Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
marek m / 2013-03-06 12:16 / portfel / Bywalec forum
Wydaje mi się ,że PZU w perspektywie kilku tygodni wydaje się ciekawą inwestycją.
A skarpeta Ciułacza pełna :)
Z_Montrealu / 2013-03-06 12:57 / portfel / Bywalec forum
Marek witaj !
PZU jest w moich zainteresowaniach i go mam w tym tu portfelu.
Słusznie zauważyłeś że coś sie rusza na PZU.
Od debiutu przez 2 lata był w kanale pro-spadkowym i nagle zaczął ktoś budować na nim portfel albo jakiś miedzy narodowy fundusz co się otworzył na nasze rynki.
Z końcem roku zakończyli zakupy i basta ale teraz ostatnio 28 lutego na koniec sesji ktoś zebrał wszystko co było po przyzwoitej cenie
a wczoraj i dzisiaj to widać że są wysokie obroty.
Fakt że
A skarpeta Ciułacza pełna

Ale nie jestem wytrawnym graczem a raczej sie mienie inwestorem i jak rocznie zrobie 10-15% to będę zadowolony, ale zaliczając wszystkie dołki i górki to pewnie bym zrobił z 300% ???
Ja jestem 1-2 godziny w czasie sesji na parkiecie może i dobrze bo inaczej bym dostał tz kota :-) ale zauważyłem zaliczając całą sesję przed monitorem to nie koniecznie podejmowałem lepsze decyzje. Chylę czoła przed tymi co to robią na co dzień.
marek m / 2013-03-06 13:37 / portfel / Bywalec forum

Ale nie jestem wytrawnym graczem a raczej sie mienie inwestorem i jak rocznie zrobie 10-15% to będę zadowolony

Właśnie tak powinno się to robić. Próby osiągnięcia szybkich zysków w 99 % kończą się niedobrze.
Ciułacz / 2013-03-06 01:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powiem szczerze że liczyłem na małą korektę na Syntku i chciałem odkupić , a tu nic a nic.
marek m / 2013-03-06 10:37 / portfel / Bywalec forum
Właśnie dokupiłem trochę :)
Ciułacz / 2013-03-05 11:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Troszkę mi sie wcześniej wstało i od razu zacząłem realizować zyski.
Na razie petrolka zostawiłem ale mu podstawiłem stopa.
pietroo / 2013-03-05 17:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tez bym tak chcia wstawać i od razu zostac przytulony przez pajdkę banknotów :)
Ciułacz / 2013-03-06 01:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piertoo witaj !
Muszę na podatki za ubiegły rok trochę zarobić.
pietroo / 2013-03-05 09:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No Ciułaczu SNS wyskoczył. I znowu piękny deal :)
marek m / 2013-03-05 15:54 / portfel / Bywalec forum
Oddać Synthosa za symboliczne 6.4 :(
Co innego w połowie kwietnia za ... 7.5 :)
Ciułacz / 2013-03-06 01:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
Gratki za wytrzymałość, ja jak widzisz to małą łyżeczką biorę to mi wychodzi ze zmiennym szczęściem ale raczej na plus.
DariuszP007 / 2013-03-05 10:28 / portfel
Czapki z głów - moje gratulacje, dzisiejszy wyskok plus ewentualna dywidenda hohoho mikołajki w marcu ;P
mik0110 / 2013-03-05 13:31 / portfel / Tysiącznik na forum
nie dziwota, że urósł,
w końcu Ciułacz go wziął... :)
Ciułacz / 2013-03-06 01:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:-)
Ciułacz / 2013-03-04 12:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Parkiecie czytam :
Sześć sposobów na złowienie giełdowej zwierzyny
http://www.parkiet.com/artykul/32,1277569-Analitycy-podpowiadaja--jak-wybrac-spolke-na-gieldzie.html
W gospodarce coraz gorzej. Na rynku nie brakuje jednak optymistów wieszczących wzrost indeksów. Zresztą podobnie było na początku 2009 roku – europejskie gospodarki oficjalnie weszły w fazę recesji, a tymczasem akcje zaczęły już drożeć, znacznie wyprzedzając poprawę w realnej gospodarce. Pytanie tylko, jak wyłowić giełdowe perełki? Czym się kierować? Z tymi pytaniami skierowaliśmy się do „ludzi rynku".
Od siebie dodam : kupić nie kupić ale poczytać warto :-)
mik0110 / 2013-03-04 14:59 / portfel / Tysiącznik na forum
czytać zawsze warto! :)
pozdrowienia Ciułaczu ze słonecznej i wiosennej Warszawy
marek m / 2013-03-04 12:19 / portfel / Bywalec forum
Wydaje mi się ,że pora na odreagowanie ostatnich spadków na miedziaku.
180 do końca tygodnia :)
Ciułacz / 2013-03-04 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Marek witaj !
A Chinach nieźle tąpło a to perspektywa dla miedzi.
Troche kupiłem ale na szczęście scisły stop zadziałał więc ponownie odkupiłem , zobaczę czy chociaż na prowizje zarobie :-))
DariuszP007 / 2013-03-01 15:17 / portfel
Witam,
Patrzę dzisiaj na waszego miedziaka i cóż niezła dystrybucja. Sądziłem, że zastanę tu zażartą dyskusję pt. sprzedać już, czy może już kupić, a tu cisza, hehe
Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-03-02 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dariusz witaj !
Piszesz:
Sądziłem, że zastanę tu zażartą dyskusję pt. sprzedać już, czy może już kupić, a tu cisza

Na temat miedziaka to już tu było tyle powiedziane że by nie jedną rozprawę doktorską napisał, wiec jesteśmy na etapie realizacji tego co już zostało powiedziane;-))
Dla przypomnienia to powiem że nadal uważam ten rok jako przełomowy niby są ustalenia aby zapobiec kryzysowi finansów czyli oddala widmo brutalnej recesji ale poprzez zaciskanie pasa popycha nas do klasycznego spowolnienia gospodarczego.
Tu jest pytanie : czy na naszej GPW w zeszłym roku to już były wyprzedzające spadki ? tego niestety nie wiem.
W takiej sytuacji to staram się siedzieć na kasie i jak jest dogodna sytuacja to łapać okazję i wychodzić.
Dziwisz sie że :

a tu cisza, hehe

Wstałem troszkę wcześniej ( czekałem na wyniki KGHM) czyli u nas o 5:00 AM ale na GPW już była 11:00 AM i widzę tą zwałkę oraz mały dołek w formie W , zanim sie wczytałem w wykres aby zobaczyć sygnał to mi trochę uciekło ale i tak kupiłem co mi jednak stopy wywaliły.
Godzinę po mnie ( 6:00 AM) córka wstała a że też inwestuje to robiliśmy mały międzynarodowy przegląd wiadomości co by miały wpływ na kanadyjski parkiet, następnie małe śniadanko i wyszliśmy z domu 7:10 AM.
Do pracy staram się nie brać ipada.
A po mojej pracy to Wy już śpicie to i nie pogada ;-)
Jak widzisz nie bardzo jest czas siedzieć na forum.
Darek, załóż własny wątek to chętnie poczytamy.
Pozdrawiam
Ps.
A miedziak ? Jak daje sygnał kupna to brać i realizować zyski.
marek m / 2013-03-01 17:47 / portfel / Bywalec forum
Tak leciało,że brakowało czasu na dyskusję ;)
mik0110 / 2013-02-28 09:25 / portfel / Tysiącznik na forum
brawo Ciułaczu!
petrosyfek po 1,34.. :)
prawdziwy Mistrz z Ciebie
gratki
DariuszP007 / 2013-02-28 09:41 / portfel
Hej mik0110
doleję łyżkę dziegciu do tego miodu, Ciułacz jest mistrzem ale na Petrolu też się przejechał, dla fanu policzyłem efekt tej jazdy i wychodzi, że uciułał w sumie około 850zł, a trzeba przyznać walczy od dłuższego czasu. Ta spółka to najwyższa liga dla polskiego inwestora, a może właściwie spekulanta. Ja amator wlazłem w nią raz i już mi starczy, jeśli ten papier dojedzie do 1,38 wyjdę z twarzą i niech mnie ręka boska broni przed powtórką hehehe.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2013-02-28 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Darek witaj !
Dobrze że przypominasz o
dla fanu policzyłem efekt tej jazdy i wychodzi, że uciułał w sumie około 850zł, a trzeba przyznać walczy od dłuższego czasu.

niech to będzie dla wszystkich przestroga aby ustawiać stopy.
Jednorazowo wtopiłem ponad 18K ale się pocieszam że jak uwolniłem ten kapitał to na innych spółkach do dzisiaj zrobiłem ponad 29K.
Tak jest jak piszesz
Ta spółka to najwyższa liga dla polskiego inwestora, a może właściwie spekulanta.

I nawet AT jest dobrze czytelne ale strach i chciwość paraliżuje rozum ;-))
mik0110 / 2013-02-28 14:23 / portfel / Tysiącznik na forum
dla mnie Miszcz... :)
chasz / 2013-02-28 22:02
Witam.

Robiąc jakiś czas temu analizę, gdy kurs ze 1.24 wrócił w okolice 1.08 wyszło mi, że powinniśmy pójść ponad 1.3


Nie pamiętam górnego ograniczenia strefy PRZ, ale według mojej analizy właśnie znajdujemy się w strefie, skąd może nastąpić cofnięcie.

Panowie ... i Panie, czy to już jest czas, aby ponownie przesiąść się na miedziaka? (w tej chwili jestem na innej spółce z W20 i jak na razie jest ok.) Jutro popatrzę, co mówią kreski (jak znajdę czas, gdyż wyjeżdżam). Jeżeli do czegoś dojdę, postaram się napisać. Chyba muszę przejrzeć Wasze portfele (dotąd tego nie robiłem), może skorzystam? Chociaż ja głównie siedzę na spółkach z Wig20.

Pozdrawiam.
chasz / 2013-02-27 21:01
Witam.


Ten miedziak chodzi swoimi drogami


Nasze drogi, Ciułaczu, chyba się pokrywają. Ja również wczoraj nabyłem kghm (prawie sam dołek), a dzisiaj rano się go pozbyłem (prawie sam szczyt). Nie wiem, czy nie dotkniemy 186 zł na miedziaku.

Pytanie, czy Ty również sądzisz, że OIL jest w trendzie wzrostowym? Robiąc jakiś czas temu analizę, gdy kurs ze 1.24 wrócił w okolice 1.08 wyszło mi, że powinniśmy pójść ponad 1.3, ale nie zdecydowałem się na kupno, a to tak ładnie rośnie.

Pozdrawiam wszystkich.
Ciułacz / 2013-02-28 00:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj !!
Pytasz
czy Ty również sądzisz, że OIL jest w trendzie wzrostowym?

Niby przebił opory z 11 Lutego ale sam z siebie to on nie ma siły.Biorąc pod uwagę że zadłużenie jest rolowane to by wynikało że te zaczopowane odwierty mają swoją wartość tylko brak jest kasy na eksploatację.
Na wiosnę może się ruszyć a puki co to mi wychodzi że może oscylować pomiędzy 1-1,40, ale w każdej chwili wiatry mogą się zmienić.
DariuszP007 / 2013-02-28 09:26 / portfel
Cześć
Ja siedzę jak na szpilkach, kupiłem po 1,38 i trochę zrezygnowany już liczyłem z jaką stratą mogę wyjść. Jeśli dojdzie do 1,40 to zgadnijcie co zrobię ;P
pozdrawiam
pietroo / 2013-02-27 21:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Nie wiem, czy nie dotkniemy 186 zł na miedziaku.


Na to liczę :)
A Tobie gratuluję wyczucia :)
pietroo / 2013-02-27 16:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co myślisz o Borku? Kusi mnie... Miałem go kiedyś nawet kilka razy. Może do niego wrócić?
Ciułacz / 2013-02-28 00:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Hm ...
Co myślisz o Borku? Kusi mnie...

Liczę że trochę podrośnie zanim będzie większa recesja
Ciułacz / 2013-02-26 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na miedziaku należało by sie małe odreagowanie ale na ile ?
Chyba jednak wezmę ze sobą ipada do pracy bo tych papierów strach zostawić, niby stopy po części zabezpieczają ale należy je podnośić.
Ciułacz / 2013-02-26 23:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ten miedziak chodzi swoimi drogami,prawie doszedł do ostatniego wsparcia i się odbił, co nie znaczy że spadki zażegnane.
Ja na koniec dnia nie sprzedałem ale jutro go przypilnuję.
pietroo / 2013-02-27 09:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ładnie na razie idzie :) 184,10 zł :))
Ciułacz / 2013-02-27 12:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Piszesz
ładnie na razie idzie :) 184,10 zł :))

To dla rannych ptaszków , ale jak ja wstałem to już tego nie było ale z gołą ręką nie odszedłem ;-))
pietroo / 2013-02-27 16:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Znowu jest :) Myslę, że jak poczekałbyś do jutra to pajda byłaby większa.
Ciułacz / 2013-02-27 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To prawda że by jutro może
pajda byłaby większa

Tylko że byłem zapakowany pod korek i presja psychiczna była spora.
pietroo / 2013-02-25 17:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A co ten WIG20 leci? To dlatego że Silvio wygrał w Senacie we Włoszech?
Ciułacz / 2013-02-25 23:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
W Stanach też poleciało bo podobno przez :
To dlatego że Silvio wygrał w Senacie we Włoszech

Inna sprawa że jesteśmy na początku spowolnienia gospodarczego to każda wymówka jest dobra aby grać na spadki.
mik0110 / 2013-02-25 14:35 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
cierpliwość nagrodzona, chciałoby się powiedzieć/napisać.... na petrolku juz Twoja cena... nawet sie zastanawiałem przy 1,1 czy nie skubnąć, bo przecież skoro Ciułacz kupił to nie moze być źle... ale jakoś odwagi mi nie stało... :)
Ciułacz / 2013-02-25 23:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
Nie wspominaj o petrolku bo jeszcze ktoś uwierzy i weźmie za całość.
Wolałbym pokazywać ten portfel co mam w ramach IKE , kto ma pracę w miarę dobrze płatną to powinien co roku tak inwestować i się nie oglądać na spekulacje.
Ciułacz / 2013-02-22 02:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na KGH byłem za nisko ustawiony i nic nie wpadło.
Na noc nie chce ustawiać zlecenia bo czasy niepewne, może rano się przebudzę bo powinno trochę odreagować.
pietroo / 2013-02-23 10:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale wczoraj wpadło i widzę, że z ładnym zarobkiem Kolega wszedł w weekend :))
Ciułacz / 2013-02-23 12:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Generalnie to trochę przeczyściłem portfel, a na miedziaku to dalej strach posiedzieć, ale trzeba go obserwować bo teraz może się uformować małe W , a jak nie ??? to stopy :-))
pietroo / 2013-02-23 16:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak myslisz to gruba ryba zbiera te akcje w zdołowanym PCA?
Widziałem, że też dobrałeś.
Ciułacz / 2013-02-24 02:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pietroo witaj !
Pytasz
Jak myslisz to gruba ryba zbiera te akcje w zdołowanym PCA?

Jak by ktoś powiedział że to Krawczyk zbiera na słupy to bym się nie zdziwił.
Tylko się pocieszam że ma większe szanse na wybicie jak Petrolek :-)
Pomijając teorie spiskowe że jest dołowana przez swoje władze to najbardziej bym powiedział że tam było sporo kapitału spekulacyjnego ale małych spekulatorów co mieli tam utopiony cały kapitał i byli zablokowani , wiec tacy nie mogą czekać w nieskończoność i jeden za drugim puszczają, a co tam na prawdę sie dzieje to czort ich wie.
mik0110 / 2013-02-24 10:47 / portfel / Tysiącznik na forum
życzę Kolegom sukcesów inwestycyjnych... ja niestety żadnych przemyśleń odnośnie tej spółeczki nie mam, poza tym że ciągle spada... więc trzymam kciuki co by urosła... :)
Ciułacz / 2013-02-24 13:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
Patrzę to twojego portfela i oczom nie wierzę, dałeś się skusić na kontrakty !
Najwyraźniej szukasz emocji .
No! no! Trzymam kciuki ale nie dotykam.
mik0110 / 2013-02-24 18:13 / portfel / Tysiącznik na forum
dwa kontrakty.... nie ma o czym gadać... poza tym że w plecy... :)
jakoś sobie ubzdurałem, że tauron dostał niesprawiedliwie rykoszetem za pge i że zaraz odbije, więc sobie zafunfdowałem... a ewkt jak widać ponad trzysta w plecy w trzy dni...
trochę za nisko stopa ustawiłem bo już by poszedł do ludzi... pewnie w poniedziałek... :)
Ciułacz / 2013-02-24 19:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czasem nam to jest potrzebne
jakoś sobie ubzdurałem, że tauron dostał niesprawiedliwie rykoszetem za pge i że zaraz odbije

Byle by było na małej kasie .
Pozdrawiam
Ps Inna sprawa że mu się faktycznie oberwało nie słusznie.
mik0110 / 2013-02-24 18:14 / portfel / Tysiącznik na forum
ewkt=efekt
sorki
chasz / 2013-02-21 21:55
Witam kolegę Ciułacza (ponieważ jest to komentarz do Twojego portfela, chociaż nigdy do niego nie zaglądałem, witam Cię "imiennie") i witam pozostałych. Info te kieruję do osób, które mają kghm lub zamierzają go nabyć. Jak dobrze wiecie, do tej pory obstawiałem wzrosty, ale zanim to nastąpi musimy zejść niżej. Uważam, że w tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy doszli do 184 zł., ale na horyzoncie widzę 175 i niższe poziomy. Dlatego też, radziłbym się wstrzymać. No chyba, że ktoś gra DT, tu można trochę zarobić. Oczywiście są to moje analizy, decyzję każdy podejmuje sam.
Pozdrawiam.
Ciułacz / 2013-02-23 12:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chasz witaj !
Powiadasz
na horyzoncie widzę 175 i niższe poziomy

To widzisz podobnie jak ja to widzę
oby nie przebić dołków z końca Listopada

Jak My obaj to widzimy to znaczy że większość to też widzi a jak tak to może być ciekawie, bo powiadają że jak na giełdzie większość ma racje to będzie odwrotnie, z innej strony jak większość ustawi ścisłe stopy to grubaski będą zacierać ręce.
Tak czy tak to nie ma co walczyć z trendem i ewentualnie jak piszesz okazjonalnie
gra DT, tu można trochę zarobić
jaskół / 2013-02-22 11:11 / portfel
Zgadzam się z kolegą - po pierwsze akcje KGHM sa przewartosciowane, po drugie spadaja ceny miedzi.
Dodatkowo trzeba pamietac o rosnących kosztach molocha, co zmniejszy zyski w przyszłości
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy