Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
h16v / 2007-11-16 11:09 / Bywalec forum
A ja za chwilę zaczynam zajęciakomputerowe z moja grupą pełną kobiecych artystycznych dusz. Mówię Wam - połączenie artysty i komputera to lepsze niż giełda :))). Życzę wszystkim udanego dnia.
Jarg / 2007-11-16 11:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

2007-11-16 10:23:42 | *.*.*.* | Sancho Panches [ Portfel ]
obligacje niby pewne
ale jak podniosą stopy o 2pkt??


Tak mi się jakoś wydaje, że są obligacje zabezpieczone od ryzyka zmiany stóp np. wg wzoru "stopa bazowa + x%", ale może mylę się... dawno nie kupowałem... :-))
W przypadku obligacji raczej bardziej należy martwić się ewnetualną obniżką stóp... wówczas stają się nieatrakcyjne wobec inwestycji akcyjnych...

Pozdrawiam
kazelot / 2007-11-16 11:02 / Tysiącznik na forum
Witam bracia i siostry niedoli.
Jarg / 2007-11-16 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kilka słów o wydarzeniu, które nastąpi 26 listopada, czyli... o rozstrzygnięciu konkursu na organizatora Expo w 2012 r. Z polskich miast kandyduje Wrocław... czy ma jakiekolwiek szanse?... Ma duże. Właściwie liczy się trzech kandydatów: Wrocław, marokański Tanger i koreańskie Yeosu. Budżetowo zdecydowanym liderem jest Yeosu. Szanse Wrocławia znacznie wzrosną, jeśli w przedostatniej turze pokona Tanger i w ostatniej zmierzy się właśnie z Koreańczykami. Z wrocławskiego punktu widzenia bardzo dobrze się stało, że Bogdan Zdrojewski został ministrem kultury, poniewaz właśnie to mnisterstwo ma największe znaczenie w przygotowaniu i promocji Expo od strony admnistracji rządowej. A poza tym Zdrojewski jest niemal legendą Wrocka. Expo to naprawdę poważna sprawa. Wystarczy wspomieć, że np. Euro 2012 odwiedzi jakieś 2 mln kibiców... natomiast Expo... szacunkowo 9-10 mln zwiedzających. Zachodnia dzielnica Wrocławia zamieni się w jeden wielki plac budowy... z inwestorskiego punktu widzenia korzyści z Expo mogą spłynąć. oprócz wrocławskich spółek giełdowych... na Mostostale... ,....Ganta, Echo, Octavę (inwesują sporo we Wrocku.. ), a także na inne...

Trzymajcie więc kciuki za Wrocek...
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-11-16 11:01
"cala Polska czyta z nami" ,oczywiscie trzymamy kciuki ,:-))pozdr.
kloszard / 2007-11-16 10:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
trzymam...:)
pzdr
kazelot / 2007-11-16 11:07 / Tysiącznik na forum
Trzymam.Ziomy.
ślicznooka / 2007-11-16 11:01 / Uznany gracz giełdowy
trzymamy i myślę, że Wrocław szanse ma b. duże:-) Jarg, powściągliwość godna podziwu, no ale chyba wszyscy się domyślili jaką spółkę przede wszystkim miałeś na myśli:-))
pietroo / 2007-11-16 11:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Trzymasz Śliczna akcje czy dopiero dokupujesz?
Renumious / 2007-11-16 11:05 / portfel / "GPW Kmiot"
a propos nieźle się trzyma...czyżby dno uklepane ? :)
ślicznooka / 2007-11-16 11:10 / Uznany gracz giełdowy
tam nie ma dna, tylko kolejne historycznie niskie poziomy:-)
Renumious / 2007-11-16 11:14 / portfel / "GPW Kmiot"
:) któreś z tych historycznych zasłuzy na miano Historycznego i po cichutku liczę ze to własnie przedział 3.40 - 3.50 PLN. W sierpniu ten przedział tez działał jak magiczna bariera...czas pokaże...
bohdan77 / 2007-11-16 12:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mówisz o msz ? ;)) Zobaczymy czy przedział nie puści jak Wrocek expo nie dostanie....
pozdrawiam all serdecznie
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-11-16 10:23
dzien dobry wszystkim....
warren buffet / 2007-11-16 10:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie ma obrotów. narazie na rynku są umorzenia. po weekendzie moze byc ich wiecej.
ppprzemo / 2007-11-16 11:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie,
np. pioneer AP:

10.2. Zawieszenie odkupywania Jednostek Uczestnictwa
1) Jeżeli w okresie ostatnich dwóch tygodni suma wartości odkupionych przez Fundusz Jednostek Uczestnictwa oraz Jednostek Uczestnictwa, których odkupienia zażądano, stanowi kwotę przekraczającą 10% wartości Aktywów Funduszu albo nie można dokonać wiarygodnej wyceny istotnej części Aktywów Funduszu z przyczyn niezależnych od Funduszu, Fundusz może zawiesić odkupywanie Jednostek Uczestnictwa na dwa tygodnie.


Jeśli to faktycznie fala umorzeń to biorąc pod uwagę czas (okres dwutygodniowy) i zakres spadków to pewnie niedługo zobaczymy czy zawieszą. Paradoksalnie, spadki wartości spółek wpłyną na zmniejszenie aktywów co przełoży się na niższą wartość jednostek uczestnictwa a więc spadająca wartość 10% aktywów jako wyzwalacza rozciągnie trochę proces.

Pozdrawiam serdecznie,
ślicznooka / 2007-11-16 10:12 / Uznany gracz giełdowy
Warren wyluzuj z tymi umorzeniami, a bardziej wypatruj momentu, kiedy zagranica i nasze grube ryby przystąpią do zakupów. Fakt, że przydałby się jeszcze jeden dzień totalnej paniki na nieprzeciętnych obrotach, co może nastąpić na początku przyszłego tygodnia. Ale nie musi... rynek lubi zaskakiwać.
mendes / 2007-11-16 10:30 / Bywalec forum
Witam.Popieram tutaj ślicznooką i zarazem pozdrawiam.
1.Tak samo jak ty warren właściciele jed.TFI maja takie samo prawo wycofywać się z akcji.Każdy chce ochraniac swoje pieniądze.
2.Ktos powiedział,że są umorzenia.Z pewnością w części prawda.Pojawiło się jakies wytłumaczenie w prasie spadków.
3.Trzeba pamiętac,że fundusze akcji moga miec w portfelu od 60-100% akcji i bez zleceń umorzeń klientów moga same sprzedawać akcje z portfela by je taniej odkupić.
4.Są również fundusze które w czasie dekoniunkury moga same zmniejszyc zaangażowanie w akcje do 0%
5.Jak ktos stracił juz 20% na misiach do odkupi i zaniesie do banku na 4%.To 5 lat odrabiania strat
6.Pozdrawiam wszystkich.Witaj Bigu,Śliczna,Kazelot.
kazelot / 2007-11-16 11:33 / Tysiącznik na forum
A jak tam latorośl?To już zostal tylko miesiąc.
mendes / 2007-11-16 11:42 / Bywalec forum
Dokładnie.Wszystko juz pokupione.Czekamy na Kube:) Pozdr...
p.s. Nawet spadki inaczej odbieram.To jest coś wielkiego, a szczególnie ,że pierworodny.
Renumious / 2007-11-16 12:27 / portfel / "GPW Kmiot"
no proszę, jeśli bedziecie zakładać jakiś kącik "spodziewajacych się i świeżo upieczonych" to ja się piszę już dzisiaj, do marca będę w grupie "spodziewajacych się"...też pierworodny :)
kazelot / 2007-11-16 12:41 / Tysiącznik na forum
No proszę,a potem jak już się urodzą i dadzą wam mnóstwo radości i nocy z miłości bezsennych to nie wiadomo kiedy split i już jest ich więcej......:-)
mendes / 2007-11-16 13:12 / Bywalec forum
Jak pamiętasz Kazelocie to dla mnie taki "fundusz inwestycyjny" z dywidendą w grudniu:)
To dla mnie najbardziej udana "inwestycja":)pozdr...
ślicznooka / 2007-11-16 10:17 / Uznany gracz giełdowy
poza tym pamiętam podobne nakręcanie spirali strachu odnośnie umorzń w sierpniu.... i jak było?:) naród nasz bardziej świadomy się zrobił i zdaje sobie sprawę, że kupuje się na mocnych spadkach (przynajmniej ci przy grubszej kasie, bo emeryci to raczej mogą przestraszyć się psadków).
h16v / 2007-11-16 11:06 / Bywalec forum
Powiem Wam, że sam się zdziwiłem jak moja matka już w swoim wieku zapytała co ma zrobić z jednostkami TFI ktory sam jej poleciłem bo strasznie spadly. Na to ojciec od razu: "Spokojnie i tak nigdy byśmy nie zarobili więcej na żadnej lokacie w takim okresie czasu". Patrza dlugoterminowo i olewaja to, że zamiast 60% bedzie 10%. Dla nich to i tak dwa razy wiecej niż by mieli normalnie.
kazelot / 2007-11-16 11:03 / Tysiącznik na forum
Tak.Mądrych to i miło poczytać.
gregorek1979 / 2007-11-16 11:46 / Bywalec forum
Miło Miło jest tylko jeden warunek... trzeba miec te 10% na plusie a nie na minusie ...
pozdrowienia ...
kloszard / 2007-11-16 10:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
dzien dobry wszystkim...dzis rano zaslyszane szacowne grono analitykow obwiescilo ze przeciez Misie byly mocno przewartosciowane..i czeka nas jeszcze okolo 20% zejscie..to by znaczylo ze konczymy rok na minusie na misiach....hm...oczywiscie nie jest to wykluczone...ale mysle sobie tak...ze w sierpniu wszyscy krzyczeli ze to nie koniec hossy ( czytaj - spokojnie bedzie roslo, trzymac)...teraz krzycza - zwala, bedzie lecialo( czytaj- sprzedaj ...mniej stracisz..)...troche za male obroty na odwrocenie trendu wprawdzie na razie, wiec tez mysle ze jedna paniczna sesja bylaby oczyszczajaca...chyba ze bedzie to dlugotrwale przeczyszczenie...tam gdzie emocje tylko trudno powiedziec gdzie bedzie punkt zwrotny...
Renumious / 2007-11-16 10:07 / portfel / "GPW Kmiot"
jakieś małe swiatełko widać...ale to może byc złudzenie :)
wrota wyobrażni / 2007-11-16 09:58 / portfel / Poznań na +
Witam wszystkich dziś dobrze pewnie nie będzie dlatego wyłączmy komputery i chodzmy na piwo w Poznaniu ja stawiam.
kloszard / 2007-11-16 11:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
chetnie bym wpadl ale mam kawalek..jakies prawie 3 godz pociagiem...pogoda nie motywuje do wyjscia niestety :)
pzdr
Jarg / 2007-11-16 09:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Znajoma pytała mnie wczoraj (nie na forum), czy fundusze muszą sprzedawać akcje, jesli ludzie rzucą się do kas umarzać swoje jednostki, czy może korzystają z rezerw?...
Będą sprzedawać i sprzedają.

Co więc w takim razie pozostanie opoką giełdy zakładając niefortunny scenariusz?...
OFE.
TOMOK / 2007-11-16 09:53 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witam wszystkich
A jak dla mnie to ta winda co zjeżdża jest już pomiędzy pierwszym piętrem a parterem :-)
Tak sobie myślę i oby tak było :-)))
Pozdrawiam
Pooh / 2007-11-16 10:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam wszystkich.
Byle lina wytrzymała.... :)
pietroo / 2007-11-16 09:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie
dzisiaj też będzie jak wczoraj?
mila2 / 2007-11-16 09:43 / Tysiącznik na forum
Witam,również pozdrawiam,czerwono,lubię ten kolor ale w zupełnie innej wersji...
ślicznooka / 2007-11-16 09:45 / Uznany gracz giełdowy
tak, porshe nienajgorzej w nim wygląda:)))
mila2 / 2007-11-16 09:50 / Tysiącznik na forum
na tę chwilę marzenia realizuję w snach;)))
Jarg / 2007-11-16 09:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Albo Ferrari... :)
kazelot / 2007-11-16 11:06 / Tysiącznik na forum
Krew w bombardowanych miastach i wioskach też jest czerwona.Wiec ta nasza czerwień też nie jest najgorsza.
ślicznooka / 2007-11-16 09:42 / Uznany gracz giełdowy
Dzień dobry wszystkim... zaspałam, za wysoko się otworzyliśmy, możliwy wczorajszy scenariusz zatem.
powodzenia:)
Jarg / 2007-11-16 09:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam szanowne grono Kącikowiczów

No cóż, barwy rewolucyjne najwyraźniej na dobre zagościły na parkietach...
Pozostaje skonkludować: nic nie trwa wiecznie... spadki też... :-)

Pozdrawiam serdecznie
Sancho Panches / 2007-11-16 09:26 / Bywalec forum
nadzieja umiera ostatnia:) mam nadzieje ze czyta was pol Polski i spokojnie z nadzieja patrzy na swoje fundusze..........
bez nerwowych ruchow....... okazja do kupna?? okazja do sprzedania??
hehe jak ja lubie pytania retoryczne:)
Jarg / 2007-11-16 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jest giełda... cały czas poruszamy się obszarze prognoz, przypuszczeń czy domysłów... pewne są obligacje...

No chyba, że ktoś jest insiderem... wówczas porusza się w przynajmniej jednym obszarze pewności... :-)
Sancho Panches / 2007-11-16 10:23 / Bywalec forum
obligacje niby pewne
ale jak podniosą stopy o 2pkt??
no chyba ze mowimy tylko o krotkim terminie wykupu.....
nic nie jest pewne:)
nawet to czy w tym roku zapłacimy podatek od zyskow
oby byl i to jak najwiekszy:))
barabaszek / 2007-11-16 09:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzień dobry wszystkim.Zielonego i jeszcze raz zielonego na dzisiejszy dzionek.
zońka19 / 2007-11-16 09:06 / Tysiącznik na forum
Dzień dobry
i bądz tu mądry ...trzymac bo juz i tak sporo straciłam , czy sprzedac bo mogę stracic więcej
a moze jest tu jakas wrozka ,albo jasnowidz ?,
Big Lebowski / 2007-11-16 06:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
Sancho Panches / 2007-11-16 08:50 / Bywalec forum
witam wszystkich serdecznie
z przyczyn niezaleznych musialem zmienic swoj login jarekon i wymyslilem cos takiego:)
nie bylo mnie jakis czas ale znow mam zamiar troche pogderac:)
a jest o czym, hehe
pozdr
arecki97 / 2007-11-16 06:44 / portfel / "Skurczy.byczek"
witam gospodarza, widze ze wstajemy prawie w tym samym czasie hehe. Pozdrawiam
gabrik / 2007-11-16 01:11 / portfel / Wierny Forumowicz
no i wyszło szydło.....już piszą jacyś że big kupił a spadło wiec jest anty....albo słaby spec....itd. itp. i po co to?? ktoś chce oczywiscie gotowa receptę na sukces najlepiej to jak ktoś powie kup czy sprzedaj i jeszcze aby zawsze to była racja......(nikt nie ma 100% trafnych transakcji) .......nie ma łatwo trzeba się niestety pouczyć samemu a jeśli ktoś nie umie akceptować strat to niech za giełdę się nie bierze.............
i na koniec po raz enty nie robić proszę z siebie inwestorów na siłę przez duże I ............no i pamiętac- "Bądź ostrożny, jeśli chodzi o realizację zysków, ale uciekaj czym prędzej, gdy okazuje się, że nie mialeś racji" .niby banał w 100 księgach napisany a zawsze aktualny
barabaszek / 2007-11-16 01:20 / portfel / Tysiącznik na forum
;-) Witaj! Możesz mi powiedzieć czy aby dzisiaj te ruchy pod koniec sesji na MSZ to nie pierwsze jaskółki dużych zakupów?Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy