniej. Ciesz się światem póki jest i tyle.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy