Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-02-22 02:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W końcu trochę wpadło KARNEL zobaczymy co z tego wyniknie
Ciułacz / 2011-02-21 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Karnel ?
Już tyle podskoczył że strach wchodzić ale jednak po ostatniej korekcie nie chce już spadać.
Tu chciałem przypomnieć:
11.02.2011 (IAR) - Ukraiński Kernel Holding jako pierwsza firma z Ukrainy zostanie włączona do indeksu największych spółek, notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - WIG20.
Jest to druga zagraniczna spółka, która znajdzie się w tym indeksie. Pierwszą jest czeski CEZ. Zmiana zostanie dokonana w ramach rewizji rocznej po sesji 18 marca.
Podobno ten rok ma być spożywczy ?
Ciułacz / 2011-02-21 12:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To co sie sprzedało to sie sprzedało a teraz pozostałe jakoś się trzymają , nawet nowy nabytek ODLEWNIE na tym korzysta .
Patrząc na kreski :
http://stooq.pl/q/a/?s=wig20
To aby nie przestrzelić jednak należy poczekać aż się poprzebijają od dołu.
NOOVAA / 2011-02-20 13:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam Was w niedzielne popołudnie.
Zastanawiam się nad taką sprawą , bo nie bardzo tego rozumiem. Jeśli zakończą się notowania pp ,czy od razu są one scalane z głownymi akcjami, czy też przekształcone w PDA? Poza tym jak się ustala kurs odniesienia? Dla przykladu podam. Po odcięciu pp kurs akcji spadł z 1,35zł na 0,88zł (pp było po 0,4zł - emisja 1:1) Wg mnie skoro zostało odcięte pp, to po asymilacji kurs PDA lub akcji nie powinien być już zmieniany. Proszę powiedzcie, czy mam rację?
dociekliwy / 2011-02-20 13:59 / portfel / Tysiącznik na forum

Jeśli zakończą się notowania pp ,czy od razu są one scalane z głownymi akcjami, czy też przekształcone w
PDA?

ani jedno ani drugie
akcje nowej emisji trzeba wykupic (cena emisyjna) dokonujac odpowiedniego zapisu w DM (zapis mozna oplacic tylko kasa rozliczona )

http://www.stopazwrotu.pl/tekst.php?tid=50
NOOVAA / 2011-02-20 14:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście, że trzeba wykupić. Ja tak przedstawiłam problem "na skróty"
Ciułacz / 2011-02-20 14:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie!
Dociekliwy zapodał link co prawie wszystko wyjaśnia.
Noovaa piszesz :

Po odcięciu pp kurs
akcji spadł z 1,35zł na 0,88zł (pp było po 0,4zł - emisja 1:1) Wg mnie skoro zostało
odcięte pp, to po asymilacji kurs PDA lub akcji nie powinien być już zmieniany

Z pewnością odcięcie było prawidłowe ale kurs akcji na otwarciu mógł się otworzyć z luką w dół, co często widzimy na notowaniach że kurs zamknięcia nie jest kursem otwarcia następnego dnia.
Pytasz :


Jeśli zakończą się
notowania pp ,czy od razu są one scalane z głownymi akcjami, czy też przekształcone w
PDA?

PP są przekształcone w PDA, czyli prawo do akcji, ale to jeszcze nie są akcje , po zarejestrowaniu w sądzie zostaną zasymilowane z reszta akcji.
NOOVAA / 2011-02-20 15:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak też myślałam, że najpierw pzrekształcą w PDA. Najbardziej interesuje mnie to jak jest ustalany kurs odniesienia po asymilacji ze starymi akcjami.
Ciułacz / 2011-02-20 16:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W momencie asymilacji PDA ze starymi akcjami czyli to co mieliśmy w PDA dostajemy po kursie obowiązującym starych akcji , ale rynek może zrobić swoje, ale zazwyczaj jest neutralny bo wszystko już jest w cenie.
Ciułacz / 2011-02-20 16:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piszę na raty bo siedzę nad ksiegowością.
Ciułacz / 2011-02-20 13:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przytoczę kilka zdań tego analityka z Montrealu ( powyżej )> Facet specjalizuje się rynkiem międzynarodowym z kładzeniem nacisku na Europę.
.................................
Pytanie : Jakie były najważniejsze wydarzenia w ostatnich dniach na giełdzie?
Odpowiedz :(PKB) za IV kwartał 2010 r., okazały się słabsze od oczekiwań strefy euro, Niemiec, Francji i we Włoszech.Ożywienie gospodarcze jest trudniejsze w Europie z powodu działań oszczędnościowych .
........................................
Pytanie : Co macie teraz na obserwacji
Odpowiedz : Powrót z krajów wschodzących do krajów rozwiniętych.
Inwestorzy zdają sobie sprawę, że inwestowanie na rynkach wschodzących wiążą się z ryzykiem, takich jak niefinansowych wymiar buntów i zmiany ustroju politycznego. Jednocześnie inflacja żywności ma również duży wpływ na konsumentów w tych krajach.Zdolność rządów i banków do finansowania ich deficytów na rynku obligacji.To się okaże, czy Hiszpanii i Portugalii udało się finansowanie ich działalności na rynku w najbliższych miesiącach.
......................................
Pytanie : W co zainwestować $10 000
Odpowiedz :Obecnie wolimy bardziej defensywne sektory (farmaceutyki, podstawowa konsumpcja , telekomunikacja), które nie skorzystały z dobrej koniunktury w ostatnich miesiącach.W Europie takie tytuły jak: Nestle (NSRGY), Vodafone (VOD) i Sanofi-Aventis (SNY) są niedoszacowane a mają dobre perspektywy wzrostu gospodarczego i są mniej wrażliwe na spowolnienia gospodarczego.
........................................
Pytanie :Jakie inwestycje unikasz za wszelką cenę?
Odpowiedz : Obecnie unikamy sektora papierów wartościowych i rud metali.
..............................
Pytanie : Czego inwestorzy obecnie nie zauważają , nie doceniają ?
Odpowiedz: nie doceniają słabości ożywienia gospodarczego,
który jest w znacznym stopniu cyklem odbudowy zasobów i wyjątkowym działaniem stymulacyjnym rządu. Ale ten cykl zbliża się do końca, bo poziom zapasów jest zbieżny do normalnych zapotrzebowań.
.............................................
Trochę streściłem co jest w artykule. Oryginał jest po francusku co daje w miarę dobre tłumaczenie na polski przez GOOGLE.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201102/18/01-4371864-la-reprise-aux-pieds-dargile.php
Ciułacz / 2011-02-20 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z powyższym analitykiem to z pewnością większość się zgodzi , ale szkopuł siedzi w detalach np kiedy ? bo jak na razie to pociąg jeszcze pędzi.Czy to wytrzyma do Maj - Czerwiec ?no bo do tego czasu ma być stymulacja w Stanach ?
Tym spółkom co zapodał to muszę się przyglądnąć, bo inwestorzy powoli mogą się przesiadać, nie czekając na ostatni gwizdek.
Ciułacz / 2011-02-20 02:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jutro gdzieś w południe postaram się coś napisać o cotygodniowym komentarzu analityka z Kanady .
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201102/18/01-4371864-la-reprise-aux-pieds-dargile.php
Ciułacz / 2011-02-19 14:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odnośnie Boryszewa znalazłem dwa słowa, cytuję:
Walory spółki od lipca poruszały się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Od miesiąca listopada znalazły się w korekcyjnym, krótkoterminowym kanale spadkowym. Na ostatniej sesji spółka dotarła do wsparcia na poziomie 1,72 PLN (zamknięcie luki) i odbiła się od niego. Znaczenie tego poziomu jako wsparcia potwierdza fakt, iż poziom 1,72 PLN zbiega się również 38,2% zniesienia Fibonacciego ostatniego wzrostu. Jeśli na najbliższych sesjach spółce uda się obronić wsparcie, najprawdopodobniej powróci do trendu wzrostowego. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 1,86 PLN.
http://www.fxone.pl/analizy/63-analiz-rynek-akcji/6986-bm-bph-spolka-dnia-boryszew.html
Hm...czyli warto by go obserwować, ale jak wiemy że ma być walne 28 Lutego i może na to inwestorzy czekają.
Ciułacz / 2011-02-19 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sporo Analityków obawiało się przebicie dołka ( poziomu) z 10 Stycznia co by otwierało drogę do poziomu (2611) z 30 Listopada.Krakali, krakali i wykrakali ;-).Jak na razie to nie widać paniki, bo obroty bardzo umiarkowane, gorzej było w Listopadzie. Tylko pytanie co dalej ?
Co bardziej agresywne spółki mi wywaliło na stopach i teraz może przyjdzie mi gonić indeks ?
Jeszcze jest trochę czasy bo przed nami Tel-Aviv i Chiny.
anonim_03 / 2011-02-19 14:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na moje oko następuje rozszczepienie się gospodarek rozwiniętych i wzchodziących. To rozszczepienie może iść po linii kredyty na stopę stałą -- kredyty na stopę zmienną.
su__up / 87.205.242.* / 2011-02-21 12:43
ciekawy punkt widzenia, zobaczymy jak będzie w praniu:))
Ciułacz / 2011-02-19 15:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Anonimm witaj !
Powiadasz

następuje rozszczepienie się gospodarek rozwiniętych i wzchodziących

Słuszna uwaga, ale to może być bardziej złożone, bo zobaczyć GPW w tle DAX i Chin to gdzie my jesteśmy ?
Obecnie obraz jest bardzo zafałszowany przez pompowanie kasy w Stanach a że rynki finansowe są prawie bez granic to gotówka się przewala z prawa na lewo i odwrotnie.
Odnośnie prawdziwej gospodarki w poszczególnych krajach to Niemcy już się otrząsły z szoku i będą parły do przodu, szukając mocy podwykonawczych ( nasze motoryzacyjne się załapią ) a inne kraje w EU nie będą im nadarzać ,( z tego mogą wyrosnąć nadludzie)Będzie większość słabeuszy , czyli oni będą robić dyktaturę finansową lub utworzyć własny klub, czyli strefę.
Tym się nie przejmujcie bo to odległe czasy, bardziej skupmy się na następnym tygodniu, zlecenia nawet teraz można złożyć aby sobie miejsce zaklepać , zawsze przed otwarciem można anulować.
Ciułacz / 2011-02-19 02:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czyżby na koniec tygodnia chciało się wybić górą, to chyba jednak jest fata-morgana.
cierpliwyy / 83.25.65.* / 2011-02-19 12:24
czesc
ja tez jestem troche skołowany.....
niby troszku dobrałem przy 2 640 ale troszku bo strach był........a teraz to juz nic nie wiem i nic nie przewiduje.......tylko bede czekał aż giełda w USA spadnie.....
miłego łikendu
Ciułacz / 2011-02-19 02:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odlewnie ? Może nowy nabytek zacznie kiełkować?
Czekam na Milkiland aż zmieni trend, jak nikt jej nie będzie promował to może się dalej kisić.
Ciułacz / 2011-02-18 12:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak to powiadają : Strzeżonego Pan ..... i w nocy ustawiłem ciasne stopy licząc na otwarcie luką w górze i że mi nic nie sprzeda , ale niestety na otwarciu poleciało , niby dobrze ale za dużo grosza też mieć nie dobrze .Zazwyczaj od razu kupowałem TPSA ale tym razem jeszcze nie bo ona już na dzisiaj zrobiła norme i urosła na swojego maxa więc mam czas się zastanowić.
Ciułacz / 2011-02-18 01:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Styczniu już mnie niepokoiło to co pokazujesz Smooth, określiłem to że OFE będą się nam cieniem żucać na GPW, ale żeby aż tak ?Za zwyczaj jak nasz parkiet zrobi się bardzo niedoszacowany to odbije, tylko ile jeszcze musi czasu upłynąć i do jakiego poziomu spadnie ?
Inna sprawa że jak wszyscy widzą spadki to znaczy że te spadki są już w cenie, hm... oby, oby.
Dlatego liczę że to się rozejdzie po kościach.
smooth / 2011-02-18 10:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Myśle, że zagranica nawet sie nie wgłębia w problem. Dla nich kiedy Polska była dobrze rozwijającym sie emerginem a tu nagle okazało sie ze mamy jednak problemy. Po doświadczeniach np na Węgrzech po prostu bezpieczniej jest omijać nasz rynek i zarabiać gdzieś indziej. Dla nich to żaden problem przerzucić kapitał, ważne by zarabiał. Choć i tak myśle ze oni jeszcze nie skrócili sie w Polsce a po prostu przestali wykonywać większe ruchy. Oni to maja bardzo usystematyzowane. Pojawi im sie w Excelu by wyrzucać Polskie akcje to zrobią to bez wahania i bez względu na cene. Oczywiście równie przy jakichś poziomach może im sie pojawić reko kupuj i tez to automaty zrobią.
Aha..można jeszcze dodać podwyżkę stóp u nas co też nie służy rynkowi akcji.

Inna sprawa to ze jak słyszę to u nas wszyscy juz sa przekonani o tym ze jesteśmy w korekcie to jest wielce prawdopodobne ze mamy denko.

pozdrowienia
Ciułacz / 2011-02-17 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nasz indeks ociera się o granicę wytrzymałości inwestorów , jak jutro się nie weźmie w garść to ludziska mogą wziąć nogi za pas.Jestem pozytywnie nastawiony i nie uciekam, nawet sie pokusiłem i małe roszady.
smooth / 2011-02-17 18:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Na dziś mamy do nadrobienia jakieś 15%...

http://stooq.pl/q/?s=s%26p500&d=20110217&c=3m&t=c&a=lg&b=1&r=wig20

pozdr
Ciułacz / 2011-02-17 02:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Jak tak dalej będą siedzieć na tej kasie to im pieniądze zapleśnieją :-)
A tak bardziej serio to obecnie jest bardziej interesujący Amerykański rynek to kto by inwestował w PL.
Jak wiemy w Stanach drukarnie idą pełna parą i trzeba iść z trendem.
Jedyne pocieszenie to że w Czerwcu będą stamtąd wychodzić to może tu rozruszają.
Ciułacz / 2011-02-16 02:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Ty czekasz na korektę na GPW , ja na Amerykańsko -Kanadyjskiej, i obydwaj możemy się nie doczekać.W weekend u Jedno-okiego pisałem że na GPW widzę duży trójkąt ( szeroki klin) i w tym tygodniu powinno być wybicie górą.A w Stanach to pewnie będzie mała płaska.
W zasadzie na Amerykańskiej to wszystkie scenariusze mi odpowiadają , bo jak rośnie to mi też rośnie a jak spadnie to chcę uśrednić.A na GPW to niech lepiej rośnie.
smooth / 2011-02-16 10:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Hej Ciułaczu...

Patrząc na słabość naszej GPW wydaje mi się, że nie ma szans na wyjście górą. I tu nie chodzi o to że OFE nie bedą kupować ale o to że przez to całe zamieszanie z OFE zagraniczni poczuli sie niepewnie i dopóki sie sytuacja nie wyjaśni po prostu stoją z boku i przestali u nas wykonywać jakiekolwiek ruchy.
Pies z kulawą nogą na tę giełdę teraz nie zagląda i widać to doskonale nawet po teraźniejszych notowaniach kiedy DAX robi gładko nowe maksy a u nas nikt nie kupuje, nikt nie sprzedaje... marazm.

pozdr
smooth / 2011-02-16 12:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeszcze to:

http://stooq.pl/notowania/?kat=i3&sort=6

i tak jest prawie co sesje od czasu ogłoszenia tych rewelacji
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy