Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2007-02-19 18:20
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (I) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
TOMOK / 2007-09-24 20:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Big a gdzie Gośka?
pewnie wiesz coś o tym...
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-24 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pojechala na wystawe samochodowa...rozejrzec sie jaki obecnie jest trend.. ;-))
anonim_03 / 2007-09-24 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tocz wczoraj był ostatni dzień ?
TOMOK / 2007-09-24 20:54 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
aha
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-24 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jezeli rynek nie ma solidnego lidera ktory ciagnie indexy do gory wowczas inwestorzy szukaja czegos w zastepstwie - swiadczy to o tym ze rynek jest slaby , w 1994r takim liderem byl pamietny Uniwersal gdyz inne spolki ani myslaly o wzroscie , obecnie rynek pokazuje wlasnie objawy z tamtych lat - jedni widza to super - ja widze to zle..
jarekon / 2007-09-24 20:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
obys nie miał racji......... duzo ludzi umoczy pieniadze
wszyscy przyzwyczaili sie ze tylko tzw "leszcze" wyprzedaja sie na dołkach........
bo potem w ciagu paru tygodni jest winda do gory i wszyscy sie z nich smieją......
coraz wiecej ludzi wyciaga takie wnioski........
jak w pore nie zareaguja, to bedzie pare samobojczych newsow:((((
zycie jest brutalne.... na razie jest spokojnie, za oceanem tez............
z drugiej strony zbytnia nieufnosc i podejrzliwosc nie przyniesie fortuny wiec badz tu madry:)) pozdrawiam
5424 / 2007-09-24 20:07 / Fan Linuxa Ubu
postaw diagnozę chorobową dla naszej giełdy.
Big Lebowski / 2007-09-24 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przeczytalem czat Tomasza Jerzyka z WBK- twierdzi ze Wig - 20 spadnie na 3170 lub 2760 hm.. ja podalem ze spadnie na 2700 - niewiele sie roznimy w opiniach ..
jarekon / 2007-09-24 20:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
pare dni temu(chyba) ktos na forum glownym przypominam sobie ze Waren pisal o tym... identyczne jesli pamietam prognozy..... ten sam chat czy jakas nowosc??
Big Lebowski / 2007-09-24 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mysle ze ten sam..
TOMOK / 2007-09-24 18:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć Big & reszta
dla mnie ładny dzień dziś...czego Wszystkim życzę
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-24 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Tomok ... Pozdr..
Big Lebowski / 2007-09-24 18:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sesja widze wzbudzila zdziwienie hm.. - co tu sie dziwic kontrakty fundowaly indexowi wig 20 cuda przed wiedzmami ,obecnie moga fundowac cuda w druga strone, w dzien wiedzm do godz 14 liderem obrotow byl Sanwil - to tak dla uzmyslowienia np. we Frankfurcie w tym dniu zakladamy ze liderem obrotow jest taka firma badziewie BMP- w niemczech to firma badziewie -to wwczas specjalisci oglosili by besse gdyz - tak niezdrowy objaw na gieldzie inaczej nazwac nie mozna, jezeli my nie widzimy ze sytuacja jest chora - to cos z GPW- jest nie tak , mysle ze zanizanie przed odpalem..Byl czas ze glosilem jako jedyny na forum wzrosty - obecnie glosze spadki gdyz uwazam ze sytuacja jest niezdrowa..
h / 89.171.91.* / 2007-09-24 18:51
sanwil jest przypadkiem szczegolnym i nie jest to smiec.Trwa walka o przejecie firmy a sytuacja sie wyklarowala,gdy Moska oglosil,ze rezygnuje.
Sytuacja jest calkowicie zdrowa a nawet bardziej,bo indeksy malych i srednich sa gleboko pod szczytami.Ja nie widze tu niczego nadzwyczajnego.
I dobry wieczor,bo zapomnialem
Big Lebowski / 2007-09-24 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja nie mam nic przeciw Sanwilowi - dalem tylko przyklad ze na porzadnej gieldzie _ Frankfurt - liderem obrotow bedzie BMP - a takie firmy jak Daimler, BMW, Deutsche Telekom, itd. beda w drugiej lini - to nic innego jak bessa..
h / 89.171.91.* / 2007-09-24 19:03
nie Big"u ,jeszcze nie ma bessy i raczej nie bedzie
Big Lebowski / 2007-09-24 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
takze nie oglosilem bessy - twierdze ze GPW - jest chora..a propona jakiej podstawie twierdzisz ze nie bedzie - bo to mnie ciekawi po czterech latach hossy - wszyscy twierdza ze nie bedzie - na jakiej podstawie ?
Big Lebowski / 2007-09-24 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam i Pozdrawiam..
5424 / 2007-09-24 18:33 / Fan Linuxa Ubu
A w usa któryś dzień z rzędu rośną indeksy jak to wytłumaczysz
Big Lebowski / 2007-09-24 18:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jeszcze nie ma konca sesji w USA..
5424 / 2007-09-24 18:24 / Fan Linuxa Ubu
Bigu skomentuj sesje dzisiejszą.
Big Lebowski / 2007-09-24 17:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich..
Bronisław / 2007-09-24 17:18 / portfel / Bywalec forum
Witaj Bigu-witajcie kącikowcy-co sądzisz o lcc-ten papierek sporo się skorekcił-w dodatku leszek z reguły wychodził b. dobrze na swoich interesach... pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-24 17:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. przeceniony to fakt - ja jednak niczego narazie nie kupuje.. Pozdr..
Abus / 2007-09-24 09:30 / Uznany Gracz Giełdowy
to moze ja wkleje pewien cyctat z innego forum...uwazam, ze ciekawy, choc dosc ogolny celem kontrastu do niedzwiedziego nastawienia tego kacika:

"Naciągacze na spadki Nie Oszukujmy się Wzajemnie dobrze wszyscy wiemy, że nasza giełda nie ma prawa wejść aktualnie w fazę bessy nie przy takim PKB i dynamice inwestycji strukturalnych, przeczą również temu wszystkie znane teorie łącznie z teorią cyklu koniunkturalnego (dno światowego cyklu najwcześniej w 2011 ale Euro 2012 zniweluje nawet tą datę) wczoraj cały dzień siedziałem w archiwach analizując wszystkie bessy światowe i wszystkie miały wspólny mianownik: stagnacja i tragiczne PKB nie wspominając o innych parametrach jak ogromna inflacja czy megadeficyt budżetowy no i katastrofy np.11 września 2001 natomiast wszystkie inne załamania jeżeli tylko miały miejsce przy silnej gospodarce lub umiarkowanej to szybko mijały. Aktualna analiza GPW: Wig20 w trendzie wzrostowym a mWIG40 i sWIG80 w trendzie horyzontalnym ale już z wygenerowanymi sygnałami kupna, niskie obroty świadczą o nadziejach na powrót wzrostów. Jak wiemy wrzesień na ogół to miesiąc marazmu na naszej giełdzie lecz już w październiku i listopadzie nastąpi silne wybicie z aktualnej konsolidacji małych i średnich spółek. Bardzo dużo inwestorów trzyma gotówkę gotową pod kupno (wnioskuje to po rozmowach inwestorów w moim domu maklerskim na sali dogrywek) i wierzcie mi jak znam Polski parkiet długo tej gotówki nie potrzymają. Amerykańska gospodarka która prawie wcale nie ma wpływu na nasze PKB niedługo zacznie się stabilizować- zobaczycie! Zadziwiające, że wszyscy politycy i znani ekonomiści w mediach telewizyjnych ani razu nie wspomnieli o zagrożeniu dla Polskiej gospodarki ze Strony USA a wręcz przeciwnie, dobrze wiemy, że jakby faktycznie było jakieś realne zagrożenie dla naszej gospodarki ze strony Amerykańskich kredytów subprime to politycy w swoich kampaniach wyborczych użyli by tego jako narzędzia. Niedawny ruch Fed i cięcie stóp o 50 pkt bazowych pozwoli ze wstępnych obliczeń zaoszczędzić przez rok ponad bilion dolarów w systemie finansowym Stanów Zjednoczonych a słaby dolar zwiększy zyski z eksportu. W dobie internetu i gigantycznej światowej gotówki spekulacyjnej oraz rynków wschodzących łącznie z tygrysami- Brazylją, Indiami, Ukrainą, krajami bałtyckimi no i Chińskim PKB 11% to nie są już te same czasy co w 1929r czy w 2001r, radzę poczytać współczesną ekonomię i znaczenie giełd światowych najlepiej w wersji oryginalnej angielskiej, dowiecie się wtedy, że żeby przewidzieć kryzys sugerując się historią to trzeba mieć te same warunki bazowe w porównywanych okresach zbudowane na modelu matematycznym. Dlatego przyrównywanie tamtejszych kryzysów do dzisiejszych czasów jest samobójstwem wszak wtedy nie było rynków wschodzących które terytorialnie stanowią prawie 30% obszaru (niedawno wspominał nawet o tym prezes Ludwik Sobolewski, oczywiście powtarzał to co mówili mu jego doradcy ekonomiczni do spraw giełdy). Życzę wszystkim dużych stop zwrotu oraz stalowych nerwów w walce z nieukami wmawiającymi wszystkim kryzys w Polsce ale trzeba też tym osobą współczuć gdyż same ze sobą mają kryzys niewiedząc kiedy wejść na rynek. Poczytajcie sobie wypowiedzi premiera Irlandii Bertie Aherna, prezesa związku banków polskich Krzysztofa Pietraszkiewicza czy prezesa EBC Jeana-Claude Tricheta na temat kryzysu Amerykańskiego i przyszłego PKB w Europie to zobaczycie, że w moim komentarzu jest dużo racji. "

pozdrawiam
anonim_03 / 2007-09-24 18:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W moim widzeniu świata -- opartym na w pierwszym rzędzie na sektorach a potem na narodowościach, sytuacja wygląda inaczej. Obecnie granym sektorem był przemysł oparty o niskie stopy procentowe: banki, dewoperka i generalnie budownictwo oraz surowce. Tak się zdarzyło że te właśnie sektory są bardzo mocno reprezentowane w Wigach.

Gdy nastąpo zmiana sektorów to właśnie GPW spotkać może bessa -- rynki zdyweryfikowane prawdopodobnie będą miały w swoim składzie przyszłego lidera i spotkają je tylko zawirowania.
Big Lebowski / 2007-09-24 17:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Abus- najlepsza odpowiedz do tego postu przeczytalem na onet.. tytul.. Koniec hossy na rynku pierwotnym.. Pozdr..
jarekon / 2007-09-24 11:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam wszystkich
wszystko zalezy od horyzontu czasowego........
ja juz nie mam czasu siedziec przd monitorem dlatego zainwestowalem w fundusze........
mam portfel agresywny: same fundusze akcyjne i tylko z rynkow wschodzacych z terminem wykupu za 15 lat....... chiny, rosja, brazylia, polska, surowce
oraz portfel2: kasa ktora bede chcial w najblizszym roku czy dwoch wykorzystac.....
tutaj same hybrydy i fundusze stablinego wzrostu...........
czy zarobie nie wiem ale spi sie spokojniej i mozna zajac sie praca poza gieldą:)))
a co najwazniejsze ogranicza to chec do nerwowych ruchow czyli wychodzenia w dolkach a wchodzenia na gorkach
pozdr
Big Lebowski / 2007-09-24 06:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry wszystkim.. udanych transakcji zycze..
Big Lebowski / 2007-09-23 23:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest taki tap na gieldzie w czasie hossy ze wszyscy mowia o wzrostach - jezeli sa spadki - to okresla sie mianem korekty tylko i wylacznie - po czterech latach hossy mamy taki etap , w czasie bessy jest taki etap ze wszyscy mowia o bessie - nie dopuszajac mysli ze zaczyna sie hossa - nie jestem wieszczem bessy - nie podoba mi sie to ze wszyscy analitycy nie dopuszczaja takiej mozliwosci ze moze po czterech latach hossy- nastapic bessa - jednomyslnosc analitykow jest zastanawiajaca..
el pozero / 2007-09-24 09:45 / portfel
Przepraszam, że jako zupełny laik zapytam - czy istnieje (a jeśli tak, to jak wygląda) korelacja pomiędzy bessą lub hossą na rynku papierów wartościowych a bessą lub hossą na rynku surowcowym?

pozdrawiam
anonim_03 / 2007-09-24 09:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
można podkoloryzować i dodać -- bessy na rynku surowców.
tutaj prawdopodopieństwo jest oceniane na zero.

witam i pozdrawiam.
needle / 2007-09-23 23:40 / Bez rangi
nie powinno być teraz bessy...
...nie powinno!!!
TOMOK / 2007-09-23 21:54 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Dobrej nocy
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-09-23 21:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
a w sumie to chciałem podziekować
człowiem mierny giełodowo jak ja...przyjęty Tu i akceptowany...bo tak się czuję
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-09-23 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oj Tomok - pozbadz sie kompleksow.. Pozdr..
taszka / 2007-09-23 22:47 / "Krecik"
on sie nie pozbedzie, zreszte wielu innych tez
Big Lebowski / 2007-09-23 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Uwazam ze nastapia spadki - rynek nie moze dalej ignorowac zlych informacji , drozejaca ropa , spowolnienie gospodarcze z powodu kryzysu amerykanskiego , w USA mowi sie o kryzysie na rynku nieruchomosci - jezeli juz nalezy dorzucic sektor budownictwa - jak wiadomo budownictwo jest motorem napedowym w kazdej gospodarce, taniejacy dolar a drozejace euro uderza w gospodarke europejska - obecne dane z USA jeszcze nie uwzgledniaja w pelni kryzysu - dopiero beda uwzgledniac tzn. beda zle..BB. mowia fachowcy - nie chcial obnizac stop ale musial hm. kazdy kij ma dwa konce..Cz juz w tym tygodniu nastapia spadki nie wiem wiem ze beda musialy nastapic.. jednym ze sposobow pomnazania kapitalu jest takze nie trwonienie posiadanego..
kloszard / 2007-09-23 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
Dobry wieczor wszystkim :)
Big poniewaz tez jestem misiaty to dla przekory szukam argumentow przeciwko:
- po kazdym takim obnizeniu stop% rynek konczyl w ciagu nastepengo miesiaca wyzej( wyjatek 2001 )- to tak krotkoterminowo
- ton na gieldzie usa nadaja spolki globalne, ktore w sumie zyskuja na tym zawirowaniu( pomijajac oczywiscie finanse) chodzi glownie o slabego $
- jak sam pisales 'techno' ma sie bardzo dobrze- duz kasy na koncie, wzrost obrotow...
- wyceny spolek na gieldzie usa - p/e okolo 16 srednio...nigdy wiekszej zwaly nie bylo przy takiej wycenie...
-ropa rownie dobrze moze szybko staniec...chociazby z powodu oczekiwan nizszego wzrostu niz oczekiwano poprzednio,
-z psychologicznego punktu widzenia im wiecej osob wieszczacych spadek, a na stronach amerykanskich serwisow gieldowych spotkalem duzo tym ryzyko spadku mniejsze...
- ssanie gospodarek chin i indii ogromne...niepredko sie skonczy ...
to tak dla zagmatwania obrazu :)
pozdrawiam
gVarek / 2007-09-23 22:26 / "zGÓRnikt"
może i dobrze kombinujesz tak ogólnie
Big Lebowski / 2007-09-23 22:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
obecne wzrosty uwazam byly pod wiedzmy robione , jeszcze bedzie tak ze slowo recesja w USA bedzie podawana w kazdych wiadomosciach..
kloszard / 2007-09-23 22:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy - Goldfinger
kto wie....juz teraz w sumie o tym trabia...z drugiej strony korporacje zwiekszaja zyskownosc...ropa rosnie od paru lat a inflacja daje rade...
nic juz nie jest tak proste jak kiedys( tylko czy wtedy bylo proste he he)
pz i dobranoc wszystkim :)

z ciekawostek- duzo traderow w usa ostro dostalo w du...bo owstawiali 2krotnie spadki a BB ratowal towarzystwo swoimi decyzjami i teraz boja sie....ciekawe czy do 3 razy sztuka :)
Big Lebowski / 2007-09-23 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i wlasnie to " teraz "- wiele mowi..
5424 / 2007-09-23 21:51 / Fan Linuxa Ubu
przecież ten kryzys trwa już długo to oni w USA jeszcze wszystkiego nie policzyli.
5424 / 2007-09-23 21:36 / Fan Linuxa Ubu
Takie pytanko była sytuacja w przeszłości że obniżano FEDa a giełda leciała, czy taka obniżka stóp % to panaceum na zatrzymanie spadków.
anonim_03 / 2007-09-23 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
po obiżce o 0.5% w 1998r ze wzgłędu na kryzys na rynku kredyów rozpoczęlą się hossa technologczna trwająca 2 lata. Wtedy też było po kilku latach silnego wzrostu i po operacji soft-landing. Historia się co prawda nie powtarza, ale się rymuje.
Big Lebowski / 2007-09-23 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zapomniales dodac ze po 20% tapnieciu..
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-09-23 21:52
Cóż Panowie...ścieramy się...bo stoimy po dwóch stronach...ale póki co pozostanie wam tylko gadanie :) Znacznie się różnimy...a mam taką zasadę, że na siłę nie ma sensu przekonywać o swojej racji...stać też biernie przy Was nie zamirzam...bo mi się wisielczy humor udziela...a doświadczenie pokazuje...że czy rzadziej zaglądam na forum to lepiej na tym wychodzę..więc do kiedyś tam...jak już zwątpicie...w siebie...to wtedy....ja zaczne być Miśkiem :) Pozdrawiam
anonim_03 / 2007-09-23 21:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
risky -- spierać to się można o przyszłość, a przeszłość to my musimu zrozumieć. i biję się w piersi że nie wspomniałem o zwałce przed hossą 2000r.
Big Lebowski / 2007-09-23 21:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Risky - majac jedna spolke w portfelu - nie zaliczasz sie do bykow..Pozdrawiam..
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-09-23 22:39
Wiem...do Desperado :))))
anonim_03 / 2007-09-23 21:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zapomniałem ...
(ale krótkie trzymam ;-)
anonim_03 / 2007-09-23 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tylko nie widze na wykresach czy drugia fala była po obniżce czy przed.
risky bez logowania / 85.128.105.* / 2007-09-23 21:35
:) Oj Bigu....szanuję Cię za wierność "Miśkowatym" ....ale bez przesady...jeśli już to raczej coś na wzór 2005r...
liksekchgo / 75.205.89.* / 2007-09-23 21:25
nie jan chyba henryk sie ciota zwie.....
lisekchgo / 75.205.89.* / 2007-09-23 21:22
dodam ,ze jednym z ulaskawionych szumowin byl kandydat do wlazdzy jan dlugosz,nawet dostalem kartke z podiekowaniami za wybranie uczelni"polibuda swietokrzska"i zachecal do glosowania na niego ...pz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy