Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2007-10-01 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza sesja to nic innego jak - wyczekiwanie ,USA funduje rynkom wzrosty tylko czy rynki - pojda ta sama droga..Mysle ze fundusze operujace aktywami usd - zamykaja pozycje miedzy innymi na GPW i wracaja na rodzimy rynek liczac ze trend spadkowy usd ulegnie odwroceniu..Rynek w USA jest rynkiem plynnym w przeciwienstwie do GPW i wbrew pozorom nie jest tak drogi ..Czy nasza gielda podazy ta sama droga - bez udzialu funduszy uwazam ze nie - w kowalskich za mala sila..
kloszard / 2007-10-01 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
z zachowan indeksow w usa wynika, ze slabe wyniki bankow sa juz uwzglednione w cenie, a rynek pozytywnie odbiera odpisywanie strat od razu juz teraz aby zaczely przyszly rok z czystym kontem;
dodatkowo rynek dyskontuje kolejna obnikzke stop % a na korzysc wzrostow dziala statystyka wzrostow w 4kw w poprzednich latach;
co bedzie u nas- kowalski sie boi a fundy pompuja wig 20...nie widze powodu zeby cos sie zmienilo w tej kwestii;
inne - w tym roku pkb chin bedzie wiekszy od pkb usa po raz pierwszy w historii....ida zmiany...wielkie zmiany...
pz
anonim_03 / 2007-10-01 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
za bardzo te indexy DJIA, S&P500 i NASDAQ równo idą, żeby dało się w to uwierzyć.
Big Lebowski / 2007-10-01 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich..
ogrodnick / 2007-10-01 18:26 / Bywalec forum
witam po raz pierwszy - polecam wszystkim przed wieczorem "polityków" Brzezińskiego na TVN24
kazelot / 2007-10-01 18:24 / Tysiącznik na forum
Cześć.Najpierw 6 rano,potem 6 popołudniu.Szatańskie numery :-)
wuerka / 2007-10-01 17:53 / Tysiącznik na forum
Witajcie, chyba nie tylko mnie przytkało :-))...
ślicznooka / 2007-10-01 16:11 / Uznany gracz giełdowy
Pękło 14 tys na DJ:-) niech tylko utrzymają...
anonim_03 / 2007-10-01 16:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pyatanie jak sobie ludziska kumputerki poustawiały: żeby na 14k kupować czy realizować ?

PS. dzisiaj Garmin -12% ... luzik.
anonim_03 / 2007-10-01 16:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przywitałem się rano ...
ale jeszcze raz: witam wszystkich
ślicznooka / 2007-10-01 16:36 / Uznany gracz giełdowy
no przecież się witaliśmy:-) no ale by podtrzymać kurtuazyjny ton: witam wszystkich popołudniowo.

co do komputerków... hmmm, Amerykanie lubią poszarżować... zobaczymy...
doji / 2007-10-01 16:22 / portfel / Bywalec forum
Niewiele więcej rosnie niż S&P... czyżby początek wzrostów ni z tego ni z owego:>?
TOMOK / 2007-10-01 16:21 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć Gośka...co to znaczy?
Pozdrawiam
ślicznooka / 2007-10-01 16:31 / Uznany gracz giełdowy
to znaczy, że przebili poprzedni szczyt, co może sygnalizować dalsze wzrosty... choć nie musi:( ... ale może:-))
kloszard / 2007-10-01 15:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
czy ktos 'siedzi' w famurze lub interesuje sie ta spolka?
wlasnie patrze na wycene...ostatni raport polroczny..skad tak niska wycena na gieldzie...
pz
gabrik / 2007-10-01 14:56 / portfel / Wierny Forumowicz
witam all d otematu jak to w bessie............................otóz bessa jak i hossa ładnie mówiąc sie kluje a nie powstaje jednego dnia nie ma tak ze mówimy tego i tego dnia o tej godzinie zaczęła się bessa czy hossa
kazelot / 2007-10-01 17:23 / Tysiącznik na forum
Wiele wskazują,że coś się powinno zacząć kluć,ale czy to nie za czytelne i proste?
warren buffet / 2007-10-01 15:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jakie jest Twoje stanowisko ?
człowiek znikąd / 2007-10-01 12:03 / portfel / "Trillium"
Przed chwila mowili w TVN24 o tym ze Alan Greenspan wypowiadal sie ze gospodarka USA najgorsze moze miec za soba - odnosnie zlych kredytow, a to moze oznaczac swiatelko w tunelu dla ludzi posiadajacych akcje, jak bedzie tradycyjnie odpowie nam rynek, niemniej jedno trzeba przyznac, ze Alan G. ostatnio duzo mowi(moze nalykal sie juz akcji i marzy o wzrostach, he he).
Pozdrawiam.
antropolog / 82.139.42.* / 2007-10-01 14:51
Alan Greenspan mówi o gospodarce amerykanskiej.A w Europie,w Polsce również zaczyna sie sypać powoli.Pytanie tylko kiedy bedą spadki na rynku nieruchomosci.

Co do sytuacji na GPW - jest chora.Może nie znam wielu faktów ale dziwi mnie wzrost spolki Hawe.Już kilka miesiecy temu dawała do myslenia hossa spolek smieciowych - wiązało sie to z powszechną euforią która wiadomo co konczy.Ostatnio wydaje sie mamy podobną sytuacje.To u mnie budzi zaniepokojenie.Ponadto z AT mamy potrójnego dywergola na wigu20.
drauc / 2007-10-01 19:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pierwszy raz się tu odzywam, witam wszystkich, mam nadzieję Bigu, że nie masz nic przeciwko.

Odnośnie nieruchomości. W Krakowie widać wyraźną obniżkę cen w stosunku do czerwca tego roku i to zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Chociaż spodziewałem się spadku, to jej skala mnie zaskoczyła. Sprawdzałem kilka przyzwoitych lokalizacji i różnica w cenach na rynku pierwotnym przy krótkim czasie do odbioru sięga nawet 1000 zł (np. z 7100 na 6100 za m2 w tej samej inwestycji). Rośnie przy tym liczba mieszkań do odbioru, do niedawna na krakowskim rynku praktycznie niedostępnych. Spadły też ceny ofertowe na rynku wtórnym, choć mniej wyraźnie. Tu zresztą tym trudniej o wiarygodne dane, że rozjazd pomiędzy cenami ofertowymi a transakcyjnymi zrobił się spory (transakcyjne ponoć do 10% niższe). Rozmawiałem z kilkoma pośrednikami i po przyciśnięciu przyznają, że na rynku jest zastój i nie ma popytu.

W mojej ocenie skala tej przeceny wskazuje, że wzrost cen nieruchomości w Krakowie w pierwszej połowie roku (około 12%) był w dużej mierze wirtualny, tzn. robiony na bardzo wygórowanych cenach ofertowych i niewielkiej liczbie zawieranych transakcji. Można przewidywać dwa warianty - albo zatrzymanie spadków w okolicach 5500 za m2 i stabilizację na jakiś czas, albo jazdę w dół - tym szybszą im głośniej się zrobi, że mieszkania tanieją.

O rozwoju sytuacji może zadecydować kwestia dostępności kredytu. Spowolnienie wzrostu gospodarczego i wzrostu płac połączone z utrzymującymi się stosunkowo wysokimi stopami może sprzyjać wariantowi drugiemu. Podobny skutek mogło by mieć też wyraźne osłabienie się złotówki wobec franka. Przy dosyć dużej liczbie kredytów w CHF udzielonych w granicach zdolności kredytowej efekt dla kredytobiorców może być zabójczy.

No i oczywiście grają też emocje. Sytuacja, w której utrwali się przekonanie, że "jeżeli nie kupię dziś, to jutro będzie taniej" pewnie skłoni dużą część nabywców do odkładania decyzji o kupnie nieruchomości.
antropolog / 82.139.42.* / 2007-10-01 14:50
Alan Greenspan mówi o gospodarce amerykanskiej.A w Europie,w Polsce również zaczyna sie sypać powoli.Pytanie tylko kiedy bedą spadki na rynku nieruchomosci.

Co do sytuacji na GPW - jest chora.Może nie znam wielu faktów ale dziwi mnie wzrost spolki Hawe.Już kilka miesiecy temu dawała do myslenia hossa spolek smieciowych - wiązało sie to z powszechną euforią która wiadomo co konczy.Ostatnio wydaje sie mamy podobną sytuacje.To u mnie budzi zaniepokojenie.Ponadto z AT mamy potrójnego dywergola na wigu20.
5424 / 2007-10-01 11:58 / Fan Linuxa Ubu
witam wszystkich dzisiaj wiedzmy zamiatają jak na razie równo z podłogą.
bert / 2007-10-01 10:53 / Bywalec forum
Witaj Bigu, witajcie Kącikowicze,
co myślicie o elektrotimie znów spada czy było jakieś złe info niczego się nie doczytałem ?
ma Ktoś te papierki ?
pozdrawiam
Jarg / 2007-10-01 11:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj

Spada, ponieważ mamy obecnie okres korekty, który w złych okolicznościach może przerodzić się w bessę (choc nie musi). Tak więc obecnie wiele papierów, zwłaszcza tych, które mają za sobą solidne wzrosty jest przecenianych bez względu na dobre, czy też złe informacje. W przypadku Elektrotimu nie pomoga przy tym dość wysoki wskaźnik C/Z, lecz nie przywiązywałbym mu aż takiego znaczenia skoro spada również np. Prokom ( z podobnej branży), a którego C/Z jest poniżej 6. Istotne jest natomiast jaką pozycję zajmują obecnie duzi gracze instytucjonalni... czy idą ze światowym trendem, czy czyszą portfele, ponieważ napływa mniej pieniędzy do funduszy, a więcej jest umorzeń jednostek, czy też po prostu przygotowują juz pułap do rajdu św. Mikołaja... a moze wszystko naraz...

Tak więc, jak widać Elektrotim może sobie po prostu spadać... :-)
A może jest jeszcze do ujawienia jakiś "trup w szafie" :-)

Pozdrawiam wiernych i niewiernych Kacikowiczów
kazelot / 2007-10-01 12:12 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich.Jarg,a saneczki już masz na rajd?Pozdrawiam
Jarg / 2007-10-01 12:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Montuję saneczki, montuję... pozdrawiam również.
5424 / 2007-10-01 12:00 / Fan Linuxa Ubu
Jarg co to jest rajd Sw Mikołaja..............
Jarg / 2007-10-01 12:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rajd św. Mikołaja jest to tradycyjny dla większości giełd okres wzrostów w sezonie przedświątecznym... stąd nazwa.
Bronisław / 2007-10-01 09:48 / portfel / Bywalec forum
Dzień Dobry witam gospodarza i kącikowców-noszę sie z zamiarem zmiany biura maklerskiego-macie moze jakieś opinie w tym temacie?
człowiek znikąd / 2007-10-01 10:38 / portfel / "Trillium"
Polecam Bosia - nie ma wieszania sie systemu.
Big Lebowski / 2007-10-01 06:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
kloszard / 2007-10-01 10:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Witam gospodarza, dzien dobry wszystkim :)
tydzien przerwy z gielda...jeszcze nie wiem co sie zmienllo...jedyne pewniki to $ w dol i zloto w gore...
na rodos wieje jak zwykle dobrze..pzdrowienia dla surferow :)
warren buffet / 2007-09-30 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
powiem jedno, jesli to jest bessa, to Dżeju napisał o o niej na poczatku lipca.... to będzie osoba, ktora 1 postem wyprzedzila wszystkich.....

zobaczymy :) narazie jest ciekawie

pozdro
warren buffet / 2007-09-30 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zaraz po nim Gabrik wspomnial o rynku misia...
Big Lebowski / 2007-09-30 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zadam pytanko - czy ktos moze powiedziec kiedy konczy sie zawsze bessa - oczywiscie nie mowie ze mamy takowa - tylko pytam w jaki sposob konczy sie bessa ?
jarekon / 2007-10-01 08:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam
mysle ze bessa konczy sie tak samo jak hossa tylko w druga strone.....
pol roku dobrych informacji i samych pozytywow ale gieldowcy w nie nie wierza i indeksy jeszcze sie osuwaja, potem wybicie..... a hossa?? na odwrot??
duze uproszczenie oczywiscie ale inercja wbrew pozorom jest duza i wcale ludzie nie reaguja od razu na informacje, jak mogloby sie wydawac, szczegolnie w skali makro, a nie raportow spolek ktore posaidaja.
Anna Purna bez logowania / 149.254.192.* / 2007-09-30 23:10
Bigu, za taka informacje wystawili by Ci pomnik ze zlota...pozdrawiam
anonim_03 / 2007-09-30 22:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ostatnim razem od inwazji na Irak ...
Big Lebowski / 2007-09-30 22:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
najpierw byla kapitulacja zarzadzajacych funduszami - i zawsze tak konczy sie bessa - kapitulacja zarzadzajacych funduszami - objawia sie to przy znacznych obnizkach poteznymi obrotami - po tym nastepuje zazwyczaj dluzsza konsolidacja a nastepnie wzrosty..
Anna Purna bez logowania / 149.254.192.* / 2007-09-30 23:11
...i moze kiedys Ci postawia...
Anna Purna bez logowania / 149.254.192.* / 2007-09-30 23:20
tylko tak sie technicznie zastanawiam, Bigu skoro fundusze sie poddaja i rzucaja taka mase akcji ze Kowalskim skarpetki spadywuja to kto wchlania te tysiace akcji?
warren buffet / 2007-09-30 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kowalski jest przyzwyczajony do wzrostow...... przez ostatnie 2 lata sie kupowalo i rosło ( fon w tamte wakacje po 50 gr był a teraz jest po 6-8 zł ? ).... jesli marazm sie utrzyma, kowalski przenosie sie na inne rozrywki, tzn gielda staje sie niemodna....

dlatego mowi sie, ze jak slyszysz u fryzjera o gieldzie to uciekaj, bo ulica jest ostatnim ogniwem hossy.... jak zapytasz o gielde i slyszysz bluznierstwa, wchodz....

u mnie na uczelni, ostatni rok to sami gieldowcy.............. wczesniej tego nie bylo
warren buffet / 2007-09-30 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a od kowalskich po odpowiednich poziomach wchlania gruby, i hossa na nowo sie zaczyna. ale to wszystko czasu wymaga. czasu.
nna Purna bez logowania / 149.254.192.* / 2007-09-30 23:46
nie od Kowalskich bo ci juz gryza rekawy w wariatkowie. Ja mowie o funduszach co umarzaja tysiace akcji... Czy oni sa glupsi od grubego? skomentuj prosze bo nie moge pojac tych wielkich obrotow. Przeciez tam siedza analitycy
warren buffet / 2007-09-30 23:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ależ moja droga....... jesli do fundszy płynie strumien, kupują - MUSZĄ..... wtedy analizuja co sie bardziej oplaca od czego

jesli z funduszy ubywa kasy, SPRZEDAJĄ - MUSZĄ.... i tez analizują co pierw..... to tak jak organizm.... pierw spala tłuszcz, potem mięśnie, na koncu mózg - kliniczne wycieńczenie..... oni tez kalkulują..... co oni maja zrobic ?
Anna Purna bez logowania / 149.254.192.* / 2007-10-01 00:41
hm... no dzieki... ja rozumiem mechanizm kupowania drogich akcji jak plyna funty z GB zarobione na zmywaku tylko mi chodzi o faze paniki, kiedy juz nikt nie chce kupic ( z fundami na czele) - czyje sa wtedy zlecenia kupna? - ja rozumiem ze jakis "inwestor" zlozyl zlecenie kupna szesciu i pol akcji wbk po niskiej cenie i zapomnial ale to nie sa wysoie obroty.... Bo mi (po mesku moj drogi) wychodzi ze jak fundy teraz rusza to nie bedzie obrotow tylko wielka woda na leb...Obym sie mylil... Ale dzieki za odpowiedz
Fawelas / 2007-09-30 22:55 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Bigu popraw mnie jeśli coś źle rozumuję ale na razie nie ma żadnej kapitulacji fundów. Jedynie co to znacznie zmniejszony napływ pieniądza w sierpniu.....Masowych umorzeń na razie nie mamy....
Big Lebowski / 2007-09-30 23:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na razie nie mamy bessy..
risky-rainmaker / 2007-09-30 21:35 / Ostatni Optymista
http://wiadomosci.onet.pl/1615186,12,item.html


hmmmm...tak sie zatrworzyłem ...że zapomniałem się przywitać :) Witam
anonim_03 / 2007-09-30 22:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dementuję pogłoski z tego artykułu jakobym miał związki z rządem USA ;-))
Big Lebowski / 2007-09-30 21:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Risky.. czy lotniskowce juz plyna ? ;-)))
Big Lebowski / 2007-09-30 22:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky - jedn z podstawowych zasad gieldy mowi - kupuj jak dziala zaczynaja grzmiec - wowczas zarobimy mnostwo kasy... ;-))
anonim_03 / 2007-09-30 22:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tyle że w Iranie to chłopaki umoczą ... oj umoczą.
za to rewolucyjkę chyba by tam było łatwo zrobić ... zresztą własnym torem przyjdzie u nich wkrótce pora na procesy takie jak w Polsce, Europie i na Świecie w 1968 r.
Fawelas / 2007-09-30 22:19 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."

tyle że w Iranie to chłopaki umoczą ... oj umoczą.

bo Iran to nie pustynny Irak gdzie nawet Saddam musiał się chować w jakiejś wiosce po piwnicach.
risky-rainmaker / 2007-09-30 22:08 / Ostatni Optymista
wiem....:) Oni naprawdę mają tych nieruchomości dosyć...:)) Czas zmienić punkt zainteresowania...Choć osobiście tego konfliktu to nie rozumiem...zabardzo..muszę poczytać...
ślicznooka / 2007-09-30 22:30 / Uznany gracz giełdowy
Ropa.

dobry wieczór wszystkim:)
Big Lebowski / 2007-09-30 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorowa pora..
Fawelas / 2007-09-30 22:05 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
brunet? .;-)))
Big Lebowski / 2007-09-30 20:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro poniedzialek - nowy dzien nowy pieniadz.. Wiele rynkow ostanio zachowywalo sie nienaturalnie gdyz na wszystkich rynkach swiata mielismy zakonczenie kwartalu a to jak wiadomo - rzadzi sie wlasnym prawem tzn.. strojenie okienek..Juz w poniedzialek wchodza rynki w nowy kwartal i zasada strojenia okien na poczatku kwartalu nie wchodzi w rachube - tak wiec mysle ze bedzie wolny rynek bez sztucznego i szkodliwego upiekszania..W USA - inwestorzy obecnie dyskontuja przyszla obnizke stop- oni zreszta sa przyzwyczejeni do zycia na kredyt - z tym ze ich pole manewru sie kurczy - wiekszosc kredytow brano pod zastaw domu- obcnie sa z tym problemy..Amerykanska waluta obecnie lotem koszacym zmierza do najnizszych poziomow - uderzy to posrednio i bezposrednio w inne gospodarki w tym europejskie ,wywoluje to takze perturbacje na rynkach gdyz czes inwestycji dolarowych jest zamykana i wycofywana w postaci gotowki- czy gielda w USA bedzie nadal rosnac czy sie z koryguje - odpowiedz jest trudna - osobiscie obstawiam tam solidna korekte .. niezaleznie od USA nasza GPW - bedzie spadac tzn. tak uwazam..
mari / 2007-09-30 21:19 / Achi
i obyś miał rację Bigu:-)))
pozdro.
mari / 2007-09-30 21:26 / Achi
wszyscy Kowalscy słyszeli już o strojeniu okienek dlatego było takie rahityczne.Obawiam się że czekają z gotówą na promocję ...
Big Lebowski / 2007-09-30 21:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jezeli Kowalscy slyszeli o strojeniu okien to sie przygotowali tzn. maja akcje - obawiam sie ze materal bedzie rzucany na rynek przez fundusze a Kowalscy beda patrzec z rozdziawionymi ustami..
mari / 2007-09-30 22:02 / Achi
zapewne masz rację więc czekam z kasą.(trochę akcji jeszcze mam bo okna słabo były strojone:-)))))
Big Lebowski / 2007-09-30 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Mari..
jarekon / 2007-09-30 20:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam Bigu
ciekawe z tym dolarem:) jakby FED jeszcze obnizlyl stopy to paradoksalnie rozkrecilby amerykanski eksport....... indeksy na spekulacji moga pojsc w gore.... z drugiej strony inflacja i rynek nieruchomosci..... chyba to jest nie do przewidzenia:)
jarekon / 2007-09-30 20:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mysle ze warto obserwowac rynki europejskie. niby usa rozdaja karty ale ostatnio grają nie fair wiec wynik moze byc zafałszowany..... europa dla mnie jest bardziej wiarygodna w poszukiwaniu trendu, pomimo GB ktora tez nie jest nieskazitelna nieruchomosciowo:)))
Big Lebowski / 2007-09-30 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj..ostanio indexy po obnizce poszly w gore - raczej wiazal bym to bardziej z kontraktami ( wiedzmy ) i zakonczeniem kwartalu..
jarekon / 2007-09-30 20:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wiem Bigu....
kurcze, zawsze bedzie okazja i pretekst aby wyciagnac czy zanizyc indeksy..... a moze znow usa wzrosnie w przyszlym tyg?? tak z rozpedu??
tak czy inaczej tez uwazam ze raczej w przyszlym tygodniu bedzie tydzien prawdy,a jak nie to za tydzien:)))
pozdr i dobranoc..... dawno tak wczesnie nie szedlem spac ale ten weekend mnie wykonczyl:((
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy