Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-12-22 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rok już się kończy i staramy się przemyśleć naszą strategię na przyszły rok.
Pamiętajmy że w czasach hossy jak zarobimy tyle co indeks to jest dobrze.
Z punktu psychologicznego to od razu można pomyśleć że byle mierna giełdowa sierota tyle zarobi wystarczy wyprać 10 spółek z Wigu-20 i nic nie robić tylko czekać .
Ano właśnie , co w tym jest najtrudniejsze ? odpowiedz :NIC NIE ROBIĆ
Przecież jesteśmy cwańsi od byle prostaka i staramy się to udowodnić, skutek ?
Każdy sam go zna , wstyd się przed samym sobą przyznać , niema co się załamywać , przecież to odrobimy itd ....
Już wiemy co sobie życzyć na przyszły rok ? odpowiedz : NIC NIE ROBIĆ.
Dla nadpobudliwych , zalecam 10% portfela do spekulacji , tylko bez oszukaństwa.
mik0110 / 2010-12-22 14:07 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu,
he, he, z ust mi to wyjąłeś... od dwóch lat staram sie nic nie robic(poza dokupowaniem) i chwalę sobie... pewnie, ze moje wyniki to nie jest rekord swiata ale z inflacją, lokatami bankowymi a pewnie i nie jednym zarządzajacym daję sobie radę...:)
Ciułacz / 2010-12-23 12:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mik witaj !
Tak trzymaj !
Chciałem zwrócić uwagę na to co napisałeś w nawiasie
od dwóch lat staram sie nic nie robic(poza
dokupowaniem) i chwalę sobie...

Czyli Masz nadwyżki budżetowe z innych dochodów jak giełda i powiem Ci: pilnuj tego, babcia by powiedziała :patrz z czego żyjesz ;-)
Czasem zapominamy na czym zrobiliśmy kapitał i w czym naprawdę jesteśmy dobrzy.Giełda niech nam posłuży do ochrony kapitału, a przez okres hossy niech sama sobie rośnie.
Hajduczek / 2010-12-22 00:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciułaczu !!!!
Składam Ci życzenia świąteczne i noworoczne ;-)) Wesołego nastroju w czasie Świąt i dalszego owocnego ciułania w Nowym Roku ;)))
Ciułacz / 2010-12-21 13:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawostka na temat produkcji energii elektrycznej.
W prowincji której mieszkam (Quebec) mamy nadprodukcję energii elektrycznej gdzie jest pozyskiwana z zapór wodnych.
Ale z powodów ekologicznych i nacisków naszego lobby ekologicznego podpisano kontrakty skupu od siłowni wiatrowych i koszt kupna oraz przesyłu oraz przystosowania do systemu wynosi 13,3 centa za kwh.
A my płacimy po 5,4 centa za kwh.
Muszę przyznać że ta taryfa to jest za 900 kwh miesięcznie a ponad to to płacimy 6,5centa.to są ceny ze wszystkimi składnikami.
Ciułacz / 2010-12-21 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Chinach jest ponad 5% inflacji, co może niepokoić, takie wyniki to zazwyczaj pociągają za sobą podwyżki stóp %. Jak na razie bank centralny nie zareagował, ale to nie znaczy że tak pozostawią.
Kiedyś wspominałem że może z nowym rokiem, bo coś muszą zrobić dla klasy robotniczej.Chyba że zaczną drukować ?
Ciułacz / 2010-12-20 13:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Azoty Tarnów ? ktoś je ciągnie za uszy czy to OFE Aviva ? A niech ciągną , wcale się nie pogniewam.
Thai / 2010-12-20 14:44 / Bez rangi
Powitania Cilaczu :)

Azoty Tarnow otrzymaly rekomendacje z BZWBK, w DM dostepna jest w j. angielskim:
"Twice bigger, more than twice stronger"
Buyy maintained. 12M Target Price raised 69% to PLN 37.1.

Global economic crisis of 2008-2009 may turn a blessing for Tarnow. Paradoxically, the entity which was condemned to be swallowed by local much stronger peers, will now be the one picking up bets for the acquisition. ZAK is on the first takeover spree path on the Polish ground, which would double Tarnow's earnings base and thus the market strength.
Two successfully completed, highly attractively priced deals with Unylon Polymers and ZAK, paired with the ongoing corporate in-house restructuring make us believe Tarnow is still an extremely appealing investment story for the year to come. Factoring ZAK's results we lift our 12-month Target Price to PLN 37.10 from PLN 22.00. 50% upside potential derived from DCF model combined with a peers multiples based valuation of PLN 44.80 prompt us to tag Tarnow as a strong BUYY bet.

ZAK acquisition opens a real deal spree.
Tarnow effectively acquired Unylon Polymers in Jan’10 for EUR 4m. The transaction has already paid off its entire bill as the global plastics market sported an unprecedented turnaround. Unylon will be one of the prime earnings drivers in 2011. In Oct’10, Tarnow absorbed a 52.6% stake in ZAK, the neighbouring and historically nearly twice as strong twin fertilizers player, for PLN 150m. The deal strikes 2011’s P/E and EV/EBITDA ratios of 5.0x and 2.8x, respectively, making the transaction a real bargain.

ZAK likely to shoot up Tarnow to new operational levels and to the radar screen of major European chemical players.
ZAK is ranked amongst top-five European producers of oxo alcohols and plasticizers, used in the production of plastics, and Poland’s third largest producer of fertilizers, which is also the most cost-efficient local fertilizer manufacturer. The merged entity will be fully equipped to wrestle with the largest local fertilizer player, Pulawy, and will be undisputed domestic leader in plastics, oxo alcohols and plasticizers. ZAK will be consolidated as of mid-November 2010 adding roughly PLN 210m to the top line and PLN 18m to EBIT.

Management identified 18 areas of synergies; we plugged only five echelons.
Our initial estimates point to PLN 40-50m of annual synergies related to the scale of purchases, local market pricing power, logistics costs and administrative costs shed. However, as soon as ATT and ZAK integration gets the right colour, we are likely to lift further the costs savings gains.

Plastics and plasticizers market extremely robust; fertilizers shyly join the party.
The long-awaited firming within the fertilizer market has finally materialized after the summer frenzy in the grain market.
The CAN price rebounded 41% within 3Q’10, lifting the fertilizer segment contribution to consolidate EBIT to positive territory in Sept’10, for the first time in over a year. Since CAN price has gained another 3% in 4Q’10QTD (26% in average 4Q/3Q prices), Tarnow may again welcome hefty profits in the fertilizers segment. Importantly, from ATT’s perspective, the most crucial event of recent weeks was the 35% ammonium sulphate (AS) price surge at the end of 3Q’10, as this fertilizer was the prime drag on company’s profitability on a year-to-date basis. AS may be an extra boost to our 2011-onward forecasts as we assumed its price will hover around USD 147/ton in 2011 vs. the current quotation of USD 215/ton.

Huge valuation upside.
Following a 30% average increase in Tarnow’s stand-alone 2011-12’s operating profits and the inclusion of ZAK’s results, the merged entity trades at attractive 2011’s P/E of 8.7x and EV/EBITDA of 3.0x. The 2011 valuation discount at which Tarnow trades to peers, 30-58%, stays at high 31-61% going into 2012. Since our new 12M Target Price offers 50% upside potential, we remain heavy BUYYers of Tarnow.

Takze parkiet wspomina o ostatnich rekomendacjach CitiGroup i BZWBK:
http://www.parkiet.com/artykul/998436_Azoty-Tarnow-wciaz-pna-sie-w-gore.html

Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-12-21 00:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Thai witaj !
Dzięki za info.
Azoty ( w Mościcach) kupiłem ze sentymentów bo kiedyś tam ktoś z mojej rodziny pracował.
A nawet z dalszej dalej pracuje.
Miło że sie ruszyło.
Tak czt tak jak spółki robią zyski to są skazane na wzrosty.
Pozdrawiam
Thai / 2010-12-21 10:28 / Bez rangi

2010-12-20 14:44:10 | | Thai [ Bez rangi ]
Powitania Cilaczu

Powitania Ciulaczu – mialo byc oczywiscie :) Przepraszam

Tak… teraz pamietam, wspominales kiedys w/w powod zakupu
Kiedys dokladnie tak samo nabywalam Kopex :) Dawne czasy...

Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-12-20 13:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Warszawie nieruchomości powinny wrócić do łask .
Obecnie czytam na temat Paryża , bodobno wszystko co jest wystawione na sprzedaż to znika od ręki.Za metr płacą 7,5 tys € wprzyszłum roku dobije do 8tys .
Na tym polu to liczę na Dragowskiego bo jak narazie to inwestorzy nie są skłonni czekać na jego wyniki i zaczynają się wyzbywać jego akcji.
Ciułacz / 2010-12-19 22:39 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czytamy w INTERIA :Brytyjskie banki powinny utemperować dywidendy oraz premie i podwyżki płac dla pracowników, a zamiast tego zwiększyć rezerwy na wypadek czarnego scenariusza w bankowości eurostrefy - uważają przedstawiciele Banku Anglii.
Ciułacz / 2010-12-19 19:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pamiętajmy o emocjach w inwestowaniu !
http://gielda.onet.pl/czy-inwestor-jest-niewolnikiem-wlasnych-emocji,18727,4084070,1,prasa-detal
Od czasu do czasu dobrze sobie o tym przypomnieć.
To tak jak z alkoholikiem co przestał pić i jak uczęszcza na co tygodniowe spotkania to ma szansę na wytrwanie.
Ciułacz / 2010-12-19 13:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kończy się rok w miarę spokojny co sprzyja przemyśleniom i planowaniu na przyszłe lata.W takich latach to pod koniec roku odbywa się ustawianie reorganizowanie w portfelu.Kontrakty już zamknięte to będzie trochę czasu tym się zająć.Z powodów fiskalnych dalej będzie ruch w interesie, te spółki co wykazały straty to mogą być cięte i nie koniecznie odkupione.Nie obawiam się ucieczki kapitału , ale raczej przemieszczanie się kapitału na spółki rokujące wzrosty.
Ciułacz / 2010-12-18 18:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
co tygodniowa opinia jednego z analityków na moim portalu.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201012/17/01-4353573-ca-chauffe-en-chine.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS6
.........................
Niestety po francusku
Ciułacz / 2010-12-18 14:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na longa chyba trochę szarpnę : CLQ notowaną w Toronto.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/energie-et-ressources/201012/17/01-4353569-un-grand-pas-vers-une-premiere-mine-de-lithium-au-quebec.php
............................
Czyli inwestycja w Lithium.
https://wwwx3.royalbank.com/rbc/investing/quotes/charts.asp?symbol=CLQ&country=CA
.......................
Tylko przespałem ostatnie wybicie, a teraz chyba się skorekci.
Ciułacz / 2010-12-17 13:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wczoraj przez przypadek z racji mojej pracy byłem w domu i byłego profesjonalnego treadera co od razu było widać patrząc na jego biurko a w zasadzie 2 biurka , każde obstawione monitorami.Na pierwszy rzut oka wyglądało jak by na dwie osoby ale on wyjaśnił że składa zlecenia do dwóch DM i obydwa muszą być gotowe do natychmiastowych zleceń.Powiada że przestał grać na kontraktach, bo prawie wychodził na zero, jak mu dobrze szło to zawsze się przypałętało coś co jest nie zależne od giełdy i po kapitale.W tłustych latach dla uspokojenia żony kupił kilka nieruchomości i to mu zostało. Teraz pracuje w marketingu aby mieć stałe dochody i dalej gra na DT tylko na Blue chepach, ze zmiennym szczęściem.Jego idolem jest Warren Buffett.
Ciułacz / 2010-12-17 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyżej .
Jak mu powiedziałem że oprócz amerykańskiego parkietu trochę inwestuję na GPW to oczy mu się zaświeciły , i wzdycha żebym miał obecnie do dyspozycji $1000 000 to bym się pokusił zainwestować na GPW sam bym decydował kiedy zwałka a kiedy UP, ale zraz się zreflektował i powiada że to taki odruch treadera, ale tak na zdrowy rozum z moim doświadczeniem wiedząc że wiele się nie podskoczy to raczej bym się zabawił w ochronę kapitału, zadowalając się średnim zyskiem 10- 15% rocznie .
ad... / 62.21.32.* / 2010-12-18 14:00
1mln $ to sie za duzo wykombinowac nie da, prowincja tak ale bez przesady :) Pozdrowienia Cilulaczu!
Ciułacz / 2010-12-18 14:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !
na NC to by trochę namieszał.
Ale mając $1milion wolnego kapitału + lewar, to można narozrabiać.
Inna sprawa że nie takich parkiet przywołał do rozsądku, wystarczy że nagle jakaś międzynarodowa niespodzianka i po zawodach.
Pozdrawiam
Ps. Ja tam wolę większy spekulacyjny kapitał lokować w nieruchomościach.
ad... / 62.21.32.* / 2010-12-18 15:48

Ps. Ja tam wolę większy spekulacyjny kapitał lokować w nieruchomościach.

Pelna racja. Lewar to nie zabawa, tu nie ma miejsca na bledy.
Cierpliwyy / 83.25.102.* / 2010-12-17 14:43
czesc
dziwne ....idol Warren B. a gra na dt............nie rozumiem...ja sie staram robić tak jak moi idole a nie odwrotnie...
Ciułacz / 2010-12-18 02:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Warren w Młodości robił to samo. Jak już się dorobił to może sobie pozwolić na inwestycje strategiczne co stawiają na nogi wybrane spółki.Niedawno tu pisaliśmy o inwestycji Warrena w elektryczny samochód w Chinach. Jak dwa lata temu kupował akcje to były po $8 a teraz są po $42.Wykupił 10% i obiecał pomóc dostać homologację tego auta w Stanach i to wystarczyło aby cena akcji rosła jak na drożdżarzach.
Zresztą Karkosik obecnie działa podobnie.Takich można mieć za idoli , ale naśladować to inna bajka.
Przypomniało mi się że coś wspominał że trochę wprowadza nowych treaderów,
odnalazłem go na jednym z portali >
http://education.wallstreetsurvivor.com/node/386
W pewnym miejscu pisze : Just be willing to make the efforts to learn the material in this site and I guarantee you WILL be a millionaire!
Co można by przetłumaczyć :Wystarczy być gotów do działania, aby opanować materiał w tym miejscu i mogę zagwarantować będziesz milionerem!
He ... he ....Musi być dobry bajerant.
Cierpliwyy / 83.25.100.* / 2010-12-20 09:23
dzieki tego nie wiedziałem...
wszyscy Amerykanie to bajeranci...Ameryka to raj dla bajerantów nie musisz nic umieć wystarczy dobry bajer tylko u nich to jest naturalne taka kultura i nikt tam człowieka nie zlinczuje za kłamstwo...nawet śmieciarz chodzi uśmiechniety bo chociaż ma kiepską robote to mu wmówili że żyje w raju...tak sądze ale co ja tam wiem...z resztą Ty tam jesteś o rzut beretem to znasz temat ..... ja to bardziej z filmów wnioskuje...:) taka analiza...

czyli wychodzi na to że Warren B. nie jest geniuszem analizy a bardziej manipulacji...ale nie znam człowieka więc nie powinienem wyciągać pochopnych wnioskow...


P.s coś nie mam weny strasznie nieskładna ta moja wypowiedź...:) (poniedziałek rano)
Ciułacz / 2010-12-20 12:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Co do Warrena to nie możemy być być jednoznaczni i odbierać mu geniuszu w inwestycjach, bo wyniki są. cytat]
czyli wychodzi na to że Warren B. nie jest geniuszem analizy a bardziej
manipulacji

Ja powiedziałbym że musi być dobrym spekulantem znającym psychologię parkietu dodatkowo podpierającym się AT.Manipulatorem ? hm... to kojarzy się z
nieuczciwością, ale w życiu codziennym prawie wszyscy jesteśmy trochę manipulatorami, nawet nie zdajemy sobie sprawy. Wystarczy zobaczyć na targu jak kupujemy warzywa , wybrzydzając staramy się osiągnąć lepszą cenę itd.
W czasach jego( Warrena ) młodości spekulacja na AT była o wiele łatwiejsza bo inwestorzy składali zamówienia raz dziennie opierając sie na danych z poprzedniego dnia.
Obecnie to już w komórce masz prawie wszystko.
Ciułacz / 2010-12-17 02:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Niby wykrakałem że po 15-tym ...
Ale co z tego, i tak nie gram na kontraktach, nawet nie realizuje zysków.
Trochę jestem zaganiany ale trzeba się rozglądnąć za jakąś perełką.
Ciułacz / 2010-12-16 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wiedzmy już prawie kończą robotę to powinno się ustabilizować bo ci co wyciągają kurs na fiksie już sobie parkiet odpuszczą i zaczniemy funkcjonować bez sztucznych zakupów.Zapytacie : normalnie ? to znaczy jak ? Ano właśnie .....
Wypadało by stwierdzić że już większość się ustawiła , a jak tak to mała korekta i raczej powolne spadki .Tylko pytanie czy tak naprawdę już wszyscy kupili co mieli kupić. W czasie harców czarownic AT nie jest pomocna bo to wszystko jest sznurkami sterowane. Generalnie jesteśmy w trendzie wzrostowym to małe załamanie wykresy na przestrzeni 2-3 lat to nie wiele.A polowanie na górkę to może się okazać że jesteśmy na załamaniu przed górką, a dalej tylko strach wejść bo wszystko ucieka.
Ciułacz / 2010-12-15 13:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Kanadzie nareszcie sie pozbędziemy monety 1 cent. Produkcja tej monety kosztuje 1,5 centa
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy