Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2007-11-07 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obecnie problemem z wyrzucaniem akcji - nie sa kowalscy - gdyz kowalscy raz sa mocno przetrzebieni , dwa wierza swoje akcje - problem lezy gdzie indziej a tym problemem sa fundusze - pisalem wielokrotnie ze w czasie koniunktury fundusz jest twojim przyjacielem - natomiast w czasie zlej konunktury sa wlasnie wrogiem - gdyz bez sentymentow wyrzucaja i beda wyrzucac..
mari / 2007-11-07 20:44 / Achi
pewnie że na razie to fundy prowokują Kowalskich bo wywalać to chyba nie.
Big Lebowski / 2007-11-07 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mari to my sobie tak interpretujemy - gdyz mamy zwiazek emocjonalny z portfelem - dobieramy walory - robiac jakies wlasne wyliczenia i nadzieje - wyszukujemy pieszczotliwych slow dla naszych spolek - w funduszach - to nie ich pieniadze , portfele sa zbudowane na bazie keszu kowalskich - i siedza tam ludzie z chlodnym umyslem i wyrahowaniem.. z tym ze kazda bessa sie konczy wlasnie po kapitulacji wlasnie tamtych ludzi.. oczywiscie obecnie to nie bessa - nie dopuszczamy nawet takich mysli..
gabrik / 2007-11-07 21:13 / portfel / Wierny Forumowicz
eee chwila jak nie dopuszczamy
mari / 2007-11-07 21:07 / Achi
a jak sprzedadzą to co zrobią?
Big -prowokują żeby Kowalscy zaczęli sprzedawać.
to tak moim zdaniem.I jak im się uda to 20 zacznie się rajd św Mikołaja -tylko z innych poziomów.:-))
Big Lebowski / 2007-11-07 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oni sprzedajac np. 5 % stanu portfela spowoduja ze kowalscy wyrzuca caly portfel..;-))
barabaszek / 2007-11-07 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Hmmm wczoraj pisałem ,że ja swoje będę trzymał ale po Twoich ostatnich wypowiedziach mam obawy co do takiej strategii...także w obecnej sytuacji zastanawiam się co byłoby korzystniejsze ...wysprzedać się ze stratami nawet znacznymi i poczekać na sygnały wzrostowe czy zapaść w zimowy sen....problemem jest ile takich sesji może się jeszcze przydarzyć...przy takiej tendencji spadkowej kilka to spadek walorów nawet o 30-50% a to już nie fajnie bo odrabiać się będzie miesiącami tak na prawdę...może kilka scenariuszy najlepsi by klepneli jeśli łaska ;-) bardzo proszę
rachfalek / 2007-11-07 20:37
MYSLE BARABASZKU ZE NIE MOZNA SIE PRZYWIAZYWAS DO SPOLECZEK ONE SA WARTE TYLE ILE W DANEJ CHWILI KTOS CI ZA NIE ZAPLACI.CENA SPOLKI NIE MA NIC WSPOLNEGO Z AKTUALNA WARTOSCIA PRZEDSIEBIORSTWA KTOREGO DOTYCZY.CENA TA JEST CENA UMOWNA.JEZELI DZIS NIE SPRZEDASZ JUTRO BEDZIESZ MUSIAL ZROBIC TO TANIEJ.MAM BARDZO KROTKI STAZ NA GPW ALE JA JESTEM TEGO ZDANIA SPRZEDAWAC BEZ SENTYMENTOW.KIEDYS BIG NAPISAL NIE BEDE SIE ZKONIEM KOPAL.POZDRAWIAM
rachfalek / 2007-11-07 20:42
DZIS UPARCIE BRONILEM SWOICH WALORKOW I CO KAZDY PO -10%.NIE SPRZEDAM BO TANIO.ZOSTALEM Z NIMI NA JUTRO.JUTRO ZNOWU -10%.SMUTNE ALE PRAWDZIWE.SKRACAC SKRACAC I JESZCZE RAZ SKRACAC.OKAZJI BEDZIEMY JESZCZE MIELI.GIELDY NIE ZAMYKAJA
mari / 2007-11-07 20:46 / Achi
wyłącz caps locka czerwonego koloru nie ma na tym forum niestety:-))))))))))
barabaszek / 2007-11-07 21:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja się do niczego nie przywiązuję jeżeli chodzi o akcje ...nie mylmy pojęć....jestem prostym inwestorem z prostą zasadą ...chcę zarobić...dodam ...Jak Wszyscy...nie liczę na cuda niewidy (choć mogą być ..się nie pogniewam wcale ;-)))...interesuje mnie jaka będzie różnica i dlatego pytam....jeżeli spadną o 20-30% podczas całej korekty ..jestem w stanie to przeboleć i przykisić je nawet na pół roku ....ale nie widzę sensu sprzedawać z 50% strata i później się trząść czy sobie to odbiję kiedyś ...spokojniej czasami zapomnieć i czekać cierpliwie jak powoli odrabiają straty (taktyka długiego czasu inwestowania...jeżeli nie ma bessy to prędzej czy później się straty odrabia mówię tu oczywiście tylko i wyłącznie o spółkach które mają dobre wyniki bo takimi samymi kryteriami kierują się fundusze te spółki wybierając)...jeżeli jest jakiś błąd logiczny w tym prostym wywodzie to proszę mnie poprawić.
Big Lebowski / 2007-11-07 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spoko Barabaszku - robisz dobre ruchy na gieldzie - obecnie czescia walorow graj poprostu pomnazajac akcje nie pieniadze - graj tymi samymi akcjami - nie skacz po kwiatkach ..
barabaszek / 2007-11-07 21:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Kurna czyżby mój portfel zrobił się powszechnie dostępny ;-))))) Biada tym kto sie bedzie na mnie wzorował :-)))))...a tak na poważnie przyjdzie dzień,że odważę się kiedyś go na świat otworzyć ale jeszcze nie teraz bo na razie to dobry scenariusz na ....horror
mari / 2007-11-07 21:37 / Achi
też myślę że tak będzie najrozsądniej -cokolwiek z tego wyjdzie.:-)
wojtlek / 2007-11-07 20:21
Witam wszystkich,
a Ty Bigu jak długo będziesz wierzył w swoje akcje??? Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-11-07 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
krotko , bardzo krotko..Pozdrawiam..
wojtlek / 2007-11-07 20:27
Pozwolę sobie zapytać jeszcze króciutko, czy liczysz na jakieś choćby małe odbicie, ktore zniweluje dzisiejsze i bardzo przwdopodobne jutrzejsze ( piątkowe???) spadki?
Może głupie pytanie, ale kogo mam się pytać , jak nie Ciebie?? POzdrawiam
Big Lebowski / 2007-11-07 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
odbicia beda bywaly podczas dnia - to radze wykorzystywac sprzedawac i probowac taniej odkupic - lepsze to jak apatia..Pozdrawiam..
wojtlek / 2007-11-07 20:41
Dzięki Bigu, pozdrawiam i zyczę spokojnego wieczoru...Pozdrawiam
barabaszek / 2007-11-07 20:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiadomo,że nie jesteś wyrocznią lub prorokiem (gdybyś był to pewnie byś spokojnie stwierdził,że nie ma co panikować i spokojnie przeczekać abyśmy się tak potwornie nie denerwowali) i nikt tu od Ciebie nie wymaga konkretnej daty wzrostów ;-)...nie mniej jeśli mógłbyś na bazie swojego wieloletniego pobytu na tej dziwnej giełdzie (wyniki spółek ok a akcje spadają) powiedzieć ile taka korekta może się ciągnąć...tak pi razy drzwi hehe
Big Lebowski / 2007-11-07 20:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pi razy drzwi - jeszcze dwa tygodnie - spadkow..
barabaszek / 2007-11-07 21:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Orzesz w mor... ;-((( Bigu ale chyba nie takich gwałtownych po 7-9% tylko jakieś taki spokojniusie 1-2 co? Czy to tylko mrzonki jak nic i będą lecieć na łeb na szyję?
Big Lebowski / 2007-11-07 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
najwieksze spadki nastapia w ostania sesje spadkowa.. a tak beda dzienne odbicia i spadki .. w takimtempie jak dzisiaj to nie mozliwe ale beda spore spadki..
barabaszek / 2007-11-07 21:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Pot z czoła otarłem ...skoczę po 2-3 browarki ...skonsumuję i będzie od razu lepiej...tak więc jak ktoś ma chęć dzisiaj się nagadać to będę ;-))
Big Lebowski / 2007-11-07 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jest to jakas taka magiczna data wymieniana przez wielu - ja raczej bardziej przyziemny jestem - koniec miesiaca i czas okienka przystroic..
rachfalek / 2007-11-07 21:36
Czyli jednak Bigu liczysz na rajd śW.Mikolaja?
Big Lebowski / 2007-11-07 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
USA - mysle ze kazdy widzi- zaznaczam ze wyciagniecia nie bedzie..a jutro cdn..w USA takze.. mysle ze powinno to byc skomentowane..
kazelot / 2007-11-07 19:39 / Tysiącznik na forum
A ja się łudziłem,że oni chociaż na zero
Big Lebowski / 2007-11-07 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj mieli spore wzrosty..
kazelot / 2007-11-07 19:42 / Tysiącznik na forum
Tak jest,ale zero mogłoby być,a na razie to oni ostro dają po dywanie...=)))
barabaszek / 2007-11-07 19:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Czy wszyscy potopili już dzisiaj swoje smutki i poszli spać? Czy może jakaś duszyczka choć halo powie? :-)))
Big Lebowski / 2007-11-07 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Barabaszku.. Hallo.. ;-))
kazelot / 2007-11-07 19:38 / Tysiącznik na forum
Dude dywan zaszczany do końca.
Big Lebowski / 2007-11-07 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zabire nowy dywan innemu Lebowskiemu... ;-)))
barabaszek / 2007-11-07 19:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Bigu pomóż proszę z linkiem gdzie mógłbym znaleźć analogie do ostatnich sesji chętnie spędzę parę godzin na wyszukaniu podobnej sytuacji tylko musiałbym wiedzieć gdzie znajdę archiwum z sesjami aby nie tracić czasu.Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2007-11-07 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Barabaszku powiedz mi gdzie masz 91% spadkow ? jezeli chodzi o analogie to polecam wykres np Dow - wieloletni..
barabaszek / 2007-11-07 19:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Konkretnie chodziło mi,że w dniu dzisiejszym było 91% spadków wszystkich spółek ..przepraszam jeśli niejasno się wyraziłem...http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/spws1/statccpl.html
barabaszek / 2007-11-07 19:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich ciepło choć wszędzie powiało chłodem ;-(.Mam pytanko do Biga 91% spadków to już bessa czy mocna korekta jeszcze?....PS.Miałem racje co do tego ,że na spekułę mozna zawsze liczyć hehe Hawe ,Mewa można było zarobić na DT...tylko trzeba siorbnąć z ranka "herbatkę z prądem" i heya ;-)))
kazelot / 2007-11-07 19:11 / Tysiącznik na forum
Ojojoj,ajajaj.
decathlonpionki / 2007-11-07 18:45 / portfel / "Bohater ostatniej AKCJI"
pytanie do Biga skoro uważasz że będą spadki to dlaczego masz taki pełny portfel???
I nie ma tu ironi:)
art.pi / 2007-11-07 18:41
A ja może powiem przewrotnie, że gospodarka amerykańska w niedługim okresie nie będzie miała już takiego wpływu na światowe rynki. Jak sie dobrze przypatrzeć to siłą napędową zaczynają być rynki wschodzące - Brazylia, Rosja, Chiny i okolice, Europa Wschodnia. Potęga ameryki powoli zmierza ku marginalizacji. Z różnych opinii ekonomistów wynika, że za 70% wzrostu gospodarczego odpowiedzialne są Emerging Markets podczas gdy USA tylko za 10 %. O marginalizacji USA może też świadczyć wypowiedź banku chińskiego o dywersyfikacji swoich rezerw, a także odpływ kapitału z USA na rynki młode. Przecież to widać gdzie najwięcej się inwestuje i na pewno nie są to USA. Co o tym myślicie??
anonim_03 / 2007-11-07 18:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
gospodarka Rosji dla przykładu jest napędzana silnikami General Motors.
kloszard / 2007-11-07 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
składanymi w chinach i indiach...
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-11-07 18:29
dla posiadaczy magny :wlasnie wyczytalem,ze bbicap zakupil 643 k 06-tki
lisekchgo / 68.77.25.* / 2007-11-07 17:44
dude to potrafi czlowieka podtrzymac na duchu:-)))
Big Lebowski / 2007-11-07 17:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Okey - argument na argument , dlaczego niby mialo by sie uspokojic w USA hm.. moze tam jeszcze sie nie zaczelo - wczoraj byly przeciez wzrosty .. a jak bedzie gdy w USA sie zacznie i beda lamac wsparcia ? - odpowiem - beda lamac wsparcia i to przez wiele dni , rajd sw. mikolaja - wedlug mojej oceny odbyl sie, ceny czytaj niskie dzisiaj nie akceptujemy do sprzedazy - jutro nizsze zaakceptujemy gdyz uznamy ze bedzie nizej..pisalem juz taka wlasnie wredna i niesympatyczna prawde - ale to byla prawda..
kloszard / 2007-11-07 17:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Big .....wszyscy gapia sie na usa...fundy do konca roku pewnie beda pilnowaly tylko wyniku na wig20, bo premie, bonusy itp..., 4 lat hossy...natomiast 3q w usa to PKB 3,9 %.....polska gospodarka przez nastepne kilka lat bedzie rosła....swiat pedzi...dalej kluczem do wzrostow sa trupy w finansach, bo nikt juz nikomu nie wierzy...problem to nie gospodarka sama w sobie ale zaufanie do spolek finansowych. w usa..
doji / 2007-11-07 18:14 / portfel / Bywalec forum
Jesli chodzi o pędzącą polską gospodarkę...czytałem ok 4 dni temu wywiad z Hausnerem na onecie...twierdził wręcz, że już w 2009 gospodarka mocno zwolni...
kloszard / 2007-11-07 18:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
z calym szacunkiem...ale p.Hausnera osiagniec nie znam...
pzdr
doji / 2007-11-07 18:49 / portfel / Bywalec forum
Bardziej napisałem w celu pokazania różnych poglądów...bo ja w sumie młody będąc wypowiedzi niewielu osób moge skonfrontować z życiem...pozdr.
Big Lebowski / 2007-11-07 17:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to jest jedna z prawd - zasadnicza prawda to spadajaca wartosc usd..
kloszard / 2007-11-07 18:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
ok..tylko ze $ spada juz od 7 lat...kiedy wszyscy trabia zeby sie pozbywac to raczej czas na kupno..jak kilka lat temu buffet kupil shorty na $ kosztowal wtedy 3,7 pln..nikt na to nie zwracal uwagi....zreszta sam pisales o sile gospodarki usa...pytane czy wytrzyma...
doji / 2007-11-07 17:42 / portfel / Bywalec forum
Więc mam zapytanie, bo widzę, że dzisiaj nic nie sprzedałeś...czekasz na odbicie aby pozbyć sie walorów?
Big Lebowski / 2007-11-07 17:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jakos polubilem te spolki... ;-))
doji / 2007-11-07 18:12 / portfel / Bywalec forum
ok, już rozumiem...nie jest łatwo =))
Pooh / 2007-11-07 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Ja to widzę inaczej... W dającej się przewidzieć przyszłości dadzą jednak zarobić...

No i powstały dwie szkoły interpretowania portfela Biga ;).
Pozdr.
Big Lebowski / 2007-11-07 17:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moja ulubiona spolka Toora do komentowania przebila wsparcie mojej dawnej rekomendacji ktora wynosila 2,40zl ;-)) dlatego wczoraj wyznaczylem nowy kurs do ktorego spolka podazy ;-)) cena obecna ktora rekomenduje to 0,90gr - w krotkim terminie..
superman / 2007-11-07 17:11 / Tysiącznik na forum
witam

LONDYN LONDYN ale winda szok???
superman / 2007-11-07 17:11 / Tysiącznik na forum
http://stooq.pl/q/?s=ftse250&c=1d&t=l&a=lg&b=0
Big Lebowski / 2007-11-07 17:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesja - podstrzyzyny.. obstawiam osobiscie wiecej takich sesji w jednym ciagu .. rynek ma to do siebie ze nie piesci sie z nikim i trend nikogo nie omija - mam na mysli posiadajacych akcje - podczas ostaniej bessy nasluchalem sie codziennie wypowiedzi w tv ze nastroje sa takie kiepskie - odpowiedz byla zawsze jedna - kiepskie niewystarczajaco , prawde nalezy przyjmowac z podniesionym czolem - gdyz najwazniejsza jest prawda a nie oszukiwanie wlasnej osoby innych oraz wlasnego portfela..takie sesje moga sie ciagnac przez wiele dni czy nam sie to podoba czy nie..
kloszard / 2007-11-07 17:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Big...jesli usa sie uspokoi to mysle ze jestesmy blisko dna lokalnego...panika na biotonie...czesc papierow lezy ..rsi max wyprzedane...mysle..aczkolwiek srednioterminowo to raczej...zjazd sw mikolaja ....
Big Lebowski / 2007-11-07 17:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A niby dlaczego mialo by sie uspokoic w USA - daj mi powod...
kloszard / 2007-11-07 17:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
nie moge powiedziec he he:)
bardziej serio...kluczem pewnie sa finansowe spolki..wypowiedz FED...powod moze sie znalezc...oczywiscie nie musi...
Big Lebowski / 2007-11-07 17:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
odpowiem Ci Kloszard ten powod sie znajdzie gdy nastapia wzrosty w USA - gdyz infa podazaja za kursami - ale najpierw beda spadki.. przykre.. ale wlasnie tak bedzie..Pozdr..
decathlonpionki / 2007-11-07 16:30 / portfel / "Bohater ostatniej AKCJI"
no to nic innego nie zostaje jak alkoholizm:)
hehe
ide zaraz po piwka i utopię smutki:/
człowiek znikąd / 2007-11-07 16:08 / portfel / "Trillium"
zdaję ze Chinczycy zebrali obfite żniwo z rynku forex, bo przeciez wiedzieli co chca powiedziac i kiedy
broker nielogo / 83.17.27.* / 2007-11-07 16:33
człowieku znikąd bardzo dziekuję za kartkę
pozdrawiam serdecznie :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy