Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
misq / 2007-10-30 22:53 / portfel
dr. Big co myslisz na temat aktualnego stanu akcji Impel. Będzie roslo? ;))
broker / 2007-10-30 22:51 / Szejk
tutaj też dzisiaj coś pisałem także pożegnać się pasuje..
dobrej nocy życze Gospodarzowi!!Wszystkim!:))
Big Lebowski / 2007-10-30 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Barabaszku za cztery obecne akcje pemugu mozesz kupic jedna akcje z nowej emisji po 0,40 gr - czy Ci sie to oplaci sam musisz policzyc - mysle ze niczego nie pokrecilem..
barabaszek / 2007-10-30 23:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Na prawdę jestem dzisiaj bardzo zmęczony...o 11.30 straciłem możliwość uczestniczenia w grze na giełdzie (powód prozaiczny okazało się,że zepsuta klawiatura gryzie system,po długich walkach łącznie z odkurzaniem rozkręconego kompa udało mi się wejść do netu po 18.00 aby zobaczyć jakie były wyniki dzisiejszej sesji..także dzień pełny wrażeń)..a od 15.00 już byłem regularnie w pracy aż do 22.30 więc na prawdę proszę o wybaczenie tej gafy.Pozdrawiam
barabaszek / 2007-10-30 23:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Bigu a co myślisz o tym,że Boryszew nabył spółkę za 35 mln (co myślę,że dobrze świadczy o jego rozwoju) a cena akcji wydaje się być interesująca?
Dziadu. / 2007-10-30 22:23
No to może teraz nie będę musiał już więcej spiepszać.
Big Lebowski / 2007-10-30 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Pozdrawiam..
Dziadu. / 2007-10-30 22:36
Po trzykroć Pozdrawiam zaklinaczu indeksów.
EMR100 / 2007-10-30 22:16 / portfel / Walczący z wilkami
Witam Bigu czy obserwujesz spółke one2one,obserwuje i wydaje mi sie ciekawa.Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-10-30 22:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj - nie przygladalem sie tej spolce.. Pozdr..
barabaszek / 2007-10-30 22:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich serdecznie.Bigu czy mógłbyś proszę objaśnić "zielonemu" co powinien w tej sytuacji zrobić a dokładnie jakie są opcje....cytat...dotyczy Pemugu....Uchwała NWZA przewiduje, iż za każdą akcję spółki posiadaną na koniec dnia prawa poboru akcjonariuszom będzie przysługiwać jedno prawo poboru, natomiast cztery prawa poboru uprawniać będą do objęcia jednej akcji.Pozdrawiam
barabaszek / 2007-10-30 22:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Dniem poboru jest dzień dzisiejszy tak wiec co powinien racjonalnie myślący inwestor zrobić jak takowe akcje w ten dzień posiadał w swoim portfelu...tak powinienem był napisać ;-)
Big Lebowski / 2007-10-30 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. gdzie to przeczytales ze dzisiaj jest dzien poboru ?
barabaszek / 2007-10-30 22:29 / portfel / Tysiącznik na forum
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=83560787-beb6-4cbd-b645-38691730862c&ref=lastadd....tutaj
Jarg / 2007-10-30 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
30 listopada, a nie dzisiaj.
barabaszek / 2007-10-30 22:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Zauważyłem gafę ...muszę sie koniecznie wyspać 2 zajęcia każdy po 8 h dziennie czasami tak na mnie wpływają ...jeszcze raz przepraszam... i jeśli mogę to proszę o odpowiedź tak czy inaczej (przypuśćmy dla założenia ,że jednak jest dzisiaj 30 listopada ;-))
Jarg / 2007-10-30 22:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Po prostu musisz miec 4 stare akcje, żeby otrzymać 1 nową (całą akcję), a więc treba dobrze przeliczyć swoje akcje, aby nie było ułamków :-)
barabaszek / 2007-10-30 22:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Jejku jaki jestem przemęczony ...przepraszam bardzo....miesiąc mi się "zgubił"
Jarg / 2007-10-30 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich zacnych Kącikowiczów

Dalsze osłabianie dolara nie oznacza nic dobrego dla obecnych na parkiecie eksporterów... czyli kolejne spadki Biotonu etc. Tu już nie Wilczęga czy Krauze ciągną w dół Biotka, ale po prostu zielony... zielony...
Big Lebowski / 2007-10-30 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarg. ano - zielony, zielony.. Pozdr..
art.pi / 2007-10-30 21:26
Macie rację, większość transakcji (sprzedaż) jest rozliczana w USD - rynki wschodnie. Ale jest też druga strona medalu, na którą mało kto zwraca uwagę. Zakupy koncesji, licencji, obejmowanie udziałów w innych firmach, w końcu kupno innych spółek też rozliczane jest w USD, co wymiernie przełoży się na przyszłe wyniki spółek. Polecam do poczytania
http://www.bioton.pl/site/index1.php?path=19
Jarg / 2007-10-30 21:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bioton to nie jest zły projekt... może nawet najlepszy ze wszystkich pomysłów Ryśka K. Dobra, perspektywiczna branża, zaawansowana technologia... farmaceutyka jest żyłą złota na całym świecie... Tak więc Bioton, jesli tylko będzie dobrze prowadzony ma przyszłość... Ale ta ilość papierów... i wciąż dodrukowują nowe...
kloszard / 2007-10-30 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
wlasnie...niech kazdy sprawdzi ile spolki w ciagu ostatnich 4 lat dodrukowalo akcji ....to naprawde imponujace ze gielda to wchlonela...
art.pi / 2007-10-30 22:16
może i dodrukowali, ale pieniądze z emisji zasiliły nowe projekty. Znam spółki, które ogłaszały emisję z zamiarem inwestowania w branże o których nie miały najmniejszego pojęcia - jak biopaliwa etc, tylko dlatego,że dana branża była "na fali ".
kloszard / 2007-10-30 22:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
pewnie tak..szkopul w tym ze bioton nigdy specjalnie nie zachwycil rynku wynikami...
marketing bardzo dobry..firma niezla...byla doskonala kiedy wchodzila na gielde z cena okolo 2 pln..teraz...hm...
art.pi / 2007-10-30 23:29
poczekajmy,kiedy dokończy się konsolidacja całej grupy bioton.... A tak apropo spółek biotechnologicznych: Na giełdę (NC) w 4 Q wchodzi firma EuroImplant Spółka działa w segmencie biotechnologi - zaawansowane materiały inżynierii tkankowej (np. sztuczna skóra) , medycyny regeneracyjnej. To tak dla ciekawych
wuerka / 2007-10-30 21:31 / Tysiącznik na forum
najlepiej wydrukowałoby się na... :-)))
Big Lebowski / 2007-10-30 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A. Greenspan zapowiedzial dalsze oslabianie sie usd , to oznacza wedlug mojej oceny dalsze obnizki stop i tak jak pisalem USA wydalo wojne innym gospodarkom , jeden z analitykow przewiduje kilkakrotna aprecjacje chinskiej waluty - jezeli ktos mysli ze gospodarke USA mozna zepchnac na margines - to sie myli , wyobrazmy sobie jakikolwiek komputer - bez firmy - Intel, Amd, Nwidia itp. internet bez Google, Yahoo, , firmy budowlane bez Caterpilar itd.. wychodzi na to ze amerykanie chca exportowac a nie importowac ...
kloszard / 2007-10-30 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
tak...Big ..jesli nastapi kilkakrotna aprecjacja waluty chinskiej to chinczycy rusza na zakupy po spolki w usa...ciekawe co wtedy...zgadzam sie ze jankesi poswiecaja walute aby uniknac recesji...ale nie unikna wtedy nauki chinskiego :)
a musza eksportowac zeby generowac zyski, bo w usa cienko...
art.pi / 2007-10-30 22:11
kurs juana jest powiązany z koszykiem walut (JPY, GBP, EUR, USD, CHF, i jeszcze inne których nie pamiętam ) Wcześniej był kurs sztywny wobec samego USD. . Juan poza tym ma widełki wahań +- 0,3 % O kilkukrotnej aprecjacji więc bym nie mówił. A jeśli już miałaby nastąpić aprecjacja to nie spółki w USA ale surowce byłyby obiektem zainteresowań chińczyków.
kloszard / 2007-10-30 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
hmm..chiny surowce caly czas potrzebuja..niezaleznie od ceny waluty....chodzi o to, ze maja duze nadwyzki $$$$ i po aprecjacji juana moga dazyc do expansji...
kilkakrotna apracjacja nastapi w czasie..
Jaszym07 / 2007-10-30 20:44
Witam Gospodarza tego forum i wszystkich na nim bywalców.Mam pytanie: jaki jest możliwy najbliższy scenariusz dla 13 NFI po ogłoszeniu wezwania.Wiem ,że nie jesteś zainteresowany tymi papierami-ale proszę o opinię jak zachowują się inne akcje po takich wezwaniach?
Big Lebowski / 2007-10-30 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. nfi - to nie jest moje podworko .. Pozdr..
5424 / 2007-10-30 20:42 / Fan Linuxa Ubu
Ja sobie nie wyobrażam świata bez coca coli
Big Lebowski / 2007-10-30 19:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odniose do dywident.. wiadomoe ze w dniu przydzielenia dywidendy jest odejmowana jej wartosc od kursu akcji i wychodzi na zero - z tym ze zazwyczaj kurs rosnie na sama zapowiedz dywidendy ,firma ma takze dobra opinie - byly takze przypadki ze firmy placace duza dywidende - popadly w tarapaty , osobiscie wole gdy zysk jest przeznaczany na rozwoj firmy .. w przypadku magny jest sporo niejasnosci - sporo slabych raczek obkupilo sie w ten walor - dlatego nie uczestniczylem w tej imprezie - ale zycze wszystkim wielkich zyskow..
Fawelas / 2007-10-30 20:27 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Witaj Bigu, Magne mam w ilości symbolicznej, na wezwanie raczej nie poczekam bo redukcja pewnie będzie spora ale nie powiem, kusi człowieka żeby sprawdzić jak to z tą Magną będzie.....
broker / 2007-10-30 19:55 / Szejk
m. in. dlatego Big dzisiaj wyskoczyłem z magny z zyskiem wielkości tej dywid może źle zrobilem ale wole stać z boku i ewentualnie jutro kupic na dt :)
TOMOK / 2007-10-30 19:04 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witam Biga....witam ekipę...
Jest już po tzw. ptokach...akcje zbyte...więc śmiało bez emocji pytam
Jako, że mój zysk na 06magna...był praktycznie taki sam jak wielkośc dywidendy...podjąłem decyzję o sprzedaży...
Mam wrażenie, że jutrzejszy spadek może być nie tylko taki jak dywidenda ale większy...i wrażnie mam, że wezwanie...też nie jest tak bardzo kuszące...a i czas kiedy nastąpi ma też znaczenie.
Takie mam odczucia i przemyślenia...
Jeśli znasz Bigu/znacie podobne przypadki i zachowanie spółek w takim momencie będę wdzięczny za opinię...
Czysta ciekawość już dziś...
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-10-30 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomok .. Pozdr..
ślicznooka / 2007-10-30 19:22 / Uznany gracz giełdowy
Foksal, po podobnym manewrze, kurs powędrował dużo wyżej niż cena wezwania:-)
Poza tym ja również zadowoliłam się zyskiem wielkości dywidendy, w myśl zasady, że jeśli do końca nie jest jasne o co chodzi, to lepiej stanąć z boku:)

Niemniej... Magne trzeba bacznie obserwować, zgadzam się, że kurs może spaść niżej niż wysokość odcięcia dywidendy, ale krótkoterminowo. Tam jeszcze będzie można zarobić.
Zwróć uwagę na stosunkowo niewielką ilość akcji, ff... przecież jak wykupią 30% z tego, to tych akcji zostanie śladowo... może więc zrobią emisję, a może ta reszta znajdzie się w na tyle silnych rękach, by móc kurs wywindować.
anonim_03 / 2007-10-30 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jeżeli grubasy chcą przejąć spółkę to po co wcześniej dywidenda i rozgłos ?
jeżeli skup 25% a ff 33% to chyba nie chodzi o wzrost wartości ...
myślę że grubasy wystawią swoję akcje do wezwania
po realizacji wezwania spółka nie będzie miała praktycznie żadnego kapitału własnego.
być może cena akcji po wezwania może być w okolicach zera.

całkiem możliwe że będzie zupełnie na odwrót.
ślicznooka / 2007-10-30 19:49 / Uznany gracz giełdowy
Plany dywidendy pojawiły się wcześniej niż decyzja o wezwaniu. Niemniej sam widzisz... zbyt dużo tu scenariuszy, by potraktować to jako pewną inwestycję.
anonim_03 / 2007-10-30 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ktoś tu kogoś chce zrobić w ....****
gdzie tego kogoś szukać ? może w lusterku ?
jak dla mnie -- spółka całkowicie poza kręgiem zainteresowań.
ślicznooka / 2007-10-30 19:54 / Uznany gracz giełdowy
Anonim, w lusterku? no proszę Cię... nikogo tu w **** nie chcę robić, poinformowałam kiedy kupiłam, kiedy sprzedałam, a teraz ostrzegam, że może być różnie...
może się mylę ale mam wrażenie, że zachowałam się fair:-)
anonim_03 / 2007-10-30 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie chodzi o Ciebie a o zarząd spółki ;-))
ślicznooka / 2007-10-30 21:09 / Uznany gracz giełdowy
a ja już wiadro łez wypłakałam:-))
a zarząd... zarobi.
TOMOK / 2007-10-30 20:04 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jest ok...zajęłaś sluszne zdanie w słusznej sprawie...
warrenowi dzięki i Tobie dzięki...bo pierwsi wspominaliście...i wielu..odgapiło...
ja to sam o tym wszystkim wiedziałem..hihi
Pozdrawiam
broker / 2007-10-30 19:31 / Szejk
witam
masz racje slicznooka ale na to wszystko potrzeba mnostwo czasu (mowie o magnie) ja tam wole przylączyć sie pozniej
zrealizowałem dzis zysk wielkości dywidendy a wydaje mi się że kurs bedzie sie wahał w okolicy 9zł
pozdrawiam:)
ślicznooka / 2007-10-30 19:33 / Uznany gracz giełdowy
no właśnie, dodałeś to co najważniejsze - czy mówimy o szybkim zysku, czy inwestycji długoterminowej:)
broker / 2007-10-30 19:44 / Szejk
ciesze sie ze moglem coś dodać do twojej wypowiedzi:))
ślicznooka / 2007-10-30 19:46 / Uznany gracz giełdowy
tam jeszcze można wiele dodać:-) możliwości jest masę... ja wyrysowałam optymistyczne warianty, a możliwe jest też przecież, że Magna podzieli los innych mało płynnych spółek i będzie się po prostu latami kisić:-)
Big Lebowski / 2007-10-30 17:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czas na kregle.. bawcie sie dobrze..
Big Lebowski / 2007-10-30 17:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sesje nazwal bym - skracanie pozycji , kilka dni swiat oraz posiedzenie FED przemawia za tym azeby pozycje skracac - co zreszta inwestorzy czynia ,wybrane spolki niezaleznie od tych czynnikow beda wedrowac wlasna droga - dobre wyniki lub ciekawe story bedzie mialo wplyw na zaskakujace wzrosty i wybicia i tu inwestorzy powinni szukac swojej szansy.. Jutro BB - pokaze co dla USA jest wazniejsze - walka z inflacja czy z objawami recesji.. pomimo ostatnio bitych rekordow - nastroje inwestorow wskazuja zupelnie co innego - zupelnie jakby te rekordy przechodzily bokiem lub byly bite na gieldzie w Pradze.. hehe..
shyek / 82.139.8.* / 2007-10-30 16:57
Big Lebowski - a co myslisz o fonie - czy da rade pojsc do gory w najblizszym czasie?
Big Lebowski / 2007-10-30 17:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. co mysle o tej spolce to lepiej zebym sie nie wypowiadal - czy pojdzie w gore tego nikt nie wie.. Pozdr..
anonim_03 / 2007-10-30 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
akcjonariat Fonu jest nad wyraz wyrozumiały i spółce każde partactwo wybaczy. Może kiedyś będą o tym książki pisać ;-))
broker / 2007-10-30 16:55 / Szejk
wiam
Big co sądzisz o barlinku?odbije jeszcze?
Big Lebowski / 2007-10-30 17:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. nie pozostaje nic innego jak wierzyc.. Pozdr..
art.pi / 2007-10-30 21:17
Spółka ma dobre fundamenty. Niebawem otwarcie fabryki na Ukrainie, a w perspektywie dwóch kolejnych lat w Rosji. W tej branży liczy się dostęp do taniego surowca.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy