Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-03-08 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gościu ze Śląska oraz Mari witajcie.
Odnośnie urlopów w Kanadzie to nie jest jednoznaczne bo co jedna prowincja to ma swoje prawa.
W Mojej prowincji Quebec podstawowy urlop jest zależny od starzu pracy w danym przedsiębiorstwie : po roku pracy 1 tydzień następnie do 6 lat 2 tygodnie , powyżej 6 lat, 3 tygodnie.Ponadto poszczególne związki zawodowe maja wynegocjowane (wystrajkowane ) inne przywileje, a pracownicy strategiczni nie zrzeszeni w związkach indywidualnie negocjują tz kontrakty na określony czas , zazwyczaj to jest na 12 miesięcy z możliwością odnowienia.
Muszę już kończyć bo już jest 7:14 a jeszcze muszę wyprasować spódniczkę plisowaną mojej córce do szkoły i wygrzebać samochód ze śniegu, a na dodatek mamy -16C.
Na przemyślenia wakacyjne na temat inwestycji to jeszcze mamy czas bo giełdy jeszcze nie zamykają.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-03-08 05:15
Witaj Ciułaczu. Miło Cię znowu czytac. Czy w Kanadzie też macie urlopy podobnie jak w Polsce ok. 26 dni do wykorzystania w ciągu roku.
Ciułacz / 2011-03-08 00:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz właśnie dopiero dotarłem do domu po małym wypadzie pod palmy i byłem prawie odcięty od świata na tydzień czasu.
Jak na razie to poza zamiecią śnieżna w Montrealu to na parkiecie nie tak źle.
Jednak muszę się bardziej wgłębić w ten temat.
mari40 / 2011-03-08 08:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiataj Ciułaczu :)
zastanawiałam się dlaczego Cię tak długo nie ma ,zazdroszczę wypoczynku w ciepełku pod palmą z dala od problemów dnia codziennego
Miłego dnia życzę :)))
Ciułacz / 2011-02-27 22:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Tel-Avivie na zielono , ale mają co odrabiać.
http://www.tase.co.il/TASE/Homepage.htm

Ps.Jak się patrzę na stronę po hebrajsku to mi wygląda jak by było do góry nogami, no ale można sobie przestawić na angielski.
Ciułacz / 2011-02-27 16:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zaczynam penetrować nową stronkę
http://www.fundamentalna.net/
Dla zaawansowanych co siedzą od świtu do nocy w analizach to może nie jest rewelacja , ale dla takich jak ja co wiedzą co czym się je a mają brak czasu szukanie danych do analiz to może się przydać , tylko trzeba się trochę oswoić.
Jak będzie aktualizowana na bierząco to się przyda.
Ciułacz / 2011-02-26 23:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od czasu do czasu wspominam o umiędzynarodowieniu portfela , a tu za miedzą :
http://marcfaberchannel.blogspot.com/2011/02/marc-faber-after-period-of-heavy-m
oney.htm
Ciułacz / 2011-02-26 22:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Te rozruchy w państwach Arabskich mogą się rozlewać na inne jeszcze spokojne kraje, co nie jest dobre dla inwestorów, bo ceny ropy mogą nagonić inflację, a to z kolei czym zwalczać podwyżkami stóp % ?
Hm ... nikt nie chciałby wbijać gwoździa do trumny odrodzenia gospodarczego.
Ciułacz / 2011-02-26 14:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wklejię co tygodniowy komentarz analityka z Montrealu, ale ustosunkuję sie do niego później.
Sorry, brak czasu bo przygotowania do wylotu na Kubę.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201102/25/01-4374094-les-bourses-tremblent-le-petrole-grimpe.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS5
Ciułacz / 2011-02-26 17:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dwa słowa do powyższej wklejki.
Facet nic odkrywczego nie stwierdził.
Ceny złota mogą się utrzymywać przez dłuższy czas na wysokim poziomie, oraz ceny ropy mogą wywołać inflacje itd.
Na pytanie w co by zainwestował 10tys $ , odpowiada że w perspektywie 10 lat to w rynki wschodzące a generalnie wystrzegać się obligacji i rynku nieruchomości.
Pod koniec dodał że Amerykański rynek jest nieoszacowany.
ad... / 178.180.201.* / 2011-02-26 17:55
nieoszacowany. - w sensie niedoszacowany ?
Ciułacz / 2011-02-26 21:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo dobrze to odczytałeś

w sensie niedoszacowany ?

Gdzieś mi jedna literkę zjadło.
Autor miał na myśli że Amerykański rynek jest jeszcze niedowartościowany i że w 2011 może jeszcze prześcignąć rynki wschodzące.
Wkleję oryginalny cytat:
Pour 2011, nous pensons que les investisseurs sous-estiment la reprise économique aux États-Unis. Les marchés pourraient être agréablement surpris. Ce faisant, les Bourses américaines performeraient probablement mieux que les marchés émergents en 2011.
ad... / 178.180.201.* / 2011-02-26 21:15
ciekawe, w sumie patrzac na wykres s&p w perspektywie 10 lat to nie wyglada zle zwazywszy na problemy, ktore caly czas sa zamiatane pod dywan i predzej czy pozniej trzeba bedzie sie z nimi uporac
kwakwakwa / 95.48.176.* / 2011-03-11 15:29
To wszystko przez Tuska
Ciułacz / 2011-02-26 02:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytając to poniżej , chciałoby się powiedzieć: chcesz dobrze zainwestować na giełdzie w przyszłą emeryturę na Polskim rynku, to zainwestuj w Niemieckie co to one przejmą Polskie spółki. Do takich wniosków doszedłem po przeczytaniu , cytuję:
Po kryzysie Niemcy wróciły do roli europejskiej lokomotywy ekonomicznej. W zeszłym roku nadreńska gospodarka rozwijała się w tempie 3,6 proc., zostawiając daleko w tyle nie tylko resztę Unii (gdzie średni wzrost PKB wyniósł nieco ponad 1 proc.), ale także wszystkie inne kraje wysoko rozwinięte. W nadchodzących 12 miesiącach niemieckie tempo wzrostu ma spaść tylko nieznacznie, do 2,6 proc.
Koniec cytatu.
http://forsal.pl/artykuly/490665,wszyscy_chca_byc_niemcami_gospodarczy_fenomen_made_in_germany_kusi_europe.html
Może trochę przesadziłem ale trochę tego papieru na stare lata by się przydało.
Ciułacz / 2011-02-24 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Generalnie to obecnie spekuła rządzi, i nic nie pomogą nasze analizy.
Rozjaśni się gdy w Libii się uspokoi lub się pogodzimy z wojną domową.Ja nic nie dokupuję i czekam na stabilizację.Spółki co płacą bardzo dobrą dywidendę to ich specjalnie nie rusza,np chcę dokupić MKZ.UN notowany w Toronto a on spadać nie chce.
http://fr.finance.yahoo.com/echarts?s=MKZ-UN.TO#symbol=mkz-un.to;range=3m;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=;
Ale niema co się dziwić 40% dywidendy to swoje robi, ale już taki Ford to poleciał na łeb na szyję.
Ciułacz / 2011-02-24 02:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podobno Włosi maja sporo umoczone w Libii ( była kolonia ), wiec ich banki mogą być pełne strachu.
Ciułacz / 2011-02-24 02:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cały dzień Amerykański rynek był nerwowy, inwestorzy ( spekulanci ) nie wiedzieli jak się ustawić.Na Kanadyjskim to na paliwach dobrze stoję, ale na Stanach mam Toyotę to ją trochę szarpło do podłogi.
Niby powinien dolc Amerykański iść w górę, złoto oraz zborze.
Złoto poszło do góry ,ale $ US nie, oraz zborze też nie chce iść go góry.
Hm... wniosek ? Jeszcze nie czas na masakrę na parkiecie ? albo z czasem inwestorzy widzą inne twarde wartości ?
Ciułacz / 2011-02-23 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na rynku w Stanach już od dłuższego czasu próbuje sie łapać za niepomyślne dane aby wywołać korektę a tu jak nic tak nic.Bańka nabrzmiewa coraz bardziej i technicznie już dawno jest dojrzała.
Zobaczymy czy Libia na to wystarczy.Jak sprawa się szybko rozwiąże rozwiąże to masa pieniężna zrobi swoje.
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-23 13:38
Tak jak juz pisalem u Kloszardów, nastepuje wyjscie pieniadza z Emerging Markets, sa na to dane, cos sie z tym pieniadzem bedzie musialo stac - to nie sa drobniaki
smooth / 2011-02-23 17:52 / portfel / Tysiącznik na forum
ale Warszawa jak była słaba tak jest teraz silna. Jeszcze parę dni temu przy takiej sesji w USA jak wczoraj i dziś to na GPW by było z minus 3
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-23 18:16
My juz swoje zrobilismy, delikatnie wyprzedzamy jankesów ale jak u nich korekta sie rozciagnie to i u nas nie bedzie co zbierac a jak pojdzie do gory to ciezko powiedziec czy bedziemy gonili czy znow niesmialo czekali na rozwiazanie zagadki.
Ciułacz / 2011-02-23 01:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie i Stanach o Libii komentują na okrągło, są lekko zaszokowani..To nie dobry znak dla parkietu.Na dodatek z rynku nieruchomości w Stanach nie są za dobre wieści.
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-23 07:49
Czyli szukaja powodu do korekty bo Libijski problem jest tylko jednym z wielu, ktore ostatnio dziaja sie na Wschodzie. A czy rzeczywiście sa to powody istotne z punktu widzenia odbiorcy paliwa to zobaczymy, na ta chwile mam wrazenie ze dla OPEC bedzie to doskonaly czas na podjecie dzialan w celu podciagniecia cen ropy do gory.
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-23 08:07
http://www.tvn24.pl/-1,1693690,0,1,kadafi-podpali-rafinerie-janbspalbo-chaos,wiadomosc.html
Pooh nl. / 195.187.84.* / 2011-02-23 08:56
Jak dla mnie - zaczyna się wojna o Afrykę jako rynek inwestycyjny, zbytu oraz dostępu do surowców. W spontaniczne rozruchy nie wierzę ;)
Kitajce już się tam gdzieniegdzie zainstalowali - zachodni kapitał inwestycyjny też chce mieć kawałek tortu. Prosta sprawa - obalenie watażków, następnie rządy przyjazne inwestorom i droga do pieniędzy i surowców otwarta ;)
/Oczywiście wszystko w imię demokracji ;)/.
Pzdr.Q
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-23 08:57
To tam tort jeszcze nie jest podzielony? czy tez chodzi o wprowadzenie nowych zawodnikow? :)
Pooh nl. / 195.187.84.* / 2011-02-23 09:00
Po co płacić reżimom, jeżeli można zainstalować się na miejscu?
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-23 09:02
Dobra koncepcja, ciekawy jestem tylko na ile kontroluja sytuacje bo po Kadafim mozna sie spodziewac roznych rozwiazan, ktore niejednego zaskocza.
Ciułacz / 2011-02-22 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Żeby nie powiedzieć że uciekamy z parkietu to powiedzmy że robimy przegrupowania na z góry upatrzone pozycje ;-)
A tak na serio to nie powinno nam sie spieszyć z upchaniem kasy, niech to się wyklaruje, nie celujmy w dołek, bo i tak się nie uda .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy