Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2007-10-29 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Azja dzisiaj na szerokim rynku odnotowala wzrosty - gieldy europejskie - futures wskazuja ze takze beda wzrosty - na GPW trudno o jednoznaczna odpowiedz , mysle ze horyzont inwestowania wsrod inwestorow jest wyjatkowo krotki - obecnie czekamy na posiedzenie FED , nastepnie dlugi wekend hm.. mysle ze sporo osob bedzie skracac pozycje ..
Bronisław / 2007-10-29 08:59 / portfel / Bywalec forum
Witam gospodarza i gości-udanej sesji
pietroo / 2007-10-29 07:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam i pozdrawiam wszystkich. Udanego dnia.
Big Lebowski / 2007-10-29 06:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
kloszard / 2007-10-29 08:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Powitania powitania :)
czy ktos moze zna dobre fundusze inwestujace na ukrainie...litwie...
EMR100 / 2007-10-28 21:33 / portfel / Walczący z wilkami
witam ciekawe i trafne
Big Lebowski / 2007-10-28 21:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pierwszy wpis na forum - Witaj.. Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-10-28 18:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro nowy dzien , nowy pieniadz ;-)), mysle ze turbulencje na gieldach byly by wieksze i bardziej bolesne gdyby nie W. Buffett - gdyz w czasie spadkow on tzn. jego fundusz dokonywal powaznych zakupow , bylo to sygnalem dla innych znacznych inwestorow i pozwolilo to zlapanie oddechu gieldom oraz opamietanie sprzedajacym..jest to moja teza a na poparcie - przytocze przyklad gieldy chinskiej po zameldowaniu przez Buffetta o wyjsciu z chinskiej firmy paliwowej - nastapily tam gwaltowne realizacje zyskow..W srode rozstrzygniecie w sprawie stop procentowych przez FED- bedzie to takze mialo wplyw na zachowanie sie rynkow.. tani dolar powoduje ze USA z swiatowego importera - moze zamienic sie w swiatowego exportera , przykladem niech bedzie gospodarka niemiecka ktora jak wiadomo jest niekwestionowanym mistrzem swiata w exporcie - obecnie exportuje do USA 9 % - calego exportu , w poprzednich latach wskaznik wynosil 12 % tak wiec cyfry mowia bardzo wiele..
Myszacz / 2007-10-28 19:11 / Bywalec forum
Big powiedz mi, jakie byłyby powody do podwyższenia stóp.... Moim skromnym zdaniem więcej jest powodów do utrzymania stóp na niezmienionym poziomie bądź też prawdopodobnie ewentualnie obniżka tychże stóp... Widmo stagnacji musi wymusić działania ze strony bb.
Big Lebowski / 2007-10-28 19:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wazny powod to inflacja - jezeli wymknie sie spod kontroli moze byc niebezpieczna dla kazdej gospodarki..
art.pi / 2007-10-29 00:29
Myślę sobie, że wysokie ceny ropy ograniczą konsumpcję a tym samym skłonność do inflacji w wielu gospodarkach. A ropa jeszcze zdrożeje. Jeśli BB obniży to nastąpi dalsza deprecjacja USD, a co za tym idzie bardziej korzystne lokaty w kontrakty na ropę. A ta jak wiemy (jej cena) rozliczana jest w USD. Z drugiej strony jednak obniżenie stóp pobudzi gospodarkę. Tak czy inaczej USA zależy na słabej walucie.
Myszacz / 2007-10-28 19:23 / Bywalec forum
To prawda .... ale czy nie uważasz, stany są bardziej krajem protekcjonizmu, niż tak jak kraje Europy monetaryzmu. Obecnie jak obserwuję problem tkwi w podtrzymaniu koniunktury.
Już w chwili obecnej widzę ruch a sprowadzaniu samochodów. Tani dolar powoduje duże możliwości ... zdaje sobie sprawę z cięgle rosnącej ceny ropy, nie wiem jak się zachowują inne surowce
Big Lebowski / 2007-10-28 19:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
argumentow za i przeciw mozna przytoczyc bez liku , prawda jest taka ze kazdy bank centralny - powinien miec inflacje pod kontrola , USA graja na nosie wszystkim i calkiem mozliwe ze w srode takze zagraja..
Myszacz / 2007-10-28 19:37 / Bywalec forum
Dzięki bardzo.
a tak a propo mógłbyś zerknąć do mojego portfela. Zweryfikowałem Twoje sugestje.
Big Lebowski / 2007-10-28 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zajrzalem i powiem szczerze wyglada - obiecujaco ..
Myszacz / 2007-10-28 19:48 / Bywalec forum
Dziękuję.
Point grupa zostawiłem ... uważałem że będzie grany pod pp. teraz jest wielkim rozczarowaniem. Jeszcze raz dzięki.
Tylko wiesz ta środa .....
TOMOK / 2007-10-28 17:51 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć wieczorkiem
Big nie zaspałeś dziś? hihi
Gośka pewnie kuropatwa już zwiała...ale na przyszłość...
dziś oglądałem super program o gotowaniu, który prowadzi jakiś dr z SGGW chyba...i on serwuje staroposkie dania...
nie oglądalem od początku ale...kuropatwę należy obłożyć całą plstrami słoniny i obiązać sznurkiem ...by mięsko było soczyste....podsmazyć...na patelni a potem piec w piekaniku...najpierw w wysokiej temperaturze...a potem w niższej...
Pan podawał to na takim dyżym placku ziemniaczanym...na którym były ułożone cieniutkie frytki / pan to nazywal inaczej nie pamiętam jak /...i polane to wszystko było sosem żurawinowym....
Nazwa brzmiała chyba kuropatwa w gniazdku czy coś takiego...i wyglądało smakowicie...
Polecam programy tego Pana choć nazwy programu nie pamiętam...leci na TV Polonia...ale kiedy nie wiem...nieraz trafiam niechcący na ten program...
Chlapnęlibyście...zapewniam...mniam...hihi
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-10-28 18:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomok .. nie zaspalem nastawilem sobie budzik ;-)) Pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-10-28 14:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widzialem przed chwila reklame World Vision - w ktorej wystapil prezydent Walesa , brawo szczytny cel, szacunek..
ślicznooka / 2007-10-28 14:23 / Uznany gracz giełdowy
Dzień dobry niedzielnie,
Kuropatwa mi chodzi po ogrodzie.... zjeść ją?:-) Tomok, znasz przepis na takie ptactwo?:-))
kloszard / 2007-10-28 15:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witaj Ślicznooka..w pieknym miejscu mieszkasz jak dzikie ptactwo tak sie swawolnie szwenda ...:)
w ogole to powitania wszystkim i juz uciekam ...pogoda markotna wiec trzeba przetestowac kolejne dzieła hiszpańskich winiarzy... :)
Big Lebowski / 2007-10-28 14:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Malgosiu.. zlapac - oporzadzic - zapodac jako - pieczyste ;-)) hehe..
Fawelas / 2007-10-28 14:00 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Witam Gospodarza i wszystkich korzystających z tego miejsca.
Bigu pewnie w przyszłym tygodniu padnie rekord w twoim portfeliku. Największa ilość wejść. Powinieneś się zastanowić nad jakąć komercjalizacją. Banery, reklamy itd ;-) Zawsze jakiś dodatkowy grosz chociaż na kręgle by było ;-)
pozdr
Big Lebowski / 2007-10-28 14:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Fawelas .. najwazniejsze ze mozemy sie tu spotykac ... na kregle jest utworzony specjalny fundusz ;-)) Pozdr..
Big Lebowski / 2007-10-28 10:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim..
MaxRipper / 2007-10-28 11:56 / portfel / Bywalec forum
Witam - Biga i Bigomaniakow :)
Mam pytanko dotyczące spółki Pamapol. Erste Bank wydał rekomendację akumuluj dla tej spółki i dnia 24 października określił cenę docelową na 32.20 zl. Ja tymczasem przewertowałem ostatnie informacje i nie znalazłem przyczyn dla tego wybicia. Co sądzicie o tej rekomendacji. Dziekuję wszystkim za odpowiedzi.

P.S. Teraz wyglada na to ze spolka odbila sie od oporu 28.10 zł
MaxRipper / 2007-10-28 16:54 / portfel / Bywalec forum
Mam nadzieje ze Big się nie obrazi za link - pokusiłem się o drobna AT dla spolki:
http://wig.bblog.pl/wpis,pamapol;pmp;-;28;10;2007,7373.html
Big Lebowski / 2007-10-28 17:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
MaxRiperku - Big nie jest obrazalski - mozesz wklejac linki.. Pozdr..
MaxRipper / 2007-10-28 20:14 / portfel / Bywalec forum
Dziekuje:)
Ostatnio zalozylem gieldowego bloga - nie jestem zbyt doswiadczonym graczem ale bede sie dzielił w miare mozliwosci tymi doswiadczeniami ktore juz posiadam. Mam nadzieje ze pozwole wielu mlodym graczom uniknac tych bledow ktora ja popelnilem :).
Big Lebowski / 2007-10-28 12:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. juz kiedys Cie pytalem czy Jack Ripper to nie byl Twoj krewny tzn. przodek ;-)) .. Pamapol - dobra firma , obecnie bedziemy obserwowac wiele wybic i nalezy sie do tego przyzwyczajic i przygotowac.. Pozdr..
kazelot / 2007-10-28 01:49 / Tysiącznik na forum
Właśnie wróciłem z koncertu KULT .Było super po prostu kultowo.Byłem we Wrocku.Jarg pozdrowienia(może byłeś?).Chłopaki grają od 25 lat,a dają do pieca......ech szkoda gadać.
Dobranoc
mycioo / 2007-10-28 10:25
ja ide dzis, fakt maja zdrowie dwa koncerty pod rząd, dzisiaj łódź sie bawi ;) pzodrawiam
wuerka / 2007-10-28 11:51 / Tysiącznik na forum
a ja dzisiaj do Włocławka na Pogodno
pozdro dla Wszystkich
kazelot / 2007-10-28 11:04 / Tysiącznik na forum
24-W-wa
25-W-wa
26-Poznań
27-Wrocław
28-Łódź
Są super,tylko nie siadaj gdzies z boku,ale centralnie za realizatorem dźwięku,albo najlepiej do młyna pod scenę.Pozdro
pklark / 2007-10-27 23:19 / portfel / -
Witam gospodarza i pozostałych gości......ja z małym pytaniem i prośbą o porade -chce zainwestowac w "dobrą" i "fundamentalną" spolke z wigu20 -myślałem o KGHm-ie ,ale dopóki nie zwrócą mi zrabowanej 2 raty dywidendy postanowiłem w miedz nie wchodzić -po prostu mam uraz .........druga spólka jaka przyszła mi na myśl to ORLEN - i tu moje pytanie -cena ropy szaleje ,obniżka stóp u amerykanców o 25pkt. prawie pewna ,u nas chyba podwyżki stóp narazie nie bedzie -jak oceniacie perspektywe ORLENU tak do konca roku ,zakładając oczywiscie ,że totalnego załamania kursów nie będzie? a może jakaś inna spólka z WIGU20 dla srednio zorientowanego początkującego gracza????Z góry dziękuje ..........
Big Lebowski / 2007-10-27 23:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj .. spolka silnie tzn. kurs powiazany z cenami ropy - gdy ropa dla przykladu zacznie spadac ? radzil bym takze spojrzec na taka spolke z wigu 20 np. TVN- z tym ze zastrzegam - niczego nie sugeruje i rekomenduje .. Pozdr..
Big Lebowski / 2007-10-27 22:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a teraz dude obejrzy dobry boks ( mam nadzieje ) pomiedzy .A.Povietkin - CH. Byrd..
Big Lebowski / 2007-10-27 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Za komuny spotkalem jednego starszego pana ktory opowiadal mi ze przed wojna polski pieniadz byl tak silny - ze usd kosztowal wowczas 4zl - slyszac takie slowa wowczas - odbieralem to jak sen lub bajke - gdyz dolar w owym czasie kosztowal kilkanascie tysiecy - hm . obecnie usd - kosztuje 2,50 zl - a my grymasimy ( zaprawde powiadam wam )...
jarekon / 2007-10-27 22:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale to nie oznacza ze jestesmy przed wojną??
hehe
pozdrawiam i witam wieczorkiem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy