Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
kloszard / 2007-12-19 14:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
niedawno poruszalem temat inwestycji chin w system bankowy usa...dzis morgan stanley oglosil wieksze od spodziewanych straty i info, ze chinski fundusz zainwestuje w morgana stanleya 5mld$.....wyglada na to, ze obecnie usa to wielkie centrum handlowe, gdzie wszystko jest na wyprzedazy...łącznie z bankami....
Jarg / 2007-12-19 15:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To duża przesada... 5mld to jest kropelka jak na tak dużą instytucję finansową. Kitajce inwestują w Jankesów... bo muszą... wejście w recesję czy nawet spowolnienie gospodarcze USA oznacza wielkie problemy Chin nastawionych głównie na eksport... i z tego eksportu finansujących u siebie gigantyczne inwestycje (często zresztą niezbyt przemyślane, jak np. wielka tama na Jangcy). Tutaj zachodzi mniej więcej taki związek:
"Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma"

PS. Jak pokazuje ostatni raport... gospodarka chińska jest dużo słabsza niż do tej pory sądzono.
kloszard / 2007-12-19 15:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
ostatni zastrzyk finansowy Citi dostal na taki %, jaki dostaja firmy smieciowe... i nie wiem, czy musza...dla mnie to wyglada bardziej na okazyjne kupno....a ze chinczycy nie zawsze dobrze gospodaruja....to oczywiscie fakt....w koncu caly czas mamy u wladzy despotyczna partie komunistyczna....moze gospodarka chinska jest slabsza, ale to oni siedza na gorach pieniedzy....a pieniadz ostatnio bardziej w cenie niz akcje...czy banki....szczegolnie amerykanskie...a wyprzedaz jest chociazby z powodu wyceny waluty usa....
Jarg / 2007-12-19 15:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kloszardzie... znaj proporcje mocium panie... Samurajowie od dawna siedzą na niewiele mniejszej gotówce... i co z tego? :-)
kloszard / 2007-12-19 15:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
wlasnie Jargu... proporcje...chiny maja o wiele wieksze zaciecie imperialistyczne niz japonia...i wiadomo nie od dzis, ze na arenie swiatowej beda walczyli o pozycje usa juz niedlugo...norwegia ma jeszcze wiecej pieniedzy niz japonia...ale nie chce byc mocarstwem swiatowym jak chiny.....
Jarg / 2007-12-19 15:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jankesi świetnie o tym wiedzą... ale oni (paradoksalnie) nie są największymi antagonistami... jest nim... Rosja... a w niedalekiej przyszłości może rozegrać się batalia o dalekowschodnią część Syberii, do której Chiny roszczą sobie pretensje...
Nikt nie zatrzyma rozwoju Chin i dążenia do zajęcia należnego im (ze względu na wielkość) miejsca... ale to nie oznacza, że USA da się łatwo wyrolować... o nie...

PS. Skąd masz takie dane? Japonia dysponuje rezerwami ok. 1 biliona zielonych... Norwegia to przy nich karzeł...
kloszard / 2007-12-19 16:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
nigdzie nie napisalem ze usa da sie latwo wyrolowac...napisalem za to, ze to chinczycy ratuja banki usa a nie odwrotnie.....co do rezerw japonii to hm...zadluzenie wewnetrzne japonii jest ogromne( około 132%pkb) i system bankowy skorodowany ..do tej pory nierozwiazana kwestia zlych kredytow przekraczajacych 200 mld$...
PS. biorac pod uwage wartosc rezerw na liczbe mieszkancow to japonia jest karlem w stosunku do japonii...
Jarg / 2007-12-19 16:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale o czym my Kloszardzie dyskutujemy... Norwegia liczy jakieś 4,5 mln mieszkańców... trudno, żeby mieli jakiekolwiek aspiracje do polityki mocarstwowej... na tej zasadzie, jaką przedstawiłeś... księstwo Luksemburga bije oba te kraje... :-))
kloszard / 2007-12-19 16:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
ksiestwo luksemburga nie siedzi na ropie..i nie ma funduszu z tego tylulu ktory liczy okolo 150 mld$ i caly czas rosnie...a dyskutujemy Jargu o tym, ze usa traci swoja mocarstwowa pozycje i potrzebuje do ratowania swoich bankow pieniedzy z zewnatrz....chiny, korea, arabia....a norwegia...po prostu piekny kraj i rownie drogi jak japonia :-)
nowaa43 / 2007-12-19 14:34 / Idalia
Cała kicha. Na NC całkiem ładnie ale moje BM jeszcze tego nie obsługuje. No i taki tam drobiazg, że ja nie mam pieniążków. Ech życie...
kamil6 / 2007-12-19 14:41 / portfel
ja juz nadaje sie do leczenia chyba. ciagle widze okazje. musze sie strasznie pilowac, zeby utrzymac jakies luzne pieniadze na koncie. na prezenty dla rodziny pewnie zabraknie, no chyba ze obdaruje ich malymi pakiecikami. to chore.
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-19 14:27
ogolnie,kiszka:-((
Jarg / 2007-12-19 13:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nikt nie jest doskonały :-)
nowaa43 / 2007-12-19 13:27 / Idalia
Wszyscy robimy parę rzeczy na raz, liczą się chęci przekazania informacji.
Jarg / 2007-12-19 13:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Główna stopa procentowa NBP zgodnie z oczekiwaniami, czyli bz.
Jarg / 2007-12-19 13:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak ja to napisałem... oczywiście "... stopy procentowe"... Tak to jest, jak pisząc myśli się o niebieskich migdałach...
nowaa43 / 2007-12-19 12:53 / Idalia
Bigowi się należy z urzędu a dla nas też kiedyś zabłyśnie... piękny, równy ,czarny asfalt. Również pozdawiam
nowaa43 / 2007-12-19 12:29 / Idalia
Terminala nie mamy ale dziur w jezdniach można nam zazdrościć. Poleciałam po trochę zakupów, jakieś delikateski coby zbliżyć się do Świąt. Za oknem ponuro, mżawka angielska ale port lotniczy i drogi krajowe. Zjem zaraz jakąś czekoladkę na poprawę nastroju (magnez, magnez!!!)
Jarg / 2007-12-19 12:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W tej kategorii Wrocław śmiało może konkurować ze stolicą.
Jedynym wyjątkiem jest bigowy Szczecin :)
kloszard / 2007-12-19 11:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
powitania wszystkim...kontynuujac watek inwestycji strukturalnych- przetarg na 10km drogi expressowej w wawie (A2) za 2,1 mld pln wygralo konsorcjum w ktorym jest min.mst warszawa i budimex-dromex...budowa ma ruszyc za poczatku 2008( jesli nie bedzie protestu konkurencji :)
Jarg / 2007-12-19 12:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj... hmm... jak znam Budimex... prędko tej drogi mieć nie będziecie...
A propos, jest już oddany do użytku ten nowy terminal na Okęciu?

Pozdrawiam
kloszard / 2007-12-19 12:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
jak znam wawe ..szybko oddana nie bedzie :)
nowy terminal...oczywiscie ze nie jest oddany.....wybieraja obecnie nowego wykonawce, ktory ma zakonczyc inwestycje...
Jarg / 2007-12-19 12:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ech... ten Budimex... nic dziwnego, że wręcz poraża rentownością...
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-19 11:07
witam wszystkich serdecznie...
Bronisław / 2007-12-19 11:03 / portfel / Bywalec forum
dzień dobry-witam forumowiczów i gospodarza-jestem ciekaw jak obecnie wygladają wyniki funduszów typu hedge-podobno miały one zarabiac pieniadze nawet podczas spadków indeksów aczkolwiek nie gwałtownych.............
marboru / 2007-12-19 10:32 / portfel / "Bankier giełdowy"
witam wszystkich
moje CSG niestety dalej w dół.............ponieważ może zbyt pochopnie spółkę tą podkupuję poczekam z dalszymi zakupami do stycznia.)
armarura spada............spada ale ktoś pięknie ją skupuje zauważony przeze mnie pakiecik to 30k akcji.
pietroo / 2007-12-19 09:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie
zielonego dnia życzę
kazelot / 2007-12-19 09:41 / Tysiącznik na forum
No to na dzisiaj dosyć mam giełdy,pora na inne sprawy.Pozdrawiam i życzę spokoju.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy