Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-01-26 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Giełda giełdą a tu czas leci jak oszalały, na koniec Stycznia będę o rok starszy, stuknie 55 lat.
Czyli już bliżej jak dalej.Wypadało by bardziej się ustawiać pod ochronę kapitału, czyli spółki z dobrą dywidendą i co idą z godnie z indeksem.Niby to robię ale zawsze jest trochę ochoty na spekulację.To fakt że siedzę w nieruchomościach po uszy co mi daje stabilizację i nie złe dochody, ale portfel mogę mieć bardziej stabilny. Z innej strony to przy tym całkiem zdziadzieję braknie emocji.
Do tych co mają ochotę inwestować w nieruchomości i zabawić się w dewelopera to uważam że jeszcze jest zapotrzebowanie na tanie mieszkania socjalne.
Każde miasto ma problem z ludźmi wyrzucanymi na bruk. W porozumieniu z miastem wybudować tanie mieszkania, a zawsze będą chętni .
Ciułacz / 2011-01-25 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dragowskiego wczoraj trochę skróciłem, wygląda na to że muszę wrócić do niego, w odpowiednim czasie, jak zacznie robić wyniki.Na to miejsce wziąłem trochę Alchemi bo się skorekciła i wygląda że stanęła w miejscu, ale kto wie ?
mik0110 / 2011-01-26 13:17 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
życzę Ci aby na drugiej cześci drągala udało Ci sie zarobić :)
alchemie widzę nabyłes a ja wczoraj troszke boryszka dobrałem... tak więc widze że obaj na konie ze stajni Don Romano stawiamy...:)
Ciułacz / 2011-01-26 13:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik, witaj !
Drągala jeszcze dzisiaj trochę zredukowałem i dokupiłem Alchemi.
Kapitał z emisji jest na zakupy w nieruchomościach a w tym sektorze to trzeba trochę poczekać na zyski bo jak teraz się obkupią to zaczną sprzedawać za rok.Szczerze to liczyłem trochę na spekułę.Tyle co zarobiłem na PP to oddałem na spadku kursu akcji.
Alchemia powinna ruszyć bo to przemysł stalowy, ale kto to wie.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-01-26 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik , powiem Ci że ostatnio jestem zalatany bo za stary rok muszę robić bilans i przygotować odnowienie kontraktów wynajmu dla wszystkich lokatorów.
mik0110 / 2011-01-26 14:08 / portfel / Tysiącznik na forum
no to spokoju zycze i udanych interesów z lokatorami...:)

alchemia?
przyjrzę sie... zostało mi jeszcze pare grosiaków z nagrody, myslalem co prawda o bifku ale moze sprobuje z alchemia...:)
Ciułacz / 2011-01-27 00:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik, z Alchemią to bardzo ostrożnie , bo niby jest w trendzie wzrostowym , ale teraz za bardzo się wybiła się wybiła i tradycyjnie powinna się skorekcić.Ja ją chcę potrzymać ze dwa lata to mała korekta mi lata , ale zawsze to jest głupio jak spada.
Jeszcze zerkam na Odlewnie, ale nie mam czasu się do niej przyłożyć.
needle / 2011-01-25 10:28 / Bez rangi
zauważyłem, że ostatnio drożały spółki chemiczne, ciekawe jaka była przyczyna...?
Ciułacz nie logo / 24.203.5.* / 2011-01-25 12:50
Igła witaj !
Pytanie jak najbardziej na miejscu.

ostatnio drożały spółki chemiczne, ciekawe jaka była przyczyna...?

Nie sądzę że to przez ich fundamenty, bo dobrych spółek jest sporo, raczej decyzja strategiczna połączona z manipulacją.W coś trzeba inwestować ale tylko się zdecydować na sektor aby nie rozpraszać nadmiernie kapitału aby skutek był widoczny.Np jak znaczny powie że są powodzie i susze i inne plagi dla rolnictwa to jest dzwonek dla spekulacji na płodach rolnych i na nawozach.Stare powiedzenie trend jest twoim przyjacielem ciągle jest żywe.
A tak na marginesie: w Australi przez powodzie stoją kopalnie węgla koksującego ,i podobno ten sektor podskoczył.
needle / 2011-02-01 19:03 / Bez rangi
do tego widzę popyt na spółki związane z drewnem...
...a reszta stoi
Ciułacz / 2011-01-25 03:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Alchemia ?
Troszkę się zraziłem do niej w 2009, cały portfel mi rósł jak na drożdżach a ta się zaparła.
Może tym razem Romano zdecydował inaczej ?
Ciułacz / 2011-01-24 23:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kam pytasz :
Byłeś na olimpiadzie jak rozgrywana była w Kanadzie
na jakiś zawodach?

Nie, nie byłem , To niby było w Kanadzie ale tak jakby na drugim końcu świata.
Z Montrealu do Vancouver jest 3700km, a dla porównania z Warszawy do Moskwy jest około 1400km.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-01-24 13:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy: Kernel i Petrolinvest mogą wejść do WIG20
Hmm , ten petrol to już nie jednemu inwestorowi spędził sen z powiek, i widać że temat nie jest wyczerpany.
Ostatnio trochę wyhamował i wygląda na nerwową konsolidację .
Jak widać na miesięcznym wykresie konie są bardzo nerwowe, jak w przededniu ważnej informacji.
http://stooq.pl/q/?s=oil&c=1m&t=l&a=lg&b=0
Podobno wiercenia są już zakończone , teraz tylko pozostało wszystko udokumentować i ogłosić w odpowiednim momencie, tylko co ogłosić ???
Rysiu jest w kropce, bo jak ma co ogłosić, to tego nie chce zrobić zanim sam dla siebie nie zapewni odpowiednich udziałów.Bo jak do tej pory to jego udziały się rozwodniły i jak już wszystko dopnie na ostatni guzik to udziałowcy mogą mu powiedzieć: spieprzaj dziadu
Ciułacz / 2011-01-24 00:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niedzielne notowania w TEL-AVIVIE na czerwono ale się trochę miotali , czyli czekają na resztę świata.
Ciułacz / 2011-01-24 00:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Żarty się skończyły i na poniedziałek rano w Montrealu ma Być -32C.Coś mi sie wydaje że rakieta mi nie odpali. Spróbuje o 7:00 a jak nie to wyjmie akumulator i włożę do ciepłej wody na 30min.W najgorszym razie to będę skazany na oglądanie wykresów.
Kambodza / 2011-01-24 19:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ciułaczu,
To ładnie Was tam mrozi jak tak. Byłeś na olimpiadzie jak rozgrywana była w Kanadzie na jakiś zawodach? Pamiętam jaki był krzyk i wrzawa jak Canadian zdobyli złoto w hokeja:) To było piękne
Ciułacz / 2011-01-22 23:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czy pamiętacie z Kwietnia ubiegłego roku tz «flash crash» w New York, co w przeciągu 20 min spadło 10% ? , no ale do końca sesji ładnie odrobiło.
Podobno teraz mamy warunki aby to się spełniło. Obecnie mamy przekroczone o 12,3% w górę od średniej 200 dniowej.
Tydzień temu wspominałem że w Stanach wystarczy paliwa na 2 tygodnie, hmm... tydzień już minął ale następny ?
Wychodził z rynku nie będę ale z zakupami to się wstrzymam.
Kambodza / 2011-01-23 08:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamietam:)
Jak to zobaczyłem to myslałem, że jakis meteoryt spadł na ziemie albo coś. Pierwszy raz w życiu coś takiego widziałem i jakby tak spadło jeszcze raz ale podczas trwania naszej sesji a jest to możliwe bo mamy przedłużoną to nie byłbym przeciwny.
Ciułacz / 2011-01-23 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wobec powyższego jak się ma małą rezerwę gotówkową to dobrze jest obstawiać coś bardzo płynnego ,ale bardzo nisko, czasem z głupia fant wpadnie
Kambodza / 2011-01-23 13:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
zgadza się, trzeba mieć farta ale nie jest to niemożliwe.
Ciułaczu Ty się pewnie orientujesz a jak nie spróbuje sam w necie znaleźć mianowicie chodzi mi o taką sprawe czy to prawda że jeśli ktoś przekroczy 5% posiadania akcji spółki to między 5% a 10% żadnego ruchu nie musi zgłaszać?
Ciułacz / 2011-01-23 13:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jestem przekonany że sam nigdzie nie musisz zgłaszać ale od tego są odpowiednie instytucje co robią statystykę i jest podane do publicznej wiadomości . Ale kto i jak to jest dobre pytanie.
Kambodza / 2011-01-23 14:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
oki, dzięki, spróbuje znaleźć
Kambodza / 2011-01-23 14:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.wseinternational.eu/index.php?page=1420

i się wyjaśniło:)
Ciułacz / 2011-01-23 15:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze nie czytałem tego linku ale powieliłem twoje pytanie na głównym i ktoś dał taką odpowiedz, cutyję :
2011-01-23 14:49:03 | 178.73.63.* | !!!!!!!!!!
musi dopiero po minieciu 10 % i wtedy wyglada to tak:

PROCAD SA przekroczenie progu 10% akcji

25.05. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 26/2010

Zarząd PROCAD SA informuje, iż 24 maja 2010 roku wpłynęło do spółki zawiadomienie od
Pana
Władysława Korzeniowskiego o przekroczeniu progu 10% ogólnej liczby głosów na walnym
zgromadzeniu PROCAD SA, w wyniku zakupu w dniu 21 maja 2010 roku 35000 szt. akcji
spółki na
Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Przed dokonaniem transakcji Pan Władysław Korzeniowski posiadał 900 000 akcji PROCAD
SA, co
stanowiło 9,98% udziału w jej kapitale zakładowym, dając prawo do 900 000 głosów na
walnym
zgromadzeniu, co stanowiło 9,98% w ogólnej liczbie głosów.
Po dokonaniu transakcji Pan Władysław Korzeniowski posiada obecnie 935 000 akcji
PROCAD SA, co
stanowi 10,37% udziału w kapitale zakładowym, dając prawo do 935 000 głosów na walnym
zgromadzeniu, co stanowi 10,37% w ogólnej liczbie głosów
------------------------
Spolka nie prowadzi zadnej statystyki bo NIE moz ewiedziec,ile kto ma jej akcji.To
Free Float a akcje sa anonimowe.To ty musisz zlozyc zawiadomienie i to pod grozba
kary.
Koniec cytatu
Kambodza / 2011-01-23 15:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym, że to ja skłądam to wiedziałem ale właśnie nie wiedziałem jak jest z tym 5%-10% i juz wiadomo:)
Pozdrówka Ciułaczu
Ciułacz / 2011-01-23 19:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kam , ja myślałem że w dobie informatyki to takie informacje są przekazywane przez DM do spółki żeby wiedzieli kto jest ich właścicielem i kogo się maja słuchać ;-) .
Widocznie jest tak jak napisałeś.Wobec tego muszę zrobić kilkanaście zgłoszeń abym kary nie dostał ;-)
A tak na serio to taka zabawka jak internet to kopalnia wiadomości, lepiej jak biblioteka bo tam mogą być już nie aktualne.
Kambodza / 2011-01-23 20:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
zgadza się, internet jest niesamowitą kopalnią informacji i wiedzy. Oczywiście są i głupie oraz debilne rzeczy ale wykorzystujemy te pierwsze:)
Jak jechałem na walne IDM-u to musiałem ze swojego BM-u wziąć zaświadczenie, że mam akcje IDM żeby mnie wpuścili na walne także oni żadnych inf nie mają:)
Ciułacz / 2011-01-22 17:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tydzień inny analityk-inwestor wypowiada się o inwestowaniu .
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201101/21/01-4362590-les-revenus-et-les-profits-sont-tres-bons.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS5
........................................................
Generalnie facet wypowiada sie bardzo pozytywnie bo ostatni kwartał dla Amerykańskich spółek był udany i zrobiły wieksze zyski jak było zakładane.
Na pytanie w co by zainwestował 10tys odpowiada :
J'ai 50 ans, donc j'investirais 50 % du montant dans des titres qui versent de très bons dividendes. Par exemple, Daylight Energy, Northern Properties et TransGlobe Apartment.

L'autre 50 % du montant serait placé dans un fonds commun de placement d'obligations de compagnies.
Czyli : Ja mam 50 lat więc zainwestowałbym 50% w spółki co płacą bardzo dobrą dywidendę , a drugie 50% w obligacje spółek.
Hmm.... od siebie dodam to bardzo defensywnie jak na czasy hossy, ale w miarę bezpiecznie.
Dalej on powiada wystrzegać się obligacji rządowych , oraz złota
Ciułacz / 2011-01-22 15:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytam :

Agroton może 'lekko' przekroczyć prognozy wyników na 2010 r.
ISB - Biznes
8 Lis 2010, 12:24


Warszawa, 08.11.2010 (ISB) – Ukraiński holding rolniczy Agroton podtrzymuje szacunki wyników finansowych na koniec 2010 roku. Nie wykluczone, że może je nawet "lekko" przekroczyć, wynika z wypowiedzi dyrektora finansowego spółki Andriya Anpilova podczas debiutu spółki na GPW w poniedziałek.
"Sądząc z plonów i obecnych cen rynkowych podtrzymujemy szacunki, a nawet możemy je 'lekko' przekroczyć. Oceniamy, że ceny światowe surówców rolnych będą rosnąć, gdyż utrzymają się tendencje z tego roku, jak chociażby zmniejszenie areałów uprawnych. Kwestia ograniczeń eksportowych nas specjalnie nie dotyka, gdyż jesteśmy skoncentrowani na rynku wewnętrznym" – powiedział Anpilov dziennikarzom.

Wcześniej Agroton szacował, że w 2010 roku osiągnie łączne przychody rzędu 85-87 mln USD, EBITDA rzędu 40-45 mln USD i zysk netto 32-35 mln USD. W przyszłym roku dynamika przychodów i zysku netto może sięgnąć 20-25%.

Agroton pozyskał z emisji publicznej 153 mln zł na zwiększenie pojemności elewatorów zbożowych, zwiększenie zarządzanego banku ziemi z przeznaczeniem na uprawy, zakup maszyn do uprawy ziemi oraz zasilenie kapitału obrotowego.

Przychody spółki z uwzględnieniem dochodu ze zmian w wartości godziwej w I połowie 2010 wyniosły 63,95 mln USD (47,91 mln USD w analogicznym okresie ub.r.). EBITDA wyniosła 37,55 mln USD wobec 21,01 mln USD. Zysk netto w tym okresie wyniósł 28,07 mln USD (13,26 mln USD w I poł. 2009).

W 2009 roku przychody spółki z uwzględnieniem dochodu ze zmian w wartości godziwej wyniosły 76,09 mln USD (93,43 mln USD w 2008). EBITDA w tym okresie wyniosła 21,21 mln USD (10,47 mln USD w 2008). Zysk netto w 2009 wyniósł 5,05 mln USD wobec 18,89 mln USD straty rok wcześniej. (ISB)

Tak sie zastanawiam czy te wyniki to ściema czy tak naprawdę dobre.
Piszą :groton pozyskał z emisji publicznej 153 mln zł, toż to nie wiele mniej co mają mieć zysku rocznie, bo szacują :zysk netto 32-35 mln USD
Ciułacz / 2011-01-22 15:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś z rolniczych w portfelu można mieć np Milkland, czy Agroton, ale ostrożnie bo jak klęska nieurodzaju to do piachu., a w dodatku jak coś politycznie nie tak, to jest jak w Ruskim banku.
Ciułacz / 2011-01-22 13:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kam witaj !

Witaj Ciełaczu:)
Ta spółka pałci 40% dywidendy? A powiesz czy te 40% to duża wartość tzn czy mieli
duży zysk?

Mnie też bardzo zdziwiło jak to mogą płacić 40% dywidendy, Co to kura co znosi złote jajka ? Jak zacząłem szukać informacji o tej spółce to znalazłem jak na lekarstwo, ale historycznie od ponad 10 lat tak płacą, co sie przekłada na coroczne odcięcie dywidendy od kursu akcji, Na wykresie widać jak co roku 30 Grudnia jest schodek do podłogi.
Wkleję linka to może zobaczysz.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=MKZ-UN.TO+Interactive#chart1:symbol=mkz-un.to;range=1d;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined
................................................................................
Oni to są spółką finansową co mają całą game funduszy inwestycyjnych, czy to hossa czy krach to jest ruch w interesie.
Wypłacili $0,40 na akcję a obecnie cena jednej akcji $0,90
Przypuszczam że bardzo mało jest informacji o tej spółce po to aby je po cichu zbierać z rynku.
Ja ją odkryłem ponad 2 lata temu, jak na gwałt szukałem spółek z dobrą dywidendą aby przetrwać kryzys.
Tak czy tak to nie można sie opierać na jednej spółce.
Wadą tej spółki to jej płynność

Mackenzie Financial Corporation (Mackenzie Investments), part of IGM Financial Inc. (TSX: IGM), today announced that Mackenzie Master Limited Partnership (TSX: MKZ-UN, CUSIP 554905109) has finalized a distribution of partnership income as follows:
Rate: $0.40 per unit
Payable Date: Friday, January 21, 2011
Record Date: Thursday, December 31, 2010
Period of income: January 1, 2010 to December 31, 2010

Mackenzie Investments: Mackenzie Investments was founded in 1967, and is a leading investment management firm providing investment advisory and related services. With $68.7 billion in assets under management as of December 31, 2010, Mackenzie Investments distributes its services through a diversified network of third-party financial advisors. Mackenzie Investments is a member of the IGM Financial Inc. (TSX: IGM) group of companies. IGM Financial is one of Canada’s premier financial services companies with $130 billion in total assets under management as of December 31, 2010.
Kambodza / 2011-01-22 14:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witka Ciułaczu,
to Ci powiem, że ciekawa sprawa i jakbym robił bzpieczną część portfela jak będe miał więcej kasy to jest to super sprawa właśnie na taką część pod dywidende.Dzięki zapodrzucenie tematu takiego:)
Pozdrówka Ciułaczu
Ciułacz / 2011-01-22 02:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
DOW JONES zrobił w biegi małą korektę i ma gdzieś spadki.
http://stooq.pl/q/?s=djia&d=20110121&c=5d&t=l&a=lg&b=0
Ale przyjdzie kryska na Matyska, tylko kiedy ? Teraz miał idealną sytuację ale jednak nie skorzystał, widocznie przebudowa portfeli jeszcze nie zakończona.
Ciułacz / 2011-01-22 02:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nowa kaska mi wpadła z dywidendy na MKZ.UN i wypadało by dokupić to co dobrze płaci czyli to samo, w końcu jak w ubiegłym roku zgarnąłem ponad 40% dywidendy i w tym podobnie to chyba należy dokupić. Tylko jedno jest jedno ale jak wszyscy inwestorzy tak zechcą zrobić to kurs poszybuje bo nie jest za bardzo płynny.W takiej sytuacji to być pierwszym z rana , albo nawet zaraz złożyć zlecenie i niech czeka w arkuszu zleceń.
Inny wariant to ustawić zlecenie sprzedaży o 15% powyżej ostatniego kursu i może to się sprzeda a za 2 tygodnie odkupić jak się uspokoi.
Kambodza / 2011-01-22 08:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ciełaczu:)
Ta spółka pałci 40% dywidendy? A powiesz czy te 40% to duża wartość tzn czy mieli duży zysk?
Ciułacz / 2011-01-22 02:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak by komuś się zachciało szukać info o Kanadyjskich spółkach to podaje linka :
http://www.sedar.com/
Ciułacz / 2011-01-20 23:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Żywność na świecie dalej zdrożeje czyli te spółki co mają powiązanie z rolnictwem powinny być w cenie .Jak narazie to nawozowe poszły do góry i Ukraińska AGROTON już jest podkręcona .
Kambodza / 2011-01-20 23:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Ciułaczu,
jakiś czas temu zapodawałem u Clo statystyke przyrostu naturalnego na świecie i jest on ciągle postępujący więc to co piszesz naprawde im dłużej to będzie trwało to ceny naprawde będą moim zdaniem rosły.
Ciułacz / 2011-01-21 00:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kam witaj !
Nawet w Chinach ludzie już chcą jeść więcej jak miskę ryżu .Na krótką metę to widzimy powodzie w Australi, w Rosji była wielka susza i wyzbyli się wszystkich zapasów, nawet ziemniaki sprowadzają z mojej prowincji.
Kambodza / 2011-01-21 00:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
O tym też właśnie pisaliśmy a konkretnie Clo zapodał temat, że następny kryzys jaki widzi to własnie będzie kryzys rolno - spożywczy. A takie susze, powodzie itp będą chyba się pojawiać coraz częściej czy ten kryzys mogą przyśpieszyć aczkolwiek nie mówimy tutaj o 1-2 latach a o dłuższej perspektywie.Jak tam Ciułaczu Amerykanie widzą korekte czy nie za bardzo?
Ciułacz / 2011-01-21 01:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja już po kolacji a Ty Kam widzę że dalej nie śpisz.
Jak tam
Ciułaczu Amerykanie widzą korekte czy nie za bardzo?

Generalnie jest nastawienie na wzrosty, co będzie przerywane korektą jak np ta co teraz jest.
Dzisiaj podają że jest lepiej jak sądzono.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/etats-unis/201101/20/01-4362000-la-reprise-americaine-prendra-de-la-vitesse.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS14
..............................................................
Ja osobiście sadziłem że po 15 stycznia korekta zniesie 25% tego co wzrosło od Listopadowych spadków , ale po tak dobrych wynikach w Amerykańskiej gospodarce to muszę zniżyć tony.A tak naprawdę to jest wróżenie z fusów, bo AT nam nie wiele powie, a jak już to będzie jednoznacznie widać to zaraz odbije w górę, czyli lepiej nie wychodzić.
Dobierać dobre spółki i czekać, a małym kapitałem można się zabawiać aby było trochę emocji.
Ciułacz / 2011-01-21 01:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Są małe obawy że w Chinach podniosą stopę procentową i to spowodowało korektę w Kanadzie i Stanach.Jutro sie okaże na Chińskim indeksie czy to już wystarczy.
Jak wiemy że inwestorzy indywidualnie o sobie myślą że są bardzo inteligentni ,a inni to barany.Jak inwestor usłyszy jakieś złe info to powiada że te barany zaraz zaczną panikować , więc ja natychmiast muszę sprzedać PKC aby być pierwszy ;-) .
Emocje opadają i wszyscy się rzucają aby odkupić itd
Kambodza / 2011-01-21 07:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja nie skacze Ciułaczu na spółkach a i skracać się nie zamierzam bo mam jedną swoją perełke:)
Emocje na giełdzie i w ogóle w życiu to zły doradca ale wyeliminować je jest bardzo ciężko:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy