Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
risky-rainmaker / 2007-12-14 21:03 / Ostatni Optymista
Na tym etapie to mamy 13000 na DJI...za parę dni...
Big Lebowski / 2007-12-14 21:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sygnal do wzrostow nastapi wlasnie w Warszawie..
piro / 83.19.61.* / 2007-12-14 21:53
Jest Pan ostatnim chyba który jeszcze w e wzrosty wierzy :)podziwiam Pana optymizm i wiedzę .A na koniec ,czy po takim zamknieciu w USA jest szansa ze w poniedziałek sie u nas zazieleni??Pozdrawiam serdecznie.
Big Lebowski / 2007-12-14 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam takze serdecznie..
Big Lebowski / 2007-12-14 22:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Piro .. ja jestem tylko dude - zaden pan.. optymista bylem i tojedynym - wielokrotnie tak wiec chleb powszedni..
risky-rainmaker / 2007-12-14 21:45 / Ostatni Optymista
Bigu...z całym szacunkiem...nie pal już tego świństwa ;)))) Chyba że miałeś na myśli my będziemy pierwsi...a nie na nas będą patrzeć....
Big Lebowski / 2007-12-14 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wlasnie to mialem na mysli - ze my bedziemy pierwsi..w Warszawie gre realizuja takze fundusze amerykanskie i oni wczesniej wlasnie u nas realizuja scenariusze amerykanskie..co do ziol hehe..;-))
nowa 43 / 83.16.43.* / 2007-12-14 20:53
Ninek wejdż do serwisu internetowego np. BOSia bossa.pl i w części edukacja poczytaj o kontraktach. Można powiedzieć, ze to są zakłady, tyle że przy handlu akcjami kontrakty to efy 16-te (te niepopsute) a akcje to jaki. Niby i to i to lata ale różnica jest spora.Bądź ostrożny.
ninek / 2007-12-14 20:27
Witam wszystkich wieczorem.
Mam pytanie , zapewne nie ja pierwszy tu o to pytam , ale kuszący temat dla żółtodzioba na GPW , więc pytam "weteranów".
Cóż to kontrakty? Jak kupić ? Gdzie? Czy mogę przez mbank?
Dude , ty czasem masz w portfelu. Powiedziałbyś coś , wytłumaczył kilka kwestii? Może panowie znaleźliby chwilę?
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Bardzo będę wdzięczny :))
Jarg / 2007-12-14 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ninku

Jak jesteś poczatkujący to lepiej nie myśl o kontraktach, naprawdę. Wystarczy, żebyś wiedział iż zmagania na rynku instrumentów pochodnych (czyli kontraktów i opcji) ze wzgledu na ilość zaangazowanej tam kasy najczęściej ustawiają cały rynek. Warto więc w czasie sesji obserwować kilka podstawowych parametrów zwiazanych z obrotem kontraktami. Wpisz sobie w Google hasło kontakty na Wig20... a wtedy coś przystepnego do poczytania wyskoczy na pewno... chyba na Bossa.pl jest parę prostych zdań o kontraktach. Pozdrawiam
pio24 LESZCZ / 2007-12-14 20:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy tu czytałeś ?

http://bossa.pl/edukacja/kontrakty/
Jarg / 2007-12-14 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wysłuchałem rozmowy z preziem Elekromontażu Export. Ciekawe, gość twierdził, że Zarząd i RN byli ponoć już dogadani z wierzycielami, więc wszyscy rozdziawili gęby, kiedy usłyszeli orzeczenie sądu o wszczęciu postepowania upadlościowego bez układu... co spowodowało wycofanie papieru z obrotu giełdowego. Iskierką nadziei jest podobno zgodne dążenie całego "komsomołu" spółki do wprowadzenia ELX na New Connect, co ma umożliwić nowy statut (?) tego rynku. Choć życzę wszystkiego najlepszego posiadaczom papierów ELX... martwi mnie jedno... skoro New Connect ma się stać oazą dla wyrzutków z rynku podstawowego i innych papierow o wątpliwej reputacji, to ucierpi na tym ogólny wizerunek tego parkietu. A jest na nim także kilka przyzwoirych firm (przynajmniej mi się tak wydaje)...
barabaszek / 2007-12-14 23:24 / portfel / Tysiącznik na forum
I dobrze Ci się Jargu wydaje oj bardzo dobrze.Pozdrawiam
superman / 2007-12-14 20:31 / Tysiącznik na forum
witaj Jarg,
wlasnie teraz obejrzalem wywiad z Prezesem ELX, jak widac facet ma klase , wypowiada sie rozsadnie i jeszcze zawalczy, a jesli chodzio o New Connect to juz 17 grudnia zmienia sie przepisy, ktore umozliwia spolkom bedacym w trudnej sytuacji byc notowanym na tym rynku. Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie zgodnie z planem i zarzadowi uda sie wprowadzic ELX na NC jak najszybciej -moze juz w styczniu oraz zmienic opcje upadlosci.
Dzieki za zyczenia :-) jako akcjonariusz tej spolki wszystko bede przerabial na wlasnej
Jarg / 2007-12-14 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Supermanie... i głowa do góry :)
anonim_03 / 2007-12-14 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co was skłania do zakupu spółki która ostatnim razem dochodowa była w zeszłym tyśącleciu i ma ujemną wartość księgową (poprzed zobowiązania krótkoterminowe dodatkowo) ??

Macie pojęcie o energetyce ?
anonim_03 / 2007-12-14 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o energetyce ani troche.
Jak ktoś ma świetne pojęcie o energetyce to bym rozumiał taki zakup ;-)
Jarg / 2007-12-14 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystko zależy od filozofii inwestowania (spekulowania). Nie trzeba być fundamentalistą, żeby zarobić na dowolnym papierze... często wystarczy dobre opanowanie AT i intuicja. Często opłaca sie także duże ryzyko, Jest na forum parę osób, które więcej zarobiły w ciagu roku na Elkopie, niż Ty zarobisz przez 5 lat na PKN Orlen i Lotosie razem wziętych. I nie trzeba wcale dogłębnie znać firmy ani jej technologii. Są osoby, które o wiele więcej wyciągnęły Z PPWK niż ja, choć znam tę spółkę lepiej niz ktokolwiek z tego forum.

Pozdrawiam... i więcej pokory Anonimie :)
wrota wyobrażni / 2007-12-14 19:21 / portfel / Poznań na +
Bigu martwie się Tomkiem strasznie jest zdołowany ostani wpis na jego forum nie jest budujący to bardzo fajny gość jakoś mi smutno z tego powodu:(
Big Lebowski / 2007-12-14 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czasem inwestor ktory sporo stracil - musi w osamotnieniu przetrawic wszystko..
wrota wyobrażni / 2007-12-14 18:58 / portfel / Poznań na +
Witam wszystkich Bigu znowu poszła ładna paczuszka na ponarze 93000akcji . Kilka dni temu 220000 kupił Wiaderek nie żdziwił bym się gdyby dziś to też był on.Co o tym sądzisz
Big Lebowski / 2007-12-14 17:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tytul z onet - Mocne spadki na GPW - strach ogarnal rynek.. dobre , dobre - bardzo dobre , w przyszly piatek trzy dziewczyny tancza - juz je lubie.. uwazam ze obecne wiedzmy przyniosa wzrosty..
mactac / 91.94.158.* / 2007-12-14 19:29
Witam wszystkich na forum a przede wszystkim Ciebie Biku. Po dzisiejszym dniu mam strasznego doła,
ale Twój komentarz, podnosi mnie na duchu.Mało się wypowiadam na forum , raczej czytam
i uczę się. Jestem oczywiście wśród 9%. Czy liczysz , że na wigilię dostaniemy coś pod
choinkę ? pozdrawiam
mactac / 91.94.158.* / 2007-12-14 19:59
przepraszam oczywiście Bigu- ale dzisiaj mnie ta czerwień omotała mam nadzieję
że Ciebie nie uraziłem. Mimo wszystko trochę z tego " doła " pozostało
może coś napiszesz -tak na dobry sen.pozdrawiam wszystkich
Big Lebowski / 2007-12-14 17:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wigometr: 64 % spodziewa sie spadkow na gpw a 9 % wzrostow -
zaliczam sie do tych 9 %..
pietroo / 2007-12-14 17:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ty jesteś fachowcem, więc napewno się znasz. Idę za Tobą do tych 9%. :-)))
Big Lebowski / 2007-12-14 17:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jedno jest pewne - tylko dzien i godzina - niepewna..;-))
pietroo / 2007-12-14 17:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobre i to :-)))))))))) lepsza jakakolwiek nadzieja niż żadna
bohdan77 / 2007-12-14 16:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale sie dzieje na MSZ...
kloszard / 2007-12-14 16:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
rajd sw Mikolaja kontynuowany....kolejny dzien silnych wzrostow na warszawskiej gieldzie...analitycy przewiduja, ze wzrosty powinny utrzymac sie dluzej...
kloszard / 2007-12-14 16:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
przepraszam, zly szablon sie wkleil..
pietroo / 2007-12-14 17:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dobry żart :-)) dzisiaj chyba było planowe odleszczanie
nabyłem KGHM, mam nadzieję, że da zarobić
pozdrawiam
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-14 16:24
dalem dzis druga szanse dla idm po 13.30 ,caly dzien byl zbierany,moze trend sie zmieni....cos tam do przodu....
Tobiaszek / 2007-12-14 15:54
sytuacja:
mam bioton (nie spada, nie rosnie), armature (w dol), lcc (w dol)
pomysl:
sprzedac bioton na ktorym juz zarobilem
trzymac akcje dwoch kolejnych spolek, chociaz mocno posladaly (tzn armate sprzedam jak cena troche wzrosnie bo to imo spolka z srednimi perspektywami)
jak zaczna sie wzrosty to za cene sprzedanych akcji biotonu kupic inne akcje (moze taniuchny lcc i zapomniec o dywersyfikacji portfela?)

co myslicie?
Jarg / 2007-12-14 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Raczej nie rezygnuj z dywersyfikacji portfela. Zrezygnować z dywersyfikacji można w zasadzie tylko w dwóch przypadkach: 1. Zamiany akcji na gotówkę... 2. Wejścia w posiadanie absolutnie pewnej pozytywnej informacji na temat spółki... Pozdrawiam

PS. Jeżeli uważasz, że zarobiłeś już na Biotonie... to zrealizuj ten zysk. Nie należy przesadzać z pazernością :)
zońka19 / 2007-12-14 15:39 / Tysiącznik na forum
Witam I
miałam się zmartwic spadającą giełdą , ale jak czytam
Biga on jest taki pewny wzrostow , ze poczekam z tym umartwianiem
Jarg / 2007-12-14 14:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiaj wziąłem sobie urlop i spekuluję sobie... aż miło :-))

A wziałem dlatego, że... kupowałem wczoraj nową pralkę i (niestety) wybrałem się na te zakupy z żoną... Stanowczo odradzam Wam kupowanie pralek w towarzystwie żon. Niech już lepiej sama jedzie... połowica i kupuje :-))
no name / 89.76.187.* / 2007-12-14 18:31
...a po co chodzić?
Otwierasz porównywarkę cen, drukujesz kilka/kilkanaście modeli.
Żona wybiera, którą chce (a Ciebie na to stać :)... w ostateczności jedziecie zobaczyć pralkę w realu (chociaż nie ma takiej potrzeby, tyle że przy okazji można skoczyć na wspólną obiado-kolację :), zamawiasz w najtańszym sklepie internetowych - płacisz przelewem, albo za pobraniem jak Ci już wniosą sprzęt do mieszkania (i mniej więcej sprawdzisz, że nic nie jest uszkodzone).
Na początku roku przetestowałem w ten sposób cały sprzęt (pralkę, zmywarkę, płytę gazową, piekarnik) i to działa bez zarzutu (i jest taniej niż w sklepie).
Jarg / 2007-12-14 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To wszystko wydaje się takie proste... ale niestety nie jest. W internecie można zobaczyć wygląd, porównać parametry oraz ceny... i to w zasadzie wszystko. Nie można sprawdzić, jaka jest faktura materiałów, co z obudowy jest plastikowe, a co nie, jakie są naturalne odcienie kolorów (zdjecia są standardowo podretuszowane), jak chodzą drzwiczki od bębna itp. To wszystko powoduje, że ja (nieuleczalny esteta i perfekcjonista) nigdy nie kupię sprzętu TV, hi-end, samochodu lub AGD, nie mówiac juz o kosmetykach - przez internet. A dokładniej... kupię, lecz wcześniej muszę wszystko naocznie zobaczyć, dotknąć, posłuchać... . I jeśli dobiorą się dwie takie osoby... to czy muszę coś jeszcze tłumaczyć? :-)) Małżeństwo jest z grubsza rzecz biorąc sztuką kompromisu. Czasami ten kompromis jest nadspodziwanie kosztowny... :-)))

Pozdrawiam... i podejrzewam, że jesteś jeszcze (lub już) stanu wolnego :-))
no name / 89.76.187.* / 2007-12-16 19:07
...przetestowałem w praktyce zakup przez internet.
I ponieważ to działa, to napisałem, że tak można kupować.
Też lubię dobrą jakość, więc wybór trochę trwał, ale w końcu finał był szczęśliwy.

Co do małżeństwa, to Twoje podejrzenia są CAŁKOWICIE nietrafne - ale jesteś "mądrzejszy", więc nie ma co dalej bić piany.

pozdrawiam i żegnam.
bohdan77 / 2007-12-14 14:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witajcie
po bezruchu sądzę że wszyscy zastanawiają się co te dane oznaczają...

pozdrawiam
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-14 14:27
dude jezeli dane beda slabe to uwarzasz,ze o wzrostach w tym roku mozemy zapomniec?
Big Lebowski / 2007-12-14 14:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wzrosty sa przed nami.. tak czy owak..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy