Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-02-06 14:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam cotygodniowe przemówienie Obamy i coś misie wydaje że zaczyna coraz bardziej przesadzać.
........................................
Obama: les entreprises ont des responsabilités économiques
Czyli :przedsiębiorstwa maja odpowiedzialność ekonomiczą.
Zgadzam się że mają ale tylko dla nich samych a nie dla całego społeczeństwa .
Dalej powiada :
.................................................
les entreprises ont la responsabilité de préserver les emplois au pays et de verser un salaire décent aux travailleurs américains, a soutenu le président Barack Obama.
.......................................................................
Czyli : firmy mają obowiązek zachowania miejsc pracy w kraju i zapłacić godnej płacy dla robotników amerykańskich, twierdzi Prezydent Baracka Obama .
He! he! dobre ! Jak na wiecu komunistycznym , jeszcze trochę i powie że należy wszystko upaństwowić po prywatne firmy nie wywiązały się z obowiązku społecznego.
Z tego by wynikało że już się zaczęło urabianie biedniejszego społeczeństwa do następnych wyborów.Ale jak będzie szedł tym tropem to może być gorąco.
Ciułacz / 2011-02-06 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by nie patrzył to ludzie coraz więcej kasy odkładają i gdzieś ten kapitał musi być ulokowany.
Jeszcze jest brak pełnego zaufania do rynku akcji, ale tak bywa dwa-trzy lata przed szczytem eufori.Obecnie mamy dobę internetu to informacje możemy znaleźć na kiwniecie palca i odpowiednie przesunięcie kapitału zrobić w 5 minut. Ma to niby trochę dobre strony ale i jest większa nerwowość rynku.Do tego te inteligentne telefony co już wchodzą coraz szerszymi drzwiami.Przypominam sobie jak kiedyś zanim dostałem ( kupiłem )mieszkanie dojeżdżałem pociągiem do pracy około 60 minut to taki telefon by się przydał.Albo mój kuzyn co od świtu do nocy na gospodarstwie rolnym i czasami ma sporo szmalu w banku co to kasa leży odłogiem ,to teraz może sobie pozwolić na 15 minut przerwy w cieniu pod gruszą aby tymczasowo odpowiednio ulokować swój kapitał.
Może jeszcze w tej hossie ulica nie będzie z telefonem w ręce składać zleceń ,ale na następną to raczej już na pewno .
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-06 13:33
Skladac zlecnia to mozna ale do analizy to sie telefon jeszcze nie nadaje, brak odpowiednich aplikacji. Z czasem pewnie sie pojawia.
Ciułacz / 2011-02-06 14:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !
Będzie działać na zasadzie np mój kuzyn orze na traktorze i słucha radia, a tam anale powiadają że idzie krach , to on za telefon i sprzedaje PKC :-) , dlatego pisałem że może być większa nerwowość na rynku.
Ale to takie niedzielne pisanie a jak będzie tak będzie.
Pozdrawiam
Ps Znowu śniegiem nam sypnęło , ale przynajmniej zelżały mrozy.
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-06 14:30
W Polszy dzis 5 st. ponad kreska i oby to byly pierwsze symptomy wiosny :)
Ciułacz / 2011-02-06 02:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Niedzielę zobaczymy jak w Tel-Avivie otworzą tydzień.
Jak zaranie to się pozbierali po ładnej korekcie
Ciułacz / 2011-02-05 16:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na temat Indii coś wkleję.
..................................................................
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/international/201102/04/01-4367169-cinq-faits-sur-leconomie-indienne.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS1
..................................................................
Trochę przydługie aby to przetłumaczyć.
Generalnie to w przyszłych latach Indie podobno mają prześcignąć w gospodarczym rozwoju Chiny.
Ja osobiście to w to wierzę ale w Indiach może być większa pułapka ekonomiczna bo to idzie na żywioł.W Chinach to centralnie mogą trochę kontrolować .
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-05 17:01
To centralne kierowanie moze (nie musi) byc w pewnym momencie ograniczeniem. Chociaz z drugiej strony tam jest wszystko kierowane wiec sznansa na probe wyrwania sie spod kontroli i duszenia we wlasnym sosie jest mala.
Ciułacz / 2011-02-05 16:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak ktoś ma okazję inwestować w Indyjskie spółki to należy ten rynek obserwować bo od Listopada są w ostrej defensywie , ale jak się zacznie jazda to to odrobią w tri miga .
Mam na uwadze fundusz bo w tamtejszy parkiet to niema szans , ale drą spore opaty 2,5%
Excel Inde(EXL100:CAD), Jak na razie to mi się nie pali .
Ciułacz / 2011-02-05 12:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tygodniowo wklejam wypowiedzi z mojego portalu finansowego w Montrealu.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201102/04/01-4367193-limportance-dune-perspective-globale.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS5
...................................................................
Jak zwykle pytanie w co by zainwestował obecnie $10 000.?
Odpowiada : metale i energetyka.
A czego by teraz unikał ?
Odpowiada : długoterminowych obligacji, oraz jak powiedział :(tout le marché des valeurs à revenu fixe), czyli głównie miał na myśli lokaty długoterminowe.
Uzasadniając to zbliżająca się inflacją.
Dalej go pytano : jakie rynki są niedowartościowane?
Odpowiada : nowe technologie w sektorze energetycznym.
Wymienia trzy spółki na giełdzie co obecnie warto im się przyjrzeć :
..................................................
les entreprises qui profitent de la situation actuellement sont notamment Trican, Calfrac et Gasfrac. Ces entreprises sont celles qui font avancer la révolution en ce moment.
........................................................
A mianowicie : Trican, Calfrac i Gasfrac , oczywiście to są spółki z w dziedzinie nowoczesnej technologi energetycznej.
Od siebie dodam że te spółki przez ostatnie dwa dni trochę się skorekciły.
Ciułacz / 2011-02-04 12:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amerykańska lokomotywa co ciągnęła świat jest w coraz lepszej formie, ale to nie znaczy że się wszyscy na nią załapią.Cały czas kulą u nogi są miejsca pracy.
Tak np w roku 2010 wzrost produkcji + 3,7% a ilość godzin pracy +0,1% ,to jeszcze nie wszystko wynagrodzenie za pracę w przeliczeniu na godzinę spadło o 1,5%.
Czyli spółki zarabiają coraz więcej a ulica ma coraz mniej godzin pracy i mniej za godzinę.
Niby dobrze, bo się poprawiła wydajność pracy, ale co z tym 9% bezrobociem? zazwyczaj było poniżej 5%.
Jak tak dalej będzie to Obama ma już z głowy.
Ciułacz / 2011-02-04 02:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Miło mnie zaskoczył KOV , ale ani nie kupuje ani nie sprzedaję, wystarczy co mam.
Ciułacz / 2011-02-04 02:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Uciekła mi spółeczka :Molycorp, Inc
http://finance.yahoo.com/q?s=MCP&ql=0
Teraz ma się ochotę skorekcić to może wezmę.
Thai / 2011-02-04 13:06 / Bez rangi
Powitania Ciulaczu,

Molycorp… przyznam, ze mnie bardzo interesuje temat lantanowcow… Obserwuje spolke od konca wakacji 2010, przymierzam sie do niej :) Ostatnio pojawila się informacja o podwojeniu produkcji oraz… Dahlman Rose podniosl dla spolki cene docelowa: „Dahlman Rose Raising Price Target On Molycorp (MCP)”

Dahlman Rose & Co. is raising its price target on shares of Molycorp, Inc. to $85. It has a Buyy rating on shares.
In a note sent to investors, Dahlman Rose writes, "The company has entered into JVs with Hitachi and Sumitomo. We believe that both partnerships create long-term value for shareholders. The JV with Hitachi will allow Molycorp to develop rare earth magnets in the US, helping the company complete its mine-to-magnets manufacturing supply chain. While the agreement with Sumitomo provides Molycorp with attractive financing and access to the wealth of mining expertise that Sumitomo has developed over many years.
We are increasing our price target to $85 per share from $49. We believe that the moves by China will be supportive of the medium-term prices for REE."

http://www.tinyurl.pl/?gJ9rFNKi

Pozdrawiam serdecznie
Ciułacz / 2011-02-04 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Thai witaj !
Trochę się ociągam z inwestycją w tą spółkę bo się trochę obawiam czy to aby nie spekulanci robią wydmuszki przesypując piasek i kamienie z kupki na kupkę.
Odkąd ją (MCP) wziąłem wirtualnie to urosła 73% .Co prawda mam sporo dywidendy z MKZ.UN, ale niech leży, co najwyżej dokupię z powrotem MKZ.UN na parkiecie w Toronto.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-02-04 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z innych ciekawych spółek to może być wydobycie LITHUM .
https://wwwx3.royalbank.com/rbc/investing/quotes/stocksOverview.asp?symbol=CLQ&country=CA
Ale tam też jest spekulacja
xvc / 83.28.51.* / 2011-02-03 21:13
Witaj Ciułaczu,
świetne wyniki i wiedza ogromna, dlatego drobna prośba o komentarz do Boryszewa, planuje inwestycje w tę spółke ale jakoś nie ogarniam tego co tam się dzieje ostatnio, kurs trzymany (wygląda na dystrybucje ale pewnie nie jest), jakiś dodruk akcji w drodze itp, itd.
pozdrawiam
Ciułacz / 2011-02-04 00:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
XVC witaj !
Piszesz
drobna prośba o komentarz do Boryszewa,

Generalnie to rzadko wymieniam się opiniami z nie zalogowanymi, chyba że już są od dawna.
Jest to jest tak jak piszesz :
kurs trzymany (wygląda na dystrybucje ale pewnie nie jest), jakiś dodruk akcji w drodze

AT na tej spółce sterowanej ręcznie to nie wiele nam powie.
Pozostaje nam odgadnąć co dalej ma na myśli sam wodzi-rej
Prezio to doświadczony i zaprawiony w bojach na GPW, wielokrotnie posądzany że robi dystrybucję aby się obkupić jak zrobi dołek.Tak czy tak to Borek jest jego oczkiem w głowie i go pilnuje.
Ja go dobiorę.
Pozdrawiam
mik0110 / 2011-02-03 09:57 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
musze Ci się przyznać, ze drugi raz w ostatnim okresie zaskoczyłeś mnie na maxa...
najpierw Drągal, teraz Gruby Rycho... toż nie lepiej zagrać w Lotto? wynik "inwestycji" łatwy do przewidzenia a jednak wysokośc wygranej w lotto znacznie wyższa...
mik0110 / 2011-02-03 09:59 / portfel / Tysiącznik na forum
ale oczywiście z całego serca zyczę Ci abym sie mylił...:)
Ciułacz / 2011-02-03 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mike witaj !
He ! he ! wieje nudą i od czasu do czasu mały dreszczyk się przyda, chcę podkreślić mały ;-)
Nie wiem jak ja to robię ale z roku na rok kapitału przybywa, widocznie więcej jest plusów dodatnich jak tych innych :-)
A co do Rysia do Ci powiem że zrobię trochę nadgodzin ( jesteśmy zalani zamówieniami) i go przetrzymam.
mik0110 / 2011-02-03 14:40 / portfel / Tysiącznik na forum
no dobra, dla malego dreszczyku emocji niech Ci będzie...:)
pewnie jak zwykle będziesz miał racje i okaze się ze Rychu ropę znalazł i jeszcze zarobisz jak bandyta...:)
na razie petrol bardzo nie spada więc pewnie jest wiara w narodzie... ja w kazdym razie spółki Grubego Rycha omijam dużym łukiem
wole nie zarobić niz być berkiem...:)
a dla małego dreszczyku emocji wole DT na forexie....
Ciułacz / 2011-02-03 02:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, masz rację pisząc :
ale cie podkusilo w taki walor wejsc ale trzymam kciuki za pozytyna sprzedaza
waloru:)

Ale wziąłem tego mizernie bo 250 sztuk, bo zazwyczaj to biorę za 10-20K zł.
Po prostu trzeba poczekać , jak zaczęli z takimi zagrywkami to będą tak dalej robić.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-02-02 13:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Petrolowi jak narazie to trzeba odpuścić , a przyglądnąć sie Borysowi.
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=6&_EspiID=244
002&_DocID=455422&_Site=ESPI&_CheckSum=1614908923
A te 250 akcji na Petrolku to będzie czekać, szczerze , to myślałem że to potrwa ze 2 dni.
Ciułacz / 2011-02-02 09:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz rano skubnąłem trochę petrolka po 11zeta. Jakoś spać nie mogłem i chciałem zobaczyć na otwarciu i ustawiłem po 11zł i zgłupia fant wpadło.Niema co sie gapić idę spać.
aqua vitae / 2011-02-02 09:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kłaniam Ciułaczu:)
zatem powodzenia życzę na tej kolejce górskiej,
jeśli i tym razem Rysiu wystuka innych tak jak do tej pory, to wystukanie to będzie na miarę dziesięciolecia.
Ciułacz / 2011-02-02 12:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aque witaj !
Najwątpliwiej tak będzie, ale zanim to nastąpi to pobuja indeksem i kro sie podłączy to coś tam uskubie , byle wyjść w porę ;-)
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-02 15:12
ale cie podkusilo w taki walor wejsc ale trzymam kciuki za pozytyna sprzedaza waloru:)
Ciułacz / 2011-02-02 01:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już po kolacji i teraz widzę co mi Adrianoo podpowiada :

A ropa... spojrz na OIL ;)

Te w Kanadzie to mi tak nie śmigają.
Przed pracą widziałem na OIL +36 ale było zawieszone na widełkach, wiec sobie odpuściłem.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-02-02 01:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz dobiero czytam co Wy już mieliście o 9:51, a mianowicie :
Petrolinvest liczy na odkrycie dużego złoża w strukturze Shyrak w Kazachstanie
ISB - Biznes
1 Lut 2011, 9:51
Ciułacz / 2011-02-02 02:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak podają nam że Petrolek ma jeszcze 100m do ropy to znaczy że będą nas teraz karmić co tydzień nowymi informacjami.
Dopiero co niedawno z kimś dyskutowałem o tej spółce i pisałem że Krauze praktycznie jest bez akcji i jak nawet nawet się dowierci to akcjonariusze mogą mu powiedzieć spieprzaj dziadu.
W takim wypadku bym się nie zdziwił jak by Rysiu dogadał się z szemranymi: pożyczają preziowi szmal a on przygotowuje odpowiednie informacje, pompując kurs i schładzając poprzez dystrybucje i tak w koło Macieju ,aż wszystkim się znudzi.A jak już sami się nachlapią to nowa emisja.Kto wyczuje poziomy ten przy okazji zarobi.
Teraz pytanie co na jutro K PKC ? z rozpędu powinno dalej iść.
Ciułacz / 2011-02-02 02:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Powyżej pisałem że Krauze prawie nie posiada akcji na Petrolku , aby uścislic to on taki biedny to nie jest bo nadal ma około 25%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy