Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Komentarze do portfela "Ciułacz"

Wyświetlaj:
Ciułacz / 2010-12-15 12:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od kilku dni spora część inwestorów jest w rozterce, sprzedać na górce ? i odkupić w dołku ? Dzisiaj otworzyło się niski i nie widać nadziei na zmianę trendu, typowe przesilenie do tego nas podkarmią niby złymi wiadomościami i to będzie sygnał do wszczymania się z zakupami a dla innych wręcz do sprzedaży.Analitycy techniczni starają się to wychwycić na wykresach uwzględniając obroty.Jak wiemy są inwestorzy co mają stałe dochody do zainwestowania i to głównie oni są odpowiedzialni za fenomen skoków na wykresie.
Ciułacz / 2010-12-15 02:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kilka dni temu powiedziałem że po 15-stym widział bym małą korektę., hm...
to by ucieszyło S-kowiczów bo już dawno czekają.Poczekamy zobaczymy.
Tak czy tak to ja nie wychodzę, chyba żebym miał wyraźniejszy sygnał, bo ten jest niemrawy.
Ciułacz / 2010-12-14 12:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podnoszą się głosy że przeciętna rodzina w Kanadzie zaczyna być nadmiernie zadłużona .Obecnie jedną rodzinę hipoteki razem z innymi zadłużeniami wynoszą :96 100 $, co jest 148,1% ich przeciętnych dochodów.
Jak zwykle statystyka wszystkiego nie uwidoczni , np co to jest rodzina : w tym wypadku brano pod uwagę deklaracje podatkowe, ci co deklarują że żyją z kimś razem to jest potraktowane jako rodzina , inaczej gospodarstwo domowe.
Ostatnimi czasy mamy coraz więcej osób samotnych, singli co do statystyk są ujęci jako rodzina.
Teraz patrząc na zadłużenie polskich rodzin :
http://www.finanse.egospodarka.pl/59370,Zadluzenia-i-oszczednosci-Polakow-w-X-2010,1,48,1.html
To mi wygląda że w PL nie jest tak źle.
Ja osobiście to w statystykach kanadyjskich nie wypadam typowo bo nie mam żadnego kredytu konsumenckiego ale za to mam sporo na hipotekach co są niby personalne ale w zasadzie to na nieruchomości dochodowe.
Ciułacz / 2010-12-14 13:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Czemu młodzi się zadłużają ? Komórka $40-60, internet 30-50$ , kabel TV 20-30$, to jest miesięcznie, do tego coś zjeść, gdzieś spać , środki transportu, coś na grzbiet włożyć, jak jeszcze ktoś dalej się uczy to czesne.Przy tak niskim oprocentowaniu to nic tylko na kredyt.
A starsze pokolenie czemu nie oszczędza ? lokaty poniżej 1% to lepiej jechać na wakacje , przecież życie takie krótkie, a już się tak napracowali że im się należy. W tym ostatnim zdaniu jest sporo racji , kolega z pracy od roku na emeryturze teraz ostatnio odśnieżał swoją posesję i dostał zawału, niestety jak przyjechało pogotowie to już było po robione.
Ciułacz / 2010-12-14 02:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wtorek już będzie mniej ewidentny ale dane z USA jak: Sprzedaż
detaliczna w listopadzie czy zapasy niesprzedanych towarów, powinny być pomyślne.
Z pewnością już to jest w cenie , ale ... ale generalnie ostatnimi czasy statystyki z USA zaczynają się układać pozytywnie .Może z wyjątkiem bezrobocia, ale na to po cichu już chyba położono krzyżyk, liczą że z czasem ci bezrobotni wypadną z rynku pracy i ze statystyki.
Nasza GPW dalej w konsolidacji ale ja jeszcze nie zmieniłem zdania i liczę na up, czyli obstawiam wybicie górą.
Ciułacz / 2010-12-13 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spółki z rynków dalekowschodnich mocno zyskały dziś na wartości po tym, jak Ludowy Bank Chin powstrzymał się przed podwyżką stóp procentowych.
http://www.pb.pl/2/a/2010/12/13/Chiny_w_euforii_po_decyzji_banku_centralnego
................................
Jedna z większych czarnych chmur bardzo ładnie się rozwiała , tak że rajd mikołajowy powinien trwać do końca tygodnia.
Nasza GPW jak na razie jeszcze tylko zareagowała poprzez KGHM ale i inni się powolutku ustabilizują.
Ciułacz / 2010-12-13 13:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nareszcie na dzisiaj podwójne dno zaliczone i teraz tylko UP
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-13 13:46 / portfel / Tysiącznik na forum
trzymam za słowo................:)
Ciułacz / 2010-12-12 20:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Amerykańscy treyderzy (trader) zaczynają dostrzegać że koledzy po fachu w Chinach zabierają im pracę.Taki Chińczyk mieszka gdzieś pod Pekinem a klika dla jakiegoś Amerykańskiego banku czy innej instytucji finansowej co robi zlecenia na parkiecie w NY, grając na TD.
piotrekdro / 2010-12-12 22:17 / portfel
Witaj Ciułaczu:)

Chcesz powiedzieć, że Chińscy trayderzy mają wyższe umiejętności i są bardziej wartościowi od swoich amerykańskich kolegów dla amerykańskich instytucji?

Jeśli można wiedzieć, to na podstawie czego wysuwasz takie wnioski, skąd takie informacje? Czyżby jednym z czynników była różnica wys. prowizji dla tych trayderów?

Ps A święta tuż tuż. Jak ten czas leci, ah...

Ciepło pozdrawiam wieczorową porą.
Ciułacz / 2010-12-13 01:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piotrekdro witaj !
Piszesz:
Chcesz powiedzieć, że Chińscy trayderzy mają wyższe umiejętności i są bardziej
wartościowi od swoich amerykańskich kolegów dla amerykańskich instytucji?

Hm ... jak ich zatrudniają to coś w tym jest.
Jednak można zobaczyć na mapkę pokazującą jaki gdzie jest iloraz inteligencji na świecie. Polska i Stany są na poziomie 100 ale Chiny na 105 .
http://pl.wikipedia.org/wiki/Iloraz_inteligencji
Na podstawie moich osobistych obserwacji mogę powiedzieć że są dobrzy w interpretacji wykresów , tylko są trochę nerwowi.
W tym wszystkim możne jeszcze odgrywać aspekt narodowy tz zatrudniają swoich. Dam Ci przykład , potrzebuje agenta nieruchomości, dzwonie do koleżanki Hani, następnie notariusz też Polak, hipotekę też Polska Kasa ( czytaj bank), itd.Nawet jak dzwonią z marketingu i coś chcą mi sprzedać to ich pytam czy kogoś tam nie mają co mi wytłumaczy po Polsku, to po to aby zatrudniali polaków bo klienci się tego domagają. Ale się rozpisałem a Ty zadajesz poważne pytania.

Jeśli można wiedzieć, to na podstawie czego wysuwasz takie wnioski, skąd takie
informacje?

Kilka dni temu czytałem na ten temat na moim portalu finansowym w Montrealu, jak go gdzieś jeszcze zobaczę to dam linka.

Czyżby jednym z czynników była różnica wys. prowizji dla tych trayderów?


Rzeczywiście tam o tym wspominano.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-12-11 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co tygodniowo, inny analityk - praktyk na moim portalu ekonomicznym zabiera głos .
Niestety jest po francusku, ale możecie za pomocą goodle za jednym kliknięciem przetłumaczyć cały artykuł.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/finances-personnelles/sur-le-radar/201012/10/01-4351279-retour-du-balancier-vers-les-actions.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS7
........................
Generalnie Facet jest za inwestycjami w surowce , a szczególnie w miedz i ropę.
Ciułacz / 2010-12-11 13:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nerwówka większa jak zwykle bo to koniec roku, to nie tylko symbol ale i rozliczenia podatkowe, nie wspominając o wiedzmach. Nasz parkiet jest trochę w oczekiwaniu, co prawda wygenerował ładną
białą świeczkę ale ...... technicy już od kilku dni nastawili na spadki a tu nic tylko konsolidacja, Ja sądzę że z tego powinniśmy jeszcze sie wybić górą, ale to będzie zależało od Chin.W Chinach w ten weekend jest oczekiwane ogłoszenie podwyżki stóp % , ale są tacy co przewidują tego z nowym rokiem, dlatego jest niepewność.
Generalnie nadchodzący tydzień zapowiada się do ostatniego dnia pełen emocji.
Jestem pozytywnie nastawiony bo wszystkie negatywne wiadomości już są w cenie a parcie jest na up , czyli powinno być up.
Ciułacz / 2010-12-11 02:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ulica wchodzi na GPW ?
http://gielda.onet.pl/inwestowanie-i-gielda-juz-nie-tylko-dla-elit,18727,4045400,1,prasa-detal
Na Onecie czytam :Inwestowanie i giełda już nie tylko dla elit.
Hm ... W dobie wypasionych telefonów to się zacznie na całego.
Starzy wyjadacze znający psychozę stada owiec to powinni na tym zyskać.
W takich sytuacjach korekty mogą być głębsze, a i ostre wzrosty,Ale jak się zacznie panika to zatrzyma się na widłach.
TrentX / 2010-12-11 13:24 / portfel / Tysiącznik na forum
JA w sumie tez z ulicy na podstawie reklamy na papiery GPW :) , mam nadzieje ze na dluzej :)
Ciułacz / 2010-12-09 13:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przyglądam się na CEZ.
Ci co szukają jednego z elementów do emerytury to miejcie go na oku.
To jest kolos co ma powolne reakcje , ale chyba chce odwrócić trend.
Przynajmniej płaci przyzwoitą dywidendę.
Ciułacz / 2010-12-09 12:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tutaj w Montrealu mamy sieć sklepów DOLARRAMA z tz badziewiem za $1, dzisiaj już trochę więcej jak za $1.Sklepy sie rozrosły bo ludzie tam walą drzwiami i oknami.
Kilka miesięcy temu weszli na parkiet i się okazuje że mają wzięcie.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/commerce-de-detail/201012/08/01-4350359-les-profits-de-dollarama-en-forte-hausse.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS19
............................
Przyznam że nie mam tej spółki ale coś przed końcem roku chcę kupić i jej sie przygladam;
Obecnie kurs akcji jest na $29.02 a za ostatni kwartał zrobili $0,42 zysku na akcję.
Nie jeden może im pozazdrościć.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-09 12:41 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj widze że Ty Ciułaczu żadnej pracy sie nie boisz......
cieżka walka na szczytach jak sądzisz przełamią......w tym roku...czy to już sa szczyty......?
jak to wygląda z Twojej perspektywy...?
Ciułacz / 2010-12-09 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
W latach hossy to w Grudniu przeważnie do końca roku bywają wzrosty.
Dzisiaj dopiero 9 Grudnia to jeszcze trochę za wcześnie na tych co uznają że czas na zyski i będą chcieli wyjść.Chciwość powinna ich przytrzymać co najmniej do 15 Grudnia.
Ciułacz / 2010-12-09 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do powyższego dodam że małe załamanie teraz może być ale do końca roku to powinno nadrobić z nawiązka.
Cierpliwyy / 83.25.68.* / 2010-12-09 13:32
dzieki
Ciułacz / 2010-12-10 00:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Teraz czytam że Białek podobnie się wypowiada jak ja powyżej !
http://gielda.onet.pl/chcesz-kupic-akcje-to-najlepszy-moment,18726,4020720,1,news-detal
Najgorzej jak anale się wypowiadają , bo lubi być odwrotnie.
Ciułacz / 2010-12-09 02:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rozliczanie z kontraktów już powinno iść na całego.
Ostatni gwizdek na plany przyszło roczne.
Nareszcie od 2 dni zima do nas w Mątrealu zawitała.Spadło 25cm śniegu i są mrozy
po -8C .Wiem że Was nie przelicytuje.Jak już mamy śnieg to muszę kopić choinkę.
mari40 / 2010-12-09 08:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Ciułaczu :)
Dawno nie słyszałam aby ktoś cieszył się ze śniegu i mrozu,u nas wszyscy narzekają,że zimno i trzeba odśnieżać :)
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-12-09 12:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mari, witaj !
Dobrze to wyłapałaś .
Nareszcie od 2 dni zima do nas w Montrealu zawitała

Piszę trochę z przekorą ;-)
Tak naprawdę to lubię duże śniegi i siarczysty mróz ale przez 2 tygodnie.
A praktycznie to mi bardzo nie na rękę, bo mając kilka nieruchomości to lokatorom muszę odśnieżyć. Jak przystało na dobrego ciułacza, to nie mam dozorcy tylko sam o 6:00 rano latam z miotełką.Dobrze to mi wpływa na krążenie krwi i pobudza apetyt ;-) , oraz mniej czasu będę spędzał przed kompem .
Właśnie teraz jest godzina 6:08 i wyglądam przez okno : widzę że trochę poprószyło.
mari40 / 2010-12-09 12:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj :)
Ja właśnie wróciłam od odśnieżania i pomyśleć,że latem wciąz narzekam,że mam małą działkę wokół domu,wcale nie jest taka mała jak zasypie ją śnieg to godz. machania łopatką murowana:) Z racji tego,że moja brzydsza połowa jedzie do pracy gdy jeszcze ciemno i wraca póżno robię to sama też jestem takim mini ciułaczem :)))
Miłej pracy życzę ;)
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-07 14:15 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Ciułaczu!
jak sie zapatrujesz na scenariusz silnej korekty do 2470 na w20 albo niżej z paniką i krzykami że wracamy do bessy i że drugie dnoo.... w początkach przyszłego roku (luty, kwiecień)?
wydaje mi się że może być spowodowana czymkolwiek ale głównym winowajcą bedzie Hiszpania...
tak cos w kościach czuje....
no i słyszę głosy.........:) głównie w mediach......
poza tym wykres w20 za ładnie wygląda.......
taka analiza z mojej strony......

jak sądzisz?
Ciułacz / 2010-12-08 00:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cierpliwy witaj !
Kilka dni temu wspominałem :
Wielkiej analizy to niema co robić ale wygląda mi na to że będzie powtórka z ubiegłego
roku.
http://stooq.pl/q/a/?s=wig20

Po nowym roku swobodnie możne polecieć -300 punktów .Dlaczego ? powody się znajdą wystarczy je rozdmuchać.Aby grubasy zarobiły to musi bujać.
Wydarzenia na scenie międzynarodowej czasem mogą przyspieszyć.
Drugiego dna nie będzie bo do 1400 nie spadnie.
Ta ostatnia recesja to zaczęła się klasycznie jak to bywa jak rynek jest przegrzany ,ale w pewnym momencie banki zaczęły padać i dopiero się zaczęła lawina.
To nie były żarty, banki zamknęły się same w sobie i zamarła relacja pomiędzy bankami.Obecnie jest to monitorowane i w razie sytuacji podbramkowej wiedzą co zrobić.
Jak wszyscy się uśpią to możne być powtórka z rozrywki ale to możne za 10 lat.
Niby możemy liczyć na efekt Stycznia ale , kontraktowcy mogą stać się niecierpliwi. Pozdrawiam
Ps. Wychodził nie będę bo na sypkich korektach można przestrzelić.
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-08 08:37 / portfel / Tysiącznik na forum
rozumiem
własnie takiego komentarza oczekiwałem
głownie chodzi mi o szeroki obraz rynku,
brakuje doświadczenia a tego ksiązkami nie nadrobie....
podoba mi sie zdanie

powody się znajdą
wystarczy je rozdmuchać.Aby grubasy zarobiły to musi bujać.

tak mi sie wydawało ale nie miałem żadnych podstaw ani uzasadnienia...
czyli rajd sw mikołaja granie pod publiczke a nastepnie zwała......
kiedy ...?......sądze że kto czeka cierpliwie ten sie doczeka......
ja mam duży bałagan w portfelu, wyszedłem na plus ale musze to ładnie poukładać bo nie podobają mi sie proporcje.........(może za dużo mieszam w portfelu, ale powoli zaczynam rozumieć te gre...... i czekam na kolejnego kopa od giełdy bo coś za dobrze ostatnio idzie....chce zredukować grosze o 1/3 i ten kapitał zapakować na w20 w czasie korekty i trzymać............ale to tak na marginesie)
dziekuje bardzo
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-08 10:31 / portfel / Tysiącznik na forum
w hiszpani to sie zbliza katastrofa gospodarcza bezrobocie ostatnio wzrosło, do tego zima, strajk kontrolerów lotu, turystyka na tym nie zyska, a inne branże też sobie za dobrze nie radzą do tego dług duży.......mały atak spekulantów na obligacje (a już oni to potrafią) i bedzie bum w całej Europie.....nie chce mieć wtedy wiekszości kapitału w spółkach groszowych z new connet............oczywiscie moge sie mylic i hiszpania jakoś sie wygrzebie (ale niemcy nie są zbyt skorzy do pomocy), wole jednak nie ryzykować i tak zdecydowanie ryzykownych aktywów mam więcej niż rozsądny inwestor powinien posiadać.......
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-08 10:34 / portfel / Tysiącznik na forum
bum- onomatopeja (wyraz dzwiekonaśladowczy) nie mylić z pozytywnie rozumianym "bumem gospodarczym"
CIERPLIWY GRACZ / 2010-12-08 12:31 / portfel / Tysiącznik na forum
powinno być z "boomem ...."
Ciułacz / 2010-12-08 13:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Odnośnie samej Hiszpanii to tam może być źle ale inne kraje powoli sie przyzwyczajają do takich złych wiadomości.Naj bardziej może dać się we znaki starzenie sie społeczeństwa, jak w Japonii. Na walutach to mogą sie dziać cyrki bo to nie inwestycje ale czysta spekulacja, ale dobre spółki po normalnych korektach jednak powinny dalej kroczyć do góry.
Ciułacz / 2010-12-07 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeden z forumowiczów przysłał mi na prywatną pocztę pytanie , cytuję :
Kiedy mam rezygnować z akcji danej spółki żeby uchronić się przed spadkiem? Wtedy gdy zauważe że szczyty w trendzie są na coraz niższym poziomie? Wtedy sprzedaje i czekam aż sytuacja się odwróci i dołki będą na coraz niższym poziomie. Można tak to rozumieć? Czy jestem w błędzie?
Koniec cytatu.
Masz racje , ty na forum często powiadamy :sprzedaj na górce a kupuj w dołku ;-)
Fajne powiedzenie tylko żeby wiedzieć kiedy jest ta prawdziwa górka i kiedy ostateczny dołek. Oto jest pytanie.
Jak byśmy znali na to odpowiedz to na DT lekko byśmy wyciągali 1-2 % dziennie.Jak ktoś myśli że poprzez analizę AT ma klucz do wygranej to dla przeciętniaka jest to gwoźdź do trumny finansowej.
Owszem jak jest spółka płynna i jest w określonym trendzie to jest ważne pilnowanie jej zachowań i analizowanie załamania trendu , bo wiele czynników zewnętrznych na to się składa, najważniejsze wychwycić te czynniki co są powiązane ze spółką.
Najłatwiej ( ale nie łatwo ) jest zarobić na wiadomościach dotyczących spółek co mogą ruszyć kursem.Mając zapas kapitału w gotówce lub na płynnych spółkach praktycznie można reagować błyskawicznie.
Jak kiedyś Ci kapitał przekroczy 10-20 letnie zarobki to staniesz się bardziej ostrożny zadowalając się średnim zyskiem rzędu 15-20% rocznie.
Pozdrawiam
Ps. Nie prowadzę prywatnej korespondencji
Ciułacz / 2010-12-07 03:22 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Na kanadyjskim parkiecie mam trochę surowcowych to sie ładnie spisują .A na GPW odpuściłem Lotos oraz PKNORLEAN , a na Lotosie można trochę po skubać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy