Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-02-01 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak w Chinach na zielono a tam są zawsze strachliwi to nie powinno być źle .
Raczej skupiajmy się na naszych spółkach, chociaż Niemieckie mnie trochę kuszą .
Ciułacz / 2011-02-01 12:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widzę że generalnie to przeceniliśmy rozruchy w Egipcie. Sądziłem że to będzie głębsze i szybki powrót na pozycję wyjściową, dlatego nie wychodziłem z parkietu.
Sięgnąć do historii to rozpoczęcie II wojny światowej też nie powaliło na kolana Amerykańskiego parkietu.
Ciułacz / 2011-01-31 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Widać że spółka Cormy leżała na sercu inwestorom i teraz w ramach korekty wysprzedając trefne walory to nie odmówili sobie co im serce dyktowało.To jest znakiem że dalej bedzie brana, chociaż po takim wyskoku powinna sie troche opamietać .
ad... / 62.21.32.* / 2011-01-31 00:57
Widze Ciulaczu ze pomimo przewidywanej korekty nie robiles przetasowan w portfelu czy tez nie wprowadziles zmian? czy tez uwazasz ze korekta nie bedzie gleboka? ciekawy jestem twojego zdania
Ciułacz / 2011-01-31 03:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo, sorry ale mnie było.
Fakt że tu w Montrealu to już od kilku dni klepią o przebudzeniu w Północnej Afryce, ale na GPW nie myślę że będzie głębsza korekta bo już wyluzowaliśmy i jesteśmy na średnim poziomie z Listopada, poziomy ? 2650 ?Sprawy na Bliskim Wschodzie w tym tygodniu powinny się ustabilizować.Nie zrobiłem przetasowania bo mam trochę świerzego kapitału i ewentualnie trochę dokupię.W tych spółkach co mam to zagranica nie siedzi więc jak będzie tak będzie, a nie chce mi się gonić indeksu.a Z Kanadyjskich to głównie jestem na ropie i gazie a te jak wiadomo są na zielono .Miałem sporo Forda ale musiałem go opchnąć bo małżonka ostatnio kupowała mieszkanie w Chinach.
Suma summarum to na dzień dzisiejszy to AT prawdy nam nie powie jedynie to psychologia giełdy, czyli gdybania .
Pozdrawiam
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-01 19:44
I miales racje Ciulaczu a propos poniedzialku, rano byl szok ale rozeszlo sie po kosciach. Spokoj i cierpliwosc to jednak podstawa :)
A ropa... spojrz na OIL ;)
Ciułacz / 2011-01-30 20:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ci co lubią informatykę to zapewnie widzą że ASSECO ładnie się koryguje ale przy tym zamieszaniu w Egipcie jeszcze może być niżej. To dobra spółka i powinna wrócić na swoje miejsce.Ze swoimi spółkami córkami robią małe imperium.
Ciułacz / 2011-01-30 22:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tu pisać jest wiele dobrych spółek, nic tylko zrobic selekcje i poczekać na koniec korekty.
Ciułacz / 2011-01-30 01:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sporo inwestorów z zazdrością spoglądało na Turecką giełdę że już wszystko odrobiła od ostatniego krachu i chętnie by tam wskoczyli ,ale strach przed kupowaniem na górce. Teraz po tej rozróbie u sąsiadów to może być wymarzona przecena, już się trochę przeceniło ale może być lepiej.
Ciułacz / 2011-01-30 00:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co weekendowo na moim finansowym portalu w Montrealu robią wywiad z jakimś adminen fundu.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201101/28/01-4364896-un-oeil-sur-le-dow-jones-lautre-sur-la-dette-souveraine.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS5
....................................................................
Jak zwykle jest pytanie , gdzie by zainwestował $10 tys
Odpowiada : W wiodące spółki Amerykańskie co płacą dobrą dywidendę ,np :Apple, Microsoft,Oracle,Adobe,Intel,SPI Consulting .
Natomiast wystrzegać sie złota i długoterminowych lokat .
Ciułacz / 2011-01-29 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo zapodał u Kloszarda link w sprawie OFE, muszę sobie wkleić .
http://wyborcza.pl/1,97863,9021988,Balcerowicz__Uwazajcie_na_obietnice___nie_Swieci_Mikol
ajowie.html?as=2&startsz=x
Ciułacz / 2011-01-29 02:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tam parkiet ,jak mamy weekend na karku i świerzy śnieg napadał , nic tylko na narty.
Narty nartami ale jutro wieczorem muszę jedną rurę ocynkowaną od ciepłej wody wyciąć i wymienić na nową ( plastik) bo u jednego lokatora jest zablokowana. Na szczęście jest dostęp , 2-3 godz i po sprawie.
Ciułacz / 2011-01-29 00:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na Wall Street mocne spadki z powodu niepokojów w Egipcie, to dopiero może być początek.
Czyżby miała nastąpić wiosna ludów Arabskich ?
A co z ropą pewnie zdrożeje, bo widzę po kanadyjskiej giełdzie że jest na zielono.
Ciułacz / 2011-01-29 00:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz to nareszcie czekający na spadki chyba sobie odkują
ad... / 62.21.32.* / 2011-01-29 00:30
wybiorczo... surowce moga znow pojsc w gore
ad... / 62.21.32.* / 2011-01-29 00:20
Zaczyna kipiec na calym Bliskim Wschodzie, w Egipcie zdecydowanie wymknęło sie wszystko spod kontroli.
tomtay / 2011-01-29 00:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jak było skolonializowane przez anglików i francuzów to był względny spokój
Ciułacz / 2011-01-29 00:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panowie co Wy nie śpicie ?
Jak dobrze zakręci to może ładnie do podłogi polecieć.
tomtay / 2011-01-29 00:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ba, gdybysmy mieli dane ile Goldman ma w surowcach zaangażowane, to i byśmy wiedziedzieli czy będzie r*********** :)
tomtay / 2011-01-29 00:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no roz pier ducha napisałem, nie było, obelżywych :)
ad... / 62.21.32.* / 2011-01-29 00:31
jak spac, wojna...
Ciułacz / 2011-01-28 12:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Poniżej już wklejałem link do tabelki odnośnie zaangażowania OFE w spółkach na GPW.
http://stooq.pl/n/?f=408918&search=alchemia
Widać że pomimo popularności nie wszystkie spółki cieszą się takim samym wzięciem.
Wyraźnie widać że Karkosik jest bojkotowany .Ktoś powie że przynajmniej nie odczują odejścia OFE.
Gdzieś mnie doszły plotki że obecnie OFE wstrzymują się z inwestowaniem i siedzą na gotówce, ot taki cichy bojkot aby pokazać że bez nich to GPW będzie w marazmie ? ? ?.
Ciułacz / 2011-01-28 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z tym co powyżej napisałem to mam nadzieję że tylko plotki.
Gdzieś mnie doszły plotki że obecnie OFE wstrzymują się z inwestowaniem i siedzą na
gotówce, ot taki cichy bojkot aby pokazać że bez nich to GPW będzie w marazmie ? ? ?.

Bo na dobrą sprawę , dla inwestora co za problem zrobić inwestycje na DAX
Wystarczy spojrzeć na dwa wykresy, co dają wiele do myślenia.
http://stooq.pl/q/?s=dax&d=20110128&c=5m&t=l&a=lg&b=0&r=wig20
Na Niemieckim rynku to na longa kupić stare pewne konie i jak zwykle dodam :idące z godnie z indeksem oraz płacące dywidendę.Następnie zapomnieć o tym a dalej sie podniecać spekulacjami na GPW a tamte niech sobie leżą.
BM BZ ma w swojej ofercie trochę do wyboru.
Ciułacz / 2011-01-28 12:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj obniżono rating dla Japoni, bo zadłużenie publiczne jest około 200% dochodu narodowego.Na dodatek ,szacuje się że ten dług publiczny będzie się powiększał do roku 2020.Teoretycznie to można by podnieść podatki, ale z przeszłości jest wiadomo że dla przeciętnego Japończyka to będzie sygnał że jest źle i trzeba oszczędzać, a że są strachliwi to obetną wydatki osobiste a pieniądze na konto lub akcje spółek zagranicznych.
Wniosek ? jak za dużo ciułaczy w kraju to finanse publiczne położą na kolana, Polsce to chyba nie grozi ;-) to może i dobrze.
krzymaz / 2011-01-27 09:20 / portfel / Bywalec forum
Witaj - dawno mnie u CIebie nie było:)
Powiedz co myślisz o DUDZIE. Ostatnio był artykuł mówiący że mięso jest drogie i firmy mięsne dużo na tym zarobią. DUDA była zdołowana przez wiadomo co - ale myślę, że będą wychodzić na prostą. Wierzę w to że jak banki mają tam umoczone pieniądze to raczej nie mogą na tym stracić. Co sądzisz?
Ciułacz / 2011-01-27 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Krzymaz !
Duda ? Hmm... paść to on nie padnie ale inwestorzy mu pamiętają stare kłamstwa.
Jak ktoś jest kłamczuch i manipulator to nie wiesz czy księgowość jest dobra .
Teraz już muszę wychodzic do pracy ale zerknę na niego.
krzymaz / 2011-01-27 14:57 / portfel / Bywalec forum
Może i będą pamiętać ale jest nisko więc może mimo wszystko kurs będzie powili wspinał się do góry:)
Ciułacz / 2011-01-28 02:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krzymaz witaj !
Jeszcze dwa słowa o Dudzie.
Trzy kwartały z rzędu są zyskowne i teraz chyba też bo ktoś zaczął ostro kupować.
Wygląda że spółka ma ochotę zarabiać a te wysokie straty co kiedyś były to pamiętamy że przez opcje, a nie przez produkcję .
Najbardziej mnie niepokoi że prezio prawie nie ma akcji, a to jego spółka.To jest bardzo zły znak, bo może się czuć oszukany przez banki bo musiał im wszystko oddać.W takich przypadkach w desperacji prezio może zacząć wyprowadzać zyski na nowo powstałe spółki bo ta to już nie jego.Obym się mylił, ale on w przeszłości miał skłonności do ....
Ciułacz / 2011-01-27 04:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zestawienie zaangazowania OFE w akcje
http://stooq.pl/n/?f=408918&search=alchemia
mik0110 / 2011-01-27 14:09 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
widze że generalnie spółki pana Romana Krzysztofa nie cieszą sie wielkim powodzeniem u zarządzających ofe...
za to az trzech wierzy w dalszym ciągu w biotka a dwóch w petrola...:)
mam nadzieję, ze to nie zarządzający ofe warta...
Ciułacz / 2011-01-27 02:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zastanawia mnie jedno (nie tylko jedno ) rząd proponuje zmiany dotyczące emerytur, co dotkną prawie każdego pracującego i nie widzę kruszenie kopi przez opozycję.
Ja się przyznam szczerze że mam dwojakie odczucia.
1.Młodzi mogą się czuć oszukani, bo wybierali sobie OFE, a teraz usłyszeli że to wszystko po nic.
2.Rząd ma racje że coś trzeba zmienić w finansowaniu przyszłych starych emerytur, nie może tak być aby się zapożyczać i przejadać.
Coś trzeba z tym zrobić ale co ?
Z tego co się czyta w myślach naszych nowobogackich młodziaków to jest jasne że nie chcą się dołożyć do starych emerytur, najchętniej braliby wypłaty bez płacenia jakiego-kolwiek podatku, a jak już jakieś potrącenia to tylko na swoją własna emeryturę, wychodząc z założenia że to nie nasz problem tylko rządu. Jak tu się nie dziwić że Urban powiedział że rząd się wyżywi.
Ja tam nie liczę na polską emeryturę, chociaż z moich składek do 1983 wyliczono mi 65400zł kapitału początkowego , składki w owym czasie chyba były 1,3% czyli nie wiele.
Ja na miejscu rządu bym natychmiast zrobił nowy podatek tylko na finansowanie starych emerytur , tak aby nowy kapitał nie był mieszany z innymi dochodami Państwa.Następnie przygotował projekt odnośnie zmian emerytalnych.
Ciekawe czemu Premier się wyrywa z tym projektem a nie idzie na przetrzymanie do następnej kadencji ,czyżby myślał że będzie przy władzy jeszcze przez 10 lat i chce uporządkować księgowość Państwa ?
smooth / 2011-01-27 09:05 / portfel / Tysiącznik na forum

2.Rząd ma racje że coś trzeba zmienić w finansowaniu przyszłych starych emerytur, nie
może tak być aby się zapożyczać i przejadać.

.tak tylko że ta zmiana będzie polegać na tym że teraz bodziemy jeszcze przejadać pieniądze z OFE które do tej pory były nie do ruszenia.

Pomysł z podatkiem jest ok tylko politycznie nikt na to nie pójdzie bo to będzie kosztować wiele głosów. Ciecie w OFE to dla niektórych odległa sprawa, natomiast podatek uderza po kieszeni od razu.
Ten systemy jak każda piramida finansowa musi się sam zawalić. Wtedy można budować od nowa.

pozdrowienia
Ciułacz / 2011-01-27 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Smooth witaj !
Piszesz :

Ten systemy jak każda piramida finansowa musi się sam zawalić.

Na dzisiaj to by tak wyglądało, ale jak by zrobili osobny podatek na uzupełnienie starych emerytur to nawet opozycja by wiele nie podskoczyła bo i do tej pory ich nie widać w tej sprawie, a ulica by poszczekała i na tym by się skończyło, co najwyżej by powstały antagonizmy pomiędzy starym a nowym pokoleniem.
Rząd zanim ogłosi jaki-kolwiek projekt to bardziej powinien uświadomić społeczeństwo o konieczności znalezienia rozwiązania.Propaganda w tej sprawie powinna iść wszystkimi drogami na okrągło, ale nie bezpośrednio od rządu. Obecnie to wygląda na to jak by Tusk tą reformę chciał zrobić dla siebie i swojej ekipy, a tak nie jest. Obecny Rząd wierzy w inteligencję narodu i myśli że ulica to zaakceptuje.W PiSie mają lepszych strategów od strategi imanipulacji informacją, czyli reformy muszą poczekać na PiS.
Inna sprawa że inflacja pomaga w tej sprawie.
O zawaleniu systemu i budowaniu od nowa to nie może być mowy, bo by to powaliło wszystkich na kolana.
smooth / 2011-01-27 16:39 / portfel / Tysiącznik na forum
heh... Ciułaczu... widać, żeś daleko od kraju. Największa siła opozycyjna w Polsce ma teraz inny problem na głowie i gdzież by tam zajmowali się takimi p********* jak system emerytalny i gospodarka. Każdy z nich stał sie teraz ekspertem od katastrof lotniczych.... tfu co ja mówię....zamachów oczywiście...
yuio / 79.184.87.* / 2011-01-27 17:48
Na pierwszym miejscu gospodarką powinien zajmować sie twój ukochany rząd. Ale oczywiście jego czteroletnia nieudolność to wina opozycji. Brak słów.
Ale dla nich ważniejsze są stanowiska dla mirów i zbychów i oczywiście narty i haratanie w gałę. Największy ekspert od katastrof lotniczych dał popis w orędziu noworocznym.
smooth / 2011-01-27 18:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Opanuj sie , przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Bo niby gdzie napisałem ze to wina tylko opozycji? I w ogóle skąd wniosek, że to mój ukochany rząd?
Natomiast faktem jest że głównym celem największej siły opozycyjnej w kraju jest dojechanie na katastrofie aż do wyborów. A SLD to już samo nie wie co robić bo widzi szanse na koalicje po wyborach więc za bardzo się nie wychyla z krytyką. Z resztą Napieralski za mdły na takie walki.
Nie wiem o jakie orędzie ci chodzi... z resztą i tak żadnego nie słuchałem i nie słucham.
Ciułacz / 2011-01-28 02:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do Yuio .
Nie ma co sie podniecać tym czy tamtym stronnictwem politycznym, są po jednych pieniądzach.A rząd ? jakich wybrali tacy są, a że przed wyborami stroili stroili okienka aby być wybranymi , to normalne wszyscy ,to robią bo to polityka.A że nie spełniają obietnic przed wyborczych ? a kto by w to wierzył.
Może i tak jest jak Smooth powiedział

Ciułaczu... widać, żeś daleko od kraju

A zresztą co tu gadać , każdy ma swoją rację, bo jeszcze się nikt nie narodził aby każdemu dogodził.
Demokracja ma sporo defektów, ale przynajmniej jest bat na rząd.
Dodam że opozycje też jest bardzo potrzebna, więc szanujmy opozycję .
Sorry że tak się rozgadałem i was wciągnąłem w moje przemyślenia.
Lepiej jak będziemy prawić o inwestycjach.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy