Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
barabaszek / 2007-11-25 12:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Czytam sobie raporty spółek i poczytałem o Krośnie ...cena jest jak najbardziej korzystna...wartość firmy ponad wartość rynkową...ambitne plany zarówno zagraniczne (choć spółka zamierza zmniejszyć udział sprzedaży zagranicznej na wzrost sprzedaży krajowej) jak i krajowe...rosnące przychody...wydaje się być interesującą na longa.Co Wy na to?
kloszard / 2007-11-25 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Barabaszek...bylem fanem tej spolki...w sumie na spadkach zachowala sie ok...solidna...ale w koncu przeciez nie wzrosla :)....dla mnie za duzo exsportuja co przy obecnych kursach nie daje nadziei na wzrosty....teraz doczytalem ze Jarg to napisal...ale kurde wysiilem sie i nie bede kasowac :))))
oczywiscie dobry wieczor wszystkim :)
Big dalej widac morze ???
;---)))))))))))))))))
Big Lebowski / 2007-11-25 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przez noktowizor... ;-))
kloszard / 2007-11-25 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
kurde extra :)
Jarg / 2007-11-25 14:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich w "urokliwy" deszczowy dzień...

Barabaszku, tu jest podobny problem jak w przypadku HTL... ponad 80% produkcji to eksport do strefy dolarowej... odzyskiwanie rynku krajowego ,choć jest inicjatywą słuszną to w obecnych warunkach trudną... o czym przkonał się np. Swarzędz, który przez lata zaniedbał rynek krajowy... Pozdrawiam
barabaszek / 2007-11-25 19:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór.Jarg...na razie nie doczytałem jak się spółka rozlicza z kontrahentami z zagranicy...sprzedaje do 60 krajów świata swoje wyroby ...poszukam dziś wieczorem informacji czy rozlicza sie w dolarach czy tez może w euro (prawdopodobnie masz lepsze informacje na ten temat ...ja postaram sie znaleźć jakieś info na ten temat a w szczególności zależności procentowe w eksporcie).Pozdrawiam serdecznie
Jarg / 2007-11-25 19:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj. Z tego co pamiętam Krosno głównie eksportuje do Azji i USA... jakiś czas temu to sprawdzałem... Jeśli chodzi o walutę rozliczeń... co prawda zielony traci najbardziej do PLN... ale nasza złotówka cały czas umacnia się także w stosunku do EUR, choć nie tak szybko jak wobec dolca... Pozdrawiam
barabaszek / 2007-11-25 19:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Musisz nie mniej,że na razie radzą sobie całkiem przyzwoicie...myślę o wynikach za IV kw. wtedy się okaże kto był najbardziej elastyczny i komu słaby dolar zaszkodził najmniej...jeżeli chodzi o rynek krajowy,,,pomysł na własne punkty w dobrych lokalizacjach wydaje się być pomysłem z przyszłością (przykładem może być Empik firma która prawie zniknęła jako marka w pewnym czasie a teraz jest bardzo dobrze rozpoznawalna i przede wszystkim odwiedzana przez rzesze klientów (tu opieram się na Szczecinie i Wrocławiu gdzie byłem w ich salonach)...myślę ,że większy nacisk na przypomnienie klientom marki jak i modne wzornictwo zrobi swoje...walor jest tani (zobaczymy czy nie będzie jeszcze tańszy ;-)) ...spółka mocna z dużym majątkiem własnym większym niż wycena rynku a to potencjalnie dobrze wróży w przyszłości na ceny akcji .Proszę o poprawienie mnie jeżeli gdzieś w tym toku rozumowania popełniłem błąd...i jeszcze jedno...każdy z Nas wie cokolwiek o markach samochodów,sprzętu AGD czy firmach produkujących np.odzież...a ile osób przy wyborze szkła kieruje się marką? Tu jest wielkie pole do popisu uważam...firmie potrzebna jest twarz i reklama..nic nowego ale ten segment się zauważ nie reklamuje wcale ...dlaczego?Miałbym nawet pomysł na taką kampanie hehe ...może mnie z Krosna zatrudnią
kloszard / 2007-11-25 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
hmmm......nie wiem przypadkiem czy krosno nie jest troche miedzy mlotem a kowadlem tzn za duze zeby byc niszowe i drogie i za male zeby byc konkurencyjne z cenami do ikei.....hm....wiesz nie wiem ile ludzi zada sobie trud i pojdzie do sklepu krosna po szklo jak moze isc do ikei i kupic dodatkowo iles innych p******...w empiku nie masz samych plyt ale ksiazki elektronika..kartki ..prezenty..- szeroki wybor....moim zdaniem musleliby byc marka luksusowa a na to nie maja dla mnie szans...za bardzo masowy produkt...jak np:kruk gdzie potrzebny wystroj obsluga itp....
barabaszek / 2007-11-25 20:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobrym pomysłem byłoby stworzenie w tym przypadku produktu luksusowego promującego markę...a dlaczego tak uważam...ponieważ nikt inny tego nie robi..i tu jest pole do popisu...mogą być pierwsi
kloszard / 2007-11-25 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
hm..mysle ze ich nie stac..za duze koszty i ryzyko..
ale kto wie..zglos sie do nich-do odwaznych swiat nalezy :)
pzdr
barabaszek / 2007-11-25 21:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Miałbym kilka pomysłów :-) ...może czytają to forum :-)...a wtedy kto wie...może i ja zostanę fanem tej firmy....w krajach wysoko uprzemysłowionych zakupy marek rodzimej produkcji jest postrzegane jako swojego rodzaju patriotyzm...nie mówiąc o ochronie rynku pracy dla swoich obywateli
barabaszek / 2007-11-25 19:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Miało być "Musisz nie mniej przyznać" :-)
Pooh / 2007-11-25 10:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Bigu, jak oceniasz perspektywy firm meblarskich w najbliższych latach?
Szukam papierów na 2-5 lat, może dłużej.
Wpadło mi w oko Forte. Akcjonariat - dużo funduszy, ostatni raport - niezbyt ciekawy, natomiast wydaje mi się, od strony "końcowego użytkownika", że coś z tej spółki jeszcze będzie... Jeżeli się mylę, proszę o wyprowadzenie mnie z błędu ;).
Dzięki i pozdrawiam.
anonim_03 / 2007-11-25 11:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rynek meblarski ma 3 segmenty:
- twardzi dyskonterzy
- rozsądna jakość za rozsądną cenę
- bardzo wysoka jakość, mała czułość na cenę

segment nr 1. raczej profitów nie przynosi, segment nr 2. to wydajna produkcja i dobra informacja -- ten segment jest całkowicie zajęty przez IKEA. Pozostaje segment dóbr luksowych ... kuchnie w które wstawia się sprzęt Miele. Trzeba by rozpatrzyć czy Forte może tu powalczyć i czy jest demografia kilentów.

przynajmniej tak ja to widzę.
kloszard / 2007-11-25 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Anonim..podoba mi sie zwrot- twardzi dyskonterzy...dobra nazwa na siec :-)))))))))
Renumious / 2007-11-25 15:27 / portfel / "GPW Kmiot"
w Polsce w segmencie środkowym i niższym nie można zapominać o BRW...to duzy gracz i niejedną firme wykonczył. Segment luksusowy to trudny chleb (przykładem Kler), ale zgadzam się że tutaj takie firmy jak forte mogą próbować szukać swojej szansy...
Pooh / 2007-11-25 11:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Dzięki. Chyba nic więcej w IKEI nie kupię :).

Tak jeszcze oceniając szanse i rynek okiem "end-usera" - tak naprawdę ciężko w Ikei znaleźć to, co się chce. Poza tym sklepy mieszczą się w dużych miastach, a w tej chwili rusza się nieco rynek mniejszych miejscowości, gdzie niekoniecznie trzeba jechać do I..
Usługi transportowe w Ikea - drożyzna!
Cóż, wszystko do przemyślenia...
Pozdr.
anonim_03 / 2007-11-25 11:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tu racja ... nadzieja małych producentów z segmentu "rozsądna jakość za rozsądną cenę" w braku autostrad.
Big Lebowski / 2007-11-25 11:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Firmy meblarskie generalnie maja kryzys - wiele firm z dlugoletnia tradycja np. w niemczech uleglo likwidacji - wszystkie IKEA zalatwila , istnieje jednak szansa - gdyz obecnie spory rynek bedzie dla naszych wyrobow na Ukrajinie i w Rosji - najwazniejszy jest trend gdy trend sie zmieni na wzrostowy na GPW to takze forte bedzie na topie - jezeli trend sie nie zmieni to kursy nadal beda spadac.. Pozdr..
Pooh / 2007-11-25 11:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Dzięki.
Co do trendu /i tutejszego kącika/ - dopiero tutaj uczę się podstawowych prawideł gry, np. gry z trendem. A kilka zdań wyłapanych w ostatnim czasie, weryfikujących lub systematyzujących moją wiedzę - bezcenne.
Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-11-25 10:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Barabaszku przegladalem firmy ktore mi podawales - zdecydowanie odradzam htl strefa , gdyz przeszlo 80 % produkcji export do USA - przy takiej cenie dolara i dalszej deprecjacji usd wyniki sa fatalne a beda jeszcze gorsze- jedyna szansa gdyby ich przejela jaas znana firma ale to raczej nie wchodzi w rachube.. Pozdr.
barabaszek / 2007-11-25 10:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Przepraszam ,że tak przynudzę czyli uciekać szkoda,bo firma duża ,myślałem ,że po przejęciu Szwedów jakoś sobie poradzi z taniejącym dolarem zwróciłem na nią uwagę ponieważ była bardzo dobra cena po korekcie...co do reszty spółek mogę sobie spokojnie trzymać jak rozumiem?Dziękuję za czas poświęcony jak zwykle
Big Lebowski / 2007-11-25 09:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
Pooh / 2007-11-25 10:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam wszystkich.
Oj, żałuję, że ominęła mnie dyskusja o książkach i muzyce, ale byłem "w trasie" /niestety nie w transie/.
barabaszek / 2007-11-25 10:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzień dobry Big i forumowicze
barabaszek / 2007-11-25 10:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak tam w Szczecinie śnieg już stopniał? W Goleniowie jeszcze leży ale szybciutko topnieje jak temperatura nie spadnie to do 14.00 śladu nie będzie.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-11-25 09:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
System pozostaje na pozycji S 3590... ;-))
człowiek znikąd / 2007-11-25 01:15 / portfel / "Trillium"
kiedys jak bylem szczawiem czytalem ksiazeczke "Opowiesci starego antykwariusza",
pamieta ją ktos jeszcze?
pozdrawiam
barabaszek / 2007-11-25 01:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie czytałem w wolnej chwili wciągnę ;-) czytam książki w jeden góra dwa dni...po kilka godzin
barabaszek / 2007-11-25 01:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Ach i zapomniałbym z zagranicy to zdecydowanie najbardziej oprócz K.Maya (jako dziecko) to lubię Orsona Scotta Carda a w szczególności "Grę Endera"...muzyka to całkiem inny biegun hehe...jazzowe brzmienia ,dobry soul...uwielbiam Eurythmics,Soul 2 soul,KLF a z polskich wykonawców najbardziej sobie cenię Kayah od początku jej kariery...uwielbiam jej głos i ją jako artystkę która zaśpiewa wszędzie i o każdej porze
arecki97 / 2007-11-25 00:18 / portfel / "Skurczy.byczek"
Witam wszystkich, mam cos dla fanow boksu tvp info - walka Vargas vs Mayorga - zapowiada sie niezla wojna :)
Big Lebowski / 2007-11-25 00:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Walka zakonczona - jestem rozczarowany , tak ja Kliczko mowia prawidlowe zwycietwo w boxie to ko.. Dobranoc wszystkim..
kazelot / 2007-11-24 23:40 / Tysiącznik na forum
Dobranoc kąciku kulturalno-bokserski.
Big Lebowski / 2007-11-24 23:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc Walter..
Sancho Panches / 2007-11-24 23:36 / Bywalec forum

A znacie polską kapelę Riverside?

z polskich kapel pamietacie illusion?? tak mi sie przypomnialo z czasow liceum
http://pl.youtube.com/watch?v=t1JrjNa_BOM
pozdr
dobranoc
bohdan77 / 2007-11-25 14:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
illusion - pamiętam kawałek nóz... (chyba)
Big Lebowski / 2007-11-24 23:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wegier zbiera baty - to lubie..
Big Lebowski / 2007-11-24 23:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na ZDF zaczyna sie walka boxerska Erdei- Mendoza ten Mendoza niesamowity zabijaka moze byc ciekawie..
Big Lebowski / 2007-11-24 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mendoza 36 walk 36 wygranych 28 przez ko.. moze byc ciekawie..
kazelot / 2007-11-24 23:23 / Tysiącznik na forum
Nie mam ZDF :-(
Big Lebowski / 2007-11-24 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
u nas w Szczecinie odbira sie dobrze - nie martw sie Andrzej opowiem Ci wszystko... ;-))
Big Lebowski / 2007-11-24 23:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Erdei - broni tytulu i jest nastepca Michalczewskiego..
kloszard / 2007-11-24 23:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Big widzisz morze od siebie :-) ??? strasznie lubie...
Big Lebowski / 2007-11-24 23:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przez lornetke .. ;-))
kloszard / 2007-11-24 23:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
no to i tak niezle :)
EMR100 / 2007-11-24 22:58 / portfel / Walczący z wilkami
jak to napisala kidys slicznooka
jestem mloda mam srodk
i takie jeszcze
glowa do gory ja przeszedlem juz wiele w zyciu ijeszcze wiecej doswiadczam
ale idziemy dalej a zycie przed nami
Big Lebowski / 2007-11-24 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze jedno zadam wam pytanie ulubiony pisarz ?
Big Lebowski / 2007-11-24 23:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a co powiecie o Marku Hlasce ?
kloszard / 2007-11-24 23:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
tak..hlasko i stachura kiedys byli bogami...hlaske czytalem namietnie...szczerze malo pamietam teraz...gdyby byl w stanie dojrzec ...zestarzec sie jak np milosz..hm pewnie napisalby cos epokowego....
Big Lebowski / 2007-11-24 23:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pierwsza ksiazke napisal majac 17 lat .. mysle ze sie chlopak spalil.. popelnil samobujstwo..
anonim_03 / 2007-11-24 23:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czytałem jedną książkę ... pierwsze 50 stron rewelacyjne
:) / 85.128.105.* / 2007-11-24 23:26
Erich Fromm....P. Coelho...
kloszard / 2007-11-24 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
z polskich zajdel, inostraniec....hm...vonnegut kiedys....teraz chyba dalajlama :)
warren buffet / 2007-11-24 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Orwell
Big Lebowski / 2007-11-24 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Folwark.. hm.. tez dobry..
warren buffet / 2007-11-24 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o to mi chodziło......
Big Lebowski / 2007-11-24 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
za mojich czasow ta ksiazka w PRL byla zakazana - w radio wolna europa byla czytana..
kazelot / 2007-11-24 22:59 / Tysiącznik na forum
S.King,S.Lem.K.Follet
Big Lebowski / 2007-11-24 23:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kena Foleta pierwszy raz trafilem przypadkowo moja zona czytala" Igle " - tak sie zlozylo ze ja dorwalem w miedzy czasie i zaczolem czytac - nastepnie klotnia gdyz ona chciala swoja ksiazke a ja nie chcialem ustapic - kompromis - przedarlismy ksiazke na pol i bylo okey..
kazelot / 2007-11-24 23:10 / Tysiącznik na forum
Książek dobrych jest tak dużo.Jak sie urodziła moja córa to chodziłem z nią w wozie na spacery,miałem taki taborecik wędkarski-do lasu,dzidzia lulu a ja książke.Postanowiłem policzyć ile czytam.Wyszło mi 84 w rok.jakbym tak czytał przez 50 lat to daje zaledwie 4000.Kropla w morzu.
anonim_03 / 2007-11-24 23:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a ja mam dysleksję i przeczytanie jednej dłuższej ksiąźki to ból ogromny i wysiłek :-(
Big Lebowski / 2007-11-24 22:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Andrzej oczywiscie mojego zna..
kazelot / 2007-11-24 23:00 / Tysiącznik na forum
Henry Chinasky
Big Lebowski / 2007-11-24 23:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak, tak.. Pisarz amerykanski , o pochodzeniu niemieckim o polskim nazwisku Ch. Bukowski.. dlatego stac mnie zeby np. odpowiedziec na zaczepke wlasnie jezykiem Bukowskiego .. ;-))
EMR100 / 2007-11-24 22:52 / portfel / Walczący z wilkami
wieci czasami
ktos cos napisze
czasami jest to glupie
czsami szczere
ale czasami jest to z serca
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy