Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2007-09-26 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jedno chce wyjasnic - to ze jestem niedzwiedziem nie oznacza automatycznie ze strasze lub oglaszam besse , pisze tylko ze sa objawy chorobowe na GPWi ze gdyby takie byly w Londynie czy Frankfurcie - fachowcy oglosili by tam besse.. nie oglaszam i nie wieszcze bessy..
Big Lebowski / 2007-09-26 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pisalem juz dzisiaj o tym - BCP- firma matka Millenium kosztuje 2,76 euro we Frankfurcie to by wychodzilo 10,40zl zawsze korelacja cenowa z BCP byla jednakowa i malo tego BCP systematycznie spada - a Millenium nie - trudno powiedziec - lekcewazyc tego nie mozna..
risky-rainmaker / 2007-09-26 21:56 / Ostatni Optymista
Bigu....ciekawy ten obrót...na Millenium...42 mln...hmm i to bez wzrostu...Co o tym myślisz...bo ja tej spółki nie znam zbytnio...
Big Lebowski / 2007-09-26 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Napisalem o obrocie 1,3 mld. gdyz przeczytalem w komentatzu wieczornym - osobiscie nie sprawdzalem obrotow..teraz akurat sprawdzilem gdyz spytalas Malgosiu - gdzie sie podzial miliard..w sumie walnolem gafe - bezwiednie..
ślicznooka / 2007-09-26 21:51 / Uznany gracz giełdowy
to może być jakiś element układanki, ale nie musi... niemniej coś jest grane:-)
Big Lebowski / 2007-09-26 21:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przeczytaj wieczorny komentarz P. Marka- napisal obroty wyniosly na calym rynku 1,3mld.. nawet na mysl mi nie przyszlo sprawdzac tego..
TOMOK / 2007-09-26 21:27 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ja ciut nie w temacie...ale...
oglądałem właśnie mecze siatkówki kobiet
Polska-Belgia
Dla zainteresowanych sportem 3:0 Polska w półfinale ME
ale...
spoglądałem jak każdy facet...oprócz gry ... na urodę naszych Pań...
Polska-Belgia
10:0
Pozdrawiam
ślicznooka / 2007-09-26 21:30 / Uznany gracz giełdowy
oglądałam, a na półfinały do luxemburga sobie pojadę i poparzę, czy Panie ładniejsze i wyższe ode mnie:-)
TOMOK / 2007-09-26 21:34 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
domniemam, że wyższe...
ale co do drugiego...
Big powiedz....hiiihi
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-26 21:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o wzroscie sie nie wypowiem natomiast -jestem pewien ze nie dorownuja uroda Malgosi ....;-)))
TOMOK / 2007-09-26 21:44 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
hihhi przeczuwałem...
Pozdrawiam
kiniu11 / 2007-09-26 21:23 / portfel / Przegrany
Witam a ja sprzedałem LCC przed wybiciem no chyba mnie trafi dzisiaj a kupilem moim mniemaniu pewniak a on leci i leci ,badz tu madry,jak jutro sie nie wybije to wychodze z teg interesu bo woecej wydam na lekaza
ślicznooka / 2007-09-26 21:27 / Uznany gracz giełdowy
zrobiłam tak ostatnio z instalem, takie nauczki uczą i pokory, i cierpliwości... dystans trzeba mieć:-)
Big Lebowski / 2007-09-26 21:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Malgosiu- obroty obecnie czy to wzrosty czy spadki nic nie mowia - gdyby doszlo do spadkow ( powaznych ) - gwarantuje Ci ze beda powazne obroty .. tym nie ma co sie sugerowac przy obrotach rzedu 1,3 mld..
ślicznooka / 2007-09-26 21:24 / Uznany gracz giełdowy
mimo wszystko Ciebie nie zastanawia, gdzie podział się 1 mld? nie mówię, że się nimi sugeruję, każdy po prostu układa sobie własną układankę...
Big Lebowski / 2007-09-26 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Masz racje Malgosiu - kazdy uklada wlasna ukladanke..
ślicznooka / 2007-09-26 21:09 / Uznany gracz giełdowy
dobry wieczór wszystkim,
Big, możesz wytłumaczyć laikowi, dlaczego ostatnio obroty na gpw rosną tylko podczas sesji wzrostowych, a maleją podczas spadkowych. Podczas ostatniej korekty mieliśmy odwrotne zjawisko...
jarekon / 2007-09-26 21:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
sugerujesz coś "słynna złośnico"???
pozdrawiam serdecznie ślicznooko:))
ślicznooka / 2007-09-26 21:18 / Uznany gracz giełdowy
o coś tam mi chodzi:-)
również serdecznie pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-26 21:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bo mamy hosse - Malgosiu..
ślicznooka / 2007-09-26 21:16 / Uznany gracz giełdowy
Big, nie żartuj sobie ze mnie:-) myślałam, że odpowiesz w stylu - bo mamy pierwszą fazę bessy, czyli dystrybucję... bo mnie to zastanawia, wygląda właśnie na ruch wtórny, jeśli wzrosty zakończą się poniżej ostatniego szczytu, to możemy zacząć się martwić. Jeśli pobijemy szczyt, to wtedy powiemy hossa. Źle myślę?
lisekchgo / 75.193.133.* / 2007-09-26 19:45
witam wszystkich.....nie wiem skad wytrzasnoles te infa o upustach robionych przez bsanki ?pierwsze slysze albo moze powinienem zadzwonic do swojego...predzej wygrasz w totka niz dostaniesz jakies ulgi....jesli chdzi o transport w us jest coraz gorzej ....magaszyny zalega materialami ,przez co nie ma zamowien do fabryk...od roku okolo stale sie pogarsza,poprostu nie ma co wozic, oceniam spadek okolo30%w stosunku do roku zeszlego,kiedys byl wszedzie towar do zabrania ,podwiezienia,obecie trzeba o niego zabiegac,minely zlote czasy,kiedy wroca nie mam pojecia...kazdy chyba jest swiadomy co oznacza transport w usa dla gospodarki...
Big Lebowski / 2007-09-26 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sesja jak by nie patrzec - wzrosty .. posiadaczom akcji gratuluje wzrostowej sesji a co za tym idzie zyskow.. sobie jako nie posiadajacym akcji takze gratuluje zyskow.. USA - dane okazaly sie gorsze od oczekiwan ale jak melduje korespondent n-tv inwestorzy licza na dalsza obnizke stop - moze to i dobrze powiedzial bym obnizka jest dobra na wszystko..
jarekon / 2007-09-26 20:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale bedzie glupio jak jankesi za kilka dni beda bic rekordy....................
wariactwo
jarekon / 2007-09-26 20:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
generalnie jest coraz glupiej ..... gielda jest grą ktora wciaga bez reszty............
nic sie nie przewidzi..... mozna sobie analizowac, a tu figa:))
teraz czekam na koniec miesiaca... zgodnie teoria misiową fundy w usa wyciagaja teraz aby miec dobre wyniki.........a co w pazdzierniku??
pozdrawiam Biga i kącikowiczów:))
Big Lebowski / 2007-09-26 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w pazdzierniku - nie ma wiedzm , nie ma zakonczenia kwartalow - w pazdzierniku jest " naga prawda " .. Pozdr..
jarekon / 2007-09-26 20:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tez tak sądze:))) generalnie włosy wciąż rosną.........
przycinam je tylko byczymi komentarzami i rozwazaniami aby sie wzmacnialy:))
ale z drugiej strony trzema sie pilnowac aby nie zadzunglic sie totalnie bo wtedy kto zobaczy ze wracamy na pólnoc???
pozdr
Big Lebowski / 2007-09-26 20:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dlaczego mialo by by glupio ? za kilka dni bedzie koniec kwartalu - i wtedy zobaczymy ...
jarekon / 2007-09-26 20:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
o widze ze napisales podobie do mnie..............
glupio w sesie ze jankesi zwariowali.......... im gorzej tym lepiej
albo sie zemsci albo nie.........
jeszcze miesiac temu napisalbym ze sie zemsci na 100% teraz juz sam nie wiem:)))
pozdr
anonim_03 / 2007-09-26 20:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dlaczego konkretnie jankesie zwariowali ?
że wycena ich banków jest 2 razy niższe niż w Polsce ?
czy dlatego że przez 4 late mieli wzrost indeksów 15 % rocznie ?
czy jeszcze z jakiegoś innego powodu ?
jarekon / 2007-09-26 20:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Anonimie:) ja inwestuje w fundusze i tu mam male doswiadczenie.
generalnie nie opłaca sie inwestowac na rynkach rozwinietych. pewnie powiesz ze to bzdura bo mozna znalesc perelki ale to nie dla mnie....... pewnie powiesz ze w czasie dekoniunktury rynki slabo rozwiniete beda mocniej spadac, ale mnie to nie martwi............... beda spadac ale z wyzszego polapu wiec i tak zdaze wyjsc:)
spojrz na japonie?? czy oni podniesli sie po krachu sprzed 20 lat?? czy taki rynek jest bezpieczny? czy ma to znaczenie ze tam w/z jest niski?? jak byla ostatnia korekta to spadali bardziej niz niektore rynki slaborozwiniete.........
dla mnie to bez znaczenia ze banki jankesow sa nizej wyceniane niz nasze, zdziwilbym sie gdyby bylo odwrotnie............ takze nie oznacza to ze ich wycena wzrosnie............
pozdrawiam serdecznie
TOMOK / 2007-09-26 19:46 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć Big
mam pytanie...czy w okresie...marzec kwiecień tego roku większość spółek...szła w górę?
To był...dobry czas na inwestowanie? pamiętasz zapewne...
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-26 19:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. tak jak pisalem ze w marcowych wiedzmach bylo lustrzane odbicie ostanich tzn. caly dzien spadki a na koniec zebranie materialu i nastapily na szerokim rynku bardzo silne wzrostyi dlugotrwale - obecnie jest odwrotnie.. Pozdr..
TOMOK / 2007-09-26 20:44 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
dzięki
analizuję sobie coś...
Pozdrawiam
h / 89.171.91.* / 2007-09-26 18:46
dobry wieczor,chce na moment wrocic do tematu,bo mnie nie bylo

2007-09-24 19:11:24 | *.*.*.* | Big Lebowski [ Portfel ] [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
takze nie oglosilem bessy - twierdze ze GPW - jest chora..a propona jakiej
podstawie twierdzisz ze nie bedzie - bo to mnie ciekawi po czterech latach
hossy - wszyscy twierdza ze nie bedzie - na jakiej podstawie ?


otoz bessa to odwrotnosc dobrej koniunktury.Moga ja wywolac rozne czynniki.Katastrofa
naturalna wielkich rozmiarow /statystycznie mozliwa w kazdej chwili obecnie/
Totalna lub lokalna ale duza wojna,teoretycznie mozliwa,gdyby np. Iran,Syria,Irak wystapily lacznie,ale na to obecnie nie ma szans;w Iraku sa USA,Syria nigdy otwarcie nie wystapi.
Zapasc ekonomiczna USA lub calej Unii .
Otoz gospodarka USA jest w dobrej a nawet bardzo dobrej kondycji,z wyjatkiem oczywiscie tego jednego,nieszczesnego sektora.Jednak ten sektor jest caly czas porzadkowany,zalatwiane sa kolejne indywidua i ilosc tych nietrafionych kredytow systematycznie maleje.
W swoim wystapieniu przed Kongresem szef skarbu Paulson i B.B. podali ciekawe fakty.
Otoz od poczatku kryzysu banki i pozyczkodawcy dzwonia do swoich klientow,proponuijac im zmiane warunkow,wydluzenie terminu,obnizenie rat itd.Okazuje sie,ze polowa ludzi wogole na to nie reaguje i zwyczajnie przestaje sie odzywac do swojej instytucji.
Ta sprawa,sprawa dialogu obu stron jest obecnie rozwiazywana odgornie.
Co do reszty gospodarki,nie dzieje sie nic strasznego.malo tego,dzis na forum podalem informacje zaskakujaca.Otoz rosnie bardzo silnie presja przedsiebiorcow na Kongres,aby ulatwiono wjazdy do USA fachowcom.Poniewaz okazuje sie,ze w USA....
brakuje rak do pracy,brakuje fachowcow wysokiej klasy.Ten brak swiadczy o tym,ze gospodarka moglaby sie rozwijac o wiele szybciej.
Co do Unii,rowniez nie ma zadnych widm,sytuacja generalnie jest b. dobra.
Druga strona swiata,Azja,nabiera rozpedu.Chiny sa doganiane przez Indie,za nimi Pakistan i cala reszta.
Wladze Chin oficjalnie prognozuja rownomierny rozwoj swego kraju ze wzrostem rzedu 10 % przez najblizsze 10 lat /co najmniej/
Oto w najwiekszym skrocie,dlaczego nie widze bessy.
Big Lebowski / 2007-09-26 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam - przezylem juz kilka bess i moge Ci powiedziec ze wlasnie bessa przychodzi w momencie kiedy wszystko jest cacy a hossa w odroznieniu gdy wydaje sie ze wszystko jest zle - gdyz gielda dyskontuje przyszlosc a nie czas obecny..jest powiedzenie kupuj gdy dziala grzmia - i to powiedzenie ma silne podstawy oraz fundamenty solidne... Pozdr..
anonim_03 / 2007-09-26 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bigu, od kąd czytam analityków to śpiewka jest ta sama:
"euforia w USA gdy gospodarka na krawędzi recesji a u nas jest i będzie do 2012 r. dynamiczny rozwój. "

w USA eforii nie ma i od 7 lat nie było -- średni wzrost 15% rocznie -- myśle że jest dokładnie odwrotnie niż obowiązujący śpiew analityczny ...
h / 89.171.91.* / 2007-09-26 19:44
od poczatku GPW nie bylo bessy ogolnoswiatowej,a nasza sie nie liczy,bo to koszt startowy.
Big Lebowski / 2007-09-26 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A rok 2000 to co to bylo ?
h / 89.171.91.* / 2007-09-26 20:01
jezeli juz to przelom 2002 i 2003 ,ale ja tego nie uwazam za besse,tylko za poglebiona korekte.Bessa to cos o wiele dluzszego niz jeden rok.

http://tinyurl.com/ygsvvl

dobranoc,rano lece na dluzej
Big Lebowski / 2007-09-26 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jaki jeden rok - zapytam czy byles wowczas na gieldzie od 2000 r do 2003 r Dax zjechal z 8136pkt. do 2200 pkt .inne indexy podobnie..jezeli nie bessa to jak to nazwac korekta ?..
h / 89.171.91.* / 2007-09-27 06:01
bylem na gieldzie gdy jeszcze nie bylo GPW.
Zauwaz,ze o latach 1987 ,1998,2000 czy 2002/3 nikt nie mowi bessa,tylko na ogol zapasc,krach,zwala itd.
Poniewaz to nie byly okresy bessy w klasycznym rozumieniu.
Bessa to byl okres po slynnym spadku w 1929 roku,widac to doskonale na stronie,ktora podalem i chocby tutaj.

http://tinyurl.com/27g72v

to dlugi okres dekoniunktory,rozciagnietej na dlugie lata /jak w znanym siedem lat tlustych,siedem lat chudych/
Wtedy na spadek z 1929 roku nalozyla sie dodatkowo wojna.Okres bessy praktycznie zakonczyl sie w 1953 ,przynajmniej tak sie przyjmuje.
Teraz grozi nam ew. powtorka z mocnych spadkow,ktore jednak moim zdaniem nie nastapia lub beda mniej dotkliwe.Sytuacja ogolnoswiatowa jest dobra i calkowicie inna
Lece,bede ew. dopiero w grudniu
anonim_03 / 2007-09-26 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co wykfalikfikowanej kadry w USA i zwiększeniu immigracji w tym sektorze, jest o tym cały rozdział w książce Alana G.
h / 89.171.91.* / 2007-09-26 19:47
witaj,nie mam juz czasu,zeby odszukac moj link,ale dzis na stronie gieldy USA byl dlugi tekst z wypowiedziami przedsiebiorcow rozpaczliwie szukajacych fachowcow i apelem do Kongresu o rozluznienie polityki wizowej
anonim_03 / 2007-09-26 20:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzisiaj był też artykuł w money.cnn.com
w swojej książce Alan pisze o powodach -- słaba edukacja w szkołach średnich w zakresie matematyki, brak wolnego rynku wśród nauczycieli, oraz o skótkach -- rosnących dysproporcjach w płacach.

swoją drogą w lecie 2000 r. maiła miejsce podobne inicjatywa.
kazelot / 2007-09-26 17:41 / Tysiącznik na forum
Pięknooka,Risky wiem,że gracie na LCC.To jednorazowy odpał,czy sądzicie,że będzie parł w trakcie najblizszych sesji?
ślicznooka / 2007-09-26 17:46 / Uznany gracz giełdowy
w zasadzie przedstawiłeś dwa warianty, które są jednakowo prawdopodobne:) lcc już miewał podobne wyskoki, a potem kontynuował opadanie, póki nie przebije 5 zł to trudno powiedzieć jak będzie tym razem. niemniej uważam, że firma jest ok i dobra na longa.
pozdrowienia
kazelot / 2007-09-26 18:10 / Tysiącznik na forum
Dzięki,żeński bywalcu,czy też bywalcze.Pozdrawiam
risky-rainmaker / 2007-09-26 15:58 / Ostatni Optymista
A dla tych co lubią ryzykować i nie stać z boku to polecam Drozapol..
jarekon / 2007-09-26 16:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
twardziele:))))
pietroo / 2007-09-26 16:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jakiś ruch się na nim zrobił przez ostatnie minuty. Ktoś skupuje?
ślicznooka / 2007-09-26 16:18 / Uznany gracz giełdowy
ktoś pokazuje, że ma dużo:)
pietroo / 2007-09-26 16:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak? dlaczego? są jakieś infa na ten temat?
ślicznooka / 2007-09-26 16:03 / Uznany gracz giełdowy
wygląda ciekawie... również na próchniku może zacząć się coś dziać.
pietroo / 2007-09-26 16:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niektórzy przepowiadają cenę akcji Próchnika na 2 zł.
ślicznooka / 2007-09-26 16:08 / Uznany gracz giełdowy
2? no nie wiem... ale 1,7 może być w zasięgu, zobaczymy:)
pietroo / 2007-09-26 16:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
przymierzasz się do zakupu czy obserwujesz?
risky-rainmaker / 2007-09-26 15:01 / Ostatni Optymista
Co do LCC..

http://pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=a44bd401-f78d-4823-96f4-a8ebdbc92d9b


..
gabrik / 2007-09-26 13:36 / portfel / Wierny Forumowicz
poczytałem twoje posty na dzień dzisiejszy nie zaczynaj z kontraktami jesteś zupełnie na to niegotowy
risky-rainmaker / 2007-09-26 14:59 / Ostatni Optymista
Oj...ja też próbuje podejść do tematu...ale coś ciężko...póki co ...wiem, że są ...heheh Oczywiście to żart...Co do kontraktów....jedno jest pewne , zdrowym psychnicznie się po tym nie jest ;) Bez względu na wynik :)
jarekon / 2007-09-26 16:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
twierdzisz ze Big jest nie zdrowy psychicznie??
tzn chory????
:)))
pozdr
jarekon / 2007-09-26 12:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam serdecznie:)
gratuluje wszystkim udanego day tradingu:)
jak sie nie gra i tylko obserwuje tak jak ja to nasza gielde wydaje sie nudna...................
rano up a teraz powolne obsuwanie......... nuda........
myle sie??
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy