Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-12-02 22:22
dobry wieczor wszystkim,zajrzalem na chwilke przeczytac co dzis ciekawgo w kaciku....
oddaje sie lekturze i zmykam...te dzieci mnie wykoncza:-)
acha odnosni kopexu:zwrodzcie uwage jak .systematycznie zmniejsza sie ff...ponizej 30%
obecnie...pozdr.
barabaszek / 2007-12-02 22:12 / portfel / Tysiącznik na forum
A mnie dziś jakoś tak smutno jak nigdy,,,Ślicznooka jesteś?.. ...może być ulubiony przepis...
ślicznooka / 2007-12-02 22:50 / Uznany gracz giełdowy
uśmiechnij się, zjedz lody, weź długą kąpiel i od razu będzie lepiej. a od jutra wracamy do gry:-))
barabaszek / 2007-12-02 22:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Hayka Ślicznotko...znaczy się Ślicznooka...jutro nowy dzień i jak zwykle walka o lepsze :-))))
ślicznooka / 2007-12-02 23:00 / Uznany gracz giełdowy
Trzymaj się i nie daj temu nienajlepszemu dniu//dobrze że się już kończy. Uśmiechy:-)
barabaszek / 2007-12-02 23:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Staram się jak mogę...mam w sobie niezmierzone pokłady optymizmu...które jakby dzisiaj stały gdzieś obok...ze dwa drinki trochę dobrej muzyki ,snu może... i będzie dobrze pewnie...Cieplutkie pozdrowienia dla Ciebie
Big Lebowski / 2007-12-02 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Namawiam do polecania , naganiania na spolki - argumenty mile widziane..nie ma nic zlego jezeli ktos poleca spolke z wlasnego portfela - opisujac np. co go sklonilo do zakupu danego waloru..
Jaronero / 2007-12-02 23:04 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Witam wieczorowo :)
Polecam Agorę pod rozwagę...
Agora przecięła od spodu długoletnią linię oporu głównego... opór pośredni w tej chwili
jest na 62,50-63,00 zł..... mocny opór będzie na 73,40-74,15 zł. Może być pionowa jazda
w
tym tygodniu w górę ...najbardziej wyrazista na ten tydzień na wigu20.
marboru / 2007-12-02 22:58 / portfel / "Bankier giełdowy"
witaj Dude
polecę na początek tygodnia CSG ze względu na Walne i połączenie ze Złomrexem.
cena atrakcyjna - ujemna stopa zwrotu za ostatni rok....
AT daje sygnał wzrostu: http://www.bankier.pl/inwestowanie/gielda/narzedzia/ispag/index.html?zrodlo=gielda
zresztą.....spółkę doskonale znasz....
kokar / 82.139.42.* / 2007-12-02 22:15
Moge polecic drozapol na dt,wystarczy popatrzec na wykres w układzie dziennym wygląda jak elektrokardiogram bardzo znerwicowanego leszcza :)
faluch / 2007-12-02 21:04 / Bywalec forum
Witam,
Z góry zaznaczam, ze nie jestem zawodwcem, ale polecam przyjrzeć się spółce Monnari.
Ostatnio były duże obroty jak na ten walor przy cenie ~33zł, a na koniec dnia zbite paroma akcjami kilka procent niżej. Uważem ze branża bardzo perspektywiczna, firma rozwija się bardzo dynamicznie (przejecia, podwyzszenie prognoz itp)
Ma też najlepsze wskaźniki w branży odzieżowej. A głównie kupują w USD i sprzedają w PLN. Ostatnia rekomendacja zaskakująco niska, ale może to i dobrze.
Czekam na opinie, pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-02 21:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj- ladnie opisales widac ze wierzysz w ta spolke - jest to mocny argument, pamietam ze kiedys Slaw polecal Monari. Pozdr..
faluch / 2007-12-02 21:37 / Bywalec forum
Racja, wirzę w tę spółkę. Przez ostatnie 1,5 roku miałem Artmana, dał dobrze zarobić. Od wiosny zaminiłem na Monari, na szczęście średnią mam w okolicach obecnej ceny.
Oczywiście korzystam też z Twoich propozycji PEP i Ferrum.
dzieki i pozdrawiam
kloszard / 2007-12-02 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dla mnie Monnari to dobra spolka...natomiast mam problem natury ogolnej jesli chodzi o odziezowke...od ponad roku nie robie zadnych zakupow odziezowych w polsce...za granica jest taniej....wiekszy wybor...ciekawsze wzory...polskie marki nie maja szans na gornej polce(diesel, klein, gucci...)..hm...ciekawe jakie macie przemyslenia..moze płeć sliczna sie wypowie :-)
faluch / 2007-12-02 22:38 / Bywalec forum
Faktycznie w Polsce ubrania są drogie w porównaniu z "zachodem" Ale popatrz na wzrost obrotów firm odzieżowych, wzrost konsumcji, a nie każdemu się chce jechać za granicę po buty czy swtwrek. Chociaż kto wie, moze takie czasy nastaną:)
Tymczasem na wschodzie (Moskwa) polskie marki sprzedają się dość dobrze z marżą 3x wiekszą niż u nas. Wszystko opiera się na właściwym wykreowaniu marki, moim zdaniem monnari jest na dobrej drodze, oczywiście w wyzszym segmencie niż już uznane House i Reservd
kloszard / 2007-12-02 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
tak...zgadzam sie..wschod to jest wlasciwy kierunek...a w moskwie wszystko jest 3 x drozsze :)
barabaszek / 2007-12-02 22:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Hause to droga marka ze słabą w ostatnim okresie jakością ...jak tak dalej im pójdzie...nie wróżę jej przyszłości ;-))))...reserved droga dobra marka...ale ...coraz droższa...jeszcze chwilka a będą sie cenić jak Boss...tylko jej troszkę brakuje...:-))))))
faluch / 2007-12-02 22:51 / Bywalec forum
Jakość Housa była zwsze taka sama, czasem zdazały sie niewypały, które były wadliwe.
Generalnie wiekszość ciuchów nie tylko polskich marek wychodzą z jednej fabryki w Chinach czy Turcji. Monnari bedzie też próbował zaistnieć na Chińskim rynku (odpadają koszty transportu:))
Myślę ze przyszłość polskich marek jest w Europie środkowo wschodniej, dalej nie mają czego szukać, chociaż kto wie za 10 lat:)
pozdrawiam
barabaszek / 2007-12-02 21:58 / portfel / Tysiącznik na forum
W dalszym ciągu podtrzymuję swoją rekomendacje na Krosno(nie ma jeszcze go w moim portfelu ale jutro sie to zmieni),uważam ,że ten walor będzie rósł w siłę ponieważ wszystko ma za sobą dobra kondycję, dobre wyniki pomimo spadku wartości dolara i pomysł co ze sobą zrobić na przyszłość+stabilny akcjonariat...jak dla mnie wystarczy.
Jarg / 2007-12-02 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Barabaszku byłbym jednak ostrożny... Zwiększanie udziału w rynku krajowym przez producenta, który przez wiele lat specjalizował się w eksporcie nie jest zadaniem łatwym, o czym przekonał się Swarzędz. Zobaczymy, jak będzie wyglądał 4 kw. przy tak dramatycznie słabym dolarze... . Firma ma chyba problemy ze sprzedażą Jasła... prawdę mówiąc w obliczu nowej strategii nie rozumiem tej decyzji. Bardzo, bardzo ostrożnie założyli też wzrost przychodów na najbliższe 3 lata. Czy to przekona inwestorów do walki o lepszy kurs akcji? Hmm... mam wątpliwości.
barabaszek / 2007-12-02 22:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Cenię sobie Twoje zdanie (jak zawsze) nie mniej pod jakim względem nie biorąc pod lupę ta spółkę daje sobie radę i zwiększa zyski...Z jednej strony zakup spółki zagranicznej z drugiej chęć na zwiększenie udziału w rynku rodzimym(z racji słabego dolara wydaje mi się ta decyzja jak najbardziej słuszna)...nie widzę tu rozbieżności ...jak coś mi umknęło ...proszę popraw mnie.Pozdrawiam serdecznie
Jarg / 2007-12-02 22:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tu nie chodzi o rozbieżność. W obliczu malejących wpływów z eksportu, chęć zwiększenia udziału w rynku krajowym wydaje się być poza dyskusją. To raczej kwestia wiary, czy da się to gładko zrealizować. A poza tym jesteśmy inwestorami giełdowymi i w pierwszym rzędzie interesuje nas (przynajmniej mnie) perspektywa aprecjacji kursu. Mam chociażby wątpliwości, czy ten wzrost przychodów o kilka procent rok do roku przekona inwestorów w sytuacji, gdy wiele solidnych firm zapowiada progresję wzrostu o kilkadziesiąt procent... Oczywiście ten biznes na tym własnie polega, że poruszamy się w obrębie prognoz prawdziwych lub fałszywych, które wspieramy doświadczeniem giełdowym... . Ok. 2 lata temu miałem w portfelu Boryszew, który wtedy był perłą w koronie Karkosika... może nawet wiekszą niż Impexmetal. Zobacz, co teraz Borek pokazuje w raportach.

Pozdrawiam serdecznie
barabaszek / 2007-12-02 23:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Nic dodać nic ująć ...co mam powiedzieć ....życie pokaże który z Nas miał słuszność..PS.Orco ...jeżeli chodzi o dochodowość ciężko znaleźć podobną ..no cóż ale naszych rodzimych inwestorów niezbyt to przekonuje...nie ma co pluć pod wiatr ..prawda?...Pozdrawiam serdecznie
barabaszek / 2007-12-02 23:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Karkosik=spekuła i w dalszym czasie upadek firmy...nic dobrego zdażyć się nie może z tym Panem w akcjonariacie przecież :-))
barabaszek / 2007-12-02 22:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Zgadzam się,że decyzja o sprzedaniu Jasła w takim razie może zastanawiać(koszta modernizacji?...na prawdę nie mam pojęcia co może być przyczyną...masz jakieś info na ten temat?
Jarg / 2007-12-02 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kloszardzie... kupując wyroby tych marek masz duże prawdopodobieństwo, że odzież tę "zdjełano w Polsze" :-))
kloszard / 2007-12-02 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Jarg...to tez szerszy problem...swiat zrobil sie globalny, natomiast nasze marki sa lokalne( moze poza wyborową :) ..wartosc tkwi w marce...a gdzie zdjelano...mniejsza z tym ...
barabaszek / 2007-12-03 00:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Kloszardzie kiedyś się zastanawiałem dlaczego tak jest...mamy jedną z najlepszych i zdrowych żywności (nie stać Nas było na drogie pestycydy kiedy cały świat się nimi zachwycił...przynajmniej choć raz bieda wyszła Nam na dobre(krajowi)....brak reklamy...wyraźnej marki...naszą marką w zachodnim świecie jest ....Solidarność i Wałęsa...no i może troszkę Wyborowa :-)))...a szkoda bo mamy światu dużo do zaoferowania...wielka szkoda...Pozdrawiam
Jarg / 2007-12-02 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ej, gdybyś to teraz powiedział Amerykanom... po tej aferze z zabawkami... . Nagle okazało się, że miejsce, gdzie są wytwarzane jakieś wyroby stało się niezwykle istotne nawet dla takich kosmopolitów jak Jankesi...

Jednak zgadzam się z Tobą, że brak polskich marek w globalnej świadomości jest poważnym problemem, jeśli nie dramatem...
Sądzę, że najbliższe lata mogą być właśnie walką o zaistnienie polskich znaków towarowych... być albo nie być dla wielu firm. Logo jest obecnie podstawą wartości firmy... i jeśli nie zaistnejemy... chałturę przejmą tańsi z Azji i Afryki...
kloszard / 2007-12-02 22:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
tylko ze w polsze srednio o 50% drozej....
Jarg / 2007-12-02 22:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chodzi o fakt, że polscy producenci wchodzą na wymagające rynki "kuchennymi drzwiami". Nie mają jeszcze tyle gotówki, zeby wypromować rodzimą markę w wyższym segmencie, więc produkują dla obcych marek. Gdzieś czytałem, że np. polscy wytwórcy obuwia są już prawdziwym potentatem w Europie... bodaj czy nie na pierwszym miejscu.
kloszard / 2007-12-02 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
ok..tylko ktora polska marka obuwnicza jest znana w europie...
Jarg / 2007-12-02 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z czasem spróbują wypromować własne...
kloszard / 2007-12-02 23:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
czas to pieniadz..i to spory :-))))
kloszard / 2007-12-02 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Jarg....jesli chodzi o kopex jeszcze...CU z 27.11. podal o zwiekszeniu udzialu...mysle ze to poczatek jesli chodzi o fundusze...dla mnie mocna i perspektywiczna spolka o zasiegu globalnym...
Jarg / 2007-12-02 20:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To fakt. Bardzo dobrze zniósł także korektę letnio-jesienną. Był fajny epizod w dniach 13-15 czerwca... Kopex wzrósł wówczas kolejno o 17, 14 i 15%... a więc nie jest to muł i jak jest okazja potrafi nieźle skoczyć... :)
kloszard / 2007-12-02 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
to prawda...potrafi skoczyc a jednoczesnie mocno sie trzyma...stabilny akcjonariat to wazna sprawa w tej spolce....
ostatnio kupili odlewnie na serbii...powiem szczerze nie rozumiem do konca tego ruchu....moze Jargu strategicznie rozumiesz ten ruch...moze Bigu?
Big Lebowski / 2007-12-02 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tlumacze to jako ekspansja.. spolka ma ambicje ..
Jarg / 2007-12-02 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kloszardzie, zgadzam się z Dude... tu chodzi o poszerzenie rynku, wprowadzenie różnorodności branżowej... A poza tym włodarze Kopexu postepują w myśl zasady: jest okazja to trzeba brać... dobry pomysł na zainstalowanie się na Bałkanach. W Serbii jest też całkiem niezły sektor wydobywczy... a koszty pracy w Serbii są niższe niż w Polsce. Ktoś gdzieś podał też taki argument, że między Serbią a Rosją jest handel bezcłowy... przynajmniej w tym segmencie... no, to jest rownież istotny argument na rzecz sensowności tej transakcji.
kloszard / 2007-12-02 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Jarg...zainstalowanie na balkanach, handel bezclowy to tez dla mnie swietny pomysl......w kazdym razie chlopcy sie nie boja i walcza globalnie...
barabaszek / 2007-12-02 21:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Da zarobić i to dużo w najbliższych 2 latach....zakupienie odlewni poza zagranicami kraju ...tanio ,stabilna załoga same plusy...dobra decyzja.Pozdrawiam i Kopex chodził mi po głowie jakieś 2 tygodnie cały czas go mam w "koszyku do kupienia"...jeszcze go kupię i to na longa
doji / 2007-12-02 19:08 / portfel / Bywalec forum
Witam. Ciekawi mnie Wasza opinia odnośnie przyszłego zachowania drozapolu...między innymi z uwagi, ze sam troszkę posiadam:-). Jak większości wiadomo przejecie TM Steel nie doszło do skutku...czy dobrze, czy źle sprawa dyskusyjna zapewne. Niemniej dla wielu akcjonariuszy jest to spore zaskoczenie, spora część pewno już pewien czas temu przewidywała taką sytuację. Spółki nie interesuje sie od dawna, doczytałem, że jest to już 3 nieudane przejęcie i pan Rybka nie przywiązuje duzej wagi do rzetelnej polityki informacyjnej. Teraz pytanie co będzie...spadek kursu i konsolidacja, szybkie strzyżenie stadka ( którego już pewno coraz mniej ) i odbicie, dłuższe strzyzenie i konsolidacja/odbicie...co sądzicie?
kloszard / 2007-12-02 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
moim zdaniem jutro beda chcieli ja na poczatku sesji maxymalnie zdolowac i wykorzystac strach..potem dynamicznie do gory...choc nie wiem czy sie uda mocno zepchnac w dol, bo raczej wiekszosc juz nie liczyla na przejecie..spolka w swoim oswiadczeniu wydala swoja wycene akcji - 10 pln...
doji / 2007-12-02 19:58 / portfel / Bywalec forum
Wycenę podali...ale to myślenie życzeniowe...równie dobrze Rybka mógł napisać 14zł.
kloszard / 2007-12-02 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
troche tak...ale puscili oko, jakiego kursu chca bronic..przynajmniej teoretycznie....przy tej cenie podanie akurat 10 pln jest w miare wiarygodnie....podstawowym problemem jest utrata zaufania zarzadu, jesli chodzi o rozwoj spolki...
doji / 2007-12-02 20:15 / portfel / Bywalec forum
Brak zaufania widoczny, patrząc na spółki z branży 10PLN nie jest cena wygórowaną...niemniej jeszcze trochę słabe akcjonariatu jest, a dla mnie wiedza na ten temat byłaby w tej chwili najważniejsza...gdyż jesli jeszcze słabych rączek jest sporo cena może znów spaść do 4zł...póżniej dopiero dywergencja na RSI i jazda;-)...o ile nie pozostanie konsolidacja
kloszard / 2007-12-02 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
hm...mysle ze raczej nie spadnie tak mocno...dla mnie boczniak najbardziej prawdopodobny miedzy 6-9(nie pamietam at....) ale oczywiscie nie polecam :)
barabaszek / 2007-12-02 21:52 / portfel / Tysiącznik na forum
A moim skromnym zdaniem spadnie i to z
barabaszek / 2007-12-02 22:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie wiem czemu moja wypowiedź została ucięta :-))) powtórzę więc ...spadnie i to ponad 5% ale ja jestem tylko drobnym spekulantem (i mam na myśli na rozpoczęcie sesji) ale moja opinią bym się nie sugerował :-)
kloszard / 2007-12-02 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
ponad 5% to nie mocno :)
barabaszek / 2007-12-02 22:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Napisałem ...drobnym :-))))...Pozdrowienia dla Ciebie Kloszardzie
Krokodyl III / 2007-12-02 19:03
Witam Biga i resztę, jako notoryczny bywacz w tym miejscu.
Też interesuje mnie Northern Rock, ale nie na dt. Raczej long, chyba że się mylę.
Proszę o rady dot. zakupów na rynkach zagranicznych. NR jest notowany w UK, ale nie tylko. Z jakimi np. prowizjami trzeba się liczyć?
Interesują mnie też Twoje/Wasze doświadczenia z umarzaniem jednostek funduszy zagr.
Mam 3 Templetony (Azja, Latin i Eastern Europe). Dolar nie wygląda dobrze, ale zyski z 2 lat osładzają jego gorzki smak. Diler mówi, że nie pobierają podatku Belki. OK. Ale w jakże szacownej GW (wkładka Pieniądze) niedawno napisali, że nie ma jasności, czy z tych funduszy owy podatek się odprowadza, czy nie. NIe wierzę, że to może być w ogóle jakaś niewiadoma.
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-02 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. jezeli masz konto np. w ING, BRE itp. nie ma problemu z zakupem akcji zagranicznych - prowizja w kazdym banku moze sie roznic - zaznaczam oplacalnosc takiej inwestycji jest mozliwa przy zakupie odpowiedniego wolumenu.. fundusze osobiscie omijam i nie wypowiadam sie w tej kwesti.. Pozdr..
Krokodyl III / 2007-12-02 20:32
Dzięki. Pozwolę sobię jeszcze czasem "pozawracać gitarę"...
pzdr
Big Lebowski / 2007-12-02 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zapraszam..Pozdr..
TOMOK / 2007-12-02 18:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Czołem Big czołem ekipka...
Kurcze tak spobie pomyślałem apropos Mistrzostw Europy...w lato Big to obstawianka będą co?
Codziennie będzie można obstawiać...chyba trzeba przejść na zakłady na kaskę :-)
Dal mnie fajna grupa :-)
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-02 18:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomaszku.. jak zdrowie Kacperka ? pozdr..
TOMOK / 2007-12-02 18:55 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
wszystko oki jutro do przedszola lecimy :-)
I aktualnie uczymy się wierszyka dla mikołaja :-)
"Ja się tak bardzo bardzo postaram
i zrobię prezent dla Mikołaja
zrobię mu szalik piękny i nowy
żeby go nosił w noce zimowe "
Tyle umiemy już :-)
Zostałą druga zwrotka do nauczenia
A giełdowo...strasznie mi brakuje choć malutkiego sukcesu...malutkiego naprawdę
Pozdrawiam
barabaszek / 2007-12-02 22:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Żartujesz prawda? :-)))).Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-02 17:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj mialem spotkanie z niemieckimi inwestorami indywidualnymi - ktorym ukladalem portfele po korekcie majowej 2006r.. w owym czasie portfele jakie ulozylem to byly w nich takie spolki jak:STX,MSZ,Bioton, Millenium, Handlowy.. obecnie takze im ukladalem oraz polecalem takie spolki - Ferrum, Ponar, Pep,BBIC, LCC - jako bank oraz dt polecilem Northen Rock..
Big Lebowski / 2007-12-02 17:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tu mozna mnie zobaczyc http://www.youtube.com/watch?v=tZn9Oje88KA&feature=related chcialem dorzucic ze tej fury ktora rozbilem - nie moge odzalowac ..;-))
doji / 2007-12-02 17:41 / portfel / Bywalec forum
A tak, film widziałem:), tylko jakieś 4-5 latek temu. Będę musiał jeszcze raz tylko z większą uwaga obejrzeć:-)
Jarg / 2007-12-02 17:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Uwielbiam tę scenę, jak jechałeś ścigany przez tajemniczego garbusa... bryka rzeczywiście była miodzio... trudno teraz o tak wypasione fury...
Big Lebowski / 2007-12-02 17:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nieprodukuja dzisiaj takich.. ;-)9 tylko jakies cienkie japonczyki.. :)
Jarg / 2007-12-02 17:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak w istocie... jeżdżę Toyotą Avensis... wiecznie się psuje... prawie nie wyjeżdzam z warsztatu...
risky-rainmaker / 2007-12-02 17:52 / Ostatni Optymista
Witam Wszystkich....Jargu....to chyba dobrze zrobiłem...że nabyłe Mazdę 6...kurcze...ale powiem Ci szczerze...że do aut trzeba mieć szczęście...bez względu na markę...Niech Ci Big powie...ile Benzów...stoi..na awaryjnych...
Jarg / 2007-12-02 17:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky... Ziomie drogi... taki dzień dzisiaj, że zebrało mi się na głupie dowcipy... :-))
Tak naprawdę swoją furkę polecilbym wszystkim, ktorzy nie mają smykałki do zaglądania pod maskę i grzebania... ja nie mam. Wózek jest całkowicie bezawaryjny...

PS. Zupełnie serio: widziałem kiedyś na Legnickiej malucha, który ciągnął na holu mercedesa typu "kredens". Merc był stary, ale ogólny szok zupełny... Pozdrówka...
risky-rainmaker / 2007-12-02 18:05 / Ostatni Optymista
no ...powiem Ci szczerze, że mnie zaskoczyłeś z tą Avensis...bo to dobre autko...na swoją Madzie też nie mogę narzekać...szczególnie teraz...jak rano nie muszę...skrobać szyb..;)) W sumie dla mnie auto musi trochę wyglądać...być w miarę dynamiczne...a jego naprawy ograniczać się powinny do złapania gumy...i wymiany żarówek... A swoją drogą..to musimy się jakoś na piwko zmówić...wstyd...ludzie z jednego miasta...
Jarg / 2007-12-02 18:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Słusznie prawisz. Trzeba pomyśleć nad dogodnymi terminami.
doji / 2007-12-02 17:13 / portfel / Bywalec forum
Witaj dude. Szkoda że Cię nie znam, co jakiś czas kolejną kartę odsłaniasz, a z każdą kilka pytań się rodzi...kimże jest ten Big Lebowski:-). Pozdrawiam.
Jarg / 2007-12-02 17:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No jak to kto? to nasz Dude... miłośnik kręgli, ziół wszelakich i swiętego spokoju... :-))
Big Lebowski / 2007-12-02 16:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do Buli 1985 - takie naprawde super okazje bywaja tylko podczas panicznej wyprzedazy , normalnie nie ma szans pojawiaja sie przerozne oferty ktore np. sprzedazy - ktorych n´kt naprawde nie chce sprzedac - czasem chce kupic po tej cenie na nastepnej sesji - gielda polega na tym ze wszyscy chca tanio kupic i drogo sprzedac - fixing jest nie dla maluckich - chociaz czasem komus uda sie trafic jak slepej kurze..
waldi42 / 2007-12-02 17:52
Witaj Dude, Co do ostatniej sesji w piatek złożyłem na fixingu zlecenie kupna BZWBK zlecenie weszło o 16,19 sekund 45 a przyjete zozastalo o godzinie 16,19 sekund 57 ,zglaszałem to w biurze maklerskim ,powiedziano mi ze moge skladac reklamacje ,ale co z tego wyniknie?pozdrawiam
barabaszek / 2007-12-02 22:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Reklamuj niech się wytłumaczą ...jakość...walczmy o jakość...nie jesteśmy od nikogo gorsi..a zarabiają na Nas krocie.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-12-02 18:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. samo zycie.. nic innego samo zycie.. Pozdr..
waldi42 / 2007-12-02 17:54
zapomniałem napisac ,ze oczywiscie to zlecenie zostało odrzucone i niezrealizowane
Buli1985 / 2007-12-02 16:54 / portfel
Już zrozumiałem , chociaż nie uważam tę wyprzedaż za jakąś złą informację . Widząc kolejkę jaka się zrobiła ( chętnych było z tego co pamiętam na gdzieś 30000 akcji po 235 zł) jestem spokojny i przekonany ,że jutro bzwbk sporo odbije... Ja to widzę tak ,że ktoś duży chciał uwolnić środki za wszelką cenę i przerzucić na jakąś lepszą spółkę . Nie spodziewał się jednak ,że nie będzie popytu... Z drugiej strony wszyscy pewnie oczekiwali ,że w ostatniej chwili zlecenie będzie anulowane. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wyjaśnienia! Pozdrawiam
marssell / 2007-12-02 17:03 / Bywalec forum
wyprzedarz bzwbk jest spowodowana tym że bank został wchłonięty przez pko sa
kupowanie teraz akcji bzwbk nie ma najmiejszego sensu

pozdrawiam
Renumious / 2007-12-02 17:05 / portfel / "GPW Kmiot"
hmmm...chyba coś mylisz :)
marssell / 2007-12-02 17:25 / Bywalec forum
no faktycznie pomylilem się fuzja dotyczy pko sa i bph :-)) Banki nie są ujęte w mojej strategji inwestycyjnej To ciężkie spółki i zanim coś konkretnego się zarobi to można osiwieć:-)))


Pozdrawiam
Jarg / 2007-12-02 16:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Droga Małgosiu... wypełniłem po raz pięćdziesiąty naszą ulubioną ankietę... a co mi tam... może podniosą się wskaźniki dobrobytu... :-))
ślicznooka / 2007-12-02 16:34 / Uznany gracz giełdowy
odkąd odkryłam, że wystarczy kliknąć jedną odpowiedź, wypełniłam już za wszystkie grupy społeczne:-)
kloszard / 2007-12-02 16:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witam wszystkich serdecznie..za oknem buro-szaro...wiec expresso sie parzy...wino sie chlodzi :)...poruszony byl temat kopexu...dla mnie spolka niesamowicie sie rozwija..co chwile info o kupnie nowej spolki, joint-venture w chinach....kilka dni temu w usa ktorys bank podniosl ratingi spolkom weglowym..tez ciekawe jest dla male zainteresowanie funduszy...
Jarg / 2007-12-02 16:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Branża wyraźnie niemodna u grubych... i to może być wskazówka, gdzie nalezy czyhać na okazję... zwłaszcza, jak za niedługo zacznie być opłacalne pozyskiwanie benzyny z węgla...
Chociaż... wcale nie jest powiedziane, że za kilka dni nie zacznie się wysyp ujawnień funduszy... jak to było w przypadku PEPa...
Big Lebowski / 2007-12-02 15:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro nowy dzien - nowy pieniadz , kiedys ogladalem satyryka niemieckiego Maik Krüger ktory zwierzal sie prowadzacemu program - opowiadal :kiedys jak bylem mlody uwazalem ze pieniadze daja szczescie obecnie dochodze do wniosku - zwrocil sie do prowadzacego program - wie pan jakiego ? - prowdzacy program zapytal : jakiego? - Maik Krüger odpowiedzial - ze wlasnie wtedy mialem racje .. ;-)) tak wiec zarabiajmy - gdyz bez pieniedzy ciezko zyc.. ;-))
Jarg / 2007-12-02 15:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No niestety, ciężko...
Chociaż w ostateczności można pójść do klasztoru (i żyć... bez pieniędzy)... :)
Big Lebowski / 2007-12-02 15:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zakon Karmelitow Bosych..;-))
Jarg / 2007-12-02 15:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niejaki Adam na innym forum zwierzył sie w ten oto sposób:

POLSKA JEST NAJGORSZYM KRAJEM DO ŻYCIA NA ŚWIECIE

To prawda, że są biedniejsze kraje - Afryka, Ameryka Południowa i Azja Południowo-Zachodnia, ale tam przynajmniej jest ciepło, ludzie mogą zrywać egzotyczna, smaczne owoce, mają piękną przyrodę, mogą spać na dworze. Czyli raj. W Polsce natomiast jest taka bieda, że lumpeksy są za drogie dla 50% Polaków, mieszkania są tak drogie, że nawet elity (lekarze, prawnicy) muszą brać kilkudziesięcioletnie drogie kredyty. Jest zimno, szaro, pochmurno. Kilka miesięcy w roku deszcz, mróż, śnieg. Tu jest tak okropnie, że tu się nie da normalnie żyć!!!

To się chłopisko zdołował... co to mogło być... Toora... Lubawa? :-))
I jak ty się nie dziwić, że tylu wciąż tęskini za Gierkiem... :-))
anonim_03 / 2007-12-02 16:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Polski Mesjanizm
zawsze musimy być "naj" ;-)
Jarg / 2007-12-02 16:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Powiedziałbym Anonimie, że w przypadku Adama mamy akurat do czynienia z głębokim kompleksem niższości :-)
Renumious / 2007-12-02 16:25 / portfel / "GPW Kmiot"
A mnie sie wydaje że to tylko depresja jesienno-pospadkowa...
Co z tego że w Afryce czy Ameryce można spać pod chmurką jeśli w nocy zjedzą Cię zarażone śmiercionośnym wirusem komary tudzież napadnie stado wyglodniałych papug.
Mieszkania nie są drogie tylko Elyty mało zarabiają (statystycznie), a lumpeksy sa za drogie tylko dla tych którym się wydaje że każda bluzka czy sweterek waży pół tony ;)
Co do pogody to się z szanownym Adamem zgadzam...
Jarg / 2007-12-02 16:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ankietę Adama należy chyba przyjmować z pewnym dystansem :))
Pewnikiem jest rzeczywiście pogoda... choć w obliczu globaknego ocieplenia i to może ulec poprawie... no może nie dla narciarzy :-))
Renumious / 2007-12-02 16:43 / portfel / "GPW Kmiot"
poprawie? to chyba kiedy lubi się byc zatapianym przez miliony litrów lodowatej wody z roztapiającego się lodowca... ;)
Jarg / 2007-12-02 17:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... nie ma co dramatyzować. Woda w postaci lodów Arktyki i Antarktyki oraz lodowców w górskich obszarach kontynentów to zaledwie 2% całej ziemskiej wody... Poziom oceanów podniesie się ledwie o kilkanaście metrów po ich całkowitym roztopieniu... Zaleje trochę wybrzeży... :-)) W każdym razie we Wrocławiu i Warszawie można spać spokojnie... będzie bliżej do morza... A za to palmy, pomarańcze i wino... :-))
Big Lebowski / 2007-12-02 17:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i co najwazniejsze - egzotyczne dziewczyny.. ;-))
Renumious / 2007-12-02 17:26 / portfel / "GPW Kmiot"
mówiąc całkiem powaznie to problem nie jest taki znowu błahy.
Zalane wybrzeża to nie wszystko...zmiany intensywnosci globalnych zywiołów, wymieranie gatunków fauny i flory i wiele innych...piszesz wino, ale może się okazać ze już nie bedzie wina, pomaranczy tęż...dziewczyn...tez ;)
Jarg / 2007-12-02 17:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mówiąc całkiem poważnie... problem jest bezdyskusyjny... i nie chodzi tu o niepowetowane straty w faunie i florze polarnej i subpolarnej... skutki globalne dla atmosfery ziemskiej, zanik prądów morskich itd... są nawet trudne do oszacowania...
Ale jest niedzielne popołudnie... i można sobie pozwolić na odrobinę czarnego humoru :)

Pozdrawiam
bohdan77 / 2007-12-02 17:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Mówiąc całkiem poważnie... problem jest bezdyskusyjny... i nie chodzi tu o niepowetowane
straty w faunie i florze polarnej i subpolarnej... skutki globalne dla atmosfery
ziemskiej, zanik prądów morskich itd...

zgadzam sie najważniejsze to te dziewczyny.....
hehe
pozdrawiam all
anonim_03 / 2007-12-02 16:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ważne w którą stronę, ważne że "naj" ;-)
Jarg / 2007-12-02 16:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hmm... chyba że tak :-)
Big Lebowski / 2007-12-02 15:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zaliczylo chlopisko prawdziwa wtope - poznal prawdziwy smak wolnego rynku..;-))
Big Lebowski / 2007-12-02 15:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dorzuce ze po meczu WM z niemcami - M. Krüger swierdzil ze zna polska reprezentacje -gdyz wlasnie oni tynkowali mu dom .. ;-)) przyznam ze wtedy przyznalem mu racje - ze to sa wlasnie murarze - tynkarze...;-))
ślicznooka / 2007-12-02 15:28 / Uznany gracz giełdowy
to ja zadbam o poetycką oprawę...
"Pieniądz jest spiżarnią najszlachetniejszej siły w naturze, bo ludzkiej pracy."
oraz...
"Pieniądz jest jak każdy inny wirus: przeżarłszy duszę, w której zagościł, odchodzi w poszukiwaniu świeżej krwi".
Big Lebowski / 2007-12-02 15:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pieknie to ujelas Malgosiu...;-))
Buli1985 / 2007-12-02 14:48 / portfel
Witam ! Chciałbym wrócić do piątkowych wydarzeń na fixingu i dogrywce , które między innymi dotknęły bzwbk. Po 16:20 zostały oferty kupna po 235 zł i sprzedaży po 237zł. Niezwłocznie złożyłem zlecenie kupna po 237zł , które nie zostało zrealizowane !? W dogrywce nie doszło do ani jednej transakcji !? Bardzo bym prosił o jakieś wyjaśnienia tej sytuacji.
Buli1985 / 2007-12-02 16:05 / portfel
Bardzo dziękuję wszystkim za wyjaśnienia!
marssell / 2007-12-02 15:24 / Bywalec forum
Otwarcie w dogrywce dla bzwbk było po kursie 235 i tylko po tej cenie mogły być realizowane zlecenia
ślicznooka / 2007-12-02 15:06 / Uznany gracz giełdowy
gdyż zlecenia są przyjmowane do godziny 16.20:)
Jarg / 2007-12-02 15:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skarbie, po 16.20 możesz złożyć zlecenie z limitem ceny ustalonym na fixingu... jeśli będą chętni transakcja dojdzie do skutku...
ślicznooka / 2007-12-02 15:12 / Uznany gracz giełdowy
nigdy mi takie nie weszło.... ale byłam nieuświadomiona:-)
Jarg / 2007-12-02 15:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kotku... po prostu nie starczyło papierków dla Ciebie... stałaś w kolejce za daleko od okienka... :-)))
ślicznooka / 2007-12-02 15:18 / Uznany gracz giełdowy
Kochanie... pozbawiłeś mnie życia w słodkiej nieświadomości:-)
doji / 2007-12-02 15:05 / portfel / Bywalec forum
Od 1620 można kupować i sprzedawać tylko po jednej ustalonej cenie...w tym wypadku po 235zł...dlatego tez zlecenia po innej kwocie nie zostaja nawet przyjete. O 1620 sprzedanych (kupionych ) zostało 20 835 akcji...przypuszczam że później już brak było chętnych na sprzedaż po takiej cenie - tj. 235zł , więc i żadnej tranzakcji nie było. Pozdrawiam
Jarg / 2007-12-02 15:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wyczerpujące wyjaśnienie... pozdrawiam.
Jarg / 2007-12-02 14:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Losowanko niczego sobie... znowu będzie okazja do rewanżu za 1974... i 2006... he, he..
Dude... będziesz musiał wysłać swoje panie na wakacje... :)
wrota wyobrażni / 2007-12-02 15:36 / portfel / Poznań na +
Albo zabrać w przypadkową podróż do Austri i Szwajcari w wiadomym terminie.Bilet wygrasz w promocji na miejscu;)
Jarg / 2007-12-02 14:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A jeszcze wracając do legend boksu... nie wymieniliśmy jednego mistrza błyskawicznych k.o......... Endrju....
Big Lebowski / 2007-12-02 14:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jeszcze lepszy byl Saleta - chyba w 9tej sekundzie byl znokautowany..;-))
Martinezzz / 2007-12-02 15:09
ale zobaczycie ze wszystkich przebije nowa nadzieja białych, zabijaka i król lewego prostego niejaki Nejman. a zapowiadana od miesiecy walka miedzy nim a Saletą to bedzie prawdziwy majstersztyk i nieprawdopodobny pokaz boksu na mistrzowskim poziomie.:)
marcinm33 / 2007-12-02 13:50
Witam wszystkich, mam pytanie co szanowne grono forumowiczów z gospodarzem na czele sądzi o firmie KOPEX? Moim zdaniem ciekawy typ ze względu na wskaźniki, choćby C/Z, ostatnie dobre informacje, branżę. Będę wdzięczny za każdą opinie o tej spółce. Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę.
Jarg / 2007-12-02 14:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Znakomita spółka, która jest do tej pory jakoś omijana przez grubsze portfele... poza jednym OFE... dziwna sprawa... może to przez ten niezbyt obecnie poważany sektor węglowy gospodarki... Lecz z uwagi na rosnące ceny ropy i gazu... węgiel wróci do łask. Cały czas spoglądam z uwagą na ruchy Kopeksu... i Dude zapewne również :-)

Pozdrawiam
marcinm33 / 2007-12-02 14:41
dziąki za odpowiedź, też mi się wydaje że warto w tę spółkę zainwestować:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy