Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
kazelot / 2007-11-21 21:05 / Tysiącznik na forum
Mówiłem.Nasdaq na plusie już jest.
bohdan77 / 2007-11-21 21:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niestety to chyba nie dziś.. a tak ładnie "żarło" ;)
Sancho Panches / 2007-11-21 21:14 / Bywalec forum
z niechecia........ ale musze powiedziec pudlo
mam nadzieje ze sie zrewanzujesz tyms amym za 5 dziesiata:)))
Big Lebowski / 2007-11-21 21:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak wracajac do spadkow - inwestorzy z dluzszym stazem pamietaja spadki gzie byly tylko oferty sprzedazy i to przez wiele dni - i teraz jestem pewien ze wielu nie rozumie co to oznacza oferta sprzedazy hm.. wowczas bylo -10% i nikt nie kupuje , i nastepnego dnia to samo i nastepnego to samo ..obecnie to co mamy to maly pikus..nie oznacza to jednak ze nie boli - strata boli kazdego , na pocieszenie powiem ze milaem kiedys jednodniowy wzrost portfela o kilkanascie procent..
MAKARA / 2007-11-21 21:45
Masz rację akurat papiętam te spadki . Walor mógł spaścv tyloko 10%, ale chyba spadały przez dwa tygodnie równo po 10. Wyniki przysyłało biuro maklersie i ksero rodawali w banku. Ale wówczas tak jak i dzis nie było to wesołe.Przeżylam kilka takich zdaezeń , ale z odległoscczasu mam wrażenie , że te są najgłębsze.nie było takiej łącznści ze światem i mniejsza była reakcja. Mam wrażenie z perespektywy czasu ,że z pewnościa nie trwało to tak długo
kloszard / 2007-11-21 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
pamietam...telegazeta..wiele godzin...przez kilka dni...:)
czlowiek sie uczyl....trzymal slaski az mu spadl o 50% :) ..i dalej sie uczy he he...
marboru / 2007-11-21 21:10 / portfel / "Bankier giełdowy"
Bigu i jeszcze jedno pytanie............
jak myślisz - STX?
brać już?
Big Lebowski / 2007-11-21 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
stx- mysle ze bedzie sie konsolidowal w granicach 2- 2,5 zl.. trzeba jeszcze odczekac..
wrota wyobrażni / 2007-11-21 20:50 / portfel / Poznań na +
Wszystkim dobrej nocy czas odpocząć
marboru / 2007-11-21 20:50 / portfel / "Bankier giełdowy"
Witaj Dude.....nie wiem, czy wczoraj mnie zauważyłeś.......?


2007-11-20 23:01:10 | *.*.*.* | marboru [ Portfel ] [ "Bankier giełdowy" ]
Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski" [0]
witaj Bigu
widzę, że pozbyłeś się centrostalu.....jaki powód jeśli można wiedzieć?


Będę wdzięczny za komentarz.
Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2007-11-21 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marboru.. nie zauwazylem wczoraj sorry.. csg zamienilem na bbic - gdyz na bbic widze wiekszy potencjal.. Pozdr..
marboru / 2007-11-21 20:57 / portfel / "Bankier giełdowy"
jak na razie csg broni okolic 7,5 - mam zamiar dobrać niebawem jeszcze.
wydaje mi się, że spadki niebawem ustąpią.
zanikają od kilku dni odkupienia z tfi.........a duzi zaczynają wchodzić sporą kasą powolutku z powrotem.
jestem optymista co do przyszłego tygodnia.

pozdrawiam raz jeszcze serdecznie
kazelot / 2007-11-21 20:56 / Tysiącznik na forum
A ja mam CSG i nie oddam tego Zlomrexu.Choć wart tyle co złom.
bloodflower / 2007-11-21 21:02 / Bywalec forum
Ja też mam i nie oddam, choć była jedna taka spółka co zarzekałem się, że nie sprzedam i ją przetrzymam. Poddałem się, przy poziomie 2 zł ( na szczęcie ) - Bioton miała na imię. Chyba znów się z nią zmierzę, bo szkoda mi jej, potraktowano ją jak ścierę. Przygarnę może na dłużej, ale jesze trochę niech się wytapla w błocie, to może bardziej odwdzięczy się Panu. -:).
marboru / 2007-11-21 20:58 / portfel / "Bankier giełdowy"
myślę, że jak się uspokoi na GPW to będzie na spółeczce wybicie na co najmniej 10 bardzo szybko.
bohdan77 / 2007-11-21 21:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mówisz o biotku czy o csg??
pozdrawiam all
kazelot / 2007-11-21 20:35 / Tysiącznik na forum
A może Stany wyjdą na plus i od jutra.................
barabaszek / 2007-11-21 20:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Nasdaq 100 mocno atakuje i jest obecnie na plusie
barabaszek / 2007-11-21 20:44 / portfel / Tysiącznik na forum
A jak teraz to wygląda to duże spadki czy nie?
kazelot / 2007-11-21 20:50 / Tysiącznik na forum
http://www.nasdaq.com/
kloszard / 2007-11-21 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
jutro nie ma gieldy w usa...
kazelot / 2007-11-21 20:47 / Tysiącznik na forum
Ale od jutra to u nas miałoby być ;-)
kloszard / 2007-11-21 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
chyba ze tak :)
bloodflower / 2007-11-21 20:38 / Bywalec forum
Mówiłem, że optymizm w powietrzu czuję !!!-).
kazelot / 2007-11-21 20:48 / Tysiącznik na forum
Stary,bo są dużo gorsze rzeczy niż wirtualna strata paru zyli.
kazelot / 2007-11-21 20:54 / Tysiącznik na forum
Więc głowa do góry.Cieszymy sie dobrymi,a nie martwimy złymi wieściami.
Pozdrawiam
bloodflower / 2007-11-21 20:34 / Bywalec forum
Witam wszystkich !!!
Dawno tu nie zaglądałem, pochłonięty byłem po uszy różnymi sprawami. Zapakowany w akcje trochę jestem i myślę sobie - sprawdzę co u Szanownego Biga i jego Ferajny.
Krew na parkiecie leje się strumieniami a tu miłe zaskoczenie, Ludzie zmartwieni i owszem, ale i optymizm jakiś w powietrzu czuję. Bigu szacuneczek !!! Przy Tobie , jak widać, nawet kilkudziesięcioprocentowe spadki ludziom nie straszne.
Myślałem, że tylko ja przegapiłem sprawę i tylko mój rachunek maklerski roi się od niewiele już wartych akcji - ale jest nas wielu
Czekam z akcajmi do wiosny. Będzie dobrze. Aha, nie wiem do której wiosny, lecz czekam, choć coraz mniej wierzę w moje konie ... - CSG, Echo, i BBID, szczególnie w ten pierwszy ( csg). Echo i BBID to dobry wybór - na dłużej. Choć dziś wszystko na dłużej być musi...
I jeszcze jedno. Coś kupiłbym teraz na okres ok. pół roku. Co radzicie ?
Pozdrawiam Gospodarza i Ferajnę.
kazelot / 2007-11-21 20:34 / Tysiącznik na forum

"Bo w życiu to jest tak, że raz biorą, a raz dają
Ale zgredzi to kompletnie już nic nie kumają..."

"Ja wiem,że w życiu są upadki i wzloty
giełda to nic więcej jak tylko kłopoty"
michał72 / 83.22.194.* / 2007-11-21 20:18
Witam mój ulubiony portfel i gospodarza Big szacunek.Mam kilka przemyśleń serce mówi musi być odbicie a rozum sobie tego nie wyobraża.

1 Myśleliście kto tak naprawde sypie fundusze + kowalscy jeśli fundusze to oni są chyba nienormalni sami nakręcaja tą spirale jak runie fala umożeń to nie będzie odwrotu

2 odbicie jak będzie to ktoś kto obkupi się na dołku to będzie po 10% sypał bop rynek przestraszony bez fundów nie damy rady

3 czy fundusze czekaja i maja kaskę na zakupy wątpliwe, jak oni chcą teraz zachęcić ludzi do kupna misi

Ogólnie wszedłem troszkę przed Bigiem ostro lawiruje po spółkach kilka zwał wyszedłem na zero wczoraj na dołkach stwierdziłem kupie dobre papiery i trzymam liczyłem na to zebranie FED więc posiadam Alchemia BBICApital Kopex Zurawie LCC Pep Bytom no i jak się skończyło każdy wie.

Proszę o komętarz
Proszę o refleksje
Jarg / 2007-11-21 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To nie takie proste, ale:

1. Ze spadkami calego rynku to jest zwykle tak, że fundusze pierwsze zaczynają sypać i pierwsze zbierać... dlatego one najczęsciej są "nieco mniej w plecy" od przecietnego Kowalskiego. I dlatego kiedy rynek jeszcze nadal spada one już dysponują sporą gotówką...

2. Tak postąpią DTraderzy i inni "krótkoterminowcy", ale niekoniecznie wszyscy gracze. Fakt faktem, że bez finansowych zdecydowanie nie ruszymy...

3. W czasie ubiegłorocznych majowych spadków i krótko po nich masa narodu rzuciła się do kupna jednostek... a więc ludzie czegoś się już o "kapitaliźmie' nauczyli...

Pozdrawiam
kloszard / 2007-11-21 22:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
mysle tylko Jarg, ze zmienila sie psychologia...jak sam napisales to 80% gieldy...obecne spadki sa dlugie i wyczerpujace...moim zdaniem nikt nie bedzie teraz biegl aby kupowac jednostki...
Jarg / 2007-11-21 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To prawda, zresztą nigdy nie jest dokładnie tak samo...
A zarządzający funduszami mają obecnie niezły zgryz.... nie powiem.
kloszard / 2007-11-21 20:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj michal72...tez mam alchemie, bbic i lcc wiec witaj w klubie :)....mierzac poziom zniechecenia na forum Biga to na pewno jest to lokalny szczyt :).....co jest pewnym argumentem za wzrostami...ogolna panika i wyprzedaz na misiach....z drugiej strony insiderzy, ktorzy w 90% kupuja akcje(dzis bbide, fam...)...wiec czasem trzeba zagryzc zeby...potem akcja odrabia 50% w tydzien i ludzie znowu zaczynaja kupowac bo rosnie....nieodlaczny fenomen gieldy i ludzi...
wrota wyobrażni / 2007-11-21 20:05 / portfel / Poznań na +
Wbrew Logice kupiłem Biotona ale skoro logiczne dobieranie spólek kończy się spadkami-8% to morze warto na przekór w myśl zasady większość zawsze się myli kupić coś innego;) Czy dobrze zrobiłem jutro się okarze jeśli nie to tragedji nie będzie
Pooh / 2007-11-21 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Oj... Mi odeszła ochota na łapanie noży...

I na popularne spółki z dużym ff...

Pzdr.
Jarg / 2007-11-21 19:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem

Sfrustrowanym polecam duży kieliszek dobrego wina, piwko też może być... i świat od razu wyda się lepszy... :-)) A jak jeszcze ktoś ma w domu kota albo psa... wziąć na kolana i głaskać za uchem... spaceru nie polecam bo ciemno i zimno... :-)

Pozdrawiam ciepło :)
Pooh / 2007-11-21 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witaj.
A ja jeszcze muszę wybrać się i kobitkę z pracy odebrać.
Brr... / chodzi o zimno i ciemno ;) /.

Pozdrawiam.
Fawelas / 2007-11-21 19:59 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Jarg przeżyłeś kiedyś besse na akcjach?
Jarg / 2007-11-21 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-))) he,he... niejedną...
wrota wyobrażni / 2007-11-21 19:51 / portfel / Poznań na +
Dobry wieczór wszystkim nie ma się co martwić będzie dobrze dzisiaj spędziłem trochę czasu w BM wszystkim klijentą mówią kupujcie kupujcie tylko podpowiadają to co Big mówił byle z WIG20
POLSKA!!!!!!!!!! / 88.156.210.* / 2007-11-21 19:15
Hey na włoskiej stronie prestiżowej gazety La Gazzetta dello Sport jest ankieta, którego kraju Włosi boją się najbardziej na Euro 2008. Rano Polska miała 0,9 % i była na końcu teraz ma ponad 91% i jest 1. Głosujcie na Polskę, niech się Włosi zdziwią. http://www.gazzetta.it/appsSondaggi/pages/gazzetta/d_1504.jsp Prześlij dalej
Gajor / 2007-11-21 22:02 / portfel / Bywalec forum
witam
zagłosowałem
Niech mają chociaż trochę respektu.

pozdrawiam
italiani / 83.12.249.* / 2007-11-21 19:27
tu chodzi o organizacje mistrzostw a nie o najlepszą reprezentacje
TOMOK / 2007-11-21 18:44 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Czołem Big czolem ekipka
Ja to widzę tak:
Jesteśmy tu na forum takim małym społeczeństwem...zakładam, że taką grupą reprezentatywną / tak mniej więcej /
Czy ja Tu widzę ludzi zarabiających? oj raczej nie
A skoro wszyscy są w takiej sytuacji w jakiej są..to...
TO za jakiś czas...będzie dobrze :-)
Inaczej giełda i inwestowanie nie mialo by sensu.
Jestem więc cały czas optyistycznie nastawiony...i podczas sesji portki mi nie falują
Pozdrawiam i trzymajcie się
TOMOK / 2007-11-21 18:51 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
aha jeszcze jedno spostrzeżenie:
Obserwuje sobie codziennie ok 30 walorków
Ostatnie spadki nie poczyniły szkód na ABG i 08OCTAVA
Do końca nie wiem co o znaczy i nie naganiam ale może warto się właśnie taki przyjżeć
Ot takie dywagacje me :-)
Pozdrawiam
Fawelas / 2007-11-21 19:44 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
do takich zaliczyc też można Kogeneracje i CEZ.
pozdr
ślicznooka / 2007-11-21 19:05 / Uznany gracz giełdowy
hej Tomek, miło widzieć taką Twoją postawę, mi dziś nerwy trochę puściły, kilka przekleństw poszło. Co do papierów, naganiasz na dobre spółki, więc inwestor z Ciebie pełną gębą:-))
pozdrowienia.
kloszard / 2007-11-21 19:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Śliczna...hm..to dobrze...hm..to znaczy dobrze w tym sensie, ze nastepuje krancowe wyczerpanie materialu- ja dzis tez patrzylem w ekran i smialem sie w duchu- po co mi to wszystko...a swoja droga tak to jest z misiami- szybko sie zarabia, jeszcze szybciej traci :)
pozdrawiam
ślicznooka / 2007-11-21 19:37 / Uznany gracz giełdowy
Kloszardzie... już niedługo zapolujemy na niedźwiedzia... i też nie weźmiemy jeńców:-)
barabaszek / 2007-11-21 20:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Ślicznooka a tą szyneczkę to zrobiłaś czy to nie był dzisiaj dzień na buszowanie w kuchni?
ślicznooka / 2007-11-21 20:14 / Uznany gracz giełdowy
nie barabaszku, zupełnie straciłam apetyt:((
barabaszek / 2007-11-21 20:40 / portfel / Tysiącznik na forum
no co Ty Ślicznooka ...wiem ,że są takie dni ale nie daj się zwariować.Uściski serdeczne
kloszard / 2007-11-21 19:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
zadnych..no mercy :)
barabaszek / 2007-11-21 19:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Na to winko trzeba datę jakąś ustalić..pomyśl kloszardzie i daj znać..co do marki też podpowiedź poproszę
barabaszek / 2007-11-21 20:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Acha zapomniałbym ...swój typ na jutrzejszy dzień obstawiam jak dziś...wreszcie do jednej butelki nie ma co podchodzić :-)
kloszard / 2007-11-21 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
wiesz...z jutrem moze byc roznie....niektore papiery juz zwyczajnie nie maja z czego spadac, przynajmniej na chwile...poza tym usa bedzie zamkniete...tak jak pisalem wczesniej mysle ze okres wakacji bedzie dobry...oczywiscie tez sie o cos postaram :)
barabaszek / 2007-11-21 20:38 / portfel / Tysiącznik na forum
W wakacje letnie tak zapier...m,że mi pot po dupce leci :-) ale spoko jakoś sie postaram...a może coś gdzieś zimową porą...w tym roku chyba Karpacz odwiedzę
TOMOK / 2007-11-21 19:11 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Oj Gośka :-)
Żałuję, że puściłem ABG...ale na szczeście nie zamieniłem na gorsze...podobne zachowanie...choć dlaczego to ja już nie wiem :-)
Ale by mieć ABG musiałem jak wiesz odgapić:-)
Pamiętam tylko, że od kobiety odgapiłem...hmm...jak ją zwali...jak ją zwali?..;-)
Pozdrawiam ciepło
Big Lebowski / 2007-11-21 18:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najlepsze s a obecnie komentarze monej tzn. tytuly - Sezon na leszcza , Niedzwiedzie jencow nie biora .. hehe - rozstrzeliwuja na miejscu ? po takich tytulach mniej obeznani maja ochote rzucic w cholere to wszystko i zaczac uprawiac ziemie... ;-))
wojtlek / 2007-11-21 18:48
Witam wszystkich, myślę, że licząc na rychłe odbicie i obserwując reakcje inwestorów na forum ( trzęsące ręce) nie doceniamy roli jaką w w ewentualnych dalszych spakach indeksów małych spółek mogą odegrać posiadacze jednostek misiów. Wielu moich znajomych już wydało zlecenia sprzedaży lub konwersji jednostek chcąc ratować te kilkadziesiąt procent zysków, które narosły przez ostatnie lata. Wielu ludzi czytając artykuły w prasie i na portalach jeszcze ruszy do sprzedaży. Myślę, że fala umorzeń jeszcze potrwa. Jestem młodym giełdowym ( niestey już nie wiekiem) inwestorem i może nie mam racji, ale obawiam się że rajd mikołaja wcale nie jest powinością rynku. Nie nie ma przecież ku temu podstaw... Pozdrawiam
kloszard / 2007-11-21 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Wojtlek...hm.. z jednej strony racja..brak powodow do wzrostu...z drugiej jesli papier spada o 50% mimo ze w spolce nie dzieje sie nic zlego...ma dobre wskazniki...i przyszlosc...to predzej czy pozniej wzrosnie...jak to zwykle bywa- jak wszyscy sprzedaja -kupuj...

pozdrawiam
wojtlek / 2007-11-21 21:03
Dziękuję za Twoją opinię, ja jednak powoli tracę optymizm. Mój kumpel z pracy,który inwestuje od lat wielu lat ( szkoda, że ja zacząłęm tak póżno) powiedział mi dzisiaj rzecz z której ja niestety nie zdawałęm sobie sprawy. To brzmiało mniej więcej tak: ,, Jeśli to naprawdę bessa, to nie licz, że jest dno, wydaje ci się, że spolka w którą wierzysz, która jest perspektywiczna nie może już więcej spadać... Może... Może łamać kolejne wsparcia i zatrzymać się na poziomach, które są nieprawdopodobnie niskie.. Bessa , to też odbicia, ale tylko po to, żeby ,, duzi,, mogli dystrybuować na wyższym poziomie, ubrawszy wcześniej leszczy w papiery,,. On to przeżył i ja mu niestety wierzę. Mam tylko nadzieję, że jak twierdzi Big, to tylko głeboka korekta.. Za oceanem coraz wyżej, oby nie tylko pod ,, indyka... Pozdrawiam
kuzynx / 2007-11-21 18:54 / Tysiącznik na forum
podow zawsze sie znajdzie, a solidne spadki to powod jak najbardziej do wzrostow....
kloszard / 2007-11-21 18:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Big..mysle ze jedno drugiemu nie przeszkadza..powiem wiecej...dla mnie w jakis sposob sie uzupelnia....mysle o inwestowaniu i uprawianiu ziemi....
a swoja droga moze ktos sie bawil w biomase...mam troche ziemi..lezy odlogiem...
anonim_03 / 2007-11-21 18:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przedostatnim. ;-)
Myszacz / 2007-11-21 18:41 / Bywalec forum
hej Big
z tą ziemią no nie wiem...
dobry interes ....
pszenica w tym roku bije rekordy...
5424 / 2007-11-21 17:42 / Fan Linuxa Ubu
a ja dziś założyłem rachunek i kupiłem trochę papieru, w biurze zero ludzi zazdroszcze im takiej pracy. Pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy