Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-01-15 23:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rafcio witaj !
Widzisz ja to klepię z Montrealu a w PL bywam tylko 2 razy w roku, wobec powyższego to w kredytach nie jestem oblatany.
Jednak muszę przyznać że wiosną 2009 ostro się posiłkowałem tz brokerska linię kredytową
w Alior Banku .W tym czasie były ostre wzrosty wiec się opłacało, ale po 12 miesiącach nie odnowiłem jej.Powiem szczerze że mnie wkurzyły opłaty manipulacyjne przy odnawianiu. Może jestem przyzwyczajony do innego systemu bankowego bo tu w Montrealu mam sporą linie kredytową i niema żadnych sztuczek przy odnawianiu, płacę 4% w stosunku rocznym i niema innych opłat.
Pozdrawiam
Ps. Giełda to spore emocje ale nie zapominajmy o innym stałym źródle dochodów.
rafcio55 / 2011-01-16 00:10 / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu!

Dzięki za informacje, niestety nie wiedziałem że ta ćpuńska gnida za mną przyleci :( syf się zrobił, przepraszam za to

pozdro
rafcio55 / 2011-01-15 19:01 / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu!

może orientujesz się jak możliwie najtaniej na niski procent pożyczyć około 200 tysi kapitału na rynku w Polsce??

pozdro
Ciułacz / 2011-01-15 17:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analiza fundamentalna prawdę Ci powie... ale nie tak odrazu.
Zobaczmy na przykład na taką spółkę jak BOMI.
Spółka 15 listopada przekazała dość negatywny raport kwartalny, wykazujący stratę netto -28 mln zł. Ale już dzień później podała do wiadomości prognozę mówiącą o spodziewanej stracie netto za 2010 r. w kwocie ponad 100 mln zł. Znaczyłoby to, że sam IV kwartał zamknie się stratą rzędu -90 mln zł, a więc ogromną dla spółki. Uszczupli to jej kapitał własny o około 15%. Niestety, mimo że ta prognoza jest znana rynkowi, nie została ona ujawniona w wynikach za trzeci kwartał. Bazując więc na oficjalnych danych, cały czas mamy obraz spółki, która ma ponad 700 mln zł kapitałów własnych i zysk roczny +3 mln zł, przynajmniej przez kolejne trzy miesiące, czyli do opublikowania kolejnego raportu. Rynek zareagował dużym spadkiem kursu, zaś wskaźniki wskazują na rosnące niedowartościowanie: C/WK poniżej 0,40 jest jednym z niższych odczytów na całej giełdzie.
Spółkę należy nadal obserwować. Bomi ostatnio poinformowało, że planuje przeszacowanie w górę wartości znaku towarowego Bomi, z czego wykaże jednorazowy zysk 120 mln zł. Ocena tego działania jest jednoznacznie negatywna. Grupa kapitałowa już teraz posiada aż 580 mln zł wartości niematerialnych i prawnych, co stanowi ponad 80% jej wartości księgowej. Dodatkowy zysk nie spowoduje wpływu do firmy ani złotówki, tylko jeszcze wyżej podniesie sztucznie jej majątek. Ponadto spowoduje „przykrycie” papierową wartością fizycznej dziury, o której mówi prognoza. Zaciemni więc jeszcze bardziej obraz spółki, która ma realne problemy biznesowe. Inna rzecz, że taka sekwencja wiadomości: najpierw bardzo złe, a potem bardzo dobre (mały zysk zamiast dużej straty) będą targać kursem w obie strony i być może stworzą dobrą okazję do zarobku dla graczy krótkoterminowych. Natomiast już teraz wystąpienie opisanych zjawisk jest sygnałem ostrzegawczym od strony fundamentalnej: spółka jest zbyt ryzykowna z tej racji, że jej najważniejszy parametr czyli zysk netto, jest i będzie wynikiem zabiegów księgowych, a nie realnie osiągniętych rezultatów w gotówce.
Nie są oni jedni bo widzę że i Monari też się szarpie, co zresztą już gdzieś o rym wspominałem.
Ciułacz / 2011-01-15 14:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Najwyraźniej Goldmany czy Morgany ( nie tylko ) zagrały kartą propozycji zmian składek OFE, co się zbiegło w czasie ze straszeniem Portugalia czy Hiszpanią.
http://stooq.pl/q/?s=s%26p500&d=20110114&c=1y&t=l&a=lg&b=0&r=dax+wig20
Jak widać na wykresie to jednak zrobiło swoje, ale aby na tym zarobić to Ci sami kombinatorzy będą pompować rynek , czyli powinniśmy wrócić do punktu wyjścia.
Takich zagrywek będziemy jeszcze widzieć sporo.
Dobrze powiedzieć wyjść na górce i odkupić w dołku. Czyli wyłapać sygnał sprzedaży i poczekać na jego potwierdzenie, następnie sprzedać , wyłapać sygnał kupna , poczekać na jego potwierdzenie aby odkupić.
He...he ... Jedynie słuszne postępowanie ale jednak będziemy w plecy na małej korekcie.
Ciułacz / 2011-01-15 13:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Skarb spróbuje ponownie wystawić chemię na sprzedaż i to by tłumaczyło przebudzenie tego sektora.
http://www.pb.pl/2/a/2011/01/14/Skarb_sprobuje_ponownie_wystawic_chemie_na_sprzedaz
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ale czy to tylko przebudzenie inwestorów czy celowe wyśrubowanie kursu aby w chwili wystawienia do prywatyzacji osiągnąć odpowiedni zysk ? Tak czy inaczej to widać że trend dalej powinien trwać bo artykuły w prasie będą dalej publikować.
Ciułacz / 2011-01-15 00:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Europa trochę wystraszona ale Stany nawet nie realizowały zysków co by świadczyło o parciu na akcje.Dla GPW to dobry znak.
Ciułacz / 2011-01-13 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzisiaj jest Czwartek:Payday czyli tradycyjnie w Ameryce Północnej dzień wypłaty.Czasy się trochę zmieniły i już jest bardzo mało firm co płacą czekami tylko przelewem na konto bankowe i jest szybciej bo w środę a nie w czwartek .Jednak nam pozostały tradycje że w dzień (Czwartek) wypłaty restauracje i bary są oblegane.
Nawet ceny paliwa w Środę podskakują o 5 centów i dopiero w Poniedziałek spadają.
Parkiet ? jak jest to każdy widzi, W Stanach w ubiegłym tygodniu po mimo nie najlepszych danych nie chciało spadać czyli jeszcze nie czas, a teraz sie odzywają głosy że jednak idzie ku lepszemu ale bez znacznej poprawy z bezrobociem.Ja tam się zaparłem i nic nie redukowałem. Jak nie wiem co robić to nic nie robię.Jak znajdę trochę czasu to się przymierzę na jakiś ruch ale musiał bym coś sprzedać a na to mi się nie spieszy, chyba że pewniak.
Na Kanadyjskim kończy mi się jedna z czteroletnich lokat w ramach IKE procent marnawy 4,5%, ale przynajmniej przetrwała kryzys.Na coś muszę się zdecydować , może podzielę na trzy spółki, tylko jakie ?
barakuda nielogo.. / 83.24.174.* / 2011-01-15 02:46

Jak nie wiem co robić to nic nie robię.J

I to jest I zasada INWESTORA !
Gratki Ciułaczu, tak trzymać!!!
p.s.
Najlepsze Noworoczne i pozdro na następne.....:-)
CIERPLIWY GRACZ / 2011-01-13 14:00 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu! 2:0 dla Ciebie Cormay dzisiaj 7% w górę.....wczesniej też rósł......
Ciułacz / 2011-01-13 23:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Cierpliwy !
Właśnie rano jak wychodziłem do pracy to z moich ostatnich rezerw gotówkowych co były przeznaczone dla siostrzenicy ( zachęta do napisania pracy magisterskiej ) złożyłem małe zlecenie na Cormy i teraz widzę że wpadł.Siostrzenica będzie musiała poczekać jeszcze z miesiąc, zresztą ona o tym nie wie że szykowałem przelew ,to nie czeka.
Ciułacz / 2011-01-13 02:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Surowce zaczynają nakręcać hossę, a to jeszcze nie koniec. W kanadzie spółeczki surowcowe są na topie. Chiński przemysł stalowy chce być pierwszy przed Indiami.
W Kanadzie żelazo w cenie .
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/energie-et-ressources/201101/12/01-4359505-le-monde-a-soif-dacier-le-canada-a-du-fer.php
..................................................
Ropa i inne surowce oraz kataklizm w Australi wywindowały nam dolara i jest wyżej od US
Ciułacz / 2011-01-12 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ZELMER dalej na obrotach i słusznie spółeczka płaci dywidendę to i powinna być brana.
Ciułacz / 2011-01-12 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niewesołe będzie życie staruszka.
W Sejmie zalega ustawa wprowadzająca ulgę podatkową dla odkładających na starość
http://mojaemerytura.pb.pl/2350392,3479,rzadzie-ulga-juz-czeka
...................................
Ten projekt jest podobny do tego co mamy w Kanadzie czyli wpłaty na IKE możemy sobie odliczać od dochodu maxymalnie 19% rocznych zarobków, można wpłacać za zaległe lata..
Tego kapitału możemy tymczasowo użyć do kupna pierwszego domu ale w ciągu 5 lat musimy dokonać wzrotu na konto IKE bo inaczej jest to traktowane jako wypłata z konta i trzeba zapłacić podatek.
Ciułacz / 2011-01-12 01:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odlewnie ( ODL) maja skoki co 6 miesięcy , ciekawe czy z początkiem marca skoczą pod sufit. Puki co to pozostają w konsolidacji i można by się ostawić do zbierania, tylko nie za duże bo płynność nie zawsze jest dobra.
Ciułacz / 2011-01-11 23:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Składki emerytalne ? Nie tylko w PL z tym jest problem.
Kanadzie w mojej prowincji Quebec
obecnie obowiązkowe składki jakie płacimy to : pracownik 4,95% od zarobionych pieniedzy przed wszelkimi potrąceniami i tyle samo płaci pracodawca ( 4,95%) co razem (9,9%) jest wysłane na konto emerytalne pracownika.Podobno że to ma nie wystarczyć.Rząd zdecydował to zbadać
i jest raport sporządzony przez specjalistów zalecających dodatkowo wprowadzić obowiązkową składkę na prywatna emeryturę coś takiego jak IKE czy OFE w wysokości 5%.
Dla mnie to w graj bo tymi pieniędzmi będzie zasilony parkiet co powinno się przełożyć na wzrosty.
Ciułacz / 2011-01-11 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Aluminium ? Wczoraj podali wyniki : Alcoa Inc (NYE : AA)
W ubiegłym roku o tej porze myślałem ją dokupić do mojego kanadyjskiego emerytalnego portfela ale dokupiłem Forda. Jednak w tym roku gdzieś w Luty-Marzec chyba ją kupię.Chociaż analizy przepowiadają że przez najbliższe 100 dni będzie rosnąć, doelowo $26,40, ale cyklicznie to po wynikach lubi spadać.
Mają co odrabiać bo jeszcze im daleko do tego co było 2005-2007. Generalnie aluminium jako metal to nie jest przeżytek i ciągle powinno być potrzebne.
Ciułacz / 2011-01-10 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odlewnie już dosyć długo w konsolidacji lekko spadkowej , a w zasadzie to by wyglądało bardziej na trend spadkowy, czyż by chciały sie wybić górą ? Historycznie widać że mają takie skoki, tylko kwestia kiedy ?
Ciułacz / 2011-01-10 12:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W jakich okolicznościach urząd skarbowy wzywa podatnika?
Ten artykulik muszę sobie wkleić.
http://podatki.onet.pl/wjakich-okolicznosciach-urzad-skarbowy-wzywa-podat,19923,4100508,1,prasa-detal
.........................................
Bo takowe dostałem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy