Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
barabaszek / 2007-12-20 19:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Sesja każdy widzi jak wyglądała...jutro koniec zawirowań i będzie wiadomo jaki trend się wyklaruje...osobiście myślę o ekspresie na północ...na EPD to dopiero przedsmak...myślę ,że będzie cieszyć wzrostem.Pozdrawiam wszystkich zaglądających
barabaszek / 2007-12-20 19:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Ups zakładki się pomyliły ...to miało być w moim portfeliku ...sorki Dude.
kow@l / 2007-12-20 20:26 / Bywalec forum
Witam,
oby nie były to wzrosty z -10 w portfelu do -5%. Jak żadam od tego grajdoła (GPW):

MSZ - 16zł
CSG - 20zł
ARM - 4.5 zł
BBC - 18,4

...może być za rok, ale ma być!
kow@l / 2007-12-20 20:28 / Bywalec forum
Pozdrawiam
nerwy puszczają(!)..........i wyobraźnia(!)
barabaszek / 2007-12-20 19:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór...normalnie aż się zdziwiłem ale coś tam się na zielono zaświeciło w moim portfeliku...hmm wiedziałem,że za mały udział mam na tym walorze ale cóż zapakowany po szyję :-)).Ślicznooka coś dzisiaj wykręciłaś na DT?Pozdrawiam wszystkich
slicznooka / 2007-12-20 19:47 / Uznany gracz giełdowy
dziś miałam super dt, 25%... tyle, że na minusie, hehe:-) bujnęło tylko o grosz:-)
barabaszek / 2007-12-20 19:49 / portfel / Tysiącznik na forum
NC czy parkiet główny?
slicznooka / 2007-12-20 19:53 / Uznany gracz giełdowy
główny, mastersa pp podkupuję, a niech go... zawsze na nim tracę:-))
barabaszek / 2007-12-20 20:11 / portfel / Tysiącznik na forum
No jutro jak środki pozwolą pogram trochę pewnym walorkiem na NC...uparta z Ciebie osóbka co ?(daj sobie spokój z tym mastersem jak nie wychodzi ...nie ma co grać przeciwko sobie :-))
wrota wyobrażni / 2007-12-20 17:50 / portfel / Poznań na +
Witaj Big jest info o nadzyczajnym walnym w firmie Hydrofor .Cel wydanie akcji spólki inwestorowi strategicznemu pewnie chodzi o ponara myślę że to dobra informacja z wiadomych względów.Co sądzisz o inwestycji ponara w stanach wczoraj pisałeś że inwestycje w stanach doprowadziły wielu do klęski pewnie chodziło ci o banki ale szukam potwierdzenia twojej myśli .I jeszcze jedno pytanie dlaczego walne ponara zostało przerwane wiesz coś o tym .Byłbym wdzięczny za odpowiedz Pozdrawiam a i kupiłem troszke pep skusze się chyba na więcej bo spółka zdecydowanie już w mocnych rękach.
Big Lebowski / 2007-12-20 18:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. amerykanie to taki szczegolny narod - podczas wojny gdy tlumaczono amerykaninowi ze pewnego izraelite zabrano do Oswiecimia - amerykanin dziwil sie i odpowiadal - jak to zabrano ? a dlaczego nie wzial adwokata..;-)) wiele firm sie przewiozlo w USA - SAP - lidr na rynku amerykanskim - oskarzona przez Oracle o kradziez danych - groza potezne kary , Siemens dlatego ze w niemczech wystapily naduzycia - akcjonariusze skarza firme - groza kary firmie w mld usd , Bayer - od leku zmarlo chyba kilka osob - kary byly ogromne - o bankach nie wspominam ... Pozdr..
wrota wyobrażni / 2007-12-20 18:41 / portfel / Poznań na +
Mogą zabezpieczyć się polisą oc wyjdzie taniej;) A twoje rokowanie odnośnie kursu ta firma dała już zarobić nie raz dlatego dziwi mnie że w nim żaden fund nie siedzi a w pep od koloru do wyboru.
Big Lebowski / 2007-12-20 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam ta firme gdyz uwazam ze - tam rozgrywana jest jakas gra warta swieczki , kupujac jakas amerykanska firme nie oznacza automatycznie ze beda w USA - byc moze kupuja technologie ktora otworzy im droge na inne rynki.. Pozdr..
kloszard / 2007-12-20 17:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Bigu ..witaj ..odnosnie firm dobrych.. at itp..... sam mam ferrum, bbic, ponar, armate....i wierze w nie, fundamenty itd...to nie zmienia faktu, ze sie kisza, at sie sprawdza.....czy ktos trzyma, nie trzyma, spycha, zaniza....bez znaczenia...koncowy fakt pozostaje taki ze spolka nie rosnie.....w przeciwienstwie do spolek z dobrymi wykresami w stylu astarty, elstaru....i jak pokazuje at lada dzien powinien wybic sie msz......nie mowie o dt.....no i nie mowie ze mam 10 mln do zainwestowania ..bo wtedy faktycznie trzeba wczesniej zbierac :-) pzdr
Big Lebowski / 2007-12-20 17:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Kloszard .. czescia kapitalu naly byc mobilnym ;-)) ale np.nalezy sie liczyc ze jakis walor jest zbierany - moze wystrzelic lub ten co zbiera moze taka cene zaoferowac ze inwestycja przebije wszystko - caly ten dt - bardzo dobrze jest operowac np. sprzedawac i probowac odkupienia tych samych akcji nizej - pomnazajac ilosc dobrych akcji.. robia tak wielcy moga takze inni..- zlotego srodka nie ma ale trzeba szukac.. pozdr..
Big Lebowski / 2007-12-20 17:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesja - niby wzrostowa , czesc inwestorow realizuje jednak straty tegoroczne - dlatego tylko wig 20 zanotowal wzrosty - wiadomo kontrakty..Wiedzmy jednak nadal wykazuja aktywnosc na szczescie jutro koniec ich czarow..Zauwazylem ze jednak nikt lub prawie nikt nie inwestuje z mysla o jakiejs strategi hm.. rodzynek Toora pokazala do czego prowadzi bezmyslne inwestowanie i spekulacja - spekulacja dla wielu inwestorow ze tak powiem za wysokie progi - jak mozna kupowac Unicredit po 30zl skoro na wszystkich gieldach swiata kosztuje ten sam walor 5,50 euro - paranoja ktora zemscila sie na amatorszczyznie - bo tylko amator przeplaca 50% za walor ktory ma jednak inna cene w danym dniu na - wlasciwych gieldach .. 30zl to nawet ten walor nie bedzie mial tej ceny nawet za rok - gdyz jest w trendzie spadkowym obecnie..Toora bedzie jeszcze wielokrotnie podrzucana - do momentu gdy zostanie juz tylko nocnik..
z_brzeszczot / 2007-12-20 18:08 / Leszcz uliczny
Witaj Big. Czytuję to forum, ale dopiero dziś odważyłem się odezwać:-))


jak mozna kupowac Unicredit po 30zl skoro na wszystkich
gieldach swiata kosztuje ten sam walor 5,50 euro


Właśnie. Sam jestem totalnym amatorem i zasadzałem się na ten papier, ale nie za takie pieniądze. Cóż, a że gotówka parzy, to zrobiłem inne głupstwo: nabyłem Dudę nieco poniżej 8 zł, po czym Duda poleciał jeszcze sporo niżej... Przyznaję, że spodziewałem się wzrostu tego papieru w dniu dzisiejszym. Czy byłbyś łaskaw krótko zaopiniować, czy warto potrzymać, Twoim zdaniem, ten papier? Moim motywem do zakupu było rzecz jasna, zniesienie embarga na sprzedaż do mięsa do Rosji, tylko, czy aby nie zostało to już przez rynek całkowicie zdyskontowane? Pozdrawiam
krzysiek77 / 2007-12-20 19:58
Witam wszystkich. Jestem kolejnym, w dodatku wiernym "podglądaczem"- "czytaczem," który postanowił pierwszy raz zabrać głos. Chciałem tylko odnieść się do sprawy Dudy i innych spółek, których kurs po podaniu dobrych wiadomości...spada. Wyczytałem ostatnio mądrą rzecz, która wiele tłumaczy. Zdanie jest krótkie i wymowne: "Kupuj plotki, sprzedawaj fakty".

Pozdrawiam wszystkich i życzę zachowania świetnej atmosfery na Waszym forum.
bohdan77 / 2007-12-20 21:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
77 "goodyear" ;)
Jarg / 2007-12-20 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, na wszystko jest "metoda". Dla DTradera czy krótkoterminowca zasada, którą przytoczyłeś jest jak podstawowe przykazanie... niekoniecznie jednak dla inwestora pragnącego potrzymać parę miesięcy lub longterminowca mającego w zamiarach horyzont kilkuletni (naprawdę, są tacy :-)... Generalnie rzecz biorąc jest to jednak słuszna rada i warto o niej pamiętać... Jak to się odnosi do papierów opadających natychmiast po ogłoszeniu "dobrej nowiny"? Świadczy to o znacznej przewadze akcjonariatu krótkoterminowego i ogólnej nerwowości graczy na rynku... Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-20 18:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiscie Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-12-20 18:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj..o Dudzie pisalem juz dzisiaj ponizej znajdziesz moje rozwazania- ja mysle ze wszysc co nabyli Dude liczyli sie ze teraz to tylko up. rynek plata figle takze na innych walorach .. ogolnie jednak wiedzmy - nie daja zyc ;-))
Jarg / 2007-12-20 18:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Tak jak napisał Dude... papier zbyt długo spadał i zbyt wielkie były przez to oczekiwania graczy. Trudno mi uwierzyć, że tych paredziesiąt groszy up to już całe dyskonto ze względu na koniec embarga. Tu są głębsze problemy. Przyznaję, starałem się ostanimi czasy zgłębić nieco temat rynku wieprzowiny, lecz jest to bardziej skomplikowane niż myślałem. Wymowny jest ten artykuł, do którego link podal "raul".
Symptomatyczny jest także brak zainteresowania "atrakcyjnością" kursu ze strony rodzinki Dudów i członków zarządu (nie licząc zakupów za drobne pozostałe po lunchu). No i to wychodzenie finansowych... w przypadku TFI można by jeszcze założyć, że jest to jakaś zagrywka... ale OFE? Widocznie chłopaki doszły do wniosku, że faktycznie nie spałaszujemy w najbliższych latach tyle szynki, żeby akcje rzeźni mogły kosztować 15 zyli... a i pewnie jest coś jeszcze... np. jakiś nieboszczyk w szafie...

Pozdrawiam
z_brzeszczot / 2007-12-20 18:18 / Leszcz uliczny
Dzięki za odpowiedź:)
Pospieszyłem się rzeczywiście, po napisaniu już - niżej wątek znalazłem:))
Pozdrawiam
Denubis / 2007-12-20 16:49 / portfel
Witam
Co myślicie o JWC?
Wojciechowskiego cały czas skupuje akcji firmy. Czy warta jest posiedzenia dłużej ? A może ktoś posiada ją w swoim portweliku?
Miłego wieczorku życzę :)
Big Lebowski / 2007-12-20 17:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witaj .. bardzo dobra spolka..Pozdr..
Jarg / 2007-12-20 17:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Denubisie

Mam go w swojej sakiewce. Tak jak napisał Big... papier wart jest grzechu... :-)) Pozdrawiam
Jarg / 2007-12-20 16:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wychodzi na to, że dałeś Toorze bardzo wysoką rekomendację :-))
Bowiem w tej chwili po prawomocnym wyroku wartość 1 akcji Toory wynosi: 0,0 PLN...
Jarg / 2007-12-20 15:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Całkiem ładny poziom wzrostu PKB u Jankesów... :)
Marins / 2007-12-20 15:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Witaj Jarg ale mi Krezusik poleciał nic go Romek nie broni....
Jarg / 2007-12-20 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, musisz pamiętać, że Roman Romanowicz sam lubi pogrywać na własnych akcjach... więc w konfrontacji z takim "graczem" wszyscy pozostali stoją na straconych pozycjach...

Pozdrawiam
kazelot / 2007-12-20 15:26 / Tysiącznik na forum
Witam i żegnam.Nie mam obecnie czasu na ślęczenie przy kompie-to dobrze,nie ma na co patrzeć.Pozdrawiam wszystkich.
slicznooka / 2007-12-20 15:34 / Uznany gracz giełdowy
Bywaj Kazelocie.
Jarg / 2007-12-20 15:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zdrawstwuj Andrieju Kazelotowiczu
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-20 15:20
nie to ,ze naganiam ..ale idm chyba odwricil trend....spore obroty ,caly czas obserwuje kurs
,wybiera ktos ladnie....wiec jak na razie pokazny pakiecik po 13.30 cieszy....
Big Lebowski / 2007-12-20 15:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na mniejszych wigach czesc inwestorow realizuje tegoroczna strate - wielcy to wiedza ze ostatni dzwonek -dlatego mamy to co mamy..
Jarg / 2007-12-20 15:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... ciekawe, są ludzie, którzy trzymają Skotana kupionego po 40... i liczą na zysk. Karkosik chyba nieprędko zbienieje mając taki akcjonariat...
Marins / 2007-12-20 15:51 / portfel / Tysiącznik na forum
No w Skotana trudno uwierzyc ze bedzie 40...Ale midaska mogą ruszyc napółnoc przy poziomach 60pln
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-20 14:50
tora tora jak w czasie ataku na pearl harbor-50% chyba walne nie poszlo....
raul / 2007-12-20 15:20 / portfel
"Sąd II instancji oddalił wniosek Toory o uchylenie postanowienia o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki. Tym samym postanowienie o upadłości spółki stało się prawomocne."
Big Lebowski / 2007-12-20 15:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Capone - w mojich rekomendacjach znajdziesz cena do ktorej bedzie zmierzac Toora 0,90gr - rekomendacje moja podtrzymuje..;-))
Big Lebowski / 2007-12-20 15:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rekomendacja dotyczy ceny z ktora przywita sie Toora - nie rekomenduje natomiast kupna tej spolki .. dla znajacych jezyki - polecam wyszukanie watkow firmy wloskiej Parmalat - wielkie przekrety w ktorych braly czynny udzial najwieksze instytucje finansowe z DB wlacznie - nalezy obejrzec co sie stalo z kursem akcji.. wychodzi na to ze przekrety to wloska specjalnosc..
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-20 15:30
wiem,to byl taki zarcik-przystawka odnosnie rekomendacji kupna:-)
Jarg / 2007-12-20 15:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dwa cytaty z Parkietu:

No cóż, wtopiłem. To moje pierwsze i ostatnie bankructwo na GPW. pozdr.

żona to na mnie nie chce patrzeć... ja pi...le ale wi...liśmy
slicznooka / 2007-12-20 15:19 / Uznany gracz giełdowy
to jest straszne... jak ktoś może w taką spółkę zainwetować kwotę, która może doprowadzić do bankructwa to nie wiem....
Bigu, mogłeść wpaść na wątek toory i zdradzić im jaka jest cena docelowa:-)...oj... a może to było w ramach moich obowiązków?:-))
Jarg / 2007-12-20 15:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kotku, mnie to absolutnie nie dziwi... są po prostu ludzie, którzy potrafią wejść do kasyna i przegrać majątek całego życia w jeden wieczór. Toora spełniała rolę giełdowej ruletki... ale takie uzależnienia można leczyć...
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-20 15:34
jargu...wytlumacz mi jedno:bylem pare razy w kasynach...siadam do ruletki ....sa 3-rzy tuziny 1-12,12-24,24-36 + 00czarne....stawiasz na 2 tuziny czyli niby reoretycznie masz 65%
na wygrana (na nich placa 2 do 1-rgo) w przeciwienstwie czarne-czerwone 50-50
i czlowiek przegrywa......ten rachunek prawdopodobienstwa....
Jarg / 2007-12-20 15:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Lisku, po prostu siadałeś przy wypaczonym stole...
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-20 15:41
w las vegas maja tylko po 2 stoly do ruletki...oni graja w black jack...nawet bys nie uwierzyl ile ludzi jedzie na weekend z los angeles i okolic do las vegas.,autostrady pelne w doslownym tego slowa znaczeniu....na moich oczach"babcia' wygrala 21 k $ na jednorekim bandycie....mozna zajrzec dobre jedzenie i piwko za darmo:-))
Big Lebowski / 2007-12-20 15:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Malgosiu - przyznaje zgrzeszylem zaniedbaniem.. ;-)) Pozdrowka..
slicznooka / 2007-12-20 15:32 / Uznany gracz giełdowy
Pozdrówka:-))
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-20 15:12
pamietam dude jak rekomendowales ....kupno z cena docelowa ponirzej zeta:-)pozdr.
mysle czy nie kupic troszke dudy.....ktorej gospdarz sie pozbyl,tak apropo:-)pozdr.
Big Lebowski / 2007-12-20 15:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Duda - nie mylic z dude ;-)) nie moge rozgryzc tej firmy np. meldunek w prasie ze czlonek zarzadu kupil 20 akcji - to juz lepiej powinien rzucic w kosciele na tace te akcje i zameldowac w prasie - nie mam przekonania a zarobilem pare groszy to wywalam.. ;-))
raul / 2007-12-20 15:30 / portfel
Co do dudy - polecam artykuł, jeśli ktoś nie czytał:

http://www.futures.pl/?did=231
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-20 15:15
o wlasnie zagoscila w koszyczku po 7.86...czytalem ,ze ktorys z fundow zszedl ponizej 5%
info sprzed dwoch ,no nic zobaczymy..
Jarg / 2007-12-20 14:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Papier dla kamikadze...
barabaszek / 2007-12-20 15:24 / portfel / Tysiącznik na forum
:-)) zakup poniżej 7 zeta i spekulacja jak Hawikiem ...taki scenariusz piszę temu walorowi...tyle ,że Hawik jest "uznany" a Duda nie .Pozdrawiam
Bronisław / 2007-12-20 14:36 / portfel / Bywalec forum
właśnie sile ręce Jargu-dzisiaj pisałem ze armatura łądnie się trzyma i chyba wykrakałem-w sumie jeszcze nie koniec sesji ale zainteresowanie na tych poziomach akcjami raczej słabe-myślałem ze udało się kupi tanio ale chyba będzie można taniej-pożyjemy zobaczymy
Jarg / 2007-12-20 14:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Bronisławie, obecnie mamy do czynienia z sytuacją OLANIA pozostałych indeksów na rzecz W20... liczą się tylko kontrakty i przez to chęć malnipulacji indeksem największych spółek. I tak... do jutra. Reszta niech sobie radzi sama... :-) Pozdrawiam
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-20 14:24
czemu duda spada?zagadka dropsa,zniesli embargo a kurs prawie -5%...
piro / 83.19.61.* / 2007-12-20 15:36
Dude jestes Wielki:-)Wychodzi na
że znowu miałes racje .Pozdro
Jarg / 2007-12-20 14:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Też jestem zdziwiony... ale może to mieć związek z tajemniczą chęcią opuszczenia Dudy przez finansowych, a zwłaszcza przez OFE! :-))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy