Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-02-15 02:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mój DM w Montrealu przysłał mi kilka rekomendacji i jest miedzy innymi dobra rekomendacja dla spółki ALCOA, będę musiał skubnąć bo tu u nas jak jest rekomendacja to inwestorzy kupują aż do osiągnięcia ceny docelowej.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-15 09:51 / portfel / Tysiącznik na forum
szkoda że na GPW tak nie ma ..........wtedy to by sie łatwo inwestowało..........
pozdrawiam

P.s. naturalnie rozumiem że nie zawsze sie sprawdzaja rekomendacje ale bardzo często........
Ciułacz / 2011-02-15 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
W czasie hossy to jest łatwiej naganiać.Taką listę spółek z uzasadnieniem przysyłają do domu co daje poczucie uprzywilejowania, więc ciułacze się tego łapią a co za tym idzie kurs idzie w górę.
Widzę tam spółkę ( DAY) co płaci 5,91% dywidendy obecnie jest notowana po 10,15 a docelowo 13,50. Albo spółka TCM obecnie po 13,83 a docelowo 21,00.
Na tym kokosów nie zbije ale można wyciągnąć powyżej trendu, co na longa to nie jest źle.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-15 14:18 / portfel / Tysiącznik na forum
nieźle, dywidenda tez nie do pogardzenia.........
a u nas nawet na tych najbezpieczniejszych ciągle jakieś zagrożenia wiszą...
PKO PZU PGE-prywatyzacja.............zresztą sam wiesz lepiej.............oczywiście kiedys i tak powinny urosnąć ale kiedy?......to już jest tajemnica lasu.......wejść teraz to ryzykowne bo ciągle korekta nad nami wisi......ale jak sie skorekci kupie i bede wolny.....dam sobie spokój z pilnowaniem kursów..i mieszaniem w portfelu..............
pozdrawiam
Ciułacz / 2011-02-14 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Dzisiaj święto zakochanych, no i przez to mi się zaspało.
Wszystkiego najlepszego, a giełda ? poczekamy.
Ciułacz / 2011-02-13 20:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kopalnia złota w Egipcie
http://www.centamin.com.au/
Notowana w Londynie i Kanadzie, ostatnio dostała popalic ale powinna to nadrobić.
Ciułacz / 2011-02-13 18:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przez te oczekiwanie na Amerykańska korektę inwestorzy się ociągają z nowym kapitałem, a zawsze ktoś tam realizuje zyski co dołuje wykres, ale tak nie może być w nieskończoność.Puki co to OFE dalej dostają potężną kasę i nawet indywidualni też mają stałe pokaźne dochody.Jak ten tydzień nie przyniesie korekty za wielką wodą to jestem skłonny sądzić że GPW będzie nadrabiać stracony czas, dając ujście kapitałowi co drzemie nic nie zarabiając.
Z Amerykańskiego rynku wieje optymizmem, i nawet wyniki o bezrobociu sobie są interpretowane jako dobre, czyli niema podłoża do korekty.Pomimo że ostatnimi czasy były zapalniki do korekty to rynek swoje i rozchodziło się po kościach.
Ciułacz / 2011-02-13 19:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak pisał Przysnyski ;W ciągu ostatnich pięciu lat średni dzienny udział otwartych funduszy emerytalnych w obrotach na giełdzie przekraczał 5 proc. W ciągu ostatnich trzech lat w trakcie każdej sesji OFE handlowały akcjami o wartości od 85 do 114 mln zł.
Ciułacz / 2011-02-13 02:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z tym Egiptem to może jeszcze być jak w przysłowiu : z deszczu pod rynnę, i w tri miga staną się republiką Islamską, ale za to będzie zgodnie z demokracją ;-)
Ciułacz / 2011-02-13 01:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He he ! nie do uwierzenia, chyba ktoś sobie robi jaja .Czytam
Pieniądze z OFE zostaną przejedzone!
Dalej : Balcerowicz miał rację. Pieniądze z obniżonej składki do OFE zostaną skonsumowane. Resort pracy chce przeznaczyć część na zasiłki.
Hm ... a tyle się naczytałem że Balcerek musi odejść co to zmiana hasła na : ratuj nas Balcerku ?
mik0110 / 2011-02-13 08:22 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc Ciułaczu,
to że pieniądze z ofe mają być przejedzone(w taki sposób cz y inny) było wiadomo od początku. Nie wiem tylko po co Boni, Rostkowski a nawet Tusk próbowali z nas robić kretynów i obarczali ofe wszystkimi winami - w minimalnym stopniu zasłużenie, ale w większości jednak, nie, na zasadzie kowal ukradł a Cygana powiesili....
Powiem Ci, ze w Polsce wkurza mnie wykorzystywanie do granic mozliwości zasady "praw nabytych" Pewne grupy społeczne lub zawodowe "wynegocjowały" sobie w kolejnych latach " prawa/przywileje, których rzekomo nie można ich pozbawić...
A kolejne pokolenia maja nie mają żadnych praw... Maja tylko obowiązek szanowania praw nabytych...:(
Utrzymywanie status quo kosztem ludzi młodych...
Smutne to bo zamiast inwestować w rozwój... finansujemy chore "prawa nabyte"...
mik0110 / 2011-02-13 08:26 / portfel / Tysiącznik na forum
sorki ale troche niechlujnie napisałem z masą literówek... ale myslę, że istota wypowiedzi jest jasna...:)
sorki, że troche nie na temet (giełdowy) ale sprawa ta lezy mi na wątrobie...:(
Ciułacz / 2011-02-13 13:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
Funkcjonowanie Państwa to wszyscy wiemy że działa tak jak spółka są dochody i rozchody i na koniec roku trzeba zamknąć bilans.Spółka jak ma kłopoty może zbankrutować, lub przedstawić plan naprawczy i iść na układy, a państwo ? niby też ale zrobić plan naprawczy to w dobie demokracji jest prawie niemożliwe bo jak napisałeś powyżej :

Pewne grupy społeczne lub zawodowe "wynegocjowały"
sobie w kolejnych latach " prawa/przywileje, których rzekomo nie można ich
pozbawić...

Partie w walce o władzę zanegują wszystkie rozsądne propozycje aby tylko wbić sztylet w plecy przeciwnika .Tu nie odnoszę się do żadnej konkretnej parti politycznej bo są po tych samych pieniądzach.W innych krajach mają podobnie.Po części musimy sie z tym pogodzić bo taka jest nasza natura ludzka.Można by powiedzieć że by sie przydała na 10 lat demokracja w wydaniu Chińskim aby naprawdę rządzić i robić prawdziwe reformy, bo w prawdziwej demokracji to nie widzę tego.
Najlepiej to zrobić referendum i zapytać społeczeństwo czy chce zlikwidować podatek konsumpcyjny ( VAT) oraz czy Państwo powinno dla każdego obywatela dać po 1000zł na wszystkie większe święta w roku. W kocu Sejm i Rząd są na usługach ludu to powinni uchwalić co lud rząda ;-))).
Powiem wam że wcale bardzo się nie dziwię tym Posłom co są w Sejmie i że idą na przetrwanie i byle do własnej kieszeni, bo jak kiedyś mieli może szczytne ambicje to szybko ich sprowadzono na ziemie i zrozumieli że nic się nie da zrobić i jeszcze się taki nie narodził aby wszystkim dogodził.
A jak chcesz zrobić jakąś dobrą reformę to musisz to zrobić po cichu, czyli oszukać naród ?
Ale się rozpędziłem , widocznie nam wszystkim to trochę leży na wątrobie.
Ciułacz / 2011-02-12 18:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wszyscy tu bębnią o połączeniu się giełd TMX z Toronto oraz Londyńskiej LSE. Ale praktycznie dla inwestora jak to będzie wyglądać to nikt nie wie.To samo odnośnie
Euronext- Nyse.
Prawdopodobnie z mojej platformy będę mógł składać zlecenia na powyższych parkietach.
Niby fajnie bo do wyboru do koloru ale jak w takim gąszczu się poruszać?
Co co obstawiają przez automat to im gance-gal , nawet nie muszą wiedzieć co ta spółka robi i jak długo istnieje, ale na longa to chyba pozostaniemy dalej na oklepanych spółkach nie szukając perełek.Chyba że pójdziemy na ślepo co nam anale zarekomendują, już się przekonałem że tutaj ten numer często się sprawdza, ale po tygodniu jak wolum zanika trzeba uciekać.
Ciułacz / 2011-02-12 16:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja tu już wspominałem o rolnictwie a nic nie kupiłem , a teraz czytam :
Boliwia wzorem Chin i Afryki będzie robić zapasy żywności.
Tak właściwie to już dawno kupiłem sporo gruntów ornych , ale obecnie mam na myśli GPW.
Mamy spółki Ukraińskie i jak popatrzyć na KERNEL to dają cichą nadzieje na te co są nowe , a mianowicie : Agroton oraz MILKILAND ale ten ostatni coś ciągnie do podłogi.
Ciułacz / 2011-02-12 16:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego należy dodać Ukraińska spółkę ASTARTA.
Dzisiaj zrobiłem sobie małe ćwiczenia z łopatą przy śniegu, ale musiałem się poddać, zdecydowałem że przez najbliższe 4 tygodnie samochód pozostanie za domem aż śniegi pozwolą stamtąd wyjechać.Jak do tej pory to spadło 150cm śniegu i jeszcze dzisiaj pada.
Zresztą ,jeżdżę nim tylko w weekend a tak na co dzień to moim servisowym.
Ciułacz / 2011-02-12 16:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W tym wszystkim to najważniejsze że rezerwacja na małe wakacje na Kubie jest zrobiona, a reszta to niech się dzieje wola ....
piotrekdro / 2011-02-12 17:30 / portfel
Ciułaczu:)

U nas w Polsce śniegu można powiedzieć brak, a górale mówili, że zima będzie ostra noi właściwie taka była jest (ale chyba tylko pod względem temperatur), śniegu niewiele, na stokach jedynie sztuczny- nie ma takiej przyjemności z jazdy jak po naturalnym- tak więc jeśli u siebie masz w nadmiarze to prześlij trochę tego śniegu do Polski (wystarczyłoby 50cm) na Kasprowy wtedy bez problemu mógłbym się wybrać.

Dla mnie to Zima mogłaby trwać przynajmniej pół roku:)

Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-02-12 17:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:-)))
Ciułacz / 2011-02-12 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tygodniowe analizy na moim portalu finansowym w Montrealu.
Niestety po francusku ale kto chce to sobie poradzi.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201102/11/01-4369525-linflation-debarque-en-bourse.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS2
...............................................................
Jak zwykle jest pytanie w co by teraz zainwestował $10 000
Powiada :
1. technologies médicales, Baxter International (BAX)
2.Microsoft (MSFT)
3. Tesco (TSCDY)
4.Pepsico (PEP)
Unikać metali szlachetnych i tych spółek co już ich kurs wzrósł trzy razy ,
Ciułacz / 2011-02-12 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
To powyższego artykułu to od siebie bym dodał że analityk chciał dać do zrozumienia że spółki cykliczne powinny wyhamować swoje wzrosty a co za tym idzie inwestorzy bardziej będą skłonni powrócić do fundamentalnie dobrych spółek co były traktowane po macoszemu.
Ciułacz / 2011-02-12 01:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czasem mamy wątpliwości czy aby przypadkiem giełda nie poleci do podłogi, ale dla podniesienie na duchu czytamy statystyki.Np :"Polski eksport w 2010 r. (...) w stosunku do kryzysowego 2009 r. był wyższy o 19,5 proc., a w odniesieniu do 2008 r. – o 1 proc. Tempo odbudowy eksportu do poziomu sprzed kryzysu okazało się szybsze niż przewidywano na początku ubiegłego roku" - podał resort gospodarki.
http://biznes.onet.pl/mg-wzrost-eksportu-w-2010-r-dzieki-handlowi-z-kraj,18572,4172101,1,news-detal
Po takiej informacji to zaraz przychodzi pocieszenie że to tylko korekty w czasie hossy.
Ostatnimi czasy GPW wyraźnie odstaje do DAX, jedyne pocieszenie to jest że jak bardzo będzie niedowartościowana to obcy inwestorzy zaczną masowo kupować w celu przejęcia co powinno podgonić kurs akcji. Z punktu widzenia patriotyczniej to nie za dobra perspektywa .
Ciułacz / 2011-02-12 01:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie też możemy się pochwalić zwiększonym exportem za rok 2010 o 9,7%.
Ciułacz / 2011-02-11 01:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W PB czytam :
— Atrakcyjnie po ostatniej przecenie wygląda Eurocash, podobnie jak MCI po spadku poniżej 8 zł. Godnymi uwagi są także Millennium i Kernel. W przypadku pierwszej spółki możemy obserwować grę pod ewentualne przejęcie, a druga może zyskiwać dzięki dobrym perspektywom w związku z hossą towarową — ocenia Grzegorz Pułkotycki, dyrektor do spraw analiz DM BZ WBK.
Ciułacz / 2011-02-10 13:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak ten czas pędzi już Czwartek.
Sa pewne oznaki do korekty w Stanach , ale ten nadmiar pieniądza ?
Niech się dzieje wola ....
Bardziej bym się zastanawiał na GPW sentymenty patriotyczne to jedno ale gdzie jest mamona to już jest mniej ewidentne, bo od Listopada wyraźnie widać na wykresach że droga DAX-u to pod sufit a GPW stoi w miejscu.Wszystko jedno czy to przez OFE czy nie ale wyników nie widać.
Do tego fuzje giełd na świecie.Po fuzji Amerykanów z Niemcami to można się spodziewać że nadwyżka gorącego pieniądza z USA może powędrować na DAX .
Mamy też inną fuzje giełd: Londyńska giełda połączy się z kanadyjską.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-10 13:36 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu
jaki scenariusz obstawiasz na najbliższy miesiąc albo dwa?
Ciułacz / 2011-02-10 13:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Do pracy muszę się zbierać, bo na 8:00
Pytasz :
na najbliższy miesiąc albo dwa?

Generalnie bez wiekszych zmian jesteśmy w Hossie.
W Stanach korekta sie należy ,ale jak będzie -4% to wszystkich zadowoli.
Gorzej na GPW ,może się dalej kisić , ale jak wiemy że perełki to zawsze dadzą zarobić.
w dobie mundializacji dobrze by się było częściowo umiedzynarodowić.
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-10 13:52 / portfel / Tysiącznik na forum
dziekuje dobry człowieku
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-10 13:39 / portfel / Tysiącznik na forum
domyslam sie ze sie do pracy szykujesz teraz
ale może póżniej coś skrobniesz jak bedziesz miał chwile
poczekam
miłego dnia
Ciułacz / 2011-02-07 01:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czytam :Strefa euro odjeżdża Unii
http://biznes.onet.pl/strefa-euro-odjezdza-unii,18493,4166055,3219970,199,1,news-detal
I dochodzę do wniosku że te wszystkie deklaracje czy slogany to jest tylko zasłona dymna, a w gruncie rzeczy to chodzi oto jak zmusić do wydajnej pracy takie kraje jak Grecja co pożyczyły kasę, bo inaczej to jej nie oddadzą.W zasadzie jak na razie to Polskę nie wiele to dotyczy.
Ciułacz / 2011-02-06 22:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Perełki techniczne 2011

W listopadzie z pomocą specjalistów od analizy technicznej szukaliśmy na parkiecie ciekawych spółek. Poprosiliśmy ekspertów o wytypowanie technicznych perełek, czyli firm, których giełdowy kurs dawał nadzieję na zarobek.
Typy analityków

ACE

W układzie średnich ruchomych 15- i 45-sesyjnych obowiązuje wskazanie kupna od początku stycznia, a odległość między nimi rośnie. Rośnie też siła relatywna ceny akcji w stosunku do indeksu mWIG40.

Krzysztof Borowski, analityk KBC Securities

Kopex

Nastąpiło przełamanie długoterminowej linii trendu spadkowego kształtowanej od października 2007 roku na zauważalnie zwiększonych obrotach, potwierdzone luką hossy.

Łukasz Rosiński, analityk DM Amerbrokers

Bank BPH

Zachowanie kursu w 2010 r. można wpisać w formację odwróconej głowy z ramionami z lekko opadającą linią szyi na 72 zł. Pokonanie tej bariery otworzyłoby drogę do znacznego wzrostu, sięgającego nawet 25 zł powyżej obecnej ceny.

Tomasz Manowiec, analityk BM BGŻ

Wasko

W czwartym kwartale ubiegłego roku kurs spółki zdecydowanie wybił się ponad średnią 200-sesyjną. Towarzyszyły mu wysokie obroty, co potwierdza siłę wybicia.

Tomasz Czarnecki, analityk CDM Pekao

PGNiG

Kurs spółki sukcesywnie rośnie od połowy 2010 r. Choć dynamika wzrostu nie jest bardzo duża, to jednak wydaje się, że ruch ma charakter długoterminowy.

Przemysław Smoliński, analityk DM PKO BP
aqua vitae / 2011-02-07 21:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ukłony Ciułaczu:)
ponaganiam;) do perełek wyżej dodałbym dwie z fundamentami i przyszłością - jedną większą i jedną mniejszą:
SEL, EEX
Kambodza / 2011-02-07 21:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja pod EEX-em podpisuje się obiema rękoma:)
Drugiej spółki nie znam:)
aqua vitae / 2011-02-07 21:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Selena - chemia budowlana, Kam, przez ostatnie dwa lata przejęli trochę firm w Europie- bez dodatkowych emisji, bez rozgłosu, ze środków własnych, poza tym odkupili Matizol od Karka i postawili fabrykę w Chinach- właśnie uruchamiają produkcję- sugerowałbym co najmniej sie przyglądać.
Kambodza / 2011-02-07 22:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
a to sie przyjrze jak tak. W weekend będzie wolnego czasu troche to przyjrze się baczniej i tego Groclina jeszcze spróbuje bardziej obejrzeć
Ciułacz / 2011-02-08 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Aqua, Selanę to znam i ździebko jej mam a co do EEX to jak na razie to inwestorzy są ostrożni bo mieli większe przestoje w Listopadzie i Grudniu co może się odbić na ostatnim kwartale.
Groclin ? spółka z perspektywami, trochę spekulacyjnie wystrzeliła.
Generalnie to fundamentalnie to najlepiej widzę Selena bo za każde 1000zł zainwestowane najwięcej mi wypracuje zysku i jest w prawdziwej ekspansji.Ale pamiętajmy że nie zawsze dobre zyski proporcjonalnie przekładają na wzrost akcji.
Już nieraz widzieliśmy wydmuszki co to omamiły inwestorów.
Ciułacz / 2011-02-06 23:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Patrząc powyżej na te perełki to mi się te podobają co płacą dywidendę
CIERPLIWY GRACZ / 2011-02-07 09:34 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu
im dłużej zajmuje sie akcjami tym bardziej rozumiem Twoje zainteresowanie spółkami dywdendowymi............wystarczy kupić takie i żyć spokojnie .....ale nie człowiekowi zawsze mało i sie pakuje w jakieś NC ............:)
pozdrawiam serdecznie
mari40 / 2011-02-07 11:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Ciułaczu
muszę jednak bardziej słuchać ludzi z doświadczeniem giełdowym i nie pakować się w NC chociaż nie najgorzej mi szło do czasu poślizgu z Depem .Dywidenda to fajna sprawa np. PKOBP zasponsorowało mi święta :)
Przeglądam wiadomości dotyczące spółki Megaron niedługo ma debiutować ostatnie debiuty na NC są udane więc może warto zaryzykować ? Wiem sama sobie zaprzeczam ale lubię grać na dt oczywiście nie dużymi kwotami.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-02-07 12:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mari40 witaj !
Szczerze Ci powiem że nie znam tej spółki nazwa Megaron ?
Poszperałem w necie i widzę .
http://www.megaron.home.pl/relacje_inwestorskie/prospekt/RAPORTANALITYCZNY.pdf
Wygląda na spółkę rozwojową co przynosi zyski.Tylko sie zastanawiam nad prawdziwym celem emisji.Chcą wyemitować 200tys akcji po 24zł co im wniesie 4,8 miliona zł. Same koszty emisji to pewnie ponad 1milion a to co pozostanie to przy ich zyskach np za 2009 rok mieli 3,7 milionów zysku netto.Nie maja kłopotów z kredytami bo w banki ING mają linie kredytową na 7 milionów wykorzystaną tylko w połowie. Chyba że obecni akcjonariusze wejść na parkiet trochę odzyskać zainwestowanego kapitału ? i zaczną sypać ?Ale jak by takie mieli zamiary to na pewno poczekają na wzrosty.
Suma sumarum warto by zainwestować ale nie za dużo bo z płynnościa mogą być problemy.
mari40 / 2011-02-07 13:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziękuję za opinię - tak właśnie zrobię kupię nie za dużo i sprzedam w pierwszym dniu zawsze coś powinno zostać :)
Ciułacz / 2011-02-06 22:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
5 najlepszych spółek wg maklerów w ramach: ranking Giełdowa Spółka Roku

1. Bogdanka 82,86

1. Cyfrowy Polsat 82,86

3. GPW 80

4. Getin Noble Bank 78,57

5. Bank Handlowy 78,57
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy